Nico Hoek opnieuw winnaar Strontrace Finale Sportkwis voor de jeugd in Tripodia e verkoop van luid-Holland als oeristische attractie v^() Voikswagen.Wie anders? ■IDEN OMGEVING QtidoaOowuvnt DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 PAGINA 17 teur J.S. Holland. ftRMOND De dertiende mtrace leverde gisteren de lfde overwinnaar op als vo- jaar: Nico Hoek uit Wete- gbrug met de Lutgerdina eltekop. Zijn broer André ■k eindigde als tweede met schip Ut 'e Striid, Age idstra met de Hoop op Wei- art als derde en Kees lornstra met de eenvoud als (rde. Bij het keerpunt in jmond was de volgorde binnenkomst heel anders. ,j Hoek loste als zevende de roogd mest aan de loswal. 13.58 uur. Zijn broer An- kwam als eerste om 10.15 al in Warmond aan. ide schippers maakten ge lik van paarden bij het ja- langs de Ringvaart, maar in wel ene verschillende ite voor de heen- en terug reis. Nico Hoek nam op de heenweg de route over Haar lem, terwijl de anderen Am sterdam aandeden. Alle deel nemers moeten over Haarlem en Amsterdam, maar de keuze of dat op de heen of terug weg wordt gedaan is aan de schippers. Omdat het erg rus tig herfstweer was gedurende de hele Strontrace was er heel weinig averij. Hier en daar raakte wel iets beschadigd, maar het was niet spektacu- lair. Bij het wegvaren van de los- wal kwam De Lege Walden van Pijt Kamstra in aanvaring met een zandbak. Er ontstond enige opschudding, maar de schade viel erg mee. In het Park Groot Leerust leefde het publiek enorm mee met de aankomende en Vertrekkende schippers. Luide toeterconcer ten lieten heel Warmond ho ren als er weer een schip in aantocht was en vele handen duwden het schip van de wal zodra het teken werd gegeven dat het verplichte uur rust voorbij was. De berichtgeving omtrent de vorderingen van de verschillende schepen werd nauwkeurig bijgehouden en alle 27 deelnemers werden goede vaart toegewenst, iedere keer opnieuw. Een groot suc ces dit keer voor Warmond bleken de voorzieningen in het Park. Van heinde en verre stroomde het publiek toe, soms na een schip kilometers te hebben begeleid. Men leefde echt mee met de harde wer kers aan boord en dat werd door de opvarenden zeer ge waardeerd. Geen krant ont vangen Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tus sen 14.00 en 15.00 uur, tele- foonnr.071-122248 en uw krant wordt nabezorgd. Vrachtwagens trekken olie- en zandspoor door Wassenaar De brandweer van Leiden heeft gistermiddag een oliespoor, dat van de Wassenaarse Maaldrift via de A44 tot aan de Haagse Schouw in Leiden liep, opgeruimd. Het glibberige spoor was onstaan doordat een vrachtwagen, geladen met asfalt, olie uit het carter lekte. De brandweer van Leiden wist met twee auto's en zes brandweerlieden in anderhalf uur tijd de olieglijbaan te bewerken tot de normale „rijbaanstroef heid". Op het oliespoor werden „eco-pearls" gestrooid. De ecologische korrels zijn milieuvriendelijk en lijken wat op kattebakkorrels. Dankzij deze eco-paerls kon het verkeer rond half twee weer van de twee rijbanen gebruik maken en was de ontstane file snel geslonken. Bij de asfaltvervoerder wordt een onder zoek naar de oorzaak van het olieverlies ingesteld. Behalve het oliespoor werd er gistermiddag ook een zandspoor door Wassenaar gelegd. Drie vrachtwagens die vers gebaggerd zand vanaf de Jagerslaan via de Storm, Van Zuylen naar de Oostdorperweg vervoerden lekten uit alle kieren flink wat nat zand. Dit zou op deze route na opdrogen tot slippartijen en ongelukken hebben kunnen leiden en daarom maakte de politie een voorlopig proces verbaal op. KATWIJK Tripodia in Katwijk vormt dit jaar an dermaal het decor voor de finale van de Sportkwis voor Jeugdverenigingen. Deze quiz wordt jaarlijks georganiseerd door de Ra- bobanken in de Leidse re gio en de Bollenstreek en is bestemd voor sporters tussen de 10 en 12 jaar oud. Vorig jaar ging de Tennisvereniging Benne- broek met de hoogste eer strijken, .gevolgd door de Badmintonclub Zoeter- woude en de voetbalver eniging Noordwijk. Tijdens de dit jaar gehouden voorronden dienden de deel nemende sportverenigingen in een spreekwoorden-raadwed- strijd een zin af te maken. Ruim 60 clubs leverden een oplossing in. De uiteindelijke finalisten die daaruit geselec teerd werden zijn: de korfbal verenigingen Pernix (Leiden) en Fiks (Oegstgeest), de zwem verenigingen Sassenheim, De Watervrienden (Lisse) en De Colombiaan (Voorhout), de voetbalverenigingen Vogelen zang (Bennebroek), MVKV (Katwijk), Noordwijk, RCL (Leiderdorp), Sizo (Hillegom) en Rijnsburgse Boys, dé hand balverenigingen Concordia (Hillegom) en HVS (Stomp- wijk), de gymnastiekvereni ging Avanti, de tennisvereni ging Meerburg (Zoeterwoude), de tafeltennisverenigingen Rijnsoever (Katwijk) en Ref lex (Lisse) en de schaakclub Paardekracht (Noordwijker- hout). Reserveteam is de korf balvereniging Fides Pacta uit Leiden. Op woensdag 22 oktober gaan deze verenigingen onderling uitmaken wie de nieuwe Sportkwiskampioen wordt. De finale wordt gepresenteerd door Judith Bosch en Dick Passchier. Zij zullen vragen stellen over allerlei takken van sport. Ook zijn er behen digheidsspelen. Tussen de ron den door zijn er diverse optre dens, onder meer van goochel- kampioen Richard Ross. De teams die in de finale uitko men, ontvangen in elk geval 100 gulden voor de clubkas. De winnaar krijgt daar nog eens 500 bij, de nummers twee en drie respectievelijk 400 en 300 gulden. Van't voordeel ijl ■fr~/r x^iÉÉHl OVINCIALE VVV OP PROMOTIE-TOER Een inkomstenbron die jarenlang door de provincie is genegeerd. Nu ligt een voorstel bij de Provinciale Staten om deze VVV uit te breiden en aanzienlijk meer armslag te ge ven. Zodat Zuid-Holland als toeris tisch produkt snel bekend wordt, zo wel aan de eigen bevolking, de rest van Nederland als in het buitenland. Je moet laten weten dat je er bent. Het produkt moet naar het publiek gebracht worden. Maar het verbete ren van de organisatie en de promo tie kost in eerste instantie geld", al dus Stokvis. Een doeltreffend promotie-beleid kan volgens directeur Stokvis alleen gevoerd worden wanneer dit in sa menwerking met het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) loopt. Die heeft de kennis en de organisa tie in huis. Rotterdam, Den Haag en diverse andere provinciale VVV's zijn al jaren op de stands van de N.B.T. vertegenwoordigd. Zuid-Hol land nog niet. Maar met het aanwij zen van dé Zuidhollandse VVV als nieuwe promotie-VVV kan daar een eind aan komen. „Wanneer het geld binnen is kun nen we direct een contract sluiten met de N.B.T. en ons ook op de in ternationale beurzen en markten presenteren. De provincie wil wel dat het bedrijfsleven hierin bij draagt. Tweederde door de overheid en eenderde door anderen, dat is de verdeelsleutel die GS voorstelt". Naast de promotie moeten ook de VVV's in Zuid-Holland zelf verbe terd worden. Zeker in de gebieden waar met veel geld de infra-struc- tuur is verbeterd, de toeristische at tracties volop aanwezig zijn maar de uitstraling nog steeds minimaal is. ,In het plassengebied bij Nieuwkoop en de Krimpenerwaard bijvoorbeeld, is niet eens een VVV-kantoor. En ik weet niet of je weieens in Monster bent geweest? Daar hebben we een huisvrouw die de omgeving goed kent en op die manier toeristen met raad en daad terzijde staat. Dit noe men we een „Schoenendoos VVV". Maar toch zijn het niet zozeer de witte vlekken of de „schoenendo zen" die de Zuidhollanders en ande ren ervan weerhouden om hun va kantie hier door te brengen. Het beeld van de randstad-provincie is slecht: teveel mensen, te lange file's en een te grote milieuverontreini ging. Directeur Stokvis hierover: „Ook al is het imago negatief, bij al les wat we doen blijven we hameren op de sterke punten van Zuid-Hol land. Op de schitterende kust, de grote steden Rotterdam en Den Haag, de oud-Hollandse gemeenten Leiden, Dordrecht, Gouda en Delft, de meren en attracties. Vier zaken die zijn te combineren, waardoor zelfs met een dagtochtje nog een di vers produkt geleverd wordt. Eerst bakken op het Scheveningse strand en dan met de tram naar Delft bij voorbeeld. Voor een biertje hier op de markt. Dat is toch leuk". FRANS BOTHOF FOTO: CEES VERKERK dat Volkswagen u nu biedt, profiteren ook de bomen straks mee. 'Geldt voor alle Volkswagen personenauto's. Voorbeeld-. Polo 3-deurs met katalysator f15.675,-, zonder f16.575,-. Golf 1.3 met katalysator f21.095,-, zonder f21.995,-. Passat 1.6 met katalysator f26.910,-, zonder f28.710,-. Prijzen incl. BTW, excl. afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. LFT/REGIO „Waar uw voor- ir ook naar uitgaat, voor een ac re of passieve vakantie biedt d-Holland in alle opzichten een ale keuze". n zinssnede uit de vakantiegids 1 de provinciale VVV Zuid-Hol- d. Een tekstje dat mensen zou eten motiveren naar de Kager- ssen of Madurodam te gaan, in ats van Kreta of De Veluwe. lar tot nu toe is de aantrekkings- acht van Zuid-Holland niet echt tot. Een overzicht van het toeris- geeft aan dat de reisverkeers-ba- is in deze provincie voor zo'n één Ijard gulden in het krijt staat. De voners van Zuid-Holland besteden rlijks duizend miljoen meer bui- i de provincie dan het toerisme r oplevert. Na leidzaam te hebben gezien hoe al dat geld over de vinciegrenzen stroomde, gaat het tuur in Zuid-Holland nu probe- het tij te keren. Hiervoor was jaren „lobbyen" van de direc- ir van de nu nog vrij onbekende ivinciale VVV Zuid-Holland, de er J.S. Stokvis (38), nodig, anneer het provinciebestuur in de- nber met de verhoogde subsidie n 350.000 gulden instemt kan jn" provinciale VVV een echte imotie-VVV worden, t werven van toeristen beperkl h dit jaar nog tot een tweetal gid- i: „De Vakantiereisgids 1986" er )e Toeristische Wegwijzer". De ïvinciale VVV had meer een on- rsteunende taak: het overkoepelen vertegenwoordigen van de plaat- ijke VVV's. In Delft gebeurt dit el letterlijk, want het kantoor van heer Stokvis is gevestigd boven plaatselijke VVV op de Delftse irkt. Aan die ondersteunende taak d directeur Stokvis en zijn drie eltijd-medewerkers („totale mens- acht 1,7 personen") de handen vol. recteur Stokvis: „Ik vertegen- >ordig alle VVV's in Zuid-Holland het maandelijks secretariaatsover- in Hilversum. Het gaat daarbij i zaken als service, hoogte van de nmissies, logo's en baliewerk op n spoor te houden". ïblic Relations Ernaast is de directeur ook de p.r.- an van de Zuidhollandse VVV's. Is bezig met het effenen van het d voor de plaatselijke VVV's, en t begeleiden en ontwikkelen van euwe ideeën. n zijn hand is de nota „Nieuwe ta- n voor de provinciale VVV Zuid rand". Een verhaal in het public ations-jargon vol met beleidsplan- n, marktanalyses positioneringen, dgroepen, marktsegmentering e.d. n verhaal dat aansloeg. De nota ird opgepakt door Gedeputeerde aten van Zuid-Holland (GS), die 't een subisidie van 86.000 gulden belangrijkste financier van deze 'V is. recteur Stokvis: „GS heeft einde- t ontdekt dat met toerisme aan- nlijk veel geld is te verdienen. Sinds kort zijn al onze benzine-modellen* leverbaar met een bij de prijs inbegrepen katalysator En dat is niet alleen een goede zaak voor het milieu, maar zeker ook voor u. Om de verkoop van "schone" auto's te stimuleren, geeft de minister van Financiën namelijk alle auto-importeurs een verlaging van de Bijzondere Verbruiks Belasting. Een belastingvoordeel, dat Volkswagen grotendeels rechtstreeks doorgeeft aan u. Met andere woorden: een Volkswagen mèt katalysator is daardoor tot 1800 gulden goedkoper dan een Volkswagen zónder. De exacte hoogte van het bedrag hangt af van het type Volkswagen dat u kiest. Voor een Polo is het 900 gulden, voor een Passat 1800 gulden. Om maar even twee voorbeelden te noemen. Wilt u tóch liever een auto zonder katalysator, ook dan adviseren wij u om voor een Volkswagen te kiezen. Want ook "gewone Volkswagens" behoren, relatief gezien, tot de schonere auto's. U laat dan alleen wèl het mooie financiële gebaar van de minister aan uw neus voorbij gaan..". Als u wilt weten waar de dichtstbijzijnde Volkswagen dealer zit, /JfJv bel dan 020-867351.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17