MITSUBISHI 198 7: TOT 3 JAAR GARANTIE EN BU UW PROEFRIT 'N GRATIS MINIVAKANTIE! Nissan Sunny: modern en herkenbaar AMITSUBISHI DE GESTAALDE PERFEKTIE AUTO Rembrandt en Helix Wrakken 1983 ikleintjesi EeidU&Qowuvnt DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986PAGINA! Een rekensom die op het eerste gezicht niet opgaat moet Nissan wel degelijk voordeel gaan brengen. Het vervangen van de Cherry en Sunny door één nieuw model, genoemd naar de Sunny als meest succesvolle van zijn voor gangers, levert natuurlijk enige vereenvoudigingen voor het bedrijf op. Wat betreft de verkopen hoopt men juist duidelijk meer te bereiken dan de som van de ,,oude" verkoopcij fers. De stationcarversie van de oude Sunny wordt niet ver vangen, evenmin als de daar op gebaseerde bestelwagen. Nog twee oude modellen dus (met 1.3 liter benzinemotor en één uitrustingsniveau), naast maar liefst 28 nieuwe versies in vier carrosserievarianten. Het Nissan-gamma is met de nieuwe Sunny overzichtelij ker, zonder dat het kleiner werd. Alle modellen (op die twee oude na. uiteraard) heb ben nu dezelfde wielbasis van 243 cm. De motoren meten nu 1,3 of 1.6 liter als benzineversie, of 1.7 liter als diesel. Alle Sunny's van de nieuwe generatie, op het goedkoopste model na, hebben standaard een vijfversnellingsbak. Ook die is grotendeels gelijk aan de transmissie uit de oude serie, zij het dat de vijfde versnelling nu minder „lang" is en dus wat meer trekkracht overlaat. Hoewel de technische wijzigin gen niet uitgevlakt kunnen worden zit het spektakel bij de nieuwe modellen daar toch niet in. Nee, waar het vooral om gaat is de smakelijkheid van het geheel. De oude Cher ry en Sunny - vooral die laat ste - waren wel heel erg onop vallend en simpel gestileerd, zeker in de huidige tijd waarin nogal met uitzonderlijke vor men wordt geéxperimenteerd om maar een zo gunstig moge lijke stroomlijnvorm te berei ken. Wat dat laatste betreft be hoorden de Cherry en Sunny met een Cw van 0,40 bepaald tot de oude garde. De nieuwe modellen zijn op dat punt evenmin recordhouders, maar met een waarde van rond de 0,34 toch ook niet slecht be deeld. Dat belooft veel goeds voor brandstofverbruik en prestaties, ware hel niet dat de nieuwelingen nogal wat zwaarder uitvielen. Zodoende zijn de 1,3 versies juist wat on zuiniger. De 1,6 is dat ondanks zijn wat hogere prestaties ten opzichte van de oude 1,5 toch niet, de wijzigingen aan de diesel zijn kennelijk succesvol daar we bij die varianten wel een lager verbruik bij gelijk gebleven prestaties kunnen noteren. Het lijkt nu een beet je of Nissan met de nieuwe modellen niet veel vooruit gang boekte, doch dat ziet er ineens heel anders uit als we ernaar kijken. Want ze zien er echt heel aardig uit, modern en herkenbaar, in ieder geval met veel meer eigen persoon lijkheid dan voorheen. De va riatie van verschillende vor men spreekt eveneens aan. Er zijn uiteraard vierdeurs sedans zoals de oude Sunny, en drie- /vijfdeurs versies ter opvol ging van de Cherry. In de Sunny-serie was er een coupé die eigenlijk meer op een ver kapte stationcar leek; daarvoor in de plaats is er nu een model Florida met vijf deuren als een soort sportief gelijnde combi natiewagen. En er is een echte coupé met een geheel eigen lijn en de zo in zwang geraak te grote bolle achterruit die als derde deur dienst doet. Luxueuzer modellen hebben een verstelbaar stuurwiel. Dat zijn dan de SLX en SGX; als eenvoudiger versies zijn er de LX en L. Alle modellen heb ben een netjes overzichtelijk dashboard en vanaf de LX een heel bevredigende uitrustings- omvang. De L is wel kaal. Hij is er alleen als 1,3 driedeurs met vierbak. Verder is de 1.3 er als LX of SLX met vijfbak en drie, vier of vijf deuren en zelfs als automaat (LX drie deurs). Bij de 1.6 motor hoort meteen een SLX-uitvoering voor de drie, vier of vijf deu ren tellende normale model len, die dan ook alle met auto maat geleverd kunnen wor den. De Florida is er alleen met die 1,6 motor en vijfbak, als LX of SLX, de coupé als SLX of luxueuzer SGX. Zo'n extra luxe versie is er daar naast voor de vierdeurs sedan, die verder als opmerkelijke variant nog een SLX met in- schakelbare vierwielaandrij- ving kent. Tot slot komen we dan op de diesel, steeds gecom bineerd met een vijfbak en LX-uitvoering, leverbaar met drie, vier of vijf deuren en als vijfdeurs Florida. Slechts bij het vierdeursmodel is er ook nog een SLX-diesel. In het algemeen valt er op het rijgedrag van de nieuwe Sun ny niets ernstigs aan te mer ken. Het ding stuurt licht en behoorlijk gevoelig, gaat be trouwbaar met wat onderstuur door de bocht en heeft een de gelijk aanvoelende vering die golvingen goed wegwerkt en korte stoten wel wat doorgeeft. De geluidsisolatie is redelijk en er treden geen verdachte rammels op. Wat betreft de prijzen wordt soms wel wat meer gevraagd, door Nissan dan. De lijst be gint met de 1,3 L driedeurs voor 17.995,-, onmiskenbaar Dashboard van de Sunny Coupé SGX. wat duurder dan het vroegere basismodel Cherry met één li ter-motor. Maar je krijgt er ook wel meer voor in ge bruikswaarde. dus echt te kla gen valt er niet. Wie een beet je redelijk verzorgde auto wil begint pas te tellen vanaf de LX en is dan minstens 19.495,- kwijt. Een vijfdeurs model kost duizend gulden meer, een vierdeurs sedan komt nogeens tweehonderd gulden duurder uit. De overige versies bevinden zich met z'n allen in een vrij klein prijs f ment: een heel luxueuzef- SGX vierdeurs komt 25.595,-. De diesel is er f 22.795.-. Voor datzelfde drag kan men ook een Flo t 1,6 LX verwerven. Het du i is de vierwielaangedreven i dan die op 30.600,- komt. dere importeur hoopt nati lijk dat zijn nieuwe model )i ter verkoopt dan het oude, 1 in dit geval lijkt dat hepan geen ijdele hoop. PETER FOKKv Interessant autonieuws bij alle Mitsubishi dealers: De Gestaalde Perfektie is nóg verder geperfektio- neerd De toch al prachtige achterkant van de Galant is nóg markanter geworden. Voor extra schoonnj den is de Galant 2000 GLS nu verkrijg baar met een katalysator. En er is een nieuwe Galant met 2 liter motor aan de serie toegevoegd die qua prijs bijzonder interes sant is: de Galant GL. Nieuws genoeg dus om ons zeer binnenkort met uw be zoek te vereren! Ook aan de Lancers voor 1987 is veel nieuws af te zien. Ze worden aangedreven door de nieuwste generatie mo- torea Gevolg: hetzelfde of vaak nog meer vermogen bij een lager verbruik en scho nere uitlaatgassen. Nieuw is de Lancer 1500 GLX met katalysator. Nieuw zijn de injektiesystemen van de 1.8 Lancer diesels. Nieuwe vondsten zijn ver werkt in de handgeschakel- de en automatische versnel lingsbakken. En interessant blijft natuurlijk altijd de Lancer Wagon, zo wel zakelijk als pnvé. Ronduit interessant zijn ook de 1987 Colts. Aan de meuwe lijn van de motorkap is te zien dat ook de Colts nieuwe generatie motoren hebben gekregen. Het scha kelen en rijden gaat door de meuwe types versnellings bakken soepeler dan ooit. Nieuw is de 1500 GL: een ideale kombinatie van kom fort en vermogen voor een zeer interessante prijs. Nieuw is ook de Colt als katalysatorversie van de I driedeurs 1500 GLX. Diesel rijders moeten zeker komen Coltrijden: dit type heeft nu j meer pit gekregea UIDEN OUDSHOORN, Levendaal 136-138, tel 071-14934L LEIDERDORP OUDSHOORN, Tbuwbaan S,tel.071-41014L tgjk wk Er zijn weer nieuwe motoroliën op de markt. Q8 (het voormalige Gulf) koopt nieuwe kwaliteitsoliën in verpakkingen waarop de gradaties zijn a, gegeven: 2 tot 8. Eén soort olie heeft zelfs de naam Rembrandt meegekref Shell Helix vervangt de huidige Super Plus Motorolie. Het nieuwe prod (viseositewit SAE 10W/40) is geschikt voor alle benzine- en LPG-moto met of zonder turbo, maar kan ook worden gebruikt in diverse dieselmie ren zonder turbo. j Er is ingespeeld op de voortschrijdende motorontwikkelingen. De mode auto heeft bij lage temperatuur een zo dun mogelijke olie nodig om een v te start, een snelle oliecirculatie en een laag brandstofverbruik door minii le weerstand van de olie te verwezenlijken. Wanneer de motortemperat stijgt en de belasting toeneemt mag die olie echter niet zo snel dun wor als bij de traditionele oliën. Anders ontstaat het risico van onvoldoe smeerfilmsterkte en te groot olieverlies als gevolg van de verdamping. v> r»r> In 1983 zijn binnen Nederland 388.000 personenauto's en 34.000 bedrijfsau vrijgekomen voor de sloop. Iets minder dan de helft van de wrakken i afkomstig uit de drie Randstad-provincies en een kwart uit het zuiden lands. Bijna zestig proeent van de personenwrakken had een leeggewi van 650 en 950 kg: de rest was voornamelijk zwaarder. De helft van wrakken was van het bouwjaar 1974 of ouder. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt deze gegevens en i veel meer in een uitvoerige inventarisatie van sloopwagens in de serie valstoffen. De CBS-publieatie „Voertuigwrakken 1983" kan rechtstre worden besteld bij de Staatsuitgeverij te Den Haag. Prijs: 15,50. Feeling 101 De Taiwanse automobielfabriek Yue Loong Motor Company heeft gil ren officieel de eerste in Taiwan vervaardigde auto gepresenteerd, gaat om de Feeling-101. Het bedrijf heeft vier jaar aan de voorbereid gewerkt en vijftig miljoen dollar in het project geïnvesteerd. Voorlo zullen er 1200 wagens per maand geproduceerd worden. Yamaha bouwt golfwagentjes en boten in VS De Japanse onderneming Yamaha gaat een produktiebedrijf bouwen Newnan in de Amerikaanse staat Georgia. De fabriek begint in het voorjaar van 1988 met de produktie en zal w bieden aan 300 mensen. De produktie zal bestaan uit voertuigen voor het openbaar vervoer, g< wagentjes en motorboten. 4WD-festival op Zandvoort Op en rond het circuit van Zandvoort vindt aanstaande zondag het twe Camel-4WD-festival plaats. Net als vorig jaar verwachten de organisato een groot aantal bezoekers. Het festival duurt de hele dag. 1071-1222441 LEIDSE COURANT instrumenten blok-, pan- dwarsfluiten, trompetten, clarinetten, saxo foons, o.a. Yamaha en Buffet Crampon. Ook de toebehoren bij Muziek Barning, Stations weg 11-47, Leiden. Tel. 071- 122858. Piano's Verschillende aanbiedingen, vanaf 4850,- al een nieuwe piano. Keuze uit 24 merken en 50 modellen. Ook huur met kooprecht. Inl. Pianohandel W Barning, sinds 1921, Stations weg 11-17, Leiden. Tel. 071- 122858. Gitaren violen Speciale aanbiedingen bij Bar ning muziek. Stationsweg 11- 17. Leiden. Tel. 071-122858 Ook het adres voor toebehoren, o.a. een grote collectie snaren. Te koop: pracht, kleine gepol. noten SALONVLEUGEL Roster, in st.v.nw. 8500,-. 010- 4187210, weekend 010- 4188869. Occasion PIANO'S, gerevis of nagezien in onze eigen w plaats. Volledige garantie stembeurt en transport gi H. Bouman, Noordeinde Den Haag. Tel. 070-6f Donderdag koopavond. Sampling Casio SK-1 /3 En de Yamaha VSS-100 9 Nu uit voorraad leverbaar. I ze uit 40 verschillende r len. Ook Keyboardles mog< Keyboard Center Barning. tionsweg 11. Leiden.»Tel. I 122858 Te huur luxe auto's, vanaf per dag. Autoverhuur Pfl GERS, Hoofdstraat 104 Lei dorp. Tel. 071-894040.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8