Eerste nederlaag Real Madrid DRAVERS IN INTERLAND IN HILVERSUM Ajax na half uur op drift FC Den Haag krijgt wat het wil DS'79 lijdt eerste nederlaag Vuistslag voor arbiter Mulder EREDIVISIE IN HET KOR Borussia vol vertrouwen DEN HAAG Van de tegenstanders van de Nederlandse clubs in de tweede ronde van de Europese bekertoernooien bleek Bo russia Mönchengladbach, tegenstander van Feyenoord in de strijd om de UEFA Cup, uit het Europese bekervoetbal voldoen de vertrouwen geput te hebben. In de Bundesliga haalde Borus sia in Ludwigshafen tegen Waldhof Mannheim het eerste punt uit deze competitie in een uitwedstrijd: 1-1. Xamax Neuchatel, op 22 oktober de tegenstander van FC Groningen in de tweede ronde van de strijd om de UEFA-beker, speelde op de negende speeldag van de Zwitserse voetbalcompetitie gelijk tegen Ser- vette: 1-1. Olympiakos Piraeus, de tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het Europese bekerwinnaarstoernooi, leed voor de Griekse competitie een forse nederlaag. PAOK Saloniki zegevierde in eigen stadion met 4-1. DEN HAAG Voor het eerst sinds 1982 is er morgenavond weer een draversinterland tus sen Nederland en België. De plaats van handeling is de baan van Hilversum. De laat ste twintig edities hebben slechts drie overwinningen voor de Belgen opgeleverd. De laatste jaren zijn de interland wedstrijden niet meer gehou den omdat het prijzengeld voor de Belgen niet meer aan trekkelijk genoeg was. Door sponsoring van Ladbroke To- talisator is het prijzengeld op getrokken. In elk van de vier onderdelen is dertig mille te verdelen, waarvan twaalf dui zend gulden voor de winnaar. De Nederlandse ploeg bestaat bij de driejarigen uit: Abrogan Veha, Apocalypsè Now, Action Skoatter, All or Nothing en Alexander S. Bij de vierjarigen komen in de baan: Zorro Hol- lyrood, Zorg van Boko, Zenith Nora, Zeus Bóekelte en Zevet- lana Hanover. Vijfjarigen: Yogi Bear, Ysvink K, Yme K, Yoboko du Bois enb Ymond Boekelte. Oudere paarden: Worthy Boy Laren, Vriend, Veloce, Veric Brach en Star of Gold Star. In de vier onderde len gaan de Nederlandse paar den als favoriet van start. Zaterdag waren er drie rennen en zeven draverijen op Duin- digt. Het internationale hoofd nummer werd verrassend ge wonnen door Zita Fortuna met Cees Kamminga voor Zicco Buitenzorg en Ziante P. Zim- pulse Alkestis die uit zeven starts zes keer had gewonnen ging in handen van Maria Poort als favoriet van start maar kon in de eindstrijd geen vuist maken en ging als een h van de laatste in het veld van vijftien over de finish. Tips voor Duindigt Twee rennen en achl draverijen slaan er woensdagmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting lui- HONSELAARSDIJKPRIJS(eerste afdeling): Amazone Cede, Zora Qui- nio en Ase Wolfrath. GOOD BONDPRIJS: Greenwood Belle. Tracy's Moon en Short Look. KWINTSHEULPRIJS: Zuncasindra, Zevira Oostland en Wat Nu. HONSELAARSDIJKPRIJSf tweede afdeling): Amarant, Zebode en Zees ter Ulandia. GOOD BONDPRIJSf tweede afde ling): Royal Prins, Pantomime en Pe gasus Star. LOOSDUINENPRIJS: Zilco Buiten zorg, Yankee Postille en Zanzibar Jacky. DE LIERPRIJS: Zingaro Evento, Yick Buitenzorg en William Weber. Berger (AZ) wil publiek geld wel teruggeven ALKMAAR AZ speeldt teren tegen SC Veen dam barre wedstrijd (0-0) dat ner Han Berger van AZ bood alle toeschouwers geld terug te betalen. „A er bemiddeld genoeg voor deed ik het. Als het zo no£ tijdje doorgaat", sprak Bt met een schuin oog naar d lengs leger wordende trib in Alkmaar, "dan kan ik een dergelijk gebaar bin kort met mijn huidige sa veroorloven MADRID Real Madrid heeft op de zevende speeldag van de Spaanse voetbalcom petitie de eerste nederlaag geleden. Het elftal van oefen- meester Leo Beenhakker ging in de uitwedstrijd tegen Osasuna met 1-0 onderuit. Het betekende tevens de eer ste zege van de club uit Pam plona dit seizoen. Omdat naaste concurrent Barcelona in het eigen Nou Camp-sta- dion met ruim verschil van Valladolid won (3-0), is Real de leiding kwijt geraakt aan de Catalaanse rivaal. Real Madrid, dat woensdaga vond Barcelona op bezoek krijgt, werd bij Osasuna niet alleen getrakteerd op de eer ste nederlaag van het seizoen Grensrechter vergist zich in speeldag SCHIEDAM Bij de wed- strijd in de eerste divisie tus sen SVV en NEC zag de op de tribune zitende Manus Slik kerveer zich zaterdag genood zaakt de vlag ter hand te ne men, omdat de aangewezen grensrechter Klint kwam niet opdagen. Klint verkeerde in de veronderstelling verkeerde, dat het duel zondag zou wor den gespeeld. DEN HAAG DS '79 heeft za- terdagavond in de eerste divisie de eerste nederlaag geleden. De Dordtse ploeg verloor met 2-0 bij Vitesse, dat een dag eerder ex- international Dick Schoenaker van FC Twente over had geno men. Opwinding in Tilburg, waar Willem II het uit de eredi visie gedegradeerde Heracles de zoveelste nederlaag bezorgde: 4- 2. Scheidsrechter Hubers zag zich genoodzaakt de Almeloër Ruud Degenaar uit het veld te sturen. De karakteristieken van de afgelo pen weekeinde in de eerste divisie gespeelde voetbalwedstrijden zijn: Emmen-RBC 2-0 ((H)): 64. Vonk 1-0, 90. De Vries 2-0. Scheidsrechter Blom. Toeschouwers: 3600. Geel: Spaans (Emmen); Van der Steene (RBC). Vitesse-DS 79 2-0 (1-0): 40. Van der Brom 1-0. 74. TrOntelman 2-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers: 3000. Geel: Stout, Van der Net (DS '79). SC Cambuur-De Graafschap 1-0 (0- 0): 83. Douma 1-0, Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers: 9200. Geel: Erkelens (SC Cambuur); Willems (De Graafschap). Eindhoven-Wageningen 3-1 (2-1): 16. Bogers 1-0, 25. Koster 2-0, 45. Lok 2-1. 81. Maas 3-1. Scheidsrechter Eg- bertzen. Toeschouwers: 1500. Geel: Verlijsdonk, Wouterse (Eindhoven). Helmond Sport-SC Heerenveen 1-0 <0-0): 82. Van Tilburg 1-0. Scheids rechter Verhoef. Toeschouwers: 2500. Geel: Van Tilburg (Helmond Sport); De Jong (SC Heerenveen). - Willem II-SC Heracles 4-2 (2-1): 12. Wanders 0-1, 36. Maddock 1-1, 45. Farrington 2-1. 57. Maliën 3-1, 68. Hoofs 4-1. 88. Galgenbeld 4-2. Scheidsrechter: Hubers. Toeschou wers: 3000. Rood: Degenaar (SC He racles). Geel: Broeken (Willem II); Hendriks (SC Heracles). SVV-NEC 3-4 (1-1): 25. Grim 0-1. 26. Oosterlee 1-1. 57. Grim 1-2, 58. Oos- terlee 2-2. 66. Grim 2-3, 75. Grim 2-4, - 89. Sonneville 3-4. Scheidsrechter: - Van Vliet. Toeschouwers: 1500. .Telstar-N AC 0-0. Scheidsrechter Luinge. Toeschouwers: 1500. Geel: Landsbergen (NAC). Volendam-RKC 3-0 (3-0): 19. Tol 1- 0, 31. Duif 2-0, 41. Jonk 3-0. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 2500. Geel: Voorn (Volendam). - Bustingorri scoorde na 36 minuten - maar kreeg tevens te maken met de opstandig heid van de supporters van de thuisclub, die een regen van voorwerpen over de Ma- drilenen uitstortten. De rau we eieren, kastanjes en spij kers vlogen de Madrilenen om de oren en dat niet al leen. De Argentijn Valdano werd aan het hoofd getroffen door een spijker en de Spaan se international Michel kreeg een kastanje vol op het oog. Italië Terwijl Juventus en Milan het publiek met 0-0 slechts verveling boden, zorgde San- dro Altobelli bij Inter - AS Roma (4-1) voor het broodno dige amusement. Door zijn hat-trick voert de 30-jarige aanvalsleider nu het klasse ment van topscorers aan (vier goals). Bij afwezigheid van de geblesseerde Karl- Heinz Rummenigge scoorde Altobelli in de 59e, 69e en 77e minuut. Achter het leidende Juventus lijkt Napoli (winst van 3-1 op Torino) met Mara- dona weer in goede doen. s Werelds duurste speler legde de basis voor twee treffers. Torino met Wim Kieft was kansloos. Engeland Bryan Robson heeft zaterdag zijn bijnaam „Captain Coura geous" alle eer aangedaan. De aanvoerder van het ge plaagde Manchester United snoepte persoonlijk de trotse koploper Nottingham Forest een punt af. Robsons gelijk maker in de 73e minuut, Garry Birtles had de thuis club vijf minuten in de twee de helft op voorsprong gezet, voorkwam dat Manchester United op de allerlaatste plaats in de Engelse eerste di visie belandde. Het opkrab belen van de Mancunians was goed nieuws voor Nor wich, dat dank zij een met moeite verkregen winst (1-0) op Queens Park Rangers naast Forest aan de leiding kwam. België In de strijd om de Belgische titel is de voorsprong van Club Brugge in het weekein de tot éen punt geslonken. De koploper gaf in de slotmi nuten van het duel tegen Be- veren onnodig een voor sprong van 2-0 uit handen. Anderlecht profiteerde van het gelijke spel van Club Brugge door in Brussel Beer schot met 5-0 weg te vagen. KV Mechelen voegde zich in de achtervolging op Brugge door de uitwedstrijd bij Ant werp in winst om te zetten. Standard trad bij Waregem aan zonder spifs Claessen, die vandaag zijn handtekening onder een contract met Tot tenham Hotspur zet en ver loor met 1-0. De Chileen Ol mos verzilverde in de tweede helft een strafschop. West-Duitsland Bayern München handhaaf de zich in West-Duitsland aan de kop van de ranglijst door Bochum met 3-2 te ver slaan. Bayer Leverkusen schoof door naar de tweede plaats, op twee punten van Bayern, door Werder Bre men met liefst 4-1 te ver slaan. Frankrijk De twaalfde speeldag is fataal gebleken voor Olympique Marseille, dat zaterdagavond bij Sochaux de eerste neder laag opliep (0-2). Bordeaux profiteerde gretig van die misstap van de Zuidfranse ri vaal door zelf een andere concurrent, landskampioen Paris Saint-Germain, af te schudden. Diego Maradona verlaat het veld na de wedstrijd van Napoli tegen het Torino van Wim Kieft. Napoli won met 3-1. Na afloop van de wedstrijd maakte Maradona bekend dat hij zich heeft teruggetrok ken als ambassadeur van Unicef, de jeugdorganisatie van de Verenigde Naties. Maradona meent na alle verhalen over zijn vermeende vaderschap dat hij de belangen van Unicef niet langer kan behartigen. Marco van Basten gaat weer eens als een stervende zwaan door de lucht nadat hij nauwelijks wordt geraakt door Mario Eleveld in het duel tussen Ajax en Fortuna S. AMSTERDAM Fortuna S. wist gistermiddag in de Meer niet langer dan een half stand te houden te gen Ajax. In de 34e mi nuut zette Van Basten de scoringsmachine in wer king en werd het een rui me zege voor de nieuwe lijstaanvoerder tegen de Limburgse middenmoter: 6-2. „Het was een leuke middag", aldus technisch- directeur Cruijff. Zijn col lega Jacobs was het daar niet mee eens. „Er werden bij ons te veel fouten ge maakt", meende Jacobs. Ajax hield van het begin af aan de Limburgse formatie in de greep. Hoewel het tempo niet hoog lag, moest er door de Limburgers hard worden ge werkt om steeds de gaten op te vullen. Die ontstonden onder een permanente druk. In de eerste dertig minuten werd Fortuna murw gespeeld. Vierendertig minuten bleef Fortuna, goed geleid door Thijssen, overeind. Daarna was het hek van de dam. Ajax kwam even in moeilijk heden toen Janssen een slor digheid van Spelbos afstrafte voor 2-1. Ajax verhoogde daar na het tempo en doeltreffend. Waarbij Bosman driemaal scoorde en zich steeds nadruk kelijker als opvolger van de aan het eind van dit seizoen vertrekkende Van Basten ma nifesteert. Ajax - Fortuna S 6-2 (2-0): 34. Van Basten 1-0, 37. Bosman 2-0, 55. Jans sen 2-1, 65. Bosman 3-1, 67. Bosman 4-1, 75. Dick 5-1, 84. Hoiverda 5-2, 85. Mühren 6-2. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 10.000. Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard (Winter), Silooy; Bosman, Van 't Schip, Wouters, Mühren; Van Basten, Witschge (Piek). Fortuna S.: Van Gerven; Maessen, Van Marwijk (Evers en Reijners), Boessen, Eleveld; Koevermans, Thijs sen, Mordang; Janssen, Hoiverda, ZWOLLE - Egbert Mulder was de man van de wed strijd. En dat dat niet hetzelf de is als de beste man van het veld bewees de arbiter zaterdag omstandig. Hij zag bij PEC Zwolle - Excelsior (2-3) van alles over het hoofd en compenseerde dat door te fluiten voor dingen die er niet waren. De ster van de show haalde zich daarmee nief alleen de woede van de echte hoofdrolspelers op de hals, maar ook van het pu bliek. Het leverde hem een vuistslag op van een suppor ter en er moest politiebege leiding aan te pas komen om Mulder veilig het stadion aan de Ceintuurbaan uit te lood sen. Trainer Co Adriaanse van PEC Zwolle omschreef het gedrag de solist met een variatie op een bekend the ma: „Hij kwam, hij zag niets en overwon". DEN HAAG De karakterist» van de gespeelde wedstrijden uil eredivisie betaald voetbal zijn: VVV Roda JC 0-4 (0-1) 45. sen 0-1, 68. Meyer 0-2, 88. Iwaniii 90. Hoekman 0-4. Scheidsrecp Van Ettekoven. Toeschouwers: I Gele kaart; Wildschut (Roda JC)[ VVV: Roox; Nijssen, Rutten (Col Van Rosmalen, Verhagen; Vall Rioge|s (Jansen), Van Berge I" gouwen; Verbeek, Reynierse, Roda JC: Smits; Hanssen, GrT nir), Smeets. PEC Zwolle Excelsior 2-3 (1-lF' Schapendonk 0-1, 12. Van Buurcr 1, 55. Schapendonk 1-2, 63. Van Or zen 1-3, 75. Pelleboer 2-3. Schf rechter: Mulder. Toeschouwers: f Gele kaarten: F. Booy (PEC) t Wasiman (Excelsior). Rode (twee keer geel): Kamstra (PECfr PEC Zwolle: Raven; Leusink (flf gelaar), Kamstra, Van Buuren, (Pelleboer); A. Booy, Wilkins, E kar; McNulty, F. Booy, Verschot Excelsior: Doesburg; Leenheer, L kers. Van der Padt, Van Touif Wasiman, Sörensen, Waslanden?' tuheru; Schapendonk, Van Goozl FC Utrecht - Go Ahead Eaglek ((H)) 55. Willaarts 1-0, 74. De Kf' 2-0. Scheidsrechter: Hobé, wers: 4500. Gele kaart: Coolenj Ahead Eagles). FC Utrecht: Van Noortwijk; Vaf Akker, Du Chatinier. Pattinaml11 Verrips; Plomp, Adelaar Kruyk; FrSser (Willaarts). Van en Van der Horst (Van der HooJ Go Ahead Eagles: Van der Tular, Back, Dilling en Witteif Coolen. Boerebach Smit. Hofstede en Brouwer (V link). AZ - SC Veendam 0-0. Scheidst, ter: Geurds. Toeschouwers: 1500Ï AZ: De Koning; Patrick, Guyt.K terveer, Ente; Jalink (Van lï Van Gaal, Tiktak; Van der Hef Loggie, Tol (CrUden). Veendam: Hoekstra; De Haan. I schoor, Wiebing, Mulder; Ster Nijgh, Veldmate, Huizingh kens); Klompstra, Huistra. Ir FC Groningen - Haarlem 3-1 De Koek 1-0, 39. De Wolf 2-(: Ey keikamp 3-0, 71. Keur Scheidsrechter Dolstra. Toes FC Groningen: Storm; Mason,'t Wolf, Van den Berg. Verkuyl; j'1 Riekerink, Van Dijk, Roossienti Koek, Houtman (Laetemia), Ejn kamp. Haarlem: Metgod; Verkaik, Atteveld, Matthaei, Moniz, (Kear); Modrezejewski ENSCHEDE PC Den Haag heeft gistermiddag in Enschede tegen FC Twente gekregen waar voor het was gekomen: nul handhaven en min stens een punt pakken. Dat de formatie van het trainersduo Van de Meent-Steegman ditmaal geen behoefte had aan een stijlprijs was wel enigszins te begrijpen. Bij verlies zou de Haagse ploeg naar de staartgroep duikelen. Bovendien moest het karwei in Twente worden geklaard met invallers voor Alfons Groenendijk (enkelblessu re) en de met beenblessu res sukkelende Pablo Plak en Leo Schellevis. Zo kon het dus gebeuren, dat de jonge Albert van Oos ten zijn competitiedebuut als basisspeler moest ma ken en deed als sobere linkerverdediger na een onwennig begin redelijk deed. Met de 0-0 als eindresultaat slaagde FC Den Haag dus in zijn opzet. De wijze waarop dit werd bewerkstelligd was niet zo moeilijk als op papier leek. Het vernieuwde en vooral ver jongde FC Twente van het duo Kees Rijvers-Theo Vonk had dit seizoen het nodige respect afgedwongen door tegen met name hoog geplaatste ploegen verrassend goede resultaten te boeken. Dit was voor FC Den Haag een reden temeer om vooral in de verdediging ui terst attent te zijn. Dat was FC Den Haag, met Martin Jol aan het hoofd en Joop Lankhaar die steeds meer flair van een routinier lijkt uit te stralen. Vooral voor de rust, toen de verdediging bijna permanent op zijn plaats bleef. FC Twente was daar door voortdurend aan de bal, maar slaagde er niet in ook maar één echte kans te creër- Ulustratief voor de Twentse veldmeerderheid in de eerste helft was het aantal hoek schoppen (9, in totaal 10) en doelpogingen 6, in totaal 11). FC Den Haag kreeg in En schede geen enkele hoekschop te nemen, deed voor de rust één serieuze doelpoging, erna drie. Die ene poging, waarmee de gasten doelman Theo Snel- ders onder vuur namen, vorm de overigens wel een uiterma te serieuze bedreiging voor de Twenten. Na een lange dwar- spass van Tony Morley (die overigens op de rechtervleugel begon) en een doorgekopte bal van Remco Boere kwam de op Heini Otto en Tony Morley in actie voor FC Den Haag Pouls van FC Twente. snelheid liggende Edwin Pur vis oog in oog te staan met Snelders, maar werkte het leer vlak voor het doel langs naast. „De grootste mogelijkheid voor ons", vond het Haagse trainersduo Van de Meent- Steegman. Toch leek de kans die Remco Boere in de tweede helft kreeg ogenschijnlijk gro ter. Hij had op aangeven van Edwin Purvis, die behendig langs Jan Pouls was geglipt, de 0-1 als het ware op de schoen liggen. De beweging, waarmee zich een nog fraaiere schietpo sitie wilde verschaffen er net één teveel en voor de Twentse om opruiming te houden FRANS FC Twente: Snelders: Koopman,! ten. Paus, Pouls; Willems, Bj Brilhuis (Groeleken); Lipponen, Caat (Weber), Wilson. FC Den Haag: Stam; Van Al Jol, Lankhaar, Van Oosten; P Otto, Danen; Morley, .Bouwens,

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12