m BH „Schrijvers aller landen" in Rotterdam onder elkaar Bemoeienis van politiek met strafrecht wordt wel erg groot" Tv-maatschappij NBS grote winnaar in Emmy-competitie Alphense jazznight Steven Mayer: grandioos pianospel ï3± KUNST £eicbe Qowiant MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 PAGINJ Debuut beroepsdirigente met RFO in Rotterdam ROTTERDAM De Amerikaanse Ju dith Somogi, eerste dirigent in het Westduitse Frankfort en eerste profes sionele vrouwelijke dirigent ter we reld, leidt 27 september in De Doelen in Rotterdam en daarmee voor het eerst in ons land een concert. Ze treedt op met het Radio Filharmonisch Or kest in de serie Wereldberoemde Vo cale Sterren. De vocale ster is de Engelse sopraan Rosalind Plowright die eveneens haar debuut in ons land maakt. Ze zingt in Rotterdam de aria's O mio babino caro van Puccini en Wilgenlied, Ave Maria en Pace, Pace van Verdi. Sinds haar eerste operarol in 1973 in Glyndebour- ne is ze blijven schitteren. Thans wordt ze beschouwd als een van de be langrijkste in haar soort in toonaange vende operahuizen in onder andere Italië, Engeland, West-Duitsland en Amerika. Rosalind Plowright is op het laatste ogenblik aangetrokken. Ze vervangt Montserrat Caballé die maar bleef ver zuimen haar programmakeuze door te geven. Daarop konden orkest en diri gent Gaetano Delogo niet langer wach ten. aldus een woordvoerder van De Doelen. Judith Somogi werkte in Amerika lang samen met onder meer de New York City Opera en het New York Philharmonic Orchestra. Ze woont te genwoordig in West-Duitsland, waar ze behalve in Frankfort ook in de ope rahuizen van Hamburg, Milnehen, Karlsruhe en Berlijn optreedt alsmede bij de grote symfonie-orkesten. Humo op reis AMSTERDAM „Humo achter glas" is de naam van een reizende tentoonstelling die ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van het blad Humo in België te zien was en die nu van 5 oktober tot en met 2 no vember in het Vlaams Cultureel Centrum in Amsterdam te bezichti gen is. Getoond wordt origineel werk dat Evert Meulen, Joost Swarte, Kamagurka en Herr Seele voor dit grootste Belgische radio- en tv- blad afleverden. SUBSIDIEFONDS VOOR BEELDENDE KUNST DEN HAAG Er komt een fonds voor individue le subsidies aan beeldende kunstenaars, architecten en vormgevers. Het kabinet heeft ingestemd met dit voorstel van minister Brinkman van WVC. Zo'n fonds moet slagvaardiger werken dan tot nog toe het geval is. Een subsidiefonds was tot dusver niet nodig omdat er op dit terrein de BKR van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid was. Op andere terreinen binnen de kunstensector, zoals letteren, film en scheppende toonkunst, be staan al sinds jaren dergelijke fondsen. Brinkman noemt een fondsconstructie voor de beeldende kunst een „adequaat instrument" voor toekennen van individuele subsidies en beroepskostenvergoe dingen aan kunstenaars, nu de BKR-regeling per 1 januari 1987 verdwijnt en het budget voor de beel dende kunst bij WVC met 60 miljoen gulden om hoog gaat. Fel protest schouwburgen tegen schorsing AMSTERDAM Het bestuur van de Vereniging van Schouw burg- en Concertgebouwdirecties in Nederland (VSCD) heeft fel geprotesteerd tegen de schorsing van de directeur van de schouwburg De Hagen in Almelo. In een telegram aan b en w van Almelo zegt de VSCD dat zij de schorsing onaanvaardbaar acht. Het college wordt dringend verzocht de schorsing in te trekken. De betrokken directeur, mr.drs. N. den Hertog, werd geschorst vanwege uitlatingen over de overneming van de schouwburg door het horecaconcern Van der Valk. Hij had b en w onder meer verweten de transactie financieel gezien veel te rooskleurig te hebben voorgesteld. De VSCD is zeer verontwaar digd over de wijze waarop het Almelose gemeentebestuur is om gesprongen met de belangen van de schouwburg en het perso neel ervan. Een gedeelte van het personeel nam overigens ont slag omdat het niet voor Van der Valk wilde werken. In het telegram schrijft de vereniging dat Den Hertog in het belang van de Almelose gemeenschap informatie verstrekte. Overigens werd Den Hertog door b en w ook een spreekverbod opgelegd. Er loopt een nader onderzoek waarvan afhangt welke definitie ve maatregelen tegen de schouwburgdirecteur worden genomen. ROTTERDAM Onder de titel „Schrijvers aller landen" wordt van 5 tot en met 9 oktober in de Rotterdamse Doelen lite raire avonden gehouden onder de titel „Schrijvers aller landen". Ongeveer veertig schrijvers uit 25 landen lezen uit eigen werk. Tevens worden gespreks- en discussie avonden gehouden over literatuur uit Afrika, Azië, Latijns-Amerika, Europa en de Angelsak sische landen. Mogelijk wordt nog met auteurs gesproken over gebeur tenissen in deze eeuw, die bepalend zijn ge weest voor hun leven en werk. Het festival is georganiseerd door de Rotterdamse Kunst stichting naar aanleiding van de Berlijnse Ontmoeting in Bob den Uyl, een van de voorbereiders van „Schrijvers aller landen". 1981. Daarbij spraken Duitse schrijvers uit Oost en West over de bijzondere plaats van DDR en BRD in de wereld. Deze bijeenkomst werd voortgezet in Den Haag, Keulen, Sofia en West-Ber- lijn. Daarbij ging en gaat het om de verantwoordelijkheid van de schrijver in kwesties als oorlog en vrede. Bij „Schrijvers aller landen" wordt de aandacht gevestigd op de literatuur. Het gaat om de plaats en de betekenis van de schrijver in zijn samenle ving en in zijn taal. De ont moeting in Rotterdam is voorbereid door de Neder landse schrijvers Jan Eiikel- boom, Louis Ferron, Oe!k de Jong, Manuel Kneepkens, Willem G. van Maanen en Bob den Uyl. Ze werkten sa men met de Kunststichting die voor de organisatie op haar beurt samenwerkt met het Studium Generale van de Erasmusuniversiteit en ande re instellingen en organisa ties. Kennismaken In het aller-landen-schrij- verscafé in De Doelen kun nen de festivalgangers met de auteurs kennismaken. De eerste avond van het festival in De Doelen is aan Afrika gewijd. Dan vertellen Kofi Awoonor uit Ghana, Francis Bebey uit Kameroen, Brey- ten Breytenbach (Zuid-Afri- ka), Tahar Ben Jelloun (Ma rokko), Mazisi Kunene (Zuid- Afrika) en Tchicaya u Tam- 'Si (Congo) over plaats en be tekenis van literatuur in hun deel van het continent. Ze zijn zo gekozen dat er aan dacht is voor de verschillen tussen landen en voor die in de culturele en politieke ver houdingen. Onder leiding van George-Marie Lory van „Jeune Afrique" proberen zij overeenkomsten en verschil len te bepalen. Elders in De Doelen wordt de eerste avond voorgelezen door Walter van den Broeck (België), Fazil Hüsnü Daglar- ca (Turkije), Francesca Du- ranti (Italië), Ho Hsiang-lin (China), Pavel Kohout (Tsje- choslowakije) en S.H. Vat- syayan (India). De volgende avonden zijn de gespreksa- vonden achtereenvolgens ge wijd aan Azië., Latijns-Ame rika, Europa en de twintigste eeuw. MEESTE ONDERSCHEIDINGEN VOOR ST. ELSEWHERE PASADENA De Ameri kaanse televisiemaatschappij NBC heeft gisteravond in de competitie om de „Emmy"-on- derscheidingen van de Ameri kaanse televisie - tegenhanger van de Oscars van de filmin dustrie - alle andere grote maatschappijen achter zich ge laten en gewonnen in alle 11 komediecategorieën. „St. Elsewhere" van NBC ging strijken met de meeste Em my s (zes); „The Golden Girls" kreeg de Emmy voor Beste Komedie en „An Early Frost", een aangrijpend verhaal over een gezin dat wordt ver scheurd door de immuunziekte aids, verwierf er vier. „Peter the Great" van NBC kreeg twee prijzen, waaronder die voor beste miniserie, en de prijs met het grootste prestige - die voor buitengewoon drama - werd gewonnen door „Love is never silent" van NBC, over een vrouw die doof is. Al met al sleepte NBC vieren dertig van de 82 Emmy-onder- scheidingen in de wacht. CBS moest het doen met 22, Public Broadcasting Service met 11 en ABC met een rampzalige 6 (waaronder een voor Colleen Dewhurst voor beste bijrol in een miniserie of speciale pro- duktie, in „Between two wo men"). Dustin Hoffman was de beste acteur voor wat hij presteerde in de categorie mini-serie of speciale produktie: Willy Lo- man in „Dood van een Han delsreiziger" van Arthur Mil ler van CBS. Behalve hij wa ren Katharine Hepburn en Vanessa Redgrave (twee keer) voor Emmy's voorgedragen, maar de dames grepen ernaast. Marlo Thomas kreeg de vrou welijke tegenhanger van deze prijs voor .„Nobody's child", waarin ze een vrouw speelt die in een psychiatrische inrich ting zit. „Cagney and Lacey" van CBS kreeg drie Emmy's en op het terrein van de komedie ver wierf „The Golden Girls" vier Emmy's, waaronder die voor beste komedie en beste actrice (Betty White). Michael J. Fox, de zoon in Family Ties, werd Beste Acteur, „Cheers" haalde twee Emmy's en The Cosby Show - hoewel Bill Cosby niet meedeed - drie. Internationale belangstelling voor Amsterdams Muziektheater DEN HAAG Veel buitenlandse kranten zullen aandacht be steden aan de opening morgenavond van het Amsterdamse mu ziektheater. Een dertigtal redacteuren op het gebied van muziek en kunst, afkomstig uit negen verschillende landen, komen vol gende week drie dagen naar Amsterdam, uitgenodigd door het Muziektheater, de VVV Amsterdam, de KLM en het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT). Uit Italië komen redacteuren van de Corriere della Sera, La Stampa en La Republica. Uit Engeland komen vertegenwoordi gers van The Times, The Guardian en de Daily Telegraph. Duitsland is aanwezig met journalisten van Die Welt, Der Spie gel en de Frankfurter Allgemeine. Uit Amerika en Canada ko men acht redacteuren, onder andere van de Chicago Tribune, de New York Times, de Toronto Star en een aantal vakbladen op het gebied van muziek en cultuur. Verder komen journalisten uit Spanje, Frankrijk, Oostenrijk, Scandinavië en Japan. Gedurende het driedaagse bezoek staan, behalve het bijwonen van de officiële openingsuitvoering, ook een speciale rondlei ding door het Muziektheater op het programma, een bezoek aan het concertgebouw, aandacht voor „Amsterdam culturele hoofd stad van Europa '87" en diverse ontmoetingen met vertegen woordigers van cultureel/muzikaal Amsterdam, aldus het NBT. De Amsterdamse pro cureur-generaal mr. H. Lagerwaard gaat op 1 oktober op 64-ja- rige leeftijd met vut. Hij wordt opgevolgd door oud-minister mr. J. de Ruiter. Ge wapend met ironie, pragmatisme en een stevig relativerings vermogen heeft La gerwaard 39 jaar vol gemaakt binnen ons vervolgingsapparaat, het Openbaar Minis terie (OM). De vijf procureurs generaal in ons land vormen een belang rijke schakel tussen de praktijk van het strafrecht en het be leid op het ministerie. Zij zijn hoofd van het OM in hun ambtsge bied, met onder zich de verschillende hoofdofficieren van justitie en tegelijk vormen ze gezamen lijk een trait-d'union naar de minister en de politiek. Lagerwaard wilde geen afscheidszitting. „Prettig toch in deze tijd van bezuinigin gen, bovendien: ik heb geen behoefte aan die rituele dans". Bezorgdheid over onze strafrechtsple ging en de invloed van de politiek teke nen zijn vertrek. De grens van de onvrede wordt naar de bui tenwacht echter steeds getrokken. „De loyaliteit naar de minister gebiedt mij hier over te zwijgen", klinkt het meer dan eens. Lagerwaard wil niet op de valreep op tenen gaan staan. SCHEIDENDE PROCUREUR-GENERAAL: AMSTERDAM „Dat oud-minister van justitie De Ruiter mij opvolgt kan toeval zijn, maar ik eigen lijk vrees ik dat het steeds vaker zal voorkomen dat mensen uit de politiek worden benoemd, omdat ze in de pas lopen met het regeringsbeleid". Volgens procureur-generaal van Amsterdam, mr. Lager waard die op 1 oktober met vut gaat, kijkt de po litiek soms hinderlijk mee over de schouders van de rechterlijke macht. „Som mige Kamervragen lijken ook meer ingegeven door scoringsdrift en vragen naar de bekende weg dan door werkelijke belang stelling". De directe bemoeienis van de politiek met het strafrecht vindt hij gevaarlijk. „Er is toch een bepaalde mate van onafhankelijkheid in de ver volging. Ik heb altijd grote waarde gehecht aan het feit dat het Openbaar Ministerie verbonden is aan een recht bank of hof, aan onze vervol- gingstaak binnen de straf rechtspleging. Door de be moeienis van de politiek zie ik dat enigszins in het nauw ko men". Zijn opvattingen stammen dui delijk uit de praktijk van de rechtspleging die hij sinds 1947 kent toen hij begon als „volon tair ten parkette" in zijn geboortestad en woonplaats Haarlem. Hij heeft ze allemaal voor zich gehad, de zittingen over dronken rijders, winkel diefstallen, de eerste hasj- en hennepzaken en later de in braken, vechtpartijen, heroï nezaken en moorden. In 1972 werd hij advocaat-ge neraal in Amsterdam, de „offi cier van justitie" in beroepsza ken bij het gerechtshof, in 1980 procureur-generaal in de hoofdstad. De tijd van de zit tingen was voorbij, er kwam ruim zes jaar van beleidsmatig werk en contacten met „Den Haag". Nu terugziende op de vele dienstjaren roept het straf rechtelijk bedrijf bij hem de De scheidende procureur- generaal van Amsterdam mr. Lagerwaard. suggestie op van veel gepraat en weinig wol. „Het strafrecht wordt steeds ongeloofwaardiger. Ik maak me zorgen over het feit dat mensen worden weggezonden wegens cellentekort, dat we verdachten indelen in catego rie A, B en C om ze in volgor de van zwaarte te kunnen vasthouden. We accepteren dat we vonnissen niet kunnen executeren, dat we de dreige menten van ons strafrecht niet kunnen waarmaken, dat we die lui van „balletje, balletje" niet kunnen vastzetten. Dat zijn zaken die grote ergernis en onrust bij de bevolking ver oorzaken. Het strafrecht heeft veel plannen, veel bezigheden, er wordt hard gewerkt, maar het resultaat blijft schamel". Euthanasie De „macht", de „invloed" waar Lagerwaard in 1980 bij zijn benoeming als procureur- generaal nieuwsgierig naar was, strekte zich uit naar twee kanten. In de eerste plaats binnen het ambtsgebied (het „ressort" Noord-Holland en Utrecht) waar hij leiding gaf aan het Openbaar Ministerie. De andere kant van de „macht" waren de drieweke lijkse bijeenkomsten van de vijf procureur-generaals waar op politiek en strafrechtsbe- drijf elkaar treffen en de „richtlijnen" voor de vervol ging worden afgesproken. Euthanasie is één van die re gelmatig besproken items. La gerwaard vindt dat de wetge ver zich ermee moet bemoei en: „Je hebt het regeerak koord, nietwaar, dat heeft zijn invloed op het vervolgingsbe leid. Maar je ziet dat een groot aantal zaken nu bij de rechter eindigt in schuldigverklaring zonder straf. Dus zoveel bereik je dan als OM ook niet". Ge vraagd naar zijn persoonlijke mening zegt hij mee te gaan met de meerderheid van de staatscommissie. „Dat wil zeg gen: de ruimste mogelijkheid, dus ook actieve euthanasie mogelijk maken". Ontvoerders Heineken willen terug naar Nederland PARIJS De Nederlandse consul-generaal in Parijs, mr. J. von Mühlen, heeft vandaag de twee ontvoerders van Al fred Heineken en zijn chauf feur opgezocht in de gevange nis van Fleury-Merogis om over hun verzoek te praten hoe ze zo snel mogelijk naar Nederland kunnen vertrek ken. De consul-generaal heeft dat dit weekeinde desgevraagd bevestigd. Eerder op de dag maakte de Franse advocate van Holleeder en Van Hout, de uit Nederland afkomstige mr. J. de Jongh-Dunand, be kend dat de twee van een be roep bij de Franse Raad van State afzagen omdat „het toch allemaal vechten is tegen de bierkaai". Op hun verzoek heeft zij toen contact gelegd met de Nederlandse autoritei ten in Frankrijk. Volgens me vrouw De Jongh kan de uitle vering nu zeer snel haar be loop krijgen. De twee zitten sinds eind februari 1984 vast in Frankrijk. Staking kooplieden bij Oosterse markt in Beverwijk BEVERWIJK Duizenden bezoekers van de Oosterse markt in Beverwijk moesten zaterdag met lege handen huiswaarts keren omdat de circa 500 standhouders staak ten. De kooplieden, verenigd in de Buitenlandse Zelfstandi gen Vereniging (BZV), protes teerden tegen het beleid van directeur Bart van Kampen van de zwarte markt, waartoe ook de Oosterse markt be hoort. Volgens de voorzitter van de BZV, N. Akbult, voert de zwarte markt-directie een discriminerend beleid. „Wij moeten hogere huren betalen dan de Nederlanders op de zwarte markt. Ook moeten wij 13 maanden huur betalen in plaats van twaalf maanden". „Zo lang Van Kampen niet met ons wil praten blijven wij staken. Al duurt het maan den", aldus Akbult. Volgens directeur Van Kampen heeft ^e Oosterse markt priv" die anderen niet hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN Een overvol Avifauna was za terdagavond het decor voor de Alphense Jazznight 1986. Deze vijfde jazznacht stond geheel in het teken van de eerste lu strumviering en de organise rende Stichting Alphense Jazznight had kosten noch moeite gespaard om de groten op jazzgebied te kunnen con tracteren. Behalve Nederlandse groepen en musici als Jaap Dekker, Dutch Swing College Band, het trio Dolf de Vries met Marjorie Barnes, Jole Blond, de Evergreens, het Leidsch Studenten Jazz Gezelschap en de Ellen H. Band waren er de Amerikanen Buddy Tate, Ben ny Bailey en Glenn Ferris. Zij werden begeleid door de Duit se Torsten Zwingenberger- band. Uit Polen kwam Sami, Swoi, uit Engeland Sweet Sub stitute, uit België Waso, uit Duitsland Lösekes Blues Gang en de Jazz-lips uit Amerika. De pianist Rob Hoeke die met Jaap Dekker zou spelen werd vervangen door Hein van der Gaag. Tot verrassing van ie dereen kwam ook nog Toon Roos. Samen met de banjoniste Cynthia Sayer, de vibrafonist Fred Leeflang, Boris van der Lek en Karei Boelee was hij alsnog gecontracteerd voor deze avond. In totaal waren er zes muziek zalen beschikbaar waar het publiek in en uit kon lopen. Er was bijzonder veel publiek. Misschien wel te veel want op de wisseltijden van de bands, als de mensen van de ene zaal naar een andere wilden, wa ren er complete opstoppingen. Bij elkaar huisden in het Avi faunagebouw plus de tenten 3000 mensen. LEIDEN De zondagse kof fieconcerten van K&O zijn weer begonnen. En zoals bijna altijd, was er ook gisteren weer veel publiek in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De verwachtingen werden niet te leurgesteld: de Amerikaanse pianist Steven Mayer leverde schitterend werk. Hij gaf een uitstekend opgebouwd en bo vendien zeer afwisselend reci tal: van Schubert en Schu mann werkte hij via Liszt en Debussy toe naar Prokovieff en Tatum. Steven Mayer opende het reci tal met Impromptu opus 90 nr.3 van Franz Schubert (1797 - 1828). Hij maakte indruk door een verrassende souples se, samen met een zeer intense manier van spelen. Melodische lijnen kwamen werkelijk schitterend tot hun recht. Van Robert Schumann (1840 - 1856) volgde hierna Carnaval opus 9. Na een zeer uitbundige Préambule kwamen 21 kortere stukjes, waarin diverse figu ren, zoals Pierrot, Arlequin, en Pantalon et Colombine de re vue passeerden; ieder karakter kreeg zijn eigen muzikale ge stalte, de ene wat meer ingeto gen, de andere wat uitbundi ger, waardoor binnen de een heid, die dit Carnaval toch ze ker vormt, toch ook voldoende afwisseling gewaarborgd was. Af en toe een walsje ertussen door maakte het geheel com pleet. Na de pauze klonk Bénédic- tion van Franz Liszt (1811 - 1886), met een prachtige melo die, afwisselend in de linker en in de rechterhand, en later in gebroken akkoorden. Het stuk werd door Mayer groots, maar niet overdreven pathte- tisch gebracht. In Pour les arpèges compo- sés" van Claude Debussy (1862 -1918) worden ook veel gebro ken akkoorden gebruikt, maar met een heel ander effekt dan bij Liszt. Vooral in de hoogte zijn de klanken ijl als kristal. Tot slot speelde Mayer wat meer„speelse" muziek. Eerst van S. Prokovieff (1891 - 1953) Suggestion diabolique, inder daad een duivels stukje: fel, ritmisch, donkere klanken, en met veel humor geschreven en gepeeld. Het slot ontlokte het publiek enig gegrinnik. Als laatste stonden enige Solo's van Art Tatum op het pro gramma, geniaal gespeelde, zwoele, bar-achtige raggy mu ziek. ANNETTE JASPERSE Voor een uitgebreid! agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplegij men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van de2<|] krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU 1 ROCINEMA I (Van BoetzelaeK straal 6, tel. 01720-20800): Polir tergeist II (16); 18.30, 21.00. *o,t ook 13.45. EUROCINEMA I De karate kid II (al); 18.3T 21.00. wo. ook 13.45. EURO1' CINEMA III: White nights (aJ r; 18.30, 21.15. EUROCINEMA IV|i The hitcher (16); 18.45, 21.15 Op hoop van zegen (al); wc. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stations*® n 19. tel. 071-121239): Silkwoo (al); Sophie's choice (al); 20.» LIDO en STUDIO (Steenstra I 39. tel. 124130): Big troublo i little China (12); Top Gun (al); amor brujo (al); 14.30, 19.00 21.15. Hannah and her sister (al); 14.30, 19.00, 21.15. wo 19.00. 21.15. Color purple (al 20.00. TRIANON (Breestrai 31. tel. 123875): La femme pv blique (16); 14.30, 19.00, 21.15 REX (Haarlemmerstraat 5) tel. 071-125414); China ana sill (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Donald Ducks verjaar dagspartijtje (al); wo. 14.30. NOORDWUK LIDO THEATEl (Pr. Bernhardstraat 56. te 01719-12800): Runaway tral (16); ma. di. 21.15. Out ot Afric (al), ma. dl. 21.15. KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30, tel. 01718-74075] Highlander (al); wo. 14.45 19.00, 21.15. ma. di. niet on 14.45. CITY THEATER II: Poll ce academy III (16); tijden zi City I. CITY THEATER III en IV Out of Africa (al); 20.00. Cobr (16); 21.15. wo. ook 14.45. 0 hoop van zegen (al); 19.00. wc ook 14.45. VOORSCHOTEN GREENWA (tel. 01717-4354): Police Acad* my III (al); wo. 15.45. KINDERVOORSTELLING Sjors en Sjimmie en ht zwaard van Krijn; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (te 01751-13269): Out of Africa (af) 20.00. KINDERVOORSTELLING De wonderlijke wereld van OZ wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27 tel. 463500): The color purpl (al); 14.00, 20.00. ASTA (Spui 27. tel. 463500): Top gu: (al); 14.00, 18.45, 21.30. AST 3: Oe karate, kid deel II (af 14.00, 19.00, 21.30. BABYLOI 1 (naast Centraal Station, te 471656): El amor brujo (aTj 14.00, 19.00, 21.15. BABYLOI 2: Big trouble in little Chin (12); 14.00, 19.00, 21.15. B* BYLON 3: Out of Africa (a 14.00. wo. 20.15. CINEAC (Buitenhof 20. tel. 630637): Pi tergeial II (16); 14.00, 18.4 21.30. CINEAC 2: A nightm re on Elmstreet (16); 14.01 18.45, 21.30. CINEAC 3: Cfl bre (16); ma. dl. 14.00. wd 18.45, 21.30. EUROCINEMl (Leyweg 910, tel. 667066): Polio academy III (al); 14.00, 19.CX 21.30. wo. 19.00, 21.30. ME TROPOLE 1 (Carnegielaan, te 456756): Hannah and her sii tere (al); 14.00, 18.45, 21.3< METROPOLE 2: De wieesl wachter (12); 14.00, 18.45 21.30. METROPOLE 3: 9\ Weeks (16); 14.00. 18.45, 21.30 METROPOLE 4: Op hoop vai zegen (al); 14.00, 18.45, 21.30 METROPOLE 5: Letter I Brezhnev (al); 14.00, 18.45 21.30. ODEON 1 (Herengrach 13, tel. 462400): Revolution (af 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 2 The money pit (al); 13.45, 18.45 21.30. ODEON 3: Under th cherrymoon (al); 13.45, 18.45 21.30. ODEON 4: Novecento A II (16); 12.15, 18.30. LE PA RIS 1 (Kettingstraat 12b, te 656402): Sezcapades (18); 12.0 tot 22.30. LE PARIS 3: Bab d'amour (18); 12.30 tot 23.00 HAAGS FILMHUIS (Dennewq 56. tel. 459900): Zaal 1: The s« criflce; 19.00, 21.45. Zaal 2: Si raba Hakobune; 19.30, 21.45 Zaal 3: dagelijks 19.30, 21.45 Cléo da 5 7; ma. Onschuldig verleiders; di. Pajarito Gómei 7» 30*1 lil KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. nonchalant; 8. muz noot; 9. boom; 10. per procuri (afk.); 11. eminentie (afk.); 13. sla plaats; 15. vorm van mij; 16. zond ling; 18. klein werpanker; 20. hofp soon in vroegere jaren; 21. maal; 22. rijstbrandewijn; 24. t 25. sportevenement (afk.); 26. spc plant; 28. maangestalte (afk.); 29. andere (afk.); 31. boom; 33. (afk.); 34. blaasinstrument. Verticaal: 1. tweede mogelijkheid; circa (afk.); 3. voorzetsel; 4. rtvief Duitsland; 5. briefaanhef (afk. Latl 6. voorzetsel; 7. meubelstuk; maand v.h. jaar; 13. uiting van If 14. de dato (afk.); 15. vogel; 17. so papegaai; 19. knaagdier; 23. ieo; maat (afk.); 24. stoomschip (afk.); vloeistof; 30. hoewel; 31. land ba werktuig; 32. boksterm (afk.); 33. woord. OPLOSSING ep ec "O'M 2G ie !fB oe LZ "s s PZ lunt ez :»BJ 61 fc-ro liejeuj si "P P PI Cl fysetu UswtieOejds i :do 9 s 1 'S '-0qi3 :ei e :-bo z 'leiiaujeiie i :ibboiii T9|« -ei» ke "sa ee :xie ie 'v* -bz '82 :souj '92 11 '92 :ieis >2 22 tftie 12 Mbu oZ =Bejp '01 'r ■91 :euj -si :peq ei ui3 u d d :s»e '6 'bi e fsooieiipe i :|eejuozu

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6