Key to Rebecca mierzoet drama 0 legt meer nadruk het Evangelie 4DIQ/TELEVISÏË* EcidócSowumt WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 PAGINA 17 ;rsum „We in in ons pakket het nieuwe seizoen zendtijd ingeruimd programma's waarin lensen de weg wordt :en naar een leven Jezus", aldus drs L. nbos van de Evange- e Omroep. ns de stichtingsdirecteur e bijbel het komend sei- ook echt open gaan. Dat irt dankzij de medewer- van predikanten en Uit de overstelpende eelheid reacties die dit amma vorig seizoen ople tte, bleek vooral dat de Ne- nder steeds verder ver ruit van het evangelie, generatie van nu mist alle kennis van de bijbel jn de levende God, die daarin openbaart. Vele in hebben nog nooit een gezien. Daarmee is Ne- id zendingsland gewor- aldus Dorenbos, betekent volgens de EO 'dat alle programma's een (telijk karakter zullen dra- maar wel dat ze in de te zin van het woord zo luwend mogelijk zullen onheilspellende ontwik- w vindt de EO het kijkcij- ïfensief waar de Neder- omroepen (noodgedwo- toe over moeten gaan we de komst van buitenland- anders zoals Music Box en jChannel (eventueel straks :igen reclame en onderti- „De kijkcijferduivel /(jt de media nog steeds in macht. Hierdoor wordt de irfer overspoeld met pro- pma's die een normen- en hebben, die alle peil is. Een ver lering van de samenleving it gevolg. Naarmate de tijd n het kijken naar en het _;teren van radio- en tele- "Vprogramma's wordt be- 1 toeneemt, zal ook de ne- ;ve beïnvloeding van de inleving worden vergroot, in vele studies en rappor- lis aangetoond dat de ver- aming, de verslaving en criminaliteit volksvijand imer één zijn, dan is de re- ie toch duidelijk: ook de i hebben een nationale twoordelijkheid om een te leveren aan een me samenleving. Uiter- met handhaving van ie ders vrijheid van meningsui ting moet een nationale bezin ning worden geinitiëerd over media, ethiek en samenle ving", aldus Dorenbos. De EO heeft met vreugde ge constateerd dat er een groeien de belangstelling bestaat voor haar programma's. Zo behaal de „Tijdsein" met een 7.6 het hoogste waarderingscijfer van alle actualiteitenprogramma's. Het komend seizoen zal de for mule dan ook niet veranderen. Met een reorganisatie binnen de EO is geprobeerd, de pro grammamakers meer tijd te geven hun uitzendingen voor te bereiden. Hoewel er critici waren die voorspelden dat de omroep met het behalen van de B-status niet in staat zou zijn een aantrekkelijk pro gramma-pakket te bieden, is de EO er van overtuigd dat alle initiatieven en creativiteit binnenshuis nog nauwelijks de kans krijgen zich te ontplooi en. De omroep vreest de A- status dan ook niet, maar wil, wat dat betreft, een rustige groei doormaken. „Er zijn ge noeg potentiële EO-leden, een groot deel heeft echter nog niet zijn kaartje ingevuld", al dus de omroep. Hoewel een groot deel van de programma's in het nieuwe seizoen terugkeert, heeft door een aantal een frisse wind ge waaid. Dat is bijvoorbeeld het geval met de nieuwe bijbelstu die-serie „De Bergrede". Er zal niet langer gebruik worden gemaakt van filmmateriaal, zoals in het vorig seizoen bij „De aartsvader", maar het programma zal worden opge nomen in het conferentiecen trum De Burght in Zeeland waar jonge kijkers de opna men kunnen bijwonen en kunnen meedoen door vragen te stellen aan Henk Binnen dijk. Nieuw zijn de twee the ma-avonden. Op 11 december hebben alle programma's be trekking op „vermiste kinde ren". Op 12 april staat het the ma „straf" centraal. „Jong ge leerd, oud gedaan" (vanaf 9 oktober) is een muziekpro gramma waarin jongeren tot 18 jaar gelegenheid krijgen klassiek werk uit te voeren. De show wordt zeven maal uitgezonden. Voor de kinderen start de EO in december met ..Little girl on the farm". Deze 52-delige tekenfilmreeks is de opvolger van de „Swiss Fami ly Robinson", die vorig seizoen na de „Snorkels" de grootste kijkdichtheid had. HANS PIET Verlaging leeftijd omroeplidmaatschap HILVERSUM Na tien jaar vechten wordt Veronica ho pelijk in het gelijk gesteld. Jongeren van 16 jaar en ouder worden geaccepteerd als vol waardig lid van een omroep organisatie volgens een amen dement van VVD en PvdA op het voorstel inzake de Media wet. Het gaat om een half mensen personen in die leef tijd. Vier procent van de Ne derlandse bevolking boven de 16 is namelijk 16 of 17 jaar. Veronica vertrouwt erop dat regering en parlement vol doende acceptatievermogen hebben om dit voorstel van VVD en PvdA aan te nemen. Nieuwe mediawet niet gemaakt voor commercie HILVERSUM AVRO-voorzitter G. Wallis de Vries noemde gis teren bij de opening van het winterseizoen de mediawet een wan gedrocht. Op basis van deze wet is geen commerciële tv mogelijk. Het gaat om gelegenheidswetgeving, bepaald door het compromis van het regeerakkoord. Wat de AVRO betreft stelde hij, dat zijn omroep haar al meer dan 60 jaar bestaande doelstellingen niet prijs zal geven en hiervoor in de plaats het winstmotief als oogmerk zal kiezen. De AVRO zou zichzelf moeten opheffen. Wel zou hij wil len pleiten voor een duaal systeem volgens de Britse ITV-opzet, waarbij de geldverschaffers geen programmatische invloed heb ben. De heer Wallis wees er op, dat het voorliggende winterpro- gramma van zijn omroep voor 80 procent eigen produkt omvat, en de rest buitenlandse aankoop. Gaat men op de commerciële toer, dan zullen die cijfers andersom komen te liggen. Men kan dan niet meer spreken van een Nederlandse omroep, waarin de eigen cul tuur aan bod komt. Voor dit laatste wil de AVRO blijven staan. Er zal daarom opnieuw aan de Mediawet gesleuteld moeten worden. Dit kan z.i. wel enige jaren duren. Van het bij de VPRO levende idee van „auteurs-tv", waarin creatieve mensen samen met spon sors commerciële tv verzorgen, zei hij, dat dit de zoveelste zendge machtigde zou worden. Daar hebben we er al genoeg van. Bijna 4 miljoen kijkers voor prins Claus HILVERSUM Naar het AVRO- programma „Prins Claus zestig jaar", bestaande uit een interview van Ria Bremer met prins Claus en een muzi kaal gedeelte, keken en luisterden bij na 4 miljoen Nederlanders. De waar dering was 7,3. Naar schatting hoor den 600.000 mensen de radio-herha ling. Hierbij tekent de AVRO aan, dat de meting van bovenstaande cijfers het gehele programma betrof, inter view en concert samen. De cijfers voor het interview zijn niet afzonder lijk gemeten. Dat hiervoor de kijkcij fers veel hoger moeten liggen leidt de AVRO af uit het feit, dat er op de uit- zendavond zelf vier telefonistes bezig zijn geweest honderden positieve re acties te verwerken. HILVERSUM Hij zwerft al dagen door de woestijn. Al die tijd heeft Alex Wolff geen mens gezien. De herinnering aan z'n laatste druppel water is al ettelijke dagen geleden verdampt. De zon brandt de zweren op de kleine huid-op pervlakten die hij niet met doeken kan bedekken. Z'n ka meel bezwijkt. Zelf kan hij ook nauwelijks meer de ene voet voor de andere zetten. Hij strompelt en struikelt, rolt van een zandduin af en blijft on deraan bewegingsloos liggen. De Düitse spion, die door Rommel het zand in is ge stuurd, lijkt weinig van zijn missie terecht te gaan brengen. Wanneer de nood het hoogst is, is de redding nabij. Zeker in Amerikaanse mini-series. Dit spreekwoord is dan ook op z'n minst nog zo'n twintig keer van toepassing in „The Key to Rebecca", een drie-delige mi ni-serie waarvan de TROS za terdag (Ned. 2 om 20.10 uur) de eerste aflevering uitzend- tonder de titel „Code Rebec ca". De produktie-maatschap- pij, Taft/Castle Comb, ver kocht de serie onder de sug gestieve kreet: „In het heetst van de Tweede Wereldoorlog spelen zij een dodelijk spelletje kat en muis, waarin sex uit eindelijk het belangrijkste wa pen blijkt te zijn". Met 'zij' wordt gedoeld op Alex Wolff (David Soul) - „Een meedogenloze nazi-s pion" - en op William Vandam (Cliff Robertson), die omschre ven wordt als „een Ameri kaanse majoor in het Britse le ger zonder angst of vrees". Even duidelijkheid voor dege nen die aan een half woord niet voldoende hebben: „The Key to Rebecca" is gemaakt volgens de 's'-formule: sex, David Soul als Alex Wolff en zijn geliefde Lina Raymond In een scène In „Rebecca". destijds ook in dat werelddeel een afschuwelijke slachtpartij was - sterk geromantiseerd. De spion geniet na een moord van kaviaar, champagne en een buikdanseres (Lina Raymond), die keer op keer de Britse ma joor Smith verleidt, zodat zij de geheimen uit z'n aktentas kan stelen. Onder de code naam Rebecca - die slaat op het gelijknamige boek van Daphne du Maurier - worden de bescheiden vervolgens naar Rommel gestuurd. Het speelt zich allemaal af in Noord-Afrka waar de Britten stand proberen te houden te gen het oprukkende nazi-leger van veldmaarschalk Erwin Rommel. Deze veldheer heeft ooit geroepen dat „onze spion in Cairo de grootste oorlogs held is" en Ken Follet breidde daar heel wat fictie omheen, die hooguit onderhoudend is. Feitelijk wordt de oorlog - die De Amerikaanse majoor Van- dam heeft een zoontje, die z'n moeder tiidens een bombarde ment heeft verloren; het senti ment ligt in deze relatie voor het opscheppen. Hij raakt ook hopeloos verliefd op een meis je dat hij als lokaas gebruikt om Wolff te pakken. De 'span ning' en 'sensatie' zit uiteraard in de jacht van de majoor op de spion, Een bepaalde amusements waarde is beslist aanwezig, maar het verhaal, gebaseerd op een paar losse historische feiten, is echter zonder meer ongeloofwaardig. En dat stoort, temeer daar de produ centen een heel serieuze en spannende produktie wilden maken en geen persiflage op het spionage-genre. De wijze waarop de opgeroe pen spanning aan het einde van de laatste aflevering bij voorbeeld wordt uitgewerkt, is volledig lachwekkend. Wolff gijzelt het zoontje en de nieu we liefde van de majoor om uit de stad te kunnen vluch ten. Zij reizen met de trein. Vandam. die net uit de water put is gekropen, ontdekt dat, stapt op z'n motorfiets en haalt de trein in. Hij krijgt steun van het leger, aangeboden bij de aanhouding van de spion, maar die wijst hij van de hand. Hij speelt liever de held. Omdat 'the bad guys' het altijd verliezen in dit soort produc ties, kan een kind vanaf dat moment zien aankomen dat Wolff het moet afleggen en dat Vandam z'n geliefden weer ongedeerd in z'n armen kan sluiten om verder nog lang en gelukkig verder te le ven. EDWIN BAKKER ^Nederland^ NEDERLAND 1 VARA 15.30 Webster, Amerikaanse co medyserie 15.55 Onze tijgers (Our tigers, slot), natuurfilmserie 16.45 Da's lachen, tekenfilms NOS 17.30 1A6-Journaal VARA 17.46 Zomerpop. Jan-Douwe Kroeske presenteert vide oclips van Bob Seger and the Silver Bullet Band, OMD, XYMOD, The The. The Rolling Stones. In Tua Nua, Stephan Elcher, TC Matic en Peter Gabriel 18.25 Gil Julie, tekenfilmserie TELEAC 18.30 Kinderboeken, voorlich tingsprogramma 18.45 Statistiek, voorlichtings programma VARA 19.00 De troetelbeertjes (Care bears), Amerikaanse te kenfilmserie 19.24 De Groene Ruimte, serie documentaires van Bert Koetzier over ontstaan, verval en redding van de natuur. Afl. 6: Breuk met het verleden (herh.) NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Dertig jaar op de bres voor 80.000 gehandicap ten, uitzending van het Prinses Beatrix Fonds VARA 20.35 VARA's Zomertijd (7), va kantieprogramma gepre senteerd door Dieuwertje Blok. Gasten: Barry Hug hes, Mini en Maxi. de zang groep 'Montezuma's Re venge' en de theatergroep 'Vals Bloed' 21.25 Man over de vloer, Engel se comedyserie met Ri chard O'Sullivan, Paula Wilcox, Sally Thmosett e.a. Afl.: 'Verkocht', zei Roper 21.50 Achter het nieuws, actua liteitenmagazine waarin aandacht voor prinsjes dag, met een peiling van de mening van de Neder lander over de aangekon digde maatregelen. Voorts aandacht voor het conflict tussen minister Van Dijk van binnenlandse zaken en de ambtenaren en een reportage over de vrouwe nafdeling van de Jellinek kliniek 22.15 Jenny (2), driedelige Noor se dramaserie naar de ge lijknamige roman van Sl- grid Undset. Met o.a. Liv Ullmann, Knut Husebo en Björn Skagestad. Jenny is gelukkig met haar werk, maar verlangt ook naar een man DVG 23.47 De Vrije Gedachte. 'Kan macht zich ten goede ke ren?', met Jan Vis NOS 23.52 Journaal 23.57 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30-17.30 De Noodgolf, kin dermagazine met om 15.33 VPRO's goedkoopste va kantie, straatinterviews door kinderen en om 16.05 E Tarzsn vindt een zoon (Tarzan finds a son), Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Richard Thorpe. NOS 18.10 Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de WD SOCUTERA 19.22 Dertig jaar op de brea voor 80.000 gehandicap ten 19.26 Studio Sport extra: PSV - Bayern München, recht streeks verslag van deze Europa Cup l-wedstrijd. Commentaar: Eddy Poel man. In de rust: Samenvat ting van Bursaspor - Ajax met commentaar van Hugo Walker. Na afloop van de tweede helft een samenvatting van Pees - Feyenoord met commen taar van Theo reitsma 21.30 Rembrandt tekenaar, filmportret ter gelegenheid van een tentoonstelling van Rembrandts tekenin gen, die het Rijksmuseum vorig jaar hield NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport 23.15 Storm in de Stopera, tra- gi-komische speelfilm van Joost Ranzijn over het mis lukken van het aanbren gen van de eerste paal van het Muziektheater/stad huis van Amsterdam (herh.) 23.35 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.3Q Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma, met 'Tic Tac' en 'Glgl'. Aansluitend: programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Spectrum, nieuwsoverzicht 19.20 Weerbericht en programma overzicht 19.30 Giorgio de Chirico, documen taire 20.05 Beaux Arts Trio play plano, muziekprogramma waarin Me- nahem Pressler (plano). Isidore Cohen (viool) en Bernard Greenhouse (cello) planotrios van Haydn en Schubert ten ge hore brengen 21.05 Sports Report Met boksen en autosport 22.35 World Watch an weerbericht Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Het gebeurde hier, kinderse rie. Afl. 2: De prinses van Vix. David Davidse vertelt een ver haal dat echt gebeurd zou zijn ergens bij de Kemmelberg De Zevensprong, fitnesspro gramma voor kinderen. Pre sentatie- Anne de Lille Magister Maesius (3), dertien delige Vlaamse jeugdserie met Willy van Heesvelde e.a. (herh.) Uitzending door Derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal lI Bill Cosby Show, Amerikaanse u comedyserie met Bill Cosby, I Phylicla Ayers-Allen. Lisa Bo- net e.a. Afl.: De loopwedstrijd (Off to the races) 5 Kijk uit, verkeerstips. Afl.: We- gligging en ophanging ■4 Aangepaste hond gevraagd (On cherche chien adapté), do cumentaire van Hubert Toint. Waarop moeten we letten als we een hond kopen? Hoe U moeten we hem opvoeden? Qi Het Gerucht, kunstmagazine van Annle Declerck. Vandaag: Stopea Ithaka, Afrikaanse mu ziek en The Golden Eighties Sport-Extra, met Europa Cup voetbal •22.50 Journaal en Coda T 2 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace. Pat MacDonald en Peter Phelps. David en Kevin verwij ten elkaar het ergste Muzikaal intermezzo Zwartje, de postduif, tiendeli ge serie over de duivensport. Afl. 8: Zwartje en het grote werk (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Juke Box, videoclips Kwkiam, telefoonspel met Marleen Gordts Bazuinen van de roem (Tunes of Glory), Engelse speelfilm uit 1960 van Ronald Neame. Met Alec Guiness, John Mills en Susannah York. Het regiment Hoghlanders krijgt een nieuwe bevelhebber, wat een groot aantal moeilijkheden met zich meebrengt 5-23.00 Een uitdaging voor de wereld (The World Challenge), Canadese documentaireserie naar het werk van J.J. Servan- Schreiber. Presentatie: Peter Ustinov en Patrick Watson. Afl. 1: Olie in troebel water. Hoe beheren de olieproducerende landen hun nationale bodem schat? rBF 1 0 Madedalingen van de ONEM, vacaturebank 15 La boïte aux Images, met 'Bugs Bunny'. 'Dare Dare Mo- tus', 'De Smurfen' en 'Foo Foo' I0 Ce Soir, regionaal magazine I0 Journaal •0 Contacts >5 Les rues de San Francisco (The Streets of San Francisco), Amerikaanse politieserie met Michael Douglas, Karl Malden e.a. Afl.: Les victlmes (The vic- Susannah York is te zien in de film 'Tunes of glory'. BRT 2 om 20.25 uur. tims). Het verblijf van Steve Keller en zijn vriendin Connie in een weekendhuis wordt wreed verstoord door een tele foontje van zijn baas Mike. Tij dens een geslaagde vluchtpo ging hebben drie gevangenen een bewaker en een jongeman gedood 20.55 Coup de film, fllmmagazlne 21.05 Rox Box, popprogramma In samenwerking met Music Box. Presentatie: Ray Cokes' 22.05 Nationale Loterij en Lotto-Jo ker 22.15 Laatste nieuws 22.40-22.50 Le coeur et l'esprit, uit zending van de Katholieke Omroep TV 5 16.05 5 Ans déjè, amusementspro gramma met de Latijns-Ameri kaanse groep Inti lllimani 16.30 L'entreoeux guerrea (1), docu mentaireserie 17.50 Les cles du regard: Les In- diens Warlia, documentaire 18.30 Lea contours Valaisans (7), tv- 19.00 5 Ans déja, amusementspro gramma met Le Beau la de Bèle 19.30 L'entredeux guerres (2). docu mentaireserie 20.55 Portrait d'artiste Suisse: Louis Crellier, portret 21.30 Les contours Valaisans (8), tv- 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 El The Slmon Potter Show, met een overzicht van de En gelse hitparade 18.00 El The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivla Quiz (herh.) 19.00 IS The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 SThe Nino Firetto Show (herh.) 21.00 SThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 SThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 S Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes 00.00 S The Shadow (herh.) 01.00 S The Gaz Top Show 02.00 SThe Amanda Redington 03.00 S The Nino Firetto Show 04.00 S The Martin Buchanan Show 05.00 S The Simon Potter Show 06X10-07.00 S The Shadow d Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Kindertranen, filmdocumentai re over buitenlandse kinderen in Duitsland. 16.45 Stadtrallye: Eine Schnitzel- jagd fiir Fixe, serie spelpro- gramma's voor kinderen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Hallo, hier kommt Garfield, tekenfilm van Jim Davis 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Zaubertricks 19.57 Programma-overzicht 20.00 STagesschau 20.15 Mademoiselle Fifi, tv-spel van Karl Fruchtmann naar het ge lijknamige boek van Guy de Maupassant. Met Uwe Hacker, Uli Krohm, Rüdlger Vogler, Chrlstoph Elchhorn e.a. Na de overwinning van Duits-Franse oorlog van 1870/71 houden de Duitsers Frankrijk bezet. Vijf Pruisische officieren lijden on der het nietsdoen 22.00 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Mary und Gordy: Spass an der Verwandlung, transvestie- tenshow (herh.) 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Moritz und die Staubsauger- hexe, tv-serie (herh.) Der Waschbar Rascal, teken filmserie Heute Tele-lllustrierte Urlaub auf italieniseh (3), tv- serie met Stefan Behrens. Franziska Oehma, Pierre René Müller e.a. Lotto am Mittwoch Programma-overzicht Heute Ei Hitparede lm ZDF, gepre senteerd door Viktor Worms ZDF Magazin, actualiteiten Rette mich, wer kann, tv-spel met Helmut Fischer. Gertraud Jesserer, Stefan Rannersber- ger e.a. Heute-Journal Die Sport-Reportage, met Eu ropa Cup-voetbal Apropus Film, actualiteiten uit de filmbranche Heute DUITSLAND 3 18.00 Mit Telekolleg 2 zur Fach- hochschulreife, tv-cursus 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Bürgerforum, discussiepro gramma 21.45 Wissenschaftahow. Vandaag: Radio-activiteit 22.30 D Edward, mein Sohn (Ed ward my son)), Amerikaanse speelfilm uit 1949. Met Spen cer Tracy. Deborah Kerr, Ian Hunter e.a. Regie: George Cu- kor. Arnold en Evelyn leven In armoede, maar zweren bij de geboorte van hun zoon Ed ward, dat hij het veel beter zal krijgen. Arnold komt daardoor op het slechte pad terecht, maar wordt wel rijk 00. Ü0 Laatste nieuws BBC 1 17.35 Hartbeat, kinderserie 18.00 John Craven's News round, jeugdjournaal 18.05 Eureka, kinderserie 18.35 The Flintstones, tekenfilm 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga zine 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show, met als gast Paul Williams. Hij zingt onder meer „Just an Old Fas hioned Love Song" 21.00 mDallas, Amerikaanse tv-serle met Linda Gray, Larry Hag- man, Victoria Principal e.a. Als J.R. In het verleden van dr. Kenderson duikt ontdekt hij In teressante gegevens over Mark Gralson. 21.50 Points of view, discusslepro- 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 3)Animal Squad (3), docu mentaireserie over dierepmls- handeling en dierenbescher ming. Afl.: Us English are ani mal-lovers. RSPCA-lnspecteur Sid Jenkins laat zien hoe een uit Leeds afkomstige man met zijn hond omgaat. 23.00 Sportsnight met Steve Rider. Met o.a. boksen vanuit The Royal Albert Hall en bowlen 23.55 Matt Houston, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Needle In a Haystack. Matt Houston gaat op zoek naar de Mexicaanse diabeticus Tony Estrada en naar de corrupte immigratie officier Cory McFaddin. 00.45 Waterloo bowls 01.10 Weerbericht BBC 2 m Ondertiteling via TeleTekst. E) Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wlt-ultzendlng. ■DZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. KI BIJ niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in t orginele versie'met ondertitels. 19.00 Maaada (3), Amerikaanse tv- serie. Silva heeft Masada niet In handen kunnen krijgen. Bo vendien blijkt dat de verliezen In het Romeinse kamp groter zijn dan bij de Joden, die zich In de bergen schuilhouden 20.35 Waterloo Bowls 21.05 Southampton Boat Show, voorbeschouwing met Paul Helney. In het Mayflower Park In Southampton worden 400 boten tentoongesteld. 21.50 Oedipus at Colonus, tweede tv-spel uit een beroemde Griekse trilogie van Sophocles. Met Sir Anthony Quayle, John Shrapnel, Juliet Stevenson e.a. Twintig jaar later. Oepidus is een blinde bedelaar geworden. Hij krijgt bezoek van zijn zoon Polynlces, die voor hij ten strij de trekt, de zegen van zijn va der komt vragen. 00.00 Newanight, actualiteiten 00.50 Weerbericht 00.55-01.50 Open University ITV T-Bag strikes sgain Hold tight Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads, dramaserie The Buckman Treatment Coronation Strest, dramaserie Pass the Buck Slinger's Day King and Castle Midweek Sport Special Jazz Special (herh.) The Suffolk Angle SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, familiepro gramma met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, comedy serie 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan'a heroes. Afl.: Top Hat White Tie and Bomb Sight 19.30 Cash and Company. Afl.: Gol den Girl 20.30 Two Kinds of Love, speelfilm met o.a. Ricky Schroder, Lind say Wagner en Peter Weller 22.10 Shell international motor sports 1988 23.15 Dunhill Cup Nations Golf Championship, vooruitblik 23.45 Roving Report, actuele docu mentaire 00.15-01.00 El Young, Frss Singls (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Last Frontier, natuur filmserie. Afl.: Duiken In de diepe zee 15.55 Recht door zee, evangelische reeks 16.10 Het kleine huis, Ameri kaanse tv-serie 17.00 Op kleine rails, Duitse serie over modelspoorweg- bouw NOS 17.30 W6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buitenland, ac tualiteiten MUSIC BOX 07.00 El Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (herh.) (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en Private Eyes: Future of the video, special (12.00). 13.00 El Herh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Voetbal, eerste ronde Europa cup 11.55 Umschau 12.10 ZDF Mag- zin 12.55 Persoverzicht 13.00 Tages schau 13.20 ARD-Sport extra. Inter nationale Tenniskampioenschappen van Duitsland vanuit Hamburg-Ro- thenbaum. Reporters: Heribert Fass- bender en Volker Kottkamp 15.50 Tagesschau 16.00 Oacar Peterson in Berlin, beelden van het concert van 2 Juni vorig jaar in de Berlijnse Philhar monic 16.45 Bodo Brösel: Ferien auf dein Lande, slapstickfilm voor kinde ren 17.05 Good Neighbour Nudnik, kinderprogramma 17.15 Achtung Klappel 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Auf Stippvisite bei Mitmen- schen, reportage over Vietnamese vluchtelingen In Thailand 16.35 Kingstontown am Schotterteich, jeugdserie naar de roman van Susan- ne Zanje 17.00 Hauls 17.15 Tele-lllu strierte 17.45 Der rossrots Panther BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11.50 Play School 14.00 Journaal 14.30-14.45 Mop 8 Smiff 16.52 Re gionaal nieuws 16.55 Scragtag 17.10 Sebastian 17.20 Beat the teacher SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E) Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: The Dual Flight 14.00 New Ani mal World 15.00 E Pat Sharp Show 15.30 El Canada calling 16.00 The great videorace 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sehooltv 13.00 The little green man (herh.) 13.10 Puddle Lane (herh.) 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Régionaal nieuws 14.30 The Baron (herh.) 15.30 Daytime 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Flicks (herh.) 17.10 Tweety Pie (herh.) 17.20 Ani mals In action RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 164)5 EO: Tijdsein. 18^8 Metterdaad hulpverlening. 194)2 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20J0 Langs de lijn. 22J0 Akkoord. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 024» Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 004)7 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 194)0-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 234» Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 194)0 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Residentie Orkest. 21.50 Klassieke pianomuziek. 224)0 De mooiste kleren van de kei- 234)0 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.58 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Tempo Doeloe extra. 18^0 PP: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20410 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 214» NOS: NOS-Cultuur REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00- 18.20 cultuur, nieuws en sport. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actu aliteiten en 194)0-204» Geestelijk le- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De 8RT Big Band. 18A5 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 234)0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee, popradio. 22.05 Radio Tropical. 234)0-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Een half uurtjesalonmuziek. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30-2345 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester Is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta op Radio 1. 164)5 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 074)3 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 084)3 Hier en Nu. 084M Ontmoeting. 0S.03 Plein Publiek. 10.03 Denk Je nog aan die tijd? 104)0 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 1240 Mlddagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13J0 The Best uit Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 084» VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomlum. 154)0 Zeggen en schrijven. 10.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 094)0 RVU: Nou en. 10.00 KRO: M/V SpeclaL 104)0 De Zonnebloem. 11.00 Vijftig plus. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen In het achterland. 12.30 De Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 1340 Oost West Thuis Best. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas In lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08^0 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.0D- 12.00 Programma voor Ouderen, 17.00 Mini Magazine. BRT 1 05431 Met 1 wakker. 074)0 Nieuws. 0745 Van mensen en dingen. 08^0 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De Eerste Ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 11.55 Medlatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox, top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Radio-Symfonie-Orkest van Berlijn. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Rariteitenkabinet I. 15.30 Symfonische werken van Mexi caanse. komponisten. 184)0 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17