Nederland staat *oed genoteerd bij bookmakers Nederlandse dravers te sterk voor Belgen 5PORT Prussia MG-Feyenoord nogeli jk verplaatst Joetes voor (Upporters Sponsor bezorgt WK turnen anderhalf miljoen GEEN RUST MEER VOOR VOETBALLIEFHEBBER Schema competitie nader in studie EaidóeQowuvnt WOENSDAG 8 OKTOBEK 1986 PAGINA 9 1ÖNCHENGLADBACH De eerste wedstrijd in de yeede ronde van de strijd om de UEFA-beker tussen lorussia Mönchengladbach en Feyenoord, wordt hoogst waarschijnlijk verplaatst. Op verzoek van de Westduit- e voetbalclub zal er, als ook de UEFA toestemming erleent en aan de voorwaarden van Feyenoord wordt oldaan, niet op woensdag 22 maar op donderdag 23 ok- Dber worden gespeeld. frij snel na de loting nam de leiding van Gladbach ontact op met de Rotterdamse vereniging. Om de con- urrentie met Bavern Miinchen, dat woensdag tegen lustra Wien speelt, te vermijden en een rechtstreekse itzending op de televisie mogelijk te maken, kwam het erzoek het duel naar dinsdag te verplaatsten. In ver and met competitie-verplichtingen op zondag, wilde 'eyenoord dat niet. Voor de donderdag bestonden geen noverkomelijke bezwaren. PSV weet niets van Hans Kraay in ziekenhuis EINDHOVEN Bij PSV was men vanmorgen niet op de hoogte van het feit dat Hans Kraay vanwege een hernia is opgenomen in een ziekenhuis. De technisch di recteur van de Eindhovense club moet worden behan deld wegens rugklachten, maar wil nog geen operatie ondergaan. Het hospitaal- verblijf van Kraay zou en kele dagen duren. PSV- woordvoerder Ploegsma was vanmorgen niet voor com mentaar bereikbaar. Polen ontsnapt aan afgang BYDGOCSZ Polen, tegenstander van het Nederlands elftal in groep 5 van de voorronden van de Europese titelstrijd van 1988, is in de oefeninterland tegen Noord-Korea op het nippertje aan een nederlaag ontkomen. In de laatste mi nuut zorgde Jan Karas in Bydgocsz voor het gelijkspel: 2-2. Bij rust leidde het Poolse elftal, voor het eerst onder lei ding van de nieuwe bondscoach Woj- ciech Lazarek, met 1-0 door een benutte strafschop van Ryszard Tarasiewicz. Na de pauze schoten Kim Pung II en Pak Wan Noord-Korea naar een voorsprong. Karas behoedde Polen voor een debacle. Polen speelt volgende week woensdag, op de dag dat Nederland in Boedapest Hongarije treft, zijn eerste kwalificatie duel, tegen Griekenland. Loting Europese handbalbekers BAZEL De loting voor de achtste finales van de strijd om de verschillende Europese handbalbekers heeft voor drie van de vijf overgebleven Nederlandse verenigingen zware opponenten opgeleverd. Bij de heren neemt bekerwinnaar Blauw Wit het in twee wedstrijden, waarvan de eerste in Beek, op tegen de Oostduitse vertegenwoordiger SC Leipzig. In de strijd om de IHF-beker treft een andere Limburgse vereniging, Sittardia, BSV Bern. Het eerste duel wordt in Zwitserland gespeeld. Bij de dames is de loting, die in Bazel werd verricht, iets gunstiger verlopen. Misschien nog niet zozeer voor lands kampioen Amsterdam. Dat treft in de tweede ronde de Zwit serse titelhoudster ATV Basel-Stadt. Meer kansen lijken er op papier weggelegd voor de Nederlandse clubs in het toer nooi der bekerwinnaars, V en L, en bij de strijd om de IHF- beker, Mosam. De vereniging uit Geleen speelt twee keer te gen AS Agrilleasing waarbij het eerste duel in de Italiaanse hoofdstad Rome plaats vindt. Mosam treft, eerst in Maas tricht, de Pelgische vereniging Sasja HC uit Hoboken. ■ONDEN In Londen an men op elke hoek an de straat een gokje ragen. De bookmakers reten dat de Britse oofdstad tal van nationa- teiten telt en spelen gre- ig in op de goklust van e toevallige passant. De ideoschermen in kitsc- erig aandoende wedkan- )ren als Ladbroke en Ifüliam Hill zijn voorna melijk gevuld met wedlij- en van paardekoersen, rindhondenrennen en de !ngelse voetbalwedstrij- en. Maar zo tussen de be- rijven door, als de opge bonden paardengokkers le lokalen hebben veria- in, flitst er een hockey- jstje over een tv-scherm. In^zo mocht men gisteren con toteren dat Nederland het ped doet bij de bookmakers, bn men maandag nog voor 14 egtn 1 Nederland als wereld- impioen laten noteren, na de raaie winst op Pakistan wordt ns land tot de favorieten ge- ekend met een score van 5 te en 1. Pakistan is inmiddels ink gezakt op de lijsten, Wil- am Hill telt vanaf vandaag 10 ond neer voor een winnende 'eddenschap. Het thuisland Ingeland, dat in achtereenvol- ens Rusland, Pakistan en Ne erland nog drie pittige tegen- spelers krijgt, staat verrassend hoog genoteerd met 7 tegen 2. Indien men Canada als de nieuwe wereldkampioen aan wijst - wellicht als gevolg van een zonnesteek in het nog steeds warme Londen - krijgt men zelfs 200 maal de inzet met natuurlijk een minieme kans op succes. De grote favoriet is echter Au stralië, dat met 9 tegen 4 het hoogst staat genoteerd. En dat is ook niet zo vreemd, omdat de „Aussies" in hun openings wedstrijd voor de wereldtitel strijd tegen Canada zeer impo sant hockey lieten zien. Giste ren deed men in pool B die show volgen door een bij vla gen spectaculaire wedstrijd te gen het altijd stugge West Duitsland: 2-2. Ondanks de puntendeling blijft Australië bij velen de fa voriet. „Zeker bij de bookma kers", constateerde coach Ri chard Aggiss van de eilandbe woners met een vette glim- Eerste rode kaart voor speler India LONDEN In groep B van de wereldtitelstrijd hockey voor heren wer den gisteravond nog twee wedstrijden gespeeld. Spanje won met 2-1 van India, dat overigens het duel met tien man moest uitspelen. Pargat Singh van de Aziaten kreeg als eerste speler een rode kaart, nadat hij een tegen stander op het hoofd had geslagen. Later op de avond kWamen polen en Canada een gelijkspel van fi-0 overeen, waardoor de strijd in pool B riog heel open is. In het gehele toer nooi zijn Nederland en Engeland in poule A de enige twee ploegen zonder puntverlies. De Westduitser Stefan Blöcher gaat er stevig in bij een duel met de Australiër David Bell (1). lach. „Maar ook bij mij", zei collega Claus Kleitner van West-Duitsland. Eerste plaats En daarom heeft Nederland, dat gisteren met de complete selectie relaxed op de tribunes plaats nam om de wedstrijden in de andere poule te bekijken, ook zijn zinnen gezet op de eerste plaats in groep A. „Want", dacht Cees-Jan Die- peveen al hardop vooruit, „die Australiërs hebben tot nu toe zeker indruk op mij gemaakt. Ik heb tegen Canada echt ze ventig minuten zitten genie ten". Voordat het eventueel zover gaat komen dient Nederland zich natuurlijk eerst nog offi cieel te plaatsen voor de kruis finales. Gezien het programma kan er op papier bij de finale niet meer zoveel misgaan, maar toch heeft bijvoorbeeld de tegenstander van vanavond - Argentinië - al laten zien tot verrassingen in staat te zijn. Overigens had coach Luis Ci- ancia van de Argentijnen eer der deze week op het oog dat zijn land niet al te hoge ver wachtingen koestert. „Wij zijn "blij met elke plaats boven de laatste vier. Als we 'achtste worden, vind ik dat fantas tisch. Het heeft iedereen, maar onszelf niet in de laatste plaats, verrast dat we van Pa kistan wonnen. De nederlaag tegen Engeland beschouw ik als een normaal resultaat", be rustte hij blijkbaar ook al in een verlies tegen Nederland. Ander Argentinië Oranje zal vanavond in het Willesden-stadion, dat volgens de officiële opgave al door zo'n 20.000 mensen werd bezocht, waarschijnlijk een ander Ar gentinië tegenover zich vinden dan amper twee weken gele den in Laren het geval was. Toen liep Nederland moeite loos over de Argentijnen heen, en sprak coach Hans Jorritsma na afloop van een erg zwak Argentinië. „Ze hebben te lang het contact met de wereldtop gemist", zette hij de Zuidame rikanen in de hoek. Thans stelt hij zich wat gereserveer der op. „Ik heb ze de afgelo pen weken vijfmaal zien spe len. Ik weet dus wat ons te wachten staat". De vriendelijke, maar soms geheimzinnige Jorritsma maakt zijn opstellingen liever op de dag van de wedstrijd be kend en dus kon hij gister avond laat nog geen definitief uitsluitsel geven inzake zijn favoriete elf. Maar omdat Do nald Drost wegens een onwil lige armspier een paar dagen niet in staat is te spelen, ligt het in de lijn der verwachtin gen dat Gert-Jan Schlatmann zal spelen. Hij verving immers maandag al de tegenvallende Drost en Jorritsma zal hem na de winnende treffer tegen Pa kistan nu vast en zeker een basisplaats gunnen. DENNIS MULKENS IEN HAAG De Haagse po- tierechter heeft twee Hage- aars en twee Rotterdammers isteren wegens openlijke ge- eldpleging veroordeeld tot 200 gulden boete, of 24 dagen echtenis, en twee maanden oorwaardelijke gevangenis- raf, met de bijzondere bepa- dat zij zich de komende maanden een half uur na et begin van de voetbalwed- rijden in de eredivisie op een olitiebureau moeten melden, e aanhangers van FC Den aag en Feyenoord, 18 en 20 ar oud, werden zondagmid- ag 7 september in Den Haag oor de politie aangehouden, óór en na de voetbalwedstrijd C Den Haag-Feyenoord; Po- tie-agenten hadden hen met enen zien gooien. Volgens de fficier van justitie, mr. J. de /aardt, is er toen voor „tien- uizenden guldens, zelfs ton en" schade aangericht door e voetbalvandalen. Hij eiste 500 gulden boete en de door e rechter overgenomen voor- 'aardelijke straf, len jongeman uit Zwolle werd ij verstek tot dezelfde straf eroordeeld. Hij was die zon- ag bij vrienden in Den Haag p bezoek geweest. De rechter, ir. M.A.F. Tan, sprak een 19- irige Hagenaar vrij, die aan et eind van de middag bij het lation was aangehouden. Hij wam daar net van de trein >en de politie op het stations- lein charges uitvoerde. „Als c van dat voetballen had ge- 'eten, was ik wel een uurtje iter teruggekomen", ver- laarde de man die naar zijn eggen vier dagen voor niets een cel heeft gezeten. ÏEDAILLE-OOGST TAEKWONDO- PLOEG EEFELD De Nederlandse aekwondo-ploeg is bij de trijd om de EK in Seefeld erde geworden achter West- 'uitsland en Turkije. Ruben 'hijs, Anita van der Pas landy de Jongh en Annemie- e Buys veroverden in hun ategorie goud. Bronzen me- ailles waren er voor Erwin ;oewie, Anita Reniers en vonne Klaver. Bij de junio- werden Patrick Meeuws Maurice Rijvers tweede en 'erald Josefzoan derde. ROTTERDAM Het „gat" in de begroting voor de organisatie van de we reldkampioenschappen turnen bedraagt sinds gis teren nog zo'n „slechts" 350.000,00. In samenwerking met een aantal buitenlandse vestigin gen heeft Philips Nederland 1,5 miljoen bijeen gebracht om een voornaam deel van de vol gend jaar in Rotterdam te hou den titelstrijd te bekostigen. Gisteren werd in de havenstad een contract getekend tussen het organisatie-comité en de Eindhovense concern. De sponsor verwierf hiermee een zogenaamd „platina pakket", hetgeen betekent dat de naam van het bedrijf mag prijken op de startnummers van de vrou welijke deelriemers. „Er moet in totaal zo'n vier miljoen gul den doorsponsoring worden opgebracht", zei penningmees ter H. Huizenga. „Daarvan is nu 80 tot 90 procent binnen. Schat ik". Het geschonken lieve somme tje met zeven cijfers voor de komma dekt meer dan een kwart het budget van vijf mil joen gulden, dat de organisato ren voor het mondiale evene ment hebben uitgetrokken. Zonder sponsoring zou vol gend jaar oktober een toe gangskaartje voor de WK in Sportpaleis Ahoy', dat een week duurt, dagelijks zo'n 120,00 kosten, rekende voorzit ter Piet Duinker van het orga nisatie-comité gistermiddag in het Parkhotel voor. „Dit con tract betekent een mijlpaal op de weg naar een geslaagde fi nanciering. Om het populair te zeggen: de eerste hoofdsponsor is binnen", meldde hij. Na mens de gloeilampenfabriek vertelde drs. A.C.H. Kuijpers later dat zijn firma zich „uit stekend kan identificeren" met de WK turnen, die vol gend jaar voor de vierentwin tigste maal worden gehouden. Risicoloos Kuijpers memoreerde in zijn speech dat Philips „takken van sport die een reëel risico van lichamelijk letsel opleve ren" uitsluit van sponsoring. Behalve bijvoorbeeld voetbal ler Jurrie Koolhof, die vanwe ge een blessure twee jaar niet voor zijn club PSV heeft kun nen uitkomen, zullen ook ve len uit de turnwereld hierbij hun wenkbrauwen fronsen. Niet in de laatste plaats arts Peter Vergouwen, die in een op last van de Nederlandse Sport Federatie aanvankelijk geheim gehouden rapport, ont hult dat vele jonge turnsters van weleer thans met ernstige handicaps rondlopen of thuis zitten. Geconfronteerd met zijn uit spraak krabbelde Kuijpers gis teren na afloop van het offi ciële gedeelte van de bijeen komst een beetje terug. „We houden ons niet bezig met sporten waarbij zich dodelijke ongevallen kunnen voordoen. Daarom hebben we ook de ballonoversteek niet gespon sord", aldus de werknemer van Philips, dat onder meer het Holland Bokstoernooi fi nancieel ondersteunt. „In de turnsport worden kracht en souplesse samenge smeed tot een vloeiende activi teit die optimale resultaten le vert", beweerde hij plechtig, ter ondersteuning van de stel ling dat turnen en de multina-' tional bij elkaar passen. Om dat te bewijzen zal de sponsor ook van de partij zijn bij de Rotterdam Ahoy' Cup 86, die op 31 oktober en 1 en 2 no vember aanstaande wordt ge houden. Repetitie Deze wedstrijd geldt als gene rale repetitie voor de WK van bijna een jaar later. Het drie daags oefen-evenement kost zes ton, een bedrag dat is opge nomen in de begroting van vijf miljoen. Er verschijnen 54, meest Europese, turners en turnsters, ongeveer een achtste van het aantal dat een jaar la ter in Ahoy' aantreedt. Het is de bedoeling van de Cup-wed strijd een om het jaar terugke rend evenement te maken, maar de eerste editie geldt puur als test-case. „Ook voor de NOS", aldus comtié-voorzitter Duinker. In het genoemde weekeinde zal de Ahoy' Cup in totaal twee uur en veertig minuten op de beeldbuis verschijnen. Op de vraag of voor deze uitzendin gen moet worden betaald, ant woordde Duinker met een dui delijk „nee". En na enig aan dringen: „Als het de NOS lukt beelden aan het buitenland te verkopen, vloeit er zelfs ,iets" naar ons toe. Ach ik.kan het wel zeggen. Het gaat op fifty- fifty-basis". ROB LANGEVELD HILVERSUM Nederland heeft de na zes jaar in ere her stelde draversinterland tegen België gisteravond in Hilver sum gewonnen met 159-69. Sinds 1982 was er geen draver sinterland meer geweest. De Belgen hadden de laatste jaren geen interesse meer gehad in de ontmoetingen, omdat er van de Hollanders toch niet te winnen was. De Belgische trainers en rijders waren al leen naar Hilversum gekomen om het prijzengeld. De interland ging over vier manches. In elke koers was er een totaal prijzengeld van 30.000 gulden, waarvan de helft voor de winnaar. In het eerste onderdeel kwamen de driejarigen aan de start. De Nederlandse derbywinnaar All or Nothing, onlangs vierde in het Europees kampioenschap, ging met Hubert Schoonhoven in de sulky als favoriet van start, maar moest uiteindelijk wat teleurstellend genoegen nemen met een zesde plaats. De andere Oranje-klanten faalden niet. Bijna direct na de start van de 2000 meter nam Action Skoatter met Apie Bos scha de leiding en zegevierde voor de vijfde achtereenvol gende keer in een voortreffe lijke kilometertijd van 1.17.14. Alexander S die met de Noot dorper Guus Knijneriburg als enige van de Nederlandse combinaties de handicap had om in het tweede gelid achter de auto te moeten beginnen, werd op een half hoofdje ach terstand tweede. Ares Impulse was met een derde plaats de eerste Belg. In het tweede onderdeel voor vierjarigen moest de wisselval lige Zvetlana Hanover in het tweede gelid beginnen. Maar pikeur Arnold Mollema zag dit niet als een bezwaar en zege vierde vrij verrassend voor de Nederlandse combinaties Zorg van Boko met Carel Rodenrijs en Zeus Boekelte met Jan van Dooyeweerd. De vierde plaats was hier voor Volendam, een Belgisch paard, al doet deze naam anders vermoeden. Na twee onderdelen kon Neder land zo goed als zeker niets meer gebeuren. 80 punten te gen 30. Geheel volgens de verwach tingen werd het derde onder deel voor vijfjarige dravers door de oud-derbywinnaar Ymond Boekelte, met Harry van Ooijen, in het dagelijks le ven buschauffeur in Lelystad, gewonnen. Ysvink K werd tweede met Hubert Schoonho ven voor Yme K met Luut Dooper. Ook in het laatste on derdeel voor oudere paarden hadden de Belgen niets in te brengen. De eerste drie aanko menden waren uit Nederland afkomstige viervoeters. Kampioen van Nederland Fe- ric Brach nam met de Limbur ger Hennie Grift de leiding en kreeg gezelschap van Worthy Boy Laren. Maar aan de eind strijd deden deze paarden niet mee. Ze hadden het beste ge geven en heel verrassend won Vriend met gastrijder Hubert Schoolhoven, voor de sterk opkomende Star of Goldstar en Veloce. Hier was er een troostprijsje voor de Belgische kampioen Gilbert Martens met Ridder H. De laatste meldde na afloop: „Wat heeft Nederland toch een klassemateriaal in huis. Ik durf gerust te zeggen nog be ter dan enkele jaren geleden". Het prijzengeld kwam dan ook voor het leeuwedeel bij de Ne derlandse eigenaren terecht. Het is de vraag of de Rode Duivels volgend jaar opnieuw een confrontatie met de Ne derlanders aandurven. ARTHUR VAN RIJSWIJK De voetballiefhebber die in alle rust wilde kijken naar en bij voorkeur genieten van de verrichtingen van zijn favoriete club, werd de afgelopen jaren in toenemende mate gecon fronteerd met ernstige vernielzucht van zich supporters noemende vandalen. Hij vond dat ongetwijfeld jammer, maar teruglopende bezoekersaantallen maken duidelijk dat hij in plaats daarvan menigmaal koos voor het volgen van de wedstrijd op de televisie. Voor politie, justitie en open baar ministerie ging die vlieger niet op: zondag na zondag moesten zij de problemen beroepshalve te lijf zien te gaan. Hieronder de derde aflevering van een serie verhalen waar in de balans wordt opgemaakt van de gang van zaken rond het voetbalvandalisme tot nu toe. Een balans die nog lang niet in evenwicht blijkt. DEN HAAG De rijks overheid stelde 1 de cember 1984 een inter departementale project groep in om structurele oplossingen te bedenken voor de strijd tegen voetbalvandalisme. Dat gebeurde vanuit het be sef dat een aanpak waarbij elke instantie afzonderlijk maatrege len nam, niet langer voldoende was. Deze projectgroep adviseerde tot oprichting van het Landelijk Overleg Voet balvandalisme (LOV), waarin alle betrokkenen denken over een geza menlijke strategie tegen de vooral jeugdige van dalen. Het LOV heeft besloten tot instelling van een project groep, die vroegtijdig over eenstemming moet bereiken over het competitieschema van het voetbalseizoen 1987- 1988. De voorzitter van het LOV, de Eindhovense bur gemeester dr. G.W.B. Borrie, hoopt dat daarmee onenig heid tussen burgemeesters (die onder meer wedstrijden verbieden) en de KNVB over de planning van wed strijden tot het verleden zal behoren. „De coördinatie tussen deze betrokkenen is zeker niet optimaal. Dat moet veranderen", aldus Borrie. De LOV-voorzitter wil zich niet uitspreken over de sug gestie voortaan alle wedstrij den op zondag te laten spe len, hetgeen zeker geen ga rantie biedt op minder tram melant. Zoals voor het duel tussen PSV en Feyenoord bleek toen Rotterdamse fans daags voor het duel al naar Eindhoven togen en voor rellen zorgden. „Dat verschuiven naar de zondag kan per geval wor den bekeken", zo stelt Bor rie. Bij deze opstelling is on getwijfeld meegewogen dat veel clubs anders voor niets hebben geïnvesteerd in een dure lichtinstallatie. Het sec- tiebestuur van de KNVB buigt zich momenteel over het spelen op zondag. Planning Een betere planning van de voetbalwedstrijden is één van de problemen die het LOV nog moet oplossen voor in de zomer van 1987 het eindrapport verschijnt. Eén van de voorstellen van het LOV is inmiddels door de minister van binnenland se zaken overgenomen en voor twee jaar van financië le middelen voorzien. Het betreft de oprichting van het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV), ondergebracht bij de ge meentepolitie Utrecht. Sinds. 1 maart van dit jaar verzamelt het CIV gegevens over de organisatorische as pecten van voetbalwedstrij den en geeft deze door aan de betrokkenen. De KNVB kan deze gebruiken voor het opleggen van onder meer een bezoekverbod aan sta dions. Het LOV praat op 29 okto ber met minister Van Dijk van binnenlandse zaken over de werkzaamheden tot nu toe. Het verbod op de verkoop van alcohol zal dan zeker ter sprake komen. De LOV-voorzitter: De rege ring wil de verkoop onder alle omstandigheden geheel verbieden. Onze bedoeling is hem daar op 29 oktober van af te praten, omdat wij dat een onverstandig besluit zouden vinden". Kosten Een essentieel aspect aan het verschijnsel voetbalvandalis me zijn de kosten die de be strijding met zich mee brengt. Er is nog geen totaal overzicht van de kosten die politie, openbaar vervoer, gemeenten, openbaar minis terie, KNVB en voetbalclubs maken en dat wordt alom als een manco gevoeld. Borrie: „Wij hebben inmid dels aan alle betrokkenen een opgave gevraagd van de financiële lasten, want al leen aan de hand van een dergelijk overzicht kan zin vol gepraat worden over wie voortaan wat moet gaan be talen. Het zal heel moeilijk zijn daar uit te komen". De KNVB heeft bij voorbeeld begrip voor de wankelijke financiële positie van de lo kale en rijksoverheid, maar wenst niet op te draaien voor (een deel) van de kos ten van bestrijding en bewa king. Om welke bedragen het gaat illustreren enkele al wel be kende cijfers. De gemeente politie Utrecht legde vorig jaar ruim één miljoen gulden op tafel. Eindhoven besteed de 75.000 tot 80.000 gulden per wedstrijd met een ver hoogd risico aan overwerk voor agenten. In Amsterdam zijn omgerekend op jaarbasis tien man per dag bezig met de strijd tegen voetbalvanda len, tegen dertig met de be strijding van drugshandel. De NS geeft rond de vijf miljoen per jaar uit. Fouilleren De ordehandhaving in en om het voetbalstadion be hoort eveneens tot de klus sen die het LOV het komen de jaar moet gaan klaren. In de Centrale Politie Surveil lance Commissie (CPSC) is het standpunt ingenomen dat fouillering niet meer door de politie gedaan zou moeten worden, maar door bij voorbeeld daartoe opge leide suppoosten van de: clubs zelf. De voetbalbond vindt dat fouillering de pri maire verantwoordelijkheid van de politie moet blijven. Het LOV wil voorts nog de volgende maatregelen: tuchtrechtelijke stappen van de KNVB tegen clubs die zich niet aan de voorschrif ten houden; gesloten televi siecircuits in alle stadions; een modelplan voor de be strijding van het geweld. Borrie tot slot: „Bij gebrek aan succes kan de minister tenslotte altijd nog maatre gelen afdwingen". En dat zal de KNVB koste wat het kost willen vermijden, zodat Zeist niet stil zal blijven zit ten, verwacht de LOV-voor zitter. sportuitslagen HOCKEY WK in Londen Groep B: Spanje-lndia 2-1, Australië - West-Duitsland 2-2, Polen - Canada 0-0. Stand groep B: 1. Australië2 1 1 0 3 8-4 2. Spanje 2 1 1 0 3 2-1 3. Polen 2 110 3 1-0 4 W-Duitsland2 0 2 0 2 2-2 5 Canada 2 0 10 12-6 6. India2 0 0 2 0 1-3 PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Alda Oostland (A. Mollema) 2.43.4 - 1.21,7, 2. Yankee V, 3. Zeb David. Niet ge start: Zondag N. Zoon van Lijster. TOTO: winnend f. 3,10, plaats f. 1,40 f. 4,40 f. 6,50, koppel 32,90, trio f. 439.10. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Apea- ring Star (J. Swaab) 2.41,3 - 1.20,7, 2. Airs and Graces, 3. Alex Wielinga. TOTO: winnend f. 5,30, plaats f. 1,30 f. 1,70 f. 1,90. koppel f. 24,30, trio f. 192,60. DERDE KOERS. 2000 m: 1. Zarpa (J. Pool) 2.40,78 - 1.20,4, 2. Zep Star, 3. Youssef. Niet gestart: Yco van Hovi. TOTO: winnend f. 8,40, plaats f. 1,70 f. 1,30 f. 1,30, koppel f. 12,30, trio f. 95,80. VIERDE KOERS. 1609 m: 1. Yorkl Fortuna (W. van de Pijl) 2.05,3 - 1.17,9, 2. Aida ter Lune, 3. Zoon Bui tenzorg. TOTO: winnend f. 10,10, plaats f. 2,20 f. 2,50 f. 1,80, koppel f. 54,60, trio f. 480,10. VIJFDE KOERS, 2900 m: 1. Wellino Terraise (T. Smeding), 3.48,8 - 1.18,9, 2. Yortoz, 3. Ytranssbelwin R. Niet gestart: Youri Prince. TOTO: winnend f. 1,40, plaats f. 1,40 f. 1,50 f. 2,00, koppel f. 7,90, trio f. 37,50. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Action Skoatter (A. Bosscha) 2.34,7 - 1.17,4, 2. Alexander S, 3. Ares Impulse. TOTO: winnend f. 3,40, plaats f. 1,60 t. 1,50 I. 4,00, koppel f. 5,80, trio 258,30. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Zvetla na Hanover (A. Mollema) 2.36,4 - 1.18,2, 2. Zorg van Boko, 3. Zeus Boekelte. TOTO: winnend f. 6,60, plaats f. 1,60 f. 1,00 f. 1,30, koppel f. 5,80, trio I. 48,20. ACHTSTE KOERS. 2440 m: 1. Ymond Boekelte (H. van Ooyen) 3.12,0 - 1.18,7, 2. Ysvink K, 3. Yme K. TOTO: winnend f. 1,50, plaats f. 1,30 f. 3,60 I. 1,80, koppel f. 19,50, trio I. 129,40. NEGENDE KOERS, 2440 m: 1. Vriend (H. Schoonhoven) 3.09,1 - 1.17,5, 2. Star ot Goldstar, 3. Veloce. TOTO: winnend f. 3,10, plaats f. 2,00 f. 2,20 f. 2,10, koppel f. 11,10, trio f. 56,00. TIENDE KOERS. 1609 m: 1. Ada van Cornjum (A. de Wrede) 2.08,0 - 1.19,6, 2. Zodia Pluto, 3. Ylius O. TOTO: winnend f. 2,80, plaats f. 1,80 I. 3,10 f. 2,60, koppel f. 7,20, trio f. 79,20. ELFDE KOERS. 1609 m: 1. Wil van de Lente (C. de Leeuw) 2.05,3 - 1.17,9, 2. Uno Hazelaar, -3. Whippet Postille. TOTO: winnend f. 6,40, plaats f. 2,00 f. 1,60 f-2,70. koppel f. 12,30, trio f. 160,70. TWAALFDE KOERS. 2000 m: 1. Wal- lysien (C. de Leeuw) 2.38,7 - 1.19,4, 2. Watteau d'Aster. 3. Umbertomes. TOTO: winnend f. 14,30, plaats f. 3,50 I. 2,70 I. 5,00, koppel f. 56,30, trio f. 2764.10. SCHAKEN Tweede ronde Thema-toernooi in Utrecht: Groep 1: Schwarz (Ned) - Du Chattel (Ned) 1-0; Duistermaat (Ned) - Hort (Tsj) 1/2-1/2; Van de Linde (Ned) - Polgar (Hon) 0-1 Groep 2: Veerman (Ned) - Van der Wiel (Ned) 0-1; Van Gaaien (Ned) - Miles (GBr) 0-1 Groep 3: Van der Tuuk (Ned) - Tim man (Ned) 0-1; Nieuwenhuis (Ned) - Nunn (GBr) Ó-I; Schenk (Ned) - De Jong (Ned) 0-1 Standen: groep 1: 1. Schwarz 2 pun ten; 2. Hort 1,5; 3. Polgar 1; groep 2: 1. Miles en Van der Wiel 2; groep 3: 1. De Jong 2; 2. Nunn 1.5; 3. Timman 1. VOETBAL Reserve divisie A: Excelsior-AZ 1-0; Volendam-Telstar 1-0; Haarlem-FC Utrecht 2-0; Sparta-SVV 4-0; DS'79- Ajax 0-8; FC Den Haag-Feyenoord 1- Engeland (eerste ronde League Cup): Fulham-Liverpool 2-3; New- port-Everton 1-5; Huddersfield-Arse- nal 1-1; Blackburn-Queens F"ark Ran gers 2-2; Gilllngham-Oxford 1-1; Rochdale-Watford 1-2; Rotherham- Coventry 0-1; West Ham-Preston NE 4-1; Port Vale-Manchester United 2- 5. Geplaatst voor tweede ronde: Li verpool, Everton, Arsenal, Queen's Park Rangers, Oxford, Watford, Co ventry, West Ham en Manchester United. HONKBAL Play offs American League Cal. Angels-Boston Red Sox 8-1.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9