LC overtuigend angs Kickers '69 Basketballers BVO denderen door Leidse korfbaltop boekt weinig vooruitgang Jegstgeester tafeltennissers oppermachtig in streekderby LDG ,>pent lensatie opscorers VELDKORFBAL KRIJGT TWEE HOOFDKLASSEN 3PORTTRIBUIME CcidócSouocmt MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986PAGINA 17 ckeinde stond in i de derby. Bij de heren jden de vier mannen van •Lifters (Oegstgeest) een kkie in Hazerswoude. Do- ot| hoefde niet ver te reizen hel tweede team van Scyl- pl— met tegenvallend resul- tte bestrijden. En ook de v nes van Docos dienden :hts het Leidse stadsverkeer ?r rotseren om, met meer suc- 5 dan hun mannelijke colle- b de degens te kruisen met de vrouwen van Scylla. De Avanti-dames kregen het wat verderop huizende Shot-Wa- geningen op bezoek. De 10 be schikbare punten werden ge lijkelijk verdeeld. BT-Lifters mag zonder arro gantie stellen dit seizoen te be schikken over een sterk he renteam. Toch blijken „sterk" en „de sterkste" nog geen sy noniemen van elkaar. On danks het gegeven dat BT-Lif ters nog niet heeft verloren staan de Oegstgeestenaren, achter Shot en JCV, op een derde plaats. Het nieuwe „elke-punt-telt-systeem" is hierbij de boosdoener. Zater dag was de opdracht aan van der Broek, Reitsma, Kante been en Rademakers dan ook: winnen met een zo groot mo gelijk verschil. Met verve werd deze opdracht uitge voerd, ten koste van het twee de team van Dextro-Avanti. Alleen Ellen Bakker kende haar plicht. Twee maal toonde zij aan besmet te zijn met een ernstig emancipatie-virus: zo wel van der Broek als Rade- makers moesten hun meerdere erkennen in de kleine Bakker. Ronald Rijsdorp, ex-Avanti- speler, en ooit vierde bij de Nederlandse Kampioenschap pen, moest twee maal dit weekeinde zijn ouderwetse Kish Prashad deed terloops speler Wiitebrood won. zeer hetzelfde. Hieraan toegevoegd verdienstelijk, één maal van de twee maal winst van Ron Ron van Veen, waardoor Do- van Veen eindigde het 'Mors- cos haar eerste verliespartij, en team' met een bevredigende 7- Scylla haar eerste winstpartij 3 winst. Zondag was Scylla 2 boekte, middels een 6-4 uit- de tegenstander. Rijsdorp ging slag. nu eenmaal in de fout, en wel De dames van Dextro-Avanti werd 5-5), toch had er meer ingezeten. Aan José Bakker lag het in iedêr geval niet. Zij deze wedstrijd eindigde in kast halen voor zijn huidige vereniging Docos.Zaterdag werd tegen de tweede keus van Valkencourt gespeeld. Rijsdorp won al zijn potten, en tegen de uitstekend spelende bengelen wat ongelukkig on- uit de Richard van Gurp, die geen deraan de eredivisie-ladder. wedstrijd verloor. Van Scylla- zijde scoorde Rico van Veen Ook de wedstrijd tegen mede- degradatiekandidaat Shot een dikke voldoende door te bracht hier weinig verande- winnen van broer Ron en van ring in. Weliswaar werd er kopman Kish Prashad. Jeugd- een punt binnengehaald (het scoorde 100 Ook van Iris Sjaardema was niet meer te verwachten dan haar eenmali ge winst. Sleutelfiguur in de wedstrijd was echter Marjan Kantebeen. Haar enige winst kans (10-2 vóór in de derde game) werd door deze ervaren speelster niet benut, waardoor Avanti bleef steken op een puntendeling. Zondag ontmoetten de dames winst voor Scylla, streek in dit duel Docos met de eer, via een 6-4 overwinning. Een dag eer der waren zowel Docos als Scylla, respectievelijk tegen Noordkop en Vitac, met de winst naar huis gegaan, waar door geen van beide teams kandidaat lijkt voor degrada tie. Wie weet presteert Docos het zelfs op te stijgen naar het allerhoogste! tlDEN Door het 3-0 ver- dat Kickers'69 leed bij J kent de afdeling zondag slechts twee ongeslagen gen. Koploper ZLC en npwijkse Boys dat hekkes- ler VNA nipt met 0-1 ver- ig. Trainer Rob Rutten zag nardus met 0-2 verliezen i zijn oude club, Warmun- "iC - Kickers'69 3-0 (2-0) vC-keeper Henk Scheepma- ^Pr bleef dit weekeinde de ~ige ongepasseerde doelman "'Sde afdeling zondag. Ook te- Kickers'69 heerste hij het jafschopgebied. Kicker-trai- ner Wout Verlaan was danig van hem onder de indruk en hij achtte ZLC „de sterkste te genstander tot nu en de te rechte koploper". Janus van der Linden en Ed Klink (strafschop) brachten de rust stand op 2-0. Uitblinker Hans de Kruijf schreef de laatste ZLC-treffer op zijn naam. VNA - Stompwijkse Boys 0-1 ((H)) VNA deed ook dit keer zijn image van „op de nul spelende ploeg" eer aan en de Stomp- wijkers hadden moeite met dat spelletje. Bestuurslid Groen in 't Wout wilde de ontmoeting „gauw vergeten, want erg hoogstaand was-ie niet". Vijf minuten voor tijd werd Theo van de Bosch neergehaald, waarna Wim Luiten de straf schop benutte. Bernardus - Warmunda 0-2 (0-1) Bernardus verloor gisteren de wedstrijd en doelman Marco Verdegaal. Hij moest na een goede redding met gescheurde enkelbanden worden afge voerd. Vijf minuten later bracht Marco van Grieken de Warmonders op voorsprong. Don van de Voort, de inval lende doelman, kon niet voor komen dat Warmunda vlak voor rust middels Theo van Velzen 0-2 scoorde. SJZ - Leidse Boys 0-0 De ontmoeting in Zoeterwou- de werd na een half uur ge staakt wegens een zweepslag van scheidsrechter Bakker. VNL - MMO 0-1 (0-1) Beide trainers spraken na af loop van een matige verto ning. In de veertigste minuut trok Hans van Goozen de bal uit een hoekschop zeer scherp voor. Via de hand van de kee per kwam de bal in het doel terecht en bij die treffer bleef het. Janus van der Linden opent de score voor ZLC. De ploeg van Kees Vermeulen won met 3-0 van Kickers '69. Alkmania - Oranje Groen 3-1 keer alleen voor de keeper. Na de Leidse treffer van Bert (0-0) komt op voorsprong en dan de Ridder zag hij doelpunten Oranje Groen-trainer Isaak verlies je met 3-1". Secretaris van Ton Verbeek, John van van Weerlee was er „gewoon Muller van Alkmania bespeurt de Hoorn en Edwin Roos ziek van. De hele wedstrijd bij zijn club ben je sterker, je staat vier, vijf i stijgende lijn. (strafschop). Ol n<JlDEN LDG heeft in de e^ste de beste wedstrijd in de lajofdklasse van de regionale >v<mbond direct aangetoond !t voor niets gepromoveerd zijn. Met een 9-7 overwin- ig op RDC (dat nota bene rig jaar nog in de landelijke (1 npetitie speelde) was de li ste verrassing een feit. Ge- tc n de uitslagen van de deze lek gespeelde wedstrijden Bferigens niet de laatste. Kat- in k (evenals Rijnsburg terug h regionaal nivo) versloeg oj t slechts 9-7 het Alphense tv )C. Krimpen en Damlust 2 b ren aan elkaar gewaagd in 'streekderby, maar uiteinde- trok KDV de winst naar l bjh toe (9-7). De beide outsi- trs in de hoofdklasse OGB Bodegraven en WDG uit issenaar bonden met elkaar strijd aan, waarbij de thuis- ib (OGB) in het nadeel was tor het ontbreken van met me Daan Cromhout. Hoewel invallers zich danig weer- i kon een 6-10 nederlaag ;t voorkomen worden. Zoe- meer gaat onverdroten ort op de weg die het vorig r insloeg en verpletterde !t liefst 2-14 het Zegveldse jk Uit. Samen Sterk uit Ha- swoude was veel te sterk vor Boskoop, maar buitte het niet uit (9-7). De tste wedstrijd leverde het ge teste vuurwerk. Na een ertuigende start met Evert onstring op bord 1 zorgde Bik de grieperige André van g^r Kwartel voor winst door eveneens grieperige Cees i den Bosch te verslaan. Sed Ong veroverde een punt id een zenuwslopend duel van J bert Huisman, waarna alle v ndacht uitging naar het v&tst spelende duo: Sam van lor Kwartel en Jan Schijff. ide maakten de meest grove iten, waarbij Rijnsburger srthijff de laatste en beslissen- beging. vNVB Zaterdag: Hans vaan (Rijnsburgse Boys) en 1 ;nry van der Weijden (FC 6; Klaas Vink (Noord gel jk) en Rob Bink (Leiden) 5; <fim Guyt (Katwijk) 4. tijNVB Zondag: Frans Bouc- ert (FC Lisse), Bart van der eijden (LDWS) 5; Ton Ar- do yo (Foreholte), Ferry Baak jssrC Lisse), Wim Hoogendoorn ich lphen) allen 4. ejfaeling Zaterdag: Leen Dit- ars (HVZ) 9; Dick Hogenes AVV), Rinus Blijleven RÏVZ), Rob Spaargaren (Kic- jufcrs '69), Chris Blok (LFC), zbb Spaargaren (Kickers'69), e isper Klomp (SVOW) allen lec fdeling Zondag: Bert de _,Eidder (Oranje Groen) 4; Jos jverdevest (Kickers '69), Hans Kruyf (ZLC) beiden 3. }egionale jeugd: Gert Aan- Vr'wiel (Quick Boys) 8; Glenn uw elder (Roodenburg), Jaco an der Laan (Roodenburg), Iscar Toonen (UVS) allen 3. Erik Peters van De Danaï den vangt stijlvol af Sandra Slinge- land kijkt toe. Het duel met Het Zuiden eindigde in een 5-5 gelijk spel. LEIDEN De veldkorfbal- competitie krijgt met ingang van seizoen 1987-1988 een nieuwe opzet. De belangrijkste wijzigingen zijn de invoering van twee hoofdklassen en het verdwijnen van de promotie klassen en de districten. Deze nieuwe opzet brengt voor het lopende seizoen een speciale promotie-degradatieregeling met zich mee, die deze week bekend is geworden. De rege ling ziet er met betrekking tot de korfbalclubs uit de Leidse regio als volgt'uit: Overgangsklasse A: num mers 1-3 gaan naar de hoofd klassen en 4 speelt tegen num mer 9 van de hoofdklasse om één plaats in de nieuwe topaf- deling. De nummer 5-8 blijven in de overgangsklassen. Promotieklassen: nummers 1-5 gaan naar' de overgangs klassen en 6-8 naar de nieuwe eerste klassen. Eerste klassen: kampioenen spelen beslissingswedstrijden om plaatsen in de overgangs klassen. De nummers 2-5 van IA en 2-6 van 1B blijven in de eerste klassen en 6-7 van IA en 7-9 van 1B gaan naar de tweede klassen. Tweede klassen: kampioenen promoveren automatisch naar de nieuwe eerste klassen. De nummers 2-4 blijven in de tweede klassen en 5-8 degra deren naar de derde klassen. Derde klassen: kampioen 3A speelt tegen die van 3C en 3B tegen 3D om twee plaatsen in de tweede klassen. De verlie zers en de nummers 2-5 blij ven in de derde klassen. De nummers 6 spelen weer onder ling om twee plaatsen volgens vermeld schema en de num mers 7-8 vloeien af naar de competities van de afdelingen. LEIDEN De Leidse korfbaltop heeft op Per- nix na weinig vooruitgang geboekt in het verbeteren van de (lage) klasserin gen. Fides Pacta TOP, Fiks en Zuiderkwartier verloren allemaal en De Danaïden kon met moeite één punt veroveren. Per- nix was de enige club die won en dat gebeurde ook nog zonder veel glans. Op lager niveau is middel maat evenzeer troef met als uitzonderingen de kopposities van Velocitas en Crescendo. Gedurende de eerste helft liet Fides Pacta de kansen liggen om HKC (Ha) op groter ach terstand dan 3-5 te zetten. De fusieclub moest ondanks de doeltreffende inbreng van Pa tricia Gottmer, Janneke Hal vemaan. Wilma Neuteboom en Mieke Selier gaandeweg het initiatief aan de thuisclub la ten, die via 5-5 (rust) naar 7-5 doorstootte. Deze marge bleef tot het einde toe met 12-10 in stand, waarbij Nico Pikaar met twee treffers nog de beste schutter aan Leidse zijdé werd. Opnieuw bleef TOP met lege handen achter bij Dalto, dat op routine terecht met 9-7 won. Het twaalftal van Oele bood een uur lang goed tegenstand en was via Stella van der Zaag, Sjoerd van der Klaauw, Gert Jan Natzijl en Ron van der Willik enige malen dicht bij de gelijkmaker. Toen de ti- telpretendent uit Driebergen de score van 6-5 tot 8-5 ver grootte, waren de laatste mo gelijkheden op de eerste pun- tenwinst gelijk verkeken. „Een wedstrijd om gauw te vergeten," oordeelde coach Engel van Pernix over het duel met Sportclub, dat alleen door de 9-5-winst voldoening schonk. Carla Kuipers, Janne ke Mulder, Denise Smits en Kees Hortensius zorgden voor een vlotte 4-1, maar hierna gingen coördinatie en tempo in de aanval zienderogen ach teruit. Gelukkig misten de be zoekers het raffinement om meer te bereiken dan 5-4 (rust), zodat Kees Brokaar (2) en opnieuw Carla Kuipers als nog een ruimere afscheiding konden forceren. Fiks kon bij Oranje Wit in het begin van de tweede helft door Theo Vreeken (2), Agda Nonhebei en Diederick van Veen een 5-1-achterstand ge heel wegwerken. De oranje- blauwen kregen in korte tijd 6-5 en 7-5 te incasseren en dit gevoegd bij de enkelblessure van laatstgenoemde schutter brak hun weerstand met als gevolg, dat het gat alleen maar groter werd: eindstand 12-6. Aanvankelijk lukte De Da naïden weinig tegen Het Zui den, getuige een gemiste straf- worp en 0-4 in het eerste half uur. Kitty Dool, Cees Christi- aanse, Erik Kromhout en Hei- ko Locher brachten de thuis club via 3-4 (rust) terug in de race, waarna de ingevallen Henny Devilee de ommekeer vervolmaakte door de ver diende 5-5 aan te tekenen. Daarentegen miste Zuider kwartier de bezieling en inzet om bij Vlaardingen een 10-8- nederlaag te ontlopen. De ploeg van Boot liep door 3-0 steeds achter de feiten aan en kon ondanks de twee goals van Aldo Spadon en Wim Steenbeek nooit gelijkmaken, mede doordat op 9-7 en 10-8 strafworpen onbenut bleven. Op speltechnisch vlak deed De Algemene niet onder voor het hoog geplaatste Ten Donck, dat enkel het geluk had om op 4-4 tweemaal te kunnen doel punten. De treffers van Jory Sjardijn, Wim Bavelaar, Mar tin Filippo en Alfred Lambooy kregen eerst in de slotminuut een opvolger uit handen van invaller Jan Sjardijn, toen het pleit al. beslecht was: 7-5. „Wij staan weer met beide be nen op de grond," concludeer de trainer Roedoe van Fluks na de eerste nederlaag bij Hoogvliet met 12-6. Zijn selec tie bleef via Ada van der Meu- len. Bram Koppenaal en Theo Passchier tot 6-3 redelijk in de buurt, maar werd vervolgens door drie tegentreffers op rij in een kansloze positie gema- nouvreerd. Velocitas rekende makkelij ker met (voormalige) medeko ploper KOAG af dan de 8-9- eindcijfers vermoeden. Elvira Corts, Rien van Poelgeest en invaller Paul Robert Nugteren leken in het eerste deel van de tweede helft met 5-8 en 6-9 een vroegtijdige beslissing te forceren, waarna goed uitge voerd spelbevrjezen de voor sprong moeitelóos intact hield, al slonk die wel tot één doel punt. Binnen een kwartier stond KNS 5-0 achter op Quick, om dat de verdediging nog niet. bij de les was. De Oegstgeestena ren kwamen nooit meer op gang, blijkens drie gemiste strafworpen en maar twee treffers van Edwin Kooien en Rudolf Ligtvoet, waardoor een kansloos 9-2-verlies resulteer de. Liefst drieënzestig schotpogin gen van Tempo telde coach Breedveld tegen Valto, maar het resultaat was slechts een treffer. Invaller Rob Wilschut maakte die op het uur en gaf daardoor aan het magere duel een overeenkomstige 1-3-eind- stand mee. Ook Ons Eiland kampte met een zwakke afwerking tegen Ventura Sport, wat evenzeer verlies opleverde: 9-3. Erik Kuipers en Wim Nijenhuis scoorden tot de tachtigste mi nuut (4-2), waarna in de ramp zalige slotfase enkel Colinde de Wekker de scoringsdrift van de thuisclub even be dwong. Als enige derdeklasser won Crescendo met -8 tegen GKV (Hg), dat tot de pauze (5-4) het scoreverloop nog bepaalde. Anita (2), Henk en Wijnand Alberts en Arno Kooloos maakten 5-8 en in het Leidse rondspelen viel maar één fout je te ontdekken, zodat 6-8 de eindstand werd. Hekkesluiter GWS bedwingt LSVV '70 LEIDÉN Voor de grootste verrassing in de eerste klasse van de afdeling zaterdag zorg de hekkesluiter GWS. In de uitbeurt tegen LSVV'70 hield de club uit Sassenheim de on geslagen koploper op 1-1. Al- phia stoomde na de 4-0 winst op Woubrugge door naar een tweede plaats. Meerburg nam de rode lantaarn over van GWS door het 2-5 verlies van MVKV. LSVV'70 - GWS 1-1 (0-1) GWS was na de teleurstellen de beginfase van de competitie wel bereid tegen de koploper een extra duit in het zakje te doen. De inzet van de studen ten daarentegen was miniem. Purcey Loman bracht GWS terecht op voorsprong. Na rust miste Arjan Wilting een penal ty en LSVV'70 kon pas tien minuten voor tijd langszij kon komen. De als extra spits inge vallen Edwin Heespelink ver zilverde een directe vrije trap. Alphia Woubrugge 4-0 (1-0) Elftalbegeleider Van de Noort van Alphia vond Woubrugge „zeker zoals het zaterdag speelde nog niet sterk genoeg voor de eerste klasse". Alphe- naar Ton Gerritsen had door zijn sterke sprint een belang rijk aandeel in de winst van zijn ploeg. Twee van de vier doelpunten bereidde hij voor, één scoorde hij zelf. Meerburg - MVKV 2-5 (1-2) De sterke voorhoede van MVKV was een maatje te groot voor de Zoeterwoudena- ren. De MVKV-ers vonden zelfs het verlies van Meerburg nog geflatteerd. De zeven doelpunten kwamen op naam van slechts drie man. Ronald Maenhout was de meest suc cesvolle spits; hij scoorde drie maal. Jan Stel, ook van MVKV, was goed voor twee treffers, evenals Meerburger John Stein. TAVV - Kagia 3-1 (3-0) Beide partijen waren het ero ver eens: Kagia verloor met te grote cijfers. TAVV kreeg kansen doordat Kagia fel op de aanval speelde en de ge broeders Hoogenes waren at tent in het uitbuiten van die kansen. In de tweede helft liet Lex de Ree de enige treffer voor Kagia aantekenen. KRV - SVLV 0-0 „We hebben zestig minuten aangevallen, SVLV werd vol ledig overklast, er is ons een strafschop onthouden, maar tegen de oververmoeide vrien den uit Voorschoten kwamen we niet tot scoren", karakteri seerde de Katwijkse voorzitter Van Kesteren de wedstrijd. De „oudjes" van SVLV speelden slim op de buitenspelval en bleven ongeslagen. Tweede klasse Op papier was Abbenes een van de weinige clubs die SVOW iets in de weg zouden kunnen leggen. Abbenes was ook inderdaad de betere ploeg, maar kon niet voorkomen dat SVOW middels snelle uitval len van vooral Casper Klomp met 0-5 won. ZLC steeg naar de tweede plaats door de 0-1 winst op Kickers'69, dat een eigen doelpunt scoorde. Ook de scheidsrechter was de score even kwijt. De rappor teur kon melden dat HVZ met 10-1 van VNL gewonnen had. Leen Ditmars en Rinus Blijle ven scoorden ieder vier keer. SJZ ging tegen LFC met voorsprong de rust in, maar moest uiteindelijk toestemmen in een puntendeling; 2-2. AMSTERDAM LEIDEN Op niet mis te verstane wijze hebben de basket ballers van BV Odijk ook hun tweede opponent in de eerste divisie A afge slacht. Hoofddorp werd ditmaal het slachtoffer van de Alphense daden drang: 81-66. BS Leiden hield het in Amsterdam lang vol tegen ASVU, maar boog diep in de tweede helft toch het hoofd: 64-85. In het eerste thuisoptreden van deze competitie keken de heren van BVO vlot tegen een 7-14 achterstand aan. Eenmaal in het juiste ritme hadden de Alphenaren totaal geen moeite meer met Hoofddorp, dat voorat op de spelverdelers plaats erg kwetsbaar bleek. Theo van Leeuwen en Steve Deul hielden dan ook veel druk op de Hoofddorpse back- court, waardoor BVO via sim pele steals en daaruit voort vloeiende scores via 28-18 naar. een veilige 46-35 voorsprong bij rust kon uitlopen. De uit eindelijke 81-66 zege gepaard aan het goede debuut van nieuwkomer Klaas Bruins Slot maakten de competitiestart voor BVO nu al geslaagd. Topscores: Theo van Leeuwen 20, Joseph van Leeuwen 14. Het zwaar gehandicapte BS Leiden (zonder Kragtwijk, Van Weeren en Bouman) deed in Amsterdam tegen de uni- versiteitsploeg ASVU boven verwachting goede zaken. Een vroeg debacle (via 0-4 werd Lfciden op 14-4 én zelfs 22-8 gezet) werd door de Broekhof- formatie bijtijds in de kiem ge smoord. Ronald van der Geest, zelf excellerend in de aanval, hield tegenstrever Cees Ama- ma vakkundig op de hatelijke nul. Thijs Minderhout slaagde er niet in datzelfde staaltje bij Simon Bruyn (32 punten) uit te halen, waardoor de Amster damse ploeg via 38-35 bij rust en zelfs 40-41 in de tweede helft op routine en met een veel beter rendement (schot percentage Leiden: 40%, ASVU: 66%) naar de ruime 64- 85 overwinning mocht mar cheren. Topscores: Ronald van der Geest 17, Thijs Minderhout 19, Peter van de Wetering 12. MSV/Noordwijk kon het door de vele afwezigen niet bolwerken tegen BOB Oud Beijerland. Zonder Sjaak de Winter (hernia), Bart Driessen (rug-blessure), William de Haas (ernstig verkeersongeval) en Fred van Schie (werk) werd de ploeg van Hans Ja cobs prompt op 4-15 gezet. Een klap die de Noordwijkers met 27~keer balverlies niet meer te boven kwamen: via 36-51 bij rust werd het 74-99.. Topscorer: Johan Steen voorden 27. Blitz dreef zaterdag voorna melijk op de productiviteit van Carl Hugen (28 punten) en bleef zodoende knap in de buurt van Gunco 2. Spanning was er gedurende de hele wedstrijd: 19-15, 33-36 (rust) en 51-51, maar de Voorschotena ren trokken met 64-68 wel aan het kortste eind. Een slecht verdedigend Lei derdorp kreeg zaterdag nipt klo£ van Zoebas: 91-92. In „Op Dreef" was met name Mladan Filipan van de opponent uit zoetermeer op dreef en on stuitbaar. Bij de rust had de Paulides nog een minimale voordelige marge: 45-44. Tops cores: Pim Fretz: 15, Wil Moe- rer 14, Peter Verkerk 13. In JJtrecht liet Grasshoppers andermaal zijn hernieuwde gezicht zien door eenvoudig thuisclub Midland te kloppen. Via 28-44 bij rust gingen de Katwijkers eenvoudig langs hün opponenten: 61-86.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17