Achterkant als kunst IE VROUWENOMROEP HOOPT OP DE ASPIRANTSTATUS ROND 1990 ADIO/TELEVISIE £eidóc6cxvtant MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 nl Over kunstverzamelaars be staat het idee, dat het om mensen gaat met teveel fi nancien die niet de schoon heid minnen, maar het daar in belegde geld na verloop van jaren vele malen verdub beld hopen terug te vangen. Kunst die werkt als een boe merang van rijkdom. Dan bestaan er ook nog „kunstvlooien", die overal te zien zijn waar een kunste naar zich vertoont. Zij heb ben geen ander oogmerk dan op niveau snobistisch mee te praten over cultuur en aan verwante zaken. Er lopen nog andere catego rieën liefhebbers van kunst rond. Daarnaar is filmer San- der Francken met geld van WVC en met een camera van de NOS op zoek geweest. Hij vond die in de galerieën, mensen op zoek naar iets moois, die er weken lang om heen draaien om het te ko pen, maar er tenslotte zo door gepakt worden, dat zij hun ogen er niet meer van af kunnen houden. De film die daaruit ontstond, „De smaak te pakken", die ^idoor NOS-tv woensdag Ned. "'.50 uur wordt uitge laat dét soort kunst- aan het woord. Eén ?r1zegt er: „Dat er over smaak fr]niet valt te twisten gaat niet "Idoor NOS- 'e lil om 21.51 e4zonden, la; vo'minnaars s op. Smaak is juist iets om wel over te twisten". Blijkens de inzet van deze film, een op sax jazzy impro viserende muzikant, bestaat er verwantschap tussen mu ziek en beeldende kunst. Jazz biedt de bespeler van een in strument de ruimte buiten het notenbeeld te treden, ei gen melodische bedenksels aan de oorspronkelijke com positie toe te voegen. Op die manier wordt hij de beoefe naar van een zeer persoonlij ke kunst. KLEURSTELLING De beeldende kunst biedt soortgelijke mogelijkheden aan de uiting van persoonlij ke roerselen. Zie het te schil deren object als een gegeven en laat het aan de schilder over daar een zeer eigen in terpretatie van te geven. Dit kan figuratief of non-figura tief uitpakken. In een her kenbare of minder herken bare voorstelling van zaken heeft hij iets van zichzelf ge legd. Sommige mensen lopen daar aan voorbij, anderen worden er zodanig door ge troffen, dat zij het als een ge mis ervaren op al die dagen waarin zij niet oog in oog kunnen staan met het gelief de object, er door aangetrok ken door kleurstelling, com positie, vorm, figuur, kortom wat in de weergave aan- Sander Francken benadert filmisch een galerieachilderij. spreekt. Als een soort open baring waarnaar men jaren heeft gezocht. Een dame met een niet al te royale beurs vertelt, dat zij in de etalage van een galerie door een schilderij was ge troffen en dat zij er zo vaak als zij kon langs liep om het in ogerischouw te nemen. Zij miste het schilderij, toen het later uit de etalage was weg genomen. Op dat moment be gon zij steeds intenser aan koop te overwegen. Het kwam er zelfs van. En nog altijd als zij haar huiskamer binnen loopt, moet zij er naar kijken, Het doet haar iets. Zij gaat er zelfs in een stoel voor zitten om wat dat kunstwerk te zeggen heeft over haar heen te laten komen. De filmer schoot o.a. beelden bij de expositie „Nouvelles images", waar de moderne kunst zijn vaste supporters trekt. Overwegend is men wel de mening toegedaan, dat abstracte kunst minder toegankelijk overkomt dan de figuratieve objecten, maar op zeker moment gaan in veel schilderijen toch de ver rassende elementen een ei gen taal spreken. Die stem blijf je horen telkens als je naar zo'n schilderij kijkt. De kunstenaar is er dan in ge slaagd zijn eigen geest in zulk een doek te leggen, een geest met een eigen taal van zeg ging, het picturale idioom. Een dame maakt er geen ge heim van: „Er bestaan schil derijen waarvan je op het eerste gezicht zegt: „Jij bent van mij". Je rust dan niet voor je het in je bezit hebt". Zelfs uit een paar lijnen kan een grote gevoeligheid spre ken. Iedereen met een pen seel zou die lijnen kunnen trekken, alleen de kunste naar weet hoe die zo te plaat sen, dat men er warm of koud van kan worden. VERRASSINGEN Kunstliefhebbers kunnen voor complete verrassingen worden geplaatst. Zo kocht iemand een handgeknoopt kleed vanwege het weelderi ge abstracte patroon. Grote bewondering ontstond prompt voor de spontane spe lingen in het gebruikte mate riaal, vol niet-verwachte wendingen in het motief. Het kreeg een fraaie plaats in huis aan de wand. Ook het bezoek keek er zijn ogen op uit. Totdat er een deskundige bij kwam en vaststelde, dat het ging om de achterkant van het tapijt. Geen nood. Abstracte kunst beperkt zich piet tot de voorkant. Dringt door het hele werk heen. De alom aanwezige ziel van een kunstwerk. Zo had iemand ook eens een nonfiguratief schilderij ondersteboven han gen. Een en al idolatrie en verrukking met de aankoop. Hij vond het pas lelijk, toen het goed gehangen werd. Het gebeurde ook eens dat een meisje op een tentoon stelling luide te kennen gaf totaal niet getroffen te wor den door een abstract schil derij van Appel. Een kunst kenner vlakbij haar, die dit hoorde, vroeg of zij eens wil de kijken in de zoom van haar jurk. Zij deed zulks en zag een label met het op schrift „Ontwerp Karei Ap pel". Zij bekende toen spon taan de jurk te hebben ge kocht, omdat zij het zo'n leuk motief vond. Het komt voor, dat een schil derij je weerstand oproept, je wrevel wekt. Daar kunnen tal van plausibele redenen voor bestaan. Maar ook in zulk een geval zegt een schil derij iets, ook al staat de taal je niet aan. Op die manier blijft het bezoek aan een ga lerie een avontuur, kun je zelfs met een kunstobject in discussie. 23. ■teiKM AAR/AMSTERDAM - trt eigen tune, een omroepblad egfvier plaatselijke afdelingen. lier enkele verworvenheden ruim één jaar oude vrou- lomroep, die nog op een con- sie wacht. Nu de bestaande ""toepen het steeds meer laten reten, als het gaat om serieuze I Aiwenprogramma's, willen de Tiewerksters en leden van de iuwenomroep het heft in ei- e ieV eIiomr gen handen nemen. Genoeg le den voor een zendtijdaanvrage heeft de vrouwenomroep nog niet, maar dat het initiatief zo'n succesvolle start zou maken, hadden de medewerksters van het eerste uur niet durven ho pen. Letty Bozelie, initiatiefneemster en secretaris van de vrouwe nomroep, legt uit waarom zij vo rig jaar, tijdens een bijeenkomst in Paradiso ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag, haar plannen om een vrouwe nomroep op te richten lanceerde. „We speelden natuurlijk al lan ger met het idee, omdat we za gen dat er steeds minder vrou wenprogramma's werden uitge zonden. Toen het VARA-pro- gramma 'Kijk Haar' in 1984 van het scherm verdween, was voor ons de maat vol. Vrouwen wor den in Hilversum niet serieus genomen, dat merk je aan alles. Nu is het feministische radiopro gramma 'Hoor Haar' ook al ver bannen naar een slecht beluis terde uitzendtijd op Radio 5." „Misschien is dat een laatste stuiptrekking van het feminisme in Hilversum", vult medebe stuurslid Inge Hordijk aan. De lancering van de vrouwe nomroep was uiteindelijk een impulsieve daad. Voor de meeste aanwezigen in Paradiso kwam het als een grote verassing. Let ty: „We maakten onze plannen op een vrijdagavond bekend. In het weekend daarna hebben we eigenhandig de persberichten bij de kranten in de bus gestopt. Maar we hadden niet verwacht dat ons initiatief meteen zo goed aan zou slaan. De pers lag aan onze voeten en de leden stroom den binnen." De eerste taak waar de mede werksters van de vrouwenom roep voor stonden, was hun doel stellingen zoveel mogelijk be kendheid te geven. Daartoe hou den zij regelmatig forumavonden in het land. De vrouwenomroep richt zich op alle vrouwen en wil vooral 'zwarte' vrouwen een be langrijke plaats in de omroep bieden. Zo is in de statuten vast gelegd dat het bestuur van de omroep voor de helft uit 'zwarte' vrouwen moet bestaan. NEDERLAND 1 TROS 15.00 D Rose (Rose of Cimar ron), Amerikaanse western uit 1952 van Henry Keller. Met o.a. Jack Buetel, Mala Powers en Jim Davis. Rose, een blank meisje, wordt opgevoed door een Indiaans echtpaar. Wan neer haar pleegouders worden vermoord besluit Rose de moordenaars te achtervolgen 16.10 Herst- en wintermode '86/87 (Neues vom Kleider- markt), overzicht van de nieuwe modetrends, ge presenteerd door Antonia Hilke 16.50 21 jaar TROS amusement, serie herhalingen van amu sementsprogramma's. Vandaag: Hoogtepunten uit 'UNICEF in Zilver' (1971) met o.a. Danny Kaye, Petula Clark en Fri da Boccara NOS 17.30 'A6-Journaal TROS 17.46 Mask, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Gouden klompjes 18.05 TROS Sport, sportmagazi- ne met o.a. beelden van de Engelse voetbalwedstrijd Manchester United - Ever- ton TELEAC 18.30 Tekenen en schilderen, voorlichtingsprogramma 18.45 Doelgericht ondernemen, voorlichtingsprogramma TROS 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Opgeruimd staat netjes 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met David Has- selhoff in de hoofdrol. Afl.: Heilige grond. Twee arche ologen zijn-spoorloos ver dwenen. Michael probeert achter hun verblijfplaats te komen NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Te land, ter zee en in de lucht, hoogtepunten uit deze serie zomerse pro gramma's, gepresenteerd door Jack van Gelder en Tom Blom 21.25 Code Rebecca (The Key to Rebecca, 2), driedelige Amerikaanse ministerie naar de gelijknamige best seller van Ken Follet. Met o.a. Cliff Robertson, David Soul en Lina Raymond. Elene en Wandam komen nader tot elkaar. Dankzij Sonja beschikt Alex over geheime gegevens van de bezetters in Cairo (slot: donderdag) 22.20 TROS Aktua, actualitei tenmagazine met een re portage over Parijs, de stad die de afgelopen paar weken wordt beheerst door angst naar aanleiding van de reeks bomaansla gen. Verder de opmerkelij ke resultaten in het onder zoek naar het verschijnsel wiegedood. en een repor tage over het Muziekthea ter in Amsterdam dat mor gen wordt geopend 22.45 Internationaal Vocalis tenconcours Den Bosch 1986. Impressie van het geen er zoal komt kijken bij een zangconcours, de betekenis ervan voor jon ge zangers en de finale van het concours 23.55 TROS Sport, met een sa menvatting van de van avond in het Amsterdamse Olympisch Stadion verre den internationale Speed way-wedstrijden om de Gouden Helm NOS 00.30 Journaal 00.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 til Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Zou ik zo zijn? Jongeren praten over de ontdekking van hun homo- sexuele gevoelens en de reacties van hun omgeving hierop VOO 19.27 Anthony and Cleopatra, drama van Shakespeare 0.a. Jane Lapotaire, lan Charleson, Geoffrey Col lins en Colin Blakely. Het liefdesdrama tussen ko ningin Cleopatra van Egypte en de romein Mar cus Antonius. Op het hoogtepunt van hun roem en macht werd hun liefde een obsessie, die uitmond de in zelfvernietiging NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 Personal cumputer 1, les 2 EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met 'Tik Tak' en 'Gigi'. Aansluitend: Programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 16.50 Agenda 19.20 Weerbericht, world watch en programma-overzicht 19.30 Festival in Knokke 1986 21.00 Sports Report. Tennis: Finale Duitse Open Kampioenschap pen 22.30 World Watch en weerbericht Schooltelevisie Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de poedel (herh.) Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: Gips. Pre sentatie: Danny Verbiest (herh.) Ergonomie, informatieve serie. Afl.: Informatieverwerking. Pre sentatie: An Neyrinck (herh.) Arsenal, Belgische korte film van Joha Joos over de mijne- nopruimingsdienst van het Bel gische leger Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Zacht is de nacht (Tender is the night, 4). zesdelige tv-serie naar een verhaal van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Strauss. Mary Steenburgen. John He- Wikken en wegen, consumen tenmagazine met ditmaal de consumentenquiz. een vagen- spel waarbij een panel van 'le ken' aan de tand wordt ge voeld over de praktische ken nis die een verbruiker nodig heeft. Panelleden: Bea van der Maat. Jan Theys en Jan van Rompaey. Presentatie: Luc van der Put Tina Turner Private Dancer, registratie van een optreden van Tina Turner tijdens haar Amerikaanse toernee. met on der meer David Bowie 23.15 Journaal en Coda: 'Hij werd voorbehouden', van Hu- gues C. Pernath IT 2 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace. Pat McDonald en Peter Phelps .23 Muzikaal intermezzo 25 Make-up, een spel, informatie ve serie. Afl. 1: Inleiding (herh.) ;40 Mededelingen en program maoverzicht lt45 Journaal *10 Juke Box, videoclips 115 Kwidam, telefoonspel met ui Marleen Gordts 125 Extra Time, sportmagazine ej met hoogtepunten uit het afge- bl lopen weekeinde (j40 Cupido en de Dood, uittrek- u seis uit een 17e eeuwse 'mas que' van James Shirley. Mat- a' thew Locke en Christopher el Gibbons J.30 Nederlandse Literatuur na 1830, informatieve serie. Afl. 3: e' Kunst verheft. De idealistische ai literatuur in Nederland (herh.) '«155-23.15 Televox rBF 1 11.50-17.20 Scooltelevisie dI-OO Mededelingen van de ONEM, r vacaturebank 1-15 La boite aux images, kinder- programma met o.a. 'Le chat I Garfield', 'Dare Dare Motus' en [I 'De Smurfen' J.00 Ce soir, regionaal magazine t»30 Journaal >1.00 Grand écran: A nous quatre Cardinal, Franse avonturenfilm uit 1973 van André Hunnebel- J le. Met Les Chariots, Bernard Halier e.a. De groothertog van Peter Strauss speelt de hoofd rol in „Tender Is The Night". BRT 1 om 20.10 uur. Buckingham heeft de koningin van Frankrijk in ruil voor liefde een kostbaar collier gegeven. De kardinaal van Richelieu wil dat zij dat collier zal dragen tij dens het bal van de Echevins 21.45 II etait une fois la télé, herha ling van markante tv-program- ma's van vroeger. Ditmaal aandacht voor de reportage van de huwelijksvoltrekking tussen koning Boudewijn en koningin Fabiola op 15 decem ber 1960 22.45 Laatste nieuws TV 5 16.05 Nieuws uit Quebec-Canada 16.35 Cordelia, tv-film 18.30 La creation des oiseaux, te kenfilm 18.40 Peau de banane (3). tv-serie 19.00 Nieuws uit Quebec-Canada 19.30 Klimbo, kinderprogramma 19.45 Charles Dutoit, portret van de dirigent van het Symfonie Or kest van Montreal 20.45 En cerf volant le Quebec 21.35 Peau de banane (4), tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 E The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 E The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 E The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show, met o.a. een portret yan een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in 'Between the lines' (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Music Box special 00.00 B The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 E The Gaz Top Show 02.00 E The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 E The Martin Buchanan 05.00 E The Simon Potter Show 0^00-07.00 E The Shadow DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Wie im Leben._ drie verhalen en twee satires van Maran Go- sov, Gabriel Laub, Jindrich 17.15 Thomas Senior, Nederland se kinderserie 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Wundern inbegriffen, tv-serie. Afl.: Western Ralley 19.00 Simon Simon, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: 50 Jahre und kein bisschen tot 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Kir Royal, zesdelige tv-serie over de belevenissen van een verslaggever van de roddel pers. Met Franz-Xaver Kroetz, Senta Berger, Dieter Hilde- brandt e.a. Afl. 1: Wer rein- kommt, ist drin. Baby Schim- merlos, verslaggever van de roddelpers, heeft geldproble men. Dan hoort hij dat de di- rekteur van een lijmfabriek een uitgebreide advertentiecam pagne wil opzetten 21.15 Die geliehene Zukunft, docu mentaire over de schuld van Brazilië en het I.M.F. 21.45 Musikzene 1986, muziekpro gramma gepresenteerd door Ron Williams 22.30 Tagesthemen, aktualiteiten 23.00 E Das Nacht-Studio: Das Lied der StraBe (La Strada), Itali aanse speelfilm uit 1954 met Anthony Quinn, Giulietta Masi- na en Richard Basehart. Regie: Frederico Fellini. Gelsomla ver gezelt Zampano tijdens zijn doelloze omzwervingen. Een vriendelijke koorddanser, die meer begrip voor Gelsomina kan opbrengen, doodt Zampa no en laat Gelsomina volko men in de war achter 00.40 Tagesschau 00.45 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Einführung in das Mietrecht, informatieve serie. Afl. 4: Ne- benkosten - nebensache? 16.35 Berufswahl heute: Man lernt nie aus, informatief program- 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement 17.50 Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Een dubbelleven Programma-o verzicht Heute Rückfahrt in den Tod, mis daadfilm naar de roman 'Ter minus' van Pierre Boileau en Thomas Narcejac. Met Peter Bongartz, Wolfgang Wahl e.a. Paul Kranz ontvangt bericht dat zijn vrouw Ruth een auto ongeluk gehad heeft en In coma ligt. Bij het doorzoeken van haar spullen blijkt dat zij een dubbelleven heeft geleld Tierportrftt: Steekmuggen, natuurfilm WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-joumal Klassik aktuell, nieuws van de platenmarkt door Friedrich Muller 5 nach 10, discussieprogram ma met als thema: de toe komst van bejaarden Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Schule und Medien: Theater in der Schule Schule im 18.00 Wozu deutsch filr Deutsche? Cursus Duits, les 1 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 LindenatraBe, tv-serie met Raimund Gensel, Monika Woy- towicz, Selma Baldursson e.a. Afl.: de vrouw In het wit. Phil wil Gabi spreken over het kind, Helga belt op uit Portugal en Henny wil graag met Stefan 20.45 Sport-Platz 21.30 Aktuele documentaire 22.15 Der Ernstfall, reportage over burgerlijke bescherming in 22.45 Thema des Monats: In den Stablöcher. Aansluitend: Laat ste nieuws E Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen- E Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. d T V-Morgen I BBC 1 NEDERLAND 1 17.20 The mysterious Cities of Gold, kinderserie 17.45 Beet the teacher, quiz 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 CO Blue -Peter 18.35 The FNntstones 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen plus, regionaal maga zine 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Life on earth, natuurfilmserie 21.30 E Brush strokes, comedyserie 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama: The national he alth (1). actueel programma 23.10 A touch of class, Amerikaanse speelfilm uit 1972 00.45 Weerbericht NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 Do Carsons, Austra lische tv-serie. Godfrey zorgt voor op schudding en Robert krijgt te maken met een oplichter 15.15 Van de Markt op uw tafel, culinaire serie 15.30 NCRV Jeugd-TV NOS 17.30 V»6-Journaal NCRV 17.46 NCRV- Surf-TV, met o.a. verslag Nationale Jongeren Surfdag, Cupwedstrijden Bergen aan Zee en Holland-Surfcup- Finales 1986 Zeewolde en Noordwijd MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 E Mu ziekprogramma's. Herhalingen. BBC 2 16.50-18.05 Liberal Assembly 1986 in Eastborne 18.25 03 Nieuwsoverzicht voor do ven 18.30 British professional darts championship 19.00 E Charlie Chan's Secret, Amerikaanse speelfilm uit 1936 20.10 British professional darts championship 20.35 Open to question, mensen uit het openbare leven beant woorden vragen van jongeren 21.05 EThe story of English, docu mentaireserie 22.00 The Paul Daniels magic show, amusementsprogramma 22.45 Naked video 23.10 Famous last words: Lord Home 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 British professional darts championship, samenvatting 01.05-01.35 Open University DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Berufswahl heute (herh.) 10.30 Rückfahrt in den Tod 12.00 Umschau 12.10 Musikszene '86 12.55 Nieuwsoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Lebenswege, vrouwenpro gramma. Afl.: Gemeinsam waren wir im Kloster, documentaire over de mo gelijkheden en beperkingen van het leven binnen en buiten het klooster 16.45 Spass am Dienstag, kinderpro gramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computervrienden 16.20 Radio freaks und Qua8selstrippen, afleve ring van 'Schüler-Express' 17.00 Heu te 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ein himmlisches Vergnügen, tv-serie ITV 17.00 Kinderprogramma's 18.15 Emmerdale farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.30 Norfolk in trust 20.00 Coronation Street, dramaserie 20.30 In private, in public: The prin ce and princess of Wales (2), documentaire en Interview 21.30 World in action 22.00 Paradise postponed 23.00 Nieuws 23.30 Black chat 00.05 Movies from the Mansion 01.05 Bliss in concert: The Cult 01.85 Personal view BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30 Playschool 11.50-13.30 Liberal As sembly 1986 Eastbourne 14.00 Jour naal, nieuwsoverzicht voor doven 14.30 Bagpuss 14.45 Liberal Assem bly 1986 Eastbourne 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Jimbo and the jet set, kinderprogramma 17.00 Chuckle- hounds 17.10 Captain Caveman, te kenfilm 17.20 Beat the teacher, scho lierenquiz 17.35 Rentaghost, kinder- SKY CHANNEL SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd familieprogramma met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 1 dream of Jeannle 18.30 Hazel. Afl.: The natural athlete 19.00 Hogan's Heroes. Afl.: Hogan's Hofbrau 19.30 Bring 'em back alive. Afl.: There's one born every minute 20.30 Hawk. Afl.: Death comes a full circle 21.25 Sport 22.25 The Sidney Winfield Pre miership, rugby 23.25 E The Untouchables. Afl.: Pressure 00.20-00.50 GD Hey-how-ya-doin'? (herh.) 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: Decoy 14.00 New Animal World 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 E Monsters of rock 16.15 E First run 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the turn 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for all 14.00 Nieuws 14.30 Mr. Palfrey of Westminster 15.30 Daytime 16.00 Heirloom 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The young doctors 17.00 Kinderprogramma's RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.30 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 Kamermuziek uit de V.S. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 21.45 Klassieke orgelmuziek. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 18.20 PP: Uitzending van VVD. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 KZG: De Vrije Gedachte. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Kind en basisschool. 21.00 Ni hao, Les 14. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport. 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.1b Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk uit Nederland. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Phantasy Quartet opus 2. Ben jamin Britten. 20.00 Koninklijke Filharmonie van Vlaanderen. 21.40 Kamermuziek en solo. 23.15 Kamermuziek: Bartok (1). MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.0j5 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Luchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Wessel van Dijk. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Jan van Vlijmen. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Zomerconcerten. 12.20 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.40 Belcantorium. 16.00 In de schaduw van de mees- RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het laatste afscheid. 10.00 TELEAC: Kind en basisschool. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Anders vlieg je eruit. 13.50 Dag, dag. 14.05 Kennismaking met de Koran. 14.20 Muzikaal intermezzo. 1425 Is het Nieuwe Testament Anti- Joods? 15.00 NCRV-Leerhuis. 15.15 Met hart en mond en handen. 15.30 Praline. 16.00 NOS: Op de rand van het REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31* Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche palace. 10.03 Dwarskijker. 12.00 Regio progr. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Amerlcain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Der Titan. Mahler. 12.00 Tafelmuciek. 13.10 Actueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (31). 14.30 Uit de romantiek. 1Q.55 Igor Stravinsky.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9