Eerste marktdag in Leimuiden een succes Zuiveringsslib niet nadelig voor kwaliteit grondwater Afbraak Meubelplein in theorie mogelijk Verbouw Aloysius- school tot bibliotheek duurder Alarmeringssysteem voor ouderen Ter Aar BEIDEN OMGEVING CaidóaQowuvnt WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 PAGINA 17 ipotheken De avond- en ™ichtdlensten van de apotheken de regio Leiden worden tot M an vrijdag 3 oktober tot vrijdag DSlio oktober waargenomen door ei potheek Kok in Lelden, Apo- heek Boehmer in Leiderdorp en ^notheek Holland in Voorscho- te NGEVALLENDIENST ZIEKEN- e IUIZEN LEIDEN Ongevallen- j ienst elke dag Academisch Zle- inhuis behalve van dinsdag .J.00 u, tot woensdag 13.00 u. a" jiaconessenhuis poliklinieken in 155543, afdeling S.C.U. tel >0175639) en van vrijdag 13.00 u. dj it zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- *ikenhuis). iZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur agelijks van 16.00 tot 17.00 uur van 18.30 tot 19.30 uur. Kin afdeling dagelijks van 14.00 i! 20.00. Niet meer dan twee ezoekers per patiënt. Sint lizabeth-ziekenhuis: Volwas enen dagelijks van 14.00-14.45 en van 18.30-19.30 u.; klasse- Idelingen ook 11.15-12.00 u. raamafdeling: dag. van 15.00- 30 u. en van 18.30-19.30 u. van 19,30-21.00 u. alleen oor vaders. Kinderafdeling dag. 5.00-18.30 u. CCU (hartbewa- ing) dag. van 14.00-14.30 u. en 19.00-19.30 u. Intensieve erpleging: dag. van 14.00-14.30 18.30-19.00 u. Sport- ledisch Adviescentrum: preekuur ma. 19.30-20.30 u. in et St. Elisabeth-zlekenhuis. ndegeest: Di. en vr. 13.00- .30 u.: zo. 11.00-12.00 u. en .00-15.00 u.; eerste klasse: de ehele dag. Jelgersmakliniek: ongerenteam: za. en zo. 14.00- Opname: werkdagen i.45-17.45 u.; za. zo en feest ag 10.00-11.30 en 14.00-16.30 Team A. C en D: dag. tot 00 u. met uitzondering van ehandeltijden en etenstijden. cademisch Ziekenhuis: Voor lie patiënten (behalve kinderen) bezoekuren als volgt: Da- êlijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 9 30 u. Avondbezoekuur afde- ig verloskunde: 18.00-19.00 u. Praematurenafdeling: voor uders en familie is na overleg iet patiënten doorlopend be- pek mogelijk. Bezoek aan ern- patlënten: wanneer aan rnstige patiënten doorlopend ezoek wordt toegestaan kan de aofdverpleegkundige hiervoor jeciale kaarten verstrekken, inderkliniek: zalen voor peu- irs, kleuters en grote kinderen 15-17.00. babyzaal en boxe afdeling: volgens afspraak met at verpleegkundig hoofd. Be- Eiektijden kinderafdelingen: nor ouders van opgenomen inderen na overleg met ver- leegkundig hoofd. Voor andere ezoekers van kinderen: Keel-, eus- en oorheelkunde en neu- ilogie: 14.15-15.00 en 18.30- "30. Oogheelkunde en heel- unde: 14.15-15.00 en 18.30- Rijnoordziekenhuis: agelijks 14.30-15.15 u. en 130-19.30 u. Extra bezoek artbewaking: 11.00-11.30 u. «tra bezoek vaders kraamafde- ig: 19.30-20.30 u. Kinderafde- ng 15.00-15.30 u. alleen voor uders 18.00-18.30 u. EIDSE RECHTSWINKEL Ju- idisch Adviesbureau, Ketelboe- erssteeg 10. tel. 130775; «Ide- belastingen: alleen op af- faak. klachtenbureau: di. en 18.30-20.30. afdeling imdelingenrecht: ma. 13-15 do. 18.30-20.30. afdeling rouw: vr. 10-12. •O.S.-DIENST Telefonische a; Jlpdienst. tel 071-125202. oor allen die in moeilijkheden I rrkeren of eenzaam zijn. Ver ouwelijk. Dag en nacht bereik- lajUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; ireekuren ma. en di. 10.00- .30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 30-20.30 u. ERENHULP- EN AMBULAN- 00 EDIENST Hulpverlening in ro ïiden. Leiderdorp. Oegstgeest. ,qi ijnsburg. Valkenburg, Voor- :hoten, Warmond en Zoeter- oude. Tel. 071-174141. t URGERRAADSLIEDEN Ko nbrugsteeg 2. tel. 143171 antoöruren). Spreekuren ma., en wo. 11.00-12.00 u.. do. .30-20.00 u. EZINSVERZORGING Stich- "W ng gezinsverzorging Leiden. ge anvragen hulp voor bejaarden langdurige zieken en gezins- Jsrzorging, Rembrandtstraat 17. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- rdO.OO u. en 13.00-14.00 u.). eniNDER- EN JONGERENTELE- OON Op woensdag- en za- igmiddag van 14-18 u. tele- 071 - 120611. AATSCHAPPELIJK WERK lichting Maatschappelijk werk. ude Rijn 44c. spreekuur ma. 09.00-10.00 u. en vol- ens afspraak, tel. 142144. Ge- ndheidscentrum Merenwijk. nabreekuur ma. 11.00-12.00 en l. 14.00-15.00. tel 212195. Ge- upndheidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00. tel 11506. Breestraat 24:,spreek- veiir ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 8 ilgens afspraak, tel 54782/254756. j ELDLIJN AGRESSIE EN DIS- RIMINATIE HOMOSEXUALI SM EIT 071-221008. zo. 20-24. rdjAAD VAN ARBEID Hoge jndijk 306, Leiden, tel 071- 1375. Kantoor geopend ma. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni- :he informatie over kinderbij- aaag: 8-12 u. Ail OCIALE RAADSVROUW ireekuren sociale raadsvrouw.- nnenstad: Gerecht 10. wo. .00-18.00 u.; Noord: Van Ho- Bndorpstraat 36. ma. 10.30- '30 u.; Kool: Driftstraat 49a, 10.30-11.30 u.; Morskwarlier: Juurthuis Morskwartier. Topaas- ïfin. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- Tuinstadwijk: Heren- e acht 45. vr. 10.30-11.30 u. TCIALE RAADSVROUW IORSCHOTEN Spreekuren: i. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 00-10.30 u. Leidseweg 33, oorschoten. Tel. 3254. HULP- EN INFORMATIE- IENST Groenesteeg 33, Lei- fn. Tel. 071-134640 of 071- 14600. Hulp en informatie op ledisch, juridisch en milieuge- -rled. werk, sociale verzekering d 1 huurkwesties. Spreekuur: ke donderdag van 20.00-21.00 K tichting vrijwilligers entrale Pallasstraat 1. Al- aan den Rijn. Tel. 01720- af033. Begeleiding en opvang isen. die om welke reden ^Jlan ook, tijdelijk hulp nodig heb- 1 6n. Bovendien wordt informatie 'Oiirstrekt over andere mogelijk- Bden van hulpverlening en de Brelkbaarheld daarvan. rijwilligers centrale ^ngegracht 246a, Leiden. Tel. Dagelijks bereikbaar a n 9.00-17.00 u. voor informa- over vrijwilligerswerk en cur- issen of een persoonlijk ge- v irek. 'erkende jongeren achten- en informatieuur Elke nsdagavond van 17.00 tot J >-00 u. KWJ-kantoor Koppen- ai Inksteeg 2. Leiden. Tel. 071- 21139. Raad wil meer parkeerruimte in bouwplan Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING De gemeenteraad wil nog niet ak koord gaan met een bouwplan voor zeven woningen tussen de Voor- en Achterweg in Nieuwe Wetering nabij de bocht, waarin beide wegen samenkomen in de Noordveenweg. Alle frakties in de raad vinden het aantal van vier openbare parkeerplaatsen in het plan te weinig voor de zeven te bouwen huizen. Bij zes van de huizen is overigens wel een garage met oprit gepland. N. van Ruiten (CDA) wees er op dat vooral de garages aan de kant van de Voorweg, moeilijk te bereiken zullen zijn. De aan sluiting in de „beruchte" bocht waar Voorweg en Achterweg sa menkomen was voor hem eens te meer reden om niet akkoord te gaan met het bouwplan. A. van den Bogaert (VVD) noemde het bouwplan „nog niet voldragen". „Het is beter een nieuw plan te maken met eventueel een huis minder" zo zei hij. W. Klerks (CDA) zei te vrezen voor verkeersongelukken in de ono verzichtelijke bocht, als daar een uitrit voor de zeven huizen op uit komt. Van der Schaaf mag uitbreiden DEN HAAG/ZEVENHOVEN Gede puteerde Staten van Zuid-Holland heb ben geen bezwaar tegen de uitbreidings plannen van de firma Van der Schaaf (handel en reparatie van grondverzetma- chines). Tegen deze bouwplannen op het perceel op de hoek Zuideinde/Jonge Ze- venhovenseweg was door de heer J. Heemskerk, die aan het Zuideinde 7 woont, protest aangetekend. Volgens hem zal hij hinder ondervinden van de uitbreiding. GS zijn echter met de ge meente Zevenhoven van mening dat het bouwplan van Van der Schaaf de situatie zal verbeteren. Het terrein, dat wordt ge bruikt voor opslag van hijskranen, grondverzetmachines en afgedankte ma terialen en daardoor een rommelige aan blik biedt, wordt vervangen door een magazijnruimte en werkplaats. Bouw winkels van start OEGSTGEEST Wethouder mevrouw T.L. Blom-de Koek van Leeuwen sloeg gistermorgen de eerste paal voor het buurtcentrum van Haaswijk in Oegstgeest. Het centrum komt tussen Haaswijklaan, Queridolaan en Klein Proffijtlaan te liggen, dicht in de buurt van de Van Eysingabrug. Het buurtcentrum gaat een super markt, zes winkels en een postagentschap omvatten. Verder zullen er spreekuren van huisartsen en tandart sen worden gehouden. Het staat vrijwel vast dat een kapper, een slager, een bloemist en een drogist zich zul len vestigen in het centrum. Of er ook een apotheek in komt is nog niet zeker. De totale oppervlakte wordt 1100 vierkante meter, waarvan de supermarkt 600 vier kante meter in beslag gaat nemen. Aanvankelijk zou de supermarkt 1100 vierkante meter groot worden, maar het winkelcentrum Lange Voort had daar bezwaar te gen. Uit een onderzoek van het Centraal Instituut Mid den- en Kleinbedrijf bleek, dat er overbewinkeling zou kunnen ontstaan. Politie-auto in de sloot WOUBRUGGE Een dienst auto van de -Rijkspolitie Nieuwkoop raakte gisteravond om kwart voor elf bij de brug over de Woudwetering na een slip van de weg. De inzittende wachtmeester was op weg naar het politiebureau in Lei derdorp om daar in het kader van de interregionale samen werking om elf uur aan zijn nachtdienst te beginnen. Ver blind door een tegenligger raakte de wachtmeester op de natte provinciale weg in een slip en belandde met de neus van de wagen richting Nieuw koop in de sloot; vlakbij het bord 50 km. Autokraak in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een in de Prins Hendrikstraat ge parkeerde auto zijn gis termiddag een radio cassetterecorder met een waarde van 850 gulden, een zonnebril en selutels gestolen. De wagen was wel af gesloten, maar een van de raampjes was niet helemaal dicht. LEIMUIDEN De aller eerste marktdag in Lei muiden is gisterochtend een groot succes gewor den. Honderden mensen kwamen van 9.00 tot 13.00 uur voor hun dagelijkse boodschappen naar de weekmarkt op het dorps plein aan de Dr. Stapensé- astraat. Ongeveer dertig marktkooplieden bezetten een plaatsje op het plein in het centrum van Lei muiden. kraamhouders, die de indruk had, dat bijna iedere Leimui- denaar die even tijd kon vin den op de eerste marktdag aanwezig was. „Flink druk", noemt hij het dan ook. De Leimuidenaren hebben lang op hun weekmarkt moe ten wachten. Na voorbereiden de besprekingen met onder meer de winkeliersvereniging van Leimuiden, de Centrale Vereniging voor Ambulante Handel en het Hoofdbedrijfs schap van detailhandel besloot de Leimuidense raad op 12 juni van dit jaar de markt op het Dorpsplein in te stellen. Niet in de laatste plaats om de levendigheid van de kern van Leimuiden te verhogen en de koopkracht voor de winkeliers in het centrum te behouden, zodat deze niet naar de omlig gende plaatsen wegvloeit. Ruim driehonderd gegadigden meldden zich bij de gemeente voor een standplaats aan. Uiteindelijk waren gisteren ongeveer twintig branches op de markt aanwezig. Vooral de handelaren van groente en fruit, kaas en zuivel, snoep, vis, noten, vlees en banket wa ren goed vertegenwoordigd. Daarnaast telde de markt een kraam met stoffen, sokken, fournituren, schoenen en sie raden. Ook de traditionele „marktwaren" zoals stroopwa fels en bloemen en planten ontbraken niet. „Iedereen komt wel even kij ken", aldus een huisvrouw die met haar kinderen boodschap pen deed. „Een markt heeft toch wel iets heel gezelligs. Je komt allemaal bekenden tegen en met iedereen maak je een praatje. Bovendien zijn er al tijd wel koopjes te halen", al- Ll- dus een winkelende vrouw die SÉÉ» blij is dat zij nu ook voor de markt in haar eigen dorp te- recht kan en niet meer op Roelofarendsveen of Ter Aar pppl aangewezen is. „Jammer dat het alleen 's ochtends is", meent zij nog. „Van mij zou het wel elke dag markt mogen zijn". Markt in Leimuiden: iedereen is wel even komen kijken. ZOETERWOUDE De ver bouwing van een gedeelte van de Aloysiusschool in Zoeterwoude Dorp tot biblio theek gaat ruim 456.000 kos ten in plaats van 402.000 gul den. Dat is het gevolg van prijsstijgingen en een aantal tegenvallers. De commissie welzijn toonde zich gister avond bereid dit verschil bij te passen, zij het enigszins aarzelend omdat bij het op 27 februari van dit jaar door de raad beschikbaar gestelde bedrag van 402.000 gulden nog was gesteld dat de ver bouwing absoluut niet duur der mocht gaan uitvallen. Overigens gaat het de ge meente uiteindelijk niets meer kosten als gevolg van een manoeuvre met de 20 procent BTW. Bij een optie voor belaste verhuur wordt de BTW namelijk terugont vangen. Deze meevaller maakt de extra kosten meer dan goed. Het bestuur van de openbare bibliotheek in Zoeterwoude Dorp, dat begin 1987 de ver bouwde Aloysiusschool kan gaan betrekken, is overigens niet zo tevreden over de fi nanciële ondersteuning door de gemeente. In een reactie op het welzijnsplan wordt de gemeente om meer geld ge vraagd. Dat schoot in het verkeerde keelgat bij CDA- fractievoorzitter K. Hoge- nelst, die het bestuur gister avond elitair gedrag verweet. „Ik heb veel waardering voor het vrijwilligerswerk dat voor de bibliotheek wordt verricht, maar het gaat me te ver dat ons een prijskaartje wordt voorge houden met het verzoek of we maar even willen beta len. Als we genoeg geld zou den hebben zou het geen probleem zijn, maar dat is nu eenmaal niet zo. De biblio theek eist al 90.000 gulden, meer dan 30 procent van het totale welzijnsbudget op", al dus Hogenelst. Het Zoeterwoudse college zal de bibliotheek niettemin toch iets tegemoet komen. De kos ten van een professionele kracht bij de bibliotheek voor 20 uur in de week lig gen in 1987 3500 gulden ho ger dan aanvankelijk was ge- raamji. Dat verschil zal door de gemeente worden goedge maakt. Overigens zal de bi bliotheek uiteindelijk over een vakkracht voor 24 uur kunnen beschikken, aange zien de Provinciale Biblio theekcentrale tot eind 1987 de extra vier uur voor haar rekening neemt. Daar staat tegenover dat een aantal uren weer wordt ingeleverd bij de Bibliotheek Meerburg in Zoeterwoude Rijndijk. Verder wordt er alsnog 1800 gulden beschikbaar gesteld voor abonnementen op tijd schriften voor de leeshoek. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De opslag van zuiveringsslib en baggerspecie in Alphen aan den Rijn heeft, wan neer afdoende en uitge breide maatregelen wor den genomen, geen nade lige gevolgen voor het grondwater. Dit antwoor den Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op vra gen van het statenlid H.A.C. van Woerden (D66). Alphen is één van de plaatsen in Zuid-Hol land waar mogelijk zuive ringsslib en baggerspecie zullen worden opgeslagen. Van Woerden is bang dat het slib en de specie het grondwa ter in het aangewezen gebied (dat ligt tussen de Gouwe, de spoorlijn en het nog aan te leg gen industriegebied van de polder Kerk en Zanen) zullen verontreinigen. Hij wijst daar bij op de al aanwezige veront reiniging van de voormalige Nederlandse Asphaltfabriek (NAF) en op de zanderige bo demstructuur. Volgens GS zijn de verontreinigingen van de NAF het gevolg van nalatig heid en van het ontbreken van voorzieningen om vervuiling te voorkomen. In verband met de zanderige structuur zullen er veel voorzieningen moeten worden getroffen, zo menen GS. GS hebben van de gemeenten Alkemade (ook een van de plaatsen waar mogelijk opslag gaat plaatsvinden) en Alphen aan den Rijn nog „geen be richten ontvangen die wijzen op sterk verzet tegen de ber ging van zuiveringsslib en baggerspecie". In de Leidse Courant van 3 oktober werd gemeld dat Alkemade en Al phen protest zullen gaan aan tekenen tegen het aanwijzen van terreinen voor de opslag van de specie en het slib. Over het aanwijzen van de lo- katies worden drie voorlich tingsbijeenkomsten gehouden. Van Woerden vindt dat te weinig. Hij is van mening dat in elke plaats die in aanmer king komt voor opslag een dergelijke bijeenkomst moet worden gehouden. De in spraakprocedure wordt door hem te kort gevonden. Vol gens GS zijn zeven weken echter voldoende voor een re actie. GS merken op dat de bijeenkomsten in centraal ge legen gemeenten worden ge houden en dat niet in elke be trokken gemeenten een zo'n bijeenkomst hoeft plaats te hebben. LEIDERDORP In the orie is de sloop van het onlangs door minister L.C. Brinkman geopende Meu belplein in Leiderdorp mogelijk. Dat is dan het gevolg van de mondelinge uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, dat er ten on rechte een bouwvergun ning is verleend aan het 40 miljoen gulden kosten de Meubelplein. Deze uitspraak zou nog ver sterkt kunnen worden door de uitspraak in het Kroonberoep, dat tegen het gewijzigde be stemmingsplan Elisabethhof is aangetekend. Het is heel goed denkbaar dat ook dit beroep nu zal worden gehonoreerd. Volgens de afdeling recht spraak hadden provincie en gemeente geen toestemming mogen verlenen voor de bouw, omdat nog niet vaststond of de Kroon het bestemmingsplan wel zou goedkeuren. Volgens de heer Baalbergen, woordvoerder van de negen meubelbedrijven van het Meu belplein bestaat er nog geen aanleiding voor de onderne mers om zich zorgen te maken over de recente ontwikkelin gen. ,<We winkelen gewoon door en we zien wel wat er verder op ons afkomt. Het is goed dat de rechtsgang verder zijn beloop krijgt, maar ik ge loof niet aat dat er uiteindelijk toe zal leiden dat het Meubel plein moet worden afgebro ken". De mogelijkheid dat het Meu belplein als gevolg van de uit spraak straks eventueel niet meer zal mogen uitbreiden, baart de heer Baalbergen evenmin zorgen. „Dat waren wij toch niet van plan", zegt hij. Als het Meubelplein on verhoopt zou verdwijnen zou den er, ingevolge de uitspraak, geen nieuwe meubelbedrijven voor in de plaats mogen ko men. Maar ook dat is geen spookbeeld voor de negen on dernemers. „Het gaat, nu de economie weer aantrekt, een stuk beter met de meubelbran che. De verkoop is na een wat moeilijker periode toegeno men. De omzetten die op het Meubelplein worden gemaakt voldoen aan de verwachtin gen", aldus de heer Baalber gen. Bij de provincie, die indertijd onbedoeld een verklaring van geen bezwaar afgaf voor de bouw van het Meubelplein en de gemeente Leiderdorp be staat op dit moment nog geen duidelijkheid over de precieze gevolgen van de uitspraak van de Raad van State. Beide in stanties wachten de tekst van het besluit af, willen de zaak eerst bestuderen en er geen nadere uitspraken over doen. Een provinciale woordvoerder wil nog wel kwijt dat het be stemmingsplan mogelijk zal moeten worden aangepast. Het lijkt hem echter onwaarschijn lijk dat dat zal leiden tot af braak van het Meubelplein. „Ik acht het heel goed moge lijk dat de Raad van State stelt dat de uitspraak geen gevolgen zal hebben voor hetgeen al tot stand is gebracht, zoals het Meubelplein in dit geval". Ook de heer Beverwijk van het meubelbedrijf Casba in Zoeterwoude Rijndijk, één van de bezwaarmakers ziet niet zo snel gebeuren dat het Meubel plein met de grond gelijk wordt gemaakt. „Maar dat be tekent niet dat wij verder niets met deze uitspraak gaan doen. We overwegen om een verzoek tot schadeloosstelling in te dienen via de rechtbank. Per slot van rekening hebben wij er 20.000 vierkante meter concurrentie om de hoek in Leiderdorp bijgekregen, met nadelige gevolgen voor onze omzet, en we hebben er veel geld in gestoken om dat te voorkomen. Daarvan wilen we toch wel iets terugzien", aldus de heer Beverwijk, die mo menteel met partners en advo caten overlegt hoe de zaak het beste kan worden aangepakt. Zelfverdediging Jongerencentrum Remina aan de Weeresteinstraat 2 in Hillegom organiseert een cursus zelfverdediging voor meisjes van 16 tot en met 25 jaar oud. Behalve lichamelij ke verdediging komen ook het stemgebruik en de hou ding in kritieke situaties aan de orde. De cursus wordt ge geven door een deskundige vakkracht. Het cursusgeld bedraagt 35 gulden, het in schrijfgeld een tientje. Opge ven en informatie: Qbus, 02521-14118 en op zaterdag en zondag in centrum Remi na, Weeresteinstraat 2 in Hil legom, telefoon 02520-22118. Bij voldoende aanmeldingen wordt dinsdagavond 21 okto ber begonnen. Ruilavond Ruilvereniging Alkemade houdt vrijdag de maandelijk se ruil-contactavond voor on der meer postzegels en mun ten in de Ignatiusschool aan het Noordeinde 240 in Roelo farendsveen. Aanvang ze ven uur. Zwembad De openingstijden van zwem bad Het Waterbos in Rijns- burg zijn in verband met de herfstvakantie enigszins ge wijzigd. Op maandag 13, dinsdag 14 en donderdag 16 oktober is het vrijzwemmen van 's ochtends half tien tot twaalf uur en van 's middags half twee tot kwart over drie. Op woensdag 15 oktober is er 's ochtends van zeven tot tien uur vrijzwemmen. De overi ge openingstijden blijven on- Expositie In de bibliotheek van Noord- wijkerhout is de tentoonstel ling van de Haarlemmers Ar jen Postema en Bart Camp- hens nog tot en met 27 okto ber te zien. De edelsmid Pos tema toont zilveren sieraden, Bart Camphens olieverven. De bibliotheek is op maan dag, woensdag en vrijdag 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van zeven tot negen uur geopend. Op don derdag kan men er 's och tends van tien tot twaalf uur terecht. TER AAR De gemeente Ter Aar wil binnenkort een alarmeringssysteem voor ouderen aanschaffen. Het college van B en W presenteert een voorstel daarom trent aan de raad. Een en ander gaat in totaal 114.280 gulden kosten. De provincie draagt 21.520 gulden bij in het kader van het flankerend ouderenbeleid. Het voor stel wordt morgenavond in de raad van Ter Aar be sproken. De Stichting Zorg Ter Aar, die zich uitgebreid heeft geïnfor meerd over de verschillende alarmsystemen, heeft uiteindelijk gekozen voor de aanschaf van een spreek-luistersysteem. Het bejaardencentrum Aarhoeve moet gaan fungeren als centrale meldpost met een permanente bemanning. Met het spreek-luis tersysteem is het mogelijk om onmiddellijk te reageren op een mondelinge alarmoproep die ook mondeling beantwoord kan worden. Daarbij komt nog dat de alarmoproep pas opgeheven wordt, wanneer daadwerkelijk hulp. is geboden. Via een inge bouwd registratiesysteem blijft de alarmoproep bovendien nog opgeslagen voor registratie en evaluatie. De eigen bijdrage voor de abonnees is gesteld op tien gulden per maand. De behoefte aan een alarmeringssysteem voor de oudere Ter Aarse inwoners is volgens het college overduidelijk aangetoond. De resultaten van een enquête onder 247 ouderen van 70 jaar en ouder bewijzen dit. Van de ondervraagden gaven er 67 zonder meer te kennen dat zij abonnee wensen te worden. 37 ouderen wilden wel een aansluiting, maar stelden dit afhankelijk van een betaalbare eigen bijdrage. Het college acht het echter niet uitgesloten dat ook ouderen van 55 tot 70 jaar die buiten de enquête vielen een aansluiting op het alarmeringssysteem wensen. Vragen over vaste brug VOORSCHOTEN De fractie van D66 in de gemeenteraad van Voorschoten wil van het college weten hoe het zit met de inspraak bij de bouw van een brug over de Vliet ter hoogte van de Raadhuislaan. De heer E.J. Mulder heeft ontdekt dat er op 30 september een bord is neergezet bij de plaats waar de brug moet komen. Op dat bord staat dat er een vaste brug wordt gebouwd voor fietsers en voetgangers met een doorvaarthoogte van 5,60 meter. Bezwaren kunnen bij de provincie worden ingediend. Volgens D'66 is dat niet in overeenstemming met de toezeggin gen van de wethouder van openbare werken, die onlangs heeft verklaard dat er nog zal worden gediscussieerd over de plaats en de uitvoering van de brug. Volgens de provincie staat dat overi gens allemaal al lang vast. Het wordt een vaste brug met een breedte van 3,50 meter met wellicht een uitneembaar middenge deelte. De democraten gaan er van uit dat de gemeente tegengas zal geven aan de provincie en er voor zal zorgen, dat de bevol king inspraak krijgt alvorens de brug wordt aangelegd. Het col lege van Gedeputeerde Staten is wat al te voorbarig geweest om het bord neer te zetten en D66 vindt dat de gemeente de provin cie daar op moet wijzen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17