Voorschoten ^ïeuw wijkcentrum ,Keihard werken staat bij ons voorop Amsterdams protest tegen verbod op drinkwaterwinning duinen bij De Zilk L 'Haarlemmermeer heeft st van Schipholli jn >91 de lol. Iedereen die meedoet moet er helemaal achter staan. We hebben verant woordelijkheden tegenover elkaar en tegenover het stuk. Het succes staat of valt met de inzet die iedereen toont. Dat wil niet zeggen dat het niet gezellig kan zijn, maar keihard werken staat bij ons voorop". JEANNETTE SCHREUDER Cursussen De scholengemeenschap St Paulus in Hillegom begint binnenkort weer met een serie avondcursussen. Het gaat voor al om opleidingen op agrarisch en technisch gebied. Ook zijn er algemene cursussen, zoals informatica en pech onderweg. Voor informatie kan men zich wenden tot de adnministratie van de Scholengemeenschap, Garbialaan 4 in Hillegom, tele foon 02520-17190. Naam Het bestuur van de Alkema- dese bibliotheek roept belang stellenden op om een naam en logo te verzinnen voor de in aanbouw zijnde nieuwe biblio theek in de Alkeburcht. Inzen den is mogelijk tot uiterlijk 15 oktober. Tijdens de kinderboe kenweek van 8 tot 18 oktober houdt het bibliotheekbestuur een „boevenboekenwedstrijd". Belangstellende kinderen kun nen alleen, met een paar ande re kinderen of met de hele klas een boevenboek maken. Inle veren in de bibliotheek vóór 1 oktober. Het boek moet zijn voorzien van naam, adres, leef tijd en school. Sierra Leone De werkgroep Acties houdt morgen een voorlichtingsavond over het Teko landbouwproject in Sierra Leone. De bijeen komst vindt plaats in Huize Ce- bemo aan de Rhijngeester- straatweg iri Oegstgeest en be gint om acht uur. Het Teko projcet wordt ondersteund door Oegstgeest De gemeente Oegstgeest zal ook in 1986 een door de burgerij bijeen ge bracht bedrag, tot een maxi mum van 10.000 gulden, ver dubbelen. Radio Radio 0-3-0, de huisomroep van het Sint Elisabeth ziekenhuis in Leiderdorp, verzorgt ook dit jaar een dagvullende uitzen ding over de viering van Lei- dens ontzet Het programma wordt onder meer gevuld met muziek en gedichten uit Lei den. Wie wil meewerken aan deze uitzending moet voor 27 september geluidscassettes en gedichten opsturen naar Radio 3-0-2, Postbus 4220, 2350 CC Leiderdorp. Dorpsraad De Dorpsraad van Lisser- broek houdt haar jaarvergade ring vrijdagavond in De Meer koet De bijeenkomst begint om acht uur en wordt bijgewoond door burgemeester Van Dulft Er staan onder meer bestuurs verkiezingen op het program ma en na de pauze wordt een voorlichtingsfilm over de ge meente Haarlemmermeer ge toond. De verkeerssituatie zal ongetwijfeld ook ter sprake ko men. Met name de fietspaden- problematiek speelt nog steeds en het ziet er naar uit dat op dit gebied initiatieven genomen gaan worden. Ook zou men fraag zien dat op de dijk snel- eidsbeperkende maatregelen worden getroffen en tenslotte heeft men een wensenlijstje op tafel gelegd inzake dorps- en stadsvernieuwing. Tevens is het beleidsplan 1987-1990 onder handen genomen. Centraal Buro Het Centraal Buro van de stichting Bollenstreek voor dagverblijven en tehuizen wordt vrijdag officieel geopend door burgemeester G.J. van der Kroft van Lisse. Het bureau verhuisde op 3 juli van het ge zinsvervangend tehuis Vredes- teyn in Sassenheim naar Lisse. In het gebouw in Lisse is te vens de Stichting Begeleid Wo nen Bollenstreek gevestigd. De opening vindt plaats om half elf 's ochtends. Daarna is er tot half drie open huis. Zangavond In de Dorpskerk in Lisse wordt vrijdag een grote zanga vond met koor- en samenzang gehouden. De bijeenkomst be gint om acht uur. Medewerking wordt verleend door het Vre deskerkkoor uit Katwijk, het plaatselijk Jongerenkoor The Messengers en de alt Reinata Heemskerk. Zij worden bege leid door Rob van Dijk, piano. De samenzang wordt begeleid door J. Kroon, orgel. Ook ver leent Han Kapaan uit Voor schoten, op hobo, medewer king. De leiding van de zanga vond berust bij Sipke van der Land. Innocent Eyes Op uitnodiging van de Stich ting Wammes (jongerenwerk) treedt de groep Innocent Eyes zaterdag op in de Slotzaal van de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn. Deze Koude- kerkse groep, die onder meer New Wave en Rock speelt, is in de regio bekend van diverse festivals. De formatie bestaat uit: Jacco Uylenhoed (sologi taar), Ruud van Wieringen (drums), Marcel en Cesar van de Haven (slag- en basgitaar en zang). De zaal is om negen uur open. De entree is gratis. Collecten De collecte voor het Koningin Wilhelminafonds en het Prot. Interkerkelijk Thuisfront in Zoeterwoude hebben respec tievelijk 5.587,85 en 1.066,55 opgeleverd. uetrouwa In Warmond zijn gisteren Ingrid van Dijk en Mark de Nie In het huwelijk getre den. De bruid is sinds de opening van het informa tiecentrum van de plaatse lijke VVV aktief met het verstrekken van informatie aan recreanten en inwo ners van Warmond. Haar feitelijke dagtaak Is de ver koop van kantoorbenodig- heden en speelgoed voor de Fa. de Nie en met de zoon des huizes Mark stapte zi) gisteren in het huwelijksbootje. Mark Is lid van de vrijwillige brand weer in Warmond en de overige leden van het brandweerkorps zorgden gisteren voor een bijzon der feestelijke entree bij het gemeentehuis. DE ZILK/AMSTERDAM De gemeente Amsterdam maakt er bezwaar tegen dat volgens het ontwerp-grondwa- terplan geen grondwater meer mag worden gewonnen in het Zuidhollandse deel van de Amsterdamse duinwater-win- plaats. Het betreft hier het duingebied nabii De Zilk. Die winning kan echter niet wor den gafriist, wil de kwaliteit van 1QP Amsterdamse drink water ook de komende jaren op peil blijven, vindt de hoofd stad. Het gaat om 3 tot 3,5 mil joen kubieke meter grondwa ter per jaar. De Amsterdamse waterlei dingduinen liggen voor 30 pro cent in Zuid-Holland. De rest bevindt zich in Noord-Hol land. Het hoofdstedelijke wa terleidingbedrijf gebruikt het zuivere, van neerslag afkom stige grondwater om te men gen met het zoute, van elders aangevoerde en in de duinen fefiltreerde rivierwater. De waliteit van het Amsterdam se drinkwater kan zonder het grondwater op den duur niet worden gehandhaafd, aldus het waterleidingbedrijf. De waterleidingduinen mogen na melijk hun capaciteit niet uit breiden. Er is nu nog sprake van een overcapaciteit, maar de drinkwaterbehoefte van Amsterdam stijgt nog altijd licht (een procent per jaar). De overcapaciteit verdwijnt zo doende over enkele jaren. Is op dat moment geen grondwa ter beschikbaar, dan daalt de kwaliteit van het drinkwater onder het aanvaardbare ni veau. Die kwaliteit zou dan nog slechts tegen zeer hoge (het tienvoudige van de huidi ge) kosten op peil gehouden kunnen worden. Zuid-Holland wil de grondwa terwinning in de duinen te rugdringen op grond van na tuurwetenschappelijke waar den. Het Amsterdamse water leidingbedrijf wijst dit argu ment van de hand. „Wij win nen al 100 jaar water in het gebied", zo wordt gezegd. Alle provincies in Nederland zijn overigens bezig de grondwa terwinning aan banden te leg gen. Noord-Holland heeft de Amsterdamse waterleidingdui nen tot nu toe min of meer „met rust" gelaten. fSE Karwij. Een |iid dat overal een pitti- lr smaakje aan geeft, it voor niets heeft een se toneelvereniging :elf deze naam gege- i. „Wij hopen met ons zo over te komen, ig en gekruid", zegt rie van der Poll (27), van de spelende leden Karwij. Hoewel de p nu uit negen spelers at, hoopt Karwij in nieuwe seizoen wat krachten erbij te Ijgen. „Vooral mannen, it die zijn in de min- teid", voegt Corrie nog aan toe. ialve de negen acteurs, de amateurtoneelgroep grimeur, een decorbou- en een kledingadviseur. meeste spelers zijn rond dertig jaar of ouder en afkomstig uit Lisse, Sas- ieim en Hillegom. In ging Karwij van start, [e zijn toevallig met elkaar ntact gekomen via een ilcursus die we toen jden. Spelenderwijs ont- id het idee om met elkaar h groep op te richten. Die |eg vier jaar geleden ge- flte met de cursusleider Ik Molkenboer als regis- #r", vertelt Corrie. (eerste twee jaar bereidde groep zich gedegen voor de eerste uitvoering. „Dat is nodig omdat het om een ;1 moeilijk stuk ging. We Iden het toneelstuk 'aasheid heeft haar eigen iht" van John Patrick uit lozen; een stuk waarin I verschillend en vooral vreemd gedrag van insen voorkomt". ini-theater eerste voorstelling in il 1984 op de planken van DEN/HAARLEMERMEER Inwoners van Haarlem- •rmeer die in de buurt van de Schipholspoorlijn wonen, len maatregelen tegen de overlast die het treinverkeer Is het doortrekken van deze lijn naar Amsterdam-Cen- bezorgt. het aansluiten van de spoorlijn op het landelijk net is nieuwe dienstregeling van toepassing en is het gebruik fan intensiever geworden en de lengte van de treinen iter, terwijl het materieel ook zwaarder is. „Daardoor zijn soms nu zestien treinen per uur die lawaai en trillingen rzaken in een deel van onze buurt", aldus de bewo- Ze stellen voor dat de trein nabij de Nieuwe Meerdijk de Rijnlandweg iets langzamer gaaj rijden of dat er ge- ..dsschermen worden aangebracht. lie klacht van de bewoners lijkt volgens de gemeente Haar- ®lnmermeer niet ongegrond. De bouwtechnische dienst van '1 gemeente heeft inmiddels ter plekke metingen verricht $ar de overlast. Hoewel deze nog niet zijn geïnterpreteerd, pt het er volgens de gemeente wel naar'uit dat de grens >1n het volgens het Besluit Geluidhinder Spoorwegen ac- "jptabele niveau wordt overschreden. J '^en overeenstemming werd bereikt over de aanleg van de piphollijn hebben de gemeente en de Nederlandse Spoor- Jïgen afgesproken dat indien noodzakelijk, maatregelen "luden worden getroffen tegen overlast. Mochten de metin- »n daartoe aanleiding geven, dan zal Haarlemmermeer de ~B aan deze afspraak houden, aldus de gemeente. LEIDSCHENDAM De vijf tien Leidschendamse basis scholen voor openbaar en bij zonder onderwijs en de LOM- school De Vliethorst krijgen binnenkort elk twee compu ters met toebehoren, als de ge meente de aanbevelingen van de stuurgroep informatica ba sisonderwijs Leidschendam overneemt. De stuurgroep vindt dat de gemeente het be lang van de computer als mid del ter ondersteuning van het onderwijs moet onderschrij ven. Bovendien moeten de on derwijzers cursussen kunnen volgen om met de apparaten te kunnen werken. De 32 beno digde computers (MSX-2) kos ten, inclusief beeldschermen, diskettes, computertafels en software en dergelijke, bijna 112.000 gulden. De jaarlijks te rugkerende kosten worden voor de scholen op 1400 gul den geraamd. ONEELGROEP KAR WU ZOEKT NIEUWE SPELERS Coumputers voor alle basisscholen WOENSDAG 17SEPTEMBER 1986PAGINA15 - verenigingsgebouw De Engel was een groot succes. „We hadden alles zelf gedaan. Van de belichting tot de kos tuums. Het gebouw was door ons tot een mini-theater om gebouwd". Na de eerste uitvoering wijd den de Karwij-spelers zich weer aan tal van cursussen die door hun eigen regisseur Niek Molkenboer gegeven werden. „De cursussen hou den we in Artopa, waar we een ruimte gekregen hebben. Oefenen doen we in vereni gingsgebouw De Engel". Afgelopen april vond de op voering plaats van een serie éénakters „Gemengd dub bel" over relaties tussen man en vrouw. „In september be ginnen we weer met nieuwe cursussen. Het thema moeten we nog gezamenlijk kiezen. Maar het zal waarschijnlijk over menselijk gedrag gaan; een thema dat doorgaans in onze toneelstukken centraal staat", aldus Corrie. Mensen die belangstelling voor Karwij hebben, zijn welkom om eens een kijkje te nemen. „Maar" benadrukt Corrie, „wij willen het toneel serieus als kunstvorm bena deren. Wij spelen niet pri mair om de gezelligheid of •RSCHOTEN Er it een wijkcentrum te- iver de Moeder Gods in de wijk Bosch- De bouwkosten be ften ongeveer 600.000 len. Op korte termijn de grond vrijge- worden waarop een noodgebouw dat onder meer is imd voor het buurt- Bloemen wijk Bosch- Jt Zo rond eind okto- jojzullen daar woningen uwd worden. Mede oor komt de bouw i«J een nieuw buurthuis ïuterspeelzaal in een telling. Dat hield loco-burgemeester L. Marselis gisteren een com missievergadering voor. De commissie ging in principe akkoord met het plan. Het wijkgebouw wordt multi- funktioneel. Hoofdgebrui kers zullen zijn de buurtver eniging, de peuterspeelzaal en de jeu de boulesvereni- ging. In de opzet dient het wijkgebouw ook onderdak te kunnen verschaffen aan niet wijkgebonden verenigingen. Voor grote evenementen die nen alle gebruikers uit te wijken naar het Cultureel Centrum. Namens het CDA meende de heer Ligthart dat op kort ter mijn een duurzame oplossing voor de accommodatiepro blemen in Boschgeest en Bloemenwijk gezocht moet worden. Willemsen (VVD) wilde ook de zaak snel aan pakken en hij deed de sug gestie om bij dit projekt nu eens te bekijken of het kan via privatisering, waardoor gemeente een stichting vormt. J. Aikens (D'66) wilde weinig opmerkingen maken over de notitie, maar hij ver zocht wel om haast. Me vrouw Breunesse (PvdA) merkte op: „Vanavond gaat het alleen om de vraag of we het willen en die is bevesti gend". Op voorstel van me vrouw Breunesse krijgt het buurthuis alvast kachels. Dieven slaan flinke slag ALPHEN AAN DEN RIJN Inbrekers hebben zondag een flinke slag geslagen in een woning aan de Lauwers. Ze namen een video-camera en -recorder, twee horloges en 6600 gulden contant geld mee. De goederen zijn gestolen toen de bewoners afwezig wa ren, tussen vijf uur 's middags en half negen 's avonds. Om de woning binnen te komen, forceerden de daders de voordeur. Snelle rijders op Warmonderweg OEGSTGEEST De politie in Oegstgeest heeft gistermorgen twintig automobilisten geverbaliseerd wegens te snel rijden op de Warmonderweg. De controle werd uitge voerd tussen half tien en half een. De snel heden varieerden van 70 tot 91 kilometer. Fioretti- college viert verjaardag LISSE Het Fioretti Col lege in Lisse viert het 30- jarig bestaan met een groot feestprogramma in de laatste dagen van sep tember en de eerste week van oktober. Zo is er veel toneel, worden een corso en een reünie gehouden en verzorgt de groep Ro berto Jacketti en de Scoo ters een optreden. Een groep toneelspelende leer krachten brengt de klucht „De Getemde Feeks" van Shake speare op de planken. De uit voeringen vinden plaats op 26, 27, 29 en 30 september en 1 en 2 oktober. Op zaterdag 27 sep tember wordt, vanaf drie uur 's middags, in het college een reünie voor leerlingen en oud leerlingen gehouden. Op zon dag 28 september vindt, ook vanaf drie drie uur, een fees telijke samenkomst plaats in de aula van het Fioretti. Op woensdag 1 oktober staat het „Fio Corso" op het pro gramma; met versierde wa gens wordt door Lisse gereden. Om twee uur volgen het op treden van popgroepen, een play-backshow en de voorstel- van de toneelgroep. De Fio Olympiade en de „Maffe Spelen" staan op 2 oktober op het programma, 's Avonds is er een muzikaal optreden van leerlingen van de school. Op vrijdag 3 oktober wordt een gesponsorde fietstocht gehou den voor Zimbabwe en 's a- vonds volgt de slotavond met het optreden van onder andere Roberto Jacketti en de Scoo- ters. Zaterdag 4 oktober is er een personeelsochtend, vindt van af twee uur een open huis plaats en is om vier uur de trekking van de grote loterij ten bate van schoolverlaters in Zimbabwe, 's Avonds wordt een grootse feestavond gehou den voor de ouders van de leerlingen. Muzikale mede werking wordt verleend door de Big Band Bollenstreek. Drie leden van BDEN OMGEVING •Jord-Holland wil beter onderzoek Agrarische School 'WEN Het provinciaal bestuur ook mogelijkheden voor vestiging JZINoord-Holland is zeer teleurge- van een Hogere Agrarische School in I over het voornemen van de mi- het gebied tussen het Noordzeeka- van landbouw de toekomstige naai, Utrecht en Leiden zou worden »re Agrarische School-West in onderzocht. Deze toezegging is vol- ■•Holland te vestigen. Het vindt gens Gedeputeerde Staten op geen %walijk dat geen andere vesti- enkele manier nagekomen. GS wil- plaatsen zijn onderzocht dan in len dat de kamer de minister alsnog ,!J driehoek Delft-Leiden-Zoeter- beweegt de geschiktheid voor huis vesting van de hogeschool in Noord- ti puteerde Staten schrijven dit in Holland te onderzoeken. Genoemd jjirief aan de vaste kamercommis- gebied (Haarlem, Hoofddorp, Nieuw- t landbouw, die vandaag over Vennep en leiden) biedt volgens het jsieproces van het hoger agra- onderwijs vergadert, irovinciaal bestuur van Noord-Hol- and namelijk talrijke mogelijkheden 'ij rder overleg met vertegenwoor- voor studentenvoorzieningen, bereik- 5, s van het ministerie van land- baarheid, huisvesting en samenwer- o ir was volgens GS toegezegd dat king met ander hoger onderwijs. M.H. van Strien overleden OEGSTGEEST Op 75-jarige leeftijd is in Oegstgeest de heer M. H. van Strien overle den. Hij verwierf grote be kendheid in de modewereld en bouwde samen met zijn echtgenote een gerenommeer de zaak op. Van Strien was in de jaren 1940-1945 actief in het verzet. Hij ontving daarvoor het verzetsherdenkingskruis. De overledene wordt donder dagmiddag op de begraafplaats van de Groene Kerk aan de Haarlemmerstraatweg bege- dragen. De rouwdienst begint om 14.00 uur. £eidóc6owumt Nieuw bankfiliaal in hartje Katwijk KATWIJK Het nieuwe kantoorpand van de Algemene Bank Nederland (ABN) dat de laatste maanden langzaam maar zeker verrees aan het Noordeinde zal morgen officieel geopend wor den. De nieuwe vestiging ligt vrijwel naast het oude pand aan de Voorstraat, maar krijgt haar ingang naar het westen. Vandaar dat het adres Noordeinde la wordt. De opvallendste verandering, naast het opmerkelijke uiterlijk van de bank, is de verdubbeling van het oppervlakte van de bankinstelling. De ABN was dan ook geheel uit haar oude jasje gegroeid. De in 1912 gestarte bankinstelling viert volgend jaar het 75-iarig bestaan in de gemeente Katwijk. In deze driekwar teeuw lag de vestiging steeds in de kern van het dorp. „Steeds aan de Voorstraat herinnert drs. A. G. Lammers zich, zij het niet uit eigen ervaring. Sinds enige jaren is de aan de Vrije Uni versiteit afgestudeerde bedrijfseconoom directeur van de ABN- bank. De officiële opening wordt morgen verricht door de Kat- wijkse burgemeester C.A. Bos. Onderdeel van deze opening is het aanbieden van een gift aan het Genootschap Oud Katwijk. Na deze officiële handeling is er van zestien tot achttien uur een receptie. toneelgroep Karwij.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15