Protest tegen storten van zuiveringsslib Geen ontheffin voor bewoners Oude Wetering Alphense Eurodag Opgeknapt Vierde Alphens scrabble toernooi in De Ridder Weer vrijspraak voor sweepstake van ANWB Commissie wil meer tijd voor plan verkeersveiligheid LEIDEN OMGEVING CeidófeSomont VRIJDAG 3 OKTOBER 1986PAGINA 14 Inbraken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vijf wo ningen in de omgeving van de Kerklaan in Zoetenvoude- dorp zijn woensdagnacht het doelwit van inbrekers ge weest. In alle gevallen kwa men de daders binnen door de achterdeur te forceren. Er werd voornamelijk geld en sieraden gestolen, alsook één videorecorder. De schade loopt in de duizenden gul dens. Postzegelbeurs LEIDSCHENDAM De Zuid-Hollandse Vereni ging van Postzegelverza melaars houdt morgen een grote postzegelruil beurs in het Diensten centrum Duivenvoorde aan de Graaf Willem de Rijkelaan in Leidschen- dam. De beurs is open van 19.00 tot 22.15 uur. De toegang kost voor met-leden een gulden vijftig, 65plussers en jeugd betalen 75 cent. Niet-leden, die een tafel willen, betalen vijf gul den, entree inbegrepen. Vernielers aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft van nacht vier jeugdige Alphena- ren aangehouden die auto's hebben beschadigd op de Edel steen in Alphen. Van negen auto's werden de spiegels er af getrapt. Getuigen achtervolg den het kwartet, in leeftijd va riërend van 15 tot 20 jaar, en in de Barnsteenstraat kon de inmiddels gealarmeerde politie de jongens aanhouden. Tegen twee van hen werd proces verbaal opgemaakt wegens vernieling. Eén verdachte zit nog ingesloten, de rest is naar huis gestuurd. AUTO IN SLOOT ALPHEN AAN DEN RIJN Een 44-jarige inwoner van Alphen is gisteravond met zijn auto in een sloot terecht gekomen. De man reed onder invloed en vloog op de Nieuwkoopseweg, ter hoogte van Kerkvlietweg uit de bocht. De auto belandde in een sloot en vloog in brand. De bestuurder werd door om standers gered. Hij raakte ge wond aan het gelaat en moest in ziekenhuis Rijnoord wor den behandeld. Er is proces verbaal tegen hem opge maakt. Bodem verontreiniging in Alkemade ALKEMADE In het be- richt in de LC van gisteren over bodemverontreinigin gen in Alkemade werd ten onrechte het adres Geestweg 16 genoemd. Dit moet nr. 61 zijn. In het bericht ontbreken voorts de volgende lokaties: Aderweg in Roelofarends- veen, Waterloospolder in Oud Ade en twee lokaties aan de Boekhorsterweg in Oud Ade, voorts de Lange Dwarsweg in Nieuwe Wete ring en Zuidweg 16 in Rijp- wetering. Vijzel mag niet te veel lawaai maken ZOETERWOUDE Het vijzelgemaal van het wa terschap Noordwoude uit Hazerswoude aan de Wei- poortseweg in Zoeterwou de mag niet te veel lawaai maken. Dat heeft de Raad van State besloten naar aanleiding van het be zwaarschrift dat indertijd tegen de bouw van het ge maal is ingediend door P.T. den Eisen, die aan de Weipoortseweg 85 woont. Het gemaal bevindt zich op een afstand van 45 meter van de woning. Volgens de Raad van State mag het vij zelgemaal overdag niet meer dan 40 Decibel geluid ma ken. 's avonds niet meer dan 35 Decibel en 's nachts maxi maal 30 Decibel. Het water schap Noordwoude heeft in middels al ingespeeld op deze eis. Als beide elektromotoren van het gemaal draaien wordt er 33 Decibel geluid geproduceerd. Daarom laat het waterschap 's nachts één motor draaien. De water stand kan op deze manier onder normale omstandighe den op het vereiste peil wor den gehandhaafd. Alleen on der extreme omstandighe den, zoals een zware on weersbui zou wellicht het in schakelen van beide motoren 's nachts noodzakelijk kun nen zijn. Als die situatie zich regelmatig zou voordoen zal het waterschap alsnog ge luid werende maatregelen ne- De overige bezwaren van de heer Van Eisen zijn door de Raad van State verworpen. De mogelijke verslechtering van de waterkwaliteit in de Weipoortsevliet door het uit slaan van oppervlaktewater uit het vergrote bemalingsge- bied, baggeroverlast en be perking van het uitzicht worden door de Raad van State niet gezien als steek houdende argumenten. De hinderwetvergunning die de gemeente Zoeterwoude voor het gemaal heeft verleend, is nu alleen op het punt van het geluid dat door het ge maal wordt gemaakt enigs zins gewijzigd. Woubrugge dekt tekort tennis- kantine niet WOUBRUGGE De commissie financiën be sprak gisteravond de extra subsidie-aanvraag van tennisvereniging S'70. Evenals de commissie Welzijn wilde men niet verder gaan dan het ver strekken van 1500 gulden. De tennisvereniging had •prachtige tekeningen ge maakt voor een nieuw club gebouw. In de begroting had nien de kosten van het riole- rmgsgedeelte echter niet op genomen. De extra kosten van 15 duizend gulden kan de 350 leden tellende vereni ging niet opbrengen. De ge meente Woubrugge werd verzocht het gat te dichten. Na de commissie welzijn voelde ook financiën daar niet voor. De raadsleden Scheelbeek. Noordam en Van der Nagel wilden niet verder gaan dan tien procent •jvan de aanvraag. Dat zou men immers bij een correcte begroting ook gekregen heb ben. Raadslid Van de Vechte achtte de tien procent uit de lucht gegrepen en wilde het verzoek wel toestaan. Zijn collega Brunt echter wenste voor de tenniskantine geen cent meer uit te geven dan reeds was afgesproken. Ten- Enisvertegenwoordiger Diede- rik Regenbogen, die zijn voorzitster Anneke van Woerden verving toonde zich uiterst somber over de toekomstige bouw. „We ko men op dit moment gewoon geld te kort", was zijn uit spraak. Niettemin blijft hij van mening, dat de bouw doorgaat. Op 24 oktober gaat de eerste paal in de grond. ALKEMADE De ge meenten Alkemade en Al phen gaan bij Gedeputeer de Staten bezwaren indie nen tegen het eventueel aanwijzen van terreinen in de gemeente voor het storten van zuiveringsslib en baggerspecie. In Alke made gaat het om het zo genaamde „Land van Bontje". De gemeente wil al geruime tijd het terrein gebruiken om er het der de veld van voetbalver enijging DOSR, het volk stuincomplex en de lan- d ijsbaan te huisvesten. Het huidige derde veld en het bestaande volkstuin complex achter het indus trieterrein kunnen dan bij het veel te kleine indus trieterrein worden getrok ken en op de bestaande landijsbaan in Oude Wete ring kunnen huizen wor den gebouwd. Het CDA-raadslid N. van Rui ten somde tijdens de vergade ring van de raadscommissie ruimtelijke ordening een reeks van bezwaren op tegen realise ring van het provinciale plan. Zo noemde hij de negatieve in vloed van zuiveringsslib op het milieu, de overlast voor omwonenden en de verkeers situatie ter plaatse onder meer voor fietsers. Van Ruiten wil de weten of het twee meter uitdiepen en dan volstorten met verontreinigd materiaal eigenlijk technisch wel haal baar is. Zo ja, dan vroeg hij zich af of de afgegraven grond kon worden gebruikt voor het dempen van sloten in het re constructiegebied van Roelofa- rendsveen. Van Ruiten toonde zich voorts bezorgd over de kwaliteit van het drinkwater, omdat langs de dijk ter plaatse de hoofdwaterleiding loopt. Aangezien stortplaatsen van zuiveringsslib en baggerspecie meestal met bomen worden beplant, zei Van Ruiten: „We zitten hier helemaal niet te wachten op een bos van tien hectare. Dat wordt een broed plaats van ongedierte, hetgeen een zeer ongewenste ontwik- PPR motiveerde haar bezwaar tegen de stortplaats vooral op basis van reeds gedane belof ten over de verhuizingvan het voetbalveld en de volkstuinen, waardoor het industrieterrein kan worden uitgebreid. Voor F. Hoogeboom van de PvdA woog de gemeenschappelijke zorg voor een geschikte afvoer van zuiveringsslib erg zwaar. „We mogen ons niet te mak kelijk van die gezamenlijke verantwoording afmaken", zo zei hij. Vorige week organiseerde het provinciebestuur een voorlich tingsbijeenkomst in Alphen over haar nota „Locaties voor de berging van zuiveringsslib en baggerspecie". Vertegen woordigers van de provincie legden de nadruk op de ge meenschappelijke verantwoor delijkheid ten aanzien van het zuiveringsslib. „Wij produce ren indirect met zijn allen zui veringsslib en zullen dus ook met zijn allen een oplossing daarvoor moeten zoeken". Volgens provinciale deskundi- keling zou zijn voor de naast- gen valt de stankhinder mee. gelegen tuinbouwgebieden Voorts zei hij te vrezen voor ernstige stankoverlast in de wijde omtrek. Mevrouw L. Castelein van de Een volledige veiligheid van het milieu is niet te garande ren. maar door een dubbel drainage systeem en regelma tige controles zal het risico mi nimaal zijn. Het gemeentebe stuur is van plan om, indien Alkemade onverhoopt als defi nitieve lokatie wordt aange wezen, suggesties te doen voor alternatieve lokaties binnen de gemeente. In dat geval denkt men aan de Rode Polder, waarin de aanleg van een re creatiegebied al is geprojec teerd (een recreatiegebied is goed te realiseren op een stort plaats van zuiveringsslib) of de voormalige vuilstortplaats langs Provinciale Weg nr.5. Inmiddels is bekend geworden dat er. bij realisering van de stortplaats, geen grond zal vrij komen voor hergebruik in het reconstructiegebied, omdat de meeste vrijkomende grond no dig zal zijn voor de aanleg van een aarden omwalling. In Alphen heeft de provincie het oog laten vallen op een stuk grond achter de schans, omzoomd door de spoorlijn, de Gouwe en het nog aan te leg gen industrieterrein van de polder Kerk en Zanen. Wet houder W. de Jong zei gister avond dat de gemeente voor het terrein al een bestemming had en verwachtte, dat de pro vincie voor de Alphense argu menten wel begrip zou kun nen opbrengen. Met de Stichting Europa Centrum hield het Alphens Studiecentrum gisteren een „Eurodag" Onderdeel van het studiecentrum is de Euro-academie waar meisjes en jongens een éénjarig* hostess-opleiding kunnen volgen. In een aantal Nederlandse steden hebben studiecentra dez* Euroa-cademie opgericht. Dit jaar heeft men 350 leerlingen verspreid over steden als Amster dam. Alphen, Eindhoven en Schiedam. Deze leerlingen werden gisteren tijdens de Eurodac; geïnformeerd over stages, werken en wonen in de E.G.-lidstaten. Vanuit de jongste lidstater Griekenland, Spanje en Portugal kwamen vertegenwoordigers hun land presenteren. Vanui Portugal kwam ook ambassadeur Fernandez. Verder werd door diverse organisaties die zicf met Europa bezig houden de nodige informatie gegeven. Dat gebeurde vooral tijdens de in< formarkt (foto). ZOETERWOUDE Geboren Ma ria Elisabeth Anna Vreeburg; Guido Johannes van Ingen Gehuwd Petrus Cornelis Maria Paardekooper en Bianca van Egten. Marcel Constantinus van der Voort en Wilhelmina Cornelia Maria de Groot Marinus Johannes van Osch en Wilhelmina Helena Maria van Velsen; Willebrordus Petrus Johan nes Blom en Johanna Wilhelmina Maria de Boer Hermanus Philippus van Wissen en Petronella Geertruida Maria Daleman. Overleden: Jacob Chnstianus van der Salm. VOORSCHOTEN Geboren: Mar- garetha Essed. Laura Mook; Jean- Marc Tuijlel. Vianette den Boer Ondertrouwd: H.J.A. Kool en V.I.M. Borggreven. Overleden: W.J. Vriend en het gloednieuwe bus- senstalling maakt deel Het stationsplein in Al- station om half vier ge- uit van de reconstructie, phen heeft een ingrij- zamenlijk openen. Bood de oude stalling pende opknapbeurt on- slechts plaats aan zo'n dergaan. Volgende Meest in het oog lopen- duizend fietsen, in de week woensdag zullen de vernieuwing is het nieuwe kunnen er nog de burgemeesters van terrein dat werd inge- zo'n tweehonderd bij. Alphen en Leimuiden richt voor de bussen, Ook het stationsgebouw M. Paats en M.J.J.M. schuin achter het sta- is van binnen en van Boelen het gereno- tionsgebouw. Ook een buiten „opgelapt". Zo veerde stationsgebouw grotere overdekte fiet- zijn het stucwerk en de kozijnen vernieuwd en Langparkeerders kun- kreeg de ingang een rui- nen terecht op het par- mer aanzicht. Gehandi- keerterrein met ruim capten kunnen voortaan tweehonderd plaatsen gemakkelijker het ge- dat achter hotel Toor bouw betreden en het aan het Stationsplein is aantal loketten is uitge- aangelegd. Het fontein- breid naar drie. Naast tje op het plein zelf, dat het gebouw is een aan- vanuit de Castellum- tal kortparkeerplaatsen straat afkomstig is, met meters neergezet, completeert het nieuwe Stationsplein. In totaal heeft de recon structie zo'n drie mil joen gulden gekost. Het rijk heeft voor tachtig procent bijgedragen in de kosten voor de par keerplaatsen en voor vijftig procent in de ove rige kosten voor de in richting van het plein. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de vierde keer wordt op zaterdag 11 oktober het Alphens scrabble toernooi gehou den in de bovenzaal van buurtcentrum De Ridder aan de Concertweg. Dan komen er 110 deelnemers uit heel Nederland en zelfs een deelnemer uit België om te kijken wie ^r winnaar op het letter- bord zal worden. Het toernooi werd vijf jaar ge leden in 1981 voor het eerst georganiseerd door de Junior Kamer Alphen. Zij waren van mening dat scrabbelen ook een sport is waar eigenlijk veel te weinig aandacht aan wordt be steed. In Alphen viel dit initia tief in goede aarde en er kwam zelfs een vereniging uit voort: de Alpha-beten onder voorzitterschap van Mien Re- degeld. Zij is nog altijd een ac tieve voorzitter die elk jaar weer vol goede moed haar toernooi organiseert. Dat lukt prima gezien het feit dat dit toernooi vorig jaar 56 deelne mers trok en nu 110. Er wordt in de grote zaal van De Ridder gespeeld aan 55 tafels. In to taal zijn er drie rondes van an derhalf uur. De eerste ronde is een algemene ronde voor ie dereen. De tweede en derde ronde wordt er naar sterkte gespeeld. Om dat te kunnen berekenen heeft men zeven juryleden en elf surveillanten lopen. Behalve het tellen wordt toezicht gehouden op de gevormde woorden het moet goed Nederlands zijn en wordt gekeken of er niet vals gespeeld wordt. De scrab- belaars worden uiteindelijk in drie categorieën onderge bracht en er zijn drie maal drie bekers te winnen. Dit jaar wordt voor het eerst een wis selbeker' ingezet. Het toernooi begint om 10.30 uur en het einde is gepland om 17.30 uur. De Alphense scrabblevereni- ging telt op dit moment 25 le den die eens per 14 dagen op donderdag bijeenkomen in De Ridder. Deze maand is dat 2, 16 en 30 oktober. De speela vonden zijn open avonden. Dat wil zeggen dat iedereen een rijksdaalder per avond be taalt om mee te mogen spelen. DEN HAAG Het ge rechtshof in Den Haag heeft de ANWB vandaag weer vrijgesproken van inbreuk op de wet op de kansspelen met een lote rijspel in haar vakantiek rant voor 1985. Het hof' bevestigde het vonnis van de Haagse rechtbank. Het hof noemde twee rede nen voor de vrijspraak. Het was een eenmalige actie van de ANWB. De bond was er dus niet op uit het houden van kansspelen (mede) tot zijn bedrijf te maken. Ten tweede was er geen sprake van het laten meedingen naar prijzen. Van de ontvan gers van de vakantiekranten werd geen andere prestatie gevraagd dan een bezoek te brengen aan een van de ANWB-kantoren om te in formeren of op het gekregen lotnummer een prijs rustte. Dat is volgens het hof te wei nig om te kunnen spreken van mededingen. De procureur-generaal vroeg twee weken geleden ontslag van rechtsvervolging voor de ANWB. Naar zijn oordeel is deze vorm van loterij, ook wel sweepstake genoemd, in strijd met de wet. Hij vond de bond niet strafbaar, omdat die misleid was door een ad vies van de pg zelf aan de minister van justitie om sweepstakes als niet straf baar te beschouwen. Dat ad vies had de procureur-gene raal „bij vergissing" gegeven, zo verklaarde hij. De Consumentenbond vindt dat het gerechtshof in Den Haag een „zeer teleurstel lend" arrest heeft gewezen inzake de sweepstakes of prijzenfestivals. Het arrest wijkt ook af van eerdere rechterlijke uitspraken, on der andere van de rechtbank in Breda en die in Zutphen inzake prijzenfestivals, zegt de bond in een reactie. De bond ziet, in tegenstelling tot het hof, geen enkel ver schil tussen het trekken van nummers achteraf of vooraf. In beide gevallen is de uit slag voor de consument im mers ongewis. De Consumentenbond zegt er alle vertrouwen in te heb ben dat de officier van justi tie in cassatie gaat en dat de Hoge Raad anders zal oorde len over deze zaak. PARKEREN OP EIGEN ERF OUDE WETERING succes zijn voorgegaan met h< Twaalf bewoners van de woningen op de hoek van de Veerstraat en de Wete- voeren van een dergelijke g< rechtelijke procedure" aldi het college in hun brief aan d twaalf bewoners. ringlaan in Oude Wete- De kopers van de betrokke ring krijgen van de ge- woningen zijn, bij het ondert* meente Alkemade geen kenen van hun koopconta< ontheffing van de con- enife iar^ ®e.lede"' zondf t protest akkoord gegaan m( tractuele verplichting om £en clausule waarfnBstond d op eigen erf te parkeren. zjj een stuk van hun percet Een verzoek om restitutie moesten bestemmen als par van de grondkoopprijs, als keerruimte Daar hebben compensatie voor waarde- verminderde aspekten, achteraf spijt van gekregen. I een brief aan het gemeentebt stuur hebben zij gevraagd oi - oiuui ucuu waarop de kopers ten tijde onthe£flng van dëze vefplicb van de koop onvoldoende ting, omdat zij het eigenlijk d zouden zijn gewezen, be- taak van de gemeente vinde schouwt het college van °m voor voldoende parkeei burgermeester en wethou- plaatsen op de openbare we ders als ziinde aan het te zorgen- Deze gemeentelijk aers ais zijnae aan net verpiiChting en de hierme verband houdende kosten zij volgens de kopers thans o kopers hiervoor bij de hen afgewenteld, verkoper van de grond en Pe gemeente Alkemade vind verkeerde adres gericht. Het college vindt dat de de huizen, de Hazers- woudse Projectontwikke- dat de kopers blijk geven va een verkeerde voorstellin van zaken. „Het was de keua laar Egbo B.V. moeten Van Egbo B.V. om voor h< zijn. perceel op de hoek Weterir glaan/Veerstraat een plan m< Uit een door het gemeentebe- achttien woningen te ontwil stuur ingestelde controle is ge- kelen in plaats van bijvooi bleken dat de desbetreffende beeld acht geschakelde wonir bewoners nog steeds niet op gen met garage", eigen erf parkeren. Daarom Bij de beoordeling van h( kondigt het gemeentebestuur plan door de gemeente Alkt gerechtelijke stappen aan. „Wij zullen nog eenmaal cle mentie betrachten en geven nog een maand de gelegenheid alsnog aan uw verplichtingen made vond men dat het bouv plan onvoldoende parkeergi legenheid bevatte Om dei reden is toen aan Egbo B.V. <i verplichting opgelegd om c te voldoen. Daarna zullen wij privé grond parkeergelegei beslist de rechter inschakelen teneinde nakoming af te dwin gen. Wij wijzen u erop dat en- heid te realiseren. In de pro: pektus van het bouwplan wi ren de parkeerplaatsen op e kele gemeenten ons reeds met gen erf aangegeven. ZOETERWOUDE De com missie openbare werken van Zoeterwoude is gisteravond niet echt verder gekomen met de behandeling van het com mentaar van het gemeentebe stuur op de reakties op het „Verkeersveiligheidsplan". De commissieleden hadden onvol doende gelegenheid gehad de stukken intensief te kunnen bestuderen omdat men deze pas 24 uur tevoren had ont vangen. Voor zo'n gevoelige zaak, die overigens al lange tijd loopt, vond de commissie het niet verantwoord er al te diepgaand op in te gaan. Desalniettemin werd er toch wel gediscussieerd, mede om dat twee vertegenwoordigers van het wielercomité aanwezig waren die de stukken wél hadden bestudeerd en nog wat behoefte hadden aan een aan vullende toelichting. In dat kader kwam nadrukkelijk de kruising Nieuweweg/Zuid- buurtseweg/Jan van Banning- straat aan de orde. Het ligt in het voornemen in de rijrich ting Zuidbuurtseweg-Watertje een flauwe helling aan te brengen terwijl de opritten naar dat plateau vanaf de Nieuweweg en de Jan van Banningstraat wél als een drempel wordt ervaren. Af hankelijk van de hoogte van die helling zou daardoor h wielerfestijn toch doorgai kunnen vinden. En dat i jaarlijkse wielerronde hoog het vaandel staat bij het g meentebestuur werd nog ee onderstreept toen comitévoc zitter A. Hilgerson vroeg na maatregelen op de Schenkt weg waar traditiegetrouw sti en finish van de dorpsronde Burgemeester Houdijk stel nadrukkelijk dat het mogeli moet zijn te werken met ve plaatsbare obstakels. De dir€ teur gemeentewerken, de he D. J. Veen, gaf voorts een ti lichting op de plannen rond kruising Noordbuurtsewi Dirk van Santhorstweg. I name voor fietsers (ook d komend vanaf het Molenpi kun weg moeten vervolge red.) is de situatie nogal ee onoverzichtelijk en er wordi plannen ontwikkeld om m name voor die verkeersdet nemers een veiliger situatie creëren. Gedacht wordt .daa bij aan gekleurd asfalt zod het voor de fietser Visueel dt delijk wordt welke de met veilige route is. Omdat i commissie openbare werkl niet tot een advies kon kome zal in een volgende bijee komst de materie opnieuw ai de orde komen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14