Bollenstreek proefgebied voor super blaaspijp DE KEER Lifeline heeft 24 uur per dag contact met grijze genieters Noord wijk belast toeristen via parkeermeters OPSCHUDDING ROND ZWEMBADKAARTJES >GB VOOR EIGENAREN [N LEIDERDORP OMLAAG ;IDEN OMGEVING EeidacCowiwl VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986PAGINA 17 fierheid wil andere [^isprijs tuinders HAAG De overheid wil wijzigingen iron gen in de gasprijs voor tuinders en stik- roduoenten. Binnen het kabinet is besloten Ie minister Braks (Landbouw) en De Korte nomischc Zaken) daartoe gesprekken star- •t de betiokkenen. Het kabinet denkt met •ratio 115 miljoen gulden per jaar binnen ilcn Het is de bedoeling dat er ten aanzien aTdc tuindersgasprijs een bodemprijs wordt u jgcsteld waaronder de prijs niet zou mogen Nu Tot nu toe gaat de tuindersgasprijs mee de prijs van stookolie. In een door de over- I met Gasunie, gasbedrijven (VEGIN) en n&Jbouwschap gesloten contract staat wel een ellimumprijs. Die is 45 cent per kubieke me- ]JVanaf 1 oktober zullen tuinders zestien tot jnlicn cent per kubieke meter gas betalen, contract loopt tot 1 oktober 1987. ITT VERKOOPT RAAK IN AALSMEER AALSMEER ITT verkoopt zijn belang van 100 procent in het armaturenbedrijf Raak te Aalsmeer aan de drie directeuren, die samen een meerderheidsbelang krijgen, en een niet genoemde financiële instelling. Het Amerikaanse concern kocht het bedrijf in 1974 met de bedoeling dit te integreren in een lichtgroep, maar ITT is zich inmiddels meer gaan toeleggen op de elektronica. Raak telt 150 werknemers en ontwerpt en fabriceert armaturen voor grote gebouwen en bouwprojecten als bijvoorbeeld winkel centra. Ruim twee derde van de omzet, die de laatste jaren lag tussen 30 en 40 miljoen gulden, wordt uitgevoerd. Volgens directeur Van Marie van Raak draait de onderneming de laatste jaren ondanks de slechte bouw markt weer met winst. Geslaagde oranjefeesten VALKENBURG De tweedaagse oranjefees ten in Valkenburg zijn mede door het prachtige weer een groot succes geworden. Na een zeer geslaagde paardenmarkt zijn er onder leiding van de Oranjevereniging, diverse volksspelen uitgevoerd, waardoor grote belangstelling be stond Het publiek stond in grote getale langs de uitgestippelde route om de succesvolle kin deroptocht voorafgegaan door Valkenburg's Harmonie in ogenschouw te nemen. Ook dit jaar was er vanuit de scholen, bijge staan door de ouders veel voorbereidend werk gedaan om deze optocht te doen slagen. Op de kermis en in „De Biertrom" en „De Terp" heerste er een geweldige durkte. dag van de Oranjefeesten werd door burgemeester C. Sin- ke ingeluid met een toespraak die door vele honderden beantwoord werd met het zingen van Het Wilhelmus onder begeleiding van Val kenburg's Harmonie. Vrachtwagens klem HOOGMADE Het pand Kerkstraat 27 in Hoogmade heeft gistermorgen schade opgelopen die werd veroorzaakt door een vrachtwagen met aanhanger. De 23-jarige Hazerswoudse bestuur der kwam klem te zitten tussen het pand en een andere vrachtwagen, toen de twee bestuurders elkaar op de smalle Kerstraat trachtten te passe ren. Op eigen gelegenheid wisten de chauffeurs weer los te komen, zij het dat daarbij een gedeel te van de dakgoot van de woning werd meege nomen. Voetganger aangereden LISSE Een 57-jarige vrouw uit Lisse is gister middag met hoofdletsel overgebracht naar het Diaconessenhuis in Heemstede. Toen ze om streeks half twee de Kapelstraat overstak, werd ze aangereden door een 20-jarige bromfietser uit Lisse. Hij sloeg rechtsaf de Kapelstraat in. |BP BOUWDE )K IN LEIDEN )nderzoek liaar bouw prijs 22 /assenaarse woningen "Jassenaar/leiden Justitie is een onder- ïr>ek gestart naar de akti- v teiten van de Stichting e erantwoord Wonen in eapelle aan den IJssel. ^*wee bestuursleden wor- %n ervan verdacht meer in een miljoen gulden 1 in steekpenningen te ebben aangenomen bij !Ijtt verwerven van bouw- xlrachten. Het onder- !Viek werd op gang ge- v -acht na een inval in een z£ Wassenaars makelaars kantoor vorige maand. .1 het bestuur van de dichting hebben in de af kopen jaren enkele pro- inente politici zitting ge ld zoals de vroegere mi- ister van Volkshuisves- V| ng. J Beelaerts van vlokland en de huidige Cjiinister van VROM, E. ijpels. De huidige voor- r< tter van de Stichting is vassenheims eerste burger :c ret. Volgens de Rotter- 11 amse officier van justitie 'clr. R. Gerding is het niet itgesloten dat het straf- ?cntelijk onderzoek zich il uitstrekken tot on rechtmatig verhogen van J e stichtingskosten van de bouwen huizen, zoals et ABP op grote schaal v eeft gedaan. De 22 wo- ingen die nu op het ter- tin van een kleuterschool n un de Kerkstraat verrij- ?n, worden door de Stich- ing Verantwoord Wonen ■ebouwd. De gemeente ^vassenaar heeft voordat Tien met de Stichting in "iee ging een uitvoerig on derzoek ingesteld naar het ateilen en zeilen ervan in He afgelopen jaren en de ^nanciële positie. Van de ïjde van het Wassenaarse meentebestuur leefde er n nog enige argwaan het onderzoek werd eggenomen. Men ver acht dat ongeacht de af- p van het justitieel on- lerzoek de bouw van de woningen gewoon door il gaan. Mochten er bij de woningen aan de Kerk- aat praktijken als bij het ,BP zich hebben voorge- ian dan zou dit kunnen iiden tot een lagere ople- 'eringsprijs. Leiden blijkt het ABP 'erantwoordelijk te zijn •oor de bouw van 260 ter- iflats in de Merenwijk. olgens de gemeente is lat het enige project in ?iden waar het ABP bij •trokken is. Komende lagen zal de gemeente nog %ens kijken naar de gang •an zaken rond de bouw •an deze woningen. El- Iers, zo heeft onderzoek loor justitie uitgewezen, leeft het ABP geknoeid iet bouwprijzen waardoor immige huurders nu te einig huur blijken te be- alen. ADEMANALYSE MOET ALCHOLGEBRUIK IN VERKEER ONTMOEDIGEN SASSENHEIM „De ademhalingsanalyse- apparatuur werkt sneller en is goedkoper in ge bruik dan bloedproeven, maar in de eerste plaats gaat het er om om het al coholmisbruik in het ver keer te ontmoedigen. Het gaat er om de overtreders te laten zien hoeveel we er aan doen om ze te pak ken, en dat het steeds makkelijker gaat om de hoeveelheid gebruikte al cohol aan te tonen". De heer J.A. Boeser, plaats vervangend commandant van de verkeersgroep van de rijkspolitie in Ypen- burg, is één van de twaalf lokale projectleiders die verantwoordelijk is voor de proef met ademanaly- se-apparatuur in Neder land. Met ingang van van daag wordt de apparatuur die bij de rijkspolitiegroep Sassen hei m staat opge steld gebruikt. Dat betekent dat degene die de komende tijd in de Bollen streek met teveel alcohol op achter het stuur zit en wordt betrapt een confrontatie met de uiterst nauwkeurige com putergestuurde blaaspijp zal Opperwachtmeester J.W. Jasperse en projectleider J.A. voeren de ademanalyse uit. moeten aangaan. „In de eerste tijd verandert er niet zoveel", stelt opperwachtermeester J W. Jasperse van de groep Sassenheim'. „We lieten de au tomobilisten altijd eerst bij de aanhouding blazen op het nieuwe elektronische blaas pijpje, en dan nog een keer op het bureau op hetzelfde pijpje. Die tweede keer wordt er nu geblazen op het nieuwe appa raat. Maar de bloedproef blijft voorlopig gehandhaafd om het bewijs te leveren aldus de heer Jasperse. Die bloedproef gaat verdwijnen als de nieuwe apparatuur zijn bruikbaarheid bewezen heeft in het komende half jaar. In Groot Brittannië en de Verenigde Staten, waar de apparaten ook vandaan ko men is dat al gebeurd. De in Sassenheim opgestelde „super-blaaspijp" bestaat uit een toetsenbord, een display waar de commando's aan het apparaat op worden ingetikt, een flesje ethanol (alcoholver binding) aan de hand waarvan het apparaat zijn bevindingen kan vergelijken en een prin ter. Er moet twee keer worden geblazen en dan rolt straks uit de printer direct het bewijsma teriaal aan de hand waarvan een proces-verbaal kan wor den opgemaakt. Een wetswijzi ging op 1 juni 1987 gaat dat vrijwel zeker mogelijk maken. „We gaan de komende tijd overigens vier verschillende apparaten beproeven dus het is nog niet gezegd dat deze het wordt", vertelt de heer Boeser. De tijdwinst is enorm. „Met een bloedproef duurt het een week voordat je het een be wijsmateriaal uit het laborato rium hebt. Met dit apparaat is het binnen twintig minuten gebeurt, en je hoeft er geen arts meer bij te roepen", vult de heer Jasperse aan. Aan de nauwkeurigheid van de apparatuur hoeft al niet meer te worden getwijfeld, niet voor niets hebben de ap paraten al rechtskracht in het buitenland. „Het eikwezen heeft de toestellen goedge keurd, en dat wil nogal wat zeggen. In Nederland worden echter hogere eisen gesteld aan de bewijsvoering dan in het buitenland, dus was het niet mogelijk om deze appara ten gelijk maar hier toe te pas sen. Ook moet het komende half jaar blijken dat er goed met de toestellen kan worden gewerkt. Ik twijfel er echter niet aan dat die wetswijziging er straks doorkomt", aldus de heer Boeser. Een nieuwe stap op gebied van de bestrijding van het alcoholmisbruik in het verkeer is gezet, zij het dat de pakkans nog altijd klein is. „De politieman kan door de techniek in ieder geval weer sneller de straat op om over tredingen op te sporen", stelt de heer Jasperse. NOORDWIJK Ook dagrecreanten gaan in Noordwijk in de toekomst hoogstwaarschijnlijk een vorm van toeristenbelas ting betalen. Dat gaat ge beuren via parkeerauto maten of-meters. Wethou der P. G.Th. Warmerdam deelde gisteravond de commissies financiën en toerisme mee dat B en W het komend jaar van plan zijn hier voorstellen voor in te dienen. De wethouder stelde dit in antwoord op de kritiek van VVD-fractievoorzitter J. Smit. Deze meent dat de bij de toe ristenbelasting buiten schot vallende dagtoeristen toch fi nancieel kunnen bijdragen. De gemeente zou daartoe parkeer automaten moeten installeren op de parkeerterreinen aan de Koningin Astridboulevard en op het Wantveld. Beide commissies gingen gis teravond akkoord met de in voering van toeristenbelasting van een gulden per overnach ting. Die belasting moet in de periode van 1 april tot 1 okto ber worden betaald. De cam pinghouders hoeven niet alle administratieve rompslomp bij te houden, maar krijgen een aanslag op basis van een ge middeld aantal overnachtin gen. Het voorstel houdt overigens een wijziging in van dat van B en W van de badplaats. Die stelden aanvankelijk voor de toeristenbelasting vast te stel len op drie kwartjes per per soon per overnachting. De on langs opgerichte Stichting Noordwijk Promotion heeft de verhoging tot een gulden voorgesteld. De stichting heeft de geraamde extra opbrengst van 200.000 gulden nodig om in binnen- en buitenland re clame te maken voor Noord wijk. De logiesverstrekkende bedrij ven trokken gisteravond fel van leer tegen het voorstel om> de toeristenbelasting al per 1 april 1987 in te voeren. Som migen hebben namelijk al ge ruime tijd geleden contracten afgesloten en daarbij is in de prijs nog geen rekening gehou den met de toeristenbelasting. De logiesverstrekkers kunnen dat bedrag ook niet meer op hun klanten verhalen en zul len daarom met een strop van minimaal enkele honderden guldens komen te zitten. Wet houder Warmerdam houdt echter vast aan de invoering per 1 april 1987. „Wij zijn wet telijk verplicht de belasting verordening drie maanden voor invoering vast te stellen. Wij doen dat nu al zes maan den tevoren. Bovendien had u op deze kwestie in moeten spe len. De afgelopen jaren is er veel bekendheid gegeven aan de plannen voor invoering van toeristenbelasting en ook bij de behandeling van de gemeente begroting voor dit jaar is dat onderwerp uitgebreid aan de orde geweest. U had een ont bindende voorwaarde in de contracten kunnen opnemen voor de prijs, voor het geval zich wijzigingen zouden voor doen", zo repliceerde de wet houder. Ook het pleidooi van de VVD om soepelhied te be trachten ten aanzien van de al lang gleden afgesloten con tracten voor mei en juni, kon niets meer aan dat standpunt veranderen. De VVD en Noordwijks Be lang vonden elkaar gister avond in de wens om voor kinderen voor de VVD al leen die op campings en voor Noordwijks Belang ook die in hotel) een speciaal tarief in het leven te roepen. Volgens de wethouder is dat onmogelijk, juist omdat bij de campings ge rekend wordt met forfataire heffing, op basis van een ge middelde dus. Noordwijks Belang wil verder ook nog de toeristenbelasting het hele jaar laten gelden, mar ook daar zijn B en W tegen, omdat de concurrentiepositie van de congreszalen zou ver zwakken. Noordwijks Belang en de PvdA vonden elkaar verder in het feit, dat ze meer garanties willen hebben over de besteding van het geld dat door de toeristenbelasting bin nenkomt. Iets minder dan de helft van elke geïnde gulden mag de Stichting Noordwijk Promoton besteden voor het toerisme en de rest gaat bij de gemeente naar de algemene middelen. De fracties willen overigens allemaal nog eerst met hun achterbannen overleggen over een nieuw voorstel van B en W om de Stichting Noordwijk Promotion een voorschot te verstrekken van maximaal 125.000 gulden vanaf januari 1987. Dat geld heeft de stich ting nodig als een startgeld om een bureau op te kunnen zet ten en ^aan het werk te gaan. NOORDWIJK Het zwembad het Bollenbad in Noordwijk heeft gisteravond nog geen groen licht gekregen om de ta rieven met drie procent te ver hogen. Reden daarvoor is het op duiken van goedkope toegangs kaartjes die via hoteliers en een sportschool onder de jeugd die Noordwijk bezoekt, worden uit gedeeld. Voor zo'n kaartje hoeft maar twee gulden te worden be taald. terwijl mensen die gewoon aan de zwembadkassa een kaar- ADVERTENTIE) BOEKHANDEL LEIDEN - LEIDERDORP OEGSTGEEST - KATWIJK VOORSCHOTEN tje kopen, vier gulden en vijftig cent moeten neertellen. Het verschijnsel van de goedko pe kaartjes werd gisteravond aan de kaak gesteld door boze onder nemers, die tegen de invoering van toeristenbelasting ageerden. „De Noordwijker moet, hoe dan ook, het gelag betalen, dat kun je aan deze kaartjes zien luidde het commentaar Ook de Raad van Beheer van het Bollenbad is pas onlangs bij toeval achter het bestaan van deze kortingskaar tjes gekomen en is zeer verbol gen over het feit. dat de zwem baddirectie daar niets over heeft gezegd. De fractie van de PvdA in Noordwijk komt vanavond in spoedzitting over deze kwestie bijeen. Net als die fractie meenden ook CDA, VVD en Noordwijks Be lang dat er eerst duidelijkheid over deze kwestie moet komen, voordat er gediscussieerd kan worden over een eventuele ta riefsverhoging. Wethouder P. G.Th. War merdam toonde zich verbaasd. Hij gaat over deze kwestie over leggen met B en W en zonodig zal de behandeling van het voor stel voor de tariefsverhoging met een maand worden uitgesteld. DERDORP De onroe- goed-belasting (OGB) t in Leiderdorp voor wat •t eigenarendeel betreft vol- •nd jaar worden verlaagd om nncn de wettelijke voorge- hreven normen te blijven, 'oor het>Xeitelijk gebruik van •n woning, het huurdersdeel, er ruimte voor een geringe [erhoging. Dat bleek gister- vond tijdens een vergadering an de raadscommissie Finan- lën en Beleidsplanning. Om (ie verlaging van de gemeen- felijke inkomsten te compen- fcren gaan de rioolrechten fmhoog. Berekend is dat bij handha- fing van het tarief voor het [akelijke recht (het eigenaren- leel) de OGB 180.000 gulden (e hoog zou uitvallen. Het ta rief moet daarom worden ver laagd van 5,17 gulden tot 4,77 per 3.000 gulden economische kaarde van een woning. De krhoging van het huurdersta- [icf is berekend op 11 cent, van 3,70 gulden naar 3,81 gul den. De rioolrechten (nu 0,33 gulden per kubieke meter wa terverbruik) gaan drie cent omhoog. Wethouder J. Beze- mer (PvdA) moest zijn partij genoot G. Keijzers toegeven, dat de lastverlichting niet over alle inwoners van Leiderdorp gelijk is verdeeld. Volgens Be- zemer kan de gemeente geen rekening houden met het draagkrachtbeginsel. De belas tingmaatregelen zullen vol gend jaar leiden tot een gerin ge belastingverlaging voor de inwoner die zowel eigenaar als gebruiker van een woning is. Bezemer deelde mee, dat bij de voorstellen rekening is gehou den. dat huurders van de AWL een lastenverlaging te wachten staat. De groep van huurders van een particuliere huiseigenaar dreigt dan wel uit de boot te vallen. Bezemer vond dat enige „morele druk" aanvaardbaar was om het be lastingvoordeel aan de huur ders door te geven. De com missie zat ook nog met het probleem een gat van drie ton in de begroting voor dit jaar te dekken. Het tekort is een ge volg van een lagere uitkering uit het gemeentefonds. De commissie voelde er veel voor de verenigingen en instelling die van gemeentelijke subsi dies afhankelijk zijn in het te kort te laten bijdragen. Ook zij profiteren van de lagere prij zen. zo werd van verschillende kanten gesteld. Niet duidelijk werd of inderdaad een deel van de verleende subsidie kan worden teruggevorderd. Wet houder Bezemer was er niet zeker van of de subsidievoor waarden dat wel toelaten. Hij beloofde de commissie naar een „bruikbare oplossing" te zoeken. Zeker is dat volgend jaar de subsidievoorwaarden op dit punt zullen worden aan gescherpt. NOORDWIJK Met het stij gen van het aantal bejaarden neemt ook de belangstelling voor deze doelgroep toe. Vele organisaties richten zich op de groeiende „markt van oude ren". Ook de in Noordwijk gevestigde stichting Lifeline heeft zich op dit marktterrein begeven. Lifeline wil nood hulp en service verlenen aan ouderen en alleenstaanden die thuis wonen en niet naar een bejaardenhuis willen. Vanmiddag is deze particulie re organisatie officieel van start gegaan. De eerste 15 Noordwijkse abonnees staan nu in verbinding met een 24 uur per dag bemande alarm centrale. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door de heren P.L.M. Brandjes (directeur van bouwbedrijf De Raad), J.H. Bok (hoofddirecteur van ziektenkostenverzekeraar het Zilveren Kruis), H.J. Bok jr. en de heer J.H. de Raad. Bok jr. gaat samen met De Raad het nieuwe bedrijf leiden. Het begon allemaal als een hobby, maar na een paar gesprekken groeide het idee uit tot een se rieuze aangelegenheid, zo ver telt de heer Brandjes. Het startkapitaal (één miljoen gulden) werd bijeen gebracht door een aantal particulieren. Een van hen is de heer J.H. De Raad die er volgens Brandjes heel veel geld in heeft zitten. De Raad is tevens één van de vijftien abonnees. „Hij wil niet in een bejaar denhuis", legt Brandjes uit. Bij Lifeline zijn vier personen full-time in dienst, verder wordt veel gebruik gemaakt van personeel dat op afroep beschikbaar is. De organisatie werkt niet met vrijwilligers. „Daar geloven wij niet in. Ónze klant heeft recht op dienstbaarheid. Een professio nele kracht heeft de plicht te verschijnen", meent Brandjes. Lifeline moet langzaam groei en. Tot 1 november gaat men draaien met de eerste 15 abonnees en daarna worden telkens 5 a 10 nieuwe leden aangenomen. „We moeten het werk goed aan kunnen, we willen de kwaliteit van de or ganisatie handhaven", legt Brandjes uit. Hij denkt dat Li feline dit jaar niet boven de 50 abonnees uitkomt en zegt dat de organisatie binnen twee jaar naar 300 abonnees moet groeien. Gestart wordt in Noordwijk, maar de bedoe ling is dat in de toekomst Lei den en de Bollenstreek tot het gebied van Lifeline gaan be horen. Dan moeten er nieuwe alarmcentrales komen. „Een abonnee mag niet verder dan zeven minuten rijden van de centrale wonen", aldus Brandjes. Medaillon De abonnee staat via de tele foon in contact met de alarm centrale. Onder de telefoon van de abonnee wordt een speciaal apparaat geplaatst. De abonnee draagt een me daillon met daarin een zen dertje om de nek. Dit medail lon is voorzien van een drukknop en een trekschake- laar. Drukt men op de knop De heer Brandjes: .Lifeline begonnen als hobby". of trekt men aan de schake-^ laar dan komt via de zender en het apparaat onder de tele foon een spreek-luisterver- binding met de alarmcentrale tot stand. De centrale waar schuwt een arts en stuurt er zelf ook een auto op af. Wan neer de abonnee de centrale waarschuwt, maar niet spreekt dan wordt de politie ingeschakeld. Naast het verlenen van nood hulp, biedt Lifeline ook een servicehulpsysteem. Zo kan worden gezorgd voor verple gend personeel, maaltijden of iemand die boodschappen doet. Volgens Brandjes heeft zijn organisatie inmiddels een netwerk opgebouwd van ver plegend personeel dat op af roep beschikbaar is. De abon nee betaalt de kosten recht streeks aan degene die de diensten verleent. Aan Lifeli ne moet per maand 49,50 abonnementsgeld worden be taald. Noodhulp en advies kosten niets. Brandjes erkent dat zijn orga nisatie niet goedkoop is. „Het is een luxe, de sociaal zwak keren zijn onze doelgroep ook niet". De directeur van het bouwbedrijf geeft toe dat Li feline een commercieel be lang heeft. Het Zilveren Kruis zou op Lifeline gerichte polis sen kunnen verkopen en bouwbedrijf De Raad denkt aan het bouwen van apparte menten voor ouderen waarbij Lifeline kan worden aagebo- den. „Ik ben in Noordwijk be zig met het zoeken naar een locatie voor een Lifelineflat", meldt Brandjes. Volgens de directeur van het bouwbedrijf is er een grote behoefte aan speciale, luxe flats voor oude ren. „De meeste bejaarden van nu zijn met minder tevre den. Maar nu komen, zoals ik ze noem, de grijgies, de grijze genieters". KEES VAN HERPEN Matige belangstelling voor hoorzitting LISSE De belangstelling voor de hoorzitting over de begro ting was gisteren matig. Eén van aanwezigen brak een lans voor de belangen van hondenbezitters in het algemeen en voor de le den van de Vereniging van Duitse Herdershonden in het bijzon der. Hij pleitte onder andere voor het creëren van ruimte waar op de honden uitgelaten kunnen worden, zoals het vrijmaken van de dijken en wellicht andere plaatsen in Lisse. De tweede en tevens laatste spreker was de voorzitter van de Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek. Met vuur verdedigde hij de plannen van de vereniging om een nieuw clubhuis te bouwen. Dat verenigingsgebouw zal 4,5 ton gaan kosten, waarvan de ver eniging zelf 3 ton inbrengt. Voor het resterende bedrag heeft men aangeklopt bij de gemeente Lisse Gevallen met schaatsplank VOORSCHOTEN Een 12- jarige jongen uit Voorschoten heeft gisteravond zijn been ge broken na een val met zijn rol- schaatsplank. De jongen was aan het rolschaatsen op het terrein van de Vlietschool en verkeek zich op zijn snelheid. Hij is overgebracht naar zie kenhuis Antoniushove in L idschendam. Eenden gedood door vervuiling STOMPWIJK Landbouwgif heeft vermoedelijk op woens dag dertien eenden gedood in de sloot langs de dr. Van Noortstraat in Stompwijk. In het water werd een melkachtig bezinksel ontdekt, afkomstig uit de afvoerpijp van een tuin derij. De inspectie voor de volksgezondheid heeft gisteren mon sters genomen. Vermoedelijk is per ongeluk teveel bestrij dingsmiddel in het water terechtgekomen. Als na laborato rium-onderzoek blijkt dat dat inderdaad het geval is zal pro ces-verbaal worden opgemaakt.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17