Opkikkert je voor Nederlands elftal Engelse elftal zet eerste stap sportuitslagen MET DANK AAN HAPEREND HONGARIJE Polen wint met moeite Italiaanse bondscoach wil „Engels systeem PORT Eetdoe Commit DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 PAGINA 9 ed Sox en Mets n wereldseries OSTON Boston Red Sox en New 'ork Mets ontmoeten elkaar vanaf het ieekeinde in de „World series", de als of- jcieus wereldkampioenschap geldende fi- ale van het Noordamerikaanse honkbal, ed Sox won de American league door lalifornia Angels in „best-of-seven" met te verslaan. In de National league was [ew York met 4-2 te sterk voor Houston istros. oston won de beslissende wedstrijd te en California Angels met 8-1 over negen agbeurten, zeven minder dan New York Iets - Houston Astros (7-6). Red Sox en [ets spelen een best-of-seven om de titel, beginnen in New York. Martina Navratilova. Duizendste zege voor Navratilova FILDERSTADT Martina Na vratilova heeft gisteren voor de duizendste keer in haar profcar rière een partij gewonnen. De Amerikaanse tennis-miljonaire versloeg in de eerste ronde van het 175.000 dollar-toernooi van Filderstadt de Franse Nathalie Tauziat in twee sets: 6-3, 6-2. De nummer één van de wereld ranglijst. die deze week dertig jaar wordt, kreeg een symbolisch cadeau van de organisatoren: een gouden ketting met een minia tuur-tennisbal van hetzelfde edelmetaal, met de bondige ins-' criptie „1.000". YGOR PETERHOF WINT OP DUINDIGT WASSENAAR Na een serie van drie tweede plaatsen met Ygor Peterhof sloeg Gerard van Eykelenborg gister middag tijdens de laatste woensdag meeting van het seizoen op Duindigt hard toe en won voor Yoki Fortuna, Vilmar en de torenhoge favoriet Zinga- ro Last. De vakman uit Wateringen weet met zijn paarden op wachten te rijden. Zo ook nu weer. Aan kop voch ten Vilmar en Zingaro Last voor de overwinning onder een zeer hoog tem po. Ygor Peterhof volgde het tweetal op afstand en toen de twee leiders het beste hadden gegeven in de eindstrijd sloeg Ygor Peterhof toen en zegevierde met zeer gering verschil op de ook sterk lopende Yoki Fortuna. Sonneveld naar Tokio met nationale ploeg DEN HAAG Bettina Sonne veld, tennisster van het Haag se Metselaars, maakt deel uit van nationale ploeg die begin november afreist naar de eind ronde van het toernooi om de Youth-Cup in Tokio. De meis- jesploeg, begeleid door de Lim burgse districtstrainer Geert Quaden, bestaat verder uit Branda Schultz en Carolien Vis. De jongensploeg is samen- testeld uit Jacco Eltingh, Jan iemerink en Remco Heethuis en staat onder leiding van Ha genaar Marian Laudin. Eindelijk wind voor plankzeilers ZANDVOORT Na enkele dagen lijdzaam wachten op wind, hebben de organisatoren van de finale van het toernooi om de wereldbeker brandingsurfen de deelnemers gisteren eindelijk weer het water voor de kust van Zandvoort op kunnen sturen. Omdat het pas om 15.00 uur begon te waaien (plotseling werd een kracht van vijftien knopen gemeten) kon slechts één on derdeel worden afgewerkt. Gekozen werd voor de course-race. Anders Bringdal bleek de verveling het best tebben doorstaan. De jonge Zweed ging als eerste door de finish. Hij bleef de Au straliër Phillip McCain en de Nederlander Onno Tellier voor. Tellier mocht zich echter de smaakmaker noemen van dé tweede race. De 24-jarige Utrechter lag een groot gedeelte van de wedstrijd op kop, maar een stuurfout in de slotfase kostte hem de overwinning. Minder goed verging het Olympisch kampioen Stephan van den Berg, die net als de Amerikaanse favoriet voor de wereldbeker Robby Naish, problemen had met de ronding van een boei. Een indrukwekkende inhaalrace deed Van den Berg uiteindelijk nog op de achtste plaats belan den. [OEDAPEST De Ne- erlandse internationals e gisteren present waren a de onverwacht gemak- ïlijke triomf over Hon- arije, maakten stuk voor tuk een uniek moment in mn loopbaan mee. liet één van hen sloot eerder en openingsduel van een walificatiereeks voor EK of IfK met winst af. In dat op- icht was er dus sprake van en historisch ogenblik in Boe- apest, waar het Hongaarse oetbal opnieuw een optater an jewelste te verwerken reeg. Aan Oranje nu de taak jdens de voortzetting van de laatsingsserie voor de Euro- esë titel ervoor te zorgen dat et succes van gisteren niet als incident hoeft te worden eschouwd. Of om het maar iet Rinus Michels te zeggen: Wij allemaal hadden wel leer een opkikkertje nodig". )i kans daarop is uiteraard eëel aanwezig. De winst in iet schaars bezette Nep-sta- «n zal er stellig toe leiden lï, op 19 november het Olym- jwth stadion van Amsterdam ijk gevuld zal zijn, waneer 'olen dat gisteren won iet 2-1 tegen de Grieken p bezoek komt. Wat dat be reft bezorgde Oranje zichzelf isteren dus meer dan een oede dienst. Terwijl de mo- »el geknakte Hongaren wan- opig de achtervolging moeten izetten, kan Nederland medio lovember met een volgende oede prestatie de leiding in •roep 5 nemen. Terecht )at is meer dan mocht worden rerwacht, maar op basis van het gisteren door de elf door Michels ingezette spelers ver zorgde optreden volkomen te recht. Natuurlijk trof Oranje in Boedapest een zeer zwakke en angstige opponent, maar in het verleden werd ook van dit soort tegenstanders vaak niet gewonnen, omdat Nederland zelf het lef ontbeerde om de feilen bij de tegenparij bloot te- leggen. Dat gebeurde gisteren wel, al moet het tot nadenken blijven stemmen dat er weer eens veel te veel kansen nodig waren om de verlossende tref fer te kunnen scoren. Offensiever Maar Oranje speelde gisteren te gedisciplineerd om het zo ver te laten komen. Het incas seerde kort voor de rust zelfs knap de teleurstelling, toen Marco van Basten de bal via de onderkant van de lat achter de lijn zag verdwijnen, maar grensrechter Mercier geen doelpunt zag of deed of zijn neus bloedde, zodat de net als zijn linesman warrige arbiter Bruno Galler niets anders rest te dan verder te laten spelen. „Het is altijd een probleem als je de scheidsrechter ook nog mee moet trekken", grapte Mi chels later, die zijn formatie overigens offensiever (met John van 't Schip en niet Wil- bert Suvrijn) had laten begin nen dan na „Praag" voorzien mocht worden. De elf, die Michels nu de voor keur gaf stelden hun baas niet teleur, al was Van 't Schip met afstand de minste, want na de pauze gingen ze onverdroten voort met het ondermijnen van het toch al aangeslagen moreel van de Hongaren, die in Lajos Detari hun beste man hadden, hoewel deze toch vrij wel geheel aan banden werd gelegd door een van de uit blinkers, Jan Wouters... De middenvelder stond ook aan de basis van de enige Ne derlandse treffer. De splijten de pass van Wouters werd op gepikt door de onbetwiste hopfdrolspeler Ruud Gullit, die eerst doelman Jozsef Szen- drei tot een figurant degra deerde en vervolgens koel bloedig wachtte tot hij Marco Vreugde bij de spelers van het Nederlands elftal na het verlossende doelpunt van Marco van Bas ten (9), waaraan uitstekend voorbereidend werk van Ruud Gullit (links, zittend) vooraf ging. van Basten de bal op een pre- strijd bleef dicteren. Neder- senteerblaadje kon aanbieden. land kwam nog slechts een Het was bijna gênant om te keer in moeilijkheden, toen zien hoe Oranje vervolgens de Kalman Kovacs veertien Marco van Basten volgt zijn schot op het doel, dat Nederland de winst op Hongarije bezorgt. nuten voor tijd ontsnapte aan de aandacht van Adri van Tig- gelen, die voor rust samen met Hans van Breukelen ook voor het enige angstige moment voor Nederland had gezorgd. Kovacs accentueerde de Hon gaarse crisis echter slechts door in het zijnet te mikken. Voor het overige vormde de defensie van Oranje echter een goed gesloten blok, waar bij organisator Frank Rijkaard ook nog regelmatig tijd vond om op te schuiven naar het middenveld, waar Ronald Koeman op links vooral in de eerste helft wat onwennig ac- teérde. WILLEM PFEIFFER Hongarije - Nederland 0-1 (0-0): 67. Van Basten 0-1. Scheidsrechter: Gal ler (Zwi). Toeschouwers: 15.000. Gele kaarten: Pinter (Hong), Spelbos en Van t Schip (Ned). Hongarije: Szendrei; Sallai, Pinter, Roth (Keller) en Preszeller; Kardos, Garaba en Detari; Kovacs, Boda (Sze- keres) en Esterhazy. Nederland: Van Breukelen; Silooy, Spelbos, Rijkaard en Van Tiggelen; Van 't Schip, Wouters, Ronald Koe man en Tahamata (Suvrijn); Gullit en Van Basten. Vertraging door shirtkleur BOEDAPEST De af trap voor het duel in Hongarije - Nederland liep zeven minuten ver traging op door de kleur van het shirt, waarin Hongarije de grasmat van het Nep-stadion op kwam. De Hongaren, kennelijk in de overtui ging dat Oranje in de na tionale kleur oranje zou aantreden, hadden zich om vergissingen te ver- komen in het wit gehuld in plaats van in het rood. Nederland was op het zelfde idee gekomen. De Zwitserse scheidsrechter Galler sommeerde de spelers van het gastland terug naar de kleedka mer om het rode tricot uit de koffer te halen. POZNAN Polen heeft het eerste kwalificatieduel in groep 5, waarin ook Nederland uitkomt, met moeite gewon nen. In Poznan versloegen de Polen het opvallend sterke Griekenland met 2-1, dank zij twee strafschoppen. De gasthe ren namen al in de vijfde mi nuut de leiding door Dariusz Dziekanowski, die een elfmé- tertrap verzilverde. Acht mi nuten later bracht Anastopoü- los na een solo de stand weer in evenwicht. Nog voor rust mocht Dziekanowski ander maal aanleggen vanaf elf më- ter. Ook de tweede maal faal de hij niet. De zege van Polen had overi gens toch best hoger kunnen uitvallen. De Spaanse scheids rechter Alandrian keurde twee treffers af wegens bui tenspel. Verdiend was dat ook niet geweest, want vooral de snelle en technisch vaardige Griekse aanvallers stalen re gelmatig de show. Dat noopte de Poolse verdedigers tot ste vig en soms ruw ingrijpen. Doelman Kazimierski onder scheidde zich door zijn vermo gen zich voortdurend goed op te stellen. De beslissing in het duel kwam voor een belang rijk deel op naam van Smola- rek, de enige 'buitenlander' die door coach Wojciech Laza- rek in de selectie was opgeno men. De routinier, tegenwoor dig in dienst van Eintracht Frankfurt, werd twee keer neergelegd in het strafschop gebied, waardoor spitsspeler Dziekanowski vrij gemakke lijk aan de doelpunten kon ko men. Polen - Griekenland 2-1 (2-1): 5. Dziekanowski 1-0 (strafschop), 13. Anastopoulos 1-1, 40. Dziekanowski 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Emi- lio Soriano Alandrian (Spa). Toe schouwers: 30.000. Gele kaarten: Ka- ras (Pol) en Manolas (Gri). Polen: Kazimierski; Pawlak, Kröl, Ostrowski en Prusik; Karas, Matysik en Tarasiewicz; Lesniak, Dzieka nowski (Urban) en Smolarek (Baran). Griekenland: Minou; Xantopoulos, Manolas, Michos en Alavantas; Ma- vridis (Batsimilas), Skartados (Apo- stalatis), Antoniou en Kofidis; Anas topoulos en Saravakos. £NGV VERLENGT CONTRACT WET TRAINER ORLOV )EN HAAG Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver- xmd heeft het contract met de Russische trainer Boris Orlov 'erlengd tot 1 januari 1988. Orlov, de trainer van oud-wereld- tampioene Olga Bitsjerova, kwam dit voorjaar naar Nederland in zou een jaar blijven. Orlov is nauw betrokken bij de training 'an de damesselectie op Papendal voor het toernooi om de we- eldkampioenschappen, dat van 18 tot en met 25 oktober 1987 in iet Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam wordt gehouden. ROME De „doelpunt-arme zondag" die kenmerkend is voor het Italiaanse voetbal, zal vermoedelijk binnen enkele jaren ver leden tijd zijn. Op initiatief van de nieuwe bondscoach Azeglio Vicini bestudeert de Italiaanse voetbalbond de mogelijkheden >m het 'Engelse' puntensysteem in te voeren in de competitie. 3e winnende ploeg krijgt drie punten, in plaats van twee. Aan ïen gelijk spel houden de teams één punt over. Het "nieuwe sy- iteem zou een einde moeten maken aan het behoudende spel van de Italiaanse clubs en het grote aantal gelijke spelen. Het merendeel van de officials en clubtrainers lijkt veel te voelen voor het 'drie-puntenreglement'. (unstrijkampioene lit selectie gezet iPELDOORN Nederlands unstrijkampioene Li Scha Vang uit Apeldoorn is uit de dectiegroep gezet en zal niet leer worden afgevaardigd 'aar buitenlandse wedstrijden. )at heeft de KNSB haar deze 'eek per brief laten weten, folgens een woordvoerder an de schaatsbond heeft de O-jarige Wang zich „op be- aalde punten" niet aan de re- lementen gehouden. Sport Aid levert 100 miljoen op LONDEN Sport Aid heeft 32 miljoen pond (ruim 100 miljoen gulden) opgebracht voor het leni gen van hongersnoden in Afrika en het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Dat is gisteren bekendge maakt door organisator Bob Geldof. DEN HAAG Het En gelse voetbalelftal heeft de eerste stap gezet op weg naar de eindstrijd van het Europees kampi oenschap in West-Duits- land. Het verjongde team van Noord-Ierland -ging ten onder met 3-0. De ge middelde leeftijd van de Noordieren zakte - ook al door het afhaken van doelman Pat Jennings tot 23 jaar - De bezoekers stonden op Wembley bij na voortdurend onder druk. De 35.000 kijkers zagen na ruim een half uur Barcelona- aanvallér Gary Lineker de score openen. Het Engelse overwicht kreeg pas ver in de tweede helft echt gestalte door toedoen van opnieuw Lineker, zijn veertiende treffer als in ternational, en Waddie. Peter Shilton stond voor de 88e keer in het Engelse doel. Hij hoefde slechts één keer echt op te let ten bij een kopstoot van Clar ke. Ondanks een bijna voortdu rend overwicht is Ierland er gisteren in Dublin niet in ge slaagd zich in groep 7 van het kwalificatietoernooi voor het Europees voetbalkampioen schap naast België op de eerste plaats te nestelen. De Ieren kwamen niet verder dan 0-0 tegen Schotland. Eerder werd al gelijkgespeeld tegen België: 2-2. Ierland schiep zich een handvol goede mogelijkheden op de bevrijdende treffer, maar Sheedy, Aldridge, McGrath en Stapleton misten steeds de juiste richting of de controle. Bij de Ieren werkte Liam Brady, tegenwoordig in Italiaanse dienst bij Ascoli, zijn 59e interlandwedstrijd af. Hij evenaarde daarmee het record van Johnny Giles. Rode kaart Het Tsjechoslowaakse voetbal elftal heeft de eerste kwalifi catiewedstrijd in groep 6 ge makkelijk gewonnen. In Brno werd Finland met 3-0 versla gen. Bij rust leidde Tsjecho- Slowakije al met 2-0 door doel punten van Janecka en Knof- licek. De openingstreffer werd nog net meegemaakt door de Finse middenvelder Ari Val- vee. Hij werd in de 40e minuut door de Griekse arbiter Ger- manakos van het veld ge stuurd na een grove overtre ding. Op dat moment stond Valvee pas zes minuten bin nen de lijnen als vervanger van Taurainen. Oostenrijk heeft in Graz iets van de fikse teleurstelling, waarmee de kwalificatiestrijd in groep 1 begon (een neder laag van 0-4 tegen Roemenië), ten dele goedgemaakt. De Oos tenrijkers wonnen met 3-0 van Albanië, maar erg overtuigend De Engelsman Brian Robson is in balbezit tijdens de ontmoeting met Noord-Ierland. Spanje koelbloedig tegen Duitsers HANNOVER Het Westduitse voetbalelftal heeft gisteren in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Spanje een koekje van ei gen deeg gekregen. Het team van Beckenbauer moest in het met 50.000 toeschouwers gevulde Nedersaksen-stadion in Hannover constateren dat de Spanjaarden heel wat koelbloediger met de kansen omsprongen. Het duel, waarin de Westduitsers veel initi atief toonden, eindigde in 2-2. werd daarbij niet te werk ge- tenrijk beter in het spel en dat gaan. In de eerste helft scoor- resulteerde uiteindelijk in tref- de Orgis. Na rust kwam Oos- fers van Polster en Linzmaier. Sportwereld 'rijsvragen De trekkingen 'an de Westduitse midweek- ?tto hebben de volgende rij les opgeleverd: Trekking A: •-13-19-34-40-49, reservegetal: Trekking B: 3-14-29-30-34- reservegetal: 45. Spel '77: 8 19 2 5 4 Jonkbal De New York 'e<s zijn gisteravond kam- joen van de National League het Amerikaanse honkbal geworden. De Mets wonnen de zesde wedstrijd uit de serie van zeven tegen de Houston Astros met 7-6. Voetbal John de Wolf (FC Groningen) moet zich vandaag voor de tuchtcommissie van de KNVB moeten verantwoorden voor de trap, die hij op 28 sep tember in de wedstrijd tegen Roda JC, Huub Smeets gaf. De overtreding werd niet gezien door scheidsrechter Thomas. Voetbal Wolfgang Kleff zal de rest van dit seizoen het doel verdedigen bij de tweede-Bun- desligaclub FSV Salmrohr. De 39-jarige doelman maakte zes keer deel uit van het West duitse elftal en stond achter eenvolgens onder contract bij Borussia Mönchengladbach, Hertha BSC, Fortuna Düssel- dorf en VfL Bochum. Voetbal Het Italiaanse voetbalelftal met spelers tot 21 jaar heeft de eerste wedstrijd om de Europese titel tegen Spanje met 2-1 gewonnen. Bij rust leidden de Spanjaarden nog door een doelpunt van Barcelona-aanvaller Caldere. Autosport De Italiaan Mas simo Biasion heeft gisteren na de derde etappe van de rally van San Remo de leiding in het klassement overgenomen van Juha Kankkunen. Na 31 van de 41 proeven hebben Bia sion en zijn bijrijder Tiziano Siviero elf seconden voor sprong op de Fin, die favoriet is voor de zege. Tennis Ivan Lendl heeft gisteren zonder problemen de tweede ronde van het met 800.000 gulden gedoteerde ten nistoernooi van Sydney be reikt. Hij versloeg de Austra liër Mark Kratzmann in twee sets: 6-4, 6-2. Tennis In de achtste finales van het internationale toer nooi in Casablanca heeft Men- no Oosting zijn partij uit de achtste finales niet kunnen uitspelen. De partij tegen de Amerikaan Jay Berger moest, nadat Oosting de eerste set met 7-5 en Berger de tweede met 6-4 had gewonnen, we gens invallende duisternis worden afgebroken. Voetbal Het Oostduitse voetbalelftal onder negentien jaar is in Joegoslavië Europees kampioen geworden. De Oost- duisters versloegen in de fina le van het toernooi Italië met 3-1. VOETBAL Voorronden Europees kampioen- Hongarije-Nederland 0-1; Polen-Grie kenland 2-1. Stand: 1. Nederland 1 1 0 0 2 1-0 2. Polen 1 1 0 0 2 2-1 3. Griekenland 10 0 10 1-2 4. Hongarije1 0 0 1 0 0-1 5. Cyprus 0 0 0 0 0 0-0 Eerstvolgende wedstrijd: 12 nov. Griekenland-Hongarije. Oostenrijk-Albanië 3-0 (1-0): 19. Ogris 1-0, 65. Polster 2-0, 76. Lin zmaier 3-0. Toeschouwers: 8000. Gele kaarten: Brauneder (Oos), Musta en Josa (Alb). Stand: 1. Roemenië 1-2 (4-0); 2. Oos tenrijk 2-2 (3-4); 3. Albanië 1-0 (0-3); 4. Spanje 0-0. Groep 4 Engeland-Noord-lerland 3-0 (1-0): 33. Lineker 1-0, 73. Waddie 2-0, 79. Line ker 3-0. Toeschouwers: 35.500. Stand: 1. Engeland 1-2 (3-0); 2. Noord-Ierland 1-0 (0-3);-3. Joegosla vië 0-0; 4. Turkije 0-0. Groep 6 Tsjechoslowakije - Finland 3-0 (2-0): 37. Janecka 1-0, 43. Knoflicek 2-0, 67. Kula 3-0. Scheidsrechter; Germa- nakos (Gri). Toeschouwers: 28.000. Rode kaart: Valvee (Fin). Stand: 1. Tsjechoslowakije 1-2 (3-0); 2. Wales 1-1 (1-1); 3. Finland 2-1 (1- 4); 4. Denemarken 0-0. Ierland - Schotland 0-0. Scheidsrech ter: Halle (Noo). Toeschouwers: 48.000. Stand: 1. België 2-3 (8-2); 2. Ierland 2-2 (2-2); 3. Schotland 2-2 (0-0); 4. Bulgarije 1-1 (0-0); 5. Luxemburg 1-0 (0-6). BILJARTEN Eredivisie driebanden, de zesde Edo'83-Heerlen 4-4; Hllversum-Ona 4-4; Etten-Leur-Enschede 5-3; Zun- dert-Naarden 1-7; Woezik-LM'83 4-4. Stand aan kop: 1. Naarden 5-8 (31- 9), 2. Enschede 6-8 (31-17), 3. Etten- Leur 5-7 (23-17), 4. Hilversum 6-7 (27-21). HANDBAL Hollandtoernooi Den Haag West Duitsland-Noorwegen 18-18; Nederland-Oost Duitsland 15-28; Tsjecho Slowakije-Hongarlje 22-25. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Zilver Ulandia (R. Heynen) 2.42,2-1.21,1, 2. Amiga, 3. Zoran. Niet gestart: Zenith A en Alexander W. TOTO: winnend 9,90, plaats 3,10 6,80 1,60, kop pel 32,50, trio 181,80. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Altons Uithuizen (J. Buijs) 2.42,5-1.21.3, 2. Zivago Odi- lia, 3. Zee Oostwyck. TOTO: winnend 11,20, plaats 8,60 1,40 2,10, koppel 25,20, trio f 218,70. DERDE KOERS. 2600 m: 1. Altons (H. Lange- weg) 3.29,3-1.20,5, 2. Alex Wielinga, 3. Zeester Ulandia. Niet gestart: Ze- bode. TOTO: winnend 2,40, plaats 2,50 3,50 6,10, koppel 14,40, trio 195,80. VIERDE KOERS. 1609 m: 1. Welldone Zimbri (G. Gommans) 2.04.5-1.17,4, 2. Zamora van Barke, 3. Yswind. Niet gestart: Apearing Star. TOTO: winnend 4,20, plaats 2,20 2,60 4,50, koppel 19,40, trio 325,00. VIJFDE KOERS, 2000 m: 1. Ygor Peterhof (G. Eykelenborg) 2.37,3-1.18,7, 2. Yoki Fortuna, 3. Vil mar. Niet gestart: Waterman. TOTO: winnend 2,60, plaats 1,30 1,80 2,60, koppel 10,00, trio 145,10. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Vesuvius M (T. Smeding) 2.36,0-1.18,0, 2. Willie Snel, 3. Valco van Hulsel. TOTO: win nend 4,70, plaats 1,30 1,60 1,70, koppel 18,80, trio 205,60. ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Agam- ble Again (A. de .Wrede) 1.06,9- 1.18,9, 2. Zally Ashton, 3. Wierting. TOTO: winnend 1,80, plaats 1,20 1,20 2,60, koppel 5,40, trio 30,80. ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1. Zenith Nora (H. Grift) 2.39,4-1.19,7, 2. Yick Buitenzorg, 3. Wiske Toogwijk. TOTO: winnend 3,50, plaats 2.50 1,30, koppel 4,90, trio 163,00. NEGENDE KOERS. 2000 m: 1. Sam Avon (W. van Buytene) 2.37,8-1.19,9, 2. Valentin Melodie, 3. Wil van de Lente. TOTO: winnend 3,70, plaats 1,50 1,30 1,20, koppel 6.90, trio 33,50. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Ydeltuit B (W. van Kippersluis) 2.38.6-1.18,3. 2. Terence Hill. 3. Yok van de Lente. TOTO: winnend 5,50, plaats 2,10 1,40 5,50, koppel 4,20, trio 127,60. Totalisatoromzet: 225.486,00. PLANKZEILEN Finale wereldbeker bij Zandvoort Tweede course-race: Heren: 1. Bringdal (Zwe), 2. McCain (Aus), 3. Tellier (Ned), 4. Sayre (Vst). 5. Aageson (Den), 6. Wylle (Aus), 7. Winner (Vst), 8. Van den Berg (Ned), 9. Naish (Vst). Dames: 1. Anick Graveline (Can), 2. Julie de Werd (VSt), 3. Claire Seeger (Aus), 4. Nathalie Lelievre (Fra), 5- Martine van Soolingen (Ned), 6. Jo- landa de Jong (Ned). TAFELTENNIS Superliga in Jesenice Heren: Joegoslavië-Nederland 7-0. Lupulesku-Van Spanje 19-21, 21-19, 21-13, Kallnic-Haldan 21-16, 21-15, Batinic-Keen 23-21, 21-16, Lupules- ku/Kallnlc-Van Spanje/Haldan 11-21, 21-15, 21-10, Kalinlc/Batinic-Van Spanje/Keen 21-20, 21-10, Lupules- ku-Haldan 18-21. 21-10, 21-17, Kali- nic-Van Spanje 16-21. 21-10, 21-16.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9