Gereformeerde Bond wil banden met met Chr .gereformeerden versterken Ceidóc kerk wereld beroepingen Ds. Fulwell eist vrijstelling belasting Relatie met Indonesische kerk onder druk door vrouw in ambt Tsjechische basisbeweging trekt jongeren Gehuwde priesters organiseren zich aan tafel brieuen lezers ACHTERGROND CcidócSou/umt Mariënburgvereniging organiseert „dag van de leek" De Mariënburgvereniging organiseert op zaterdag 14 februari 1987 in Tilburg een „dag van de leek". Deze landelijke bijeen komst deels manifestatie, deels studiedag wordt gehouden in het kader van de wereldbisschoppensynode najaar 1987 over de positie van de leek in de Rooms-Katholieke Kerk. Tijdens de dag van de leek worden de resultaten gepresenteerd van de gesprekken over de leek die plaatselijke en regionale Mariën- burggroepen de komende maanden houden. Als leidraad voor deze gesprekken heeft de vereniging in juni de brochure „De leek in de kerk" van prof. dr. F. Haarsma uitgegeven. Men hoopt dat de resultaten op een of andere manier ingebracht kunnen worden op de synode. Bisschoppen bezorgd over kerk in Litouwen De rooms-katholieke bisschoppen van Nederland hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de positie van de RK Kerk in Litouwen. In een brief aan voorzitter mgr. Liudeas Povilonis van de Litouwse bisschoppenconferentie spreken zij hun soli dariteit uit met de kerkleiding en de gelovigen in Litouwen. Daar is onverminderd sprake van onderdrukking van het ker kelijke leven, aldus de brief, die is ondertekend door kardinaal dr A.J. Simonis. Hij verwijst ook naar de protestbrief, die 127 priesters van het bisdom Panevezys aan Sovjet-leider Gorbats- jov hebben gestuurd. Daarin wijzen zij op de vrijheid van gods dienst, die officieel in de grondwet van de Sovjet-Unie is vast gelegd. Niets wordt zo vast geloofd als datgene wat wij het minst weten. Osservatore noemt kunstmatige bevruchting nederlaag voor mensheid De medische technologie die is gebruikt om een gesterili seerde Italiaanse vrouw te bevruchten, is volgens het dagblad van het Vaticaan „een bittere nederlaag" voor de mensheid. In het hoofdar tikel van de „Osservatore Romano" staat dat deze tech nologie de mens reduceert tot „een verhandelbaar object". De aanleiding tot het hoofd redactionele commentaar was de geboorte van een kind, dat was verwekt door de kunst matige inseminatie van een anonieme vrouw met het sperma van ene Rosario Pan- zera. Het bevruchte eitje werd overgeplant in de baar moeder van Panzera's vrouw, wier eierstokken wa ren verwijderd toen ze ze ventien was. ,De medische wetenschap heeft zowel het kindje als de waardigheid van elke vrouw ernstig on recht aangedaan", zo schrijft de Osservatore. „Elk kind is een persoon en mag daarom niet worden herleid tot een object waarmee je geluk kan verkrijgen." Nederlandse Hervormde Kerk Benoemd te Driedorp tot herder en leraar voor de commissie Neder landse Hervormde Evangelisatie A. Beider, kandidaat te Ridderkerk. Aangenomen naar Hoevelaken G.D. Kamphuis te Stolwijk, die bedankte voor Op en Nederandel. Gereformeerde Kerken Beroepen te Oudega (W-ldzega) (part-time) K.W. de Jong. kandi daat. tijdelijk wonende te Budapest, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd te Den Haag-Escamp tot bijstand in het pastoraat (part-time) L.J. Wolthuis; blijft tevens part-time verbonden aan Meer en Bos en Cruquiushoeve te Heemstede, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: K.W. de Jong. tijdelijk wonende te Budapest. Gereformeerde Kerken Vrijge- Beroepbaarstelling: G. Treurniet. Leeweg 32. 2651 CL Berkel en Ro denrijs. Het hoofdbestuur van de Ge reformeerde Bond in de Ne derlandse Hervormde Kerk. de „rechtervleugel" van deze kerk, heeft vorig jaar contac ten gezocht met de Christelij ke Gereformeerde Kerk. Be doeling was mogelijkheden te zoeken voor vormen van sa menwerking op het plaatse lijk vlak. Dit in verband met de moeite die de Bonders hebben met het proces van Samen op Weg van hun kerk met de Gereformeerde Ker ken. De contacten zijn echter op het niveau van informatieve gesprekken gebleven: De Christelijke Gereformeerde Kerken kunnen alleen op het niveau van kerken spreken over eventuele samenwer king en niet met een vereni ging van kerkleden, zoals de Gereformeerde Bond is. De kwestie kwam gisteren naar voren op de synode van de Chr. Geref. Kerk in de Haagse Eben Haëzerkerk toen deze sprak over de bin nenlandse oecumene. Depu- taten (een groep kerkleden die zich namens de synode met een bepaald onderwerp bezighouden) merkten op dat het uitvoering geven aan het verzoek van de Bond om el kaar nader te spreken buiten de opdracht van het depu- taatschap valt en feitelijk il legaal zou zijn, gelet op de re gels die de kerk zichzelf stelt. Toch werd er door synodele den inhoudelijk op ingegaan: Er zijn vele punten van gees telijke overeenkomsten, waarom zouden die niet vruchtbaar kunnen worden gemaakt? Er kwam zelfs een voorstel ter tafel dat het mo gelijk moet maken ook for meel met de Bond in contact te treden. Voor voorzitter ds. J.H. Velema was de discussie aanleiding om de besluitvor ming op dit punt uit te stel len. De commissie die de be sluiten voorbereidt, zal zich er nader over beraden. Nederlands gereformeerden Het oecumenisch contact met de Nederlands gereformeer den, een uit de Gereformeer de Kerken vrijgemaakt voortgekomen kerk (1967- 1969), bleek de afgelopen ja ren niet veel verder te zijn gekomen. De afgevaardigde van het Landelijk Verband van deze kerken, ds. H.J. van der Kwast, zei helaas niet veel perspectieven te kunnen zien in de contacten. Naar zijn overtuiging echter zijn de verschillen tussen beide kerken zodanig dat die een vruchtbaarder samenwer king niet in de weg kunnen staan. Zijn pleidooi werd krachtig ondersteund door ouderling D. Koole uit Den Haag. „Het is een getuigenis van armoe dat we nu al jaren op dit punt hetzelfde liedje horen. Wat is eigenlijk het motief van onze contacten met de Nederlands gerefor meerden: welwillendheid of achten wij de samensprekin- gen een roeping van Gods wege?" Hij waarschuwde er voor verschillen van inzicht te gaan gebruiken als alibi om de contacten niet te in tensiveren. „Echt verdriet over de gebrokenheid van onze kerken dwingt ons om met veel liefde samen te spreken waar dat kan". De voorzitter van deputaten, ds. B. van Smeden, wees er op dat landelijk niets kan worden geforceerd als de eenheid niet plaatselijk wordt beleefd. En die plaat selijke omstandigheden zijn heel verschillend: hier is vruchtbare samenwerking; daar zijn de contacten ver broken. Bezwaren zoals die plaatse lijk leven tegen de Neder landse gereformeerden (on geveer 30.000 leden) kwamen duidelijk naar voren: Het toelaten van kinderen aan het avondmaal in sommige plaatselijke kerken, en moei te met de kerkopvatting, het denken over het ambt en de binding aan de belijdenis. De synode droeg tenslotte de deputaten op de besprekin gen met de Nederlands gere formeerden voort te zetten. Diakenwijding De diakenwijding in het bis dom Rotterdam door mgr. Bar in de Voorburgse St. Martinuskerk op zaterdag 27 september zal niet, zoals ge meld, plaats hebben om half elf, maar om elf uur. Door een misverstand zal de daar op aansluitende receptie van permanent diaken Nolet en diens echtgenote niet plaats hebben in het nieuwe Cen trum voor Priesteropleiding in de voormalige pastorie aan het Oosteinde, maar in het restaurant Grand William aan de Veursestraatweg 10 in Leidschendam. Op de fiets naar Assisië Deze week vertrok vanaf het plein van de Parijse Notre Dame een groep fietsers onder leiding van de 71-jarige Rus Georges Krassovsky naar Assisië. Zij hopen daar op 21 okto ber aan te komen wanneer de paus op die dag samen met. andere religieuze leiders zal bidden voor de vrede. Het stadsbestuur van Lynchburg in de Amerikaanse staat Virginia probeert wegen te vinden om tegemoet te komen aan de financiële verlangens van tv-predikant Jerry Fal- well, de leider van de beweging van conservatieve christe nen in Amerika „Moral Majority". Falwell dreigt het hoofd kwartier van zijn organisatie uit deze stad terug te trekken als hij geen vrijstelling van belasting krijgt. Bovendien wil hij dat hem een achterstallige belastingschuld van 1,4 mil joen dollar (ongeveer 3,5 miljoen gulden) wordt kwijtge scholden. De organisatie van Falwell heeft een jaaromzet van ongeveer 100 miljoen dollar. Met 2.000 werknemers is hij de op twee na grootste werkgever in Lynchburg. De tota le loonkosten bedragen ongeveer 32 miljoen dollar per jaar. Het stadsbestuur en de staat Virginia zullen wel enkele juri dische kunstgrepen moeten toepassen om aan zijn wensen te kunnen voldoen, zo zei voorzitter Parks Hardy III van de Kamer van Koophandel. „Maar we zullen er alles aan doen om Falwell in onze stad te houden." De beslissing van de To- raja-kerk op Sulawesi (Indonesië), om vrouwen toe te laten tot het ambt, is op ernstige bezwaren gestuit van de Christelij ke Gereformeerde Ker ken. Deze kerken, die met de Toraja-kerk sa menwerken, kennen geen vrouwelijke ambts dragers. De beslissing van de Indonesische kerk zet de relatie tussen beide kerken onder druk. Dat bleek toen de rapportage over de zendingsrelaties van de Chr. Gereformeerde Ker ken op de synodetafels lag. Deputaten vertelden dat ge poogd is de kerk op Sulawesi (ruim 83.000 leden) op haar besluit te laten terugkeren, te meer daar de beslissing geno men is via de aanvaarding van een nieuwe kerkorde, dus zonder discussie over de kwestie van het ambt zelf. In de contacten tussen Neder land en Indonesië is echter duidelijk geworden, dat de Toraja-kerk zich een zelf standige kerk voelt: teveel bemoeienis vanuit Nederland wordt niet op prijs gesteld. Geconstateerd werd dat de relatie alleen nog een finan ciële is. Ds. J. van Amstel uit Ede vertolkte de ongerustheid van diverse synodeleden toen hij zei dat nog één keer ge probeerd moet worden de Toraja-kerk aan te spreken op de beslissing, vanuit het schriftuurlijk standpunt van de Chr. Gereformeerde Ker ken. Komt de kerk in Indo nesië niet op haar standpunt terug, dan zal de relatie moe ten worden herzien. Prof. dr. J.P. Versteeg, hoog leraar Nieuwe Testament aan de kerkelijke opleidings school in Apeldoorn, wees dit voorstel af. Hij meende dat de Christelijke Gereformeer de Kerken de relatie daar mee feitelijk verbreken en een leeruitspraak doet, ter wijl de kwestie van de vrouw in het ambt zelf niet aan de orde is. „Het gaat hier om een zendingsrelatie en die moet je niet misbruiken voor het doen van leeruitspra- ken". Ds. J. Plantinga uit Leeuwar den verzette zich ook tegen het voorstel van ds. Van Am- stel. „Voordat je zoiets zegt, Want is het niet mogelijk om op basis van de Schrift tot andere conclusies te komen dan het voorstel suggereert?". De synodevoorzitter wilde na deze discussie nog geen be sluiten nemen; hij vroeg de commissie, die de besluitvor ming voorbereidt, zich over het voorstel-Van Amstel te beraden. In Tsjechoslowakije is een basisbeweging van geënga geerde christelijke jongeren ontstaan. De beweging is ver gelijkbaar met de christelijke basisgemeenschappen in Hongarije. Het gaat de Tsje chische en Slowaakse jonge ren om een leven „uit de geest van het evangelie", maar ook om het ontmoeten van gelijkgezinden. Evenals bij de Hongaarse basisgroe pen rond de piaristenpater Gyoergy Bulanyi, speelt bij de nieuwe christelijke bewe ging de geweldloosheid voor een deel verbonden met het dienstweigeren een grote rol. De christelijke jongeren in Tsjechoslowakije staat waar schijnlijk vervolging te wachten. Ze ontmoeten el kaar, in tegenstelling tot hun Hongaarse geestverwanten, dan ook in het geheim. In kerkelijke kringen in Tsjechoslowakije ziet men het „zeer verheugende en gagement van jonge christe nen als de uitdrukking van een „religieuze heropleving". Ook andere ontwikkelingen wijzen in die richting. Steeds meer jonge mensen bezoeken niet alleen de mis op zondag, maar komen ook op andere dagen van de week bij elkaar voor bijbelstudie. Buiten de kerkelijke inrichtingen is het streng verboden zich ge meenschappelijk met religie bezig te houden. Degenen die dit verbod overtreden kun nen rekenen op verhoren, ar restaties en pesterijen. On danks deze steeds vaker voorkomende onderdrukken de maatregelen neemt een toenemend aantal jongeren deel aan kerkelijke activitei- Aanstaande zaterdag wordt in het Markuscentrum in Utrecht de Vereniging voor Gehuwd en Ongehuwd Pries terschap (GOP) opgericht. Het is, aldus de initiatiefnemers, een uitvloeisel van een confe rentie van getrouwde pries ters die vorig jaar in Ariccia (Italië) plaats vond. In 1983 werd in Nederland begonnen met het opsporen van de adressen van de ongeveer 2100 mensen die sinds 1958 uit het ambt zijn getreden. Acht honderd heeft men er tot nog toe gevonden. Velen daarvan zullen, vaak met partner, in Utrecht aanwezig zijn. Daar zal een bestuur worden geko zen en de statuten aanvaard. De Nijmeegse hoogleraar en dominicaan A. Willems zal er een rede houden onder de ti- 'tel „Zicht op het ambt in de toekomst." Als woordvoerder van de vereniging treedt op de voormalige jezuïet E. H. S. Verheijden uit Borculo, die in 1967 uit zijn orde trad. Op de vraag aan Verheijden of priesters bij hun wijding niet plechtig beloofd hebben juist af te zien van het eigen belang en zich uitsluitend te wijden aan God en de kerk, antwoordt Verheijden dat zijn zorg voor de kerk hetzelfde is gebleven. „Ik ben mijn roe- King niet kwijt, al beleef ik et op een andere, en mis schien nog wel intensievere wijze. Het was destijds een nieuwe keuze, niet tégen iets, maar vóór iets, iets nieuws, de vrijheid zelf. vrijheid van kerk en geloof. Het ging om mijn eigen existentie en daar om trad ik uit, waarbij ik veel begrip heb ondervonden van de orde. Wat mij bewoog, be woog duizenden over de hele wereld: het ging ons om een ander ambtsbeleven in de kerk, minder beperkt, minder gekooid." Wie in de jaren zestig en ze ventig uit het ambt trad of wie door het huwelijk ge dwongen was dat te doen, mocht in de RK kerk uiter aard geen sacramenten meer bedienen. Velen bleven toch werkzaam in het basispasto raat tot er op de Bijzondere Synode van 1980 in Rome be sloten werd dat gehuwde priesters niet meer aangesteld zouden worden in de basis zielzorg. Wie daar al werkte, mocht in functie blijven. Volgens Verheijden leefde op de internationale bijeenkomst van vorig jaar in Ariccia de opvatting dat men niet eenzij dig ten strijde moet trekken tegen het priestercelibaat. „Er zullen altijd mensen zijn voor wie dat wel de juiste weg is, die op die wijze hun spiritua liteit het beste kunnen bele ven. Maar er zijn ook andere mogelijkheden en ook juist binnen de kerk moeten men- doen om een andere ambtsbe leving in de kerk.". Hij ver wijst naar de vroegste chris tenheid, waarin het gewoon was dat gewijde ambtsdragers getrouwd waren en naar de nieuwste uitgave van het ker kelijk wetboek, de Codex, waarin staat dat het celibaat een zaak is van kerktraditie, niet van kerkrecht. In de afgelopen twee jaar zijn er op negen plaatsen in het land contactpunten ontstaan voor getrouwde priesters. De vereniging wil zich niet al- E.H. S. Verheijden leen tot hen beperken, maar ook open staan voor uitgetre den broeders en zusters van de vele orden en congregaties. „Hoe kritisch wij echter ook in de kerk staan, we staan er per definitie wel midden in", zo meent Verheijden. „Theo logisch nadenken over het ambt doe je niet buiten de kerk". De neerslag van dat doordenken zal gepubliceerd worden in „Geroepen", het informatieblad van de vereni ging. Lekkerbekje met gemengde salade en kerrie-puree - ananasvla Nodig voor twee: 2 kant-en-klare lekkerbekjes of 2 wij tingfilets a 150 g, zout. 30 g bloem, peper, aroma, balt ei, 0,5 dl melk, frituurvet; 1 kleine courgette, zout, 150 g andijvie, 1 dunne prei, 3 lepels kwark of yoghurt, peper, suiker, 1 lepel azijn, pe terselie, 1 kleine tomaat; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, 1 ui, 15 g margarine, ker rie, melk; ,0,5 liter gele vla of 0,5 liter melk met 25 g custard en 30 g suiker, 2 schijven ananas, rode jam. Warm kant-en-klaar gekochte lekkerbekjes op in een vettige koekepan op een kleine pit. Spoel versevis af met koud wa ter en strooi er zout over. Dep de vis na vijf minuten droog met keukenpapier en haal hem door een beslagje van bloem, iets zout, peper, aroma, ei en melk. Bak hem in vier minuten bruin en gaar in warm frituurvet. Snijd de afgespoelde courgette in blokjes en kook die een mi nuut in water met zout. Laat de courgette uitlekken en af koelen. Spoel de andijvie schoon en snijd haar fijn. Snijd het witte en lichtgroene deel van de prei in fijne ringen en spoel die schoon. Meng een sausje van kwark of yoghurt met zout, peper, suiker en azijn en schep dat door de groenten. Bestrooi de salade met fijngeknipte peterselie en garneer haar met stukjes tomaat. 1 Maak van de aardappelen met melk een soepele puree. Fruit de kleingesneden ui met kerrie langzaam lichtbruin. Meng de meeste ui door de puree en gebruik de rest als garnering. Schep de kleingesneden ananas door een koude vla. Garneer met een paar stukjes ananas en iets jam. Bewaar het ananas sap tot overmorgen voor een vla-flip. JEANNE Zwak applaus voor Van Dij Het karakter en de wijze van optreden van minister«ep Dijk van binnenlandse zaken blijken niet bevorderlijk te ve voor een soepele omgang met zijn ambtenaren. Welisv mocht hij gisteravond na een uiteenzetting in Middell voor leden van de christelijke* ambtenarenorganisatie j®g een zwak applaus in ontvangst nemen, vooral bij de best j(b, ders van de ambtenarenbonden heeft hij de boosheid |jer niet weg kunnen nemen. Dat is een gevolg van zijn we uit ring zijn eerdere opmerkingen over de wijze van wei er. binnen het overheidsapparaat terug te nemen. Dat dee<yan gisteravond in Middelburg niet en eerder op de dag ha< dit bij zijn antwoord op vragen van een PvdA-kami evenmin gedaan. NOCH de ambtenarenbonden noch de Tweede Kamer hoeven niet op een excuus van hem te rekenen. Hij blijf 0C zijn stelling, dat het ambtelijk apparaat best wat produl ver kan zijn en dat „zeer velen" een gebrekkige arbeidsi 31 hebben. Hoewel hij gelijk heeft als hij betoogt, dat zijn w den niet correct zijn weergegeven en ze bovendien verkiLV zijn uitgelegd en begrepen, blijft hij toch de indruk wekius van een eigenzinnige minister, die er geen moeite mee h de storm van kritiek te trotseren, die de afgelopen week i zijn hoofd is uitgestort. 1 HET is jammer dat de minister er niet in slaagt wat soep v'' over te komen en wat meer begrip te tonen voor de kri ^Vl op zijn optreden. Vorige week hebben we al betoogd, da c nog maar net op de stoel van de hoogste baas van de am >1 naren zit en toch een goed overlegklimaat tot stand zal m 1 ten zien te brengen. Daartoe heeft hij nog geen kans ges want de sfeer voor dat overleg werd gisteravond door C voorzitter De Jong omschreven als rond het nulpunt. lerc Anderzijds is er ook reden enige nuancering aarf brengen in de kritiek die allerwegen wordt geuit. Daar al reden toe na kennigneming van de tekst van zijn opr ',ns kingen, zoals wij die zaterdag in de rubriek „Politiek. Pa^ Parlement" letterlijk hebben weergegeven. Van Dijk hfev inmiddels aannemelijk gemaakt, dat het niet zijn bedoeliit geweest al de ambtenaren goed voor schut te zetten. Hij hf"1 gisteren gepoogd duidelijk te maken waar hij zich zor over maakt: het hoge ziekteverzuim in sommige sectoren het ambtelijke apparaat en bij individuele ambtenaren. el wordt nu hoog tijd dat de minister zijn uitlatingen gaatjvoi derbouwen om te voorkomen dat ze slechts averechts \0nl ken. Wanneer de minister alsnog met de feiten op tafel kl1* zullen alle partijen móéten trachten open en eerlijk ove kwestie te discussiëren teneinde tot een reële oplossing Jrc het probleem te komen. m Zonnig herfstweer Por'^al: J13" o wolkt en plaatselijk een re» of onweersbui. MiddagtenS ratuur omstreeks 25 gradertL Spanje: wisselend bewolkt!' een enkele regen- of onwee bui. Middagtemperatuur 25p 31 graden. Italië, Joegoslavische k, droog, zonnig en warm. Bjf.fi dagtemperatuur 23 tot 30 g* den. L Alpenlanden: wisselend P 1 wolkt en voornamelijk droi 1 Middagtemperatuur in de P01 len rond 25 graden. F1 DE BILT Het KNMI ver wacht zonnig herfstweer met weinig of geen wind. Dat komt doordat Nederland morgen precies in het centrum van een hogedrukgebied zal liggen, dat zich vanaf de oceaan via Engeland naar het Europese continent uitstrekt. De komen de nacht kan de temperatuur weer flink dalen, als de lucht helder is. Het wordt dan een graad of vier, met hier en daar vorst aan de grond. Er zal ook plaatselijk mist zijn. Vlak aan zee is het iets minder koud. Morgen overdag zal de mist vlug verdwijnen en zullen de thermometers oplopen tot on geveer 17 graden in de namid dag. Waarschijnlijk zal het zonnige weer enkele dagen aanhouden, met af en toe mist. De temperatuur ligt dan bij ongeveer 19 graden. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en zaterdag: Zuid-Scandinavië: zonnige pe rioden en in Noorwegen enke le buien, verder droog. Mid dagtemperatuur 12 tot 18 gra den. Benelux, noord-Duitsland: zonnig en droog. Middagtem peratuur 17 tot 20 graden. Britse eilanden. Ierland: zon nig en droog. Middagtempera tuur van 15 graden in Schot land tot 21 in Zuid-Engeland. Midden- en zuid-Duitsland, noord- en midden-Frankrijk: flinke perioden met zon en droog. Middagtemperatuur 20 tot 25 graden. Zuid-Frankrijk: in het alge meen zonnig en droog. Mid dagtemperatuur 25 tot 30 gra den. Kopenhagen l.bcw Vf' I Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Van Dijk en zijn ambtenaren Negentig miljoen gulden ex ploitatieverlies in het Haagse Spuikwartier. Drie miljoen 'BKR-nieuwe stijl' architec tuur op het Haagse De Mon- chyplein. Buitenlandse onder nemers weggejaagd in Delft/ Delftse Poort. Onzakelijke ex ploitatie van publieke kollek- ties (Bredius en Mesdag). Be lemmering van groei van het Haagse Congresgebouw door hardnekkig vasthouden aan woningbouw op de stoep. Planning van een kunstopslag in het voormalige gebouw van het Christelijk Lyceum Delft in een Rijswijkse woonwijk (Pasgeld), waar elke vierkante meter nodig is om er een buurt van te maken, terwijl 500 me ter verder langs de rijkswei Delft een niet te slijten stuj bedrijventerrein Vrijen» braak ligt. Minister Van F heeft gelijk dat ambtelijk j derland niet erg zakelijk isi_ gesteld. I" Maar toch is dat een half Ml haal. Wij leven niet in h simpel en qua omvang beper stamverband, waar deelnai en het vormgeven aan deD' menleving in principe gaatk een praatje in hét mannen-L vrouwenhuis. Verbonden 1 aan de samenleving gaat! hoofdzaak via de arbefr plaats. In een gerijpte vBl van een bewindsman zou Ir zonneklaar moeten zijn. (r beeld van de efficiënte orgf. satie hangt nauw samen n het beeld van een elitegrr regelaars. Voor wie? TypiL een beleidsvraagstuk. Dat bi dere heeft meer weg van r| humeur met een pet op. j Mevr. T. Jansen-de Beer, DELFT. E GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI) UW KRANT MET I INFORMATIE OVER FILMS MUZIFS THEATER, RECREATIE.EXPOS1TIES: EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2