Rijnsburgse Boys vermaakt publiek 9 I WèSsSi Niet imponerend Quick Boys op routine langs ARC: 2-0 Leiden klopt Valken '68 Opnieuw nederlaag RCL HERSTEL FC LISSE Sterk slot Noordwijk tegen Marken ^9 Katwijk terug naar „af" BPORTTRIBUME CcidócSoivtcmt MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 PAGINA B LEIDEN Trainer Jaap Viergever had geleerd van zijn misstap. Twee jaar gele den verloor NSW met 0-1 van RCL. Nu- mansdorper Viergever „feliciteerde" RCL later in de kleedkamer met het laffe spel. Hij besefte echter niet. dat de ploeg niet beter kon. Nu liet hij RCL komen, wat een aantrekkelijker schouwspel oplever de. NSW scoorde driemaal, RCL twee maal. De Racing staat nu wel samen met ARC en Oostkapelle puntloos onderaan. In een gelijkopgaande beginfase waren Leo van de Wetering en Peter Siera al bij het NSVV-doel in de buurt geweest. In de - 42e minuut kopte routinier Riny van Trigt de stand op 1-0. RCL antwoordde di rect door via Marcel Brasker gelijk te ma ken. Na de thee begon NSW wat meer te drukken en kreeg meer greep op het Lei- derdorpse spel. Halverwege het laatste deel torende Van Trigt weer boven ieder een uit en mocht wederom koppend de voorsprong aantekenen: 2-1. Drie minuten later stond het weer gelijk. Peter Siera verzorgde een prima voorzet, van waaruit Aad van Tongeren inkopte. Zodat RCL de thuisploeg leek te volgen tot een uiteinde lijke remise. Met nog precies acht minuten te gaan kopte NSW echter voor de derde keer raak. Zevenbergen werkte ditmaal het leer achter de goed keepende Peter van de Wal. Gezien de krachtsverhou ding, met name in de tweede helft, een te rechte uitslag. LEIDEN De FC Lisse lijkt de slechte competitiestart alweer te boven. SHO werd op sportpark Ter Specke met 3-0 verslagen. Henry van der Weyden scoorde tweemaal, terwijl nieuweling Kees Guyt de derde treffer op zijn naam bracht. Met name de Lis- ser spelopvatting werd door trainer Hans van der Vlist geroemd. Die was dan ook prima. Door veel wilskracht werd tijdens de ope ningshelft het overwicht verkregen. En gesteund door het talrijke publiek werd in die fase een 2-0 voorsprong opgebouwd. Henry van der Weyden scoorde beide goals. De eerste kwam voort uit een combinatie met Ron Mesman, die zijn debuut op zaterdag maakte en een duidelijk stempel op zijn ploeg drukte. Na een mi nuut of 20 bediende hij Van der Weyden, die deze kans niet onbe nut liet. De Leidse spits vond het SHO net zelfs een tweede keer, nadat René van Hensbergen de bal breed had gelegd: 2-0. Na de pauze kwam de gastformatie een kwartier lang goed door, maar kwam niet tot scoren. Door de ontstane ruimte kopte Kees Guyt de 3-0 eindstand in. Een combinatie van Peter Schalk en Laurens van der Voort ging hier aan vooraf. LEIDEN Vorige week, tegen Heerjansdam, toonde Noordwijk aan zijn opponent in een kwar tier klein te kunnen krijgen. Ook tegen Marken voetbalde de kustformatie zaterdag 15 minu ten lang perfect, een goede pe riode die opnieuw met de volle buit werd beloond In het laatste kwartier bogen Vink (tweemaal) en Hermans de 1-0 achterstand om in een 1-3 winst. Marken legde beslag op de eerste helft. Het veldoverwicht leverde achter niets op. Toch waren er kansen genoeg geweest om de mannen van John Eelman op minstens 2-0 achterstand te zet ten. Dick Dortmundt hield zijn doel echter schoon tot de 64e mi nuut. Toen werd de 1-0 binnen- gekopt. En dat terwijl Ivan Her mans en Klaas Vink de Marken doelman al verschillende malen hadden uitgetest. Met nog pre cies een kwartier te gaan begon Noordwijk echt aan te dringen. Vloeiend lopende aanvallen le verden direct groot gevaar op voor het thuisdoel. Klaas Vink kopte eerst de 1-1 binnen. Even later werkte dezelfde Vink zich prima naar de achterlijn en be diende Hermans, die de bal in eens op de slof nam. 1-2. Vijf nuten voor tijd verscheen weer alleen voor de keepei verschalkte hem nogmaals.E korte, maar hevige Noord« demonstratie was zo knap,® niemand durfde te stellen, da| overwinning niet verdiendj zijn. Scoreverloop: 64 Marken 1-1 Klaas Vink 1-1, 81 Hermans 85 Klaas Vink 1-3. Noordwijk: Dortmundt, W Vink. Wendt, Nulkes, M; Boom. Smits, Houtekamer, 1 ker, Hermans, Vink. HANS ZWAAN SCHIET MET SCHERP RIJNSBURG Lachende en opgewekte gezichten voeren dezer dagen de bo ventoon op sportpark „Middelmors", de thuisha ven van een van de kop lopers in de eerste klasse A bij de zaterdagamateurs: Rijnsburgse Boys. Vorig seizoen kende de club een dramatische seizoensou verture, die een slecht jaar tot gevolg had. Nu hebben de „Boys" de start zeker niet gemist gezien het ba tige saldo van vier punten uit twee wedstrijden. Na Oostkapelle was het zater dag de beurt aan Excelsior Maassluis om de Rijnsburgse kracht te ervaren. Ofschoon de 5-2 overwinning enigszins Jeugd UVS overtuigt tegen Lisse LEIDEN De regionale jeugd van UVS heeft de eerste twee punten van het nieuwe seizoen binnen. Het elftal van trainer Bert Jansen versloeg de jeugd van Lisse met 5-0. Roodenburg zette de goede lijn van de vorige week voort en behaalde een 2-1 overwinning op AFC'34. Quick Boys speel de met 2-2 gelijk tegen Excel sior. Een goede eerste helft van de UVS-jeugd leverde een 2-0 ruststand op in de wedstrijd tegen FC Lisse De eerste goal werd gescoord door Patrick van Weegen. De tweede tref fer werd, na een voorzet op maat van Ron van der Weij- den. op werkelijk schitterende wijze door Marco Kuiken in gekopt. Na rust ging het de eerste twintig minuten gelijk op. Zowel FC Lisse als UVS kregen enkele goede kansen- .Toen paste UVS-trainer Bert Jansen een belangrijke wissel binnen zijn elftal toe: hij liet Joop Tegelaar op het midden veld spelen die direct voor meer druk zorgde. Het was dan ook dezelfde Joop Tege laar die bij de volgende drie doelpunten van UVS betrok ken was. Eerst zorgde hij met een hard afstandschot per soonlijk voor de 3-0. Vervol gens had hij. nadat de weer stand van de Lissenaren was gebroken, een belangrijk aan deel in de 4-0 van Oscar Toon- en en de 5-0 van Robert Plan- jer. Roodenburg stond in de e ste twintig minuten tegen AFC '34 zo zeer onder druk, dat het al snel 1-0 achter stond. Toch scoorde Jaco van der Laan vijf minuten voor het rustsignaal nog de gelijk maker na een pass van Peter Kluivers. Vijf minuten na de pauze zorgde een identieke si tuatie voor een 1-2 voor sprong. Weer was de doelpun tenmaker Jaco van der Laan op aangeven van Peter Klui vers. In de laatste dertig minu ten van de tweede helft waren de beste kansen nog voor Roodenburg, dat slim counte rend niet meer onder druk kwam en op deze wijze de tweede overwinning van het nieuwe seizoen behaalde. Hel bleef echter bi) een rechte 2-2 eindstand. geflatteerd te noemen was, is hét wel duidelijk waar de nieuwe oefenmeeser Arie Kurver naar toe wil. Het ac cent bij de van CVV afkomsti ge trainer ligt op de amuse mentswaarde of zoals hij zelf zegt:„We moeten zorgen dat wij toeschouwers trekken, want wat is er mooier dan drieduizend mensen om het veld? Natuurlijk, het resultaat is belangrijk, maar niet het enige dat telt. Wij moeten voor een gezellige voetbalmiddag zorgen". Tegen Excelsior kwamen de toeschouwers volledig aan hun trekken; zeven doelpunten waarbij enkele zéér fraaie en een interessant scorever loop. Na een half uur stonden de Rijnsburgers op een geflat teerde 2-0 voorsprong. Rijns burg leunde in dat spelgedeel- te voornamelijk op de inbreng Bergh knikte vijf minuten la ter de 2-1 in na een hoekschop van sterke Robert de Reus. De balvaardige Cor van Hoeven stond in de blessuretijd van de eerste helft aan de basis van de gelijkmaker; zijn voorzet bereikte spits Marcel IJspel- der. die de bal over de lijn frommmelde. Hennie Koet. Leidenaar in Rijnsburgse dienst, zorgde er in de 56e minuut voor dat zijn ploeg uit de tijdelijke impasse kwam door met een schitte rend schot van Eyk het nakij ken te geven. Weer tien minu ten later sloeg Rijnsburgse Boys het definitieve gat nadat Henk Merbis een lange bal van Huug Aandewiel knap had opgepikt en hard raak schoot, hetgeen één van zijn weinige geslaagde acties bete kende. Pal voor het laatste fluitsignaal van arbiter Dooye- P. m N Johan Jonker scoort. Quick Boys leidt met 1-0. KATWIJK AAN ZEE Ondanks de 2-0 nederlaag bij Quick Boys liet debu tant ARC opnieuw een re delijk goede indruk ach ter. De Alphense Racing lijkt eerste klassevoetbal aan te kunnen, tenminste als de selectie niet verder wordt uitgedund dan nu het geval is. Want dat was precies het verschil met de grote broer uit Kat wijk. Ook in de groep van trainer Hans van der Zee waren uitvallers. Doch zijn selectie is zo breed, dat de ploeg niet al te veel aan kwaliteit inboet. Wel zorgde de ruimere bagage aan routine voor de uit eindelijke zege op de nieuwkomer. Het zit er bepaald nog niet in bij het zaterdag zonder Freek Rienks en Teun van der Plas uitkomende Quick Boys. Voor al voor de rust was het saai en slecht op Nieuw-Zuid. Ook ARC liet weinig zien, al ging er van de spaarzame counters wel dreiging uit. En dat terwijl de Alphenaren in de spits niet alleen de naar SVV vertrok ken Ardi Oosterlee misten, maar ook diens aan de knie geblesseerde broer Riny. Za terdag vertoefden bovendien de belangrijke schakel en voorstopper Ruud van Es en Paul Kluyvers nog in de Al phense ziekenboeg. Waardoor het zeker niet gek was, dat ARC vanuit de verdediging begon te voetballen met Oos terlee en de positief opvallen de Sieto Schalkers eenzaam voorin. Quick Boys had flink wat moeite met die speelwijze. Het duurde precies tot de 32e minuut, voordat de eerste ech te kans een feit was. Midden velder Arie van Duyn haalde om na een verre ingooi van Frenk van der Kley, maar zag de bal net naast gaan. Ed Gra- per was even voor de pauze het meest actief vo.or ARC. Na de hervatting liet Quick Boys de Kroeseformatie ko men. En dat gekoppeld aan het regelmatig naar voren schuiven van Kees Ruis lever de de eerste treffer. Eerst be wees doelman Cor Prook zijn waarde nog maar eens, toen Arie van Duyn keihard in schoot. Uit de daaropvolgende corner van Martin van der Plas belandde het leer bij Ruis, die. zoals hij al zo vaak bij RCL deed. koppend terugleg de. Johan Jonker bedacht zich geen moment en knalde van 2 meter afstand onhoudbaar in: 1-0. ARC liet zich ook na die ope ningsgoal niet tot al te grote risico's verleiden en bleef met de voltallige defensie achterin. Sjaak Key en Nico Oosterlee hadden wel kleine kansjes. Quick Boys kwam met goede combinaties nog drie maal pri ma door. Eerst via Kees van Rooyen. die met een perfecte schijnbeweging door de verde diging heen ging en Prook naar de uiterste hoek stuurde. Diezelfde besnorde goalie was ook alert, toen Ruis sterk in kopte. Vijf minuten voor het einde werd de partij wél beslist. Martin van der Plas, hij was de hele wedstrijd onzichtbaar geweest, werd diepgestuurd door Floor van Duyn en stiftte de bal perfect over Prook heen. Mooier had de blonde spits zijn doelpuntenseizoen niet kunnen openen. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 59. Jonker 1-0, 85. Martin van der Plas 2-0. Quick Boys: Guyt. Wim van der Plas. Ruis, Jonker. Eysberg, Van Rooyen. Arie van Duyn (Hans van der Plas). Floor van Duyn. Leen van der Plas. Martin van der Plas. Van der Kley ARC: Prook. Rob Koolstra (De Vries). Borst, Jelle Koolstra, Lam- mers. Graper. Key. Van Leeuwen, Boer. Nico Oosterlee. Schalkers. LEIDEN De Sleutels ver loor van Rohda'76 met 2-3. De Bodegraafse club staat nu na twee duels bovenaan. SV Voorschoten won de lastige uitpartij bij Koudekerk met 1- 3. Floreant en Hazerswoudse Boys sloten af op 3-3. Oegst- geest verraste door titelkandi daat DEVJO met 3-1 te over winnen. Valken'68 legde het af tegen Leiden: 1-2. De Sleutels - Rohda'76 2-3 (1- 2) Al na een kwartier was het 0- 1. Ronald Guldemeester kopte na een voorzet van Ton Schro der de 1-1 binnen. De rust stand zou echter 1-2 voor Roh- da zijn. Toen De Sleutels aan drong viel het doelpunt aan de andere zijde. Pas in de laatste minuut scoorde invaller Cor van Oosten 2-3. De Leidenaars hadden vijf maal het hout werk geraakt. Koudekerk - SV Voorscho ten 1-3 (0-2) Hoewel Koudekerk zeker niet de mindere was in de eerste helft zou Voorscholen met 0-2 gaan rusten. Hein de Graaf en Ronald Visser hadden even voor rust het thuisnet gevon den. Toen Koudekerk kwam opzetten, maakte Marco Ra- velli gebruik van de ruimte achterin: 0-3. Mare Bakker redde de eer voor Koudekerk in de slotminuten. Floreant Hazerswoudse Boys 3-3 (3-2) Vooral voor de pauze was het scoreverloop zeer enerverend. Jan Platteel en Leon Laros scoorden voor Hazerswoude, Gerrit van de Berg en twee maal Kees Fransen deden dat voor de Boskoopse ploeg. In de 75e minuut was het Adriaan van Elswijk, die 3-3 op het sco rebord deed verschijnen, waafna Laros kansen op winst onverzilverd liet. Oegstgeest - DEVJO 3-1 (1-0) De thuisploeg speelde door blessures met een volledig an dere achterhoede. Toch zou Peter Hogewoning op aange ven van Wim den Hollander 1-0 inschieten. Na de thee was het Den Hollander zelf, die met tweede treffer voor de winst zou zorgen. Bij de 2-0 stand scoorde DEVJO tegen. Gelegenheidsvoorstopper Alex Strating haalde in dezelfde pe riode een bal van de lijn Valken'68 - Leiden 1-2 (1-2) Leiden viel vorige week al op door de remise tegen'De Sleu tels. Nu werd Valken op eigen veld bedwongen. Riny Bink kopte 0-1 in, terwijl Wim Siera al na een kwartier voor 0-2 zorgde. Halverwege het eerste stuk doelpuntte Mark Duyn- dam tegen, waarna Valken heerste, maar niet echt meer gevaarlijk werd. Na de rust waren er doelkansen aan bei de zijden, doch zou er niet meer gescoord worden. LEIDEN Na de veelbelo vende zege op Zevenhoven was de 3-1 nederlaag bij Lyra een flinke deceptie voor Kat wijk. De zwakke Katwijkse beginfase was vorig seizoen al een probleem. Ook nu stond de ploeg van trainer Peter Ciere al binnen 10 minuten met 2-0 achter. Zevenhoven haalde zijn eerste winst in de derde klasse binnen door Maasdijk met 1-0 te verslaan. Ter Leede gaat het moeilijk krijgen. De Sassenheimers verloren met 1-0 van SVPTT. Lyra - Katwijk 3-1 (2-0) In De Lier stond Katwijk bin nen 10 minuten met 2-0 ach ter. De zo goed gestarte forma tie van Peter Ciere kwam de klap, ondanks een sterke tweede helft, niet meer te bo ven. Jan van Duyn, Jaap Schaap en Wim Guyt hadden wel mogelijkheden. Het zou een kwartier voor tijd Lyra zijn, dat 3-0 liet aantekenen. Jan van Duyn maakte er in de slotfase 3-1 van. Zevenhoven - Maasdijk 1-0 (1-0) Vooral in aanvallend opzicht was Zevenhoven lekker op dreef. De flanken werden pri ma benut. De beslissende tref fer was al na 20 minuten een feit. Jan Wouters passte op René Bon, die vanaf de achter lijn teruglegde op Theo de Boer. De spits maakte er 1-0 van. Cor Bons verzuimde de score uit te breiden, evenals in een later stadium Bon en Leo Ter Leede - SVPTT 0-1 (0-1) Het verhaal begint vervelend te worden. Al vorig jaar te kende zich de werklust van Ter Leede af, maar bleek het gebrek aan voetbaltechnische kwaliteiten. Ook nu werkte de ploeg van Spaan, maar won SVPTT toch, omdat er beter werd gevoetbald door de Ha genaars. Wim Lamens scoorde het enige doelpunt. Jan van Harskamp en Peter Bergman misten de belangrijkste Ter Leedekansen. LEIDEN Ter Leede v^; sloeg Lugdunum met 2-l_j een spannende wedstrijd r een tumultueus einde. U?1 verloor met 0-7 van een stf* Nieuwkoop en Alkmania lj een zware nederlaag tegen t~ leritas: 6-0. Een aanvallend Ter Le( stond na vijftien minuten! met 1-0 achter tegen een st( counterend Lugdunum. Mo^ que Boddijn scoorde het eeV doelpunt voor de dames trainer Wim Erades op aan ven van Brigitte Valken. 0 in de tweede helft was j Leede meer in de aanval. I resulteerde na vijftien mil ten in een doelpunt van I rion van der Ploeg, die stand met een hard afsta' schot gelijktrok: 1-1. D stand bleef tot vijf mimi voor het einde gehandha; Met nog vijf minuten te spe kreeg Ter Leede een schop, die benut werd Jenny van der Mark. Lug num kreeg de laatste min van de wedstrijd nog een kans op de gelijkmaker, n het bleef uiteindelijk toch in het voordeel van de dai van Ter Leede. UDO zwaar gehandicapt aan wedstrijd tegen Nieuwk begonnen. Trainer Albert der Berg miste maar liefst basisspeelsters. Hij had z moeite om elf speelsters op veld te brengen. Het ge\ was dan ook een 0-7 nederl tegen een sterk spel Nieuwkoop. De dames Alkmania stonden met rust nog gelijk: 0-0. Na vijf minuten in de tweede stond het al 3-0 in het deel van Celeritas. De eindt, slag was 6-0. In de hoofdklasse speelden h tior en KFC gelijk: 1-1. KJ Koeleman benutte een penl voor AJtior en bracht de eil stand hiermee op 1-1. Ral stad Sport won met 2-0 SJZ door twee doelpunten t Karin van der Oever. ÏJ kers'69 verloor de thuisvt strijd tegen Sleutels met L Het doelpunt in deze gel ijij gaande strijd, waar een ge?, spel de verhoudingen bA1 had weergegeven, werd B scoord door Janny Zoons. Ij na werd in Den Haag met*, door Celeritas 2 verslagen^ Iduna redde Debora Freudr hal de eer. Uitslagen eerste klasse zal dag: Woubrugge - Oegstgtë 0-10; Valken'68 - Katwijk j- RAS - Alphen 1-2, Hazfi woudse Boys - KMD 2-3. r ste klasse zondag: Stompwij* Boys - UVS 1-5; Teylingtf* SVLV 9-0; Alkmania 2 - Ifc 5-1; FC Lisse - Foreholte Jt SJC - Docos 0-9. van spts Hans Zwaan. De voorheen houterig ogende puntspeler is in zijn huidige vorm een gevaar voor iedere defensie. Na tien minuten gaf Zwaan zijn visitekaartje' af, door na een sterke actie van Ron Carli zijn hoofd beter te gebruiken dan zijn tegenstan der John Gordijn: 1-0. Excel sior Maassluis stichtte in deze fase herhaaldelijk gevaar mid dels talrijke afstandsschoten, die Ruud Spierings echter nooit in verlegenheid brach ten. Een klein half uur was er gespeeld, toen Zwaan ander maal de schijnwerpers op zich deed richten. Een verre bal van Wim Driebergen belandde via de kluts voor de schietgra ge rechterschoen van Hans Zwaan en op diens knappe schot had Marco van Eyk geen verweer. Excelsiors spil Dick van der Hans Zwaan heeft uitgehaald voor een van zijn drie treffers. Rijnsburgse Boys klopte Excelsior M. met 5-2. waard werd het nog 5-2, toen na vijf jaar degradatievoetbal Zwaan zag dat van Eyk te ver met PPSC en CVV. „Eindelijk voor zijn doel stond en hem een ploeg die bij de betere met een perfecte lob ver- hoort in het amateurvoetbal, schalkte. We gaan van onze eigen Voor Arie Kurver is Rijns- kracht uit, proberen altijd po- burgse Boys een verademing sitief te spelen al zullen wij daarmee best wel eens Hink onderuit gaan. Ik heb de spe lers om technisch en risicovol voetbal te spelen; nou, laét ze want daar komen de mensen toch voor". JELLE RAAP Scoreverloop 11. Zwaai Zwaan 2-0; 31 Van der Bergh 2- IJspelder 2-2; 56. Koel 3-2; 66. 4-2; 5-2 Zwaan. Opstelling: Spierings; Toet, Dritj gen. Aandewiel. De Kroon; Van Ij. Arroyo. Koel, Merbis; Zwaan, Ca Dames Ter Leede rS verslaan Lugdunum h

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16