De nieuwe Ascona. Omdat het toch nog beter kon. Raadhuis Valkenburg krijgt nieuwe vleugel Geen naaktstrand voor Noordwijkse boulevards □PEL© SCOUTS WEER IN DE BAN VAN DE JOTA Yalkenburg's Harmonie streeft naar promotie LEIDEN OMGEVING Ceidae Commit DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 PAGINA 16 NOORDWIJK Als het aan de Noordwijkse politieke partij en ligt, zullen de strandbezoe- kers uit binnen- en buitenland niet onmiddellijk oog in oog staan met naaktrecreanten. In ieder geval niet op het strand voor de beide boulevards. Alle politieke partijen hebben zich kunnen vinden in het voorstel om de huidige praktijk ten aan zien van de naaktrecreatie voort te zetten, meldt mevrouw J.J. Voorham-Bartens, fractie voorzitster van de PvdA in haar algemene beschouwing op de begroting 1987. Dit voorstel gaat er van uit, dat het strand voor de beide boulevards zich niet leent voor naaktrecreatie. Op het strand voorbij de boule vards wortit het getolereerd, zo lang er geen problemen ontstaan. Met deze oplossing is de PvdA- fractie wel gelukkig, deelt me vrouw Voorham mee. Hoewel haar fractie principieel geen bezwaren heeft tegen een naaktstrand, leidt het aanwijzen er van vaak ook tot ongewenste effecten. Noordwijks Belang laat zich in de zelfde geest uit. Deze fractie is geen voorstander van het aanwij zen van een naaktstrand. Het roept meer problemen op dan het niet optreden tegen naaktrecrean ten. Noordwijks Belang acht het redelijk, dat naaktrecreatie voor de boulevards wordt tegen gegaan en vindt het gewenst de algemene politieverordening in die geest aan te passen. W.H. Schelvis (PAN) be twijfelt de conclusie van het colle ge, dat het naakt recreëren straf baar zou zijn, ook wanneer geen strand door de gemeenteraad voor dit doel zou zijn aangewezen. In de praktijk maakt dit geen enkele verschil, omdat de officier van ius- titie weigert op te treden. Dit kan leiden tot ongewenste toestanden, meent de woordvoerder van het PAN. Er zou dan vrijelijk, ook op het strand voor de boulevards, naakt gerecreëerd kunnen wor den. Schelvis verzoekt daarom aan het college een stuk strand aan te wijzen voor de ongeklede recrea tie. Belasting Zowel de Martij van de Arbeid als het Progressief Akkoord Noord- wijk wijzen de 2% belastingverho ging van de hand, terwijl Noord wijks Belang zijn standpunt laat afhangen van het antwoord van burgemeester en wethouders op de vragen van de fractie. Het PAN is van mening, dat de financiële posi tie van de gemeente iizersterk is, aldus Schelvis in zijn algemene be schouwing. Zolang de rekeningen grote overschotten te zien geven, dienen verdere belastingverhogin gen achterwege te blijven. Gezien de gevolgen van de stringente be zuinigingen voor een groot deel van de bevolking, zegt Schelvis het ook sociaal niet verantwoord Inbraak in woningen ALPHEN AAN DEN RIJ) In twee woningen in Al. phen aan den Rijn is gister nacht ingebroken. Uit eei woning aan de Vlietstroon werden twee videorecorder gestolen. De dief is het hui binnengekomen door eet ruit te forceren. Uit een wo ning aan de Seringenstraa werd een complete stereo-in stallatie gestolen. Daar ha de dief de deur geforceeri om het huis binnen te ko men. Leemhuis dijkgraat VOORSCHOTEN De hee ir. J.M. Leemhuis-Stout u] Voorschoten is benoemd to dijkgraaf van het Zuidhol. landse hoogheemraadschaj van Schieland. Kade moet verhoogd VOORHOUT De kad langs de Haarlemmertrek vaart, ter hoogte van 4 Zwetlaan, moet dringend worden verhoogd. De kade vertrapt door vee. Voor de« werkzaamheden is ruim 450 kubieke meter klei nodig. De kosten van het karwei be dragen 16.000 gulden. De ge meente Voorhout heeft ove rigens overwogen de gron<( waarop de kade ligt, te ver kopen aan particulieren maar heeft daar nu van afge zien. te vinden hun lasten te verzwaren. De Partij van de Arbeid ziet de noodzaak van de belastingverho ging niet zitten. Ondanks het be zuinigingsbeleid en het nog niet in de begroting opnemen van de toe ristenbelasting, is het college in staat om de reserves te laten groei en met ruim een miljoen gulden, constateert fractievoorzitster Me vrouw Vóorham-Bartends. Het gaat de PvdA-fractie te ver om de belastingen te verhogen terwille van de groei van de reserves. En toeristenbelasting én het verhogen van de belastingen lijkt dubbel op. Lastenverzwaring voor de burger is voor de PvdA-fractie alleen ac ceptabel als het echt nodig is. In de financiële paragraaf van haar al gemene beschouwing verzoekt me vrouw Voorham-Bartens aan het college aan te geven waarvoor de geraamde opbrengst van de toeris tenbelasting 300.000 gulden zal worden gebruikt. A. Th. van Rijn berk (NB) maakt in zijn algemene beschouwing gewag van een op handen zijnde wijziging van de be rekening van de onroerend goed- belasting. Het omzetten van de op pervlaktegrondslag in een waarde- grondslag zou volgens de meerja renbegroting zo'n 300.000 gulden kosten. Woningbouw De PvdA-fractie is somber ge stemd ovet de toekomst van de woningbouw in Noordwijk. In haar algemene beschouwing op de begroting vraagt fractievoorzitster mevrouw Voorham-Bartens aan dacht voor het feit, dat het aantal woningen, dat jaarlijks in Noord- wijk mag worden gebouwd in de naaste toekomst met meer dan de helft zal verminderen. Dit is een gevolg van de bezuinigingen bij hejt ministerie van VROM en van een provinciaal beleid, dat voor rang geeft aan de grote steden. Ge let op de tot 1000 mensen opgelo pen lijst van woningzoekenden, zal de woningnood nog groter worden, verwacht de woordvoerster van de Partij van de Arbeid. Vooral de zo genaamd starters zullen daardoor worden getroffen. Velen zullen wij niet meer aan een woning kunnen helpen. Deze jongeren zijn dan aangewezen op hun ouders of de veel te dure zomerhuizen, aldus mevrouw Voorham-Bartens. Wij dreigen een gemeente te worden, die zijn eigen mensen niet meer kan huisvesten, meent de PvdA. In haar beschouwing vraagt de fractievoorzitster van de socialis ten onder meer de onderhandelin gen met de provincie opnieuw openen om een groter contingent te krijgen, alle middelen te gebrui ken om een verdere instroom van mensen buiten Noordwijk te voor komen, alleen nog die woningen te bouwen, die aapsluiten op de Noordwiikse woningbehoefte, het onmiddellijk starten van een on derzoek naar nieuwe bouwplaat sen, na het Vinken veld en het be nutten van kleine bouwplaatsen voor woningbouw. Zelfs het allerbeste is voor verbetering vat baar. N eem deOpelAscona.Nietde eerste de beste uit de Opel-stal. Mooi dat we erin geslaagd zijn om ook zo'n hoogvlieger verder te vervolmaken. Dus staat-ie nu in al onze showrooms: de nieuwe Opel Ascona Nog beter, nog mooier, nog luxueuzer en nog zuiniger. Te beginnen aan de buitenkant Grille en voorspoiler, in de kleur van de auto, en de grote achterlichten met tussenliggende sierplaat zijn bepalend voor het nieuwe gezicht van de Ascona Ook onder de motorkap mag de Ascona er zijn. Het ruime motorenaanbod is opgewaardeerd met de 2.0 i-Motronic. Die Bosch-Motronic zorgt voor optimaal brandstofverbruik. En dan het interieur: luxueus tot en met en op en top veilig. In hoogte verstelbare veilig heidsgordels vóór zijn standaard. Wie nogmeer luxe wenst, kan kiezen voor de Ascona Travellen Centrale portiervergrende ling, getint glas rondom, 5-versnellingsbak, al dat fraais is standaard. Dus of we de nieuwe Opel Ascona nu nóg beter kunnen maliën? op zaterdag kruipen ze weer achter de zendinstallaties, de talrijke scouts over de hele wereld. Twee dagen lang is er de Jamboree On The Air, oftewel de JOTA. Ook in de Leidse regio, de Bollenstreek en de Rijn streek leggen scoutinggroepen via de ether contacten over de hele wereld. Deze internationale manifestatie gaat vrijdagnacht om twaalf uur pre cies van start vanuit de Sikkensto- ren in Sassenheim. Deze toren is één van de twee landelijke hoofdposten. De JOTA is een happening waar in menige scoutinggroep al maanden lang naar uitgekeken wordt. Niet al leen wordt er met behulp van PTT- gemachtigde zendamateurs over de hele wereld contacten aangeknoopt met andere scouts, de scoutinggroe pen organiseren er vaak tal van acti viteiten om heen. Zo huizen de groepen Tjarda en Sco- jesa uit Sassenheim twee dagen lang in 't Velthuys. Vorig jaar werden van daaruit in 41 uur 150 verbindin gen gelegd, onder meer met Zuid- Amerika. Vrijdagavond gaan de verkenners zeilen in het donker op de Kaag. Za terdag maken de welpen contact met andere welpen en kabouters, terwijl 's middags de eigen kabouters het zelfde doen. In de tussentijd zullen de verkenners met diverse activitei- landelijke hoofdstations puzzels uit zenden en het geheel coördineren. Zondag is er „Open Dag" in 't Vel thuys, waar dan een ieder kan zien wat JOTA in feite is. Tot twee uur is men welkom. In en rond 't Velthuys zullen tenten, antennes en appara tuur worden opgesteld. Andere scoutingverenigingen die aan de JOTA meedoen zijn de Kani- nefaten uit Lisse, Scouting Katwijk, de groepen Sint Christoffel en Maria Goretti uit Zoeterwoude en de Kim ball O'Hara-groep uit Voorschoten, 't Jeugdhuis van de Scouting Zoeter woude is gelegen achter het gemeen tehuis aan de Noordbuurtesewg. Er staan ook borden met de Jota roep letters PA 3 BIZ/J, die in de juiste richting wijzen. VALKENBURG Valkenburg's Harmonie geeft zaterdagavond 25 oktober een concert in De Terp. Dirigent is Jan van Nerijnen. De uitvoering kan worden gezien als een generale repetitie voor het KNF-concours dat op 1 november in Brielle wordt gehouden. In verband met het 85-jarig be staan van het korps zal Valken- burg's Harmonie in Brielle trach ten te promoveren van de afde ling Uitmuntendheid naar de Ere- afdeling. Promotie wordt al een feit wanneer minimaal 288 punten worden behaald. De Harmonie werd op 2 mei 1902 opgericht. Voor de pauze zullen diverse en sembles, gevormd door leden van de harmonie optreden. Zo zijn er een klarinet-ensemble, koperen semble, hoornkwartet en een kwintet. Bijzonder is een duet voor twee-klarinetten in drie kor te delen, dat gecomponeerd is door Rian van der Mey, soloklari nettist van Valkenburg's Harmo nie. Na het inspeelwerk Menuet uit „Berenice" van G. F. Handel, speelt de Harmonie twee werken van Henk van Lijnschoten: „Suite on Greek Love Songs" en „De Geuzen" in de Bommelerwaard. Met deze twee werken gaat Val kenburg's Harmonie naar het KNF-concours in Brielle. VALKENBURG Het gemeentehuis van Val kenburg wordt uitgebreid met een vleugel van ze ven meter. De raadscom missie algemene zaken is akkoord gegaan met deze plannen. De raadsleden benadrukten wel dat het uiterlijk van het histori sche raadhuis niet mag worden aangetast. De kos ten van deze verbouwing zijn nog niet bekend. Ook is nog niet duidelijk wan neer met de werkzaamhe den wordt begonnen. Er is momenteel te weinig ruimte voor de negen ambte naren die 's ochtends in de secretarie werken. In de uit breiding van zeven meter (die in de richting van het parkeerterrein lans De Rijn wordt gebouwd). In deze uit bouw zullen de afdelingen sociale en algemene zaken worden ondergebracht. De keuken wordt ingericht als spreekkamer, terwijl de aan te leggen lift (die al jaren op het verlanglijstje staat) wordt verplaatst naar de huidige spreekkamer. Deze laatste kamer kan tevens dienst doen als reproduktieruimte. De huidige fietsenberging en cv-ruimte worden samenge voegd en verbouwd tot keu ken. Op de verdieping komt lees/commissiekamer. De voorbereidingskosten (in twee fasen) bedragen 28.600 gulden. Mevrouw A.R. van den Broek-Westerink (PvdA) meende dat er meer duide lijkheid moet komen over het toekomstige personeels bestand. Daarentegen vond mevrouw G. Spiering-Poot (CDA) de plannen voor de toekomst ruim voldoende. J. van Laarhoven (CDA) zag graag een inrichtingsteke ning met bepaalde normen van grootte voor de geplande ruimte. P.T. Mizee (VVD) bepleitte dat er een bouw kundige begroting ter tafel komt, vóór de aanbesteding plaats zal hebben. Burge meester C. Sinke was van mening dat deze plannen de juiste oplossing bieden. De raadscommissie boog zich tevens over de straatnaamge- ving voor de nieuwe ontslui- Jingsweg A. Boonrak Oost. Er waren vanuit de bevol- Het raadhuis van Valkenburg met rechts de geplande uitbreiding. king een tiental namen inge diend. P. Mizee vond „Recre- atieweg" geschikt. A. de Vries (GPV/RPF) was opge vallen dat er geen namen binnengekomen waren van vroegere grondeigenaren van het recreatiegebied. Mi zee kon akkoord gaan met het voorstel, al had hij „De laan van Boekee" niet vreemd gevonden. Mevrouw Spiering-Poot vond „Recrea tiepad" leuk en J. van Laar hoven dacht aan „De Uit weg" mevrouw Van den Broek deed een nieuwe sug gestie: Langs de Wetering/ Weteringpad. B en W zullen de adviezen nader bezien en met een voorstel komen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16