J ongerencentrum Lindehoeve bezet NAAL Badmintontoernooi in Roelofarendsveen Nacht van Koudekerk levert zes mille op 1 tÏDËN OMGEVING Saidói. Qowumt MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 PAGINA 7 ,'otheken De avond- en Jchtdiensten van de apotheken f de regio Leiden worden tot (ijdag 12 september waargeno- |en door de Centraal Apotheek orp. ngevallendienst zieken- UlZEN LEIDEN Ongevallen- lenst elke dag Academisch Zie- jnhuis behalve van dinsdag ,t| 00 u. tot woensdag 13.00 u. ijjaconessenhuis poliklinieken j 155543. afdeling S.C.U. tel VT5639) en van vrijdag 13.00 u. vit zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- gekenhuis). Bezoekuren ziekenhuizen Disconessenhuia: Bezoekuur van 16.00 tot 17.00 uur l i van 18.30 tot 19.30 uur. Kin- jrafdellng dagelijks van 14.00 n^t 20.00. Niet meer dan twee ezoekers per patiënt. Sint izabeth-ziekenhuis: Volwas dageli|ks van 14.00-14.45 v en van 18.30-19.30 u.; klasse- n delingen ook 11.15-12.00 u. ^raamafdeling: dag. van 15.00- 5.00 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen g$or vaders. Kinderafdeling dag. 0,5 00-18.30 u. CCU (hartbewa- br—' -ng. van 14.00-14.30 u. en 1.00-19.30 u. Intensieve ;ferpleging: dag. van 14.00-14.30 r'r 18.30-19 00 u Sport- ledisch Adviescentrum: fipreekuur ma. 19.30-20.30 u. in St Elisabeth-ziekenhuis. ndegeest: Di. en vr 13.00- 30 u zo. 11.00-12.00 u. en 100-15.00 u.; eerste klasse: de hele dag Jelgertmakliniek: .ngerenteam: za. en zo. 14.00- 00 u. Opname: werkdagen i 45-17.45 u.. za. zo en feest- ig. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 Team A. C en D: dag. tot i.OO u. met uitzondering van tiandeltijden en etenstijden. Jemisch Ziekenhuis: Voor patiënten (behalve kinderen) de bezoekuren als volgt: Da- lijks 14.15-15.00 u. en 18.30- n[9.30 u. Avondbezoekuur afde- verloskunde: 18.00-19.00 u. Praematurenafdellng: voor uders en familie is na overleg patiënten doorlopend be- mogelijk. Bezoek aan ern- patienten: wanneer aan stige patiënten doorlopend gezoek wordt toegestaan kan de oofdverpleegkundige hiervoor peciale kaarten verstrekken. linderkliniek zalen voor peu- ers. kleuters en grote kinderen ^5 15-17.00. babyzaal en boxe- tafdeling volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Ee rtijden kinderafdelingen: ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver- jndig hoofd. Voor andere ers van kinderen: Keel-, js- en oorheelkunde en neu- 14.15-15.00 en 18.30- )9.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- Rijnoordziekenhuis: snbagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-1930 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde- ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor Obuders 18.00-18.30 u. iEIDSE RECHTSWINKEL Ju- >idisch Adviesbureau. Ketelboe- _Jerssteeg 10. tel. 130775; alde- ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en 'do 18.30-20.30, afdeling sewreemdelingenrecht ma. 13-15 deen do. 18.30-20.30, afdeling Vrouw vr 10-12 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel 071-125202. >/oor allen die in moeilijkheden Verkeren of eenzaam zijn. Ver- Dag en nacht bereik- hbureau voor rechtshulp L— Herengracht 50. tel. 123942; Hspreekuren ma. en di. 10.00- —12.30 u wo. 13.30-16.00 u.; do. Hl 8.30-20.30 u. 1jdierenhuip- en ambulan- =|CEDIENST Hulpverlening in "Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, JujRijnsburg. Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude Tel. 071-174141. ■BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., ,di. en wo. 11.00-12.00 u., do. '18.30-20.00 u. gezinsverzorging Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging, Rembrandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- ;i0.00 u. en 13.00-14.00 u.). kinder- en jongerentele foon Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele- ,foon 071 - 120611. maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00-10.00 u. en vol gens afspraak, tel. 142144. Ge zondheidscentrum Merenwijk. [spreekuur ma. 11.00-12.00 en ,do. 14.00-15.00, tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof. B-preekuur do. 10.00-11.00. tel 11506. Breestraat 24: spreek- luur ma. t/m vr. 9.00-10.00 en [volgens afspraak. tel '254782/254756. meldlijn agressie en dis criminatie homosexuali- teit 071-221008. zo. 20-24. .raad van arbeid Hoge Rijndijk 306. Leiden, tel 071- ,'899375. Kantoor geopend ma. [t/m vr 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. sociale raadsvrouw _^5preekuren sociale raadsvrouw. ^Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- §^,gendorpstraat 36. ma. 10.30- ■m1.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a. di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas- 42 laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. sociale raadsvrouw voorschoten Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. B9.00-10.30 u. Leidseweg 33. Tel. 3254. |isp hulp- en informatie f/dienst Groenesteeg 33, Lei dden Tel. 071-134640 of 071- Hm44600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied, werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 stichting vrijwilligers centrale Pallasstraat 1, Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook. tijdelijk hulp nodig heb ben. Bovendien wordt informatie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de fU bereikbaarheid daarvan. vrijwilligers centrale .Langegracht 246a. Leiden. Tel. T49064 Dagelijks bereikbaar i 9.00-17.00 u. voor informa- T tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge- werkende jongeren lachten- en informatieuur Elke I dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ-kantoor Koppen- hinksteeg 2. Leiden. Tel. 071- 121139. Golfclub Rozenstein officieel geopend WASSENAAR De al enkele maanden be speelbare „Open golf Rozenstein'' is zaterdag met een ferme slag door commissaris van de koningin S. Patijn officieel geopend. Patijn had om de openingshandeling zo goed mogelijk te kunnen verrichten twee golflessen genomen. Wassenaars burgemeester P.H. Schoute zei in zijn speech dat golf geen elitaire sport is. „Mis schien komen de talloze Engelse termen wat elitair over. Maar dat is bij voetballen niet veel anders. De typisch Engelse voetbaltermen „cor ner, hands, keeper, off-side en goal" hebben niet kunnen verhinderen dat voetbal een sport is geworden voor en door de massa. Het golf- spel met termen als „green fee,, pitchmarks en driving range" wordt nog als een elitaire sport gezien doch kan en zal een volkssport worden". Telefooncel weer doelwit WOUBRUGGE De telefooncel aan de Bateweg is in de nacht van vrijdag op zaterdag weer het doelwit van van dalen geweest. Enige maanden geleden werd na een nachtelijk feest in vereni gingsgebouw De Wijk de cel vernield. De telefoon en de ruiten moesten het ontgelden. Vrijdagnacht waren de be schadigingen van geheel andere aard. Vandalen hadden uit verenigingsge bouw De Wijk potten met geel/roze verf gestolen van jeugdsociëteit Woob- ridge. De telefooncel werd met een dik ke Taag verf bedekt. Ook de naaste om geving ervan moest het ontgelden. Ge meentewerken heeft nog gedurende de nacht zand gestrooid over de eveneens besmeurde stoep en rijbaan. Den Boeft nieuwe Leiderdorpse wethouder LEIDERDORP De fractievoorzitter van het CDA in de Leiderdorpse gemeenteraad J. den Boeft wordt opvolger van wethouder A.H. Meerburg. Deze is de nieuwe burgemeester van Alkemade. De verkiezing van Den Boeft zal plaatsvinden in de gemeenteraadsvergadering van 29 september. Het CDA heeft in de onder handelingen met de overige raadsfracties een veer moeten laten door af te zien van het eerste loco-burgemeestersschap. Tijdens de college-on derhandelingen na de raadsverkiezing was overeengekomen dat deze post de eerste twee jaar door wethouder Meerburg zou worden waargenomen en de laatste twee jaren door VVD-wethouder mevrouw C. Huigen-van Bo ven. Met de verkiezing van Den Boeft als wet houder wordt mevrouw Huigen direct de eerste vervanger van burgemeester Bruggeman. Kinderdagverblijf handelde correct bij sterfgeval LEIDERDORP De leiding van het kinderdag verblijf Winnie de Poe in Leiderdorp heeft goed gehandeld bij het sterfgeval afgelopen woensdag. Dat schrijven burgemeester en wethouders van Leiderdorp in een brief aan de gemeenteraad. Woensdag stierf een anderhalf jaar oude peuter tij dens het verblijf in het kinderdagverblijf aan acute hersenvliesontsteking. Mond-op-mond beademing mocht niet baten. De artsen van het Academisch Ziekenhuis Leiden stelden achteraf dat niemand de dood van het kind had kunnen voorkomen en dat er geen gevaar voor besmetting bestond. De staf en het bestuur van het kinderdagverblijf han delden correct, vindt het college. Ook de ouders van het overleden kind zijn die mening toegedaan. Alle ouders en het gemeentebestuur werden op de hoogte gesteld en gerustgesteld, ten aanzien van mogelijke besmetting. Het kinderdagverblijf hoef de niet gesloten te worden. Veel belangstelling voor Miss- verkiezing VOORHOUT Het eerste evenement van de najaarsfeesten 1986, georgani seerd door de Oranje Vereniging Voor hout, was de Miss-verkiezing die zater dag plaatsvond in Hotel Restaurant Boerhaave. Deze Miss-verkiezing werd dit jaar voor de tweede maal gehouden. In tegenstelling tot vorig jaar konden deze maal ook kandidates van buiten Voorhout meedingen naar de titel. De meeste punten wist Nicolette Kwestro te bemachtigen. Zij veroverde de felbe geerde „Miss 1986"-titel. Naast de eer van de titel kreeg zij ook een 10-daagse reis voor 2 personen naar Joegoslavië aangeboden. Nicolette Kwestro werd gekroond door de winnares van vorig jaar Yvonne Thompson. Rommelmarkt MEDEWERKERS NIET EENS MET TIJDELIJKE SLUITING voor harmonie KATWIJK Ter gelegenheid van het 90-jarige bestaan van de Harmonie Katwijk werd zaterdag een rommelmarkt ge houden in de Katwijkse groen teveiling. De groenteveiling was daartoe extra gezellig in gericht. Een gezelligheid die voornamelijk door de in gro ten getale opgekomen belang stellenden onderstreept werd. Op 1 november bestaat de Katwijkse Harmonie officieel 90 jaar. Om dit feest passend te kunnen vieren zijn heel wat plannen gemaakt. De andere kant daarvan is, dat de zaak betaald moet worden. Vandaar dat er afgelopen zaterdag een groots opgezette rommelmarkt in de groenteveiling gehouden werd. Een ander belangrijk evenement is de komst van de Marinierskapel naar Katwijk. Gezamenlijk met de Harmonie Katwijk geven zij op 11 sep tember een concert in het Kat wijkse zalencomplex Tripodia. Een dag later start er dan in „Op den Brink" in de Kerk straat een kleine tentoonstel ling over de Harmonie. In dat zelfde gebouw houdt men de 13e een receptie Het hoogte punt van de viering moet de jubileumuitvoering op 6 no vember in de Dorpskerk te Katwijk Rijn worden. De op brengst van de zaterdag ge houden rommelmarkt is pas in de loop van deze week be kend. VOORSCHOTEN Het Jongerencentrum De Lin dehoeve is bezet. Gister middag besloten de mede werkers van Stichting de Lindehoeve het gebouw te bezetten om een reactie uit te lokken van het be stuur, dat vorige week ab rupt de Lindehoeve sloot. De medewerkers zijn het niet eens met de sluiting van het jongerencentrum. De tijdelijke sluiting, volgens het bestuur noodzakelijk voor een herbezinning op de gang van zaken werd ingegeven door het forse tekort van de Lindehoeve. 1985 was een slecht jaar en het tekort be droeg reeds 25.000 gulden. Een commissie van bijstand werd opgericht om te zoeken naar nieuwe ideeën die de Linde hoeve weer levensvatbaar konden maken. Daar kwam weinig van terecht en de ach teruitgang in bezoekersaantal-1 len zette zich voort. Het zag erl naar uit dat het tekort op dezes manier voor '86 op zou lopen tot 70.000 gulden. Het bestuur besloot daarop het centrum te sluiten. De organisatie kan in deze adempauze gewijzigd worden en na enige tijd zou de Lindehoeve met een bedrijfs matige moderne structuur weer heropend worden, ver klaarde het bestuur. De medewerkers stonden daarmee voor een voldongen feit. Tijdens de medewerkers- vergadering werd meegedeeld dat zij geschorst werden. De medewerkers kregen de schuld van de financiële te korten. Tevens werd min of meer gezegd dat zij te oud voor de Lindehoeve zijn ge worden. De Lindehoeve zou zich meer moeten gaan richten op de uiteindelijke doelgroep: de jongeren van 16 tot 25 jaar. Dat schoot de medewerkers in het verkeerde keelgat. Zij me nen de laatste maanden door het bestuur buiten het overleg gehouden te zijn. „Nieuwe ideeën werden genegeerd", zo wordt gezegd Met de bezet ting trachten zij de commissie van bijstand te dwingen weer met de medewerkers te praten om uit de huidige impasse te komen. Ook voelen zij zich nog niet te oud voor de Linde hoeve, op een enkeling na pas sen ze nog in de doelgroep en zij eisen dan ook dat de ge schorste medewerkers weer in ere hersteld worden. Vanaf gisteren hebben de be zetters, vrijwel alle medewer kers doen mee, de Lindehoeve bezet en activiteiten bedacht voor de rest van de week. Vanavond is er een „crisis"- café en de bedoeling is dat plannen bedacht worden om de „hoeve" voort te zetten. Gedacht wordt ongeveer in dezelfde stijl als de commissie van bijstand. „Grootschalig heid en bedrijfsmatig beleid", verklaren de bezetters. In het kader van de discussie wordt ook voor woensdag een beraad met de bevolking voorgesteld. De bezetters menen dat slui ting van de Lindehoeve geen oplossing is voor de problemen en zijn vastberaden de bezet ting voor onbepaalde tijd te handhaven. De politie, prak tisch buren van de „Hoeve" kwam zondag ook even een kijkje nemen. Zij zagen in de gang van zaken geen aanlei ding om in te grijpen. De bezetters gedragen zich overigens voorbeeldig in het gebouw, van de Lindehoeve wordt niets gebruikt, drank, eten en zelfs w.c.-papier heb ben de medewerkers zelf mee genomen. Dorpspomp werkt weer Burgemeester mevrouw Hendrickx-Vlaar was zaterdagmorgen de eerste die de zwengel van de gerestaureerde dorpspomp mocht hanteren. Twee emmertjes water werden gepompt en daarmee werd een verwijzing naar de lustrumvierende galerie zichtbaar gewassen. In haar toespraak verge leek de burgemeester de symbolen van de pomp en het daarop voorkomende zonnerad met de galerie en de persoon Clara Sikking. De pomp symboliseert levenbrengend water wat pas echt resultaat oplevert in combinatie met de zon; galerie de Pomp zou niet goed fuktioneren zonder de bezielende leiding van Clara Sikking. Het derde lustrum van de galerie werd de hele dag gevierd met tal van activiteiten in en rond de galerie. De jubileumtentoonstelling die zowel in galerie De Pomp als in het aangrenzende Oude Raadhuis is ingericht trok de eerste dag al vele honderden bezoekers. Ook de feestelijkheden op het als Frans terras ingerichte pleintje rond de Pomp werden druk bezocht. Qe poppenspeler wist een groot aantal kinderen afwisselend in spanning te houden of schaterend te laten lachen. De levende muziek en de portretschilders en tekenaars zorgden ervoor dat passanten uren bleven vertoeven op het pleintje. Bloedafname De Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis en de Lions Club Noordwijk houden woens dag 17 september bloedaf- nameavond. Plaats van handeling is de Willibrord MAVO aan de Van Pan- huysstraat. Tussen kwart voor zeven en kwart over negen kan men bloed ge ven. De organisatoren ho pen op 300 donors. Mode Winkelhof Leiderdorp or ganiseert woensdag een mo deshow. Plaats van hande ling is Tenn Bowl bovenin het winkelcentrum. De show begint om 20.30 uur, maar de zaal is al om 19.00 uur open. Aan de mode show werken diverse be drijven mee, zoals Midi Fas hion, Lady Schrier en Style International. Ook zijn er stands met onder meer een demonstratie droogbloem- schikken. In de pauze treedt zanger Ray Keen op. Kaarten kosten 7,50 en zijn verkrijgbaar bij de winke liers en aan de zaal. Najaarsprogramma Het najaarsprogramma in Huize St. Jeroen in Noord- wijk begint donderdag met een Regina Modeshow. De belangrijkste wijziging in het programma is dat de sjoel- en klaverjascompeti- tie nu een wekelijks terug kerend evenement worden. Klaverjassen op woensdag middag en sjoelen op maan dagmiddag. Een hoogtepunt wordt de Oostenrijkse week, die van 20 tot en met 24 oktober wordt gehouden. Verder zijn er theater- en cabaretvoorstelingen en na tuurlijk de viering van Sin terklaas en Kerstmis. Waterland In het Katwijks Museum is zaterdagmiddag een ten toonstelling geopend van het werk van de Edamse kunstenaar Ariën van Wa terland. De tentoonstelling draagt als thema „land schappen en portretten Kenmerkend van haar landschappen is, dat Van Waterland steeds weer de aanwezigheid van mensen suggereert zonder ze expli ciet in beeld te brengen. De eenvoud in vorm van de werken van Van Waterland staat op gespannen voet met het gebruik van de kleuren. De tentoonstelling „landschappen en portret ten duurt tot 4 oktober. De openingstijden van het Kat wijkse Museum zijn dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Het Katwijks Museum ligt aan de Voorstraat 46 te Katwijk. Puzzel Zaterdagmiddag vond in Sassenheim voor de derde maal de wandelpuzzeltocht plaats van de jeugd van de drie plaatselijke speeltui nen. Van „Bijdorp" waren er 70 deelnemers, van „DVV 6"5 en van „Beatrix" 35, die een wandeltocht maakten, langs de speeltui nen, met als startplaats de eigen speeltuin om 2 uur. De ieugd die circa ander half uur onderweg was, moest onderweg van een aantal letters een woord vormen, wat voor de mees ten geen bezwaar oplever de. Na afloop kregen ze evenals vorige jaren een herinnerings vaan tje. ROELOFARENDSVEEN Het jaarlijkse invitatietoer- nooi van Badminton Club „Apollo" uit Roelofarends veen dat dit afgelopen week end werd gehouden in Sport complex „De Tweesprong" blonk uit in sportiviteit. Het goed georganiseerde badmin- tonfeest trok honderden toe schouwers en deelnemers van in totaal tien clubs uit de regio. In de C-afdeling herenenkel spel verloor het grote Apollo- talant Roland Stockman op het nippertje in de derde set van Hans Vrensen (Dynamo Sas- sem) met 16-18. Het damesen kel werd gewonnen door een andere coryfee uit Sassen heim, namelijk Marion Hazen berg. Zij was duidelijk te sterk voor Carol van Oyen (Apollo). Ook het herendubbelspel werd in een uiterst spannende finale gewonnen door Dynamo Sas- sem (Peter van der Voort en Jan Klein). Zij versloegen het Veense duo Roland Stockman/ Jerry Versluis van „Apollo". Bij het gemengd dubbel was het wederom Dynamo Sassem die in de finale uitkwam tegen de inviterende vereniging „Apollo". Hans Vrensen en Karin Elstgeest (Dynamo Sas sem) wonnen van Mart Klein en Marion Hazenberg van „Apollo". Bij het D-toernooi kwamen ook andere verenigingen in de finales terecht. Bij het heren enkel bijvoorbeeld won Ernst jan Reedijk van Leyton het van Guido Laurijsen van Ga- mepoint uit Leiderdorp. In het damesenkelspel ging de eind strijd tussen winnares Sandy de Boer van Flair uit Alphen aan de Rijn en Petra van den Aardweg van Badmintonclub „Lisse". Bij het herendubbel vond een sportieve revanche plaats tussen de finalisten van vorig jaar. Vader en zoon Ton en Ernst-Jan Reedijk (Leyton) wonnen van vader en zoon Erik en Joop van Kleef van „Spotvogels" uit Leiderdorp. In het damesdubbel eindigden Sandy en Yvonne de Boer van „Flair" uit Alphen aan de Rijn als eerste op de voet gevolgd door Petra van den Aardweg en Leny van der Zwet van „Lisse". Tot slot wonnen Jo- landa en Joop van Kleef (Spotvogels) een superspan- nende eindstrijd gemengd dubbel van Frans Pönjes en Coby-Ann Mobers (Flair). Jongerensociëteit Ex Voto geopend Met het opblazen van een enorme ballon waarop geschreven stond „Ex Voto" Open U" verrichtte burgemeester M. Th. van de Wouw zaterdag de officiële opening van de jongerensociëteit „Ex Voto". „Ik heb de uitnodiging om de opening te verrichten met genoegen aangenomen", zo zei de burgemeester in zijn ope ningsspeech, „om daarmee het belang, dat het gemeentebestuur hecht aan een voorziening voor onze inwoners in de leeftijds groep van 16 tot 25 jaar, te onderstrepen". Het jongerenwerk heeft in Voorhout nogal wat tegenslag gehad, waarvan burge meester Van de Wouw in vogelvlucht de historie vertelde. Na verscheidene vergeefse pogingen werd op 13 oktober 1985 de Stichting „Tussen voor en Oost" opgericht die resulteerde in de oprichting van „Ex Voto". Met een dertigtal vrijwilligers is met man, vrouw en macht gewerkt om het Sec gebouw een geheel nieuw uiterlijk te geven. Onder leiding van architekt Paul Bakker werd door de jongeren dagen en nachten gewekt om te komen tot het uiteindelijke, schtterende resultaat. (ADVERTENTIE) ...U kunt beter even tot woensdag wachten met uw nieuwe najaarsmode Verkeerscontrole: 40 bekeuringen NOORDWIJK Bij een ver keerscontrole op de Van Pan- huysstraat heeft de politie za terdagavond tussen half acht en tien uur 40 bekeuringen uitgedeeld. Er werd onder meer bekeurd voor te snel rij den, door rood licht rijden en opgevoerde brommers. De hoogst gemeten snelheid was 104 kilometer per uur. Kruiser gestolen NOORDWIJK Uit het wa ter van het Schie in Noord- wijk-Binnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een stalen motorkruiser gestolen. De 6 meter lange, witte boot met blauw zeiltje heeft een waarde van 9000 gulden. Sieraden gestolen LISSE Uit een woning aan de Handelstraat zijn zaterdag sieraden gestolen. De daders kwamen binnen via de achter deur na het slot met een schroevendraaier te hebben losgewrikt. De waarde van de buit is onbekend. De inbraak is tussen drie uur 's middags en half twaalf 's avonds ge pleegd. Vrouw breekt been NOORDWIJKERHOUT Een vrouw uit Noordwijker- hout is gisteren naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden gebracht nadat ze op de Goow- eg was aangereden door een auto. De vrouw stak met haar fiets plotseling de weg over en een 36-jarige man uit Noord- wijkerhout kon haar niet meer ontwijken. Zij liep een open beenbreuk op. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De organisatie van de 2de Zaalvoetbal nacht van Koudekerk aan den Rijn kan tevreden te rugkijken op een geslaagd spektakel. Volgens Mar lies Vernet, Bon Gebert en Gert v.d. Voorst is er „sportief gespeeld, waren er geen strubbelingen en zijn alle ploegen komen opdagen". Behalve hen zijn er 70 vrij willigers in ploegendienst aanwezig geweest om alles soepel te laten verlopen. Pu bliekstrekkers waren ondere andere de wedstrijd tussen de zeskampploegen van Kou dekerk en Heino, waarbij Heino opnieuw van Koude kerk won, het Tros muziek spel met een optreden van Albert West en een wedstrijd van het Nederlands artiesten zaalvoetbalteam. Er waren in totaal 44 voet balploegen, die in 5 toernooi en tegen elkaar uitkwamen. Uit elk toernooi kwam een winnaar tevoorschijn. Win naars waren de ploegen Van Noort/Scholtes, de Ali Boys, Avifauna, De Heul, en Hoge- nes Transport. Wedstrijdleider Harry Bruinsma, tevens penning- Het Tros muziekspel was één van de publiekstrekkers tijdens de tweede Nacht van Koudekerk. meester van de Ridderkerk, De opbrengst van deze 2e schat de inkomsten op onge- zaalvoetbalnacht zal dit jaar veer 6.500 gulden. „Er waren voor 40 procent besteed wor- ongeveer twee maal zo veel den aan de 40ste bejaarden mensen als vorig jaar, maar reis, 40 procent gaat naar de de onkosten waren ongeveer Stichting „Vrije tijds Cen- 50 procent hoger" trur.n De Ridderhof" en 20 procent wordt weer besteed aan een opnieuw te organise ren evenement. Volgend jaar weer? „Volgend jaar weer. We leren ieder jaar weer van onze „fouten". Het kan altijd b«,ver!"

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7