Amsterdam manifesteert zich in zomers Lausanne Eerste optreden HYS ontluisterend Grote zege Australië uoetballerlei Metgod bedankt voor Oranje KNVB-beker Beste alternatief Paragnost voorspelt rampzalige Olympische Spelen in Amsterdam Sportwereld Tips voor Duindigt SPORT CeidóeSotncmt ZATERDAG 11 OKTOBER 1986 PAGINA 9 ANDAAG |ndhoven-FC Groningen CV-FC Wageningen ;hilles '29-RBC gakken Boys-Veendam Inkwijk-Ajax nter Vooruit-Sparta (R) sselmeerv.-Heracles ETO-Haarlem oordwijk-Telstar srendrecht-PEC Zwolle uick Boys-SVV 0 nmen-AZ jnnekom-Vitesse j Treffers-Vitesse evo Boys-Fortuna S ^èparta '25-FC Twente /VV-FC Utrecht Heerjansdam-Den Bosch TOP-PSV Heerenveen-Volendam MORGEN SC Enschede-NAC AZS-MVV DS '79-GA Eagles Rheden-Helmond Sport Sparta (R) 2-Roda JC Cambuur-FC Den Haag AFC-RKC Sittard-Feyenoord Geldrop-Willem II DWV-NEC Vlissingen-VW Unitas-De Graafschap Hongaren winnen oefenduel BOEDAPEST Het Hon gaarse elftal, woensdag tegen stander van Nederland in een kwalificatieduel voor het Eu ropees kampioenschap, heeft gisteren een oefenwedstrijd te gen Videoton Szekesfehervar met 6-2 gewonnen. De rust stand bij het oefenduel in het Tata-trainingscentrum was 1- 1. De Hongaarse doelpunten kwamen van Kardos (2), Ko- vacs (2), Esterhazy en Boda. Voor Videoton. anderhalf jaar geleden nog finalist in het UEFA-bekertoernooi, scoorde Wittmann twee keer. Fortuna - Feyenoord toch op 29 oktober SITTARD Burgemeester Tonnaer van Sittard heeft alsnog toestemming gegeven voor de competitiewedstrijd Fortuna-Feyenoord op woensdag 29 ok tober. Na een gesprek met de KNVB wil Tonnaer de voetbalsupporters uit Sit tard en Rotterdam het voordeel van de twijfel gunnen. De burgemeester dreigde eerder met het verbieden van het midweekse duel uit vrees voor rellen en vernielingen. Com petitieleider Huybregts deed vervolgens de suggestie om de wedstrijd te ver plaatsen naar De Kuip in Rotterdam. Op aandrang van KNVB-veiligheids- functionaris De Bakker en het bestuur van Fortuna Sittard trok Tonnaer zijn bezwaren in. AMSTERDAM Amsterdam is het beste alternatief voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in 1992. Dat blijkt uit een onderzoek van het Bureau Interview Europa NV, dat in de tweede helft van september bij 200 journalisten uit 55 landen naar hun voorkeur informeerde. De journalisten moesten drie steden aangeven voor de huisves ting van de Zomerspelen van '92. De meesten prefereerden Barcelona of Parijs als organiserende stad. Amsterdam kwam voornamelijk als tweede op de lijstjes voor, vooral als Parijs bo venaan stond. Bij de keuze voor Barcelona wisselden Amsterdam en Parijs elkaar op de tweede plaats af. De aanhang van Amsterdam be vindt zich, en dat geldt ook voor Parijs, voornamelijk in Afrika en Azie. Parijs kon eveneens op de steun van Noord- en Zuida- merikaanse en Oosteuropese journalisten rekenen. Barcelona heeft de meeste aanhangers bij de Westeuropese pers zitten. Amsterdam en Barcelona dankten hun voorkeurstemmen voornamelijk aan hun degelijke organisatie-kwaliteiten. Parijs bleek voor de meesten de aantrekkelijkste stad. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.40 uur: Studio Sport. België Nederlands, 22.25 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.00 uur: Eddy Merckx. Duitsland 1, 18.05 uur Sport- Duitsland 2, 22.05 uur: Das Ak- tuelle Sport-Studlo. Duitsland 3, 19.00 uur Sport lm Westen. BBC 1, 12.15 uur Grandstand. BBC 1, 22.50 uur: Paardesport. BBC 2, 17.50 uur: Schaken. ITV, 12.05 uur. Saint and Greav- sle. ITV, 12.30 uur Worstelen. ITV, 14.45 en 23.45 uur Darts. Sky Channel, 14.35 uur Ameri can football. Sky Channel, 15.40 uur Motor sport. Sky Channel, 21.00 uur Worste- Nederland 2, 14.00 uur: Strand- Scheveningen. Nederland 2, 18.00 uur Scha ken. Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands, 15.30 uur Wielrennen: Grote Herfstprijs. België Nederlands, 20.05 uur Sportweekend. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.03 uur Sport- Duitsland 2, 16.55 uur. Die m >port-Reportage. .Duitsland 2, 23.15 uur Auto sport: GP Mexico, lüitsland 3,15.30 uur Schaken, luitsland 3, 19.00 uur Sport im Vesten. IBC 1, 16.35 uur Paardesport. BBC 2, 14.20 uur Rugby. 1, SBC 2, 20.50, 21.50 en 00.05 uur Autosport. pTV, 14.30 uur Voetbal. ITV, 15.30 uur Darts. j^Sky Channel, 14.35 uur Ameri can football, ty Channel, 22.45 uur. Austra- ch voetbal. ty Channel, 23.45 uur Tennis: )avis Cup. Europa TV, 15.30 uur Wielren- Europa TV, 20.25 uur. Sport. LAUSANNE Onder de zomers aandoende zon bo ven het Meer van Genève en Lausanne is de jagers op de Olympische Spelen van 1992 niets te dol. Eén van de stunts van Amster dam is een echte vooijaar- stuin. Tulpen en hyacin ten in oktober.... Als te genwicht opende Barcelo na gisteren in het museum Hermitage een tentoon stelling „Schatten van Barcelona" met de wer ken van Dali, Miro en Pi-' casso. De Amsterdamse delegatie van burgemeester Ed van Thijn koos domicilie in hotel Beau Rivage, waar de minste kamer een slordige driehonderd gul den per nacht kost. Robert El frink timmerde dicht bij de lobby een bruin café in elkaar. In de tuin werd het uitzicht op het Meer van Genève deels ontnomen door een stukje Amsterdamse singel, compleet met bloemenstal en groente- kar. Om het geheel zo echt mogelijk te laten lijken wer den tussen de chrysanten en asters leitjes op stelen met krijt beschreven prijzen gezet. In de voortuin van het hotel bouwde de Stichting Floriade de Olympische Spelen in bloe men na. Een team van bloem- Een Amsterdamse stadbus vormde een ongewoon beeld in Lau- schikkers werkte dagen aan het gigantische bloemstuk, waarvoor tussen de 40.000 en 50.000 bloemen nodig zijn. Tot aan de 17e oktober worden da gelijks verse gladiolen, asters, etc. uit Nederland aangevlo- Nadrukkelijkst De eerste dag in Lausanne ma nifesteerde Amsterdam zich veruit het nadrukkelijkst. Vijf grote, in olympische kleuren beschilderde bussen vielen duidelijk op in het drukke stadsbeeld. De eerste dag ging er wel wat mis. Een bus met personeel, dat in een naburig dorp was ondergebracht, raak te na de treinreis van twaalf uur donderdagavond ver dwaald en vond pas na mid dernacht de juiste weg naar het hotel. In het Palais de Beaulieu werd nog druk getimmerd en ge zaagd aan de expositie van de kandidaat-organisatoren. Ze kwamen allen met totaal uit eenlopende ideeën voor hun slotpresentatie. Barcelona had alleen nog maar een marme ren vloer neergelegd. Parijs was al klaar met een geteken de muur met de bekende mo numenten. Tientallen lampen werden opgehangen voor een lichtspel van de Lichtstad, aangedreven door een compu ter. Birmingham beriep zich als middelpunt van Engeland met zijn beeldende „Hart van Goud" en „Hart voor Sport". Brisbane richtte een filmzaal in. Wie vanaf het weekeinde de expositie van de Australiërs betreedt, ziet automatisch films, dia's en videoclips star ten. Belgrado richtte een ware ballentent in. Met 32.000 bal len in de vijf olympische kleu ren werden grillig gevormde aquariums gevormd. In een soort flipperkast worden, na de opening van de expositie, ballen met een boodschap in beweging gebracht. Amsterdam maakte reclame voor zichzelf met een mini- Olympisch stadion, waarin een grasveld, tartanbaan, tribunes en verder maquettes van ac commodaties. De Amsterdam mers liepen er glunderend bij rond. „Mooi, mooi", zei de ver antwoordelijke Max van den Berg. „We staan er goed op". Niet ontevreden De directeur ruimtelijke orde ning was ook niet ontrevreden over de loting van de volgorde van de slotpresentatie. Het zes tal kopstukken wordt donder dag om half tien 's morgens verwacht voor het verzamelde Internationaal Olympisch Co mité. De loting werd gister middag door Raymond Gaf- ner, de secretaris-generaal van het IOC, verricht. Belgrado is het eerst aan de beurt (8.30 uur), Brisbane komt na Amsterdam (10.45). Barcelona trof het gunstigste tijdstip (11.45). Birmingham komt na de lunch (15.00) en Parijs is om 16.00 uur de laat ste zomerspelenkandidaat. In de theorie is de loting van Pa rijs „dodelijk". De, doorgaans bejaarde, IOC-leden hebben dan al twaalf kandidaten (kandidaten voor de Winter spelen op woensdag) horen ar gumenteren. !l EN HA AG H VS is het sei- 5 en in de tweede divisie gis- ravond begonnen met een itluisterende nederlaag van 2 tegen Assen. De Haagse ijs- ftckeyers werden in de eerste ^riode in sneltreinvaart naar n achterstand gespeeld en vamen vervolgens niet ver- er dan een armoedig weer- oord (1-4, 1-3, 0-1). Ook toen Drenten het in de laatste riode wel geloofden, was YS niet bij machte de slechts 10 kijkers enig vertier te bie- in. ijmegen en Groningen kwa- en in de eerste divisie gister- rond voor 800 kijkers 5-5 'ereen. Het andere duel op wedstrijdagenda, Rotter- - Heerenveen. werd als iendschappelijke wedstrijd gewerkt. Heerenveen wei- rde de seizoenstart omdat de elers pas deze week op het „We hadden ons er duidelijk meer van voorgesteld", gaf voorzitter Boy Keijsers van HYS na afloop toe. „Maar we beginnen pas en gaan nog niet bij de pakken neerzitten". De immer hoopvolle praeses zag gisteren in de doodstille Uithof de hoop op een rol van beteke nis in de Coupe der Lage Lan den meteen de (ijs)bodem in geboord. worden. Niet alleen vanwege het slechte resultaat, maar vooral gezien het ver toonde spel mag het team van de nieuw aangetrokken spe ler/coach Scott Hunter zich voorlopig geen illusies maken. Aan inzet ontbrak het de meeste Haagse spelers niet, maar het maken van de meest elementaire spelfouten en het onnodig oplopen van straffen, dreef zowel de teambegelei ding als de paar kenners op de tribune soms tot wanhoop. De Assense opponent mag dan worden gerekend tot één van de kanshebbers in de tweede divisie, maar de wijze waarop HYS gisteren te kijk werd ge zet, gaf aan dat de Uithof- ploeg weinig meer is dan een omhoog gevallen junioren- team. Vol goede wil, dat wel, maar technisch en taktisch voorlopig nog ver beneden peil. Daaraan konden ook de Canadese aanwinsten Alrik Forbs en Robert van der Lee weinig veranderen. Evenals Scott Mentiply en trouwens ook coach Scott Hunter in diens hoedanigheid als speler, waren de nieuwelingen niet tot opzienbarende daden in staat. Zij presenteerden zich als ijshockeyers van wie er dertien in een dozijn gaan, IM A r maar voorzitter Keijsers blijft hopen dat zij nog voor verras singen gaan zorgen. Wat dat betreft mag wel iets worden verwacht van de op het oude nest teruggekeerde Phil McKenzie. Met zijn tradi tioneel onnavolgbare schijnbe wegingen steeg McKenzie uit boven de povere middelmaat, maar de vraag is hoelang hij in de sobere entourage in het Haagse schaatscentrum inspi ratie kan blijven vinden. ROB LANGEVELD Eén van de vele Assense aanvallen met in de hoofdrol Fred Chais- son. Alrik Forbs en doel man Ben Bak ker tonen de machteloos heid van HYS' aan. HYS - Assen 2-8 (1-4,1-3.0-1): 2. Chaisson 0-1; 5. John McKenzie 0-2; 8. Hunter 1-2; 15. Chaisson 1-4; 17. Raymond 1-4, 23. Chaisson 1-5; 25. Steenwijk 2-5; 33. Raymond 2-6; 39. Chaisson 2-7, 46. Göbel 2-8. Jezek weer succesvol Voor de derde keer is Vaclav trainer bij Sparta Praag en iveer gaat het de populairste club van de Tsjechoslowaak- se hoofdstad goed. Sparta Praag staat nu weer fier bo venaan in de competitie, hoe wel het juist zijn sterkste spe ler Jan Berger kwijtraakte aan FC Zilrich, waar Jezek net vandaan kwam. Het is opmerkelijk dat de oud-trai ner van ADO, FC Den Haag en Feyenoord steeds afscheid van Sparta Praag nam met een kampioenschap. Eén keer kwam hij terug uit het buitenland en nam hij de na tionale ploeg onder zijn hoe de die vervolgens (in 1976) de Europese titel veroverde. Het spreekt vanzelf dat Jezek in tijn vaderland een onaantast baar aanzien als voetbalauto- hteit geniet. Ruzie over Bökelberg 3e veiligheid in het Bökel- bergstadion van Borussia Mönchengladbach, tegenstan der van Feyenoord in het oernooi om de UEFA-Cup, is nomen teel de inzet van een "uzie tussen voorzitter Her mann Neu berger van de Westduitse voetbalbond en de stad Mönchengladbach. Neuberger vindt, dat het stadsbestuur de kansen op subsidie van de deelstaat Rijnland- West falen het sta dion te beveiligen heeft laten lopen. Het stadsbestuur meent echter veel te hebben geïnvesteerd in de moderni sering van het stadion. Neu berger zegt daarop echter, dat het in beveiliging, maar niet in uitbreiding van het stadion had moeten gebeu ren. De stadions in Keulen, Bochum en Mönchenglad bach kwamen na 1974 voor subsidie in aanmerking, om dat daar geen in dat jaar geen WK-wedstrijden plaats had den. In Keulen en Bochum werden geheel nieuwe sta dions gebouwd, die boven dien voldoen aan de veilig heidseisen. Het Bökelbergsta- dion, dat toch al zeer steile tribunes heeft, werd slechts uitgebreid. Verwacht wordt, dat Borussia MG voor wed strijden met „verhoogd risi co' zal uitwijken naar het Rheinstadion in Dtlsseldorf. Xamax meest attractief Xamax Neuchêtel, tegenstan der van FC Groningen in de strijd om de UEFA-Cup, is de meest attractieve club in de Zwitserse competitie. Dit sei zoen trok Xamax in thuis- Vaclav Jezek: autoriteit. wedstrijden gemiddeld 10.875 toeschouwers. Bellinzona is goede tweede met gemiddeld 10.075 man en derde FC Lu- zern met 9.466. Ook in uit wedstrijden fungeert de ploeg van de Westduitse ex- international Uli Stielike als een redelijke toeschouwers- magneet. Gemiddeld werden deze wedstrijden bezocht door 7.527 belangstellenden. Doelman had nood hoge Doelman Filip de Wilde van Be veren heeft zaterdag voor een welhaast uniek incident' gezorgd. Tijdens de tweede helft van de wedstrijd tegen Club Brugge rende hij plotse ling naar de kleedkamer. Met een armgebaar maakte hij scheidsrechter Ponnet duide lijk waarom het ging. De spelleider toonde begrip en gaf de doelman een aantal minuten de tijd. Pas na af loop werd het journalisten en weer later het publiek duide lijk wat er aan de hand was. De Wilde had de hele dag al last gehad van darmstoornis sen, maar bleek daarvan vlak voor de wedstrijd genezen. Vlak na de rust kreeg hij echter weer hoge nood. Een supporter beloofde De Wilde bij een volgende gelegenheid maar een pak pampers in het veld te gooien. Geen boetes, maar strafwerk Manager John McGrath van de Engelse vierde-divisieclub Preston North End geeft zijn spelers geen boetes meer. „Die helpen niet", vindt hij. Vorig jaar regende het geld straffen zonder dat de disci pline zichtbaar toenam. „Als een boete niet helpt moet je iets anders verzinnen", vond hij. „Met die vele geldstraf fen kon een aantal zaken voor de spelers goed worden bekostigd, maar dat mag de bedoeling nooit zijn". Dit sei zoen heeft McGrath alterna tieve straffen bedacht zoals schoenen poetsen, de tribu nes aanvegen en toiletten rei nigen. Nog nooit glommen de schoenen van de spelers van Preston North End zo mooi en was de accommodatie zo schoon. Blijkbaar is het met de door McGrath gewenste discipline dus nog niet zo mooi gesteld. Pierre Llttbarskl: reserve. Littbarski wil terug naar Keulen Pierre Littbarski kan West- Duitsland, en dan vooral Keulen en FC Köln, maar niet vergeten. Zodra de dure aankoop van FC Paris de kans schoon ziet, snelt hij vanuit de Franse hoofdstad naar de Domstad. De West duitse international heeft de laatste weken reserve ge staan en die rol bevalt hem allerminst. „Als ik niet op het veld actief kan zijn, dan word ik dat daarbuiten. Net zolang tot ik speel. Waar, dat maakt mij niet uit". Dat laat ste moet met een korrel zout worden genomen, want het is een publiek geheim, dat hij het liefst weer uitkomt voor FC Köln. Hij bevestigde dit min of meer door te stellen dat het toch een droom moet zijn in de positie te kunnen spelen vlak achter de gebroe ders Allots. En die spelen juist bij FC Köln. ARNHEM Johnny Met god zal geen deel uitma ken van het Nederlands elftal in de interland wedstrijd tegen Hongarije, volgende week woensdag. Vijf dagen voor het eerste kwalificatie-duel van de Europese titelstrijd, in groep 5, heeft Metgod de selectie op sportcentrum Papendal verlaten. Bondscoach Rinus Michels wilde de 28-jarige vrije verde diger van Nottingham Forest niet garanderen, dat hij een basisplaats zal kriigen. Na een gesprek met de 'Sfinx' besloot Metgod vrijdagochtend terug te keren naar Engeland. „Ik heb alle begrip voor het besluit van Metgod", verklaar de Michels. „Maar geen van de spelers kan tevoren een plaats in het team claimen. Ook Met god niet." Wim Kieft en Mi chel Valke zijn eveneens uit de selectie verdwenen. De spits van Torino zou net als Metgod weinig voelen voor een plaats op de reservebank. Eerder liet de coach weten de Hongaren waarschijnlijk met één spits - Van Basten - te zul len bestrijden. Valke werd niet geheel fit be vonden. Ter vervanging van de linksbenige middenvelder heeft Michels een beroep ge daan op Simon Tahamata. De vleugelspits van Feyenoord, die deze week niet op Papen dal is geweest, kreeg vrijdag ochtend van zijn clubtrainer Rinus Israel te horen, dat hij maandag met Oranje vertrekt naar Boedapest. De selectie van zestien spelers bestaar uit; Spelbos, Rijkaard. Silooy, Wou ters, Van 't Schip, Bosman en Van Basten (Ajax), Van Breukelén, Ro* nald Koeman en Gullit (PSV), Hiele, Troost en Tahamata (Feyenoord), Sü-, vrijn (Roda JC), Van Tiggelen (An- derlecht) en Erwin Koeman (KV Me- chelen). A' EMMELOORD De beslissing van het IOC volgende week vrijdag in Lausanne over de plaats waar in 1992 de Olympische Spelen georganiseerd mogen worden, houdt niet alleen Amster dam in spanning, maar ook de 23-jarige paragnost Hans Nicola uit Emmeloord. Hij zegt onlangs een visioen te hebben gehad, waardoor hij met grote stelligheid weet dat de Zomerspelen naar Amsterdam komen en dat deze rampzalig zullen zijn. Daarom probeert hij te waarschuwen. ,,De Olympische Spelen in 1992 worden een regelrechte ramp. Mannen met bivakmutsen en machinegeweren zullen het sta dion binnenvallen en op de grote mensenmenigte schieten. Er ontstaat een enorme wanorde. Ook het Koninklijk Huis komt er niet ongeschonden af". Het verhaal van de helderziende uit Emmeloord komt voor een groot deel overeen met de gebeurtenissen tijdens de Olympische Spelen in Mtlnchen (1972), waar Palestijnen het kamp van de Israëlische sportlieden binnendrongen en hen in koelen bloede vermoordden. Toch zegt Hans Nicola zeker te weten dat hij geen oude beelden heeft ontvangen. Hij voorziet ook dat ons land na de rampzalige gebeurtenissen van 1992 in een politiestaat zal veranderen. Kiest het Internationaal Olympisch Comité vrijdag niet voor Amsterdam, dan heeft de helderziende het bij het verkeerde eind gehad. In het andere geval zal tot 1992 gewacht moeten worden voor meer duidelijkheid in deze zaak. LONDEN Australië heeft de grootste overwinning ge boekt van het wereldtiteltoer- nooi in Londen. De lijstaan voerder van pool B versloeg in een eenzijdig duel Spanje met 6-0. Met deze cijfers hebben de Spaanse hockeyers in de laat ste tien jaar nimmer verloren, waardoor de huidige kracht van het favoriete Australië gisteren nog eens extra werd bevestigd. Indien grote verrassingen in het Willesden stadion, waar totnutoe zo'n 30.000 kijkers de met 1000 plaatsen uitgebreide tribunes beklommen, verder uitblijven, zal ook West-Duits- land zich voor de halve finales gaan plaatsen. De Westduitsers deden goede zaken door Polen met 3-0 te verslaan. Het betrof de eerste overwinning van West-Duitsland, dat wel vedet te Stefan Blöcher geblesseerd zag uitvallen. Een eerste over winning was er tevens voor India, dat Canada met 2-0 ver sloeg. Overigens zal het Nederlandse team vandaag wederom met scheidsrechter Mohammed Obaidullah worden geconfron teerd. De leidsman uit India is aangewezen voor de confron tatie met Nieuw Zeeland. Obaidullah was vorige week zaterdag tijdens Nederland- Rusland het middelpunt van hoon, toen hij een schot van Hidde Kruize op de paal aan vankelijk voor een doelpunt aanzag. ZIAN/Vitesse laat kopje onder DEN HAAG ZIAN/Vitesse denkt na de derde (ingecalculeer de) nederlaag op rij tegen landskampioen VZC (10-13) aan een glorieuzere periode te kunnen beginnen. Daarmee moet van avond in Amersfoort tegen AZPC een aanvang worden ge maakt. Tot halverwege de tweede periode hield ZIAN/Vitesse VZC in zwembad De Waterthor goed bij en bezat zelfs een voorsprong. Voor de thuisclub scoorden John van der Bosch (3), Anton Hei den (3), Pieter Ran, Paul Knoester, Hans en Paul Metz. De top schutters van VZC (zonder de geblesseerde Ton Buunk) waren Ton Schoeman (7) en Hans van Zeeland (3). Honkbal De New York Mets hebben in eigen huis de stand in de play-offs om de Amerikaanse titel recht ge trokken. De Houston Astros werden voor 45.000 toeschou wers met 5-1 verslagen. Voetbal Zolang Johnny Rep geen emplooi als betaald voetballer kan vinden speelt hij voor de Geleense zaalvoet balclub Bouwfonds. Maandag maakt hij zijn debuut tegen Brunssüm. Tennis De Nederlandse tennisploeg is in de strijd om het Europees kampioenschap voor dames bij Zweden en Zwitserland ingedeeld. De drie landen, die uitkomen in de eerste divisie, spelen hun wed strijden van 27 tot 30 septem ber in Eindhoven. Bowling Bowling zal tij dens de Olympische Spelen van 1988 in Seoel demonstra- tiesport zijn. Dit heeft de voor zitter van de Wereld Bowling Federatie (WBF) bekend ge maakt. rennen en draverijen op de Wasse- naarse baan. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips luiden: DIEPNOWPRIJS: Anneriet, Anja Compaen en Zambia Baker. DIEPNOWPRIJS(2): Amy Buiten zorg, Zoomer en Zjimmy Boy. ARIOPRIJS: Andiénne, Ype S en Ank de Bloomerd. TEQUILA-prijs: Woodfeets Jesaja, Liberty Belle, Rood van Gelre. AMON MARCO-PRIJS: Annemiek d'Aster, Andy la Plata en Zivago land, Yorky en Zip Cartouche. CONTAINERPRIJS: Zeus Buiten zorg, Ydeltuit K en Zambesi Cede. Gold Cup: Sallyman. Caelic Cross en My Mabel. ALEXANDER S PRIJS: Zmanza Princess, Zicco Buitenzorg en Zanzi bar Jacky. ABROGAN VEHAPRIJS: Zorro Hol- lyrood, Ypco Oosüand en Zingaro Evento. AMOR GEERTPRIJS: Yamet Rota ry, Verona Weber en Vic Hanover. ARLOPRIJS: Arend, Zarenco en Zoot Zuiter. sportuitslagen HOCKEY WK in Londen Groep B: India-Canada 2-0, Austra- lië-Spanje 6-0, West-Duitsland - Po len 3-0. SCHAKEN Thema-toernooi In Utrecht Groep 1: Hort (TsJ)-Polgar (Hon) 1/2 - 1/2, Du Chattel (Ned)-Duistermaat 1/2 - 1/2, Schwarz (Ned)-Van de Lin de (Ned) 1/2 - 1/2. Eindstand: 1. Hort 4, Pblgar en Schwarz 3.5. Groep 2: Bor (NedhVeerman (Ned) 1/2 - 1/2, Van der Wiel (Ned)-Mlles (GBr) 1/2 - 1/2, Etmans (Ned)-Van Gaaien (Ned) 1/2 - 1/2. Eindstand: 1. Miles 4,5, 2. Van der Wiel 4, 3. Bor en Veerman 2,5. Groep 3: De Jong (Ned)-Van der Tuuk (Ned) 0-1, Timman (Ned)-Nunn (GBr) 1/2 - 1/2, Schenk (Ned)-Nieuwenhuls (Ned) 1-0. Eindstand: 1. Nunn 4, 2. Timman 3.5, 3. Van der Tuuk 3. VOETBAL West-Duil9land: Hamburger SV-VIB Stuttgart 2-0, FC Kaiserslautern-Bay- er Uerdingen 1-0, Werder Bremen- Waldhof Mannheim 4-2. Michiel Schapers uitgeschakeld TOULOUSE Michiel Scha- pers is gisteren in de kwartfi nale van het met 175.000 dol lar (410.000 gulden) gedoteerde tennistoernooi van Toulouse uitgeschakeld. De lange Ne derlander verloor in twee sets (4-6, 4-6) van Diego Perez uit Uruguay. Eerder plaatsten de Zweed Jan Gunnarsson en Mi lan Srejber uit Tsjechoslowa- kije zich bij de laatste vier. De laatste halve finalist komt uit het duel tussen de twee Fran sen Thierry Tulasne en Guy Forget.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9