Bax start met nederlaag „jIk heb het gevoel dat ik m 'n ouderlijk huis verlaat l 109.- VROOM1® DREESM ANN SPORT/BINNENLAND QeidwQowuvnt DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986 PAGINA 16 LEIDEN De zaalvoetballers van Bax zijn. met een hoofdrol voor Mario Faber. hun seizoen in de interregionale klasse gis teravond begonnen met een 1- 2 nederlaag tegen Datagold. Glasbergen liet FC Lisse met een 2-5 nederlaag achter. De hoofdklassers Noordwijk en Sloos Sport maakten er een doelpuntenfestijn van. De Noord wijkers wonnen met 9-6. Bax liep zich stuk op doelman Lima van Datagold. dat bo vendien nog een handje werd geholpen door het houtwerk. Zo schoot Mario Faber op de lat. Na een voorzichtige start opende Datagold de score. Ma rio Faber verzorgde vervol gens de 1-1 ruststand. In het tweede part verzuimden de Leidse zaalvoetballers tot tweemaal toe een man-meer situatie uit te buiten. Ander zijds nam Datagold beide pun ten mee naar huis door, 40 se conden voor het eindsignaal, wel te scoren op het moment dat Faber een straf van twee minuten uitzat: 1-2. Glasbergen klopte het ver zwakte FC Lisse met 2-5 na een 1-3 ruststand. Huug Aan- dewiel en Peter Hogewoning schoten Glasbergen naar een 2-0 voorsprong. Marco Elder- broek deed even iets terug. John de Kroon herstelde de marge van twee treffers. Hennie Koet en Peter Hoge woning namen het vierde en vijfde doelpunt voor hun reke ning. Jan van Os scoorde tus sendoor voor de Lissenaren. Uitslag interregionale klasse. Grovo - Neptunus 9-7. In de hoofdklasse maakte Menken korte metten met De Kuyper 2-7. Klaas Vink doel- punte twee maal voor de win naar. Leo Geerlings, Ben van der Zalm. Peter Ruygrok en Ruud Alkemade alleen één keer. Harrie van der Zwet en Laurens van der Voort scoor den tegen. Noordwijk liep de laatste vijf minuten tegen Sloos Sport uit van 1-1 naar 5-1. Een schade die de Leidse ploeg in het ver volg niet meer kon goedma ken. In de tweede rondgang werd het verschil niet meer kleiner dan twee treffers (8-6). waar de Noordwijkers er in het slot nog één aan toevoeg den. Voor de winnende gast heer schoten Jos Smits. An- dries Wendt. Anton Wil van Zoelen en René van Hensber- gen allen twee maal raak. Al- bert Bos ma was één maal doel treffend. Martin de Jong en Fred Hagenaars vonden twee maal de goede richting voor Sloos Sport. Henry Poüw en Ted van Berkel deden dat één maal. Wilco van der Meer en Ronald Wortman hielpen ROAC'79 aan een 2-0 voorsprong bij rust tegen De Hanepoel In een korte opleving na de pauze trokken John van Klink en Leander Rietbroek de stand recht. Wilco van der Meer en Ruud Weenink zorgden er, met respectievelijk twee en één treffer, voor dat de Com binatie alsnog de verdiende winst opstreek: 5-2. Lugdunum boekte een vrij eenvoudige 4-1 overwinning op Van der Plas. Albert Siera, Harm de Vos. Henry van der Weijden en Edwin Verhoogt scoorden voor de Kikkers. Sluitpost Wim van As werkte een harde hoekschop van Van der Plas in eigen doel. „THB Boys is meer een zaalvoetbal ploeg dan Bahlmannver klaarde Nick Verwoerd de nipte 2-3 nederlaag voor de Alphenaren. die nooit verder kwamen dan de gelijkmaker, die overigens beide malen werd gescoord door Kees van Vliet. Ed Griffioen, Leon van Kampen en Gerard van Beel- en schoten raak voor THB Boys. Landwer klopte Van Egmond met 4-6. Toon van Helfteren speler van het jaar LEIDEN Toon van Helfteren. afgelopen seizoen uitkomend voor de basketbalploeg van BS Leiden en komend seizoen spe lend in Delft, is gekozen tot spe ler van het jaar 1986. De prijs is een uiting van de waardering van het publiek voor het karak tervolle optreden van Van Helf teren in de succesploeg van Lei den. De Delftse routinier (35 jaar inmiddels) werd vreemd genoeg met in het AU Star Team geko zen (het beste combinatie-team van de voorbije competitie). Ex- Leiden-spelers Emill Hagens en Hans Heijdeman viel die eer wel te beurt. Het All Star Team be stond verder uit Jelle Esveldt (Den Bosch), Marco de Waard (Den Helder) en Robert Sanders (Weert). Jos Bams. eveneens van Weert, werd uitgeroepen tot meest beloftevolle nieuwkomer. Ton Boot (Den Helder) werd coach van het jaar. Coach Paulides overhoop met bestuur Leiderdorp LEIDEN Peter Paulides, de nieuwe coach van BV Leider dorp, is nog voor het begin van de competitie in aanvaring geko men met het bestuur van de basketbal vereniging Paulides dreigt nu met opstappen, als het bestuur eerder gedane toezeg gingen niet nakomt De toezeggingen betreffen onder andere het trainen in de thuis- zaal „Op Dreef", wat momenteel voor de selectie van het eerste herenteam niet mogelijk is. Paulides eist dat daar nog voor maandag verandering in komt. Zo niet, dan stapt hij op. De spe lersgroep verklaarde zich bij monde van aanvoeder Wil Moerer solidair met Paulides en overweegt soortgelijke stappen te on dernemen. als het bestuur Paulides niet tegemoet komt. LEIDEN/DEN HAAG Hij begon in 1954 als verslaggever bij Het Vrije Volk De laatste jaren bracht Piet van den Ende door bij de VARA, eerst als Directeur Radio en vanaf 1984 als eindredacteur van ..Achter Het Nieuws". Met zijn benoeming tot directeur van Radio West maakt Van den Ende (53) de overstap van de landelijke naar de regionale omroep. Een minder groot be reik maar niettemin een uitda ging. vindt hij zelf ..De jour nalistiek is op elk niveau een interessant vak" De eerste uitzending van Ra dio West wordt naar verwach ting op 1 januari van het vol gend jaar de Zuidhollandse ether ingestuurd. De program ma's zullen te horen zijn in het grootste deel van de provincie, van het Westland tot de bol lenstreek. Steden als Den Haag, Leiden, Delft, Gouda en Zoetermeer vallen allemaal binnen het luistergebied van Neerlands nieuwste regionale omroep. Piet van den Ende speelde destijds in het voortdurende gekibbel bij de VARA als ra diodirecteur een markante rol. Is hij een onruststoker? „Ik moet acceptéren dat dat de indruk is die mensen van mij hebben. Nu is het wel zo dat het er bij de VARA altijd wat heftig aan toe ging. Voortdu rend was er geweldig veel dis cussie. Bij de redactie leefde een sterk besef van autonomie. Soms leidde dat tot wat over dreven procedures die de jour nalistieke vrijheid moesten be waken". Een ander hoog opgelopen conflict hield verband met een plan tot reorganisatie bij de so cialistische omroep. „Ik heb daar natuurlijk ook fouten bij gemaakt. Ik denk uit naïve teit. Dat plan was niet abstract genoeg ontwikkeld, waardoor sommige mensen zich al bij voorbaat zagen weggescho- Ondanks alle opgedane wijs heid verwacht Van den Ende niet dat hij in de aanloopperio de bij Radio West een vol strekt foutloos parcours zal af leggen. „Niets op deze wereld gaat zonder kinderziekten ge paard". PIET VAN DEN ENDE VAN DE VARA NAAR RADIO WEST „Niets op deze wereld gaat zonder kinderziekten. Radio West krijgt een kern van vijfentwintig vaste mede werkers. Daaronder bevinden zich programmamakers, tech nici. verslaggevers en admini stratief personeel. Met de wer ving hoopt Van den Ende'nog deze maand een begin te kun nen maken. Maar daarnaast is er in die korte tijd tot 1 januari nog heel veel meer te doen. Zo zal de nieuwe directeur zich moeten gaan bezighouden met het uitkristalliseren van een programmabeleid Ook 11 er nog steeds geen abso lute zekerheid over de plaats waar de studio voor Radio West moet komen. Van den Ende: „Puur op m'n gevoel zeg ik dat Den Haag zowel be stuurlijk als economisch zo'n belangrijk centrum is. dat het zeer prettig zou zijn als we op een plek in die stad zouden zitten". Maar voor een goed contact met het luisterend pu bliek is de plaats van de studio in zijn ogen nou ook weer niet direct een zaak van levensbe lang. „Radio moet zich toch in de lucht voltrekken". Als het aan de kersverse di recteur ligt, wordt de nieuwe omroep „een dagelijkse ra diokrant" met om te beginnen elk uur een korte regionale nieuwsuitzending. In de blok ken rond het middaguur, de ochtend- en avondspits kan uitgebreider worden ingegaan op de. actualiteiten van de dag. Feitelijk is dit een bekend uit zend model dat al door andere regionale omroepen (met wis selend succes) is beproefd. Het budget dat voor de pro gramma's beschikbaar is ge steld noemt Van den Ende „wat schraal, zeker in vergelij king met de landelijke omroe pen". Toch maakt hij er geen geheim van dat hij desondanks de commercie het liefst buiten de studiodeuren houdt „Op een publieke radiozender moet je zo weinig mogelijk en het liefst helemaal geen reclame boodschappen hebben. Het gaat ook ten koste van de ruimte voor nieuws, iets wat bij kranten niet zo is. In de dagbladen zijn reclames en re dactionele ruimte bovendien duidelijk van elkaar geschei den. Iemand die een bericht leest kan niet tegelijkertijd naar een advertentie kijken en andersom. Een krantelezer kan dat zelf bepalen. Bij radio en televisie is die keus er' Canada De regionale kranten en Radio West kunnen volgens Van den Ende in de nabije toekomst een belangrijke aanvullende functie op elkaar hebben. „Een krant "is eigenlijk een continu verhaal over een streek. De radio kan daar met haar levendigheid en haar ge luid een kleur aan toevoegen. De manier waarop iemand iets met zijn eigen stem vertelt is bijna niet met een schrijvend verhaal te benaderen". Gelijktijdig met de regionale omroep ontwikkelt zich hele maal aan de andere kant van de mediaschaal een niet' te stuiten opmars van satelliette levisie en sinds kort ook satel lietradio. „Zo ben je straks be reikbaar voor grote internatio nale media-organisaties. Een televisieserie als Loveboat kan dan op hetzelfde moment van Almelo tot de Filippijnen wor den bekeken. Het eigene van een streek of land kan hier door op den duur gevaar lo pen. Die ontwikkeling is er al", signaleert Van den Ende. Hij wijst op de nada waar al stappen zijn dernomen omdat de eigen i tionale televisie daar nauv lijks nog een rol van betekenis vervulde. Waarheid „Naast het amusementsgeweld dat over onze aardbol wordt uitgestort, bestaat er in deze steeds ingewikkelder worden de maatschappij de noodzaak te weten wat er in je stad of streek gebeurt. Hoe boeiend Dynasty ook kan zijn, het ve telt je niets over hoe jouw gen dagelijks leven reilt i zeilt. Relativerend voegt Van den Ende haastig aan dit be toog toe: „Nou is het niet dè waarheid die ik hier verkon dig. Het is mijn waarheid, mijn overtuiging". Op den duur kunnen de uit zendingen van Radio West bij dragen in de totstandkoming van iets dat directeur Van den Ende aanduidt als een regio naal gevoel. „Nou moet je je daar niet te veel bij voorstel len Het hoeft van mij ook be paald geen Zuidhollands soort nationalisme te worden". Over de inhoudelijke kant van de programma's van Radio West wil directeur Van den Ende zich, zo vers na zijn be noeming, nog niet al te con creet uitlaten. Wat hij wel kwijt wil: „Op radiogebied 2 ten we in een monopoliepositie en dat betekent dat je je dan niet op slechts een deel var bevolking kunt richten, zou haast onbehoorlijk zijn. Je kunt je in die situatie niet oorloven om van Radio West een soort KRO of VARA te maken. Ik zal. wat dat betreft, een hele omschakeling moeten maken. Het is een beetje alsof op late leeftijd, mijn ou- Afdelingsuitslagen ZATERDAG NS wil strippenkaart op Hofpleinlijn UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen willen dat de na tionale strippenkaart per 1 juni 1987 geldig wordt voor de zogenoemde Hofpleinlijn, net als nu al voor de Zoetermeer- lijn het geval is. Als het plan doorgaat, zullen de plaatskaar- tenautomaten op de onbeman de stations verdwijnen. Verder zullen vijf service-controle ploegen worden ingezet die voor een deel de conducteurs zullen vervangen. De NS wil op deze manier het zwartrij den en het vandalisme op de lijnen bestrijden. Behalve NS- abonnementen zullen er geen kaartjes meer gekocht kunnen worden in het gebied Zoeter meer Hofplein. Autogebruik stijgt met 40 procent DEN HAAG Het gebruik van de auto zal tot het jaar 2000 groeien met 25 tot 40 pro cent Daarentegen zal het ge bruik van het openbaar ver voer maar met vier procent stijgen. Een studie van de TH Delft heeft dit uitgewezen. Het project stond onder leiding van professor Hamerslag. In de studie ging men er vanuit dat het huidige vervoersbeleid ongewijzigd blijft, ook de kos- tenverhouding tussen open baar vervoer en de auto. Een ander uitgangspunt was een stijging in het inkomen met een procent per jaar voor iede re Nederlander. Promovendus: lidafwijking direct opereren NIJMEGEN Jongens die ter wereld komen met een aangeboren afwijking van de penis („hypospadie"), moeten al als zuigelingen worden geo pereerd. Het voorkomt grote psychische schade als de jon gens ouder zijn, terwijl een correctie van de penis op late re leeftijd vaak twee chirurgi sche ingrepen nodig maakt. Dat stelt de Maldense uroloog drs. J. de Vries in zijn proef schrift over hypospadie, waar op hij morgen promoveert aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen. Één op de 300 jon gens wordt met een min of meer verminkt geslachtsdeel geboren. Inca jacquard pullover. Acryl/wol. Bleu of grijs. AA_ Maten M,L en XL 77» g Bedrukte corduroy broek. Polyester/ 8 katoen. In petrol, groen of jMA marine. Maten 46/54 - 49/53. f Jacquard herenshirt Viscose. In zilver, emerald, kobalt of paars. AAOC Moten 37/44. J7» Jacquard pullover met ronde hals. Acryl, wol. In paars, zwart/kobalt of AA zwart/groen. Maten M, L en XL 77<F Bandplooi pantalon met omslag. Inge weven ruit Polyester/viscose. In paars, groen Maten 46/54 - 49/51. Jacquard pullover. Acryl/wol. In bleu, donkergrijs, lichtgrijs of AA kobalt Maten M, L en XL Modieuze tweed pantalon. Wol/acryl. In grijs/blauw ofgrijs/aqua. QA Maten 46/52. OTT

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16