PRO gaat analfabetisme te lijf NOS werkt al komend seizoen aan derde net HO/TELEVISIE fieidaeSouAcml DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 PAGINA 19 li val Oude Muziek W-radio !RSUM KRO-radio laat op zaterdaga- !0 september op Radio 4 opnamen horen it recente Holland Festival Oude Muziek •ht. Daar zijn vooral opnamen gemaakt iuziek van Josquin des Préz. Des Préz, idnederlander die eigenlijk Van der heette, was als zanger en kapelmeester im in resp. Milaan en Rome, en leefde [0 tot 1521. Zijn muziek is te horen van »t 22.00 uur. volgt, van 22.00 tot 22.20 uur, in de or- iriek de „Messe de la Pentecöte" van Oli- [essiaen, uitgevoerd door Richard Ram op jel in de kathedraal St. Bavo in Haarlem, tt, van 22.20 tot 23.00 uur, het programma late" met een keuze uit opnamen die on- werden gemaakt op het Festival voor Re- ze Muziek in Maastricht. H. Veenendaal sociaal hoofd NCRV HILVERSUM Drs. H. M. Veenendaal is door het algemeen bestuur van de NCRV benoemd tot hoofd van de dienst sociale, financiële en al gemene zaken van deze omroep. De benoeming van de heer Veenendaal, die drs. W. van Rossum opvolgt, gaat in op 1 no vember a.s. Martin Vee nendaal is 41 jaar en op dit moment hoofd van de afdeling documentaire en godsdienstige program ma's van de NCRV-tele- Roosen, Spijkerman en 'Frisse Jongens' maken 'Nachtshow' voor VARA HILVERSUM Jack Spijkerman, Adelheid Roosen, Titus Tiel Groenes- tege en Bavo Galama gaan het ko mend winterseizoen een talksho- w-achtige magazine vol satire, actua liteit, show, sketches en interviews presenteren bij de VARA. Dit viertal vormt tevens de redactie van het programma, waarin zij zelf allerlei acts doen. Het wordt direct uitgezon den vanuit een nog te bepalen locatie in de Amsterdamse binnenstad. Het programma heeft de werktitel 'Nachtshow' en wordt in totaal zes keer -met een min of meer maande lijkse frequentie- uitgezonden, tel kens van half twaalf tot één uur. De inhoudelijk omschrijving van 'Nacht show', dat per aflevering zo'n ander half uur zal duren, is nogal vaag om dat de vorm wezenlijk zal afwijke van de bekende magazine- en talks howformules zoals die tot nu toe op de Nederlandse tv te zien zijn. Hier en daar wordt de show vergeleken met de 'Late Night Show' van David Letterman, die in de Verenigde Sta ten dagelijks de avond afsluit en de nacht opent bij NBC. In die show worden interviews met bekendhe den, satire op actualiteit en lollige ru briekjes zoals 'de stomste dierenkuns- tjes' met elkaar afgewisseld. FRUITMANDDAG INBARNEVELD HILVERSUM Op zaterdag 27 sep tember a.s. organiseert de EO in Bar- neveld weer een „Muzikale Fruit manddag". De deuren van de Velu- wehallen in Barneveld zullen dan vanaf 10.00 uur openstaan voor de bezoekers van deze grote koor- en sa- menzangmanifestatie. Vele bekende prominenten op koor- en solozangge- bied verlenen hun medewerking, zo als Reinata Heemskerk, Femmy v.d. Weg en Harry Smink, die zullen sole ren. De gebroeders Brouwer spelen trompet. Jan van Weelden het orgel en Loek van der Leeden de piano. Ds. J. H. Velema, ds. P. Vermaat en drs. L. P. Dorenbos zullen spreken en vele koren zorgen voor de muzikale omlijsting van het geheel. ERSUM Bij de VPRO jaar van het itieve analfabetisme- Tenminste als Burny loofd jeugdprogramma's leze omroep, zijn zin Het project, in samen- ig met de educatieve rij Zwijsen uit Tilburg, inderen op een plezieri- een gewenning aan Het programma zal ijks worden uitgezonden itemd voor de leeftijds van 5/6-jarigen (van- jreventief). „Het mooiste ijn als het dagelijks was n, maar zoveel zendtijd we nog niet", aldus samengevat zijn de uit- ngen een herhaling van e kinderen die week op 1 hebben geleerd. „De heeft een grote inbreng, aan het eind van elke af- ng zuigt een soort stof zuiger alle woorden op en is het de bedoeling dat de kinde ren de woorden voor de vol gende uitzending zelf inbren gen". De samenwerking met de Til- burgse uitgeverij is slechts een van de manieren waarop de VPRO in de toekomst pro gramma-ideeën zal ontwikke len. „De financiering van goe de kinderprogramma's is een dure aangelegenheid. Je kunt het goedkoper maken door co- firodukties - we onderhande en met de omringende landen - of door het aantrekken van externe financiers. De laatste groep mag weliswaar zijn zak met geld inleveren, maar ver der geen invloed uitoefenen". Om te voorkomen dat de „goe de gever" als tegenprestatie een vorm van reclame wil in de programma's („vooral de makers en dus het kind moet er wijzer van worden"), is Burny op zoek naar ideëele stichtingen. „Wij reizen vol gende maand naar Amerika. Daar bestaat de Paul Getty Foundation. Deze instelling is geïnteresseerd in cultureel-in- Tormatieve programma's zon der er rijker van te willen worden. Ze hebben wereld wijd het verzoek geuit ideeën aan te dragen met betrekking tot dit onderwerp. De reden dat wij vorig jaar met „Lange Jaap" zijn begonnen (waarin cultuur centraal staat), was een bewuste keus. Op onze reis naar Amerika zullen we een aantal afleveringen mee nemen". De VPRO besteedt net als vo rig seizoen dertig procent van haar zendtijd aan kinderpro- fjramma's. Als het aan Burny igt, zou iedere omroep wette lijk moeten worden verplicht om een kwart van haar zend tijd aan kinderen te besteden. „Zo niet dan betekent dat straks gewoon de oprichting van een kinderomroep. Dat is dan een minderheidsgroep, die net als die andere minderhe den een plaatsje zou moeten krijgen op Nederland 3". Overigens zitten de kinderen goed bij de VPRO. De omroep komt met een sterk pakket voor de dag waarin succesvol gebleken series terugkeren zo als „Lange Jaap", „Punky Brewster" en „Theo en Thea" (met die tandjes). Nieuw zijn o.m. „Max Laadvermogen", een programma met een infor matieve inbreng, zonder dat dit er duimdik bovenop ligt en „Nieuwe Maatjes" met portret ten van buitenlandse kinderen in Nederland. „De program ma's zijn in twee catergoriën onder te verdelen: of ze wor den door kinderen zelf ge maakt of het zijn uitzendingen voor kinderen door volwasse ne11" HANS PIËT HILVERSUM - Hoofd NOS-tv Ed van Westerloo heeft niet zoveel moeite met de nieuwe Mediawet. Waartoe deze wel of niet nog zal leiden, in elk geval heeft deze een derde net opgeleverd. Een eerste pro grammatische opzet is daar voor al gemaakt. Dit zal moe ten leiden tot volwaardige en attractieve programma's op een andersoortig net dan de bestaande. Van Westerloo zei dit vandaag bij de aankondiging van het winterprogramma van de NOS. Het komende seizoen al zal iets weergeven van de doelstellingen, die de NOS hanteert voor de invulling van dit nieuwe net. Hem staat voor ogen een horizontaal program ma in de voor- en na-avonden, d.w.z. vaste programma's voor vaste groepen kijkers op vaste tijdstippen. Daartussen staan herkenbare gevarieerde prime time-blokken met informatie, educatie, sport en cultuur. De dinsdag krijgt een informatief karakter, de woensdag staat voor kunst en cultuur. De komende maanden zullen enkele programma's worden uitgetest op hun geschiktheid voor het derde net. Hiertoe zijn uitgekozen het kinderpro gramma „De afwas in de ijs- kast", de rubriek „Moordkuil" als opvolger van „Sprekers- hoek' en de nieuwe serviceru briek „Wie wat waar en hoe laat". Onder de titel „Avond voorstelling" komen na het Journaal van 20.00 uur toneel, opera en ballet aan bod. Van hieruit streeft de NOS voor het derde net naar twee vaste avonden met culturele of kunstzinnige voorstellingen. Op woensdag vooral film en drama, op vrijdag muziek. Ook zal worden geprobeerd meer nationale evenementen direct uit te zenden. Voor het overige blijft de NOS de komende winter werken in de oude stijl, mede als gevolg van het strakke keurslijf waaraan de zendgemachtigden zich te houden hebben. Daar om wordt in grote trekken de bestaande programmering ge continueerd. Dit neemt niet weg, dat er voor documentai res ruim tijd zal worden uitge trokken. Op korte termijn staan al geprogrammeerd „Kunst voor de beeelden- storm", de aankoop van kunst in „De smaak te pakken" en de opleiding aan de Amster damse Rietveldacademie on der de titel „Het oog in de hand". Met de cultuur op woensdagavond zal geschoven worden naar 21.45 uur als be langrijke sport zich aandient. Op de agenda van culturele evenementen de komende winter staan „Vrij spel", een videoproduktie van Mady Saks, gebaseerd op improvisa ties van acteurs, de animatie film „Midzomernachtsdroom" op muziek van Mendelssohn, de friese speelfilm „De dream" van Pieter Verhoeff, het spel „Een sneeuw" door toneel groep Theater, the Dutch Jazz Orchestre, voorts een samen voeging van vijf van Manen balletten onder de titel „Five Van Manen Pieces" en het Kylianballet „L'enfant et les sortilèges". Voor 31 december staat de opera „Madame But terfly" genoteerd. NEDERLAND 1 EO 15.30 Last Frontier, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: Duiken in de diepe zee, over de geologische ach tergronden van onderwa terholen 15.55 Recht door zee, serie evangelische program ma's rond het thema 'zee' 16.10 Het kleine huis, Ameri kaanse tv-serie met Melis- sa Gilbert, Dean Butler, Patricia Pearcy, Michael Landon, Karen Grassle, James Karen e.a. Afl.: Een definitief afscheid (2) 17.00 Op kleine rails (Kleine Welt auf Rëdern), Duitse documentaireserie over modelspoorwegbouw NOS 17.30 'Aft-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, actualiteitenrubriek met buitenland-commen tator Aad Kamsteeg TELEAC 18.30 Cursus Personal Compu ter I. Les 2 EO 19.00 Nicolai, jeugdfilm over een 15-jarige jongen uit een christelijk gezin in Rus land. Met in de hoofdrol Damian Franklin 19.30 Ronduit: Opnieuw op weg, gesprek met jonge ren in de leeftijdsgroep van twintig tot dertig over zelfmoord NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Low Myner Ons Land, Australische documentaire over het eiland Tasmanië, dat door de Aboriginals 'Low Myner' werd ge noemd 21.20 Al ga ik door een diep dal..., religieus programma over hoe Joden en Christe nen met de psalmen om gaan. M.m.v. deo Cante- mus en voorzanger Asher Heinowitz met Koor 22.25 De Open Cirkel: Om de lieve vrede, serie praat- orogramma's met Wim de Anita Meyer treedt vanavond op in een speciale aflevering van 'Nederland muziekland' op Ned. 2 om 20.00 uur. Knljff. Thema: Het leren omgaan met conflicten NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.20 18.30 18.45 19.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Turken Sesamstraat EB Jeugdjournaal Journaal VOO m Nederlanders overzee, documentaireserie over de Nederlandse zeevaart in vroeger eeuwen. Afl.: Een zaam tussen miljoenen, over de verovering van In dia door de Nederlanders 'Nooitgedacht', speciale aflevering van dit muziek programma waarin Neder landse artiesten hun lieve lingssongs van andere ar tiesten zingen. Met o.a. André Hazes, Bonnie José, Pierre Kartner, Anita Meyer, Bennie Neyman en Albert West i Veronica film, film- en vi deorubriek met o.a. aan dacht voor de Nederland se Filmdagen en voor de nieuwe speelfilm van Prin ce, 'Under the Cherry Moon' i Veronica's Stadioncross, verslag van een internatio nale stadioncross vanuit het Goffert Stadion in Nij megen, met o.a. Davy Strijbos, John van den Berg en Eric Geboers. Mu zikale bijdragen van Mari lyn Martin en Mai Tai NOS i Journaal De Haag Vandaag, parle mentaire rubriek i Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme- overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met *Tlk Tak' en 'Glgi'. Aansluitend: Programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Europa Report Special, actue le documentaire 19.20 Weerbericht, world watch an programma-overzicht 19.30 Turandoti opera van Glacomo Puccini opgenomen in de Are na van Verona. Uitgevoerd door koor en orkest van de Arena di Verona o.l.v. Maurizio Arena. Met o.a. Ghena Dimi- trova, Nicola Martinucci, Ceci lia Gasdia en Ivo Vinco. Regie: Brian Large 21.25 Sports Report Met de finale heren enkelspel van de Open Canadese kampioenschappen 22;55 World Watch en weerbericht Schooltelevisie Tik Tok, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie (herh.) De zeven van Blake (Blake's seven lil), dertiendelige Engel se science-flctionserie met Garreth Thomas, Paul Darrow, Sally Knyvette, Jean Chapell e.a. Afl. 1: Naspel. Doordat een gedeelte de elektomagnetische barrière bij Star One. aan de rand van het melkwegstelsel, vernietigd Is, kan een ruimte- vloot uit een ander melkweg stelsel door de intergalactische ruimte oprukken. Alleen de Li berator van Blake en de zijnen ter plaatse om ze tegen te I Juke Box, videoclips Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt (herh.) t Uitzending door derden. Pro gramma van ACV-Informatief i Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunst-zaken, kunstagenda Hoger Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop- pels. Het duo dat wint in de voorrondes mag in de super- gokken om belangrijke prijzen waaronder de felbe- )2 geerde auto. Presentatie: Wal- ter Chapiau Q Panorama, actualiteitenrubriek I Hotel, Amerikaanse tv-serie James Brolin, Connie Sel- leca. Shari Belafonte e.a. Afl.: a Images -23.00 Journaal en Coda: Edith iVoickaert. viool: Capriccio nr. 124. Paganini •'■j Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- Irie met o.a. Rowena Wallace en Peter Phelps. Het ultimatum van Gordon maakt Patricia ra zend Muzikaal intermezzo Zwartje, de postduif, tiendeli ge serie over de duivensport. Afl. 9: Zwartje wint een prijs w (herh.) 1 Mededelin i ma-overzicht J Journaal ,„j Juke Box, videoclips J Kwidam, telefoonspel met 4 Marleen Gordts i-22.50 Vonnis te Nürnberg (Judgement at Nürenberg). Amerikaanse speeelfilm uit 1961 van Stanley Kramer. Met I Marlène Dietrich, Spencer Tra- - cy. Burt Lancaster. Judy Gar- j land e.a. De Amerikaanse rechter Dan Haywood moet - vier Nazi-oorlogsmisdadigers W tijdens het beroemde proces Nürnberg veroordelen 3F 1 Schooltelevisie Mededelingen van de ONEM, vacaturebank La boite aux images, kinder programma met 'Nils Holgers- son'. 'Dare, Dare Motus' en 'De Smurfen' Ce eoir, regionaal magazine Journaal Outland, Amerikaanse scien- ce-flctlonfijm uit 1981 van Pe ter Hyams! Mel o.a. Sean Con- Burt Lancaster speelt een hoofdrol in de speelfilm 'Judg ment at Nuremberg', op BRT 2 om 20.25 uur. nery. Peter Boyle, Frances Sternhagen e.a. William T. O'Neil aanvaardt de post van sheriff op het boorstation Con- Am 278, op de satelliet lo. Een reeks moorddadige voorvallen vestigen zijn aandacht op het gedrag van de arbeiders 21.50 Le monde du cinéma, fllmru- briek van Sölim Sasson. Van daag: Komieken van vandaag en morgen 22.40 Laatste nieuws 23.05-23.15 La pensée socialist», politieke uitzending TV 5 16.05 Grand échiquler consacré Raymond Devoa 18.20 TV 5-aport, met o.a. squash 19.00 La jauno femme en vert, tv- film 20.20 Aujourd'hui en Franc#, actu eel magazine 20.25 Aujourd'hui la vla, informatief programma 21.25 TV5 -sport, met o.a. tafeltennis 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Le grand jeu, speel film uit 1931 van Jacques Fey- der. Met o.a. Pierre-Richard Willm, Marie Bell en Franpolse Rosay MUSIC BOX 17.00 (3 The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 B The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 BThe Amanda Redington Show (herh.) 20.00 BThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 B The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 B The Simon Potter Show (herh.) 23.00 B Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 B The shadow (herh.) 01.00 BThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 BThe Amanda Redington Show 03.00 B The Nino Firetto Show 04.00 B The Martin Buchanan Show 05.00 B The Simon Potter Show 06.00-07.00 BThe shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende ^uitslandT DUITSLAND 1 15.50 Tagesachau 16.00 Oacar Peterson in Berlin, beelden van het concert van 2 Juni 1985 In de Berlijnse Phil harmonic 16.45 Bodo Brösel: Ferien auf dem Lande, slapstickfilm 17.05 Good Neighbour Nudnik, kin derprogramma 17.15 Achtung Klappel Kinderpro gramma 17.45 Tagesachau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Main Fraund Winnetou, tv-se rie. Afl.: Oude beer 19.00 Büro Roth, tv-serie. Afl.: Baby- 19.57 Programma-overzicht 20.00 BTagesachau 20.15 Ein Mann und oeina Stadt, filmdocumentaire van Helmut Schmidt en Istvan Bury over Hamburg 21.15 Der 7. Sinn 21.18 B Extratour, rechtstreeks amusementsprogramma vanuit Bremen. Met Wax, OMD. Meat Loaf e.a. 22.30 Tagesthemen 23.00 Stachel im Fleisch, tv-spel van Heidi Genée. Met Helmut Griem, Barbara Lass. Jane Til den, Daniel Genèe e.a. 00.25 Tagesachau 00.30 Nachtgedanken DUITSLAND 2 Programma-overzicht Haute Auf Stippvisite bei Mitmen- echen, reportage over Vietna mese vluchtelingen in Thailand Kingetontown am Schotter- teicn, zesdelige jeugdserie naar de roman van Susanne Heute Tele-llluetrierte Der roearote Panther, teken filmserie Königlich Bayerischea Amts- gericht, tv-serie. Afl.: Der Ros- stauscher Programma-overzicht Heute Circus: Magiër, Tiara und Ar tiste, variétéprogramma Kontakte: Frilher war ich ain fescher Keri. 'Wie es 1st, über 80 zu sein', aflevering van dit magazine voor levensvragen Heute-journal 5 nach 10, rechstreeks discus sieprogramma. Aansl.: heute DUITSLAND 3 I Schooltelevisie Mit Teiekolleg 2 zur Fach- hochschulreife, tv-cursus. Afl.: Goethe im Examen l Het programma mat da muls Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesachau i deels O Die Frauen (The wo men), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van George Cukor. Met Norma Shearer, Joan Crawford, Paulette Goddard Freilichtbühne Hallenberg, filmdocumentaire Kulturezene, cultureel magazi- i Poetry International Rotter dam, reportage over de poë ziemanifestatie In Rotterdam Laatste riieuwa BBC 1 17.20 Beat the teacher, scholieren quiz 17.35 Dungeons Dragon», kinder serie. Afl.: Treasure of the Tar- dos 17.55 John Craven's Newaround, jeugdjournaal 18.05 BBiue Peter, kinderprogram- 18.35 The Flintstones, tekenfilm 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal maga zine 20.00 Tops of the Pope, poppro gramma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 mEastenders, dramaserie 21.00 mBodyrnattera, Informatieve medische serie. Afl.: Gut feel ings, over de menselijke spijs vertering. Presentatie: Greame Garden en Gillian Rice 21.30 mLenny Henry Tonite, come- dyshow waarin Lenny Henry diverse rollen speelt. Gasten: Connie Booth en Midge Ure 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Crimewatch U.K., programma met tot nog toe onopgeloste misdaden waarbij de kijkers te hulp worden geroepen. Pre sentatie: Nick Ross en Sue Cook 23.10 In sickness and In health, co medyserie rond de aleenstaan- de weduwnaar Alf parnett. Met o.a. Warren Michell en Carmel McSharry 23.40 Matt Houston, Amerikaanse misdaadserie met o.a. Lee Horsley, Robert F. Lyons en Don Johnson. Afl.: The woman in white 00.30 Crimewatch update, de eerste readies op de uitzending van 22.30 uur 00.40 Rhode, Amerikaanse tv-serle met Valerie Harper, David Groh, Julie Kavner e.a. 01.05 Weerbericht BBC 2 18.25 (O Nieuwsoverzicht voor do ven en slechthorenden 18.30 Gevarieerd programma 19.00 Star Trek, Amerikaanse sclen- ce-fictionserie met Leonard Ni- moy, William Shatner, DeFo- rest Kelley e.a. De Enterprise raakt verstrikt ki een enorm ruimteweb van een vreemde beschaving. Ook de transpor- teerstraal blijkt opeens niet meer te werken 19.50 BThe great river journeys, zesdelige documentaireserie over bekende schrijvers, die langs verschillende rivieren rei zen. Afl. 1: De Kongo-rlvier. Michael Wood legt per boot 1000 mijl over deze rivier af (herh.) 20.55 Motorieta 21.20 Brast tacke school rules: Dead people and hottentots 22.00 BAIas Smith en Jones, nieu we serie met komische sket- [I Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. Leonard Nimoy als Mister Spock in de SF-serie 'Star Trek'. BBC 2 om 19.00 uur. 22.30 Moonlighting, tv-serie met Cy- bill Shepherd, Bruce Willis, Al- lyce Beasley, e.a. Afl.: Somew here under the rainbow 23.20 Film buff of the year, filmquiz gepresenteerd door Robin Ray 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.20 Open University ITV 17.20 Animals In action 17.45 Hera comes Garfield, teken film van Jim Davis (herh.) 18.15 Blockbuster*, spelprogramma voor kinderen 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads, dramaserie 20.00 Anything goes 20.30 Fresh Fields, comedyserie 21.00 Death Race, speelfilm 22.30 This Week 23.00 Nieuws 23.30 Secret worlds: Henry the her ald (herh.) 00.00 Hammer House of mystery and suspense, serie horrorver halen. Afl.: A distant scream 01.25 The Church in the Classroom SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, familiepro gramma met tekenfilms, video- clips en een aflevering uit de serie 'Skippy'. Presentatie: Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy serie 18.30 Hazel, comedyserie met Shir ley Booth in de hoofdrol 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie met o.a. Bob Crane, Werner Klemperer en John Banner. Afl.: Happiness is a Warm Ser geant 19.30 Mork and Mindy, comedyserie. Dubbele afl.: I heard it through the Mork Vine/Regrets and Reflections 20.30 A Country Practice, dramase rie 21.25 Championship Wrestling 22.20 E The Untouchables, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: The Contract 23.15 Sport 00.15-00.45 BSky Trax: Canada calling (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuwe vdor do ven AVRO 14.30 Hersengymnastiek, een radioprogramma op tv, spelpro gramma 15.00 Prinsengracht con cert 1985 (herh.) 15.40 Country Ca mera 16.05 ECMenaan zoéls jij en ik (herh.) 17.05 Ik zag twee beren, kin derprogramma 17.15 Ontdek je plek je, afl.: Vollenhove NOS 17.30 VtS- Joumaal AVRO 17.46 Toppop-Oio- colympics MUSIC BOX 07.00 B Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 E Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesachau und Tagesthemen 10.23 B Hitparade im ZDF 11.10 Ein Münchner in New York, serie 11.55 Umachau 12.10 Kontakte: Frilher was ich ein teacher Keri (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagee- echau 13.15 B Teletekst 14.50 Die Raise von Charles Darwin (1), zeven delige Engelse tv-serie van Robert Rela 15.50 Tagesachau 16.00 Mickey und Donald Show, tekenfilms van Walt Disney 16.25 Schneeweiatchen und Roaenrot, speelfilm 17.35 König Kleiner Nikolaus, Hongaars volks sprookje 17.45 Tagesachau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 13.15 Pro gramma-overzicht 13.20 Die Sport- Reportage. Kwartfinale Internationale Duitse Tenniskampioenschappen van uit Hamburg 15.40 E Harold LLoyd: High Society (Among Those Present), Amerikaanse speelfilm uit 1921 16.30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann 17.00 Haute 17.15 Tele-ll- luotrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie. Afl.: Herr der Bëume BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School 14.00 Journaal 14.30-14.45 Hockey cokey, kinderse rie 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Whizz, kinderprogramma 17.10 su- perted, tekenfilm 17.20 Beat the Tea cher, scholierenquiz SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 B Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: Too Many Cooks 14.00 New Ani mal World 15.00 B Here comes the weekend, met Gary Davies en Anthea 17.00 The Dj Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Flicks (herh.) 13.10 Rainbow 13.30 Is De mocracy Working? 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Heat wave! Speelfilm uit 1983 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Tweaty Pie 17.25 Scooby-Doo RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2340 Nieuws en mededelingen. 2347 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 1940-0740 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 1942 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 2342 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 2040 Het concert. 2140 Met Pierre op lokatie. 2340 Muziek van nuHet evenement. RADIO 5 17.58 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 1840 Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer. Les 2. 21.00 Ni Hao. 2140 Leermoeilijkheden, les 2. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit het Radio Calé Rijnmond. 17.00-1840 Cultuur, nieuws en sport. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding, 1740 Verzoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar In over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20,00-23.00 Live muziek vanuit een Leldse Loka tie. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 De BRT Big Band. 1845 Politieke tribune: de PW. 19.10 Actueel en weerbericht. 1943 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Paasage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Boem Boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.45 Met Sylvia Traey aan de piano. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier: De Oostenrijkse dich ter Ernst Jandl. 1945 Divertimento: Fauré. 20.00 Festival van Vlaanderen 1986. 22.00-2345 Nieuwe Muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 11.05 Afdeling buitenland. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huls uit. 15.05 Volgspot. 18.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbljtshow. 0840 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 12.03 Engeland van Twaalf tot twee. 14.03 Ratel. 15.03 Hoorspel. 1540 TROS: Café chantant continu. 16.03 Andrè van Duin. 17.03 De Nederlandstalige top tien. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 0742 VOO: Ook goelemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 1542 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het InL Concertcircuit. 10.05 Het Borodin Kwartet. 11.10 Opera van Zemlinski, Uitge voerd door Radio Filharmo nisch Orkest. 12.10 Lunchconcert. 13.00 Nieuws 13.02 Promenadeconcert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1440 Klein bestek. 1540 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Doen zonder poen. 10.00 AVRO's vijfluik. 1145 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1340 De berg heeft een muls ge- 14.00 De stofzuiger. 14.30 VARA: Schoolredio. 15.00 AVRO: Minjon. 16.00 Telepoons. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0740, 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78-Toerentijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Liedrecital Dieter Fischer-Dies- 11.13 Matinee. 12.00 Tafelmuziek 13.30 Liszt, mens en musicus (30). 14.30 Radio-Symfonie Orkest van Saarbruecken. 16.05 Instrumentaal recital. 17.00 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19