Bommen in De Vliert op tijd onschadelijk U houdt Parijs uit de olympische race? Italië smult van schandaal rond Maradona ^ulócSoutmit t IS Waar Kasparov mee bezig?" Brand bij Bradford schrikt publiek op L - - Wr* MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 - tiek Koolhof op leiding PSV „Vandaag heb ik laten zien dat ik weer de volle lig minuten aankan. Ook de technische staf weet nu dat ik loor". Dat zei Jurrie Koolhof gisteren na zijn eerste volle- wedstrijd voor PSV na twee jaar blessureleed. Koolhof zin- V op het feit dat hij vorige week woensdag tegen Bayern ïen pas ver in de tweede helft mocht invallen, waar hij •rekend op een plaats in de basis. Koolhof maakte gisteren C Utrecht het eerste Eindhovense doelpunt. SEOEL De vroegere Franse ski-ster Jean-Claude Killy heeft in Seoel voedsel gegeven aan het gerucht dat Parijs zich terug trekt uit de concurrentiestrijd voor het organiseren van de Olympische Spelen 1992. Het Internationaal Olympisch Comité gaat op 17 oktober voor de toewijzing van de zomerspelen van 1992 kiezen uit de aanbiedingen van zes steden: Amsterdam, Barcelona, Parijs, Brisbane, Birmingham en Belgrado. New-Del hi is al in een eerder stadium afgevallen. Het gerucht gaat al geruime tijd dat Parijs van plan is zich terug te trekken ten gunste van de kandidatuur van het eveneens Franse Albertville voor de Winterspelen van 1992. Killy, die re clame maakt voor Albertville, verklaarde in Seoel: „Het zijn geen geruchten. In Franse sportkringen rekent men erop dat Parijs zich terugtrekt. De achtergrond van deze tactische ma noeuvre zou tevens zijn dat men Parijs inmiddels inziet kansloos te zijn tegen de kandidatuur van Barcelona. In hoeverre de ter roristische activiteiten van de laatste tijd in de Franse hoofdstad een rol spelen bij de overwegingen van „Parijs" om de kandida tuur in te trekken is niet bekend. Loting nodig bij leden Elf Steden LEEUWARDEN Naar schatting dertig duizend schaatsliefhebbers hebben zich aangemeld voor het lidmaatschap van de Frie se Elf Steden, de organisa tor van de elfstedentocht. Van dat aantal worden er slechts twee duizend toege laten. De toelating zal door het lot bepaald worden. De loting wordt gehouden on der toezicht van een nota ris. Alle inzenders hebben een gelijke kans van 1 op 15. VERKEERDE VAATJE VEENOORD Een niet bijster goed uitge slapen monteur heeft gisteren de speedway wedstrijden om de Gouden Helm in Vee- noord danig beïnvloed. De Amerikaan Lan ce King, één van de grote kanshebbers op de eindzege, werd het slachtoffer. Zijn mecani cien bleek voor het begin van de zesde heat het verkeerde vat te hebben aangeslagen bij de het hervullen van de brandstoftank. In plaats van alcohol belandde er koffiewater in de tank van King's machine. De droogge legde motorfiets weigerde uiteraard dienst. Bij het opmaken van het eindklasse ment bleek King exact één puntje tekort te komen voor de eindzege. Die ging naar de Deen-Frank Andersen. Italianen zijn paspoort kwijt MILAAN De 22 spelers van de Itali aanse voetbalselectie die in 1982 wereld kampioen werden hebben op last van de Milanese officier van justitie Poppa hun paspoorten moeten afgeven. Zij mogen het land niet verlaten. De spelers zijn in staat van beschuldiging gesteld vanwege belas tingontduiking. Zij moeten zich in decem ber verantwoorden voor de rechtbank in Milaan. De betrokken voetballers zijn: Al- tobelli, Antognoni, Baresi, Bergomi, Bor- don, Cabrini, Causio, Collovati, Conti, Dossena, Galli, Gentile, Graziani, Marini, Massaro, Oriali, Rossi, Scirea, Selvaggi, Tardelli, Vierchowod en Zoff. De internationals hebben wel toestem ming gekregen om met hun clubs buiten Italié deel te nemen aan return-wedstrij den in de eerste ronde van de Europese toernooien. ^trekkelijke "|ekderby I1 uwers zagen za- de Katwijkse een aantrekkelij- feekderby aan zich 14 j trekken. De ploe- ^jian Quick Boys en 1ewijk maakten er I >eiende slijtageslag bu e uiteindelijk geen lar opleverde. De 1- Hstand werd aller- Tals „terecht" erva- n diezelfde eerste ^3 bleef Rijnsburgse vel gewoon winnen. '"Bet vierde treffen, _J Spijkenisse, lever- rhalve twee punten ijnsburgse Boys-oe fester Arie Kurver: èen kampioenschap In we nog niet. aan een periodetitel rste punt ijt 'week voor de top- ^peting tegen DWV IS het eerste punt geraakt aan Wilhel- De Voorburgers |n met succes de vast. je maal brons zonder Han Kulker Ina New York ook in jm zijn geluk op de nmijl beproefde de herenploeg e Bataven een bron- edaille in de wacht vier maal 1500 me- afette op het natio- kampioenschap in ngen. Maar ook de ploeg van AV Hol- vas goed voor brons, (haalden dit op de ïaal 400 meter. rrassing «ids Dam Genoot- verraste in het eer competitie-optreden de Rijnsburgse "Club. De Rijnsbur- vorig seizoen ijog klassen hoger acte- I gingen in eigen onderuit met 9-7. De iintonners van Lisse jhalkten in hun eer- Gptreden in de eerste fe Vlietwijk (Voor- -Jm)^met^7-4^^^ lisman verliest le plaats EK lelediging PVOORT Onspor- •jedrag heeft de Haag- .jutocoureur Charles sman de derde plaats strijd om het Euro- ampioenschap in de 2000 gekost. Zwols- ledigde zaterdag in liscussie Dan Partell, ïoördinator van de de organisatie van ^tluropese kampioen- n de formule- n 1600 en 2000 en de De Brit nam de dwoorden van de kanter aan zijn adres en diskwalificeerde sman voor het gehele en. Partell sprak gis- zijn twijfels uit over teringe discipline in jtak van de autoren- De titel in de Euro- een Nederlands- pinavisch onderonsje, naar Henny Vollen- j coureur, renstalbezit- bandenleverancier, .'nverhuurder én de rtiger van de Neder- Se belangen in de M 2000. DEN BOSCH De politie heeft gistermorgen in het stadion van FC Den Bosch twee vaatjes met explosie ven gevonden. De hom men waren geplaatst in het vak waarin 's middags aanhangers van FC Den Haag een plaatsje zouden krijgen tijdens de voetbal wedstrijd FC Den Bosch- FC Den Haag. Eén stuk explosief is door de politie tot ontploffing ge bracht. Omdat de klap wel erg groot was is voor de tweede bom de Explosieven Oprui mingsdienst ingeschakeld. In de vaatjes zat een op rode fosfor lijkende..stof. Volgens de zegsman van de politie zouden de explosieven bij aanraken of omgooien zijn ontploft. Daar door zouden omstanders ern stige brandwonden hebben kunnen oplopen. De bommen zijn vermoedelijk in de nacht van zaterdag op zondag in het stadion geplaatst, waarschijn lijk door aanhangers van FC Den Bosch, aldus de woord voerder van de politie. De bommen werden ontdekt toen het stadion vlak voor de wed strijd routinematig werd door zocht. Voor de wedstrijd heeft de po litie vier aanhangers van FC Den Bosch aangehouden. Ze worden ervan verdacht een supporter van FC Den Haag te hebben bedreigd met een vuurwapen. Tijdens de wed strijd deden zich enkele kleine schermutselingen voor. Na de wedstrijd moest de politie 54 aanhoudingen verrichten. In de trein naar Den Haag werden al een kilometer na het vertrek vernielingen aan gericht. De politie zette daarop de trein stil en hield 54 man. aan. Er werden er drie vastge houden. In Den Bosch werd een nieuw attribuut in de strijd tegen het voetbalsupportersgeweld geïntroduceerd, in de Vliert werd een scherm aangebracht, dat de supporters van twee vijandelijke kampen aan eikaars oog moest onttrekken. LENINGRAD Uitdager Anatoli Karpov heeft za terdagavond de afgebro ken 18e partij in de strijd om de wereldtitel tegen Gary Kasparov gewon nen. Hierdoor behoudt Kasparov een voorsprong van één punt: 9,5-8,5. Kasparov zette de vrijdaga vond afgebroken partij nog wel voort, hoewel kenners zijn uiterst wankele positie hadden aangetoond. Na 58 zetten gaf de wereldkampioen op. Om de titel te heroveren moet Kar pov uit de resterende partijen twee maal winst halen, terwijl hij zich dan geen verlies kan permitteren. Veel kenners hebben zich al afgevraagd, waar Kasparov mee bezig is. In plaats van risi coloos op remise te spelen, na het verlies in de vorige partij, ging de wereldkampioen weer vol in de aanval. Maar in tijd nood gekomen verknoeide hij in enkele zetten zijn fraaie stelling, en ondanks het voort zetten van de partij in tweede termijn, moet hij zich vanaf de 41ste zet verslagen hebben ge weten. Morgenavond zal de negen tiende partij worden gespeeld, Gari Kasparov maakt een cri sis door, die aanhangers van de wereldkampioen hebben verontrust. waarin Karpov met wit zal spelen. Mogelijk zal Kasparov nog gebruik maken van zijn recht tot uitstel, om zich hele maal op te laden voor de laat ste zers partijen. De afgebroken stelling zag er als volgt uit: Wit: Kei, Tb5, Th7, Lb4, a5, c3. f2. g2; Zwart: Kg6. Td7, Tg8, Pg7, e4. e6. f5. g4. Vervolg van de 18e partij: 41. Th7-h4, Tg8-d8; 42. e3-c4, Td7-dl 43. Kel-e2. Tdl-cl; 44 a5-a6, Tcl-c2 45. Ke2-el, Tc2-a2; 46. Tb5-b6. Td8- d3. 47. e4-c5, Ta2-al 48. Kel-e2. Tal-a2 49 Ke2-el, g4-g3; 50. f2xg3, Td3xg3, 51 Kel-fl, Tg3xg2; 52.| Lb4-el, Tg2-c2; 53. e5-c6, Ta2-al; 54. Th4-h3, f5-f4; 55. Th3-b3, Kg6-f9; 56. Tb3-b5 e6-e5; 57. Tb5-a5, Tal-dl; 58. a6-a7, e4-e3; wit geeft het op. Brevok ontslaat trainer Mathieu op staande voet ASSEN/BREDA Vol- Ileybaleredivisionist Bre vok heeft gisteravond trainer/coach Pierre Matthieu op staande voet ontslagen. Matthieu leef- de in onmin met het be- stuur van de vereniging, omdat hij de door hem 'i gewenste versterkingen niet zag doorgaan. Matt hieu had eerder al laten weten te willen vertrek ken, maar de vereniging hield de trainer aan zijn contract. Uiteindelijk be sloot het bestuur de knoop door te hakken, omdat er een onwerkba re situatie was ontstaan bij de vereniging. „We zijn er onderhand kots misselijk van", zo luidde het commentaar van Brevok-voorzitter Frans Derks. De training van de ploeg wordt nu over genomen door Matthieu's assistent Ton Klerkx. De twee dissidente spelers Rob van Prooien en Rob Lantsheer, die vergeefs onder hun contract bij Brevok probeerden uit te komen, beginnen deze week weer met de trai ning bij de Bredase ploeg. BRADFORD De voetbalwedstrijd tussen de Engelse tweede-divisieclubs Bradford City en Leeds United is zaterdag door de scheidsrechter onderbroken nadat supporters van Leeds brand hadden gesticht in het sta dion. Er zijn in verband met de brandstichting 20 ar restaties verricht, aldus de politie. Volgens de politie zijn in totaal 64 aanhangers van Leeds aange houden voor gewelddadigheden voor, tijdens en na de wedstrijd. Het was voor het eerst dat de beruchte Leeds-supporters weer met hun club mee mochten meereizen voor een uitwedstrijd. Volgens politie-inspecteur Leslie Hainsworth ontstonden de pro blemen in het vak voor de Leeds-supporters, waar brand werd gesticht. Toen bewakers het vuur probeerden te doven werden zij aangevallen en met stenen bekogeld. Vervolgens werden de wagens waar frisdranken werden verkocht omgegooid, waarbij één van de wagens in brand raakte. Ook de te hulp geroepen brandweerlieden werden met stenen bekogeld. Scheidsrechter Neville Ashley zei dat hij met afgrijzen had gere ageerd op de brand. „Ik keek op en zag de wagen en ik was bang dat die naar beneden zou rollen, het publiek in". Nadat de politie een half uur later de orde had hersteld, werd de wed strijd voor een vrijwel leeggestroomd stadion hervat. Vorig jaar vielen in het oorspronkelijke stadion van Bradford City 56 doden bij een fel uitslaande brand. Leeds-fans zijn in het verleden herhaaldelijk betrokken geweest bij gewelddadigheden in voetbalstadions. Bij de Europese bekerfinale van 1975 in Pa rijs vernielden zij hun stoelen en wierpen die tijdens de wed strijd, die hun team verloor van Bayern München, op het veld. Vorig jaar veroorzaakten zij onlusten in het stadion van Bir mingham City waarbij een 15-jarige jongen onder de voet werd gelopen door vluchtende toeschouwers. Sindsdien werden de Leeds-aanhangers geweerd uit de stadions waar hun club uit wedstrijden speelde. Christiana Sinagra en haar kind Diego Armando Junior, over wie de nodige ophef is ontstaan. NAPELS De Italiaanse tele visiekijker en krantelezer smult van een schandaal waarin Diego Maradona de hoofdrol speelt. Zaterdaga vond verscheen op de televisie een vrouw, die aan de kijkers een in de ochtenduren gebo ren baby voorstelde als Diego Armando Junior, de eerstge boren zoon van de wereldbe roemde voetballer. De moeder, de 22-jarige blonde secretaresse Cristiana Sinagra. vertelde vanuit het kraambed in een Napolitaans ziekenhuis dat zij Maradona in 1985 had leren kennen. „Ik was be vriend met de verloofde van Diego's broer Hugo. Op die manier heb ik Diego zelf leren kennen. Tot april van dit jaar zijn we bevriend geweest". Tij dens het interview was ze om ringd door „getuigen", de gy naecoloog, die vanaf het begin van de zwangerschap op de hoogte was van de identiteit van de vader, en haar advo caat. Alle Italiaanse zondagsbladen hadden het verhaal van Sina gra in geuren en kleuren op de voorpagina. De speler reageer de 'volgens de Gazzetta dello Sport heel beduusd. „Ik be grijp hier niets van. Het is een krankzinnig verhaal. Ik ben er compleet door in de war en weet niet wat ik moet zeggen De verwarring van Maradona was begrijpelijk. De kans is niet denkbeeldig dat hij bin nen zes maanden twee keer vader wordt. Een dag eerder namelijk had zijn huidige ver loofde. Claudia Villafanes, de voetballer verteld, dat ze drie maanden zwanger van hem is. Nieuwe baan Wim Suurbier AMSTERDAM - Wim Suurbier heeft een contract gete kend dat hem als assistent-coach aan de zaalvoetbalclub Tampa Bay Rowdies verbindt. De club die tot 1983 in de NASL-competitie uitkwam, debuteert het komende seizoen in de American Indoor Soccer Association (AISA). Hoofd coach is de voormalige Engelse international Rodney Marsh. In de zomermaanden was Suurbier coach van Los Angeles Heat in de Western Soccer Alliance. et deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons ca deau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. I De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats:. Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de kranteparaplu aan: Naam:Fooi Adres: Postcode/plaats: rosicoae/piaais: Stuur déze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). fieidoe Qowuvnt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11