Valkenburg staat er nog steeds goed voor Belastingdruk in Lisse is laag Dorpsstraatbewoners zijn verkeer beu Dieven gokkasten in de kraag gevat SASSENHEIMS VERKEER NIET GEVAARLUKER DOOR STOPLICHTEN LEIDEN OMGEVING Ecidófc 60wuvnt De Oude Dorpskern vraagt schorsing van raadhuisbouw aan de Voorstraat ^NOORDWIJK De vereniging De Oude Dorpskern is het niet eens met de raadhuis- bouw aan de zijde van de Voorstraat. Volgens het bestuur past deze bouw niet in de karakte ristiek van deze straat. Voorts heeft de vereni ging ernstige bezwaren tegen de wijze waarop de plannen tot stand zijn gekomen. Bovendien meent men dat onvoldoende rekening is gehou den met het advies van Monumentenzorg. In Verband hiermee verzocht de heer A. van der Laan, bestuurslid van De Oude Dorpskern, om op: grond van de Wet Openbaarheid van Be stuur de brief met het advies van Monumen tenzorg aan de vereniging ter inzage te ver strekken. Bovendien kondigde Van der Laan "aap, dat zijn vereniging aan de Raad van State om schorsing van de raadhuisbouw zou verzoe ken. Hij zei dit op de hoorzitting van de com missie voor ruimtelijke ordening. Bejaarde geschept NOORDWIJKFRHOUT Een 81-jarige man uit Noordwijkerhout is gister middag met hoofdwonden naar het Diaconessenhuis in Leiden gebracht nadat hij rond vier uur op de Herenweg was geschept door een auto. De man fietste in de richting van Noordwijkerhout en stak plotseling de weg over. Een automobilst, een 51-ja rige man uit Nieuw Ven nep die ook in de richting Noordwijkerhout reed, kon hem niet meer ontwij ken. Woonwagenbewoners in Leidschendam willen water en electra LEIDSCHENDAM De familie Netten die met vijf woonwa gens staat aan de Dr. Reyersstraat, heeft van de gemeente Leid schendam in een kort geding aansluiting op het waterleidings- en electriciteitsnet geëist. De woonwagenbewoners zijn gisteren door president mr. Offers van de Arrondissementsrechtbank in Den Haag niet ontvankelijk verklaard omdat B en W geen na tuurlijk persoon en evenmin een rechtspersoon zijn. Mr. E. Deen, pleiter voor de woonwagenbewoners, zei na de uitspraak een nieuwe dagvaarding te zullen uitbrengen. De eisers zijn be gin dit jaar met vijf woonwagens naar Leidschendam gekomen, omdat in Den Haag geen plaats was. De familie heeft een tijdje op een open terrein aan de Dr. Reyersstraat gestaan. Omdat daar de wagens dreigden te verzakken in de blubber, verhuisde de familie naar het parkeerterrrein rond het VROM-ministerie. Toen de kraan op het pleintje werd afgesloten, hebben de woon wagenbewoners twee maal het terrein geblokkeerd. Eind mei vroeg de familie de gemeente om water en electra. Dit verzoek werd door de gemeente afgewezen. Informa tiemarkt weefselkweek LISSE Op het terrein van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek aan de Vennestraat 22 in Lisse wordt morgen van half tien tot half vijf een informatiemarkt over weefselkweek ge houden, waarbij de weefselkweek voor tuin- bouwgewassen vanuit verschillende hoeken wordt belicht. Deze open dag wordt gehouden ter gelegenheid van het vandaag geopende nieuwe Centraal Onderzoeklaboratorium voor de Weef selkweek van Tuinbouwgewassen. De Landbouwuniversiteit in Wageningen, de Vereniging van Weefselkweekbedrijven, het In stituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewas sen, onderwijsinstanties, de keuringsdiensten en het nieuwe laboratorium te Lisse nemen er deel Alarmeringssyteem Warmondse ouderen WARMOND Veel oudere inwoners van Warmond toonde gistermiddag belangstelling voor een demonstratie van ee alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen. Uit de reacties van de aanwezigen bleek dat velen zich onzeke voelen in de eigen woning. Een goed werkend alarmeringssyj teem geeft het veilige gevoel dat er altijd snel hulp geboden kaï worden. De commissie Ouderen Overleg Warmond heeft subsi die gekregen voor de installatie van ongeveer twintig toesteller Mensen die via het Ouderen Overleg gebruik willen maken va de regeling en aan een aantal voorwaarden voldoen, kunnen d installatie huren. Anderen kunnen desgewenst op eigen kost® een toestel aanschaffen. Bejaardenhuizen, verzorgingshuizen e een beperkt aantal bejaardenwoningen in Warmond hebben j de beschikking over een alarmeringssysteem. Bij het nieuw in 1 voeren systeem voor zelfstandig wonenden hoort een halshan ger waardoor het mogelijk is op iedere plek in en om de wonin hulp in te roepen. Bij de bestaande systemen ontbreekt die voói ziening en in het verleden is het al meermalen voorgekomen da de hulpzoeker de alarmknop niet of nauwelijks kon bereikei Bekeken zal worden of de bestaande systemen uitgebreid kur nen worden met een halshanger of iets dergelijks. Onzekerheid over subsidie lokale omroep Katwijk KATWIJK De Vereniging Lokale Omroep Katwijk (VLOK) is nog niet verzekerd van een gemeentelijke subsi die. De lokale omroep vraagt aan de hand van een meerja renbegroting om een subsidie van 150.000 gulden, verdeeld over drie jaar. Na deze drie jaar verwacht de VLOK zich zelf financieel te kunnen be druipen. De inkomsten moeten dan voornamelijk komen uit bijdragen van het bedrijfs leven, de opbrengst van de le dencontributie en mogelijker wijs reclame. Zowel het colle ge van burgemeester en wet houders als de Commissie voor Vorming, Recreatie en Ont moeting zijn niet gekomen tot _een voorstel over de subsidie. Het College wenst eerst de raadsleden gehoord te hebben, terwijl een groot gedeelte van de commissie de cijfers duide lijker op tafel wil krijgen. Met het geld wil de omroep in eèrste instantie de benodigde apparatuur bekostigen. De VLOK verwacht dat de huis vestingskosten na 1987 dalen, omdat dan de nu gewenste verbouwingen voltooid ziin. Met name het CDA-raadslid T. van der Plas betwijfelt of deze voorstelling van zaken wel fi nancieel haalbaar is. Zijn frac tiegenoot H. van Duijn wenste de VLOK echter het voordeel van de twijfel te geven. Tot een duidelijke uitspraak Van de commissie over de ge wenste subsidie kwam het niet. Wel werden er nog wat alternatieven en ideeën aange dragen. Mevrouw M. Krijgs man (D'66) ziet de subsidie het liefst verdeeld over vijf jaar. Het SGP-raadslid Van Rooyen liet in eerste instantie blijken wel wat voor lokale radio te -voelen, maar verzet zich prin cipieel tegen de televisie. Los- Jtoppeling blijkt echter onmo gelijk, vandaar dat hij uitein delijk tegen de gevraagde sub sidie was. Hemmeerpolder geen recreatie gebied AVARMOND De inrich tingsplannen voor de recrea tiegebieden Broeken Simont- -jespolder. Strengen en Teng- rjiagel en de Boezemkade 'langs de polder Zwanburg ontmoetten gisteren weinig weerstand bij de leden van de commissie ruimtelijke or dening. De heer Van Dam drong erop aan bij de provin cie duidelijk te stellen dat al die recreatiegebieden het in richten van de Hemmeerpol der als recreatiegebied over bodig maken. Deze land schappelijk gezien zeer waar devolle polder die bekend staat als broed- en verblijf plaats van zeer veel weide vogels, zou in elk geval ge spaard moeten blijven nu Warmond al zoveel voor de regionale recreatie heeft ge daan. Burgemeester Hen- drickx onderstreepte deze stelling en noemde de Hem meerpolder een van de laat ste echte mooie polders die nog over zijn in de Randstad. De heer Slingerland (PW) _zou de Broek en Simontjes- -polder graag zo houden als die nu is. Een fietspad in dit gebied zou, als het er dan toch moet komen, zoveel mo gelijk van de Groote Sloot vërwijderd moeten liggen. Daardoor zou de bedreiging voor het rust- en stiltegebied op het tegenoverliggende eiland Koudenhoorn iets af nemen. De inrichting van de Strengen en Tengnagel ten behoeve van de Leidse recre anten dient spoedig plaats te vinden maar hangt wel sa men met de inrichting van de rest van de recreatiege bieden. De heer Vergeer noemde alle plannen leuk en aardig maar hii vreest de fi nanciële konsekwenties voor Warmond. Burgemeester Hëndrickx verklaarde echter dat de realisatie van al die plannen en voor regionale recreatie niet ten koste gaan van de Warmondse midde len. Het enige wat Warmond leyert, is de grond. De rest zal betaald moeten worden door Leiden, de provincie en pairticulieren die onder meer de golfbaan exploiteren. VALKENBURG Een lift en een opknapbeurt voor het gemeentehuis, automatisering van de ge meentelijke administratie, een nieuw onderkomen voor de brandweer, her straten van enkele wegen en geen belastingverho ging voor de burgers. Dat zijn enkele voornemens van B en W van Valken burg voor 1987. De plan nen staan in de gemeente begroting voor volgend jaar, die gisteren aan de raad werd gepresenteerd. Uit de begroting blijkt dat Valkenburg er financieel gunstig voor staat. Valkenburg is één van de wei nige gemeenten die niet steu nend en zuchtend de eindjes aan elkaar probeert te knopen. Omringende plaatsen moeten de gemeentelijke belastingen verhogen en aanmerkelijk zui niger omgaan met het beschik bare geld. Zij wijzen daarbij beschuldigend naar het rijk, dat de laatste jaren behoorlijk kort op de uitkeringen aan de gemeenten. Valkenburg, dat Weg naar woonboten wordt verbeterd VALKENBURG Nog voor de winter wordt de toe gangsweg naar de veertig woonboten in Valkenburg aanzienlijk verbeterd. De gemeenteraad besloot gister avond hiervoor een subsidie van ruim 97.000 gulden te verlenen. Een aanzienlijk deel van dit bedrag komt weer in de gemeentekas terecht. De Belangenvereniging Boeterpad draagt namelijk 10.000 gulden bij. De bedrij ven die nabij de woonwagens huizen gaan bouwen, beta len 62.000 gulden. De gemeenteraad besloot gisteravond tevens 12.000 gul den beschikbaar te stellen voor de aanleg van een voet pad van de openbare basisschool naar de Cohortedreef en voor het aanbrengen van twee lichtmasten bij de speeltuin. Naar aanleiding van vragen van VVD-raadslid P. Mizee deelde wethouder H. van de Nagel mee dat de soos De Peuk begin 1987 begint met de bouw van een nieuw on derkomen in 't Boonrak-Oost. ruim 3000 inwoners telt, heeft daar ook mee te maken, maar de klap komt niet zo hard aan. Vorig jaar werden zelfs de hondenbelasting en de reini gingsrechten afgeschaft. Bij een vergelijking van de hoogte van gemeentelijke belastingen in de omringende plaatsen springt Valkenburg er zeer gunstig uit. Een zeer belangrijke reden voor die status van „belasting paradijsje" is de aanwezigheid van het vliegkamp. Enige tijd geleden kwamen er andere maatstaven voor het vaststel len van de onroerend-goedbe- lasting (OGB) voor de opstal len op het terrein van het vliegkamp. Valkenburg kreeg daardoor plotseling extra in komsten, waar in feite weinig kosten tegenover stonden: het vliegkamp is eigenlijk een dorp op zich. Men hoeft zich bijvoorbeeld niet druk te ma ken over de wegen op het kamp. „We hebben er ook ge noeg last van", aldus burge meester C. Sinke gisteravond bij de presentatie van de be groting, maar hij gaf toe dat de aanwezigheid van het vlieg kamp zeker financiële voorde len heeft. Valkenburg zit zo ruim bij kas dat er een aardig bedrag opzij is gelegd voor de komende ja ren. Van dat geld wordt het gemeentehuis opgeknapt en wordt er ook een nieuw on derkomen voor de brandweer gebouwd. Waar dat moet ge beuren wordt nog bekeken. Verder worden de straten in het dorp onder handen geno men. Zo wordt het voetpad langs de Voorschoterweg her straat en ook wil men her en der bomen planten. B en W van Valkenburg wil len ook onderzoeken waar de tuinbouwbedrijven in de ge meente kunnen uitbreiden. Verder doet de gemeente haar best om van de provincie stuk ken grond te kopen die niet nodig blijken te zijn voor de aanleg van de S4, die volgend jaar'begint. Daar zouden dan onder meer huizen gebouwd kunnen worden, ten einde de lijst van 112 woningzoekenden te bekorten. LISSE „De gemeente Lisse heeft een hoog voor zieningenniveau. In de praktijk zal moeten blijken of handhaving daarvan on der alle omstandigheden mogelijk is. De belasting druk hier is in vergelijking met een aantal andere re giogemeenten laag en de thans voorgestelde verho gingen hebben het karakter van het inlopen op een ach terstand". Dit zei burge meester Van der Kroft gis teravond tijdens het beant woorden van de algemene beschouwingen door de ge meenteraad bij de begroting voor volgend jaar. Burgemeester Van der Kroft meende, dat herover wegingen en bezuinigingen het beleid volgend jaar zul len bepalen. Hij wees daar bij op het doelmatigheids onderzoek gemeentewer ken waarbij men al 90.000 gulden besparing heeft in gezet; de privatisering; het niet vervullen van vakatu- res;' het vervroegd aflossen van leningen en de vermin dering van de subsidie aan de Sportraad. De burge meester vroeg nadrukkelijk instemming voor het te voeren beleid. De reacties van het CDA als zou de be groting te pessimistisch zijn en van de VVD als zou er te optimistisch zijn gecij ferd, wees hij van de hand. Wethouder J. Meulemans haalde in haar beantwoor ding fel uit naar de „linkse" fracties over het gemeente- Burgemeester Van der Kroft over begroting '87: lijk kunstbeleid. „De fraktie PvdA/PPR schetst een beeld van geld dat als een traagstromende rivier rich ting Lisse vloeit, waarvan de wethouder dan persoon lijk alsmaar kunstwerken aanschaft en die vervolgens de raad en nog erger de be volking, door de strot duwt onder het motto slikken of stikken", aldus een verbol gen mevrouw Meulemans. De uitlatingen van de pro gressieven komen volgens de wethouder voort uit het onlangs genomen besluit om in Blokhuis een kunst werk te plaatsen en de re- aktie daarop is volgens haar nogal overtrokken. Met betrekking tot het on derwerp „verkeer" memo reerde mevrouw Meule mans onder andere dat een plan is opgesteld dat voor ziet in verlichting van kruispunten, bochten en in- en uitritten. De verlichting aan de Spekkelaan is in middels verbeterd dankzij het snoeien van bomen. CDA- wethouder H. Smith noemde het van wezenlijk belang dat het geplande ge middelde van 170 te bou wen woningen per jaar wordt gehaald. „De provin ciale beleidslijn maakt het ons echter moeilijk, zoniet onmogelijk, om aan bouw plannen in de rest van Lis se medewerking te verle nen. De provincie realiseert zich onvoldoende dat ge meenten met een even wichtig en getemporiseerd woningbouwprogramma, dat uitgevoerd dient te worden binnen de toegesta ne kontigentering, zich geen enkele ruimte kan permitteren om plannen die zich voordoen in behande ling, laat staan in uitvoe ring, te nemen. We kunnen niet accepteren dat door deze wurggreep van de pro vincie het aanzicht of de kwaliteit van onze kern wordt benadeeld", aldus Smith. Morgenavond heeft de laat ste begrotingsvergadering plaats. Deze vergadering begint om 19.00 uur. Kaapverdianen in Leiderdorp Het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp ont ving gistermiddag een delegatie van de Kaap Verdische eilanden in het gemeentehuis. Het ging om mensen van het Instituto Ca- boverdeano de Solidariedade (ICS), één van de partners in het Gast aan Tafel-plan van de NO VIB. Ramiro Azevedo, project-di recteur van het ICS, Joao Fonse- ca, directeur van het Veelteelt- centrum, Orlando Andrade, coör dinator van Ricinusproject en Fi- lomena Ramos, coördinatrice van de Creches ICS vormen de Het ICS is in 1974 opgericht en heeft bij de oprichting twee op drachten meegekregen: het ver zorgen van opvang en onderwijs voor de Kaapverdiaanse jeugd en het coördineren van alle steun van buitenlandse particuliere or ganisaties. Sinds die tijd heeft de NOVIB éen relatie opgebouwd met het ICS. Met steun van de NOVIB wordt een herbebossings project op het eiland Fogo uitge voerd en voedselhulp gegeven aan schoolgaande kinderen en kleuters in crèches. Bovendien wordt een veeteeltontwikkelings centrum beheerd en worden schoolboeken geschreven en uit gegeven. De gemeente Leider dorp wil ook zijn steentje bijdra gen, zoals gisteravond bleek op de informatie-avond in de lagere school De Houtkamp waar de Kaapverdianen toelichting gaven. OEGSTGEEST „Wij le ven in een hel. Het inten se autoverkeer is onwijs in een straat waar de as van de weg op nog geen drie meter van de voorgevel van de huizen ligt. Wij zijn aan het eind van ons geduld. Als er nu niets ge beurt, dan ontstaat er een soort van burgerlijke on gehoorzaamheid," aldus een bewoner van de Oegstgeester Dorpsstraat. Hij doelde op het verkeer dat al jarenlang door het smalle gedeelte (er is ook een breed stuk) van de straat davert. De man zei dit gisteravond tijdens een vergadering van de com missie openbare werken, verkeer en vervoer. De Dorpsstraat wordt veel vuldig gebruikt door sluip- verkeer richting Rijnsburg. Een mogelijke maatregel is het plaatsen van een ver bodsbord, zodat het verkeer niet meer naar Rijnsburg kan. Ook vinden velen de Dorpstraat op enkele stuk ken te breed, zodat het ver keer te hard rijdt. De proble matiek in de Dorpsstraat is een onderdeel van de gehele verkeerssituatie rond Haas- wijk. De Dorpsstraat kan pas worden ontlast als de Haas- wijklaan in gebruik wordt genomen. Dit is medio 1987. De heer Poelmans (D'66) merkte op dat er dan onno dig veel verkeer door een woonwijk gaat, wat niet de bedoeling kan zijn. „Mis schien is het beter de Haas- wijklaan niet eerder open te stellen dan wanneer de Trekvaartweg is aangelegd en daar het autoverkeer weer langs kan De raadscomissie kwam er gisteravond niet uit. „Er zijn geen plannen en geen gelden om ergens uitvoering aan te kunnen geven", aldus de wethouder'. De heer Hellin- ga (CDA) bepleitte een be- stemmingsonderzoek om meer inzicht te krijgen in de verkeersstromen Stolk moet zich verantwoorden BERKEL EN RODENRIJS Het transportbedrijf Stolk Chartering BV in Berkel en Rodenrijs moet zich over twee weken verantwoorden voor het College van Advies van het ministerie van ver keer en waterstaat. Dit colle ge adviseert over sancties te gen vervoersondernemers die hardnekkig weigeren de cao na te leven. Ondertussen heeft de Vervoersbond FNV de ruim twintig Turkse chauffeurs die nog in het buitenland verblijven opge roepen naar Nederland terug te komen. Volgens een woordvoerder van de bond zou Stolk proberen de trai lers in het buitenland terug te halen. Bovendien zouden de financiën van sommige chauffeurs uitgeput raken. De kwestie die het College van Advies zal behandelen, is niet het huidige arbeidscon flict, maar klachten die de Raad van Toezicht (werkge vers en werknemers in het wegvervoer) al in augustus 1982 bij het college heeft ge deponeerd. Het is zeer onge bruikelijk dat de behandeling van klachten zo lang duurt, maar het college heeft de af gelopen vier jaar nodig gehad om de zeer ingewikkelde structuur van het bedrijf door te lichten, aldus een woordvoerder gisteren. Als de conclusie na de hoorzit ting is, dat de ondernemer gestraft moet worden, zal het college hiertoe advies uit brengen aan de Commissie Vervoersvergunningen. Deze commissie kan Stolks ver gunning tijdelijk of definitief intrekken. Stolk heeft inmiddels de Vervoersbond FNV verant woordelijk gesteld voor de schade van een half miljoen gulden die zijn bedrijf zou hebben opgelopen door de staking die inmiddels al twee weken gaande is. De Ver voersbond heeft hierover of ficieel nog geen bericht ont vangen. WOUBRUGGE Twee Hagenaars van 22 en 36 jaar zijn vrijdag op heter daad betrapt bij een in braak in snackbar Woody aan de Bateweg in Wou- brugge. Dit maakte adju dant Leppink van de rijkspolitie groep Leider dorp gisteravond tijdens de commissievergadering Algemeen Bestuurlijke Zaken bekend. De twee Hagenaars zijn aangehou den. In de nacht van donderdag op vrijdag vorige week werden omwonenden van Wbody op geschrikt door het lawaai van het geluidsalarm van het cafe taria. Onmiddellijk wa; schuwden zij telefonisch rijkspolitie. Die was zo snel plekke, dat zij de inbrekers I het wegrijden te pakken ha Bij controle bleek, dat de i brekers de gokkasten van h cafetaria in de auto hadd< liggen. De daders bekenden 1 verhoor een tiental gelijksoo tige inbraken. De week ervo hadden zij ook al een bezoi gebracht aan Woody en tw gokkasten meegenomen. In t taal hadden de inbrekers laatste tijd voor een ton ai gokkasten buitgemaakt. 1 huiszoeking kwam bij één v de inbrekers ook een vuurw pen te voorschijn. Overige waren de inbrekers voor politie oude bekenden, reeds verscheidene veroord lingen achter de rug hadden Postzegelveiling in Noord wijk NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Internationa Vereniging Philatelica houdt vrijdag 7 november vanaf 19. uur een grote postzegelveiling. Deze wordt gehouden in h Buurthuis aan de Hoofdstraat 11 te Noordwijk aan Zee. Het voor de zestiende maal dat een dergelijke grootscheepse ve koopavond gehouden wordt. De veilingcatalogus telt bijna 8 nummers. Voor liefhebbers zijn er zeer aantrekkelijke kave Zo is er heel wat klassiek materiaal uit eigen land. Voorbeeldi hiervan zijn de jubileumzegels van 1913, de Toorop-zege Olympiade-zegels, Goudse glazen- en ANVV-zegels. Verd komt ook het betere materiaal van na de oorlog onder de ham en een flinke partij FD's en luchtpostbrieven. Zegels uit het bi tenland ontbreken evenmin. Voor de snuffelaars zijn er weer dozen en koektrommels, met veel grote verrassingen. Op maa dag, 3 november van 19.00 tot 22.00 uur kunnen de kavels w< den bezichtigd. Dit kan ook 7 november van 15.00 tot 19.15 ui Inbraak in Sassenheim SASSENHEIM - Uit een woning aan de Willibrorduslaan z gisteravond zilveren voorwerpen gestolen. De dieven hebben achterdeur opengebroken, de hele woning doorzocht en e glaasje fris gedronken. De waarde van de buit is nog onbekei Volgens de rijkspollitie worden er de laatste dagen opmerkel veel „avondinbraken" gepleegd. SASSENHEIM „Voor lopig blijkt uit de feiten nog niet dat de verkeers veiligheid in Sassenheim vooral waar stoplichten geplaatst zijn gevaar loopt". Aldus waarne mend groepscommandant van de rijkspolitie J. van der Boon. Naar aanleiding van klach ten van inwoners van Sas senheim had het VVD-raads lid A. Wagemakers-van Our- souw tijdens de laatste raads vergadering gepleit voor een onderzoek dat zou leiden tot een verbeterde verkeerssitu atie en een doelmatige afstel ling van de verkeerslichten in Sassenheim. Volgens ve len zorgen de verkeerslich ten in Sassenheim voor lang durig oponthoud van het doorgaand verkeer. Het ver keerslichtenarsenaal heeft zich in de gemeente Sassen heim gedurende de laatste ja ren aanzienlijk uitgebreid. Nog afgezien van de hoge onkosten die het plaatsen van verkeerslichten met zich mee brengt is het bij het huidige functioneren de vraag of de verkeersveilig heid met deze maatregelen gebaat is. Van der Boon: „Op het kruispunt bij Postwijk is ge kozen voor een zogenaamde rood-licht-fase; als er zich geen verkeer aandient staat alles op rood. Bij de Narcis- senlaan hebben we de groen- licht-fase en krijgt het door gaand verkeer prioriteit. Op het kruispunt Parklaf Kerklaan is nog géén kei gemaakt, maar ik verwach zo verklaart Van der Bo< „dat daar de groene fase gevoerd zal worden om doorstroming te bespoe gen". Hij voegt daar nog a toe: „De verkeerslichten a de Parklaan-van Pallan laan vallen niet onder v antwoordelijkheid van de meente en voor het kri punt „Noord" geldt een vi regeling: de installatie is dl aanbodgevoelig".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16