BEELD SPRAAK ZADIO/TELEVISIE EcicUcSoutcuit WKBÊBSM Kinderen overleven vakantie met VPRO WÈÊÊÊtÉÈ&*%r Ivo de Wijs staat achter onzichtbare radiovriend EUROPA EN VERONICA WILLEN SATELLIET-RADIO CONTINUEREN JBelgië <£LL ^ËngëjancT ^TV-Morgen^ MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 Kinderen als ware meesters in het overleven. Het begint al met „We gaan nog niet naar huis, want mijn rnoedcr is niet thuis". Niet bedoeld als moderne hekel versie op de hedendaagse uit huizige huisvrouw, maar van oudsher opgewekt gezang van kinderen, die met de VPRO op vakantie mochten. Woensdagmiddag geven zij hiervan een eigen videover slag op Ned. II om 15.30 uur onder de titel „De goedkoop ste vakantie". Op uitnodiging, ja bijna op uitdaging van genoemde om roep lieten 25 kinderen tus sen 12 en 16 jaar zich ertoe overhalen een week lang op trektocht te gaan door ons land. Deze moest het karak ter van een overlevingstocht krijgen. Het was niet geper mitteerd meer mee te nemen dan zij aan het lijf droegen, zelfs geen tandenborstel. Wel een postduif om een eventue le tussentijdse noodkreet los te laten bij onvoorziene euvels. Vooraf werden de deelnemende jongeren nauw keurig gefouilleerd. Een jon gen werd betrapt op de per soonlijke rijkdom van een dubbeltje in zijn broekzak. Dat werd hem afgenomen óndanks zijn protest, dat het om een geluksdubbeltje ging, dat hij altijd bij zich draagt en dat hij toch niet zou uitge ven. De kinderen werden in groepjes van vier wegge stuurd van een centraal punt in Utrecht. Zij moesten aan de hand van bescheiden aan wijzingen zelf het beoogde -reisdoel vinden, vooraf kre gen zij een korte cursus in het hanteren van een video camera. door Ton Oliemuller V Sf; Trudy Keuls, onder wier lei ding deze overlevingsvakan- tie zich voltrok, vertelt hier over: „Het ging ons er om de kinderen sociale vaardighe den aan te laten leren en in casseringsvermogen. Ook het groepsgevoel te laten groeien. Wij moesten de kinderen vooral bijbrengen, dat je niet met zo'n camera moet lopen zwaaien, omdat er anders van het hele beeld weinig te recht komt. We kregen onge veer vijftig uur film. Daar zat net genoeg bruikbaar materi aal bij voor drie uitzendin gen. We beschouwden het geheel als een experiment. We vinden het wel geslaagd. Elk groepje kinderen kreeg een leidster of leider mee. Het zit er in, dat we het vol gend jaar weer doen. De kin deren hebben zich kranig ge houden. Een meisje moest halverwege afhaken vanwe ge heimwee". De videoverslagen komen niet zelden komisch over. Een jongen merkt bij het pas seren van een boomgaard in bloei op, dat hier de brinta aan de bomen groeit. Zij gaan langs huizen en boerderijen, langs vriendelijk en afstotend volk met de vraag om een karweitje in ruil voor een bo terham of een plekje om te slapen. Aan de boorden van de Maas ergens in Limburg klampen zij een schipper aan met de vraag of zij mogen overvaren. Een heel oud spel, maar hier keiharde overle- vingswerkelijkheid. Dan heb je vriendelijke vrachtwagen chauffeurs nodig en boeren met zachte, warme hooiber gen. Een boerin met brood is ook nooit weg. De kinderen vinden achteraf allemaal, dat zij er veel van hebben geleerd. Lekker zelf standig zijn en zo. Een kind ging graag mee, omdat de ou ders toch ook op vakantie waren. Die moeder was dus inderdaad niet thuis. Ivo de Wijs kan het zo mooi zeggen. Daarvoor heeft hij als medewerker aan VARA- radio dan ook de Reiss-mi- crofoon gekregen, voor zijn bijdragen aan „Wekkerradio" en het consumentenprogram ma „De vooruitgang". De faam van woordmagiër ver wierf hij destijds al als stu dentencabaretier en Jaspe- rien de Jong liet hem liedjes schrijven voor haar show „De gekkin van de gracht". Maar nu heeft hij het ook nog eens mooi gezegd in een dankwoord voor zijn onder scheiding van radio- en tv- journalisten. Ivo weet waaro ver hij praat, als hij Hilver- sumse achtergronden en ach terklap open legt. Wil je radio aantrekkelijk houden, zo onthult hij, dan dien je er meer creativiteit in te stoppen dan de luisteraar vermag er uit te halen. Hij omschrijft tientjesleden als fantastische vaderlanders, fundamenten van de zuil. Ze hoeven niet te luisteren, als ze maar betalen. Luisteraars staan in omroepkringen om schreven als domoren en lastpakken. Niks van aan trekken. Er schuilt geheel geen kwaad in om luisteraars ieder jaar met een nieuw zenderschema om de oren te slaan, vijf zenders, twaalf re gio's, FM en AM, begin om drie over het hele en zes over het halve uur. Waarom moe ten al die zendgemachtigden nog uitzenden. Kunnen ze zich niet beter bezig houden met het werven van leden en tientjesleden? Ook over omroepbazen weet Ivo op luchtige toon zijn hart te luchten. Hij meldt nadruk kelijk, dat hij in zes jaar ra diowerk uitsluitend de aller hartelijkste bazen heeft aan getroffen. Maar je hoort soms verhalen waar je regelrecht van schrikt. Een radiovriend van Ivo heeft vier jaar onder een directeur gewerkt en deze man in al die tijd niet één keer gezien. Bij een hul diging werd gesproken door een middelbare heer. Toen vroeg die vriend: wie is dat? Het bleek zijn directe chef te zijn. Ivo heeft het zelf nooit ondervonden, maar van be vriende zijde gehoord, dat ra diobazen nooit ofte nimmer luisteren naar de uitzendin gen van hun eigen omroep. Waarom niet? Dit om te voorkomen, dat de eventuele kwaliteit van de man invloed zal gaan uitoefenen op het ontslagbeleid. Ivo maakt er geen geheim van, dat hij het in Hilversum zeer heeft getroffen met de mensen werkzaam in dezelf de kantoortuin als hij. Maar zijn vriend kan andere ver halen vertellen. Die vriend kreeg zeer onlangs nog mee gedeeld, dat er op zijn aan wezigheid, financiëel gezien, geen prijs meer werd gesteld. Die vriend kreeg vervolgens een prijs op het niveau van een Reissmicrofoon. Het ont slag werd onmiddellijk inge trokken. Dit ging de VARA nog meer geld kosten, omdat zij dure boeketten moest ver sturen naar de op dat mo ment niet meer ontslagen zijnde onderscheidene. Ivo sprak over die vriend met zo veel invoelingsvermogen, dat hij het wel over zichzelf leek te hebben. Wat Ivo evenwel niet ver meldt, is dat er VARA-leden zijn die zeer met hun omroep verknocht en begaan zijn. Er kwam een briefje binnen bij de VARA van een man die na de dood van Willem Ruis schreef: ,,U zegt dat Ruis on vervangbaar is. Ik heb al zijn uitzendingen gevolgd. Ik weet precies hoe hij het deed. Ik kan het zo van hem over nemen. Mezelf beleefd aan bevelend..." AMSTERDAM De exploitatie van een com mercieel satelliet-radiostation als Europa Radio. de Firato op experimentele basis _liocht uitzenden, is een winstgevende zaak. Wanneer Europa Radio een jaar lang dagelijks 4 uur per dag zou uitzenden met een mede werkersbestand van vijftig man, dan zouden de osten ongeveer op 7,5 miljoen gulden komen je liggen. Wanneer dat bedrag gedekt moet worden met de inkomsten uit commercials, dan zou één se inde reclamezendtijd slechts drie knaken kos- en, terwijl er per uur maximaal drie minuten aan spots zal worden uitgezonden. De STER vraagt voor dezelfde seconde op de Hilversum- se zenders momenteel het tienvoudige. Volgens STER-direkteur Chris Smeekes zou Europa Ra dio dan ook bij een commerciële exploitatie zo'n veertig miijoen gulden per jaar kunnen verdienen. Deze begroting werd gepresenteerd door Euro pa Television en Veronica, die zeer gelukkig vertelden te zijn met de eerste resultaten van het experiment met Europa Radio. Beide deel nemers aan het experiment willen dan ook satelliet-radio op Het station zond continu muziekprogramma's uit, die in ruime mate met nieuwsuitzendingen werden aangevuld of onderbroken. „We dach ten dat we 24 uur per dag radio konden maken en nu weten we zeker dat we het kunnen", zo vertelde Lex Harding (direkteur Veronica ra dio) tijdens een persconferentie. „We hebben bewezen dat het mogelijk is om met een gering budget radio te maken volgens een formule die bij het publiek aanslaat". Als bewijs voor dat 'aanslaan' noemde Harding de telefooncentrales van Veronica, de RAI en Europa TV, die vooral gedurende de eerste da gen van het experiment van slag raakten door de enorme hoeveelheid telefoontjes die ver werkt moesten worden. De mensen belden niet alleen vanuit ons land, maar onder meer ook vanuit Zweden. „De eerste golf brieven is ook binnen gekomen en daaruit blijkt dat er door de luisteraars onverdeeld positief op wordt ge reageerd. Soms zijn de reakties ±>ij het senti mentele af", aldus Harding. EDWIN BAKKER Nederland NEDERLAND 1 TROS 15.00 E Lulu Belle, Amerikaan se speelfilm uit 1948 van Leslie Fenton. Met o.a. Do rothy Lamour. George Montgomery, Albert Dek ker en Otto Kruger 16.25 21 Jaar TROS Amuse ment, serie programma's met hoogtepunten uit 21 jaar TROS-amusement. Vandaag 'Het Grand Gala des Enfants' uit 1980, ge presenteerd door Ron Brandsteder. Inleiding: Willy Dobbe NOS 17.30 V26-Journaal TROS 17.40 Mask, Amerikaanse teken filmserie. AfISpoorzoe ken en kaartlezen 18.05 TROS Sport, sportmagazi- ne TELEAC 18.30 Kinderboeken, voorlich tingsprogramma 18.45 Leiding geven, voorlich tingsprogramma TROS 19.00 Bassie en Adriaan, kin derserie. Afl.: Zekerheid voor alles 19.05 Luchtvaartshow Farnbo- rough, Engelse reportage over afgelopen week ge houden luchtvaarttentoon stelling in het Zuidengelse Farnborough. Met o.a. een stuntshow van het beken de 'Red Arrows Stunt- team' NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Hollywood wives (slot), driedelige Amerikaanse miniserie naar het boek van Jackie Collins. Met o.a. Candice Bergen, Joanna Cassidy, Angie Dickinson en Rod Steiger. Hollywood maakt zich op voor de party van Elaine Conti. De grote studiobaas en de regisseur van "Final Reunion' zorgen voor op schudding 22.00 TROS Aktua, actualitei- tenmagazine met een re portage over de dreigende verhuizing van de keu ringsdiensten van waren van het ministerie van volksgezondheid (WVC) naar het ministerie van landbouw. Deze eventuele overstap roept nogal wat weerstanden op, de tegen standers vrezen met name dat het ministerie van landbouw de belangen van de economie zal laten pre valeren boven die van de volksgezondheid. Verder aandacht voor de schoon ste stad van Nederland, die in het programma van volgende week wordt be kend gemaakt 22.30 De TROS TV-Show op reis, Ivo Niehe op bezoek bij prominente persoon lijkheden. Vandaag Cliff Richard, de Duitse tv-pre- sentator Alfred Biolek en Bob Champion, een Engel se jockey die kanker over won NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 CC Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag aan tafel: Jon geren en vakantiewerk, reportage VARA 19.27 Love Boat, Amerikaanse comedyserie met o.a. Ga vin McLeod, Lauren Tewes en Bernie Kopell. Afl.: Wie niet gokt, die niet wint! Tij dens deze reis heeft kapi tein Stubing te maken met een groep goklustigen 20.13 EJ VAR A-Matineecon cert, jubileumconcert van uit het Concertgebouw te Amsterdam t.g.v. het 25- jarig bestaan van deze concertreeks. Met het Ra dio Filharmonisch Orkest o.l.v. Sergiu Comissiona, m.m.v. Maria-Joao Pires, piano. Werken van Rossi ni, Elgar en Mozart (tevens stereogeluid via Radio 4) 21.33 De Onderste Steen: Tijd Geld, grondstoffenhandel en de Derde Wereld, poli tieke documentaire over geld en grondstoffenhan del, gekoppeld aan de situ atie in de ontwikkelings landen. Een documentaire over een man die al het zil ver van de wereld wil heb ben, over de malaise in de tin en over de spionage in de cacao NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voordoven TELEAC 23.05-23.20 Biotechnologie, voorlichtingsprogramma EUROPA TV Weerbericht en programma- overzicht Kinderprogramma. Met o.a. 'Tik Tak' en Willy Fog' Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Agenda Weerbericht en world watch Euro Country 1986, muziek programma Free to choose - power of the market, documentaireserie over de wereldeconomie, ge presenteerd door Milton Fried- 22.30 World Watch en weerbericht af.00 Schooltelevisie e(7.55 Journaal ^.00 Tik Tak, kleuterprogramma wr (herh.) 1^.05 Plons, kinderprogramma B (herh.) hi8.10 Kameleon, doe-programma nf voor kinderen. Afl.: Terug naar VJ school. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen (herh.) g^B.30 Ergonomie, informatieve serie. I Afl.: Wat is ergonomie? (herh.) 9.00 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord -9.40 Mededelingen en program- Ci ma-overzicht 9.45 Journaal 10.10 Zacht is de nacht (Tender is atr the night, 2), zesdelige tv-serie naar een verhaal van F. Scott dl n.00 Ommekaar. medisch magazine 'S' gewi|d aan Psoriasis, een huid- ;eiv ziekte waar tachtig miljoen mensen aan lijden hj{1.50 The Everly Brothers Reunion, r show rond het reünieconcert van The Everly Brothers in The ,r? Royal Albert Hall in London Journaal en Coda: November van Werner Spillemaeckers. uit Blad na Blad BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- L, rie met o.a. Rowena Wallace, Pat McDonald en Peter Phelps. Vanavond de. laatste p aflevering van het vorig sei- zoen als inleiding op de nieuwe k reeks 19.25 Zwartje de postduif, tiendelige serie over de duivensport. Afl. 1- De geboorte van zwartje (herh.) 9-40 Mededelingen en program- ia-overzicht 9.45 Journaal 9.10 Kwidam, telefoonspel gepre senteerd door Marleen Gordts I Extra Time, sportmagazine met aandacht voor zaken van het afgelopen weekeinde fl.35 Blikvanger, modemagazine met de nieuwe herfst en win- tertrends, Belgische mode en straatmode in Leuven. Presen tatie: Ghislaine Nuytten 5-22.50 Nederlandse Literatuur 1830, documentaireserie. Afl. 1: Het Vaderlandsch ge voel - De historische roman in Nederland (herh.) "iRTBF 1-17.15 Schooltelevisie Mededelingen van de ONEM, vacaturebank i La boite aux images. Teken films van o.a. 'Nils Holgerson', 'Dare Dare Motus' en 'De Smurfen' Ce soir, regionaal magazine Journaal Grand ecran: Le grand bazar, Franse speelfilm uit 1973 van Claude Zidi. Met o.a. Les Char iots. Michel Galabru, Michel Serrault e.a. Les Chariots hel pen dit keer hun vriend Emile. die in het bezit is van een krui denierswinkel. Zij beleven weer dolle avonturen II était una fois la télè, herha ling van oude uitzendingen. Vanavond: 'Jeux sans frontié- res'. spelprogramma gevolgd door een gesprek met enkele makers van 'Spel zonder Gren- 22.25 Laatste nieuws 16.05 Nieuws Quebec-Canada 16.35 Klimbo, kinderprogramma 16.50 Quand l'avion bat de l'aile, documentaire 17.45 RSVP, rockmuziek uit de vijfi- ger en zestiger jaren 18.10 La bonne aventure, tv-serie 18.35 Peau de banane, tv-serie. Afl. 1: La corde au cou 19.00 Actualites Quebec-Canada 19 30 Klimbo 19.45 Le libre echange Canada/ USA, documentaire 20.40 Je t'aime comme un fou 21.35 Peau de banane, tv-serie. Afl. 2: Le cadeau de noces 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 [SI The Simon Potter Show, met de nummer 1-noteringen uit de diverse hitparades (herh.) 18.00 C5J The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 S The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 IE The Nino Firetto Show, met fanclubnieuws en de corres pondentie-rubriek 'Write on' (herh.) 21.00 LSI The Martin Buchanan Show, met o.a. een portret van een videoregisseur in 'The Vi deomakers en het muziekbla den-overzicht met Sunie in "Between the lines' (herh.) 22.00 EJ The Simon Potter Show (herh.) 23.00 LSI Music Box special 00.00 LS] The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 iS The Gaz Top Show 02.00 B The Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' 03 00 [SI The Nino Firetto Show 04.00 IS The Martin Buchanan Show 05.00 IS The Simon Potter Show 06.00-07.00 The Shadow Peter Strauss speelt de hoofd rol in de serie 'Zacht is de nacht'. BRT 1 om 20.10 uur. 15.50 Tagesschau 16.00 Mitmachen lohnt sichl Wed strijden voor schoolgaande 16.15 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, serie zomerse spel shows. Afl.: Achteruitrijden en 18.25 1 19.00 t 17.15 Thomas Senior, Nederland se kinderserie over een avon tuurlijke jacht op de schat van een farao. Afl.: De wonderlijke barones 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine Wundern inbegriffen, tv-serie. Afl.: De zondagsshow Simon Simon, Amerikaanse misdaadserie. Afl.: Auf alle Fal- Programma-overzicht mTagesschau [USchafkopfrennen, vijfdelige tv-serie van Franz-Xaver Seng- müller en Bernd Fischerhauer over een bioloog die in Beieren een 'alternatieve' boerderij wil beginnen. Met Kurt Mergent- hal, Bernd Helfrich en Werner Rom. Afl. 4: Stoss retour üStar Wars City: De stad der pioniers. Reportage over de stad Colorado Springs, die dicht bij het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtverdedi ging is gelegen E Kanguruh, muziek en pret met Hape Kerkellng. Muzikale gasten Falco, Matia Bazar, Chris Rea e.a. Tagesthemen, aktualiteiten Das Nacht-Studio: Die Ver- treibung aus dem Paradies, Duitse speelfilm uit 1976 van Niklaus Schilling. Met Herb Andress, Elke Haltauderheide e.a. Andy Pauls komt na een mislukte carriere als toneel speler in München terug. Zijn pogingen om bij de Duitse film te komen mislukken. Ten slotte wordt hij secretaris van een huwelijkszwendelaarster Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff dl Ondertiteling via TeleTekst. (2 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele Versie met ondertitels. i Programma-overzicht i Heute Einführung in das Mietrecht, informatieve serie. Afl. 2: De verhuizing Berufswahl heute. Afl.: Betere kansen voor meisjes i Heute Tele-lllustrierte. Actuele the ma's. sport en amusement i Agentin mit Herz (Scarecrow and Mrs. King). Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner e.a. Afl.: Op geheime missie i Programma-overzicht i Heute i Das Lebens bittere Süase (1), tv-spel In drie delen naar de gelijknamige roman van Bar bara Taylor Bradford. Met Jen ny Seagrove. Peter Egan, Christopher Guard e.a. Regie: Don Sharp. Emma Harte is de eigenares van een groot indus trieel imperium. Op reis in het buitenland verneemt ze dat haar twee zonen het bedrijf willen overnemen. In afwach ting van de komende gebeur tenissen laat Emma haar leven aan zich voorbij gaan (deel 2: morgen) Mach mit-der Umwelt zuliebe, milieumagazine i WISO, sociaal-economisch ma gazine i Heute-journal Die aktuelle Inszenierung: Drei Schwestern, toneelstuk van Anton Tsjechov. Met Peter Simonischeck, Edith Clever, Jutta Lampe e.a. Vandaag het eerste en tweede bedrijf (der de en vierde bedrijf: morgen) Heute DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraBe, tv-serie met Marie-Lulse Marjan, Monika Woytowicz, Joachim Luger e.a. Afl.: Tranen op de verjaardag staart (herh 20.45 Auslandsshow: Treffpunkt Dublin 22.15 Viel Herz und keine Krone, film van Prof. Dr. Walter Forst 22.45 Morgen in Alabama, tv-film van Norbert Kückelmann. Met Maximilllan Schell, Lena Stol- ze. Robert Aldlni e.a. Tijdens een massabijeenkomst vallen schoten. Een jonge man wordt gearresteerd, maar hij zwijgt over de reden van zijn daad 00.45 Laptste nieuws BBC 1 Mysterious Cities Beat the teacher John Craven's Newsround, jeugdjournaal mBlue Peter competition, kinderprogramma The Flinstones, tekenfilmserie Journaal London plus, regionaal maga- Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan El Life on earth, natuurdocu- mentaireserie van David Atten- borough (herh.) E Brush Strokes, comedyserie Journaal Panorama: Family secrets, re portage over kindermishande ling binnen het gezin en incest The Hunter, Amerikaanse speelfilm uit 1980 Weerbericht BBC 2 18.25 [0 Nieuwsoverzicht voor do- 18.30 Our house, documentaireserie 19.00 The Buddy Holly Story, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Steve Rash 20.50 Off te record 21.00 Royal heritage, informatieve serie over de kunstschatten van Engeland 22.00 The Paul Daniels magic show 22.45 Jack High. Gateway Masters Bowls Tournament vanuit Wor thing 23.15 The husband, the wife and the stranger, tv-thriller van Adrian Henry. Met Adam Faith, Derek O'Connor en Sayo Ina- ba 23.45 Newanight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Open University ITV He-man and the Masters of the Universe, tekenfilmserie Dramarama Emmerdale Farm About Anglia Survival, natuurfilm The Krypton Factor Coronation Street, dramaserie We'll think of something The Benny Hill Show, come- dyshow Mamie, Amerikaanse speelfilm uit 1964 van Alfred Hitchcock Nieuws Marnie, vervolg Bliss in Concert Personal View SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 I Dream of Jeannie, comedy serie met Larry Hagman, Bar bara Eden e.a. 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Hogan's Heroes, comedyserie over verwikkelingen in een krijgsgevangenenkamp. Afl.: Hold that tiger 19.30 Bring 'em back alive, tv-serie 20.30 Hawk, dramaserie 21.25 E The Untouchables. Afl.: Take Over 22.20 The Sydney Winfield Pre miership, rugby 23.20 B All American hot 100 00.20-00.50 El Hey-how-ya-doin'? NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische tv-serie 15.15 Van de Markt op uw tafel, culinaire serie 15 30 NCRV Jeugdmatinee NOS 17.30 V»6-Jour- naal NCRV 17 46 Het geheim van de Vuurberg (12), Nieuw-Zeelandse jeugdserie MUSIC BOX 07.00 E) Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00). Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 [5] Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Berufswahl heute 10.30 Die aktuelle Inszenierung: Drei Schwestern, le en 2e bedrijf (herh.) 12.10 EStar Wars City (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 E Teletekst 14.45 E Klamottenkis- te, slapstickserie 15.00 Abenteuer heute, natuurserie voor kinderen 15.50 Tagesschau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod 16.45 Spass am Dienstag, kinderprogramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, voor com putervrienden 16.20 Bedauern hilft nicht weiter, internationale jeugdfilm uit 1981 17.00 Heute 17.15 Tele-illu- strierte 17.45 Ein himmlisches Ver- gnügen, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11 50 Playschool 14.00 Journaal en nieuwsoverzicht voor doven 14.30- 14.45 Bagpuss, kinderprogramma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Whizz, kinderprogramma 17.10 Captain Ca veman, tekenfilm 17.20 Beat the tea cher, scholierenquiz SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show, met Linda de Mol en DJ Kat 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways. Afl.: Flight 89 14.00 The Outsiders. Afl.: Bad dream town 15.00 CE) Pat Sharp Show 15.30 El Monsters of rock, met Mick Wall 16.15 El First run, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, familieprogramma met Linda de Mol en DJ Kat ITV RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Op sjouw. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers Magazine. 18.30 Muziek van deze eeuw. 20.00 Nieuws. 20.02 De Dansmuziek. 20.10 De VARA Matinee. 21.35 Klassieke clavecimbelmuziek. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Schaafijs. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Kind en basisschool. 21.00 Ni hao. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. Na 17.00 cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 18.00- 19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin. 20.03 Tropical. 21.03 Tropical. 21.03 Passage'86. populaire muziek. 21.30 Hafabra: blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee, popradio. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek I. 19.45 Aspecten eigentijdse muziek. 20.30 Festival van Vlaanderen. 21.55 Pianoconcerto v. Mozart. 22.30 Blueé Live. 23.15 Kamermuziek van Danzl. 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesame Street 11.30 Short Story Theatre 12.00 Once Upon a Time... Man 12.30 About Bri tain 13.00 Tickle on the Turn 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Mr. Palfrey of Westminster 15.30 Daytime 16.00 Heirloom 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17 00 Jamie and the Magic Torch 17.10 Bugs Bunny 17.20 In spector Gadget MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07-.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.45 Echo-junior 08.08 Echo magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen,. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.54 Vrije Geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA. Wessel van Dijk. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS. Een goede morgen met jonkheer Drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Zomerconcerten. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.25 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het laatste afscheid. 10.00 TELEAC: Kind en basisschool. 10.30 De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 De platenbijbel. 14.15 Muzikaal intermezzo. 14.25 Is het Nieuwe Testament Anti- Joods? 15.00 NCRV-Leerhuis. 15.15 Met hart en mond en handen. 15.30 Praline. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30. 08.00 en 08.30 Reg. nws., weer en verkeer. Verder rond achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Dwarskijker. 11.55 Mediatips. 12.00 Gevarieerd programma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk: Eddy Wally. 13.45 Orgelrecital Ivan Guilini. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Symfonie-orkest van de NDR. 12.20 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Liszt. Mens en Musicus (27). 14.30 Kamermuziek. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9