Film „Het kleine geluk": vrouwen in een Chinees dorpje VPRO ziet commerciële kansen voor auteurs-tv ikDIQ/TELEVISIE foidaeSou/uwt VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 PAGINA 19 ndbereik tweede Eutelsat- neratie wordt vergroot RIJS Het zendbereik van de tweede ge- tie van de televisiesatellieten van de Euro- organisatie Eutelsat wordt vergroot. Naar organisatie in Parijs bekendmaakte zal nnee de positie van Eutelsat op de interna- ale markt van aanbieders van satellietkana- voor het relayeren van televisiebeelden sterkt worden. De belangrijkste concurrent Eutelsat is de Europese Satellietmaatschap- met haar televisiekunstmanen 'Astra'. De nieuwe Eutelsat-kunstmanen zullen tussen en 1990 op hun plaats in de ruimte worden racht en door een grotere capaciteit ontvan- van het Iberisch Schiereiland tot Scandi- jë en van Italië tot IJsland met ieder 16 te- siekanalen kunnen Wiedienen. De ontvangst net paraboolantennes van ongeveer een me- doorsnede mogelijk. WIJZIGINGEN IN „WATEREN VUUR" HILVERSUM Het NCRV-ra- dioprogramma „Water en vuur", dat tot nu toe elke vrij dag wordt uitgezonden tussen 21.02 en 22.00 uur via Radio 1 en 2, ondergaat in het nieuwe seizoen een aantal wijzigingen die de uitzendtijd, inhoud en re dactionele bezetting zullen be treffen. Te beginnen deze maand zullen steeds thema's centraal staan waarbij mensen de ruimte krijgen te praten over hun geloofsopvattingen. Aan de orde komen o.a. „evangelisatie", „verpleegkundigen in instellin gen en hun vragen", „verant woorde vernieuwing", „diako- naal werk", en „De kerk in je leven". BART INT HOUT EINDREDACTEUR AVRO'S TELEVIZIER HILVERSUM Bart in 't Hout (37) wordt de nieuwe eindredacteur van AVRO's Televizier. Hij volgt daar mee Pieter Varekamp op, die met ingang van 1 oktober a.s. presenta tor-verslaggever van deze rubriek wordt. AVRO's Televizier bestaat met ingang van het nieuwe televisie seizoen (7 okt a.s.) uit meerdere on derdelen. Het programma zal beurte lings gepresenteerd worden door Ria Bremer en Karei van de Graaf. Bre mer en Van de Graaf zullen daarin worden bijgestaan door Mark Blaisse en Pieter Varekamp, die ook het re portage-gedeelte van AVRO's Tele vizier voor hun rekening zullen ne men. Jan Goeijenbier weg bij AVRO ROTTERDAM Jan Goeijenbier (33), momenteel hoofd pers en pu bliciteit van de AVRO, wordt met ingang van 1 no vember woord voerder van bur gemeester Bram Peper van Rotter dam. Hij treedt dan in functie als hoofd van het Bureau Voorlichting op het stadhuis. KRO koopt mini-serie over leven Mountbatten HILVERSUM - KRO-tv heeft een zesdelige minise rie van George Walker Television Productions en de Mobil Corporation aangekocht over het leven van Lord Louis Mountbatten. Hij werd op 24 maart 1947 tot laatste 'onderkoning' van India benoemd, met de taak om deze Britse kolonie binnen enkele maanden naar zelfbeschikking te leiden. Mountbat-, ten was de zoon van prins Alexander von Batten- berg, een Duitser die in de Britse adelstand werd verheven en zijn naam vertaalde in Mountbatten, omdat hij na de eerste wereldoorlog niets meer met Duitsland te maken wilde hebben. Louis werd zee officier en gedurende de tweede wereldoorlog was hij vice-admiraal en later opperbevelhebber van de gealliëerde strijdkrachten in Zuid-Oost Azië. Hij wist de Japanners uit Birma en Nederlands-Indië te verdrijven. Na de oorlog maakte hij zich verdien stelijk door het Britse gezicht in India te redden. ERSUM „Waar is een iw anders goed voor dan leren krijgen0" Een citaat Chinees dorpje takte IKON-film „Long Trilogie", die binnenkort ie delen wordt uitgezon- Het eerste deel, „Het klei- jeluk: vrouwen in een Chi- s dorp", komt vanavond televisie, op Ned. II van irt voor elf tot kwart voor alf. Deel twee volgt een ik later, deel drie weer een >k daarna. film is gemaakt in Long i, op zo'n 600 kilometer Peking, en gaat over de itie van Chinese vrouwen, drastisch veranderde on- invloed van de politieke schuivingen in China. een traditioneel op inge- iden voetjes rondstrompe- lid van de familie, zonder hten, werd de vrouw een de-kameraad en arbeider in landbouwcollectief. I langer uitgehuwelijkt, jr wél onder dwang van de •kind-per-gezin politiek iChina. De film is ook een ut confrontatie van oudere pngere vrouwen, die dus ll&men verschillend zijn op- >'oed. De voornaamste taak van Chi nese vrouwen anno 1986 is al lerminst het krijgen van kin deren. Het opvoeden van kin deren hoort ook niet meer tot de hoofdtaken, het werk wel. De titel „het kleine geluk" slaat op vroeger; toen werd het krijgen van een dochtertje eer der als een ongeluk be schouwd, maar het werd het kleine geluk genoemd. Nu ligt dat dus wel even anders. De vrouwen in de fabrieken krijgen in principe evenveel loon, maar daar hebben ze wel voor moeten vechten, want de mannen vonden eigenlijk dat ze dan ook zware meelzakken moesten kunnen dragen. Het is opmerkelijk dat deze film op deze manier gemaakt kon worden in China, waar persvrijheid nog niet erg ont wikkeld is. De geïnterviewde en gefilmde Chinese vrouwen laten zich af en toe namelijk kritisch uit over het systeem. Het is eveneens opmerkelijk dat de film. gemaakt door de in China geboren en getogen Amerikaanse Carma Hinton, een persoonlijke intimiteit (vrouwen onder elkaar die openhartig vertellen) uit straalt. In die zin is de film ook wel boeiend. Het slot is emotioneel; een oude vrouw vertelt huilend hoe het vroeger ging. Dat ze nooit als mens behandeld is, dat niemand om haar gaf, en dat ze haar eigen baby gedood had. „Ik had zelf niets te eten en mijn andere kind huilde. Hoe kon ik het volhouden? Ik moest mijn eigen baby doden". MARTIN VOORN HILVERSUM - VPRO-tv-di- recteur Roelof Kiers ziet nog wel andere mogelijkheden voor commerciële tv dan de drie omroepen (ATV) die zich daarvoor van nature geroepen achten. Hij denkt veeleer aan een vorm van auteurs-tv, waarbij auteurs, acteurs, vormgevers, programmama kers en mensen met fantasie samen een pool vormen en collectief zich bij het ministe rie van WVC van een conces sie voorzien. Hierin kunnen mede sponsors worden betrok ken. Bij de aankondiging van het winterprogramma van de VPRO verheelde hij niet, dat de eigenzinnige bijdrage van zijn omroep aan het Hilver- sumse totaalpakket in zekere zin al in die richting gaat. In programmamakers ziet hij mensen met een zekere exploi- reerdrift, die nieuwe gebieden en mogelijkheden aftasten en ontsluiten. De VPRO zoekt daarvoor naar geestverwanten bij toneel, film. literatuur en journalistiek. Voorts blijft deze omroep zoeken naar samen werking met buitenlandse or ganisaties, werkzaam op het terrein van de culturele ver kenning. Het gaat de VPRO hierbij om het creatief hante ren van het medium. Dat de VPRO voor een futu ristische opstelling kiest, be wijst het winterprogramma. Er is plaats ingeruimd voor „Het lab", dat in samenwerking met het Amsterdamse Shaffythea- ter naar jong talent speurt. Voorts bestaat er het movie- plan tot het maken van films. In journalistieke zin worden er kansen geschapen voor het nieuwe programma „Hollands signaal", waarin Peter van In- gen te beginnen zondag twee wekelijks vanaf lokatie de re acties van de huiskamer op ac tuele gebeurens toetst. NOS- facilitair en PTT zorgen voor technische verbindingen. Hierover vertelt Peter van In- gen: „Ik kies pas op zondag ochtend onderwerp en plaats van handeling. Koos ik op dit moment, dan ging ik met mi nister van Dijk op bezoek bij een ambtenarengezin. De reac ties daar kunnen hoogst inte ressant zijn". Drama De VPRO kiest bewust voor drama. Zondag al staat „Dan- tons dood" geprogrammeerd. Het gaat om het bekende stuk van George Btichner, dat re gelmatige op het wereldreper toire prijkt. Dit stuk is door Mark Timmer in de vorm van muziektheater gegoten. Van de tien rollen liet hij er drie over. Danton, die ten tijde van de Franse revolutie zich neer legt bij het natuurlijke verloop van de geschiedenis, staat daardoor scherper tegenover zijn opponent Robespierre, die meent de geschiedenis te kun nen sturen. In de drie rollen staan Han Romer, Jack Vecht en Pierre Bokma. Door vaste toneelman Krijn ter Braak worden voorts blij vende contacten gelegd met Nederlandse toneelmakers. Dit zal o.a. leiden tot de uitvoering van „Sans rancune" van Wim Schippers, dat al het theater bereikte. Roelof Kiers legde in Venetië contacten met de no dige filmers. „Denktank" is een ander nieuw VPRO-programma, waarin prominenten uit de wereld van wetenschap, eco nomie en politiek hun menin gen met elkaar meten en tot inzichten komen die voor de naaste toekomst bruikbaar zijn. TON OLIEMULLER Het toneelstuk „Dantons Dood" met Han Romer, Pierre Bokma en Jack Vecht. AVRO 15.45 Toppop archief, een keuze uit de beste Toppop-opna- men 15.50 m Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse in de hoofd rol. 1. De Toneelspeler. 2. Droomt u dan nooit? 3. Een avond met Johanna (herh.) 17.00 Ik zag twee beren, kinder programma 17.15 Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. All.: Amers foort NOS 17.30 V»6-Journaal AVRO 17.46 Toppop-Discolympics, vanuit discotheek Holly wood in Eindhoven. Pre- sentatie: Robin Albers 18.05-18.30 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazi ne 19.00 Simon Simon, Ameri kaanse tv-serle. Afl.: Raadsels. Een psychologe ziet in een visioen zichzelf als het volgend slachtoffer van de moordenaar van rij ke vrouwen NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 (3 Peter de Grote (2). vier delige Amerikaanse mini serie naar het boek van Robert K. Massie. Met o.a. Jan Niklas, Vanessa Red grave. Remée Soutendijk en Omar Sharif. Als Peter Sophia en haar minnaar verbant, is hij de eigenlijke heerser van Rusland, want Ivan heeft geen behoefte aan macht. Door Peters onothodoxe gedrag ont staat er vijandigheid onder de Russen 22.00 Reincarnation, documen taire waarin de Australi sche psycholoog/hypno- therapeut Peter Ramster het bewijs wil leveren van reïncarnatie. Aansluitend, om ca.23.00 Studioge- sprek over reïncarnatie o.l.v. Ineke Hilhorst 23.40 AVRO's Sportpanorama, sportprogramma gepre senteerd door Jos Kuijer NOS 00.05 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden AVRO 00.10-01.20 B Mozart Gala, op name van het Platengala Klassiek van 31 oktober 1985 dat geheel in het te ken stond van Wolfgang Amadeus Mozart. M.m.v. Het Radio Symfonie Or kest o.l.v. Jan Stulen; Han de Vries, hobo; Christina Deutekom. sopraan; Pa trick Gallois, fluit; Wolf gang Meyer, klarinet en RVU 17.00-17.30 Bibliotheken, vier delige documentaireserie over bibliotheken in Ne derland. Afl, 2: Collectie vorming NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 SI Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Magnum, Amerikaanse detectiveserie met Tom Selleck in de titelrol. Afl.: Luther Gillis: File 001. Magnum heeft geen tijd voor Higgins, die gechan teerd wordt. Een andere detective neemt de zaak over 20.00 B Nederland Muziekland special: Koos Alberts en André Hazes 20.30 FM, Amerikaanse muzika le speelfilm uit 1978 van John A. Alonzo. Met o.a. Michael Brandon. Eileen Brennan en Martin Mull. Muzikale bijdragen van Linda Ronstadt, Steely Dan. The Eagles, Fleet wood Mac e.a. Dugan be zet met enkele andere dj's de studio van een van de meest beluisterde popzen ders in Los Angeles, uit protest tegen de plannen van de directie om het sta tion meer winst te laten maken 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Long Bow trilogie, drieluik over het Chinese platte landsdorp Long Bow. Afl. 1: Het kleine geluk - Vrou wen in een Chinees dorp 23.45 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.47 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma. Met o.a. 'Tik Tak' en 'Gigi'. Aansluitend: Programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Business News, magazine over de Europese economie 19.20 Weerbericht en World Watch 19.30 Rebecca, tv-serie naar het ge lijknamige boek van Daphne du Maurier 20.20 Euro country music review, muziekprogramma 20.25 Sports Report. Met o.a. WK Volleybal voor Dames 22.30 World Watch en weerbericht X) Schooltelevisie i5 Nieuws in teletekst )0 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) )5 Prikballon. kinderserie over het maken van voorwerpen, animatie en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt (herh.) 20 De Snorkels, tekenfilmserie 45 Java, korte documentaire 55 Villa Tempo special. Poppro gramma met o.a. David Byrne, de Hermannen over Grafitti, Nils Lotgren en Sting. Presen tatie: Bart Peeters 20 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams Natio nale Omroepstichting 40 Mededelingen en program- ma-overzicht 45 Journaal 10 De Nachtvlucht (Night Moves). Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Arthur Penn. Met o.a. Gene Hackman. Jennifer War ren en Susan Clark. Privè-de- tective Harry Moseby krijgt de opdracht een verdwenen 17- jarig meisje op te sporen. Maar als zij wordt gevonden en te rugkeert naar haar moeder, een voormalige actrice, wordt zij vermoord 50 Première-eztra, filmnieuws met Jo Röpcke .40-23.00 Journaal en Coda: 'Dag sluiting' en 'Nader tot u', Ge rard Reve RT 2 25 Zwartje de postduif, tv-serie over de duivensport. Afl. 5: Zwartjes eerste wedstrijd (herh.) .40 Mededelingen en program- i-overzicht .45 Journaal .10 Weerbericht .15 Kwidam, telefoonspel met Marleen Gordts 25 De Tweede Wereldoorlog (KZ). documentaireserie. Afl. 1: Het lied wordt geschreven met bloed, over interneringskam pen als Treblinka en Ausch witz. opgezet om het joodse volk uit te roeien .35-22.50 Armoede (1). Neder landse tv-serie van Peter van Gestel, naar de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bak- ker. Met o.a. Ellen Vogel, Jan Retèl en Eric Schneider. Ken nismaking met de Amsterdam se koopmansfamilie Terlaet. De armoede heeft alles te ma ken met de onderlinge familie relaties TBF 1 .00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 115 La boïte aux images, met o.a. 'Emilie', 'Dare Dare Motus'. 'De Smurfen'. 'Le petit écho de la forèt' en 'Bob et Bobeck' 00 Ce soir, regionaal magazine 30 Journaal 00 Minute Papillon. Consumen- tentips gepresenteerd door Mamine Pirotte. Afl.: Adverten ties en vacatures DOS Guerre en pays neutre (slot), tv-serle van Philippe Lefèbvre naar het boek van 'Genève ap- peile Moscou' van Drago Arse- Bart Peeters presenteert 'Villa Tempo Special'. BRT 1 om 18.55 uur. nijevic. Met Jacques Denis. Geneviève Mnich, Hella Petri e.a. Afl.: Les clandestins 21.00 L'oeil des autres, serie buiten landse reportages. Afl.: Sur la trace des convoyeurs de com bustibles nuclèaires, Japanse reportages over het transport en de veiligheid bij kernwa- 21.50 Musiques en vacances. Wie ner Philharmoniker o.l.v. Leo nard Bernstein. Ouverture Kö- nig Stephan. Beethoven: 2. Symfonie no.5 in cis kl.t., Beet- 22.35 Laatste nieuws TV 5 16.05 Thalassa, maritiem magazine. Afl.: De ridders van de zee 16.30 Las enfants d'ailleurs, docu mentaire over Senegal 16.55 Pollen, showprogramma 18.00 Rally-cross: Race in Lohëac 18.55 Retrostalgie 19.00. Thalassa, maritiem magazine 19.25 Les enfants d'ailleurs, docu mentaire over kinderen in Mali 19.55 Une faiblesse passagere 21.25 Les hauts lieux de Bourgogne 21.45 Prelude, muziekprogramma 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX S The Simon Potter Show, met hits uit Amerika GJ The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivla Quiz (herh.) [3 The Amanda Redington Show (herh.) E The Nino Firetto Show (herh.) SI The Martin Buchanan Show (herh.) (3 The Simon Potter Show (herh.) [3 Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) SI The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende E The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter E Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 E Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 E The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 So eind Kinder, kinderpro gramma 16.10 Himbeercocktail, Tsjechische speellilm naar een idee van Jana Novotna 17.20 Kostas: ein Junge auf Kreta, documentairefilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Wiedersehen mi» Graf Yoster, tv-serie. Afl.: Es gibt mehr Din- 9e 19.00 Der ganz normale Wahnsinn 19.57 Programma-overzicht 20.00 XTagesschau 20.15 Bankgeheimnisse, tv-spel van Peter Scheibier 21.45 Plusminus, ARD-Wirtschafts- magazin 22.30 Hiere Aachen 15 60 71: Was sagen sie zum Katholikentag? Live-programma vanuit het Eu- rogress in Aken 00.15 Sportschau, met voetbalwed strijden uit de Bundesliga 00.40 Die andere Frau (L'altra don na), Italiaanse speelfilm uit 1980 met Francesca de Sapio, Fantu Mangasha e.a. Regie: Peter Del Monte 02.05 Tagesschau 02.10 Nachtgedanken DUITSLAND 2 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal 20.15 Aktenzeichen XY ungelöst, de politie vraagt de medewerking van de kijkers bij onopgeloste 21.15 Tele-Zoo, natuurfilmserie 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cutlureel magazine 22.45 Aktenzeichen XY ungalöat, de eerste reacties 22.50 Tiefe Wasser (Mask of Inno cence. 1). tweedelige tv-film naar de gelijknamige roman van Patricia Highsmith 00.20 Heute 00.25-02.00 Milka Schmerzlicha Lust (Milka - Elokuva tabuista). Finse speelfilm uit 1980 met Irma Huntus. Leena Suomu. Matti Turunen e.a. Regie: Rau- ni Mollberg DUITSLAND 3 18.00 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife, cursuspro gramma 18.30 Regenbogenprinz, kinderserie 19.00 Aktuelle Slunde 20.00 Europa-Kundgebung, reporta ge over de 89e Deutsche Ka tholikentag in Aken 21.00 Lander-Abenteuer: Wasser fiir Eziudo, reportage over Ni geria 21.45 Gründerjahre - Georg Jös- tingsmeier erinnert sich, do cumentaire 22.15 Pogo 1104, vierdelige tv-serie van Matthias Seellg. Afl. 1: Buiklanding 22.55 deels E Tschechow in mei- nem Leben, gedramatiseerde documentaire 00.25 WK Schaken '86: Kasparov Karpov 00.55 Laatata nieuwa 17.35 Cheggers play pop, kinder programma gepresenteerd door Keith Chegwin. Speciale gast is de goochelaar Martin Daniels. Muziek van Bucks Fizz en The Stranglers 18.00 John Craven's Newaround, jeugdjournaal 18.10 Butterfly Island, Australische jeugdserie over de avonturen rond een familiehotel, gelegen op een eiland in het Great Bar rier Reef 18.35 The Krankies, kinderserie. Afl.: Elektronic Komik 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 XBIankety blank, spelpro- gramma met Les Dawson 21.10 Dynasty, Amerikaanse tv-serle. Afl.: The vote 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekend-weerbericht 22.30 a Call me mister, detectivese rie met Steve Bisley, Dulice Lievier e.a. Afl. 2: Tour de for- 23.50 Omnibus, portret van de Ame rikaanse opera-zangeres Jes- sye Norman 00.40 The Late Film: How I won the war, Britse filmkomedie uit 1967 van Richard Lester. Met Michael Crawford. John Len- non, Roy Kinnear e.a. 02.25 Weerbericht BBC 2 15.45 Sport, met paarderaces te Goodwood en Golf (Open Eu ropese Kampioenschappen in Sunningdale) 18.25 GS Nieuwsoverzicht voor do- 18.30 The Man from UNCLE: One of our spies is missing, afleve ring uit een serie Amerikaanse tv-films uit 1966 van Darrell Hallenbeck. Met: Robert Vaughn, David McCallum. Vera Miles e.a. UNCLE-agenten Na poleon Solo .en llya Kuryakin moeten een 'geleerde, die het geheim van een middel voor eeuwige jeugd kent, uit de handen van THRUSH zien te houden 20.00 Ebony, programma voor Afro- /Caribblsche Engelsen 20.30 The great egg race. Afl.: Het olieplatform 21.00 Gardeners world, serie over tuinieren 21.30 Prom concert: Symfonie na, 9 in d kl.t. van Beethoven, Uit gevoerd door de BBC-sIngers, de London Voices, het Koor van de Welsh National Opera en het London Philharmonic Orchestra o.l.v. Sir Georg Sol- ti, m.m.v. Jessye Norman, sop raan, Sarah Walker, mezzo sopraan, Reiner Goldberg, te nor en Hans Sotin, bas (tevens (E Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. D Zwart/wit-ultzendlng. ■IZwart/wlt-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. GS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie me» ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. John Lennon in de speelfilm How I won the war'. BBC 1 om 00.40 uur. te beluisteren via BBC Radio 3) 22.50 Landscapes, serie over Engel se landschappen, gezien door de fotocamera's van Linda McCartney en Don McCullin 23.15 Jack High. Gateway Masters Bowls Tournament vanuit Wor thing 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.30 Weerbericht 00.35-01.50 The Rockford Files, Amerikaanse detectiveserie met James Garner. Noah Beer- ry, Joe Santos e.a. Afl.: The dog and pony show ITV 17.25 Scooby-Doo 17.50 Your mother wouldn't like it 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 Bruce Forsyth's Play your Cards Right, spelprogramma 20.30 International Athletics, vanuit Crystal Palace 21.30 Home to roost 22.00 To have and to hold 23.00 Nieuws 23.30 Friday late film: A star is born, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van George Cukor. Met o.a. Judy Garland 02.05 People like us SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd familieprogramma met teke- nenlilms en videoclips. Presen tatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I dream of Jeannie, comedy- 18 30 Hazel, comedyserie. Afl.: Bar ney Hatlield where are you? 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: German bridge is falling 19.30 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Chef Miket 20.00 The New Candid Camera Show 21.00 From Here to Eternity (1), Amerikaanse miniserie uit 1979 van Buzz Kulik. Met o.a. Natalie Wood. William Devane, Kim Basinger en Peter Boyle 22.40 Boney, misdaadserie met Ja mes Laurenson in de titelrol 23 35 E Monsters of rock (herh.) 00.20-01.00 E Young, Free Single (herh.) MUSIC BOX E The Power Hour, hardrock- programma E Backtracks, een uur lang 'gouwe ouwen' E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell E Non-stop dance hour, non stop videoclips om op te dan- E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter E Private eyes, muziekspecial E Herhalingen DUITSLAND 1 Heute Sportschau Dalli Dalli, spelprogramma met Hans Rosenthal (herh.) Umschau Plusminus Persoverzicht Heute Programma-weekoverzicht Nagryrede - Vom Leben in Ungarns Provinz, documentai re over het leven op het platte land in Hongarije (herh.) DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl.: Erde. Erze und so weiter 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Met bijdragen uit Griekenland. Spanje en Jóegoslavië. Gaste: Hanns Heinz Röll BBC 1 07.45 Open University 09.30 Clangers, tekenfilm 09.40 The Family Ness, tekenfilm 09.45 Saturday Picture Show, ge presenteerd door Mark Curry, Cheryl Baker en Gary Davies 11.15 Saturday morning film: Battle beneath the earth, speelfilm uit 1967 van Montgomery Tully 13.30-18.05 Grandstand, sportma- gazine met golf (European Open vanuit Sunningdale) en Paarderaces vanuit Goodwood SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker. Met o.a. tekenfilms van 'Emily', 'Inspector Gadget', 'Transfor mers' en 'He Man and the Masters of the Universe'. Om 11.10 Elephant Boy. tv-serie. Afl.: Elephants never forget 12.00 E Jensen's dimensions, met David Jensen (herh.) 12.45 E Young, Free A Single, met Gary Davies (herh.) 13.30-14.30 E All American hot 100, met David Jensen (herh.) RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 VARA: Muziekprogramma. 19.02 AVRO: Teddy s Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lo». 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomeredltle, met o.m. inter- vieuws en Flipje. 18.15 Minjon: 'Pas geverld'. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspekten van de Kamer muziek: L'Ensemble. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 21.50 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond- Getapt, dagelijkse talkshow vanuit het Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 cultuur, nieuws, sport, 'Quiz en Waarachtig' en aandacht voor het onderwerp van de week. Omroep Rijnland: (Alfeen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.00- 20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 imago, jongerenprogramma. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht 18.30 Pop-3 (2). 19.00 Met een ezelin door de Ceven- 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Collegium vocale Köln. 21.35 Kamermuziek. 23.00 Middelheim Big Bands. ITV MORGEN 07.25 TV-AM, ontbljttelevlsle 10.25 Get Fresh! 12.30 Jack Holborn, tv-serle (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30-14.20 Worstelen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03-17.00 TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast uit Amerika. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 10.00 Caroline. 11.00 Grand Piano Festival. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. 09.45 Werken aan werk. Afl. 19. (herh.) 10.00 Taal van alledag. Les 22. (herh.) EO: 10.15 Muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Zie-zo-zomer. 12.20 EO... In de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amusement met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Themauil- zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker 08.20 Migrantenmagazine. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. Live van uit het Cultureel Centrum van Maasmechelen 10.03 Buitenspel Programma met veel aandacht voor sport. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. Presentatie: Paul de Meulder. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 ochtendconcert (1). 1. Symfo nie in F. Leopold Kozeluh. 2. Concertant trio in A opus 1 nr. 5 voor Alessandro Rolla viool, altviool en cello. 09.20 ochtendconcert (2). 1. Concer to nr. 1 op 61 voor piano en orkest. Friedrich Kalk-Brenner. 2. Duo „mit zwei obligaten Au- genglaesern". Ludwig van Beethoven. 10.00 Algemeen opvoedend pro gramma. voor adolescenten en volwassenen. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Concerto nr. 2 in f op. 21 voor piano Frederic Chopin en orkest. 2. Harold in Italië voor' altviool en orkost. Hector Ber lioz.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19