Doorzettingsvermogen Jagerman weer beloond Motorsport op strand kost één miljoen Registratie van voetbal vandalen staat voor de deur Verzekeraars in paniek over schaatskleding GEEN RUST MEER VOOR VOETBALLIEFHEBBER iSPORT QeidoaQowuvnt VRIJDAG 3 OKTOBER 1986 PAGINA 9 Jiasparov vergroot kans LENINGRAD De kans dat Gary Kas parov zijn wereldtitel schaken prolon geert wordt steeds groter. De afgebroken 21e partij uit de tweekamp tegen Anatoli Karpov eindigde gisteren in Leningrad in [emise. De spelers kwamen nog voor vijf [etten aan het bord. Op voorstel van Kar- bov werd het remise. De stand in de [weekamp werd daardoor 10,5 -10,5. In de Brie resterende partijen speelt wereld- Kampioen Kasparov twee maal met [wart. De afgebroken partij kreeg het [volgende vervolg: Karpov met wit), afgebroken stelling: wit: Kd3, Lc2, M2. pionnen: a2. e4, f4, g3 en h4. zwart: Kd6, Pb6, Lc6. pionnen: a7. c5. f6. g7 en h6. 41Lc6-b5 (de jnder couvert afgegeven); 42. Kd3-e3 Pb6-a4 43. Kc3-d2 e5-c4, 44 e4-e5 f6 x e5; 45. Pf2-e4 Kd6-e6; (emise op voorstel van wit. Sterk herstel basketballers Den Bosch LEVERKUSEN Basket- bal-landskampioen Den Bosch heeft zich een gun stige uitgangspositie ge schapen voor het bereiken van de tweede ronde van het Europese toernooi der landskampioen. In Lever- kusen hield de Bossche ploeg de Westduitse titel houder TSV 04 op 70-70. Bij de dames won Amster dam gisteren de eerste wedstrijd simpel. In Tam pere werd de Finse titel verdediger van die naam verslagen met 70-55. John Metgod terug in voetbalselectie ZEIST Technisch directeur Rinus Mi- chels heeft John Metgod teruggehaald bij de selectie voor het Nederlands voetbal elftal. De 28-jarige verdediger van Not tingham Forest maakt deel uit de van de groep van zestien spelers, die volgende week in papendal een stage afwerkt ter voorbereiding op het kwalificatieduel uit de Europese titelstrijd, op 15 oktober in Boedapest tegen Hongarije. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Marco Van Basten, Jan Wouters, Sonny Silooy, Ronald Spel- bos, John van 't Schip en Frank Rijkaard (Ajax), Joop Hiele (Feyenoord), Hans van Breukelen, Mi chel Valke, Ruud Gullit en Ronald Koeman (PSV), Wilbert Suvrijn (Roda JC), Adri van Tigge-» len (Anderlecht), Erwin Koeman (KV Mechelen), John Metgod (Nottingham Forrest) en Wim Kieft (Torino). Europese sportministers steunen anti- apartheidsmotie DUBLIN De Europese ministers van sportzaken hebben gisteren besloten alle mogelijke actie te ondernemen om de sportbonden.ertoe te brengen al hun banden met Zuid-Afrika te verbreken. De ministers besloten echter niet tot een totale sportboycot. De Zweedse mi nister Ulf Lonnqvist had de ministers van de Raad van Europa gevraagd alle sportcontacten met Zuid-Afrika te ver breken en te komen tot een internatio nale boycot van Zuidafrikaanse atleten. Groot-Brittannië, Ierland en de Bonds republiek verzetten zich daartegen en brachten de Zweedse minister ertoe zijn motie te verzachten. NIEUW LOOSDRECHT Waar een gezonde do sis doorzettingsvermogen soms toe kan leiden, heeft Nicole Jagerman gisteravond c.q. vanoch tend heel vroeg voor de tweede achtereenvolgen de maal aan den lijve mo gen ondervinden. De 19- jarige tennis-belofte uit Amstelveen, sinds ruim anderhalve maand kam pioene van Nederland, won in de tweede ronde van de open nationale ti telstrijd in Nieuw-Loos- drecht op indrukwekken de wijze van de als acht ste geplaatste Engelse Annabel Croft: 2-6, 7-5, 6- 3. Waarbij Jagerman. net als in de eerste ronde te gen de Tsjechoslowaakse Iva Budarova, opnieuw vanuit schier geslagen po sitie terug krabbelde. Want na de eerste set, die de met een buitengewoon lange paardestaart toegeruste Engel se zonder al te veel moeite voor zich opeiste, gaf geen van de circa 300 toeschouwers nog een cent voor de kansen van Jagerman. Sommigen van hen begaven zich zelfs al naar één van de bijbanen, waar een dubbelspel met on der anderen de voornaamste trekpleister Helena Sukova werd afgewerkt, of naar het „promodorp" voor een natje of een droogje. Maar Jagerman zorgde er, in middels tegen het midder nachtelijk uur, vervolgens hoogstpersoonlijk voor dat de tribunes weer wat beter (maar toch nog altijd te schaars) werden bevolkt, dat er in de tot dan uiterst kille (qua sfeer dan wel, bepaald niet qua temperatuur) Panda-hallen plotseling toch nog van enig ieven sprake was. Een welko me afwisseling tijdens het nu al financieel geflopte evene ment, want al zou de toeloop de nog resterende drie dagen plotseling overweldigend worden, dan nog kan het streefgetal van 7500 bezoekers gezien de beperkte accommo datie al niet meer worden be reikt. Op technisch gebied moest Ja german ongetwijfeld haar meerdere erkennen in haar Engelse tegenstreefster, die niet voor niets 132 plaatsen hoger op de wereldranglijst staat genoteerd. Maar na haar gemakkelijke begin liet de concentratie bij Croft.meer en meer na. Jagerman, die voor de door het uitlopen van een aantal eerdere ontmoetingen wel wat erg laat begonnen partij even de ogen had geslo ten in de auto van trainer Fe lix Kaplan, hield in de tweede set goed gelijke tred en pepte zichzelf in de slotfase zelfs dusdanig op dat met 7-5 een derde set nodig bleek te zijn. Het enthousiaste spel van de uitgeslapen Noordhollandse, die niet mocht klagen over een aantal arbitrale beslissin gen, hield vervolgens keurig stand en niet Annabel Croft, maar wel degelijk Nicole Ja german plaatste zich uiteinde lijk voor de kwartfinales, waarin ze vandaag aantreedt tegen de Italiaanse Raffaela Nicole Jagerman (hier in aktie tijdens de door haar tenslotte succesvol afgesloten NK in Scheveningen) bereikte gisteravond de kwartfinales van het Grand-Prixtoernooi in Nieuw-Loos- DICK KIERS drecht. Telles verliest van lationale aloeg EN HAAG De dames t»n Fototechniek-Hellas Ëbben gisteravond van het ederlands handbalteam prloren met 24-16. te wedstrijd werd gespeeld I het kader van de Data- tam Cup, ter voorbereiding fen Oranje op de komende jereld kampioenschappen in Ecember in ons land. De 'edstrijd was, evenals zovele idens deze competitie, van (et al te hoog niveau. Aan- ankelijk leek Hellas beter oor de dag te komen dan idens de eerste ontmoeting |9-10), maar halverwege ad de nationale selectie toch fn voorsprong van vijf tref- rs: 9-14. Kenmerkend was b afwezigheid bij Hellas van rsula Dekeling wegens een bakontsteking en bij Oranje fen Hanneke van Eyl (zij beft zich letterlijk in beide 9nden gesneden, maar haar k-deelname blijft moge- Ik), want het venijn was uit ïide ploegen. Oranje-speel- er Ingrid Wagner, die voor ize wedstrijd voor haar ei- In team Hellas uitkwam, aaide een dikke voldoende, aast haar negen treffers teek zij opnieuw de meest litiatiefvolle speelster. Aan hotkracht ontbrak het ook lonique Geitz (5) en Esther ageman (8) niet. [oto- prijzen [EN HAAG Toto 39a heeft in winnaar van de eerste fijs opgeleverd. De verdeling prijs: 1 x 8.779,40; 2e prijs: x 731,60; 3e prijs: 82 x 178,40 ontvangen. ijferspel nr. 39 en 39a (win- pnd nummer: 54 97 55): 2 x6 jfers goed; 4x5 cijfers goed; I x 4 cijfers goed; 260 x 3 cij- (rs goed; 2.367 x 2 cijfers Sportwereld petbal De tuchtcommissie n de KNVB heeft Mike pall van Go Ahead Eagles [or één bindende wedstrijd jschorst. Small kreeg in het iel van zijn club in Deventer pt AZ (1-1) tweemaal een le kaart en moest het veld frlaten. asketbal Den Bosch gaat pandag in een kort geding [or de Amsterdamse recht- nk in beroep tegen de beslis- ng van de NBB de landskam- pen twee punten in minde- pg te brengen nadat tijdens it eerste competitie-weekein- I aan een toernooi in Israël prd deelgenomen. f Mehdi Rezvani, één van de vier Iraanse gewichtheffers die de Aziatische Spelen benutte om asiel aan te vragen. Gewichtheffers verdwenen in Seoel SEOEL Tijdens de Aziatische Spelen in Seoel zijn gisteren vier Iraanse gewichtheffers verdwenen. Zij liepen nog wel met de rest van de ploeg naar de douane-controle op het vliegveld, maar verdwenen daarna. De ambassade van Iran maakte be kend dat de vier asiel hadden gevraagd. DEN HAAG In het nieuwe hoofdkantoor in het Haagse Mariahoeve presenteert de verzeke ringsmaatschappij Aegon vandaag als sponspor van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijers Bond de schaatsselecties voor het nieuwe seizoen. De rijders en rijdsters stellen zich natuurlijk voor in nieuwe kleding. Maar de afgelopen week was juist hierover lichte lijk paniek. De firma die de kleding moest bedrukken had een foutje gemaakt. Na het be drukken was de kleding onder een te hoge temparatuur ge droogd. Daardoor ging de be lettering „lopen" en was de kleding niet meer bruikbaar. De drukker moest opnieuw aan de slag en zou daardoor een schadepost hebben gele den van dertigduizend gulden. Henny Koopmans, namens de verzekeringsmaatschappij be trokken bij de sponsoring: „Het is inderdaad misgegaan met de kleding. Maar gelukkig is toch alles op tijd klaar en staan de selecties kunstrijden, short track, hardrijden en ma rathonrijden er tijdens de pre sentatie keurig bij. Of het in derdaad om een bedrag van dertigduizend gulden gaat durf ik niet te zeggen Het is hem ook niet bekend of de drukker verzekerd is tegen dergelijke schade. Dat zou dan best wel eens bij Nationale Nederlan den kunnen zijn. Die verzeke ren alles. En goed. SCHEVENINGEN Voor de zesde keer wordt op zondag 12 oktober de Veronica-strandra- ce op Scheveningen gehouden. Dit spectaculaire sportevene ment is uitgegroeid tot een van de grootste motorgebeurtenis sen ter wereld. Circa duizend deelnemers uit Europa, de Verenigde Staten en Canada zullen aan de start verschij nen. Veronica-televisie zal de race op die dag rechtstreeks uitzenden van 14.00 tot 17.00 uur. Maar liefst 44 landen zul len dit gebeuren zien via het Eurovisienet. De strandrace wordt opgenomen met 16 ca mera's. Het evenement kost rond één miljoen gulden. Voor de drie uur televisie zal Vero nica er 600.000 gulden aan bij dragen. De grote man achter het eve nement is de Rijswijker Bob de Jong. Hij is chef sport van Ve ronica-televisie: „Ik wil wel even duidelijk maken dat Ve ronica niet de organisator is. Veronica geeft alleen zijn naam eraan. Er zijn een hoop vrijwilligers en de stichting Scheveningen Bad, die in sa menwerking met de Konink lijke Nederlandse Motorsport Vereniging voor dit gebeuren in de weer zijn. Omdat het evenement elk jaar groter wordt, hebben we nu ook het organisatiebureau van Peter Bonthuis in de arm genomen". Woestijnracers Hoofdonderdeel van het eve nement is de strand-motorra- ce, waarvan exact om 16.00 uur de start is en waaraan on geveer 700 solorijders uit ver schillende landen zullen mee doen. Op de eerste startrij staan in elk geval opgesteld Leo Combee, de winnaar van de vijfde editie van de stran drace 1985, Eric Geboers, de ex-wereldkampioen uit België, Peter Herlings, John van der Berk, het talent uit Oss, dit jaar als tweede geëindigd in het wereldkampioenschap 125cc, en Johnny O'Mara, een van de sterkste rijders uit de Verenigde Staten. Verder uit Amerika, de winnaar van 1984, Mike Beier, alsmede de twee sterke woestijnracers, te weten Dan Smith en Randy Morales, die ieder een keer de zware Baja 1000 wonnen, als mede Chuck Miller. Ook de veelvoudig strandracewinnaar en kampioen van Nederland in de 500cc Kees van der Ven zal van de partij zijn. Andere belangrijke deelnemers in de soloklasse zijn: Jo Martens, Si mon Schram, Jan van Poppel, Gert-Jan van Doorn, Scott Gardner, Dinand Zijlstra en Gerard Rond. Naast de solorijders zullen ook de Trike-rijders en zijspannen van start gaan op hetzelfde parcours als de solorijders. Met name de belangstelling vanuit Amerika voor de Trike-race is overweldigend te noemen. Vele rijders hebben besloten om hun eigen machines uit Amerika mee te brengen om op deze manier de beste kan sen te hebben voor een hoge klassering. De eerste vijf edities van het motorsportspektakel in Sche veningen duurden twee dagen. Nu is er een vijfdaagse van ge maakt, die vrijdag 10 oktober van start gaat met sprintwed strijden over 200 meter, een trial op de boulevard, strand en golfbrekers. Zaterdag is er een strandcross voor Yamaha- rijders, een motorshow, een so lex-race en een Trike-race over een kilometer. Zondag staat de strandrace natuurlijk centraal. Maandag 13 en dins dag 14 oktober is er een moto- cross-school voor de jeugd op het strand bij de haven. Als de weersomstandigheden goed zijn, behoren een half miljoen kijkers bij deze motor-vijf daagse zeker tot de mogelijk heden. ARTHUR VAN RIJSWIJK De voetballiefhebber die in alle rust wilde kijken naar en bij voorkeur genieten van de verrichtingen van zijn favoriete club, werd de afgelopen jaren in toenemende mate gecon fronteerd met ernstige vernielzucht van zich supporters noemende vandalen. Hij vond dat ongetwijfeld jammer, maar teruglopende bezoekersaantallen maken duidelijk dat hij in plaats daarvan menigmaal koos voor het volgen van de wedstrijd op de televisie. Voor politie, justitie en open baar ministerie ging die vlieger niet op: zondag na zondag moesten zij de problemen beroepshalve te lijf zien te gaan. Hieronder de eerste aflevering van een serie verhalen waar in de balans wordt opgemaakt van de gang rond het voet balvandalisme tot nu toe. Een balans die nog lang niet in evenwicht blijkt. UTRECHT De maat regelen om het voetbal vandalisme in te dam men spelen zich niet al leen af rond de treinen en voetbalvelden. Justi tie heeft ook naar ande re, administratieve mid delen gegrepen om greep op het probleem te krijgen. In het oog springen de registratie van gegevens van voet balvandalen en de ver strekking van gegevens door het openbaar mi nisterie aan de KNVB om het de clubs moge lijk te maken relschop pers bij voorbeeld een stadionverbod op te leg gen. Het bij de gemeentepolitie van Utrecht ondergebrachte Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) begint dezer dagen met de registratie van voetbalvan dalen die worden verdacht van het plegen van strafbare feiten bij een wedstrijd. Het gaat daarbij om registratie van persoonsgegevens met informatie vanuit het open baar ministerie over bij voorbeeld eerdere veroorde lingen, rechterlijke stadion verboden met meldings plicht etcetera. Inspecteur Den Uyl is coör dinator van het sinds maart operationele CIV, dat overi gens niet alleen registreert maar ook adviseert over de aanpak van wedstrijden met een verhoogd risico. Hij schat de harde kern van de voetbalvandalen op tweedui zend mensen, van wie naar schatting achthonderd in het Cl V-bestand zullen belan den. Kerfstok „Tot nu toe kon het voorko men dat een jongen die in één seizoen vier keer werd aangehouden, zelfs na de vijfde aanhouding niet zou worden vervolgd. Door het aanleggen van een persoons bestand kan justitie nu bij ons informeren wat zo'n jon gen op zijn kerfstok heeft staan en daar rekening mee houden. Justitie geeft op haar beurt aan ons door wat er verder strafrechtelijk met hem gebeurt" aldus Den Uyl. Het vastleggen van de gege vens betekent een forse ver ruiming van de normen. Den Uyl is zich ook bewust van de nadelen die aan de centrale registratie kleven. „Het verschil met de huidige werkwijze is niet alleen dat we mensen registreren die van een misdrijf of overtre ding worden verdacht en dus nog niet zijn veroor deeld, maar zeker ook dat ze als voetbalvandaal zijn gela beld". Een privacy-regle- ment moet waarborgen dat alleen politie en justitie inza ge krijgen in het bestand. Met ingang van dit voetbal seizoen werd het ook bij wij ze van experiment mogelijk dat het openbaar ministerie onder bepaalde voorwaar den de KNVB strafrechtelij ke gegevens verstrekt over voetbalvandalen. Wanneer een club een supporter op basis daarvan een stadion verbod oplegt gaat hij daar mee volgens mr. Behling niet op de stoel van de rech ter zitten: „Het gaat om een civielrechtelijke maatregel. De KNVB kan mensen de toegang weigeren, net zoals een kroeg dat kan". Is het verstrekken van gege vens dan geen inbreuk op de privacy? Behling: „Natuur lijk is het dat, maar dat moet worden afgewogen tegen het algemeen belang. Als je ge gevens over mensen aan derden verschaft - en dat ge beurt met alle zorgvuldig heid soms ook aan bij voor beeld slachtoffers van mis drijven - dan moet je die be langenafweging maken. Is het hele wetboek van straf recht welbeschouwd niet één inbreuk op de privacy?" Justitie en politie kan een creatieve inbreng in het hele strafrechtelijk proces niet ontzegd worden. De vraag is echter of met het totale pak ket van registratie, verstrek king van namen, de acties van aanhoudingseenheden, het fouilleren, de speciale treinen, het „begeleide" ver voer en alle inperkingen van bewegingsvrijheid het strafrecht niet wat wordt „opgerekt". ^sportprogramma ZATERDAG BADMINTON Hoofdklasse: Arnhem-Dulnwijck, VELO-Carlton '80. Van Zijderveld- Drop Shot, BCH-Victoria. Overgangs klasse A: Van Zijderveld 3-Arnhem 2, VELO 2-Arnhem 4, Smash H-Assen, Oosterhout-Duinwijck 2. B: Drop Shot 2-Schljndel, Duinwijck 3-Metro, Arn hem 3-Van Zijderveld 2. BCH 2- Smash V. BASKETBAL Haren eredivisie: Zaandam-Donar. Haaksbergen-Noordkop, Weert-Den Bosch, Utrecht-DAS, Orca's-Canadl- ans. Promotiedivisie: Eindhoven-Ra- cing Beverwijk (zo), Basketiers-Green Eagles, Voorburg-Red Giants (do). Eerste divisie A: Ymir-BV Alphen. BV Amsterdam-Hoofddorp, Groningen- Zeemacht. B: Flash-BV Rotterdam (zo), ASVU-Rotterdam Zuid. Oamea promotiedivisie: Zeemacht-BV Lisse (zo), Jolly Jumpers-Sea Devils, MSV- Green Eagles, Groningen-Grasshop- KORFBAL Hoofdklasse: Die Haghe-PKC. Over gangsklasse A: HKC Ha-Trekvogels, Dalto-Blauw Wit, TOP S-Fides Pacta. B: Samos-KVS, Rapiditas-DKOD. Promotieklasse A: Kinderdijk-Drach ten, VES-Sportclub, Antilopen-Pernix. Ritola-Thor. B: Steeds Hooger-VEO, Keizer Karei-Rust Roest. C: Kwiek- Swift M, Groen Geel-SMS. TAFELTENNIS Heren eredivisie: Avanti-Valkens- waard, Eindhoven-De Veluwe, Gaan deren-Middelburg Zuid, TT Amster- dam-Scylla. Eerste divisie: Gaande ren 2-Oegstgeest, JCV-Shot W. Zwol- le-OTTC, Avanti 2-De Veluwe 2. Tweede divisia 1: Torenstad-Oegst- geest 2, Irene-Nieuw Vennep, SKF- JCV 2, Quick '32-Eindhoven 2. Da mes eredivisie: Irene-Avanti, Amster dam "70-Weert, Hotak '68-Konlngs- lust, Shot W-Torenstad. Eerste divi sie: Middelburg-Scylla, DOCOS- Avanti 2, Nöordkop-Hoonhorst 2. Vi- tac-Hoonhorst. VOLLEYBAL Heren eredivisie: DOS-Dynamo A, Reflex-Orion, Sudosa-Zevenhuizen, Animo-AMVJ, Lycurgus-Geldrop. Eerste divisie B: P P-Vlaardingen, VCS-VCH, Avanti-Nijmegen, SDO- Hulst, Utrecht-BOVO, VVC-Geldrop 2. Dames eredivisie: Martinus-VVC, Zaan '69-Dynamo A, Voorburg-Orion (woe), Sudosa-DVO, Sarto-AMVJ. Ly- curgus-Olympus. (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG Ervaringen in Groot Brittannië met het droogleggen van stadions heb ben uitgewezen dat het agres sieve gedrag van supporters afneemt, deelde staatssecreta ris Dees van WVC mede. Dees liet gisteren na terugkeer van een conferentie met zijn Eurpose collega-sportbewinds- lieden in Dublin weten nog wel met de burgemeesters in ons land over de zaak te wil- Droogleggen in Engeland is succesvol' len gaan praten. Er zijn ver schillende burgervaders die zich tegen een landelijk ver bod op verkoop van alcohol in voetbalstadions hebben uitge sproken. Men wil een derge lijk verbod zelf kunen uitvaar digen, als hoofd van de politie. De staatssecretaris liet ook blijken niet onsympathiek te staan tegenover een plan van het Kamerlid Lankhorst (PPR). Deze wil clubs zelf ver antwoordelijk stellen voor het gedrag van hun fans op straffe van uitsluiting van wedstrij den. In Dublin is overigens slechts terloops over het voetbalvan dalisme gesproken. Geconsta teerd werd dat er beleidsmatig vorderingen zijn gemaakt, on der meer door het opzetten van een Eurppese conventie eind 1985. Er werd in Dublin qpk gesproken over maatrege len ter beperking van blessu- Boksen Bij de Londense bookmakers geldt Alex Blan- chard met 4-1 als favoriet voor het gevecht om de Europese ti tel in het halfzwaargewicht te gen de Westduitser Ralf Roc- chigiani, vrijdagavond in West-Berlijn. WATERPOLO Heren hoofdklasse: DZV-AZPC, Po lar Bears-AZC, De Zijl LGB-HZC De Robben. Eerste klasse A: Nereus- Merwede, Flevo-Het IJ. LZ '86-ZPB, ESCA-ZPA (zo). B: HZPC-Rotterdam, BZPC-Rapido '82. llosser-Njord V, Brandenburg-Het Ravijn. ZAALHANDBAL Heren eredivisie: E O-Swift R, Lo- real-Sittardia, Hellas-Hermes. Blauw Wit-Aalsmeer. Tachos-Hercules H. Eerste divisie B: UDSV-BEVO, Seijst- Attila. ZONDAG BADMINTON Hoofdklasse: Victorla-Arnhem, Drop Shot-VELO, Carlton '80-Van Zijder veld, Duinwijck-BCH. HOCKEY Heren overgangsklasse A: Groninger Studenten-Groningen, Union-Wage- ningen, Gooische-Leiden, Geel Zwart- HOD, Rotterdam-MOP, Hurley-HIC. B: Nijmegen-Ede, Hudito-VIctoria, Pl- noke-Laren, Graspiepers-Schaerweij- de. Forward-Den Bosch, Venlo-Te- genbosch. Eerste klasse A: DSHC- Spirit, Groen Geel-Warande, Asvion- Ring Pass, Leonidas-Push, Were Di- Zwart Wit. B: Hilversum-Randwljck, Voordaan-Alliance, De Kievlten- Strawberrles, Myra-HBS, Be Fair- Castricum. Tweede klasse A: Aeolus- Dopie, Evergreen-Cartouche, VCL- Zoetermeer, Roomburg-Forescate, Alecto-Pollux. B: VW-Alkmaar, Xe- nios-Kraaien, Scheijbeek-FIT, Benne- broek-Noordwijk. Rood Wit-Eechtrop. Dames hoofdklasse: Were Di-Rotter- dam. Hilversum-EMHC, Oranje Zwart- MOP, Amsterdam-Kampong, Up- ward-HDM, HGC-Groningen. Over gangsklasse B: DKS-Forward, HBS- Hurley, Union-Wagenlngen, Schaer- weijde-GHBS. Den Bosch-Venlo, Craeyenhout-Kleln Zwitserland. Eer ste klasse A: Breda-Alecto. Noord- wijk-Leiden, Hudito-Leonidas, Til- burg-Dordrecht, Warande-De Kievi ten. Tweede klasse A: Cartouche-Ae olus. Groen Geel-Spirit, Rijswijk- Krimpen, Waddinxveen-Zoetermeer. Te Werve-Asvion. B: Alkmaar-Fores- cate, Bennebroek-FIT, Castricum- Scheijbeek, Rood Wit-Hermes. Kraai- en-Roomburg. KORFBAL Hoofdklasse: Oeetos-Rohda. Fortu- né-LDO, DOS '46-Oost Arnhem, SCO-Allen Weerbaar. Overgangs klasse A: HKV-PAMS. B: Archipel- SIOS, Wordt Kwiek-ZKC '16. Promo tieklasse B: Blauw Wit '51-PSV, HKC He-Sperwers. C: DETO-Ons Eiber nest, SDO-DTV Eerste klasse B: Ro- zenburg-Vlaardingen, Achilles-Zuider- kwartier, Overkanters-Ready, OSCR-. Het Zuipen. ROLHOCKEY Tweede klasse: RHP-ZRC 2. Licht stad 3-Residentie 3, Dordt-Pancho, Agor 2-Lichts»ad 4, RCM-Zoetermeer. RUGBY Ereklasse: USRS-AAC, t Gooi-REL. DIOK-Castricum, HRC-Dukes, NFC- RCH. De Veluwe-Valkenswaard, TT Amster dam-Gaanderen, Scylla-Middelburg Zuid. Eerste divisie: Oegstgeest-Shot W, Gaanderen 2-JCV, OTTC-De Velu we 2, Zwolle-Avanti 2. Tweede divi sie 1: Oegstgeest 2-Nieuw Vennep, Torenstad-lrene, JCV 2-Eindhoven 2, SKF-Quick '32. Dames eredivisie: Avanti-Weert, Irene-Amsterdam '78, Koningslust-Torenstad, Hotak '68- Shot W. Dames eerste divisie: Scyl- la-Avanti 2. Middelburg-DOCOS, Hoonhorst 2-Hoonhorst, Noordkop- Vitac. VELDHANDBAL Dames eerste klasse regio F: DWS- Vires et Celeritas, Odis-Ancora, Quin- tus-Westlandia. WIK-Actief. Heren: Rijnstreek-DES, Saturnus-EDH, Tref- fers-M. Saturnus, WIK-UVG. ZAALHANDBAL Heren eredivisie: Swift A-V L. Eer ste divisie B: Meteoor-BDC, Internos- Sittardia 2, EMM-Quintus. Tongelre- Pius X. Dames eerste divisie B: Wings-DVC, Animo-SVM, UVG-Cae- sar, EMM-Hellas 2, lason-Hercules R, Zonnebloem-Attila. sportuitslagen TENNIS Open NK dames Nieuw-Loosdrecht Enkelspel, achtste finales: Sukova (Tsj)-Holladay (Vst) 6-2, 6-3; Jager man (Nedj-Croft (Gbr) 2-6, 7-5, 6-3. Dubbelspel, 1e ronde: Budarova/Ma- leeva (Tsj/Bul)-Borneo/Salmon (Eng) 6-3, 3-6, 6-4; Bollegraf/Field (Ne- d/Aus)-Holikova/Marsikova (Tsj) 6- 2,4-6,7-6(7-3); Jordan/Sukova (Vst/ TsjHolissaint/Krapi (Zwi/Oos) 6-1, 6- 0. VOETBAL Europa Cup voor bekerwinnaars Katowice (Pol)-Fram Reykjavik (IJs) 1-0 (0-0): 02. Koniarek 1-0. Scheids rechter; Namoglu (Tur). Toeschou wers 25.000. Eerste wedstrijd 3-0. Katowice ronde verder. 1 (0-1); 8. Passarella 0-1. Scheids rechter: Eriksson (Zwe). Toeschou wers: 60.000. Eerste wedstrijd 2-0. In- ter ronde verder. WIELRENNEN Ronde van Ierland 2e etappe: 1. Bauer (Can) 4.09,21, 2. Hanegraat (Ned) z.t., 3. Jones (Gbr) z.t. 4. Vanderaerden (Bel) op 7 sec.. 5. Kelly (Ier) z.t., 6. Elliott (Gbr) z.t., 7. McCann (Ier) z.t., 8. Thomas (Gbr) 2.t., 9. Sherwen (Gbr) z.t., 10. Van der Poel (Ned) z.t Algemeen klasse ment: 1, Bauer 9.24,43, 2. Vanderaer den op 3 sec., 3. Kelly op 0.08, 4. Joho (Zwi) op 0.09, 5. Elliott op 0.10, 6. Van der Poel op 0.12, 7. Thomas op 0.17, 8. McCann z.t.. 9. Lieckens (Bel) z.t.. 10. Sherwen (Gbr) z.t.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9