£eicUe 6omcmt Amsterdam krijgt slechts vijf stemmen u n mal Ie es i Jerom eaocfl WwL1 Weer lijk in duinen bij Wassenaar aangetroffen Ontslag voor Belgische vice-premier Nothomb i'/xi-mFiPi OPEC wil produktie verhogen BARCELONA VIERT FEEST Alcoholisten zonder Alcoholprobleem Verzekeren, sparen en beleggen fteid6C0otiACMit Uitgave Wfslerpers, behorende lot Sijlholl Pere, Apolhekeredijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 1,12300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredaceur I I. Hallewas, Chel-redacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand 1.23,04 (aut. betaling), kwartaal 1.68,93, jaar 1.262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071 -122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) 1.0,63 per mm, kleintjes I. 0,44 per mm. Zaterdag 18 oktober 1986 78e jaargang no. 23633 HET WEER Half tot zwaar bewolkt en mo gelijk regen. Middagtempera- tuur rond 15 graden. Wind draaiend van zuidoost naar zuidwest, matig, kracht 3 a 4, later aan de kust toenemend tot vrij krachtig of krachtig, 5 a 6. Zon op: 07.11; onder: 17.38. Schev. hoog water: 3.40 en 16.00; laag water: 11.38 uur. Testrit loopt uit op ketting botsing PUTTEN Bij een testrit van negen auto-verkopers van bet merk Mercedes isteren op de rijks- 'eg tussen Amers foort en Zwolle zijn de bumpers da- op de proef ge steld. Tijdens de rit raakte een auto to tal loss, terwijl een andere auto flink werd beschadigd. De importeur uit Uijkerk had de au- o- verkopers ui tge- todigd de nieuwe nodellen van dit Duitse merk uit te proberen. Eén van de wagens was voorzien van het nieuwe Anti Blok keer Systeem. Toen de bestuurder van die auto plotseling flink op de remmen ging staan, kwamen de minder goed remmende auto's in de problemen. De temmen van een andere auto blok keerden en een kopstaart-botsing was het gevolg. Een van de chauffeurs kwam met auto en al in de sloot te recht. Tot overmaat van ramp werd pro ces-verbaal opge maakt door de poli tie van Putten. Het is nu eenmaal niet toegestaan testritten (e organiseren op de openbare weg. ensgezindheid ^ver IMF- andidaat tioeilijk HAAG r Lubbers nkt dat de Franse legering niet snel rereid zal zijn haar :andidaat voor het directeurschap van iet IMF, Camdes- us, terug te trek ken. Lubbers zei isteren na het ka- linetsberaad dat het voor de Britse minister van finan ciën Lawson daar- moeilijk zal worden de EG-lid- staten op één lijn. te krijgen. Afgelopen maandag bleek op een verga dering van de EG- ministers van fi- )anciën in Luxem burg dat een meer- lerheid van de lid staten nog steeds de kandidatuur van Ruding steunt. Een .betekenisvolle" minderheid schaart zich echter achter Franse kandi- aldus de pre mier. Futuristische rolstoel De Duitser Dieter Arm- brecht (r) toont de door hem ontworpen futuris tische rolstoel, waar mee hij is afgestudeerd aan de universiteit van Kassei. Het idee voor deze rolstoel komt van de 21-jarige Heiko Damm, die aan multiple sclerosis leidt. GENEVE De OPEC-ministers hebben gisteren besloten verder te praten over de mogelijkheden om het produktieplafond van 16,8 mil joen vaten (van 159 liter) per dag, dat geldt tot november, te verhogen met 150.000 vaten. Het besluit is ge nomen omdat geen akkoord moge lijk lijkt te zijn over een nieuwe ver deling van de olieproduktie over de landen. De vergadering wordt vanmiddag voortgezet. Vernomen is dat het mo gelijk dat het overleg dan ook kan worden afgesloten. Het voorstel voor de verhoging van het tijdelijke pro duktieplafond zou afkomstig zijn van Iran. Britse Noordzee-olie steeg onlangs in prijs met tien dollarcent tot 13,75 dollar per vat. De belangrijkste Amerikaanse oliesoort ging met 27 dollarcent omhoog tot 14,80 dollar per vat. De Algerijnse olieminister waar schuwde dat door de duur van de conferentie het gevaar bestaat dat de olieprijs weer daalt en dat is precies wat het kartel wil voorkomen. Een Amerikaanse olieprijsdeskundige voorspelde dat als de OPEC-verga- dering mislukt, de prijs een duike ling kan maken tot 10 dollar per vat of zelfs nog lager. ■■BH LAUSANNE Amster dam is gistermiddag in Lausanne al in de eerste stemronde afgevallen als mogelijke plaats voor de organisatie van de Olym pische Spelen 1992. Van de 85 IOC-leden brachten slechts vijf hun stem op de Nederlandse hoofdstad uit. Barcelona was voort durend de beste kandi daat. De Spaanse stad kreeg 29 stemmen in de eerste ronde, 37 in de tweede en tenslotte een absolute meerderheid van 47 in de derde. Parijs was in alle drie gevallen de tweede, maar kwam niet verder dan 23 stemmen. Albertville won in de vijf de stemronde over de kandidaten voor de Win terspelen, terwijl ih eerste instantie de Bulgaarse hoofdstad Sofia de meeste kans leek te hebben. Op de pleinen en in de parken van Barcelona hebben gisteren duizenden mensen juichend het besluit van het IOC ont vangen dat in hun stad over zes jaar de Olympische Spelen worden gehouden. Kort na de bekendmaking verscheen pre mier Felipe Gonzalez op de te levisie om Barcelona te felici teren en te benadrukken dat de toekenning van de Spelen een bevestiging is van het de- mocratiserings- en modernise ringsproces van Spanje. Ook in Albertville werd dol van vreugde gereageerd op de be kendmaking van IOC-presi- dent Samaranch dat de Win terspelen van 1992 in de Fran se Alpen gehouden zullen Het plein van Catalonie in Barcelona stroomde gisteren vol met vele duizenden feestgangers. worden. van het onderzoeksbureau Een kleine meerderheid van Marktrespons gistermiddag de Nederlandse bevolking, 51 onder 346 mensen van 15 jaar procent, is teleurgesteld over en ouder duidelijk gemaakt, de beslissing van het IOC de Zeventien procent van de on- Zomerspelen van 1992 toe te dervraagden was verheugd dat wijzen aan Barcelona en niet de Zomerspelen aan Amster- aan Amsterdam. Dat heeft een dam voorbij gingen. Uit het telefonische bliksem-enquête onderzoek, dat volgens het bu reau representatief is voor de mening van elf miljoen men sen, blijkt ook dat 69 procent vindt dat ons land zich ander maal kandidaat moet stellen voor de Olympische Spelen. De mening van de Stichting Olympische Spelen Amster dam dat er in elk geval veel voor de promotie van Neder land is gedaan, wordt door 92 procent gedeeld. Over de inzet van de Nederlandse delegatie om de Zomerspelen naar Am sterdam te halen, bestaat bij 85 procent grote bewondering. Pag. 8: Met beide benen op de grond WASSENAAR In de dui- zig met de beplantingen, vond scheiden van de dode (onder moedelijke doodsoorzaak en de overschot gevonden. Over de vers wees op de mogelijkheid nen van Meijendel is gisteren het lijk, dat in verregaande meer identiteitspapieren) en vraag of er van een misdrijf identiteit tast men nog in het dat de overledene vermoede- fond het middaguur het stoffe- staat van ontbinding bleek te een Belgische krant van 6 au- sprake is. duister. lijk een Belg was. lijk overschot van een 31-jari- verkeren. De uit het Belgische gustus aangetroffen. Van de 28 tips die bin- De vind- ge Belgische man aangetrof- Haaltert afkomstige man werd De politie Op 26 juni werd in de duinen nenkwamen na een televisie- plaats in de duinen staat be- fen. Eén van de werknemers sinds 25 juni 1986 vermist. wil vooralsnog geen enkele direct achter het strand bij uitzending, leken er zeven kend in Wassenaar als het Van de Duinwaterleiding, be- Op de vindplaats werden be- mededeling doen over de ver- Meijendel ook al een stoffelijk waardevol. Een van de tipge- „hoerenbosje". Problemen rond burgemeester Voeren nog lang niet opgelost BRUSSEL De spanningen rond het burgemeesterschap Van de Belgische gemeenschap Voeren hebben hun eerste po litieke slachtoffer geëist. Vice- premier en minister van bin nenlandse zaken, Charles-Fer dinand Nothomb, heeft zijn ontslag aangeboden aan ko ning Boudewijn. Het ontslag is direct aanvaard. De positie van Nothomb was onhoudbaar geworden door de weigering van de door hem aangezochte Roger Wynants om zich als burgemeester van Voeren te laten beëdigen. Wy nants liet gisteren na overleg |net José Happart weten dat bij alleen burgemeester wil Worden als zijn gemeente tweetalig wordt. Hij was toen al benoemd door de koning. Het aftreden van Nothomb kan worden beschouwd als een voorlopige overwinning van José Happart, de voorma lige burgemeester, die drie we ken geleden werd afgezet om dat hij geen Nederlands wil spreken in een Nederlandstali ge gemeente. Happart werd gisteren weer beëdigd als eer- ste-schepen (wethouder) en dienstdoend burgemeester van Voeren. Ex-minister Nothomb was de belangrijkste figuur in de Par ti Social-Chretien (PSC), de kleinste partij in de rooms-li- berale regering van premier Wilfried Martens. Het is nog niet duidelijk of Nothomb de hele regering zal meeslepen in zijn val. Het is mogelijk dat de Waalse baron het onderspit heeft moeten delven in een in tern partijconflict en nu moet wijken voor een ander. Voor zijn ontslag maakte No thomb bekend dat de aanstel ling van Wynants als burge meester van Voeren ongedaan was gemaakt. Dit betekent in feite dat Happart voorlopig het burgemeesterschap zal blijven waarnemen. Het is onduidelijk hoe stevig het kabinet-Martens in het za del zit, maar de problemen rond de afgezette burgemees ter van Voeren, José Happart, zijn in elk geval nog lang niet opgelost. Het ziet er zelfs naar uit dat de oplossing die werd aangedra gen en waardoor koning Bou dewijn de ontslagaanvraag van het kabinet-Martens kon wei geren, tot gevolg zal hebben dat Walen en Vlamingen nog meer tegenover elkaar zullen komen te staan met als strijd toneel de Voerstreek, sinds 1963 verscheurd door de taal strijd. (ADVERTENTIE) Bekijk vrijblijvend deze unieke kollektie ^originele Chesterfields. Degelijk, "V traditioneel Engels Antique M I handwerk^ finished. In diverse I kleuren en leersoorten. Nü ook in de.2 nieuwe kl. L blauw. De enige echte!! k K: mEBWI RIJN (CENTKJM) Schadevergoeding na ontslag wegens zwangerschap NIJMEGEN Een school in Nijmegen moet een wegens zwan gerschap ontslagen werkneemster een bedrag van 24.000 gulden schadevergoeding uitkeren. Het ontslag is onrechtmatig omdat de school zich met ontslag wegens zwangerschap schuldig heeft gemaakt aan discriminatie. Dat heeft de kantonrechter in Nij megen bepaald. Volgens advocaat mr. I. van Westerlaak, die dit gisteren mee deelde, is haar cliënte, een 39-jarige inwoonster van Nijmegen, in 1984 voor de duur van een jaar als logopediste bij de school aangesteld. In de periode tussen haar aanstelling en het feitelij ke begin van haar werkzaamheden raakte ze in verwachting. Dat was volgens de advocaat voor de werkgever aanleiding om de vrouw in de proeftijd van drie maanden te ontslaan. Volgens de kantonrechter in Nijmegen is het ontslag op grond van het anti-discriminatieartikel in het burgerlijk wetboek on rechtmatig. De werkgever hoeft de vrouw niet opnieuw in dienst te nemen maar is wel verplicht tot schadevergoeding. Drie doden bij inhaalmanoeuvre OUDE TONGE Een inhaal manoeuvre in een onoverzich telijke bocht in Ooltgensplaat bij de Volkerakdam heeft gis teren aan drie mensen het le ven gekost. Een vierde per soon raakte zwaar gewond. Bij het ongeluk waren drie auto's betrokken. Het ongeluk ge beurde toen de 26-jarige A. van der Slik uit Willemstad vlak voor een onoverzichtelij ke bocht een andere personen wagen ging inhalen. Op de lin kerweghelft kwam zijn auto frontaal in botsing met de auto van de 45-jarige J. Vervloet uit Achthuizen. Beide bestuur ders waren op slag dood. De 20-jarige zoon van Vervloet liep zware verwondingen op. Een derde auto botste op de wrakken. Een passagier uit deze auto, de 49-jarige L. Ver vloed uit Oude Tonge, over leed aan zijn verwondingen. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Miljoenen worden er gestoken in de bestrijding van het drug sprobleem en toch weten de professionele hulpverleners nau welijks succes te boeken. De Anonieme Alcoholisten daarente gen krijgen geen cent. Toch weten zij, met behulp van de Twaalf Stappen, wel resujtaat te boeken. Over hoe dat kan een reportage op de voorpagina van Finale. DEZE KRANT VERDER IN FINALE: In mei volgend jaar wordt Verdi's klassiekste opera opgevoerd in Egypte: de Aida eindelijk thuis. Een pleidooi in Nijme gen om de burcht van Frederik Barbarossa uit zijn stof te doen herrij zen. De filmer John Fern- hout, zoon uit een roem rucht geslacht, mag bin nenkort een prijs in ont vangst nemen voor een bekroonde documentaire over de Veluwe. Twijfels bij Marcella Mesker over het voortzetten van haar tenniscarrière. Michel van de Korputs voetballoopbaan is door een blessu re beëindigd. Hij wacht nu op uitbetaling. Buys en omkopen. In Engeland staan effecten op het boodschappenlijstje. Binnenkort verandert de Utrechtse Jaarbeurs in een giganti sche dierentuin. INKLEUR Aquino: Doorbraak in vredesoverleg met communisten ILOILO President Corazon Aquino van de Filipijnen heeft in het geheim overleg gevoerd met vertegenwoordigers van het communistische Nieuwe Volksleger NPA op het eiland Panay. Dit is gisteren door bei de partijen bekendgemaakt. De onderhandelingen waren bedoeld om op het eiland een staakt-het-vuren te bereiken. Een medewerker van de presi dent omschreef het overleg als een „doorbraak" in het vrede soverleg. Uit militaire bron werd vernomen dat Aquino het overleg is aangegaan zon der medeweten van de staf chef van de Filipijnse strijd krachten, generaal Ramos. „Eerst dierevel aantrekken om minder op te val len". Dat zegt Jerom vandaag in de strip Suske en Wiske - De glanzende gletsjer. Wie plompverloren zo'n strip voor ogen krijgt weet absoluut niet waar het over gaat. Al ziet hij nog zulke knappe Chine se vrouwen in gezelschap van een zulke breedla- chende Belgische mannen, die plotseling belaagd worden door voorouderlijke figuren met vervaarlijke stenen knuppels. Het zegt hem niets. De echte stri plezers beginnen er aan en kijken dan ,al weer uit naar de aflevering van de volgende dag. Zo komen ze van lieverlede in het verhaal. Er zijn er ook die de strips uitknippen en bewaren, om ze dan in zijn geheel te lezen. In beide gevallen is een (proef-) abonnement op de Leidse Courant maar wat nuttig. Dan blijkt ook weldra wat er gebeurt na: „Wie ben je". De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters; Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N.B. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 1