Roelofarendsveen start grote promotiecampagne Vogels tellen op Nationale kijkdag LEIDEN OMGEVING Meisje (2) valt van vier hoog Gemeentesubsidie voor De Salamand Dorpsweide Voorschoten moet wijken voor woningen Kaas wedstrijd van hoog niveau lezen is. Overigens zal de niet alleen vanaf de Rijks- enorme tulp op de waterto- weg maar ook vanuit de ren in Roelofarendsveen ook lucht goed zichtbaar zal zijn. van verre goed te zien zijn. Het promotieteam heeft al De ontwerpers hebben na- een heel scala van artikelen melijk berekend dat de tulp met het logo gereed. Zo zijn er sluitzegels. vlaggen lendoosjes, kalenders, stickers en zelfs klokken een afbeelding van de op de watertoren bes baar. Radio De vereniging voor lokale omroep in Voorschoten ver zorgt vanavond van zeven tot acht uur een radiouitzending via Omroep Rijnland op de kabel (88.1 FM). Het pro gramma bevat een impressie over de invoering van stem- macbines, een vraaggesprek met Wilma Zoetemelk, het jongste CDA-raadslid in de gemeenteraad en een inter view met Jacob Vermeulen, die momenteel exposeert in het Ambachts- en Baljuw huis. Voorts zijn er enkele vaste rubrieken. Klaverjassen De leden van de Zoeter- woudse Katholieke Bond van Ouderen worden morgen om 14.00 uur verwacht in Huize Emmaus om een potje klaverjassen. Expositie In de openbare bibliotheek aan de Kerklaan in Sassen- heim wordt tot en met 31 ok tober een expositie gehouden van handwerken die zijn ge maakt door bewoners van het verpleeg- en verzorgings tehuis „St. Bernardus" en het bejaardencentrum „de Schut- se". De handwerken zijn te koop tijdens de jaarlijkse fan- cy-fairs die op woensdag 5 november in Huize „St. Ber nardus" en op dinsdag 18 no vember in „de Schutse" wor den gehouden. Hans Liberg Hans Liberg treedt woensdag op in de theaterzaal van de Kuip in Noordwijk. Liberg, van oorsprong Zweed, is een aanstormend cabarettalent. Hij begeleidt zichzelf op pia no. In zijn programma „Berg Berg" behandelt hii zijn Zweedse achtergronden en zijn tijd in Parijs. De voor stelling begint om 20.30 uur. Kaarten kosten tien gulden en zijn verkrijgbaar- bij de VVV in Noordwijk en telefo nisch te bestellen onder 01719-12689/10813. SKA N- donateurs en CJP'ers betalen f7,80. Neuspeuteren Pagetti Smakkaroni bri gen woensdag „Neuspeu,e ren"in Tripodia in Katwi[\ Het stuk gaat over clowi, De voorstelling, die geschi is voor kinderen van 4 tot± jaar oud, begint om twee Een toegangskaartje gulden, hierbij limonade inbegrepen. t om twee ui, aartje kost f' is een glaa "repen. Schaaktoernooi Het derde Artopa- toernooi wordt gehouden zaterdag 25 oktober in gebouw aan de Greveli I straat in Lisse. Het toern begint om tien uur én in e groep worden vijf roni1 van elk één uur gespeeld. spelers worden naar ster ingedeeld. Naast deze com, titie wordt een invitatietc nooi gehouden waarin wo gestreden om de Artopa ker. De houder van de bei Rob van de Aardweg, zal opnemen tegen concurren 1 als Jan Bakker uit Hilleg en Folkert-Jan Geertsi kampioen van Katwijk 1 van de Leidse Schaakbo1 Wie wil meedoen kan i tot 23 oktober aanmelden C. Kruger (02521-14900) of van Velzen (02521-17807). EcidócSoumnt DINSDAG 14 OKTOBER 1986PAGINA1 Klaverjassen in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN De Tweede Open Veense Klaverjaskampioenschappen worden zaterdag 25 oktober gehouden door tafeltennis vereniging De Treffers. Het evenement heeft plaats in het clubgebouw aan de Lucas van Leydenlaan tegenover de sporthal in Roe lofarendsveen. Vorig jaar streden 160 Veense klaverjassers om de eer. Titelverdediger dit jaar is het koppel Jan van der Hoorn en Leo Klein. De kampi oenschappen zijn voor jong en oud toegankelijk. Het kaarten begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaarten a tien gulden per koppel zijn overdag te koop bij kapsalon Koek aan het Noordeinae 21 in Roelofarendsveen. Inlichtingen bij: Chris van der Haven, tel. 01712-2584 en Jos Koek. tel. 01713-2107. Aanleg fietspad veel duurder DEN HAAG/LEIMUIDEN De aanleg van het fietspad langs de Drecht is 248.000 gul den duurder dan oorspronke lijk was geraamd. Dat komt omdat in de eerste plannen geen rekening was gehouden met de noodzakelijke verbete ring en verhoging van de kade. Het gat van 248.000 gul den wordt voor een groot ge deelte gedicht door waterschap De Aarlanden (119.000 gulden) en het Hoogheemraadschap van Rijnland (86.000 gulden). De totale kosten bedragen nu 908.000 gulden. Vaart in Stompwijk moet dieper STOMWPIJK Het Hoogheemraad schap van Rijnland heeft het gemeente bestuur van Leidschendam opgedragen de Stompwijksevaart en de Sterrevaart op de vereiste diepte te brengen. De kosten hiervan worden geraamd op 500.000 gulden. Bovendien heeft het Waterschap De Ommedijck de gemeen te als onderhoudsplichtige gevraagd de kade langs de Stompwijksevaart op de vereiste hoogte te brengen. Volgens een inventarisatie van gemeentewerken zal hiermee nog eens 600.000 gulden zijn gemoeid. B en W van Leidschendam zeggen in de Nota van Aanbieding bij de begroting voor 1987, waarin hiervoor gelden worden gevraagd, een poging te zullen doen om subisidie te krijgen. Nieuwe pastoor in Leidschendam LEIDSCHENDAM De nieuwe pastoor in Leid schendam, H. van der Meer, zal zaterdagavond 18 oktober om 19.00 uur geïnstalleerd worden door deken C. Schut in de St. Joseph Opifexkerk aan de Burgemeester Sweenslaan. Medewer king verleent het EMSO- koor onder leiding van Koos Wessels. Zondag morgen om 10.00 uur zal pastoor Van der Meer zelf voorgaan in de eu charistieviering. Lijnbaltoernooi in Koudekerk KOUDEKERK De meisjes van De Rank en jongens van de Springplank hebben het Hazerswouds-Koudekerks scholenlijnbal- toernooi gewonnen. Het toernooi vond giste ren plaats, op de eerste morgen van de herfstvakantie. Volgens organisator B. Vos, leerkracht van de basisschool de Rank, was het de derde maal is dat Koudekerk aan dit toernooi mee doet. Oorspronkelijk was dit een Hazerswoudse aangelegenheid, met als stuwende krachten Roel Hendrikse, gymnas- tiekcoördinator uit Hazerswoude en Dinant de Gelder, een Hazerswoudse gymleer- kracht. Er doen in totaal 9 scholen aan mee, met 16 leerlingen per school uit groep 8 en soms 7. Dit jaar vond het gebeuren plaats in de Ridderhof. Wereldvoedselavond in dorpshuis Ter Aar TER AAR De gezamenlijke landbouw-, platteland^ wen- en plattelandsjongerenorganisaties in de Rijnstreek! den donderdag een avond rond het thema „De voedselsitl in West-Afrika" in het dorpshuis van Ter Aar. Margot Bulk, die een aantal jaren aan een ontwikkelinj ject in Burkina Faso heeft gewerkt, zal op die avond ver over de situatie van dit land en de positie van de armen in. Vervolgens schetst Kees Waagmeester, hoofdredacteuj het NOVIB-maandblad Onze Wereld, de oorzaken en o singen van het armoede- en hongervraagstuk. Er is gek heid om met de beide sprekers van gedachten te wissele Verder wordt er een modeshow van Afrikaanse kledin) houden en is er een tentoonstelling van voorwerpen uit Bi na Faso. Aanvang: 20.00 uur. Voor meer inlichtingen kui belangstellenden contact op nemen met Kees van Ga 01720-32583 of Wim de Vos, 01720-74111. ft Goede resultaten bij inzameling chemisch afval ZOETERWOUDE De eer- ste resultaten van de inzame ling van klein chemisch af val met een ecotainer en een mobiele chemocar in Zoeter- woude zijn hoopgevend. Dat heeft het gemeentebestuur laten weten. In Zoeterwoude wordt sedert een half jaar op deze manier klein chemisch afval ingeza meld. De beste resultaten zijn geboekt bij de chemocar die éénmaal per maand staat opgesteld aan de Hoge Rijn dijk en in de dorpskern. Op grond van de nu ingeleverde hoeveelheid wordt verwacht dat op jaarbasis 2.500 tot 3.000 kilogram klein che misch afval zal worden inge zameld. Van die totale hoe veelheid komt circa 40 pro cent door middel van de che mocar aan de Hoge Rijndijk, terwijl voor zowel de inza meling van chemisch afval in de ecotainer als de chemo car in de dorpskern een per centage geldt van circa 30. Naar de mogelijkheden van het opnemen van de Zuid- buurt in de route van de che mocar wordt een onderzoek ingesteld. Aangezien de hui dige inzamelingswijze in de ecotainer die bij het onder komen van gemeentewerken staat, onbevredigend is, wordt een nadere regeling overwogen. R^o6^dsveal PAARD AAN DE HAAL ZOETERWOUDE Een paard heeft gistermiddag voor de nodige consternatie gezorgd in Zoeterwoude. Nadat de ede le viervoeter zijn berijdster op de Europaweg had afgewor pen, ging hij op weg naar huis. Zich verder keurig aan de ver keersregels houdend snelde het dier via het fietspad langs de Burgemeester Detmersweg, de Dirk van Santhorstweg en Noordbuurtseweg naar het Watertje waar het paard pas halt hield bij de haverkist voor de stal. Tijdens die rit, die over enkele moeilijke kruispunten voerde, deden zich wonderwel geen ongelukken voor. De amazone kwam met de schrik vrij en werd door een toevalli ge passerende politieagent in burger thuisgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 2-jarig meisjé uit Alphen is gisterochtend met hoofdletsel opgenomen in het Rijnoord- ziekenhuis, nadat zij rond half elf in de Plutostraat vier hoog uit een slaapkamerraam was gevallen. Het meisje was met haar 12-jarig zusje aan het spelen. De peuter klom daarbij op het bed dat bij het raam stond. LEIDSCHENDAM In de begroting voor volgend jaar wordt de gemeente raad van Leidschendam opnieuw 300.000 gulden gevraagd voor herstel van de houtzaagmolen De Sa lamander. In totaal zal de gemeente dan de helft van de benodigde 1,2 mil joen gulden voor de op bouw van de molen heb ben bijgedragen. Monumentenzorg heeft 100.000 gulden beloofd en de provincie 200.000 gulden. Provinciale Waterstaat heeft toegezegd technische assis tentie in de vorm van teken werk en berekening van de kosten te zullen leveren. In de Stichting Opbouw Sala mander (SOS) is hiervoor de heer L. Vellekoop toegetre den. Bedrijven en particulie ren hebben tot nu toe bedra gen van 10 tot 10.000 gulden geschonken. Voor een b ge van minimaal 500 gi is een reproductie vai aquarel beschikbaar di kunstenares Tims vai Molen heeft gemaakt. Ei tientallen reproducties i overgedragen aan ond mers in de winkelc Damcentrum en Lei hage. Het ligt in de bede de molen gereed te h« bij het 50-jarig bestaan Leidschendam in 1987. NOORDWIJK/NOORDEN- /SASSENHEIM De Vo gelbescherming houdt zater dag 18 oktober de Nationale Vogelkijkdag. De bedoeling is dat zoveel mogelijk men sen één uur lang vogels tel len. Voor deze telling zijn speciale lijsten beschikbaar. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het be schermingsfonds voor be dreigde vogels. Vogels tellen kan overal en ook het tijdstip waarop wordt geteld maakt niet uit. Wie weinig van vogels weet, kan terecht bij leden van vo gelwerkgroepen die zaterdag paraat zijn. De lijsten moe ten, na te zijn voorzien -van een rijksdaalder aan extra postzegels, worden opge stuurd naar de Vogelbescher ming, die aan de hand daar van de vogel-top-tien samen stelt. Iedere deelnemer krijgt zo'n top-tien thuis gestuurd. Van elke „bijgeplakte" rijks daalder komt één gulden ten goede aan de bedreigde vo- gels. Wie meer wil weten ov Nationale Vogelkijkdag deze week bellen naa plaatselijke vogelwachte de Leidse regio zijn Noorden (01724- Noordwijk (01719-1552 Sassenheim (02522-1 Men kan ook terecht 1 Vogelbescherming aar Driebergseweg 16C in (03404-25406). VOORSCHOTEN Een moeilijke beslissing, maar er moet gekozen worden voor de sociale woningbouw en daarom kunnen de wensen van ongeveer 9.000 inwoners om de zogenaamde dorpswei- de achter de Voorstraat te handhaven niet gehonoreerd worden. Tot die slotsom kwamen de fracties van CDA, VVD en PvdA/PPR in Voorschoten gisteravond tij dens de commissie financiën en ruimtelijke ordening. Zij behandelden een antwoord brief aan alle ondertekenaars van een verzoek tot instand houding van de dorpsweide. Wethouder J. van Dalen (VVD) meende te weten dat vele ondertekenaars van het verzoek die handtekening gezet hebben met de bedoe ling het stukje dorp te be houden. Mede daarom zijn B en W in onderhandeling om te zorgen dat de te bouwen woningen inderdaad een dorps karakter krijgen. W. Valkenburg (CDA) sprak over bepaalde misvattingen, die ontstaan zijn na de reali sering van het clandestiene dierenparkje. Mevrouw M. Breunesse (PvdA) hekelde de wijze waarop het college de ver zoekers meent te nloeten be antwoorden. Het is een brief vol met technische en vak matige uitdrukkingen, waar de gemiddelde burger „geen bal van begrijpt en zich af vraagt waar die gemeente raad nu weer mee bezig is". Zij verzocht om een korte eenvoudige brief. De .Kaasdagcommissie Ter Aar was gisteren zeer tevreden over het niveau van de jaarlijkse kaaskeuring die in het Dorpshuis in Ter Aar werd gehouden. Er waren 21 inzenders uit de regio, die in totaal 37 kazen ter keuring hadden aange boden. De beste jonge kaas was die van de heer J. de Wit uit de Ridderbuurt in Alphen. Hij behaalde 94 punten, een mooi resultaat, aangezien het absolute maximum 100 punten be draagt. Bij de oude kaas waren er twee winnaars. De heer J.M. van Hardveld van de Ringdijk uit Ter Aar haalde 90 pun ten, evenals de heer L. Captein uit Alphen. De winnaars kre gen fraaie bekers. Het team^ de Vei P promi campal leidt b watertoren n straks bek m zal zijnp twee gier tulpen. V.*n H. Rappr^i K. IJssels E. Bannin d de Jei n Boei 2 Hogenb en B. VI i e e ii i| teiten daaromheen maken tevens kans te worden inge past in het NOS-programma „Van gewest tot gewest". Grote borden met het nieu we logo van Roelofarends veen zullen worden geplaatst langs alle invalswegen. Ook het voetpad aan de Zuidkade langs het Braasemermeer wordt daartoe gerekend. In een oplage van twintigdui zend stuks zal begin novem ber een promotiekrant regio naal worden verspreid. De kosten van de hele cam pagne komen neer op een bedrag van rond de zeventig duizend gulden. Het overgro te deel hiervan is reeds toe gezegd door de plaatselije bedrijfsleven. De versiering van de watertoren bestaat uit een tulp van stickermateriaal op zeildoek, dat met een spe ciale ophang en spancon- structie aan de boven- en on derzijde van de watertoren wordt bevestigd. Voor ande re promotiedoeleinden zal een drie meter hoge mini- watertoren worden nage bouwd. Het zeildoek op deze kleine watertoren zal precies zo worden bevestigd als op de echte. Het geheel is te zien tijdens de bloemen- en plantenshow in de E.M.M.- veiling. De heer B. Vinke, een van de leden van het „promotie team Roelofarendsveen" zegt te hebben uitgerekend dat in het afgelopen jaar 160 verga deringen en besprekingen zijn voorafgegaan aan deze campagne. „Kun je nagaan hoeveel tijd en energie we hebben gestoken in het ver dedigen van onze plannen", merkt hij op. Geen moeite is hem echter te veel. „Het plaatje van de tulp op de watertoren slaat enorm aan. Zelfs Chinezen en Ja panners zullen Roelofarends veen binnenkort bezoeken", aldus Vinke. „Het totale bedrijfsleven van Roelofa rendsveen kan op het vignet inspelen: de tulp is gekozen als symbool van de betrok kenheid van Roelofarends veen met de tuinbouw en bo vendien staat een bloem voor alles wat leeft en bloeit", vindt Vinke. Het is de bedoe ling dat het team de promo tie van Roelofarendsveen met de reeds geregistreerde rechten op het logo volgend jaar onderbrengt in een on dernemersvereniging of een stichting die de belangen van Roelofarendsveen behartigt. Overigens is het nieuwe logo van Roelofarendsveen begin november al te zien tijdens de jaarlijkse vakbeurs in de veiling van Aalsmeer. Daar komt een vier meter hoge paal te staan, waarop al van verre „Roelofarendsveen de bloem van de Randstad" te ROELOFARENDSVEEN „Roelofarendsveen, de bloem van de Randstad". Onder dit motto zal „De Veen" in de komende tijd worden gepromoot. Twee zijden van de watertoren zullen daartoe worden be hangen met een ongeveer twintig meter hoge af beelding van een rode tulp. De afbeeldingen van de tulp op de watertoren worden het symbool van een grootse promotiecam pagne van Roelofarends veen. Vrijwel het gehele bedrijfsleven van Roelofa rendsveen doet aan de ac tie mee. De campagne start officieel op 15 november met een ze ven dagen durende bloemen en plantenshow in de E.M.M.-veiling in Roelofa rendsveen. Op 15 en 16 no vember wordt de show ge combineerd met een beurs van de gezamenlijke „RAAK"-winkelierS in Roe>- lofarendsveen. De promotie van dit dorp in Alkemade is een initiatief van het plaatse lijke bedrijfsleven. Men heeft al lange tijd het gevoel dat Roelofarendsveen naar de buitenwereld toe onvoldoen de erkennig krijgt. Met be hulp van de groots opgezette De tulp op de watertoren is het gane van Roelofarendsveen. promotiecampagne, geleid door het promotieteam van het plaatselijke reclamebu reau „Creado", zal daar gauw verandering in komen. Aan de slogan „Roelofa rendsveen, bloem van de Randstad" zal ook aandacht besteedt worden op radio en televisie. De TROS heeft in symbool van de promotiecamp- ieder geval al aangekondigd er aandacht aan te besteden in een radioprogramma op 15 november. De kans bestaat dat in het televisieprogram ma „De eerste de beste" ook aandacht wordt besteed aan de gootste tulp ter wereld, die in Roelofarendsveen te zien is. De enorme tulp op de watertoren en de vele activi-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14