Debuut TOP met nederlaag TAYY succesvol tegen GWS: 6-2 ftzidóeSoivuMit Avanti vernedert tegenstanden MEERKAMPER VAN DOORN OP DREEF Tweede winst Foreholte Goede start Grasshoppers LEIDEN In de rayon eerste klasse van de basketbal lende heren is Grasshoppers goed gestart met een 71-69 zege op het reserveteam van Voorburg. Vorig seizoen handhaafden de Katwijkse heren, dit seizoen onder lei ding van de nieuwe trainer René Mulder, zich met moei te in de hoogste rayon klasse. De dames van Grasshoppers hielden het in Rotterdam tijdens het oefenduel tegen eredivisionist Rotterdam Zuid vroegtijdig voor gezien. Bij een forse achterstand achtte coach Ed Zaal het raadzamer zijn dames in be scherming te nemen in de ontaarde wedstrijd. „Het leek wel Australisch Football", aldus Zaal. De onlangs opgerichte Leldse Squash Rackets Club hield dit weekeinde open huis. Een geslaagd initiatief van de nieuwe vereniging, die zich heeft afgescheiden van de. commercieel ingestelde, squashelub van Holiday Inn. De vereniging telt reeds 100 leden en naar het zich laat aanzien zal dit aantal beslist groeien Er meldden zich in elk geval heel wat belangstellenden in de 3 Octoberhal, waar LSRC over drie banen beschikt. Zij maakten ook kennis met het „ballenkanon", een trainingsapparaat dat voortdurend ballen „spuwt", die de speler vervolgens terug moet slaan. Geen gemakkelijke opgave, zoals velen ondervonden. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986PAGINA 18 LEIDEN De eerste speel- i dag van de veldcompetitie heeft de Leidse korfbaltop geen onverdeeld succes op geleverd. Pernix en Zuider kwartier waren de enige clubs, die wisten te winnen en Fides Pacta boekte nog een gelijkspel. Daarentegen moesten TOP, Fiks en De Danaïden met nederlagen genoegen nemen, zij het dat die minimaal uitvielen. De eerste streekderby dit sei zoen leverde Tempo de vol le winst op tegen Ons Eiland. Vlak voor tijd liet Fides Pacta zich onnodig verschalken door HKV, waardoor 11-11 resulteer de. De fusieclub speelde verdedi gend in de tweede helft onder maats met als gevolg, dat er al een 5-8 voorsprong geheel verlo ren ging (8-8). Dick Onderwater en Nico Pikaar, die net als Robin Sommeling tweemaal scoorden, en Bettina Sommeling leken de zege toch nog veilig te stellen met 9-11, totdat de verdediging in de laatste twee minuten twee keer in de fout ging. Het debuut van TOP in de over gangsklasse leverde met 12-11 verlies bij Pams nog minder op. De Sassenheimers kampten met één slecht scorend vak, dat de 1- 2 niet verder kon uitbouwen en op 4-4 zelfs voor nul aan de kant ging, waardoor er later steeds te gen een achterstand werd aange keken. Jacqueline Winter en Anne van der Zaag, beiden goed voor een hattrick, en Sjoerd van der Klaauw maakten wel 10-10, maar direct erop maakte Pams haar elfde goal en sleepte met rondspelen de krappe winst uit het vuur. Binnen een kwariter stond Per nix door Sandra Bakker, Carla van Evert, Janneke Mulder en Kees Hortensius op 4-1 tegen Ri- tola, maar daarna werd er te ge forceerd aangevallen. Dit ge beurde met name in de begi- naanval, die na rust (7-4) dan ook een half uur nodig had om twee van de vele kansen af te maken. Uiteindelijk gaven Jan neke Mulder, Frits Kolff en Lian Tieleman het steeds eenzijdiger wordende duel een 11-5 eind stand mee. Gebrek aan zelfvertrouwen le verde Fiks in de eerste helft twee gemiste strafworpen op en een 6-3 achterstand bij Vrien denschaar (H). Sandra van Gel- deren, Jaap Rietdijk, beiden tweemaal scorend, en Tanje Reitsma bewerkten nog wel een knappe ommekeer (9-9), maar de thuisclub trok op het kunstgras door haar grotere ervaring de volle winst naar zich toe met 11- 9. Dankzij veel inzet werkte De Danaïden door Kitty Dool en invallers Haiko Locher en Hen- nie Devilee tegen Achilles een 6- 4 achterstand geheel weg, nadat er eerder te slap werd gespeeld. De vreugde werd echter snel ge temperd, doordat de Hagenaren in de eerstvolgende tegenaanval doelpuntten en via rondspelen alleen maar verder naar 8-6 uit liepen. Geruime tijd leken Zuiderkwar tier en Ready op een gelijkspel af te stevenen, totdat Charles Stijger topscorer met drie doelpunten twee spetters in de mand deed belanden, wat 11- 9 opleverde. De blauw-gelen hielden in het slotkwartier deze marge door toedoen van Theo van Leeuwen, die samen met Kitty van der Mark tweemaal succes had, al rolde een gelijk maker nog net van de korf: 12- 11. Bijna werd de jonge ploeg van De Algemene overdonderd door Zwijndreeht, dat op fysieke kracht tot 2-5 uitliep. Jory Sjar- dijn, Marcel Duivenbode en Al fred Lamboov herstelden echter het evenwicht en hun club had ook nog de beste kansen op meer dan 5-5, de latere eindstand. Ook Fluks leek tegen Olympi- aan op weg naar een nederlaag met een 0-3 tussenstand, maar in de tweede helft keerde de scherpte in de Noordwijker aan val terug. Ingeborg van Asten, Thilly Vink, Dorith en Sandra Passchier gaven met 4-4 de aller eerste wedstrijd in de tweede klasse nog een feestelijk tintje mee. „Wij hadden de mentale kracht om op belangrijke momenten te scoren", verklaarde coach van Haastrecht het verschil tussen Velocitas en Oranje Nassau, dat in cijfers 6-10 bedroeg. Rien van Poelgeest (3), Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en debutant Iebe- le Otten (2) hielden op 2-4. 4-6 en 5-7 de Vlaardingers steeds van een aansluitingstreffer af. Rondom de rust besliste KNS het treffen met Juliana door van 3-3 via 3-5 (rust) naar 3-7 weg te lopen. Edwin Kooien, Peter Sie- bers en Maarten Tiedeman ga ven extra fleur aan het frisse, onbevangen Oegstgeester spel Geerten Breedveld scoort voor Pernix. Sandra Bakker en Peter Kuipers zien goedkeurend toe. door elke tweemaal te doelpun ten. Tijdens het vierde kwartier liep Tempo door Rob Zwaan, Ronald Drieduite en Bob Bergshoeff van 4-3 (rust) weg naar 7-3, hetgeen Ons Eiland nekte. „Wij hebben in die periode goed gecombi neerd en bekenen de beste kan sen afgemaakt," prees coach Jan- co Breedveld zijn jeugdige selec tie, die van meet af aan het heft in handen hield (4-1). Alleen Pa trick Verra kon namens de be zoekers met twee treffers iets te rugdoen, waarmee hij de eind stand op 7-4 bepaalde. Liefst zes doelpunten produceer den de dames van Crescendo in de met 8-9 gewonnen wedstrijd tegen WION. Ilone Lepelaar (2), Debbie Blog en Carolien van Noort bouwden mee aan de 3-7 voorsprong en na een inzinking (7-7) bracht Anita Alberts met twee treffers haar ploeg terug in het goede, winnende spoor. Overwinning Alex Jansen1 «i( LEIDEN Alex Jansen heeft zaterdag zijn tweed overwinning van dit seizoen behaald in Polsbroek. De Leidse amateur sprong, met nog 50 kilometer voor de wielei achter de ontsnapte Duitser Becker aan met Noordwijker Marti Schalkers in zijn wiel. Eenmaal bij elkaar bouwde het drietjl een voorsprong op van een minuut. In de laatste driehondejl meter neutraliseerde Jansen eerst een verrassingpoging v«| Schalkers, waarna hij met de Duitser meesprong. In de laatsi meters was Jansen duidelijk de snelste. Schalkers werd ntj tweede. Liefhebber Gerrit Kleinveld won gisteren een criterium in Goi da. Hij ontsnapte de laatste ronde uit een kopgroep van drP man. Zaterdag was de Bollenstreker al derde geworden in Dit men. Veteraan Karei Teeuwen bezette dezelfde plaats in het vqi teranencriterium in Gouda. Mark Varkevisser van Swift boekk daar zijn vierde zege bij de 13-jarigen. Hij won andermaal <L massaspurt. Bollenstreker Mike Hassing werd vierde. HanneK Lieverse werd tweemaal tiende: in de klimtijdrit in Vaals en r Ter Heide. Sassenheimer Frank van Veenendaal kwam zaterd^1 als twintigste over de streep in de amateurklassieker Luik-Trok Ponts. De amateurploeg^an De Bollenstreek is zesde geworden in de Geestmer Ambacht Trofee, een ploegentijdrit over 72 kik meter. De ploeg bestond uit Gerard Looijenstein, André va( Reek, Martin Schalkers, Eric Stroomberger., Peter Uittendaal Marco Vermeij. 'De liefhebbers uit Lisse (Bon Meijer, Anther Schalkers, Hubert van Kesteren en Marcel Hogervorst) werd^ tweede. Zij hadden negentiende van een seconde achterstand 9] GGMC (Amsterdam). Leen Baaij en Alfred de Beer scoorden voor Alphia. Alleen André van de Wal (3-1) en John Stein (4-2) konden daar Meerburgse doelpunten tegen over stellen. LSVV '70 - Woubrugge 2-0 (1- 0) Beter veldspel resulteerde in een overwinning voor de stur denten. In de eerste helft bleef de nieuweling in de eerste klasse goed bij, maar vijf mi nuten na rust scoorde Bert Pley zijn tweede doelpunt. LSVV kon vervolgens de wed strijd „op routine" uitspelen. Kagia - SVLV 2-2 (0-1) SVLV prijst zich gelukkig met de twee competitiepunten die dit seizoen al behaald zijn. De Voorschotenaren gingen de rust in met een voorsprong door een eigen doelpunt van Ron van der Lans. Henk Le lieveld vond na de gelijkma ker van John Immanse het doel. Vijf minuten voor tijd bracht Peer Beukers via het hoofd de Lisserbroekers op ge lijke hoogte. Tweede klasse De tweede klasse kende een doelpuntrijke zaterdag. HVZ versloeg VVSB met 7-0 en had een makkelijke middag. Leen van Ditmars liet vijf doelpunten op zijn conto bij schrijven en Rinus Blijleven en Enrico Zandbergen maak ten de zeven vol. Ook LFC-er Chris Blok scoorde vijf keer. Zijn ploeg gaf VNL met 6-0 het nakijken. Ton Brakshoven was de zesde doelpuntenma- In haar eerste wedstrijd in f tweede klasse speelde ZLC tl* gen SJZ op zeker. Door doJ* punten van Antoin Offermar en Ad van Kaam gingen P Leidenaars met voorsprong f rust in. Die voorsprong wel' in de tweede helft uitgebrel' met een derde doelpunt, wr derom van van Antoin Offe!' mans. In een goede wedstrij! van beide kanten won SVO'1 met 1-2 van Kickers '69. BI eerste doelpuntenmaker vot' de club uit Oude Wetering wj' Leo Verhaar. Het Leidse doe' punt kwam op naam van Pf trick Möllers, die na een lanf solo vlak na rust gelijk maa? te. Casper Klomp deed uiteif delijk de overwinning na? SVOW gaan. ED VAN DER BER(J IN GLANSROL I LEIDEN „Goud van oud" blijkt nog altijd zijn waarde te hebben. Door de verbluffende inbreng van „good old" Ed van der Berg vermorzelde reus Avanti de dwerg Middelburg-Zuid met 16- 2. Het kwartetspelletje daarentegen wat de vier mannen van Scylla op ta fel legden tegen de Blaeu- we Werelt liep uit op een ontnuchterende 14-4 ne derlaag. Alleen een prima motivatie en vechtlust blijken in deze zware competitie niet voldoende te zijn. De al stevig grijzende, maar toch nog jong ogende Ed van der Berg nam in de Avanti- kantine stralend de felicitaties in ontvangst met de laconieke opmerking "dat-ie die laatste pot, met een beetje training, ook nog wel had kunnen pak ken". De taai verdedigende ex-Scyllaan uit het Gerard Bakker tijdperk zou hier niet eens erg ongelijk in kunnen hebben. Zonder enige noe menswaardige voorbereiding werd hij plotseling in het die pe gesmeten, om de nog steeds met visumproblemen in Hon garije verblijvende Tibor Kreisz te vervangen. Al spoe dig bleek echter dat de halve- marathonloper zich prima bo ven water kon houden. Hij kwam, zag en overwon. Vech tend als een tijger worstelde hij en kwam boven. Slechts eenmaal, nog wel tegen zwak ste broeder Rense, ging van der Berg even kopje onder. Tot drie maal toe echter toon de hij aan dat de gemiddelde Nederlandse tafeltennisser geen raad meer weet met ou derwetse verdedigers. Van der Voirle, Heister, en zelfs Mir jam Kloppenburg hadden geen verweer tegen het spectaculai re alles of niets gehak van de veteraan. Vrijwel net zo spectaculair was echter het bijna historische verlies van Bettine Vriesekoop tegen de tot nu toe eeuwige nummer twee Mirjam Klop penburg. Vriesekoop: „Het is een opluchting. Het hing al maanden in de lucht. Mirjam gaat steeds sterker spelen, en nu heeft ze me dan voor het eerst geklopt". Of dit nu het definitieve einde inluidt van het nu al legendarische „Vrie- sekoop-fenomeen" valt nog te bezien. Hoewel de veelvoudig Nederlands kampioene de kracht van vroeger lijkt te missen slaat ze in de mannen- competitie nog steeds genade loos om zich heen. Daarnaast lijkt ze met haar team, ook zonder de nog afwezige Tibor Kreisz, nog steeds kampioens kandidaat nummer 1. De Scylla-heren togen naar Apeldoorn met als doelstelling zoveel mogelijk puntjes bij el kaar te sprokkelen. Winst werd weliswaar niet verwacht, maar vóór de partij dachten de Leidse heren toch aan andere cijfers dan de uiteindelijke 14- 4 nederlaag. Scylla wer3 g confronteerd met het scherp staand en zeer homog ne de Blaeuwe Werelt. De ro tiniers Anne Vlieg en Ja; van Spanje, de talentvolle jeugdige Frank Boute en c nummer zes op de Engel ranglijst Dave Wells zorg; voor onverwacht sterke tege stand. Of het nu lag aan kracht van deze vier manne of aan de blaren die drie v; de vier Scylla-spelers hadde overgehouden aan de sponso loop van de avond ervoor, fe is dat de Leidse heren te zi nig waren met het winnen v; wedstrijden. Winst van I Vrind èn De Groot op V; Spanje, en van Pietje Bakk op zowel Van Spanje als Bou is knap, maar in het gehe toch te weinig. De dames uit de regio haddi dit weekeinde alle reden zie zelf te feliciteren. De meid( van Avanti sleepten hun ea ste punt in de wacht door g lijk te spelen tegen Koning lust, de Scylla-dames gingen zelfs vandoor met de maxim le buit: met 6-2 werd gewo nen van Hoonhorst 2, waarl het sterke spel van jeugdsp Iers Judith Lepelaar en Hei de Haas ieder goed vo twee winstpartijen opvi< en tenslotte presteerde ook h eerste vrouwenteam van stac( genoot Docos niet onverdie stelijk: Tesse Breuker, Mari Olden en Angelique van d Bos konden tevreden gaan sl pen na de verdiende 6-4 ove winning op Vitac. LEIDEN Zowel in Zie- rikzee als in Den Haag was dit weekeinde een aantal Leidse atleten zeer succesvol. In het Zuidhol landse eilandstadje ver dreef Bataaf Kees van Klink zijn clubrecord op de 3000 meter steeple cha se naar de stoffige zolders door in 9.10.7 minuten een seconde sneller te zijn dan drie jaar geleden. Hij won daarmee de wedstrijd en gaf daarmee een Leids tintje aan het openings feest rond de nieuwe (kunststof) accommodatie. Echtgenote Marian kwam op de 800 meter tot een aansprekende 2.25.0 mi nuten. In Den Haag traden liefst vijf Bataven in het meerkamp strijdperk. Toch wisten zij Hol land meerkamper Harold van Doorn niet voorbij te streven. Junior Vón Doorn noteerde dan ook een sterk persoonlijk record met 5.967 punten door onder andere 6.09 meter ver te springen, 10.52 meter kogel te stoten, 16.1 seconden over de 110 meter horden te lopen en een goede 3.70 meter polshoog te springen. Bataaf Harry van der Velde stelde daar met 11.5 seconden over de 100 meter, 6.52 meter ver- en 1.88 meter hoogspringen een totaal van 5.469 punten tegenover. Ri chard van Es viel op door ver rassend goede verrichtingen op de loopnummers („Ik heb sinds kort een fantastische in spiratiebron"), Theo Brusche staakte zijn meerkamp helaas, Friedhelm Dreckmeyer lever de een door goede werpnum- mers ondersteunde acceptabele meerkamp en Gert Velthuizen lijkt weer op de juiste weg (te rug). Hollander Patrick Geir- naert moest al vroeg opgeven (blessure) met slechts een 100 meter in 11.7 seconden. LEIDEN Foreholte heeft na V en K ook PSV met 16-15 ver slagen. Op het veld liep de streekderby tussen de handbalteams van Rijnstreek en Saturnus uit op een doelpuntarm gelijkspel: 7- 7. HVV verslikte zich in de slotfase in Roda. De dames van MMO speelden ondanks het 10-7 verlies tegen koploper Hollan- diaan een verdienstelijke wedstrijd. Olympia speelt als debutant in de tweede divisie goed. De Meeuwen werd met 10-8 versla gen. PSV kwam tegen Foreholte met stevig spel waarbij speelsters regelmatig vrij voor Olga Amekinders verschenen snel op een 2- 7 voorsprong. Daarbij werd regelmatig aan de noodrem getrok ken. Het leverde PSV in totaal acht strafworpen op. Bij 2-7 had Foreholte het juiste antwoord gevonden. De Eindhovense verde diging bleek met name kwetsbaaf voor lage schuivers. Onder broken door de rust (8-7) liep Foreholte zonder tegendoelpunten te incasseren uit naar 14-7. Daarna gaf het het initiatief volledig uit handen. PSV leek bij 14-15, een tijdstraf voor Foreholte en nog slechts twee minuten speeltijd op rozen te zitten. Ellie Spreeuw hervond echter de succesformule. Twee schuivers bete kenden 16-15. -Rijnstreek en Saturnus speelden een bloedeloze partij. Beide voorhoedes waren niet in staat de scherpe dekking te omzeilen. Pas in de twintigste minuut opende Wim van Leeuwen uit een onmogelijke hoek de score. Rijnstreek, (zonder Menno Bom) zocht het eerste half uur vergeefs het net. Na de ongebruikelijke 0-3 ruststand kwamen beide ploegen in het tweede deel iets be ter op gang. Saturnus miste veel kansen, Rijnstreek kon middels drie strafworpen op 7-7 komen. HVV had tegen Roda moeite met een perfect spelende cirkelloper, maar zette daar zelf een redelijke produktie tegenover. Via 8-10 bij rust kwam het met 11-15 voor. Daarna schoot de Voorschotense conditie te kort. Het te harde duel eindigde in een 19-17 nederlaag. De dames van MMO speelden na twee veegpartijen weer een behoorlijke wedstrijd tegen Hollandiaan. Als de jonge ploeg van Benno Nieuwenhuizen zuiniger met de kansen was omgespron gen had er zelfs meer ingezeten dan de kleine 7-10 nederlaag. Olympia, met de zestienjarige veldspeelster Astrid Sluiter in het doel, kon De Meeuwen bij een 6-3 achterstand een half uur lang van scoren af houden. Dat was de basis voor de 10-12 over winning. In de afdeling waren de dames van Saturnus in staat het tot dan toe ongeslagen Hellas een snelle 0-4 voorsprong afhandig te maken en met 12-9 te zegevieren. Northa bedwong Animo met 10-8 (rust 6-3), maar het vertoonde spel was pover. De heren van HVS herhaalden haast één week oude stunt. Ditmaal werd de inhaalrace tegen Wings te laat ingezet: van 20-11 werd het slechts 24-22. Uitslagen. Dames: Foreholte-Wings 18-9, Heren: Foreholte- MSV 17-15, Olympia-AHC 21-17. AD VAN FESSEM LEIDEN In de eerste klasse van de Leidse zaterdagafde ling was TAVV succesvol te gen GWS. Op eigen veld won de club uit Ter Aar met liefst 6-2. KRV stelde teleur door met 2-2 gelijk te spelen tegen MVKV. Wederom zijn er trai nersproblemen aan de Rijndijk en een 5-2 verlies van Alphia kon daar nog wel bij voor de spelers van Meerburg. Wou brugge kon de vorige week in gezette goede lijn niet voort zetten; het verloor met 2-0 van LSVV *70. SVLV haalde het tweede punt binnen door te gen Kagia met 2-2 gelijk te spelen. TAVV - GWS 6-2 (3-2) GWS-trainer Marijt verweet zijn spelers niet met de ge dachten bij de wedstrijd te zijn. Hoewel de Sassenheimers door een doelpunt van Gijs van der Meij op voorsprong kwamen, keken ze na de ge lijkmaker van Kees Reijngoud steeds tegen een achterstand aan. Dick Hoogenes liet twee doelpunten bijschrijven. Vlak voor rust kroop GWS nog dichterbij, maar Kees Hooge nes, Wilco van Doorn en Dick Hoogenes klaarden het karwei voor TAVV. KRV - MVKV 2-2 (0-2) Blunders in de achterhoede en een legio onbenutte kansen - voorzitter Van Kesteren had geen goed woord over voor KRV. MVK V-trainer Bert Kort zou voor de wedstrijd „getekend" hebben voor een gelijkspel, maar was na afloop toch enigszins teleurgesteld. Marcel van Huissteden en Jan Stel (strafschop) brachten MVKV verrassend op voor sprong. Na rust redde Corné van Duivebode enigszins de eer van de Katwijkse voetbal lers. Alphia - Meerburg 5-2 (1-0) Het zit Meerburg niet mee in het nieuwe seizoen. Hadden de spelers na alle trainersperike len eén dag voor het begin van de competitie een oefenmees- ter gevonden, na de eerste wedstrijd zitten ze alweer zon der. De debutant in de eerste klasse is nog steeds zonder punten. De Zoeterwoudenaren konden Alphia in de eerste helft nog bijbenen (1-0), maar de snelle tweede tegengoal was funest. Ab Vergunst (twee maal), Kees van Raamsdonk,

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18