Bouw parkeergarage Driessenplein drie maanden uitgesteld CCldóC(SCHIA(mt^ STAP OMGEWING De Leidse Cburant is een krant met prima service Concert Amsterdams Gitaartrio verplaatst Leunen x a ZATERDAG 18 OKTOBER 1986 PAGINA 11 bijdragen van Frank itlurman, Willem Buijteweg Marcel Gelauff. -pmmunicatie e groot het verschil is tus- een onafhankelijk func- tnerend informatie- en opi- weekblad als Mare en een J irijfskrant van bijvoorbeeld HCG, werd deze week er eens overduidelijk. Ter- n 1 de hoofdredacteur van u re wijze ruziet met het col- id;e van bestuur van de uni- jrsiteit over de plaatsing van gfi verklaring over de bezui- 'ingsdrift van minister ■betman, maakt de HCG het "jgelooflijk bont door de a&nnen voor reorganisatie in jitt personeelsblad nagenoeg I verzwijgen. iét aantal arbeidsplaatsen bij ilf Hollandse Constructie -roep, een dochter van gigant BG (Hollandsche Beton -roep), moet met 320 worden fuggebracht. Dit leidt naar (rwachting tot gedwongen itslag voor zeker 200 werk- jmers. De hardste klap komt (de vestiging in Leiden te- pht, waar diverse afdelin- jn worden gesloten. Wie iOffwacht, dat in het perso- jelsblad uitgebreid op deze igorganisatie wordt inge- Jm, komt bedrogen uit. rèen nadere toelichting van Sectie met daarbij het stand- int van de Ondernemings rad en vakbonden. Niets van Jt al. j-p pagina 3 in kleine letter 's is een door de directie uit- igeven persbericht afge- |ukt. Zonder enige toelich- JJg. Op de voorpagina een tyikel over Bangladesh, waar HCG met succes een kar- •fei uitvoert en een inhoud- bgave. Daarin een opsom ing van de artikelen in het jad, zoals „Goed zitten voor- Jmt rugklachten" en „Hon- Jrd jaar 3 oktober vieren". Jbor pagina 3 een artikel met opschrift: „Wat is een diri- jjnt zonder orkest", sfaaruit maar blijkt dat de ®jtter C in HCG in elk geval [ets met communicatie te pken heeft. Melk Melk moet, melk doet je goed. De witte motor komt 's mor gens op gang in vrijwel elk huishouden en op zich is het prima om de mensen langs deze sympathieke weg goede adviezen te geven. Zoals de acties ter voorkoming misdrij ven van de politie, waarmee de melkdrinker vanaf de pak ken van Menken uit Wasse naar wordt geconfronteerd. Help de politie een handje, die pet past ons allemaal, de uit drukkingen zijn genoegzaam bekend. Het is alleen te hopen dat het met deze actie beter gaat dan met de vorige actie van Men ken met melkpakken. Die was namelijk gericht op Die renpark Wassenaar. Dieren- plaatjes konden uit de pakken worden geknipt en in een boekje worden geplakt en er kon worden gespaard 'voor gratis toegang tot het dieren park. In dit geval heeft dat al lemaal niet mogen baten. Die renpark Wassenaar is na een halve renovatie gesloten we gens geldgebrek. Misschien mochten er wel te veel mensen gratis in. Als het de politie net zo vergaat bre ken er gouden tijden aan voor de misdadigers. Wassen neus (1) De gemeente Leiden heeft deze week de begroting ge presenteerd. Wethouder Paul Bordewijk, de Ruding van Leiden, heeft kennelijk van zijn collega's de vrije hand ge had in het schrijven van de aanbiedingsbrief. Dat blijkt uit het woordgebruik en de karakteriseringen die deze wethouder eigen zijn. Niet ge speend van enige humor ove rigens, want hoewel Borde wijk nu niet direct de man is van wie de ene dijenkletser na de andere verwacht mag worden, is hij spits en op een eigen wijze soms zeer gevat. Die aanbiedingsbrief bevat drie kernwoorden: loterij, wassen neus en Consumen tenbond. De loterij wordt op gevoerd bij de toewijzing door de rijksoverheid van finan ciën aan de gemeenten in het land. „We dachten een aantal winnende nummers in han den te hebben, maar één daarvan bleek al een niet te zijn. Het lijkt een reclame-ac tie van een postorderbedrijf met de suggestie van de prijs van 100.000 gulden terwijl het gaat om een verchroomd port retlijstje". dat pakket wordt toegepast op het gemeentefonds. Wassen neus (4) Nu wil het geval dat van in flatie de laatste maanden maar weinig sprake meer is. Sterker nog, de prijzen dalen. Het beroerde is, legde Borde wijk nog even geduldig als al tijd uit, dat in dat pakket van het rijk ook de energierprij- zen zijn opgenomen. Daarbij schijnt het rijk rekening te houden met benzineverbruik van het ministerie van defen sie. En daar zit nou net de kneep. Defensie verstookt (ook relatief) natuurlijk veel meer dan een gemiddelde ge meente en door de sterk ge daalde olieprijzen heeft het rijk lagere kosten. Dus krijgen de gemeenten ook minder uit het gemeentefonds. Of ze nou veel benzine gebruiken of niet. Het zou dus handig zijn als voortaan elke Leidse dienst plichtige, die zijn generaal in een dienstautomobiel voorbij ziet scheuren, zijn meerdere er ter plekke op wijst, dat daardoor de plaatselijke belas tingen verder opgeschroefd dreigen te worden. Niveau De gemeenteraad van Voor schoten boog zich deze week over een voorstel om de loka le omroep 3.500 gulden ca deau te doen. De plaatselijke radio-hobbyisten willen daar wat apparatuur voor kopen en zo via Omroep Rijnland de gemeente Voorschoten van ongetwijfeld boeiende bood schappen voorzien. Vooral voor de VVD was dat een probleem: lokale omroep wordt niet gesubsidieerd is een principieel standpunt dat ook landelijk door de libera len wordt uitgedragen. Ook het CDA sputterde wat tegen, maar daar was het bezwaar niet van principiële aard. Uiteindelijk kreeg burgemees ter Cannegieter te horen, dat de meerderheid van de ge meenteraad akkoord zou gaan met het voorstel, maar dan mag het woord subsidie niet in de tekst van het definitieve voorstel aan de gemeenteraad voorkomen. „Voorschoten Lo kaal", krijgt geen subsidie maar geld. Sommige gemeenteraadsleden slagen er altijd weer moeite loos in, de in de politiek ge bruikelijke portie opportunis me op een niveau te brengen, waar het wel heel erg kwalijk riekt. tpositie over eten de middeleeuwen )EN In de hal van het Stad- is sinds gisteren een tentoonstel onder de titel „Eten en drinken" >zichtigen. De expositie tracht een 1 te geven van het huishouden in liddeleeuwen, zoals zich dat rond jeuken afspeelde. Aan de hand materiaal dat in verschillende 3en in Leiden werd opgegraven, ;zeld van enkele voorstellingen f7e eeuwe schilderijen, wordt een [uk gegeven van de manier waar de middeleeuwen de maaltijd voorbereid en gebruikt. De ten- stelling is tot half november te op mdandag tot en met vrijdag tegen tot vijf uur. Haagsche Schouwweg een dag afgesloten LEIDEN De Haagsche Schouwweg is vrijdag 24 oktober voor alle verkeer afgesloten. De afsluiting is noodzake lijk in verband met de aanleg van lei dingen naar de Stevenshof voor gas, elektriciteit, water en riolering. Op 27 en 28 oktober zal de Ommedijkseweg voor alle verkeer zijn afgesloten. De bussen zullen die dagen over de Haag sche Schouwweg rijden. Volgende week zal ook gewerkt worden onder rijksweg A44, maar daar zal het ver keer over de rijksweg geen last van ondervinden. De bedoeling is dat er een buis onder de weg wordt doorge- perst. In deze buis komen leidingen voor gas, electriciteit, water en riole ring te liggen. Skibeurs in de Groenoordhallen LEIDEN De skibeurs van de Stichting Vrienden van de Kring Leiden van de Ne derlandse Ski Vereniging wordt zaterdag 1 november gehouden in het restaurant van de Groenoordhallen. 's Morgens van tien tot twaalf uur kunnen winter sportspullen worden ingele verd. Van twee tot vijf uur heeft de verkoop plaats. De toegang is gratis. Voor zaal- huur en dergelijke betalen leden tien procent van de opbrengst en niet-leden vijf tien procent. Kuijers opent nieuwe tentoonstelling AZL LEIDEN Dr. F.J. Kuijers, wet houder van Cultuur, Volksgezond heid en Groen van de gemeente Leiden, heeft gistermiddag een nieuwe tentoonstelling in de Gale rie AZL officieel geopend. Op deze tentoonstelling is werk te zien van Simone ten Bosch en Har Sanders. Simone ten Bosch toont tekeningen en beelden en van Har Sanders zijn schilderijen te zien. De tentoonstel ling duurt tot 23 november. De Ga lerie AZL bevindt zich bij de in gang van de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis en is van maandag tot en met vrijdag van tien tot vijf uur geopend en in het weekend van twee tot vijf uur. Bosloop in Leidse Hout LEIDEN De atle tiekvereniging Hol land houdt morgen weer een bosloop in de Leidse Hout. Er zijn parcoursen uitgezet over 2,1 en 14,4 kilo meter. Start en finish is op de kunststofbaan. Inschrijven is mogelijk vanaf tien uur in de kantine, de start is om elf uur. Het inschrijf geld bedraagt 3,50 voor volwassenen en f 2,50 tot 14 jaar. Kleedruimte is aanwe zig. LEIDEN Het concert dat het Amsterdams Gitaartrio vrijdag 31 oktober zou geven bij K&O gaat niet door wegens ziekte van één van de leden. Het concert is verschoven naar vrijdag 16 januari. Op 31 oktober treedt nu het Groninger Gitaarduo (Remco de Haan en Erik Westerhof) op. Zij brengen composities van Sor, Bach, Brouwer, Jolivet, Granados en Ca- rulli ten gehore. Het optreden begint om 20.15 uur. Toegangskaarten en abonnementen zijn dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur verkrijgbaar bij K&O aan de Oude Vest 45. Door deze ver anderingen is de gitaristenserie van K&O uit gebreid met een concert. Abonnementhouders kunnen alle vijf concerten bezoeken. A wil [heldering jer evensbloem DEN De CDA-fractie in emeenteraad heeft het col- B en W opheldering over de gang van za- bij de bouw van 97 wonin- in de Stevenshof. Het gaat 97 premie-huurwoningen, momenteel in aanbouw zonder dat er een kookga- sluiting is CDA-raadslid C. Kramp het college van B en W schriftelijke vragen op, de gemeenteraad in het 'lieden heeft vastgelegd dat Ike woning in de Stevens- >p gas gekookt zou moeten en worden. De aanleg ;en gasleiding is in de Ste- ihof niet noodzakelijk voor •erwarmen van de huizen: oor is stadsverwarming ikbaar. Het CDA wil on- meer weten hoever de van de 97 huizen was irderd toen bouw- en wo- toezicht ontdekte, dat aan- Noorlander zich van •erplichting niets aantrok, er zou het college moeten Hen wat de kosten van aanleggen van gasleidin- eouden hebben geweest en Hfde geldt voor de aan- van een elektrische iplaat en daarvoor ge- te pannen. Het college B en W heeft inmiddels Noorlander geëist dat hij J kookplaat aan de bewo- ter beschikking stelt. 1, MEER VERTRAGING NIET UITGESLOTEN LEIDEN De bouw van de Marcagarage is met zeker drie maanden uitgesteld. De gemeente gaat er nu vanuit dat op zijn vroegst begin januari de eerste werkzaamhe den op het Driessenplein van start zullen gaan. Of dat lukt, is de vraag. Een strenge winter met tem peraturen onder nul zou opnieuw voor uitstel kunnen zorgen. Eind september verklaarde de Haagse projectontwikke laar Erica nog dat on middellijk na de viering van 3 oktober met het karwei zou worden be gonnen. Met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de parkeergarage kan nog niet begonnen wor den, omdat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland nog geen zogeheten 'verklaring van geen bezwaar' hebben afgegeven. De gemeente Lei den verwacht dat dat volgen de week of een week later zal gebeuren. Daarna zal Lei den Erica een bouwvergun ning geven, maar tegen die vergunning kan door tegen standers van de garage even tueel beroep worden inge steld bij de Raad van State. Daarvoor geldt een termijn van dertig dagen. Met de bouw zou intussen al begon nen kunnen worden, maar de gemeente wil het risico niet lopen, dat de bouw even tueel stilggelegd zou moeten worden. „Als de Raad van State de bouwvergunning zou schorsen, zitten wij met een zandvlakte. Dat lijkt me niet zo geslaagd", aldus een woordvoerder van de ge meente. Een en ander houdt in dat begint december de grond bouwrijp gemaakt zou kun nen worden, maar de ge meente wacht gezien het gro te aantal feestdagen liever tot begin januari. „De winkeliers kunnen de parkeerplaatsen aan het eind van het jaar goed gebruiken", meent de woordvoerder. Wanneer in januari dan echt begonnen wordt, zal na het bouwrijpmaken eerst een ar cheologisch bodemonderzoek gedaan worden. Afhankelijk van de duur van dit onder zoek, wordt op een nader te bepalen datum met de daad werkelijke bouw van de ga rage begonnen. De garage met een capaciteit voor 300 auto's, alsmede de vestiging van C&A-dochter Marca, kantoren en een dansschool moeten er dan ruim een jaar later staan. Naast de garage zullen 35 woningen worden gebouwd. rgerlijke stand ►EN Ondertrouwd: J. T. van Verff en T. A. Bregman; J. H. G. Iman en J. A. M. van Ekeren; I A. M. Boons en M. H. T. M. ■n; N. Blom en J. A. van der |J. H. M. van der Graaf en J. T. in Harteveld. Geboren: Lucas Johannes Michaël zv. W. J. P. Hoogervorst en H. C. M. Cambier, Johan zv. J. Prins en N. Hazenoot; Martin Cornelis zv. H. J. Buijze en J. C. Berkheij; Adriana Cornelia dv. M. C. van Klaveren en A. J. van Rijn; Dirk zv. A. Varkevis- ser en A. C. Hóek; Maarten Leendert zv. M. W. Remmelzwaal en M. Rem- melzwaal; Arienne dv. E. Remmel zwaal en A. P. van Beien; Leendert zv. E. Remmelzwaal en A. P. van Be ien; Marina dv. H. Hazenoot en A. W. Haasnoot; Evert Johannes zv. H. P. van der Meij en A. Sehellevis; Reint Louis zv. P. J. Vogelaar en R. J. Koole; Louise Caroline Rahayu Eline Divera Ohlian Hwa dv. C. C. S. Rah- radjo en A. E. M. D. Koelman; Lidion dv. J. Zierikzee en E. Marijt; Fran- C. Vermeer; Samantha dv. W. N. van den Berg en A. van Santen; Catharina Antonia dv. A. J. Bekooy en M. Kokkedee; Wendy Johanna dv. W. ten Haken en J. M. Goor; Eli- ane Alinda dv. G. H. Lucassen en A. E. Joekes; Rachida dv. A. Achour en J. Biya; Sanne dv. G. van Dijk en D. H. Ooms; Jasmijn dv. H. Mioch en M. M. C. Abma; Johnny zv. H. C. D. J. Korpershoek; Bi- A. Housny en H. Safsaf; Pieter Glasbergen Sebastiaan zv. R. H. de Wolf en G. E. Dullemeijer; Mark Johannes Matheus zv. R. J. W. Kabelaar en A. C. van der Vijver; Sabah dv. A. Abbassi en M. Amine; Berend Joost zv. N. van Weizen en E. A. den Os; Linda dv. R. Hageman en E. Colpa; Alexandra Maria dv. H. J. M. de Groot en O. G. Furlan; Roukayya dv. A. H. Oueslati en J. H. Ploeger; Robert Mathijs zv. H. J. Kruijt en M. E. Noort; Nimrod Eleazar zv. H. van Dijk en T. Brou wer; Leonardus Rudolf zv. G. L. M. Broch en C. C. J. Scholtes; Sanne Maria dv. A. R. Noyon en S. M. Luij- ben; Alex zv. W. F. Pronk en J. P. Ros; Téssa Josien Sibbel dv. J. P. Be- kooij en S. Penninkhof; Robert Jo han Miw-Woen zv. J. A. Hillere en A. B. N. L. Tjin-A-Kiet; Buket dv. M. E. Uysal en S. Kiyak; Trhas dv. Y. Ghebbreyohanes en W. Brhane; Amanda dv. J. C. R. Lepelaar en M. A. Heruer; Manon Ludwina dv. M. W. van den Nouland en G. C. P. L. M. Berkhjout; Petronella Maria dv. N. J. H. Pont en P. F. M. de Haas. Wassen neus (2) De algemene inspraakveror dening in de nieuwe gemeen tewet wordt door Bordewijk als een wassen neus terzijde geschoven, omdat de tijdsdruk de mogelijkheid van inspraak ten aanzien van nieuwe be leidsvoornemens onmogelijk maakt. De Consumentenbond wordt ten tonele gevoerd bij de on roerend goed belasting. Bor dewijk constateert dat de wet onvoldoende is en dat daar door deze belasting voor huis eigenaren volgend jaar ver laagd moet worden, hetgeen een verhoging van het lo- zingsrecht noodzakelijk maakt om maar dezelfde in komsten te houden. „Dit is ongunstig voor een hoop con sumenten", stelt Bordewijk, die vervolgens niet de ontoe reikende wetgeving, maar de door de Consumentenbond gevoerde actie tegen te hoge belasting op onroerend goed als schuldige aanwijst. Geluk kig heeft de wethouder voor de gedupeerden een advies waar vooral de Consumenten bond blij mee zal zijn: „Leden van de bond, die zich bena deeld voelen, kunnen zich compensatie verwerven door hun lidmaatschap op te zeg gen". Wassen neus (3) Tijdens de persconferentie ter gelegenheid van de presenta tie van de begroting voor 1987 had Bordewijk nog een aardi ge vondst. Zoals elk jaar kwam de plaatselijke pers braaf opdraven orri het ge weeklaag van het gemeente- Palen zijn èr in alle soorten en maten; van hout, beton, steen, ijzer enzovoorts. In Leiden weet iedereen er alles van. Een Duitse fabrikant heeft het assortiment obstakels deze week verrijkt met een hele nieuwe: de zogenaamde leunpaal. Voor plaatsen waar geen ruimte is om bankjes neer te zetten, maar mensen toch een rustpunt zoeken. De gemeente Tilburg heeft er al een paar geplaatst. Leiden zou een goede tweede kunnen zijn. En moet dat eigenlijk ook wel, wil men tenminste de eerste palenstad van Nederland blijven. bestuur over de steeds maar doorgaande bezuinigingen van het rijk aan te horen. Een groot deel van die bijeen komsten wordt gevuld met gedetailleerde uiteenzettingen van Bordewijk over de ma nier waarop Leiden er hoe je ook bekijkt en welke rege ling je er ook bij haalt slechter van wordt. Zo kwam het dit keer uiter aard ook op het gemeente fonds, zeg maar de grootste pot waaruit het rijk de ge meenten volgens een oerwoud van regels van geld voorziet. Het rijk houdt daarbij reke ning met inflatie. Als de prij zen stijgen hebben de ge meente recht op meer geld. Om dat inflatiepercentage vast te stellen, doceerde Bor dewijk, hanteert het rijk een pakket goederen en diensten. De gemiddelde stijging van Dat vindt Thea den Duik (van de Abonnementen Service) van 'haar' krant. Elke dag staat Thea abonnees te woord die verhuizen, die hun krant tijdelijk op een ander adres willen ontvangen, of die een nieuwe abonnee willen opgeven. Zij neemt overal notitie van en werkt met behulp van een beeldscherm de administratie in de computer keurig bij. De administratie van een regionale krant met een duidelijke signatuur; nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en gedegen. Hogewoerd onbegaanbaar Al vanaf half augustus wordt er gewerkt op de Hogewoerd en een aantal omliggende straten en omgeving aan de aanleg van een nieuwe riolering. Het gaat om de Rijnstraat, Dwars- bolwerkstraat, Koenesteeg, Barbarasteeg en Nieuwebrug- steeg. Eind december moet het karwei klaar zijn. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat in de Rijnstraat begonnen zou worden en in de richting van de Hogewoerd gewerkt zou worden. Op verzoek van de winkeliers van de Hogewoerd is de fasering dusdanig veran derd, dat tijdens de feestda gen de winkels bereikbaar zijn. Gehuwd: W. M. J. van Soldt en J. van der Visch; I. Schreurs en C. Zit man; W. F. Devilee en M. van West- rienen; R. H. Lussenburg en C. C. Hondius; M. P. van Wijk en J. Hen driks; R. J. van Rijn en P. Bakker; J Gorree en Y. Eradus; G. A. Volwater en W. C. Hillebrand; J. C. Bernsen en H. D. Kusters; W. Teske en M. C. Chrispijn; A. Labrujère en S. van Velzen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11