Boeiende slijtageslag blijft zonder winnaar Rijnsburgse Boys klopt ook Spijkenisse Onverwacht verlies Katwijk ARC verspeelt punt te veel Jeugd Quick Boys blijft DS de baas BPORTTRIBUME CeidócSounant Valken68 en Koudekerk verdei in de problemen QUICK BOYS EN NOORDWIJK DELEN: 1-1 Afscheid Van Beveren MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 PAGINA 1 LEIDEN Met name Valken t en Koudekerk hebben het moeilijk. Omdat het niveau in de vierde klasse gestegen is en deze twee équipes hetzelfde peil hebben van vorig jaar, staan zij broederlijk onderaan. Met ieder één punt. Omdat Valken met 0-3 van koploper Rohda'76. verloor en Koude kerk met maar liefst 0-5 slaag kreeg van DSO. Vv Leiden en Sv Voorschoten hielden elkaar in de middenmoot: 2-2. Wat De Sleutels en Hazerswoudse Boys eveneneens deden met de 1-1 uitslag. Oegstgeest deel de ook al door 0-0 te spelen bij Jodan Boys. Valken'68 - Rohda'76 0-3 (0- 1) De schade viel halverwege nog wel mee voor Valken. Vanuit een vrije trap was 0-1 ingeschoten. Na de gelijkop- gaande eerste helft zette Val ken Rohda onder druk, doch werd nooit echt gevaarlijk. De lijstaanvoerder profiteerde met snel uitgevoerde counters wel tweemaal van de achterin ontstane ruimte: 0-3. Koudekerk - DSO 0-5 (0-3) Koudekerk stond al binnen 10 minuten met 0-2 achter. Frank Goddijn, Klaas van Diggelen en John Paling hadden in de daaropvolgende fase moeten scoren, maar kregen de bal er niet in. Zodat de Zoetermeer- ders nog voor de onderbreking met 0-3 leidden. Mark Bakker verzuimde ook na de hervat ting tegen te scoren, DSO ging daar wel rustig mee door. Vv Leiden - Sv Voorschot 2-2 (0-1) Beide partijen waren uit op volle winst en maakten er e levedige confrontatie v Omdat Hein de Graaf onder was gehaald schopte Rob Jonge vanaf de stip 0-1 b nen. Rob Bink boog die v< Leiden nadelige stand om een positieve. Twee minut voor het slot verkreeg Vo< schoten weer een penalty, i dat Marcel Rosier bij een i ner werd gehinderd. Ditm scoorde De Graaf. De Sleutels - Hazerswotid Boys 1-1 (1-0) Uit een pass van Danny M nema doelpuntte Ronald G demeester al na een kwarti Guldemeester verzuimde er 0 van te maken, waarna J Platteel een strafschop we onthouden. Platteel nam vanche door direct na de ih 1-1 aan te tekenen. Waar Hazerswoude heerste. Le La ros en Sjaak van Dorp w ren dichtbij de winnende go die er niet kwam. Hazerswe de ontving hiermee te wein Jodan Boys - Oegstgeest 0 In de typische 0-0 wedsti liet invaller Reindert Groot in de 85e minuut de beste kj onbenut. In het overige d< van de wedstrijd was voo Wim den Hollander voorin vinden. Toch had Jodan B< het gevaarlijkste van het sp Oegstgeestdoelman Cees S zorgde met prima redding voor het „verdiende" punt. LEIDEN Als Ter Leede niet snel op orde raakt, hoeft het niet meer in de derde klas se. Na de 0-1 nederlaag tegen Lyra bezit de ploeg van trai ner Henk Spaan, evenals me dedrager van de rode lantaarn Maasdijk, precies één punt. Katwijk verloor onverwacht met 1-0 van Zwaluwen Vlaar- dingen. Zevenhoven won wel van HBSS, maar verdiende het niet. Het werd 2-1 in Ze venhoven. Ter Leede - Lyra 0-1 (0-0) Ondanks het vroege stadium begint het er nu al duister uit te zien voor Ter Leede. Het ook al niet imponerende Lyra pakte na een gelijkopgaande eerste helft een overwicht. Waar aanvankelijk niet al te veel rendement uit werd ge trokken. André van Bladel, Pieter van der Plas en Ed van der Heiden hadden kansjes, terwijl Jan van Harskamp een inzet van Piet Pauwe op de lijn stopte. In de 88e minuut werd Pauwe echter door Jo- han Verloop onreglementair tegen het oppervlak gewerkt. Hij vonniste zelf vanaf de stip: 0-1. Zwaluwen Vlaardingen Katwijk 1-0 (1-0) Marechausseëer Kees Hooga lem diende aan te treden J Woensdrecht, terwijl spits Jr van Duyn al na 5 minuten J viel. Wat bepaald niet bevij" derlijk werkte in de Katwijk équipe. Jan van Dijk en Wi Guyt kwamen beide tot tri fers, doch zagen de goals afj| keurd wegens buitenspel. O] dat doelman René Sinke on<t de bal door rende kon er ey voor de pauze 1-0 gema^ worden. Het Katwijkovij wicht in het tweede deel e verde niet eens meer uit/ speelde kansen op. fi Zevenhoven HBSS 2-1 <l| De bezoekende formatie 1» het betere spel, maar liep tc tegen een achterstand op. een combinatie met René B scoorde Leo Lips de openin treffer. HBSS knokte zich de rust naar gelijke hoo£ maar zag uiteindelijk de tv punten bij Zevenhoven b ven. In de 71e minuut kaat Lips ditmaal naar Bon, die zijn beurt 2-1 het net deed b len. Over de volle 90 minut bekeken had HBSS ech meer recht op de zege dan uiteindelijke winnaar. PIJNACKER ARC heeft een goede kans laten liggen om de stijgende lijn voort te zetten. Veroverden de Alphe- naren vorige week met hard werken een punt teveel tegen Barendrecht (3-2 zege), bij DSVP gaven zij onnodig een 0-1 voorsprong uit handen door een te laconieke instel ling. Waardoor de ploegen de punten niet, overeenkomstig de verhouding, deelden, maar DSVP beide punten in eigen huis hield: 2-1. Het zag er zaterdag lang naar uit, dat die terechte puntende- ling wél tot stand zou komen. Tot aan de 26ste minuut van de tweede helft immers waren doelpunten uitgebleven en niets wees er op, dat die wel zouden vallen; zowel DSVP als ARC speelde te traag en te slordig om regelmatig gevaar lijk voor het doel te verschij nen. Voor zover dit wel ge beurde, werden de kansen niet benut. Halverwege de tweede rondgang toonde de ploeg van Berry Janse drie jaar gele den nog oefenmeester bij Quick Boys opeens meer aanvalsdrift. Een instelling die ARC, zoals bekend gevaarlijk in de counter, drie kansen op rij bood, omdat de buitenspel- val van DSVP haperde. Twee ervan werden om zeep gehol pen doordat Nico Oosterlee de bal verspeelde en Johan Boer hem even later knullig in de voeten van een tegenstander schoof, maar de derde maal benutte de weer herstelde in valler (voor Sito Schalkers) Ed Graper de kans vakkundig: hij spurtte met bal aan de voet naar sluitpost Marrevee, om speelde hem en schoof de bal in het doel: 0-1. Een onverwachte opsteker voor de Alphenaren, v Rini Oosterlee en René La mers de eerste helft mogeli heden onbenut hadden ge ten. Dat waren echter ge uitgelezen kansen als in 28ste minuut, toen Johan B< knap langs twee verdedig soleerde, maar er niema voor het doel aanwezig v om de bal in te schieten. S Schalkers bracht de bal and( maal voor het doel, wa ques Key de bal tegen een v dediger kopte en Wilco v Leeuwen het leder tenslo naast schoot. Zo onverwacht als ARC score had geopend, zo si trok DSVP de stand weer evenwicht. Zoals steeds kw< het gevaar van de linkervk gel, waar René Wolterman enkele malen teveel vrijhf had gekregen. Drie minut na de openingstreffer Lammers zond Wolterman bal niet, zoals daarvoor, in I Alphense doelgebied, ma liep hij zo vrij als een vogel zelf door naar Cor Prook, niets anders kon doen dan t< zien hoe de bal achter hem de touwen verdween. Ook aan het beslissende do punt (Albert van der Duss kopte de bal uit een hoeksch van Wolterman in) ging e dergelijke situatie vooraf, w licht mede in de hand gewei door de knieblessure van R Koolstra. Koolstra, die ju omwille van de overvolle z kenboeg door Jan Kroese het tweede naar zijn selec werd gehaald... PIETER EVELE Score verloop: 71. Graper 0-1, Wolterman 1-1, 83. Van der Dus 2-1. ARC: Prook, Jelle Koolstra. Koolstra (Olders), Borst, De Vr Key, Lammers, Boer, Van Leeuw Oosterlee, Schalkers (Lammers). FC Lisse overrompelt Xerxes LEIDEN In één helft rekende FC Lisse af met het overrompelde Xerxes. Al halverwege stond het 4-0. Een stand, die ook na de 90 mi nuten nog op het scorebord prijkte. Henry van der Weyden en Richard Mulder vonden bei den twee keer het doel. De Rotterdamse formatie onderging het ge woon. De FC startte volgens het boekje en speelde een wedstrijdhelft lang Xerxes volle dig van het veld. Niet zozeer met een groot of fensief, maar wel met uitgekiend countervoet bal. Tot viermaal toe werd er gescoord vanuit een snelle tegenaanval. Richard Mulder open de de score, waarna Henry van der Weyden er 2-0 van maakte. Beide aanvallers deden het nog een keer over. De tweede helft was aan merkelijk minder. Xerxes veroverde een fors veldoverwicht, maar kwam slechts eenmaal gevaarlijk door. De bal kaatste tegen de lat. LEIDEN Quick Boys was het enige team bij de elftallen van de „Leidse" regionale jeugd dat twee punten behaalde. De Katwijkers versloegen DS '79 in Dordrecht met 1-2. FC Lisse behaalde een knap gelijkspel tegen Telstar: 1-1. UVS en Roodenburg verloren hun wedstrijd: het elftal van trainer Bert Jansen ging met 0-3 ten on der tegen UW en Roodenburg trok met 7-3 aan het kortste eind bij Volendam. Quick Boys kwam in de wedstrijd tegen DS'79 al na twintig minuten op een 0-1 voor sprong. Doelpuntenmaker Gert Aandewiel zag de keeper van DS'79 te ver voor zijn doel staan en lobde de bal van twintig meter over de DS-doelman heen. In de tweede helft scoorde DS'79 de ge lijkmaker omdat een DS-speler een penalty benutte. Quick Boys kreeg tien minuten later ook een penalty toegewezen omdat de doorgebroken Martin Rog in het strafschopgebied werd neerge haald. Gert Aandewiel benutte de strafschop koeltjes en bepaalde zo de eindstand op 1-2. FC Lisse kreeg na twintig minuten in de eerste helft een zware tegenvaller te incasseren. Keeper Richard van Dijk moest met een blessure de kant opzoeken en speler Henry van Kesteren nam zijn plaats on der de lat in. Hij hield zijn doel schoon tot de vijftiende minuut van de tweede helft toen de snel opgeroepen reserve-keeper Marcel Buikstra „stand-in" Van Kesteren kon vervangen. Na deze wissel scoorde Telstar 1-0, maar direct daarna bracht John Vermeulen de eindstand via een mooie solo op 1- 1. UVS verloor de thuiswedstrijd tegen UW met 0-3. UW toonde meer inzet en bleek meer klasse in huis te hebben dan de ploeg van trainer Bert Jansen en dat bleek voldoende om UVS op alle fronten te verslaan. Volendam had geen moeite met Roodenburg. De Lei- denaren keken al na twintig mi nuten in de eerste helft tegen een 2-0 achterstand aan. Roodenburger Jaco van der Laan bracht zijn ploeg nog op 2-1 maar Volendam zorgde voor een ruststand van 3-1. Na rust kwam het team van Jan Lovink goed terug en Glenn Hel der tekende nog 3-2 aan. Kort daarna scoorden de Volendam- mers tweemaal. Dezelfde Glenn Helder scoorde nog 5-3 maar toen was de wedstrijd eigenlijk al gelo pen. Een sterker Volendam scoor de in de laatste tien minuten nog twee doelpunten en won uiteinde lijk de wedstrijd met 7-3. Simon van Beveren neemt vanavond officieel afscheid als actief spelef van Noordwijk. Van Beveren, die door een knieblessure genoodzaakt werd met voetballen te stop pen, treedt vanavond nog één keer aan voor een „officieel" treffen. Een duel dat zal wor den „uitgevochten" tussen het Noordwijk van nu en het Noordwijk van „toen". De wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. KATWIJK De boeien de slijtageslag die zaterdag op sportpark Nieuw Zuid werd uitgevochten, bleef uiteindelijk zonder win naar. Zowel Quick Boys als Noordwijk kwam in negentig, vaak aantrekke lijke minuten voetbal niet verder dan één treffer. En, hoewel beide teams nogal wat reële doelkan sen hadden laten liggen, echt ontevreden was men in Katwijk en Noordwijk niet met die puntendeling. Quick Boys trainer Hans van der Zee sprak later over een „hele terechte uitslag". Be woordingen die ook door Noordwijks John Eelman wer den gebruikt: „Qua spelbeeld, qua kansen hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht". Dat beide trainers desondanks probleemloos de momenten konden aanwijzen waarop hun ploeg wél de volle winst had kunnen pakken, maakt duide lijk dat de streekderby tussen Quick Boys en Noordwijk za terdag het aankijken meer dan waard was. Door de in de teams aanwezige kwaliteit, maar zeer zeker ook door de getoonde instelling. Zowel Quick Boys als Noordwijk ging in Katwijk voor de volle winst. En in zo'n geval is een gelijkspel niet echt erg... Zeker niet voor Noordwijk. De ploeg van Eelman had zich immers een week eerder lelijk in NSW verslikt en een twee de nederlaag op rij zou het team onmiddellijk tot een „ge wone" middenmoter maken. Een positie waarmee de ge middelde Noordwijker weinig op heeft, de roodwitten dienen zich immers „gewoon" in de kopgroep op te houden. Dat Eelman desondanks voor een aanvallend concept bleek te hebben gekozen, was op het door 4000 toeschouwers om zoomde Quick Boys veld zowel voor vriend als voor vijand een forse surprise. Voor de „vijand" dan met name, want Quick Boys had het dat eerste kwartier zeker niet gemakke lijk tegen de agressief en of fensief gestarte Noordwijkse elf. Een flitsende opening die de roodwitten evenwel niet bracht waarop werd gehoopt. De voorspong bleef uit, al was Klaas Vink wel heel dichtbij die 0-1. Het offensief van Noordwijk was nog nauwelijks geluwd, of Quick Boys reali seerde wél die altijd verlossen de openingsgoal. Frank van der Kleij had al een hele beste kans gemist, op het moment dat het leer na een afgeslagen hoekschop voor zijn voeten be landde. Vanaf ruim twintig meter volgde een harde en zuivere inzet. Via de binnen kant van de rechterpaal werd de 1-0 een feit. Het in eerste instantie door Noordwijk afge blufte Quick Boys ging vervol gens, nog altijd in hoog tempo, op zoek naar nummer twee. Die beslissende goal viel niet, sterker nog, Noordwijk trok de score weer recht. Een klei ne twintig minuten na de tref fer van Van der Kleij, behield Hans Boom tussen twee Kat- wijkse verdedigers het over zicht. John Marijt kon tot de doellijn doorgaan en de daar opvolgende voorzet werd door de in zijn rol als diepgaande middenvelder goed gedijende Klaas Vink in de gelijkmaker omgezet: 1-1. Dat Quick Boys toch niet met voorsprong uit Jat eerste part kwam, kan Leen van der Plas zich aanre kenen. Hij was het die, zeven minuten voor rust, vanaf de stip mocht aanleggen nadat RIJNSBURG De' lijst aanvoerder in de zater dagse eerste klasse A heet ook na de vierde speeldag Rijnsburgse Boys. Met het eveneens ongeslagen NSW, hebben de Rijns- burgers inmiddels een gat van drie punten met de achtervolgers geslagen. Tegen Spijkenisse was het zeker geen fraaie wed strijd die de Middelmors- bewoners afwerkten, maar op de 2-0 zege viel niets af te dingen. Vooraf noemde Rijnsburgse Boys trainer Arie Kiirver het duel tegen Spijkenisse „de eer ste echte test", maar in de praktijk bleek, dat die test waarschijnlijk pas volgende week, tegen DSVP, aan de orde zal zijn. De tegenstand van Spijkenisse was ronduit mager te noemen en het wekte dan ook de nodige bevreem ding, dat de thuisclub er pas in de 58e minuut in slaagde de eerste treffer te produceren. Voordien was er nauwelijks sprake van een goedlopende aanval, laat staan een gerichte doelpoging. De eerste kleine kansjes van Rijnsburgse Boys betroffen een afstandsschot van Hennie Koet en een kopbal van Wim Driebergen, die op de lijn ge keerd werd door Stan Roes- tenberg, als rechtsachter een uitstekende wedstrijd spelend tegen Ron Carli. De razend snelle Paul van der Mijn en Ruud van Emmerich bestook ten aan de andere het heilig dom van Ruud Spierings, de sterke sluitpost van de Rijns burgers. Slechts één maal ontstond er voor de rust een beetje opwin ding binnen de lijnen toen Teus Felsborg door scheids-. Noordwijker Klaas Vink juicht, Quick Boys-doelman Theo Guyt zit er verslagen bij. In tegenstelling tot de in feeststemming weglopende Ivan Hermans, is ook Fred Eijsberg niet echt blij. Het staat 1-1 in de dit keer boeiende streekderby. Mark Vink Frank van der Kleij in het strafschopgebied tegen de grond had gehaald. De strafschop werd door Leen van der Plas niet overdreven sterk genomen, de reactie van Dortmundt mocht er deson danks beslist zijn. Was de eerste helft qua spel voornamelijk voor Noordwijk geweest, het tweede deel werd door de dit keer slechts met twee spitsen spelende thuis club op haar naam geschreven. Waar steeds duidelijk werd dat Noordwijk zich in de eerste vijfenveertig minuten wat over de kop had gehold, bleef de gang er bij de Katwijkers beter en langer in. -Wat overi gens niet betekent dat Quick Boys veruit de beste doelkan sen kreeg. Leen van der Plas was een keer heel dichtbij nummer twee, maar aan de andere kant had zeer actieve Ivan Hermans, na voorberei dend werk van Klaas Vink, de 1-2 nog nadrukkelijker op zijn voet. Hoewel ook Quick Boys in de laatste twintig minuten gas moest terugnemen, bleven de blauwwitten de meest aan dringende ploeg. De wegens een knieblessure pas later als invaller in de. Katwijkse ploeg gekomen Johan Jonker was in die slotfase nog dichtbij de winnende treffer. De sterk spelende Dortmundt voor kwam dat derde doelpunt met een katachtige reactie, hetgeen GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 15. Frank van Kleij 1-0, 34. Klaas Vink 1-1. Quick Boys: Guyt, Teun van Plas, Ruis. Hans van der Plas (Jon ker), Eijsberg, Arie van Duyn (Mar tin van der Plas), Mieras, Floor van Duyn, Van Rooyen, Van der Kleij, Leen van der Plas. dige aftocht naar de kleedka mer was zijn deel. Het na de pauze sterker acte rende Rijnsburgse Boys kon op dat moment al bogen op een 1- 0 voorsprong, omdat invaller Martin de Louw vier minuten eerder op aangeven van Hans Zwaan had raakgeknikt. De Louw was in het veld geko men voor Huug AAndewiel, die bij een zaalvoetbalwed strijd een spierblessure had op gelopen en daar toch de nodi ge hinder van ondervond. In de 67e minuut besliste Ron Carli het duel; Willem Veer man, de ontstellend zwakke doelman van Spijkenisse, kon een schot van Zwaan niet klemvast krijgen, waarna de voormalige PPSC-er er als de kippen bij was om de rebound te verzilveren. Carli was met de totaal afwezi ge Henk Merbis en de hard werkende, maar veel balver lies lijdende Arie van Dijk een dissonant in de Rijnsburger- elf. Arie Kurver is dan ook niet tevreden over zijn pupil- :„Het is misgegaan met Ron na zijn betaalde voetbalperiode. Vorig jaar speelde hij al slecht bij PPSC en nu valt hij weer tegen. Ron moet eerst aan per soonlijkheid winnen; hij dwingt niets af en doet zijn mond niet open. Daarom wordt hij soms ook overgesla gen in hét veld". Ondanks de overdonderende start van Rijnsburgse Boys heeft Kurver (nog) geen kampioensaspira ties. „Zesentwintig wedstrijden is verschrikkelijk lang. Ik hoop dus alleen op de eerste periodetitel". JELLE RAAP Scoreverloop: 58. De Louw 1-0; 67. Carli 2-0. Ron Carli, tweede van rechts, heeft uitgehaald. De alles beslissende tweede treffer van Rijnsburgse Boys is in de maak. Opstelling rbb Spienngs; Toet, Driebergen, Aandewiel (De Louw), De Kroon; Van Dijk, Arroyo, Koet, rechter De Ruyter op de bon mogen op door de wedstrijd toegepast door de leidsman en nuut toen Martin Toet Ruud Merbis (Heemskerk); Zwaan, Carli. werd geslingerd na een on- bijna stuk te fluiten, terwijl de voor fysiek contact werd af- van Emmerich de bal afhandig Spijkenisse: Veenman, Roestenberg, schuldige overtreding tegen sfeer in het veld nooit echt gefloten. Bij Spijkenisse groei- maakte en de linkerspits van' Yann.^nf tfe£borg.JSmits)' Carli. Deze arbiter speldde grimmig was. De voordeelre- den de irritaties zienderogen Spijkenisse een natrappende H®er w Van derMdn.VanEm- zichzelf een brevet van onver- gel werd zeer inconsequent en escaleerden in de 62e mi- beweging maakte. Een voortij- merich.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16