Jos Stelling moet niets van tv hebben Liedjes geven antwoorden op vragen aan Herman van Veen RADIO/TELEVISIE CeidaeSomcwl WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 PAGINA 13 Brinkman onderzoekt verspreiding AVRO-bode HILVERSUM Minister Brinkman van WVC stelt een onder zoek in naar de verspreiding van de AVRO-bode via de leespor tefeuille. Zoals bekend dumpt de AVRO wekelijks maximaal 1^0.000 exemplaren van haar bode via de leesmappen, die de leesportefeuille-uitgevers aangeboden krijgen voor één kwartje per stuk. In een interview in Veronica's Nieuwsradio vertelde de minister, dat de leesmapverspreiding van het omroepblad hem ..nogal merkwaardig" overkomt. „Ik zal laten nagaan of deze verspreiding van het blad conform de bedoeling van de wet is", aldus Brinkman. Hij vroeg zich hardop in de ether van radio 2 af wat de AVRO met deze leesportefeuille-actie beoogt. „De meeste zendgemachtigden zitten al aan de maximumzendtijd en het hebben van meer leden - of quasi-leden, zo u wilt - zal zeker niet leiden tot extra zendtijd, want zoals bekend komt een Su- perstatus niet in de nieuwe mediawet voor. Het enige praktische gevolg is ongetwijfeld dat de omroep meer geld binnenhaalt". Arend Langenberg naar Europa-tv; Fred Emmer terug naar NOS-journaal HILVERSUM Arend Langenberg. nieuws lezer bij de radionieuwsdienst, wordt met in gang van 1 december gedetacheerd bij Europa- tv. Hij zal daar buiten beeld het nieuws lezen van de nieuwe actualiteitenrubriek van de Eu ropese satellietzender. Fred Emmer keert per 1 november terug naar het NOS-journaal. Em mer heeft gedurende een jaar soortgelijk werk gedaan bij Europa-tv. Tussen de NOS en Euro pa-tv zijn afspraken gemaakt die het in be paalde gevallen mogelijk maken NOS-mede- werkers gedurende een jaar uit te lenen aan de satellietzender. Volgens een woordvoerder van de NOS is er nog overleg gaande of Em mer zijn oude functie als nieuwslezer weer zal oppakken. IKQN-radio met documentaireserie over „De rand van het leven" HILVERSUM - Onder de titel „De Rand van het Leven" zendt IKON-Radio in oktober een viertal korte documentaires uit over het merkwaardige verschijnsel dat er binnen de medische wereld relatief bekeken veel tijd, geld en researchcapaci- teit is voor. het vroeg geboren en jonge le ven. terwijl .er nauwelijks werkelijke in teresse is voor de verbetering van de kwaliteit van de gezondheidszorg voor ouderen. Een ethisch onacceptabele situa tie, aldus veel betrokkenen, vooral gelet op de vergrijzende bevolking. De rea geerbuisbevruchting staat al geruime tijd in het middelpunt van de medische aan dacht. Zeer vroeg geboren kinderen kun nen steeds vaker in leven gehouden wor den. Ze blijken vaak de duurste patiënten in de gezondheidszorg, soms kosten ze. letterlijk miljoenen. Deze ontwikkelingen roepen vele medisch-ethische vragen op. Daarentegen is er binnen de medische wereld nauwelijks werkelijke aandacht voor de ouder wordende mens. Onder zoek naar ouderdomsziekte ontbreekt vrijwel. Geen enkel acadèmisch zieken huis kent een gespecialiseerde geriatri sche afdeling. Er blijkt het nodige te schorten aan de kwaliteit van de gezond heidszorg voor ouderen. Die kan aanmer kelijk verbeterd worden. De „Rand van het Leven" wordt uitge zonden als onderdeel van het radiopro gramma „Het Oog van de Naald", woens dagmiddag van 12.05 tot 13.00 via Radio 5. De serie begon vandaag al, maar wordt op 8, 15 en 22 oktober voortgezet. HILVERSUM - Filmer/Wis selwachter Jos Stelling moet niets van de tv hebben. Dat komt hij vertellen en toelich ten in de NOS-kunstrubriek „Nederland C", die te begin nen vandaag. Ned. II om 23.00 uur, wekelijks actueel de kunst volgt. Jos Stelling betoogt: „In dit land heerst een uiterst slecht filmklimaat. Dat begint bij de tv. De film voert een doods strijd met de tv. Op tv is de film niet meer dan surrogaat, orpdat de film in de bioscoop thuis hoort, in het bioscoopthe ater. De tv is niet meer dan een doorgeefluik. Het kijken naar een film vraagt om een instelling, verlangt de sfeer van het theater De tv is kauwgom voor de ogen. Valt het tegen, dan schakel je naar het andere net. Op die manier kan een film op tv niet wer ken aan de opbouw van haar eigen spanning" Interviewer Cees van Ede laat zich dat zomaar niet zeggen: „Het publiek kiest voor de tv. En veel minder voor de bio scoop". Waarop Stelling reageert: „Daarom hoef je de moed nog niet op te geven. Film is een aütonome kunstvorm en mis staat op de tv. Daarom heb ik de Utrechtse Filmdagen inge steld. Om fatalistische rede nen. Als het niet gebeurt, zou er nog minder aandacht voor de film zijn". Afscheid Bij al dit praten over film. komt ook Freek de Jonge aan het woord. Hij vertelt over zijn eigen film „De KKKomedi- ant" weinig meer dan hij dezer dagen al bij Sonja vertelde en men er nog eerder over in de krant kon lezen. Men moet zijn film zien als een (voorlo pig) afscheid van het theater en na zijn eersteling „De Illu sionist" (regie Stelling - don derdag op VARA-tv) als een filmische tussenfase op weg naar de derde film in de maak „Forget me not". „Nederland C" heet een actue le rubriek te zijn met volgende week ..Winnie the Pooh" in verband met de kinderboe kenweek en daarna weer „Schrijvers aller landen". De opzet van deze rubriek heet journalistiek, het aanha ken bij de actualiteit. Dit meldt eindredacteur Hans Keiler, die sinds kort ook Be rend Boudewijn in de redactie heeft opgenomen. Maar met Freek de Jonge en de Filmda gen loopt men duidelijk achter Sonja en de kranten aan. Hier weet interviewer Cees van Ede een antwoord op: „De Nederlandse film is elke dag een actueel probleem. Die kwam nachten lang uitvoerig ter sprake tijdens de Utrechtse Filmdagen. Van die nachtelij ke gesprekken tussen de cou lissen en achter de schermen hebben wij iets vast willen leg gen. Daarom noemen wij deze programmabijdrage ook „Utrechtse Filmnachten". Voornamelijk werd in deze filmnachten toch de vraag ge steld wanneer de Nederlandse film volwassen zal worden. De Nederlandse filmers hebben het veel te gemakkelijk. Zij worden door subsidies in de watten gelegd. Laten zij een voorbeeld nemen aan de Fransman Jean-Luc Godard. Die had zijn later beroemde debuutfilm „Quatre cents coups" in zijn gedachten, maar geen geld en geen filmmateri aal. Hij verhuurde zich als hulpje aan een regisseur en stal bij hem alles bij elkaar wat hij nodig had om zijn film te kunnen maken. Een dergelijk élan missen de Nederlandse filmers. Die vragen subsidie aan in plaats van uit stelen te gaan. TON OLIEMULLER Geen interview met Herman van Veen, of hij laat zich drie keer ontvallen, dat de ant woorden op alle hem gestelde vragen in zijn werk, zijn lied jes te vinden zijn. De verschij ning dezer dagen bij uitgeverij Harlekijn van zijn boek „De zaal is er" spaart dus een in terview uit. Het bevat zijn jongste teksten, kreeg foto's mee van Herman Selleslage en tekeningen van Jaak Moe- raert. De titel duidt op de kreet naar de kleedkamer toe. Die wil zoveel zeggen als: „Herman, je kan beginnen". De zaal zit vol. Er is nog een plekje vrij op het podium. Daar stelt Herman zich op voor de beantwoording van de eerste vraag: Waarom zing jij? Antwoord geeft het eerste liedje onder de titel „Van avond": „Ik zing liedjes, beel den en woorden, die door vrienden en mijzelf opnieuw geschreven, bedacht en ge leend zijn". Hij wil maar zeg gen, dat hij voor het schrijven van teksten de hulp heeft ge had van o.a. Willem Wilmink, Judith Herzberg en anderen. Zijn eigen taak hierin om schrijft hij als volgt: „Dirigeer de zaal als een symfonie-or kest. Geloof dat ik een opera ben. Helaas zingen we zelf niet meer op de steiger. Dat heeft Hilversum 3 van ons overge nomen". Tweede vraag: Hoe sta je te genover en in het leven? Ant woord: „Waarheen toch is ver dwenen, jaar na jaar na jaar, droomde ik dat ik leefde, is er niets van waar? Waar ik in ge loofde, was dat alles echt? Ik heb zo lang geslapen, dat het me niets meer zegt". Duidelijker kan Herman ook niet zijn. Maar zit jou alles mee of ken je ook tegenslag? Antwoord: „Vogels fluiten als lekke banden. Mijn illusies vluchten door de gaten in mijn kop". Hoe denk je over publiek? Herman van Veen blijft clownesk vragen stellen aan het leven. Antwoord: „O, was jij mijn zusje maar, dan waren we al tijd bij elkaar. Dan bracht jij mij binnen en niemand zou daar iets verkeerds aan vin den". Nieuwe plaat Herman van Veen is na terug keer van een Duitse tournee en van een reeks optredens in het Parijse Theatre de la Ville in ons land opnieuw van start gegaan met een nieuwe show. Tussentijds reist hij nog wel enkele keren af richting Oos tenrijk om daar aan een tv-se- rie te werken voor de Oosten rijkse tv. Maar hij zal opnieuw uitgebreider in ons land te ho ren zijn dan in de afgelopen jaren. Om die reden is hij ook met een nieuwe plaat in de handel verschenen. Deze elpee heet „Anne", waarvan eerder een single uit kwam. De lied jes op die elpee heeft hij niet in een studio op laten nemen. Hij trok daarvoor naar de Ag- nietenhof in Tiel, waar sinds eeuwen in de gewelven een resonerende akoustiek heerst. Dat is aan de plaat te horen. Alle liedjes op melodieën van Erik v.d. Wurff daarop geven opnieuw antwoorden op alle vragen die men mogelijkerwijs aan Herman zou kunnen stel len, zoals: Hoe sta je tegenover geloof en godsdienst? Gezongen antwoord: „Nu zijt wellekome, Jezu Lieve Heer, gij kwaamt van al zo hoge, van al zo veer. Kom opnieuw op aarde, de mensheid mist u zeer. Misschien dat het beter afloopt dan de eerste keer". TON OLIEMULLER Titel: Oe zaal is er. Teksten: Herman van Veen en anderen. Uitgave: Har lekijn. Prijs: ƒ22,00. NEDERLAND 1 17.00 17.30 17.46 18.08 20.00 20.28 21.25 22.00 VOO Club Veronica, jongeren programma gemaakt door leden van Club Veronica New wilderness, Canade se natuurfilmserie gepre senteerd door Lome Gree ne. Afl.: De bottenkrakers, over hyena's Dynasty, Amerikaanse tv- serie met o.a. John Forsy- the en Linda Evans. Afl.: De nasleep. Na het bloed bad op Amanda's huwelijk wordt duidelijk wie de ramp overleefd hebben Internationaal Week Mag- zine NOS V?6-Journaal VOO Veronica Sport. Presenta tie: Sltfione Wiegel Family Ties, Amerikaanse comedyserie met o.a. Mi chael Gross, Meredith Baxter Birney en Michael J. Fox. Afl.: De vluchteling. Alex besluit Ned te helpen, maar de FBI-agent is eer der op het vliegveld TELEAC Rockschool, cursus pop muziek gepresenteerd door Felix Meurders. Les 2: Stemmen, met o.a. Ber nard Edwards, Sly Dunbar, Ian Paice en Carl Palmer VOO Countdown, popmuziek vanuit de Countdown Stu dio. Presentatie: Adam Curry NOS Journaal SOCUTERA Rwanda, uitzending van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers VOO Tineke, rechtstreeks amu sementsprogramma ge presenteerd door Tineke de Nooij Nieuwslijn, aktualiteiten- magazine Tineke Schouten, regis tratie van de theatershow 'Tiepies Tien' in 't Spant in Bussum RUR, praatprogramma waarin Jan Lenferink drie gasten ontvangt NOS Journaal Nieuws voordoven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie. Afl.: De juwelendief (1). Wie heeft Punky's juwelendoosje ge stolen? 15.55 Max Laadvermogen, serie voor jong en oud, waarin Max Laadvermogen alle daagse problemen op we tenschappelijke wijze op lost. Afl.: Bos 16.10 Hoe weeg je een olifant, kinderprogramma. Afl.: Kinderen bedenken nieu we kleding 16.30 Theo Thea, kinderpro-- gramma 16.45 Achterwerk in de kas|. Kinderen zeggen wat zé. denken vanuit een reizend meubelstuk 17.00-17.30 Kleine Koos, jeugd serie. Afl.: Ruiken NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de RPF NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.00 EWie, wat, waar en hóe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie ep; toerisme 20.20 Avondvoorstelling: Vfij spel, tv-film van MaÖy Saks. Met o.a. Peter Tuin man, Monique Kramer ëh Wiek Ederveen. Karia wordt directeur van het zwembad waar zij al jaren werkt. Haar vriend is aartr vankelijk blij voor haar, maar toch blijken er prp-. blemen te zijn die op den duur voor een verwijdering: zorgen 21.05 Een midzomernachts- droom, muziek-animatie- film naar het geli|knamige werk van Mendelssohn. Uitgevoerd door het Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. David Zinman 21.45 Studio Sport, met o.a. Eu ropa Cup-voetbal 22.30 Journaal 22.45 Nederland C, actualiteiten, en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur, m.m.v. Cees van Ede,. Berend Boudewijn e.a. Met' ditmaal 'De Utrechtse Filmnachten', reportage over de Nederlandse Film dagen waarin gesprekken met Jos Stelling en Freek de Jonge (zie elders op deze pag.) 23.15 Studio sport 23.35 Nieuws voordoven EUROPA TV 17.30 Weerbericht 17.35 Kinderprogramma. Met Tic Tac' en 'Gigi' 18.05 Europa Countdown. Poppro- gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum, nieuwsoverzicht 19.20 Weerbericht, World Watch en programma-overzicht 19.30 Free to choose, serie pro gramma's waarin de werelde conomie wordt verduidelijkt door Milton Friedman 19.55 Ashkenazy plays Mozart, mu ziekprogramma met de Russi sche pianist Vladimir Ashkena zy. Pianoconcert no. 17 in G Major (KV453) en pianoconcert no. 21 in C Major (KV467) 21.01 Sports Report 22.40 World Watch en weerbericht 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de ooievaar (herh.) 18 10 Zeppelin, kindermagazine 16.35 Magister Maesius (5). dertien delige Vlaamse jeugdserie met Willy van Heesvelde. Nora Tll- ley e.a. Als de magister over de toestand in Zarren hoort, herinnert hij zich weer wie hij is. De magister weigert echter de graaf uit de weg te ruimen (herh.) 19.00 Gezondheid, magazine over gezondheidsopvoeding en - voorlichting. Vandaag: Stress 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Muppetshow. Gast: Vincent 20.35 Kijk uit, verkeerstips 20.40 Wie schrijft die blijft, literair magazine met ditmaal aan dacht voor nieuw werk van Lie ven Tavernier, Lieve Joris en David leavitt 21.30 Uitzending door Derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep 22.10 Sport Extra. Europees voetbal 22.25 Nationale Loterij, paardekoer- sen 22.30-22.50 Journaal en Coda: 'Son net van het bed', van Harry Mulish BRT 2 19.25 Make-up, een spel. Afl. 8: Wangen en kaaklijn (herh.) 19.37 Intermezzo 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Juke Box, videoclips 20.15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 20.25 E Vakantie te Rome (Roman holiday). Amerikaanse speel film uit 1953 van William Wy- ler. Met o.a. Audrey Hepburn. Gregory Peck e.a. Prinses Anne, die in Rome verblijft, heeft schoon genoeg van de alle officiële ontvangsten en verdwijnt 's nachts uit de am bassade. Journalist Joe Brad ley vindt haar slapend op een bank en biedt haar onderdak aan. De volgende ochtend ont dekt Bradley wie ze in werke lijkheid is 22.20-23.10 Een uitdaging voor de wereld (The World Challenge). Canadese documentaireserie naar het werk van J.J. Servan- Schreiber. Presentatie: Peter Ustinov en Patrick Watson. Afl. 3: The Interconnected world, over de hulp aan ontwikke lingslanden RTBF 1 l 17.00 Nouba nouba, kinderprogram- L18.QQ_ Carrafours, kinderprogramma 19.00 Ce Soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke: Saint Nico las. tekenfilm 19.30 Journsal 20.00 Strip tease, satirisch program- 21.00 The Colbys, Amerikaanse tv- serie met Charlton Heston, Katharine Ross, Barbara Stan wyck e.a. Jason en Francesca jJê« Audrey Hepburn als prinses Anne in de speelfilm 'Roman Holiday'. BRT 2 om 20.25 uur. zijn aan het paardrijden en worden door Miles verrast. Sa ble maakt zich zorgen over de ontwikkelingen rond Constan- 21.50 Coup de film, filmrubriek 22.05 Cargo de nuit, jongerenmaga zine met aandacht voor mu ziek. film en video 22.40 Laatste nieuws 23.05-23.15 Le coeur et l'esprit, godsdienstige uitzending TV 5 16.05 5 Ans déja, amusementspro gramma met .de muziekgroep Le beau lac de Bale 16.35 L'entre-deux guerres, docu mentaireserie. Afl.: Le crime de Payerne 18.00 Portrait d'artiste: Jean-Paul Balmer 18.30 Les conteurs Valaisans (9). tv- serie 19.00 Charivari, amusementspro gramma 19.45 L'entre-deux guerres, docu mentaireserie. Afl.: Portrait du Conseiller Fédèral Pilet-Golaz 20.45 Histoires d'objets, documen- 21.30 Le cor des Alpes, folklore 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 El The Simon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a de Gaz Top Running Trivla Quiz (herh.) 19.00 Ei The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 E] The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 ED The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 S The Simon Potter Show (herh.) 23.00 EI Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 EJ The Shadow (herh.) 01.00 GD The Gaz Top Show 02.00 El The Amanda Redington Show 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 El The Martin Buchanan Show 05.00 E The Simon Potter Show 06.00-07.00 E The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 15.50 Tagesschau 16.00 Deutschlandbilder: Fischer Oestmann, documentaire over de strijd tegen zuurlozingen in de Noordzee 16 45 Stadtrallye, kinderprogramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Garfield, tekenfilmserie van Jim Davis. Afl.: Garfield macht Urlaub 19.00 Hart aber Herzlich (Hart to Hart). Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Der Pelzjager 19.57 Programma-overzicht 20.00 CETagesschau 21.00 E Jimmy Allegretto, tv-film van Berenger Pfahl over de keerzijde van de 'Showbizz'. Met Volker Lippmann. Sona MacDonald, Guido Gagliardi e.a. Een jonge muzikant krijgt plotseling succes met een door hem zelf gecomponeerde mu sical. Hij valt van de ene ver bazing in de andere wanneer hij voor her eerst in de muziek wereld meeloopt 22.00 Tagesthemen, actualiteiten 22.30 ARD-Sport extra. Europacup voetbal 00.00 Tagesschau 00.05-00.10 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Moritzgeschichten, kinderse rie. Afl.: Moritz und der Sand- mann (herh.) 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie naar het boek van Sterlin North. Afl.: Der Trick mit dem Butterfass 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's, sport en amusement 17.45 Urlaub auf italienisch (5). tv- serie met Stefan Behrens, Franziska Oehma, Pierre Renè Muller e.a. Regie: Sigi Rother- 18.55 Midlotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, jongerenmagazine, met ditmaal aandacht voor het Ie- 20.15 ZDF Magazin, actualiteiten 21.00 Die Pyramids, spelprogramma met Dieter Thomas Heek. Gas ten: Maxi und Chris Garden 21.45 Heute-Journal 22.05 Der zweite Anlauf, filmrepor tage over de kerkelijke hulp aan verslaafden 22.35 Blow up (Blow-up). Engelse speelfilm uit 1966 met David Hemmings. Vanessa Redgrave, Sarah Miles e.a. Regie: Miche langelo Antonioni. De modefo tograaf Thomas maakt op een dag foto's van een paar. De vrouw eist het filmrolletje op, maar Thomas weigert dat. Als Thomas de foto's ontwikkelt, ontdekt hij dat de vrouw haar minnaar vermoord heeft 00.20 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Englisch Vertiefung (2). Cur sus Engels, les 2 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Ich stelle mich: Karl-Heinz 21.45 Hobbythek. Körperpflege und Gesundheit - Sanfte Seifen', reportage 22.30 Kt Pittsburgh, Amerikaanse speelfilm uit 1942. Met Marlè- ne Dietrich. Randolph Scott, John Wayne e.a. Regie: Lewis Seiler. Cash, Charles en Josie hebben een goed draaiend be drijf. Beide mannen zijn ver liefd op Josie, maar Charles trouwt om zakelijke redenen met een ander. De zaken gaan voor Charles goed totdat de WO II uitbreekt 23.55 Laatste nieuws [0 Ondertiteling vla TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. G3 Bi] niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 The Flintstonas, tekenfilm 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London Plus, regionaal maga- 19.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 19.35 The Muppet Show 20.00 EDallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray, Larry Hag- man, Victoria Principal e.a. 20.50 Points of view 21.00 Journaal regionaal nieuws en weerbericht 21.30 EAnimal Squad, documentai reserie over het werk van de Britse Dierenscherming 22.00 Sportnight. Met boksen vanuit het Wembley Stadion en voet bal 23.20 Matt Houston, Amerikaanse tv-serie met Lee Horsley. Pa mela Hensley, Lincoln Kilpa- trick e.a. 00.10 Weerbericht BBC 2 17.30 ID Nieuwsoverzicht voor do- 17.35 E Harold Lloyd 18.00 Man in the saddle, Ameri kaanse western ult 1951 van Andrè de Toth. Met Randolph Scott, Joan Leslie, Ellen Drew 19.25 Music in Camera, vooruitblik 19.40 Travellers in time, documen taireserie over avonturiers en pioniers. Afl. 2: Under the sea by photosphere 20.10 Jerry Lee Lewis, muziekspeci- al 21.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Switt, Wayne Rodgers e.a. 21.30 Screenplay: Paying guasts, komedie In twee delen naar een boek van E.F. Benson. Met Annette Crosby, Robert Hardy. Angela Thorne e.a. De gebeur tenissen rond een groep ex centrieke bezoekers van een provinciaal kuuroord in de 20er jaren. Deel 1: Manouevres 22.30 Newsnight, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30-00.25 Open University 18.35 Crossroads 19.00 The Buckman Treatment 19.30 Coronation Street 20.00 Pass the Buck 20.30 Slinger's day 21.00 King and Castle 22.00 Nieuws 22.30 Snooker 00.15 The Suffolk Angle SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 I dream of Jeannie 18.30 Hazel 19.00 Hogan's heroes. Afl.: It Takes a Thief Sometimes 19.30 Cash and Company. Afl.: Dolly 20.30 Running Out, Amerikaanse speelfilm uit 1983 22.15 Shell international motor aports 1986 23.20 Roving Report 23.50 E Young, Free Single 00.35-01.00 E Jensen's dimensions NEDERLAND 1 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven EO 15.30 De laatste zeilvaarders: De nomaden van de Nijl, documentaire serie 15.55 De kauwgomballenboom 16.02 Daktari, Amerikaanse tv-serie 16.50 EO-Kinderkrant NOS 17.30 Vj6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijd sein buitenland, actualiteiten MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00), Nino (09.00), Martin (10.00), Simon (11.00) en Pri vate Eyes, special (12.00). 13.00 E Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.03 Europacupvoetbal 11.55 Umschau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persover zicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Te letekst 15.50 Tagesschau 16.00 An hellen Tagen, muzikaal programma 16.45 Die kinder vom Mühlental, kin derserie 17.10 Kein Tag wie jeder andere 17.35 Der Clown im Hinter hof, kinderprogramma 17.45 Tages- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bühnenzauber, serie over alles wat het theaterpubliek verbaast 16.35 Kingstontown am Schotterteich, jeugdserie naar de roman van Susan- ne Zanke 17.00 Heute 17.15 Tele-ll lustrierte 17.45 Der rosarote Panther BBC 1 06.30 Nieuws 07.00 Breakfast time, actualiteiten 09.05 Labour Party Conference te Blackpool 10.30 Play School 10.50 Labour Party Confe rence te Blackpool 12.30 Golf. World Matchplay te Wentworth 13.00 Jour naal 13.30-13.45 Mop Smiff, kin derprogramma 14.00 Labour Party Conference te Blackpool 15.52 Re gionaal nieuws 15.55 Scragtag, kin derserie 16.10 Sebastian, the incre dible drawing dog 16.15 Beat the te acher, scholierenquiz 16.30 Dunge ons Dragons, kinderserie 16.55 John Craven's Newsround 17.05 Blue Peter 17.35 The Flintstones SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 3 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City lights 14.30 Roving Re port 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Canada calling 16.00 The great videorace 17.00 The DJ Kat Show ITV 06.25 TV-AM 09.25 Regionaal nieuws 09.30 Schooltv 12.00 Tho mas the tank engine and friends 12.10 Puddle lane 12.30 The Sulli van» 13.00 Nieuws 13.20 Regionaal nieuws 13.30 The baron 14.30 Dayti me 15.00 Take the high road 15.25 Regionaal nieuws 15.30 Sons and daughters 16.00 Flicks 16.10 Road runner 16.20 Animals in action 16.45 Chocky's Challenge 17.15 Block busters RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.58 Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 De mooiste kleren van de kei- RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-CultUur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna (1). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30-23.45 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.03 Denk je nog aan die tijd? 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Het beste uit Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas- 13.40 Cellisten v.h. Concertgebouw- 14.00 EO: Metronomium in concert. i 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Crumb-Dag op Radio 4. themaprogramma. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 9.30 RVU: Mannen van nu. 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 Oost West Thuis Best. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en. 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Al leen via kabel) Non-stop muziek met i 11.00-12.00 Ouderenprogramma BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes: 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. Bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Uit Finland. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Russische Capricci rond de Middellandse Zee. 14.15 Renaissance-ballet. 14.50 Hekserij. 16.25 Arpeggio, muziek voor 2 har pen met Lily Laskine en Ma? rielle Nordman.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13