Hockeyers steken hand in eigen boezem igpi Glasbergen laat weer steek vallen SPORT CeidaeSowuant DINSDAG 14 OKTOBER 1986PAGINA| Tips voor Duindigt VROOMS DREESMANN vanaf7Sr 29.95 LEIDEN Het interregionale zaalvoetbalteam van Glasber gen liet in de „eigen" Cleijn Duinhal een lelijke steek val len tegen het laaggeplaatste-De Rozet. Met 4-6 werd de tweede nederlaag van het seizoen een feit. Bax redde het opnieuw niet. Nu werd van Ceverbo verloren: 2-4. Ook FC Lisse ging onderuit. De Maas bleek te sterk: 8-2. Overice interre gionale uitslagen: Neptunus - Snoekie 9-1; Datagold - Silva Boys 4-3. In de Leidse hoofd- I klasse boekte Van der Plas een ruime zege op Landwer: 6- 1. Glasbergen liep gisteravond vijftig minuten achter de zaal voetbalfeiten aan. Het slim counterende De Rozet ging (bijna) de gehele wedstrijd aan de leiding en nam ook steeds weer afstand op de momenten dat de Rijnsburgers naderbij kwamen. Via 1-1 (Huug Aan- dewiel), 2-3 (Hennie Koet) en 3-4 (Wim Bouckaert) werd het zeven minuten voor tijd door Aandewiel 4-5. Een eigen tref fer van Johan de Kroon deed Glasbergen, dat in de slotfase nog tweemaal het houtwerk raakte, vervolgens definitief de das om. Bax kwam in het zeer aan trekkelijke duel met Cevi nog wel op voorsprong, r daarna was het toch lange gedaan met de doeltreffe dadendrang van de Voor! ters. Nog voor de pauze li Bax tegen een 2-1 achters aan, een marge die na door Ceverbo naar 4-1 w uitgebouwd. Hans van L wen zorgde er uiteind voor dat de score een iets k aanzien kreeg: 4-2. Het nog altijd gehandic team van FC Lisse kwan gen De Maas van een k kermis thuis. De wedstrijc eigenlijk niet verloren m worden (De Maas bivakke bij aanvang van het tr« onder Lisse op de rang werd wel verloren. En hot een 4-1 achterstand bij i werd een 8-2 nederlaag feit. Van der Plas speelde sterke partij tegen Land dat in doelverdediger Wi van Harskamp verreweg beste speler had. Jaap Duyn, Ron van der Kol) Dirk Jonker scoorden i twee keer; Arroyo reddi Landwer eer. sportuitslagen derdaad niet zijn meest ge lukkige in dit toernooi. Want uitgerekend Bierens stond aan de basis van de beslissen de fout, die later zou leiden tot de benutte strafcorner-re- bound van Sherwani. „Ik vond dat we opbouwend te kort schoten en daarom wil de ik wat doen. Dit team had gewoon iets nodig, want het draaide al niet optimaal", al dus Jorritsma die Bierens vervolgens in de rust wel sa men met Maarten van Grim bergen op de bank plaatste, om via Gert-Jan Schlatmann en Joannes Boele van Hens broek te trachten een doel punt te forceren. Niet voor het eerst in dit toernooi opereerde Neder land in de tweede helft weer een stuk sterker. „Omdat we", beschouwde Heijn na, „in de eerste helft te veel duels verloren". En Cees-Jan Diepeveen: „Die Engelsen gingen echt tot de bodem. Zo speelden wij ook tegen de Russen. En dat is eigenlijk een trieste constatering. De conclusie dat we het aan ons zelf hebben te wijten, vind ik dan ook de enig juiste", stak ook de Bloemendaler die na het terugtreden van Ties Kruize als tweede Nederlan der jacht zal maken op de 200 interlands, de hand in eigen boezem. Hans Jorritsma sprak na af loop duidelijke taal. De te leurgestelde ex-international, die vlak voor het begin van het wereldkampioenschap de coaching in handen kreeg, wist zelf genoeg redenen te bedenken waarom Nederland was uitgeschakeld en tevens waaraan het in het Neder landse hockey schort. „De mentaliteit is niet goed ge noeg, is tegen Engeland ge bleken. En bovendien lopen wij fysiek ver achter bij de overige landen. Dat is tegen Engeland eveneens geble ken". DENNIS MULKENS Engeland-Nederland 1-0 (1-0): 13. Sherwani 1-0. Scheidsrechters: Gil let (Fra), De Vecchi (Ita). Toeschou wers: 9000. Gele kaart: Kerly (Eng). Strafcorners: Engeland 4, Neder land 3. Engeland: Taylor; Potter, Barber, Faulkner. Grimley; Leman, Dodds, Hughes; Batchelor, Kerly, Sherwa- Ncderland: Leistra; Bierens (Boele van Hensbroek), T. Kruize, Klaas- sen, Bovelander; Kooyman, J.H. Kruize, Diepeveen; Van Grimber gen (Schlatmann), Van 't Hek, Heijn. DEN HAAG Morgenmiddag staan er tien draverijen op het programma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips luiden: EVENTOPRIJS: Alexander W, Zilver Ulandia en Zoon van d'Aster. NOBLE DAVIDPRIJS: Zee Oostwijck, Zivago Odilia en Zuidster Voorne. NIMROD RPRIJS: Alfons, Zombie P en Zebode. WORTHY DEANPRIJS (eerste afdeling): Ysine Helium, Apearing Star en RISING WINDPRIJS (tweede afdeling): Ziante P. Vesuvius M en Willie Snel. WORTHY DEANPRIJS (tweede afdeling): Arapao di Robles, Agemble Again en Zally Ashton. FLORISSANTPRIJS: Yick Buitenzorg. Ysidoor Odilia en William Weber. BROGANPRIJS: Valentin Melodie. Wil van de Lente en Sam Avon. NEVELE IMPULSEPRIJS: Ydeltuit B, Zabina Diepnow en Terence Hill. Sportwereld Biljarten Het Europees kampioenschap bandstoten, dat op de kalender stond van 11 tot en met 14 december, gaat niet door. Er heeft zich geen stad gemeld bij de Europese bond om het toer nooi te organiseren. Voetbal De Zweedse voetballer Björn Nilsson heeft een drie jarig contract getekend bij de Zwitserse kampioen Young Boys. De aanvaller van Malmö vervangt in zijn nieuwe ploeg de naar Bayern Milnchen vertrokken Deen Lars Lunde. Leiden wil basketbal-finale LEIDEN Voormalig Parker Leiden-manager Frans van Egmond en oud-topscheids- rechter Piet Leegwater heb ben bij de internationale bas- ketbalbond (FIBA) een ver zoek ingediend om de Europa Cup 1-finale van de basketbal lers in de Leidse Groenoord- hallen te mogen organiseren. De finale wordt op 2 april 1987 gespeeld. Zwitserland, dat een uitstekende reputatie heeft waar het gaat om het organise ren van Europese finales, heeft Lausanne als tegenkan didaat gelanceerd. Nederland organiseerde nog nooit eerder een Europese basketbalfinale. De FIBA beslist binnenkort over de toewijzing. BOKSEN Gala Schiedam Weltergewicht: Bartes (Rott® winl op punten van Martinez, Middengewicht: Chaarane w.o.p. van Thljssen (Rotter Zwaarweltergewicht: Delhaye w.o.p. van Kortram (Rotter Zwaargewicht: Voord (Amste wint door interventie scheidsri in 3e ronde van Bieber (Wdl). HOCKEY WK heren Londen Groep A: Nieuw Zeeland-Argc 1-1; Engeland-Nederland 1-0; I Unie-Pakistan 2-0. Eindstand: geland 5-8 (9-4); 2. Sovjet Un (6-1); 3. Nederland 5-8 (5-2); i gentinië 5-3; 5. Pakistan 5-2; 6.I Zeeland 5-1. ROLHOCKEY WK B-groep Mexico Slotdag: Nieuw Zeeland-Costa 20-0. West Duitsland-Japan 20-; stralië-Colombia 6-1. Nede Mexico 8-0. Eindstand: 1. I Duitsland 15 punten, 2. Nederla 3. Australië 10. 4. Mozambique! COACH HANS JORRITSMA: „MENTALITEIT IS NIET GOED GENOEG" LONDEN De Nederlandse supporters, die van plan wa ren dit weekeinde naar Lon den over te komen om de hockeyheren voor de plaat sen één tot en met vier te zien strijden, kunnen hun reisje beter afboeken. Want de best mogelijke klassering voor Oranje is nog slechts de vijfde plaats, als gevolg van de dramatische ontwikkelin gen van gisteren. De neder laag van 1-0 tegen Engeland en vervolgens de winst van de Sovjet Unie op Pakistan zorgden er voor dat Oranje met acht punten uit vijf wed strijden door een minder gunstig doelsaldo dan de En gelsen en de Russen alsnog naar de troostfinales werd verwezen. En dat was een wel zeer bit tere pil voor het Nederlands team, dat al voor het week einde had zitten filosoferen over het feit of Australië dan wel West-Duitsland de meest ideale tegenstander zou zijn voor de halve eindstrijd. Vanaf vandaag praten de he ren over Polen, India of Ca nada. Tegen welk land Ne derland vrijdag gaat spelen, wordt pas vanavond bekend, maar de Nederlanders wil den daar gisteravond eigen lijk nog liever helemaal niet aan denken. Liever spoelden zij de kater weg met een for se lading Engels bier. De spelersbus, die gister avond na de voor Nederland desastreuze ontwikkelingen richting hotel koerste, was naast de bos bloemen en een ss to CO vele kilo's wegende taart voor Ties Kruize, louter ge huld met in en in teleurge stelde spelers. De aanvoerder van Oranje zat ergens voorin het voertuig stilletjes voor zich uit te kijken. „Die twee honderdste interland van mij interesseert me op dit mo ment totaal niet", sprak Kruize. „Dit is natuurlijk een verschrikkelijke ontwikke ling. Nee, hier had ik eigen lijk geen rekening mee ge houden. Ik dacht: we winnen wel van Engeland". Pijnlijke ervaring Teleurgesteld was Kruize nog meer over de gebeurtenissen na afloop van Engeland-Ne derland, toen de Pakistani niet in staat bleken de Sovjet Unie de voet dwars te zetten. „Ik had toch verwacht dat die lui er tegen de Russen iets meer van zouden bak ken. Maar het interesseerde ze eigenlijk niet. En dat was wel een zeer pijnlijke erva ring vanaf de tribune". Nerveus aan sigaretjes trek kend, hield het grootste deel van de Nederlandse ploeg zich gespannen aan de laatste strohalm vast. Maar toen Plesjakov als eerste Rus de Pakistanse doelman Ahmad passeerde, realiseerde Oranje zich dat de missie naar Lon den - die aanvankelijk toch zo redelijk leek te gaan sla gen - was veranderd in een bevestiging van het feit dat Nederland thans niet meer bij de beste hockeynaties ter wereld mag worden gere kend. Net Hans Kraay Tom van 't Hek had het even zelfs helemaal niet willen aanzien. De Utrechter ver stopte zich tijdens de wed strijd Sovjet Unie-Pakistan liever in het Promo-dorp. „Ik ben op zulke momenten net Hans Kraay", grapte hij ver stikkend in zijn nervositeit. En nadat de Russen een zege van 2-0 hadden geboekt, met een forse sigaar tussen de lip pen: „We hebben het aan onszelf te wijten. Zo simpel is het. Bovendien werd die En gelse treffer van Kerly onte recht afgekeurd wegens bui tenspel. Want ik stond zelfs nog op de lijn". Later zouden ook zijn team genoten dergelijke taal uit slaan. Nederland wenste zich niet te verschuilen achter ex cuses als zouden de scheids rechters Gillet en De Vecchi in het duel met de Engelsen Sweatshirt van katoen/acryl. Col met rits. In emerald, rood, bleu of kobalt Maten 128 Urn Vb "JC, vanaf Ruit corduroy Jeans met bandplooi en omslag. Polyester/katoen. In zwart of grijs. 9 Maten 128 t/m 176 Cu, Cl' vanaf JA Jack van polyester/katoen. In de kleuren raf of zwart Maten 128 t/m 176 S9r Chintz manteltje. Polyester/ katoen. Met borgvoering. In paars, fuchsia of aqua. Moten 92 t/m 152 Bandplooi broek met ruit- katoen. Kleuren kobalt, aqua motief. Katoen/Polyester, of midden grijs. In blauw/groen of Maten 146 t/m 176 OA- blauw/rood. Maten vanaf O7* 128 t/m 176 vanaf JJ» Jacquard pullover. Acryl. Parka van polyester/katoen. In navy/groen/kobalt of Met voering en dubbele zwart/kobalt/turquoise. kraag. In 2 kleurstellingen. Maten 152 t/m 176 Maten 104 t/m 176 vanaf 2^95 vanaf Meisjes printjack van 100% ^^3^1 jongensjack met katoen. In paars, aqua of dubbele sluiting. In kobalt, zwart Maten 128 t/m 176 aqua of midden grijs, vanaf Moten 92 t/m 140 Denim jeans. Zit lekker. Staat altijd. In blauw. Maten 92 t/m 176 vanaf vanaf 79.- Jongens jacquard pullover van acryl. In navy/ aqua, zwart/rood of kobalt/ zwart Maten 92 t/m 116 Bandplooi pantalon met bedrukte ruit Polyester/ katoen. In zwart of blauw. Maten 92 t/m 122 39.95 De teleurstel ling is van de gezichten van de Nederland se spelers af te lezen na de nederlaag te gen Engeland. hebben gefaald. „Ze floten niet sterk", analyseerde Ro- nald-Jan Heijn, „maar we hebben het zelf laten liggen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar vooral in de eerdere duels. Achteraf was die over winning op Pakistan mis schien helemaal niet zo goed". Omdat coach Hans Jorritsma zich al in het weekeinde wei nig lovend had uitgelaten over de offensieve daden van Nederland, had de coach zijn ploeg enigszins gewijzigd. Jorritsma haalde Donald Drost uit de ploeg en liet Tom van 't Hek als hangende spits fungeren. Bovendien verscheen Fred Bierens als rechtsachter in de ploeg, waardoor Hendrik-Jan Kooyman een linie naar vo ren schoof. „Eigenlijk", zei Van 't Hek, „wil ik hier niets over zeggen. Maar ja, ik vond het toch niet zo gelukkig dat de ploeg is veranderd. De de fensie speelde juist dit toer nooi uitstekend en achteraf kun je dan stellen, dat dat deel van de ploeg misschien intact had moeten blijven". Opbouwend De zet van Jorritsma was in-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10