)antons dood" grijpt :ok in verkorte vorm aan .DIO/TELEVISIE CeidacSou/m/tit VRIJDAG 17 OKTOBER 1986 PAGINA 17 Margriet Eshuys komt zingen op VARA-tv bij „Drie vrouwen" riet Eshuys: „Het wordt oor een nieuwe elpee". HILVERSUM - VARA-tv komt op maandag 20 oktober met een nieuw programma „Drie vrouwen" rond Ati Dijckmeester, Dieuwertje Blok en Mar jolein Uitzinger. De titel doet vermoe den dat het gaat om een programma met een feministische inslag. Dat is echter niet de bedoeling. „Drie vrou wen" moet vooral variatie brengen. Korte informatieve onderwerpen, diep gaande gesprekken met politici en schrijvers, vakbondsmensen en een computerspelletje. En: amusement. In de vorm van een bijzondere gast. In de eerste aflevering is dat Margriet Es huys. Het is de laatste tijd stil geweest rond deze zangeres. Die stilte wordt doorbro ken door een theaterconcert, waarmee de zangeres momenteel door het land toert. Gebrek aan hits was er de oor zaak van, dat Nederland weinig meer van Margriet vernam, op zo hier en daar een reclamedeuntje voor koffie en soeparoma na. „Die reclame-spots stel len me in staat voor heel weinig gage in de schouwburgen te staan. Een stuk je legitieme sponsoring van een m'n ei gen werk, zo moet je net maar zien." Momenteel is ze hard bezig aan een 'co- me-back'. Uit de stilte van de laatste ja ren is een nieuwe Margriet Eshuys op gestaan. Gelouterd, weerbaar en vooral gerijpt. In de periode van de Margriet Eshuys Band werd gezocht naar een balans tussen de muzikale voorkeuren van de groepsleden. De elpee die daar uit voortkwam, kreeg dan ook heel toe passelijk de naam „Balance". Een com binatie van rock en ballads, die het bij de echte liefhebbers heel goed deed, maar die het grote publiek niet wist te halen. Zij wijt dit ook aan de geringe elling di« Wat zijn Margriet's wensen voor de na bije toekomst? „Gauw weer een elpee maken. Bij wie die uitgebracht wordt, dat maakt me zo onderhand echt niks meer uit. Het is belangrijk dat er weer een jongere leeftijdsgroep op de hoogte komt van wat ik doe. Als dat lukt, kris talliseert zich dat vanzelf wel weer uit in een eigen publiekje. En dan zien we wel weer verder." YVONNE JANSEN Strijd om muziekzender HILVERSUM - De strijd om het gat in de Europese tv-markt dat Music Box straks laat vallen, is in volle hevigheid losgebarsten. Vier muziek-tv-stations hebben onlangs de Internationale Fe deratie van Muziek TV-kanalen (IFMTC) opgericht, MTV heeft onthult dat zij Europese plannen heeft, maar heeft nog niet bekend gemaakt wat die dan wel inhouden. Daarnaast hebben zowel Music Box als Sky Channel tipjes van sluiers opgelicht, die over nieuwe activiteiten hangen. In het onlangs op gerichte samenwerkingsverband ne men Sky Channel en het Duitse Musik- box deel, evenals het Canadese Much- Music/MusiquePlus en het Italiaanse Video Music. Deze vier stations tellen gezamelijk 19 miljoen kabel-aansluitin gen. de revolutie behalve eigen kinderen ook verheven idealen indt, daarover J' ef George BUchner 835 zijn toneelstuk tons dóód". Een diep astend drama met dertig acteurs en (figuranten, die volks- ideringen en nacht- bevolken. Dit leidt ï!|tans de aandacht niet in de twee hoofdfigu- J Jan ton en Robespier- 3. ie leiding gaven aan J ranse revolutie, maar «idelijk ideologisch in «n kwamen te verke- ÜEen dispuut waar de :en afvliegen. e botsing tussen die die voert tot de ter- i^eroordeling van Dan- an men zich zondag op II om 22.40 uur bij de opnieuw inleven. Het iele stuk vergt ensem- irk van hoog gehalte in tgekiende zetting. Daar het vandaag de dag meer zo gemakkelijk Maar het geladen con ussen die twee revolu- re leiders is van een ite algemene strekking, ie losgemaakt uit het geheel eigen toneel- Ie blijft houden, ieur Mark Timmer van neelgroep Baal kwam >pend in de tekst tot 'oorstelling van ruim ur, waarin Pierre Bok- ma als Danton en Jack Vecht als Robespierre elkaar met hun ideeën bestoken. Inte ressant voldoende om er na de zaalvoorstelling ook voor tv een bewerking van te ma ken. Nabijheid Over de zaalvoorstelling werd ook door ons eerder ge schreven. Het bijzondere van de tv-produktie lijkt vooral gelegen in de nabijheid van de beide toneelfiguren, die elkaar bijna woedend hun gedachten in het gelaat spu wen. Robespierre verdedigt de or thodoxe deugdzaamheid, het principe van de strikte recht vaardigheid. De koning en diens edelen hebben fout ge handeld jegens het volk en dienen hun straf onder de valbijl te ondergaan. Danton komt als levensgenieter op voor de waarde van het le ven en meent, dat er in naam van het volk genoeg gedood is. In de nadagen van de Franse revolutie kwam het hierover tot een schei ding der geesten tussen de twee partijen, de Jacobijnen en de Girondijnen, waarvan Danton en Robespierre als de exponenten optraden. Het geschil leidt tot een beschul diging tegen Danton op grond van samenzwering te gen de staat, althans naar het oordeel van de op dat mo ment sterkste partij. Dit leidt tot zijn vonnis. Regisseur Mark Timmer maakte niet uitsluitend ge bruik van de toneeltekst van Btlchner. Hij putte ook uit andere geschriften van deze toneelauteur. Trok daarmee tevens de problematiek naar deze tijd door. Dit doet de' vraag rijzen of de bewerker met zijn verkorte stuk actue ler zaken ter kritisering voor ogen stonden dan de voor alle tijden geldende vraag rond het misbruik van macht. In die bijgedachten raakt men temeer gesterkt door een derde figuur die in deze verkorte Büchnervoorstel- ,ling een rol speelt. En niet vrij lijkt van minder integere opzet. Deze figuur wordt ge speeld door Han Romer. Hij stelt gestoken in de kleding van het ancient régime een gewiekst personage voor die aan de guillotine is ontko men door telkens tijdig van de ene partij naar de andere over te stappen. Een gladde, ongrijpbare griezel. De regisseur laat hem een sa menvatting zeggen van de beginselen van de Franse re volutie. Hij doet dit hoonla chend en met een storende hik van de alcoholica. Alle mensen zijn gelijk. Niemand kan j-echten op gezag of bezit ontlenen aan zijn geboorte. Zo gaat hij geruime tijd ver der. Hij geeft daarbij zo wei nig ernst aan zijn woorden mee, dat hij daardoor te ken nen geeft, dat een andere vi sie ook mogelijk is en dat men met hem ook een ande re kant op kan. Een typische profiteur uit oportuniteit. Pierre Bokma (rechts) als Danton en Jack Vecht als Robespierre tijdens hun meningsverschil. Danton en Robespierre ko men messcherp tegenover el kaar te staan. Volgens Robe spierre ligt de kracht van de republiek in de deugdzaam heid van het volk. Ondeugd noemt hij hoogverraad. Dan ton stelt daartegenover, dat de vrijheid van de burger- niet toestaat, dat over zijn ondeugd de ban wordt uitge sproken, behoudens in geval len dat hij door zijn houding andermans vrijheid aantast. In diezelfde trant komt ook de vraag naar het Godsbe staan aan de orde, ook de diepere bedoelingen van de Schepper. De libertijnse mens ontleent de zingeving van het bestaan aan de we derzijds gerespecteerde vrij heid. De religieuze mens zou zich zonder zelfkritiek laten leiden door van hogerhand gegeven wetten. Uiteindelijk zegeviert het door Robespierre voorgesta ne „recht" om ondeugd te straffen. Dit leidt tot de dood van Danton, waarna Robe spierre zich de mantel der liefde laat omhangen. Hier mee ontdoet hij zich van de schuld aan deze dood. Regisseur Mark Timmer volgde een opleiding voor tv- regisseur in Studio Santber gen van de NOS en koos dit stuk als proefstuk voor de beoordeling 'van de resulta ten van zijn studie. Hem stond niet een uitgesproken tv-benadering voor ogen. Het ging veeleer om een leren werken met de mise en scène voor de camera, een theater/ technische vingeroefening. Het lijkt zeer de vraag of een aanpassing van dit stuk aan de mogelijkheden, die tv biedt, tot sterker spel zou hebben geleid. Want dit dra ma wordt vooral gedragen door Pierre Bokma en Jack Vecht. TON OLIEMULLER 17.30 17.46 18.30 19.00 19.05 20.00 20.28 TROS Roseo leest voor TROS-Blufshow, spelpro- gramma gepresenteerd door Hans Kazèn TROS Pop Formule, pop programma gepresen teerd door Llnda de Mol en Jeroen Soer NOS ,A6-Joumaal TROS TROS Sport, sportmagazl- ne dat ditmaal geheel ge wijd is aan de toewijzing van de Olympische Spelen 1992 door het IOC. Pre sentatie: Jack van Gelder Omgaan met kleine huis dieren, dierenserie gepre senteerd door Martin Gaus. Afl.: Welke woning voor uw huisdier? TROS Sport Extra, vervolg van de uitzending van 17.46 uur Basale en Adriaan, kin derserie. Afl.: Een koekje van eigen deeg Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Incognito. Michael onder zoekt de verdachte doods oorzaak van een bekende van Bonnie NOS Journaal TROS Verboden dromen (slot), tweedelige Amerikaanse miniserie naar het gelijk namige boek van Judith Michael. Met o.a. Stepha nie Powers, Barry Bost- wick, Jeremy Brett en Ja mes Faulkner. Sabrina kan met haar gebroken pols de verwisseling niet volhou den, maar de man van haar zus vraagt haar er mee door te gaan TROS Aktua, actualitei tenmagazine met een re portage over het door aardbevingen getroffen» El Salvador. Er zijn beelden te zien van de verwoestin gen, het zoeken naar over levenden tussen de puin hopen en overvolle veld- ziekenhulzen. De filmploeg had tevens een kort ge sprek met president Jose Napoleon Duarte. Verder (onder voorbehoud) aan dacht voor de toekenning van de Olympische Spelen 1992 door het IOC TROS Tele-Thriller: Onze Ouwe (Der Alte), Duitse politieserie met o.a. Sieg fried Lowitz, Michael Ande en Jan Hendriks. Afl.: Dood is dood. Dr. Schlawe wordt doodgeschoten. Hij blijkt de firma geruïneerd te hebben NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 17.45 Studio Sport. Samenvat ting van de toewijzing Olympisch winter- en zo merspelen van 1992 door het IOC 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's tekenfilmfestival 19.25 Hints, spelprogramma ge presenteerd door Frank Kramer 20.00 Victor-Victoria, Engelse filmkomedie uit 1982 van Blake Edwards. Met o.a. Julie Andrews, James Gar ner en Lesley Ann Warren. De zangeres Victoria pro beert aan werk te komen. Als zij zich vermomt als graaf Victor Grazlnski is zij de grote ster 22.10 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Een spannend bestaan, zevendelige familierepor tage over een Nederlands gezin. Deel 2: Moeten trou wen. Fokko's T urkse vrien din komt bij het gezin Ue- vense, maar of Fokko met haar trouwt is nog dé vraag 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 23.35-00.40 Moord in Carnaby- house (A killer in every corner), Engelse tv-thriller van Malcolm Taylor. Met o.a. Patrick Magee, Joan na Pettet en Petra Mark ham. Studenten ontdek ken tijdens een werkbe zoek dat dr. Carnaby een sinistere schurk is EUROPA TV 17.25 Weerbericht 17.30 Kinderprogramma. Met 'Ploom', 'Plastinots' en 'Glgl' 18.00 Europa Countdown, poppro^ gramma met Adam Curry 18.45 Connexions 19.10 Almanac 19.15 Weerbericht en World Watch 19.30 Sports Report Met aandacht voor de Olympische Spelen 1992 20.30 Business News, magazine over het wel én wee van de Eu ropese economie 21.00 Transport (2). negendelige Ne derlandse dramaserie. Met o.a Thorn Hoffman, Niek Pancras en Sylvia Millecam 21.55 Weerbericht en World Watch 22.00-00.00 Sports Report Met Golf ichooltelevisie oumaal *"ik Tak, kleuterprogramma lagboek van een clown, ver- lalenserie van Guldo Staes Ie Snorkels, tekenfilmserie, lubbele afl.: Houmevast-La- nelos/Schelpen schooien lingo, popprogramma gepre- enteerd door Bart Peeters. a. de clip van de week, iverzlcht van de top 20 en een tudiogast litzending door derden. Pro- ramma van de Socialistische Imroepverenlglng 'Mededelingen en program- na-overzicht ournaal Weerbericht Ihina 9, Liberty 37, Ameri- ;aanse speelfilm uit 1978 van fonte Hellman. Met o.a. War en Oastes. Fabio Testi en enny Agutter. Als huurmoor- Clay Shaw niet ter ^ood veroordeeld wil worden, loet hij boer Matthew Se- Jianck. die de aanleg van een I poorlijn tegenhoudt, om het ■bven brengen. Shaw krijgt een erhouding met Sebancks irrouw, die besluit zjèlf haar ^rian uit de weg te ruimen 'remière, filmnieuws met Jo ïiröpcke 2.55 Journaal en Coda: 'De erleiders', Vasko Popa 2He luzlkaal intermezzo Comedy Capers, slapstick- erle. Afl.: De luchtridder (The ying ace), met Billy Bevan ^Mededelingen en program- ne-overzicht -Journaal Weerbericht iwidam, telefoonspel gepre- enteerd door Marleen Gordts atWereldoorlog II (KZ). Duitse n locumentaireserle. Afl. De loden keren weer. Tot vlak invoor de capitulatie in mei 1945 'orden gevangenen omge bracht. De SS wil alle sporen itwlssen e|fdelige Ne_ «Jerlandse tv-serie van Peter siyan Gestel naar het gelljknaml- 3lje boek van Ina Boudier-Bak- er. Met o.a. Ellen Vogel, Jan lètel, Eric Schneider en Mieke louve. Afl. 11: Amelletje 3.20 So what? BRT Jazz Or- idkest en Slide Hampton 11 i' ichooltelavisie IbMededelingen van de ONEM Nouba nouba, kinderprogram- Warren Oates speelt de hoofdrol in 'China 9, Liberty 37'. BRT 1 om 20.15 uur. Een van de klanten overhan digt hen een blanco koopakte om In diens privèkluls op te bergen. Hij hoeft slechts zijn naam in te vullen en is dan ei genaar van een beroemd tra vestie-cabaret 21.40 Camarades (Comrades), En gelse documentaireserie over het dagelijks leven In de Sov jet-Unie 22.25 Laatste nieuws 22.50-23.50 Rox box, popprogram ma in samenwerking met Mu sic Box, gepresenteerd door Ray Cokes TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine 16.30 Les enfants d'ailleurs: India 17.00 Cet animal étranga 18.05 Festival Francophone la Ro ebelle 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.25 Les enfants d'ailleurs: Toua- reg-kinderen, documentaire serie 19.50 Cet animal étrange 21.05 La mémoire des peuples Francophones: Quebec, amu sementsprogramma 21.55 Rétrostalgie, humoristisch programma 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 El The Amanda Redington 9how (herh.) 19.00 El The Nino Firetto Show (herh.) 20.00 El The Martin Buchanan Show (herh.) 21.00 El The Timmy Mallett Show (herh.) 22.00 El The Simon Potter Show (herh.) 23.00 El The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 00.00 El Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Slmon Potter 01.00 El The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en Dante 02.00 El Boogie Box, dansmuziek 03.00 El Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 04.00 El Private eyes, special van Sunle 05.00 El The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 06.00-07.00 El Boogie Box (herh.) DUITSLAND 1 Dagmar, Duitse speelfilm uit 1958 met o.a. Kathrin Fröhlich, Max Volker Martens, Heldrun Pollack. Regie: Frank Strecker. Een leraar is verliefd op een leerling, maar het meisje moet niets van hem weten. HIJ voelt zich er ellendig door en gaat achter haar aan ARD-Sport extra. Reportages en nieuws na de beslissing van de IOC-commlssle over de toe wijzing van de Olympische Spelen 1992 Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine El WWF-Club, amusements programma Programma-overzicht [£Tages8chau Die Fete Eltern unerwünscht (La Bourn l), Franse speelfilm uit 1980 met o.a. Sophie Mar- ceau, Claude Brasseur en Bri gitte Fossey. Regie: Claude Pi- noteau. Terwijl voor de der tienjarige Vic alles om haar eerste feestje draait, liggen haar ouders na vijftien jaar hu welijk met elkaar overhoop. Gelukkig is daar de begripvolle overgrootmoeder, wanneer de emoties al te hoog oplaaien Gott und die Welt: Brauchen wir eine neue Reformation? Filmreportage van Gerd Hill over de eisen van protestanten aan hun kerk Tagesthemen, met Bericht aus Bonn Heut'abend, ARD-Talkshow met Joabhim Fuchsberger. Gast: Hans Joachim Kulen- kampff n Akt der Gewalt (Act of vio lence), Amerikaanse speelfilm uit 1948 met o.a. Van Heflin, Janet Leigh, Robert Ryan. Re gie: Fred Zimmerman. De oor logsheld Frank Enley heeft met zijn vrouw Edith een zeker be staan als bouwondernemer in Santa Lisa. Dan arriveert op een dag een Invalide vreemde ling. Deze Joe Parket zat sa men met Frank onder de Duit sers gevangen en heeft nog een appeltje met onze 'oor logsheld' te schillen Tagesschau Nachtgedanken. Een pro gramma van Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.10 E Harold LLoyd: Doktor Jack (Doctor Jack), Amerikaanse speelfilm uit 1922 met o.a. Ha rold Lloyd, Eric Mayne, Mil dred Davis. Regie: Fred New- meyer 16.30 Freizeit... und was man da- raua machen kann. Vandaag: 1. De tuin in de late herfst. Over bezaren, planten en ver zorgen. 2. Hulsdeuren voor katten - zelfgemaakt. Presen tatie: Slbylle Nicolal E) Ondertiteling vla Teletekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■IZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via Teletekst. (3 BIJ nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele Versie met ondertitels. ■3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Robin Hood, Engelse tv-serle met Michael Praed, Judl Trott, Clive Mantle e.a. Afl.: Der Hin terhalt 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auelandsjoumal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Ein Fall für zwel, Duitse mis daadserie met Günther Strack, Claus Theo Gértner e.a. Drie zakenmensen komen geregéld samen voor 'n spel poker. Het gaat daarbij steeds om zeer hoge Inzetten. Het Is zeker dat niet al hun zaken 't daglicht kunnen velen 21.15 Showfenster, amusementma gazine met Sabine Sauer. Van daag o.a. Catherine Oxenberg alias Amanda, 'Hoe gaat het verder met Dynasty?' en een reportage over Dlego Marado- 21.45 Heute-Journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine met aandacht voor het toneel stuk 'Totenfluss' van Harald Müller, een portret van de Hongaarse schrijver Bela Sasz en een gesprek met kunstschil der Richard Zlegler 22.45 Die Sport-Reportage 22.50 Allein gegen die Mafia (3 en 4), zesdelige Italiaanse tv-serie met Mlchele Placldo, Barbara de Rossi, Nicole Jamet e.a. Regie: Damiano Damlanl. Commissaris Cattani viert zijn overwinning op de moordenaar Cirlnna. Hij heeft 'n belangrijke slag toegebracht aan de drugshandel, maar beseft dat de echte verantwoordelijken voorlopig ongrijpbaar zijn 01.25 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Geschie denis, Les 4: Restauration und Liberalismus 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Werken van Haydn en Mahler, uitgevoerd door het Radio Symfonie Orkest van Keulen o.l.v. Gary Bertinl m.m.v. solist Yo Yo Ma, cello. Om ca.20.45 Kaleldoskop, vooruitblik op de muzlekultzendingen In het nieuwe seizoen 22.15 Die fünfte Frau (2), tv-serie met Klaus Maria Brandauer, Turi Ferro en Aurore Clément. Regie: Alberto Negrin. Als de beruchte schurk Lorl Kun de moord bekent, denkt Inspec teur Nemetz z'n laatste zaak te kunnen afsluiten. Maar dan neemt de vermoedelijke dader de benen 23.10 Vier Frauen - Vier Leben, tv- serle met o.a. Nicole Courcel, Jean-Frangols Poron en Lu- cienne Hamon. Regie: Mare Marino. Afl. 2: Die Emanze. Laurence Is al vijftien jaar ge lukkig getrouwd met Frédérlc. Hun gezinnetje kent geen zor gen. Monique, haar vriendin, is overtuigd vrijgezel en feminis te. Haar argumenten openen Laurence de ogen. Ze gaat zich steeds minder gelukkig voelen 00.15 WK-Schsken '86 00.45 Laatste nieuws BBC 1 17.35 The Krankles Electronic Co- zlne Wogan, amnsementsprogram- man met Esther Rantzen CD Blankety blank, comedy-se- rie met Les Dawson in de hoofdrol m Dynasty, Amerikaanse tv- serie Journaal en weekend-weer bericht CD Call me mister, detectivese rie met Steve Bisley, Dulice Liecler e.a. Afl.: Runnung time Omnibus, actuele documentai re. Afl.: The Mission The Late Film: The Abdica tion, Engelse speelfilm uit 1974 van Anthony Harvey. Met o.a. Peter Finch, Liv Ullmann en Cyril Cussack Weerbericht BBC 2 15.50 E Le Capitalne Fracasae, Franse speelfilm uit 1942 van Abel Gance. Met o.a. Fernand Gravey, Assia Noris en Jean Weber 17.30 C3 Nieuwsoverzicht voor do ven 17.35 E Harold Lloyd 18.00 The man from UNCLE, serle Amerikaanse spionagefilms. Afl.: How to steel the world, film uit 1968 van Sutton Roley. Met Robert Vaughn, David McCallum, Eleanor Parker e.a. 19.30 Micro live» Informatieve serle over de technologie rond Infor matica 20.00 Wild Romania 20.30 Gardener's world, Informatie ve serie over tulnieren 21.00 Screen Two: Hotel du Lac, State, tv-spel van Christopher Hampton met Anna Massey, Denholm Elliott, Google Wi thers e.a. 22.15 Saturday Music Trail 22.25 Newsnight, actualiteiten 23.10 Weerbericht 23.15-00.10 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie met James Garner in de hoofdrol. Afl.: Forced Retire ment ITV zine 19.00 Bruce Forsyth's play your Cards right, spelprogramma 19.30 New Faces of 86 20.30 Home to Roost 21.00 To have and to hold 22.00 Nieuws 22.30 Superbowl 00.25 John Pantry in Parson SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's Heroes 19.30 The New Dick van Dyke Show 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 From Here to Eternity 21.15 Boney, misdaadserie 22.10 El Monsters of rock 22.55-00.50 El Here comee the weekend V EUROPA TV 12.25-13.50 Sports report extra. Wereldkampioenschap hockey In Londen: Eerste halve finale MUSIC BOX 07.00 El The Power Hour, hardrock- programma (herh.) 08.00 El Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 09.00 El Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' met Martin Bu chanan (herh.) 10.00 El Boogie Box, dansmuziek (herh.) 11.00 El Private eyes, special 12-00 El Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh.) 13.00 El Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 600 Jahre Universitat Heidel- berg, programma over' het 600-jarig bestaan van de uni versiteit van Heidelberg met een toespraak van bondspresi dent Richard von Welzsëcker 12.00 Auslandsjournal 12.45 Persoverzicht 12.50 Tagesschau 13.00 ARD-Sport extra. Halve finale van het Grand Prlx Damesten nistoernooi in Filderstadt DUITSLAND 2 11.00 El Programma-overzicht 11.30 Chemie, Informatieve serie 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, In formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Met bijdragen uit Turkije, Portugal en Italië BBC 1 08.20 The Muppet Babies 08.45 Saturday Super store, kinder programma met popvideo's, tekenfilms en een reportage over het koninklijk bezoek aan China. Gasten: Lenny Henry, Howard Jones en Red Box. Presentatie: Mike Read, Keith Chegwln, Sarah Greene en Vicky Llcorish 12.15-17.05 Grandstand, sportmaga- zlne met o.a. Snooker, motor- races en hockey SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy. Snoot en Crocker vanuit de dierentuin van Lon den 12.10 El Jensen's dimensions 12.55 El Young, Free Single 13.30 El The great video-race ÏTV 06.25 TV-AM, ontbljttv 09.25 No. 73, kindermagazine 11.00 Captain Scarlet and the Mye- terions, kinderserie 12.00 Nieuws 12.05 Saint and greavsio 12.30 Worstelen 13.20 Alrwolf, tv-serle met o.a. Jean Michael Vincent. Afl.: Tracks RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS}. 16415 VARA: De Rode Draad. 19.02 NCRV: Metropolls, componis tenportretten. 20.02 Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goelemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Mlnjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avortdspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22J0 Nos-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: Oe Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18^0 Cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig' en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 17.30-18.00 Actualiteiten, 18.00 Lelden Lokaal en 20.00-23.00 Sport- café. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-slde. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop 3 (7). 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 ORF-Koor, 1. Auf verschleier- ten Schaukeln.(1957) naar ge dichten van Has Arp, Aribert Relmann. 2. Nonsense (1952) uit „The Book of Nonsense", Edward Lear, Goffrodo Petras- si. 3. Tien rubalyat van Omar Khayam gemengd koor a cap- pella, Frledrich Cerha. 4. Rejoi ce In the Lamb, Benjamin Brit ten. 5. Ode for music, Zoltan Kodaly. 21.30 Actualia. 21.50 Kamermuziek. 23.00-23^45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 11.00 Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 12^6 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 13.06 TROS Aktua. 13J5 TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09-25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Je woordje doen. Afl.2. 09.45 Rekenen, afl.1. 10.00 Nederlands-Taal, Tekens en Regels. Afl.2. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuwfe. 12.05 Zie zo zomer. 12^0 EO... in de regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Rondult-Pralse. 13^5 Opo Doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uit zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze, op Interieur '86 te Kortrijk. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee, op Interieur '86 te Kortrijk, met om 13.15 BRT- Produktles en om 14.03 Con certfragmenten. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse Top Tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio RijswIJck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Strijk kwartet nr. 4 In C. KV 157, Wolfgang Amadeus Mozart. 2. Crlsanteml voor strijkkwartet, Giacomo Puccini. 3. Sonate In ES, opus 12 voor plano en viool, Ludwlg Van Beethoven. 10.00 Educatief magazine: Wegwijzer. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor dlscoflelen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17