10 renners GEMENGDE GEVOELENS „Ajax is sterker dan Boeiende wedstrijd in sfeervol stadion Confrontatie fans blijft uit Uhoudt 1 =a tcicUeSoivuvnt .^Raymond Bronsgeest '■Bronsgeest .weg bij ADO DEN HAAG Werper laymond Bronsgeest ipmt de rest van het sei- i niet meer in actie het honkbalteam ADO. Reden hier- fcoor is de manier waarop mij behandeld is door loach Wim Onderstal. teerder uitte de Hagenaar zijn teleurstelling over de weinige steun die hij heeft gehad van Onder- ptal. Laatstgenoemde zei: i.Ik weet niet waarom hij weggaat en maak me er niet druk om". loofdletsel ïugdspeler 'C Den Haag )N HAAG Donny Ver ier. speler van het landelijke igdelftal van FC Den Haag, zaterdag in de uitwedstrijd E?n Fortuna Sittard ernstig lesseerd geraakt. Bjj een ihtduel liep hij een zware rsenschudding op en een fst in de schedel. Hij werd allerijl naar het ziekenhuis Sittard gebracht. )ns Melser, leider van het Igdelftal van FC Den Haag, rklaarde dat één en ander h aanvankelijk ernstig liet nzien. „Onze clubarts Beef- ik heeft gistermorgen bij het ikenhuis geïnformeerd. Het gelukkig zo, dat de barst in schedel niet van ernstige rd behoeft te zijn. Misschien Ig hij morgen (vandaag, I.) naar Den Haag worden rvoerd". ^oeg isbers Schuiten net JJTTE De wielerploeg DM bestaat volgend jaar uit yintig renners. Het zijn twee jianjaarden, twee Zwitsers, tee Belgen en veertien Ne- ïrlanders. De ploeg krijgt Jan isbers als technisch hoofd- ^rantwoordelijke en Roy :huiten als ploegleider, ïeuw gecontracteerd zijn de panjaard Laguia, Gert-Jan heunisse, de Zwitser Jörg lüller, Adri van der Poel, de èlg Marc Dierickx, Henri landers en Hans Daams. ie volledige samenstelling an de formatie is: Wim Arras •iel). René Beuker, Henk Boe e, Hans Daams. Pedro Delga- o (Spa). Mare Dierickx (Bel), -^eter Hoondert, Gerrie Knete- jann. Jose Luis Laguia (Spa), ienri Manders, Jórg Müller £wi), Stefan Mutter (Zwi), Jarc van Orsouw, Adri van er Poel. Steven Rooks, Jan Jemons, Peter Stevenhaagen, Jert-Jan Theunisse, Gerard ,'eldscholten en Jan van Wijk. DEN HAAG Mensen, die FC Den Haag door dik en dun trouw zijn gebleven, konden zich niet meer herinneren wanneer de tribu nes zo goed waren bezet als gisteren (20.000 toeschouwers) toen Feyenoord op bezoek was. Sinds de geelgroene formatie zich eind maart 1985 begon te manifesteren - voorzitter Dé Stoop had toen een maajid eerder Martin Jol van het Engelse Coventry City aangetrokken - is de toeloop naar het Zuiderpark steeds maar toegenomen en aan die succes-story lijkt nog geen einde te komen* Dit alles heeft zeker te maken met de successen van FC Den Haag, waarvan het gelijkspel van 2-2 tegen Feyenoord de meest recente mag worden genoemd. De inhoud van het gebeuren van gistermiddag mocht zeker boeiend worden genoemd dank zij het score- verloop. Oud-bestuurslid Adri Duijvestein van FC Den Haag verheugt zich uitermate over de recente ontwikkelin gen. „Prachtig zo, die volle tribunes. En zo lang is het niet geleden, dat wij er praktisch alleen zaten. Als de huidige situatie nog even voortduurt gaat de opzet van Stoop toch lukken". De Haagse zakenman doelde op de gok, die de liftenfabrikant met zijn omvangrij ke investeringen in FC Den Haag tot dusver heeft ge daan. „Tonnen, als het niet meer dan een miljoen is en dat later weer terug krijgen als gevolg van het succes. Dat is toch goed, niet?" In het stadion heerste een bijna feestelijke sfeer. Bij de entree van beide ploegen deed de sfeer Italiaans aan: de Haagse supporters creëerden een geelgroen rookgordijn, de gigantische vlag werd ontrold en snel weer ingehaald, duiven, waarvan sommige geelgroen geverfd, werden losgelaten, welk lot ook enige kip pen trof. Maar in het Zuiderpark waren ook mensen, die het (rand)gebeuren bij FC Den Haag met gemengde ge voelens volgen. Supporters van Feyenoord knipten in de rust de dragen van de geluidsinstallatie door. Snel werd een nood verbinding gerealiseerd, zodat bij aan vang van de tweede helft de speaker normaal zijn werk kon doen. Technici van de PTT moesten ook lijdzaam toezien hoe Rotterdamse supporters de rui ten van een straalverbindingswagen vernielden. FRANS LEERMAKERS Een groep supporters van Feyenoord wordt door de ME begeleid op weg naar het Zuiderpark. Er waren 1350 Rotterdammers met de trein naar Den Haag gekomen, waarvan ongeveer de helft te voet van het station Hollands Spoor naar het voetbalstadion ging. De andere groep werd met bussen naar de plaats van bestemming gebracht. Op de andere foto bekijkt een drietal Tweede-Kamerleden, Worrell, Hennekam en Dijkstal van veilige afstand de verwikkelingen. Ze zijn in gezelschap van Rob de Bakker, veiligheidsfunctiona ris van de KNVB. DEN HAAG Enkele minuten nadat gistermiddag de supporterstrein uit Rotterdam arriveerde verschenen Feyenoord-aanhangers op het dak van het station en begonnen onmiddelijk met stenen en flessen naar de jeeps van de ME te gooien. De projectielen waren ei genlijk bestemd voor de fans van FC Den Haag, maar die waren in geen velden of wegen te bekennen, om dat een confrontatie tussen beide groepen werd voor komen. De politie (150 man sterk) hield de Hagenaars op een veilige af stand. De Tweede-Kamerleden Worrell (PvdA), Dijkstal (VVD) en Wennekam (CDA), die door de KNVB waren uitgenodigd, hadden aanvankelijk het plan om met de Rotterdammers mee te lopen, maar kozen bij nader inzien toch voor een veiliger route. De eerste groep Feyenoorders mocht te voet naar het Zuider park. De tweede lichting werd per bus vervord. Her en daar stonden groepjes jonge aanhangers van FC Den Haag de Rotter dammers op te wachten. Dit bleek vergeefse moeite, want de ME „veegde" de hoofdwegen en zijstraten met jeeps schoon voordat de luid zingende aanhang kwam aanwandelen. Boven dien wilden beide supportersgroepen zo snel mogelijk naar het stadion. „We pakken ze straks wel, dan hebben we tijd zat", zei één van de Haagse jongeren. Wanneer het eindsignaal is gegeven stromen Haagse supporters naar de uitgang aan de Melis Stokelaan. Met duizenden is nu het wachten op de Feyenoorders. „Echte" supporters en andere be langstellenden worden door de politie gewaarschuwd de rijweg en troittoirs vrij te maken. Als ze hier niet op reageren komt de ME in actie. Enige Hagenaars lopen klappen op, maar in een mum van tijd is de Melis Stokelaan leeg. Wanneer de Rotterdammers nog aan het begin van de Waldorp straat lopen voert de ME aan het einde van deze straat korte charges uit. Supporters gooien met stenen, maar weten niet hoe snel ze er vandoor moeten als de jeeps in volle vaart op hen komen afrijden. Ook nu wordt de aanhang van FC Den Haag op veilige afstand gehouden. Rotterdammers scanderen leuzen als: „Het is geen mens, het is geen vlees, maar een vieze Hagenees" terwij^de politie ze de zij-ingang van het station binnenloodst. Hierbij sneuvelen enkele ruiten en moet de ME wederom een korte charge uitvoeren. Supporters van FC Den Haag krijgen hun „vrienden" uit de Maasstad niet te zien dus wordt op net Stationsplein besloten de ME uit te dagen. Intussen suizen uit de supporterstrein op perron 1 gesloopte lichtbakken en aanver wante onderdelen. Om ongeveer zes uur, als de trein is vertrok ken, keert de rust op het Stationsplein terug. Zowel burgemees ter A. Havermans als hoofdcommissaris J. Brandt zeggen na af loop dat een dergelijk middagje voetbal hen niet lekker zit, maar dat „de grens is nog niet bereikt". LOEK MOOR ROTTERDAM Het leerpro ces bij Ajax lijkt ten einde, maar geheel zonder vraagte kens is de situatie bij de club van Johan Cruijff nog niet. Hoewel de technisch directeur nog geen nieuwe termen heeft bekendgemaakt voor de fase, waarin zijn ploeg zich nu be vindt (het vervolmakingspro- ces wellicht) werd gisteren op Spangen wel duidelijk dat Ajax vlak voor het Europees voetbal gaat spelen in goede doen is. Ook de doorgaans niet in al zijn uitlatingen even se rieus te nemen trainer Barry Hughes van Sparta erkende dat. „Als ik de twee wedstrij den van ons tegen PSV en Ajax met elkaar vergelijk moet ik zeggen dat Ajax aan-' zienlijk sterker is". En dat was een commentaar dat eer deed aan de manier waarop de Am sterdammers gisteren speelden en geen doekje voor het bloe den na de nederlaag van 6-2, die de Rotterdammers moesten slikken. Maar zelfs de forse triomf op Spangen liet een aantal vragen onbeantwoord. Zoals hoe het nu verder moet met de aanko pen Scholten en Dick. De Bos schenaar kwam gisteren als wisselspeler nog even in actie, maar de Brit behoefde de dug out alleen maar te verlaten na het laatste fluitsignaal van de wisselvallig blazende Geurds. Cruijff heeft op de plaats van de aan zijn revalidatie wer kende De Wit nu al een paar wedstrijden de neef van Pipo, Rob Witschge, neergezet. „Die mag zich zestig minuten kapot werken en wordt dan vervan gen door een verse kracht",, gaf Cruijff zijn aanpak van gisteren aan. „Echter, niet Dick verscheen als linkerspits, maar Boeve. Welke ietwat merkwaardige situatie Cruijff verklaarde met „We hebben nu een selectie van zeventien vrijwel gelijkwaardige spelers. En daardoor zijn er veel moge lijkheden in de samenstelling van het elftal". Hetgeen gisteren in het duel met Sparta, waarin de met de naweeën van een neusbreuk kampende Spelbos ontbrak, bleek. Cruijff had opnieuw Si looy als libero het véld inge stuurd en in wisselwerking met Rijkaard was dat een pri ma greep. De met planken koorts kampende Blind (terug op Spangen) en de ietwat aati zelfoverschatting lijdende Op- hof waren de mandekkers. Het vuilste werk was aan de neef van Pipo opgedragen: aanvallen waar mogelijk, maar vooral de opkomende acties van Olde Riekerink neutrali seren. „Daardoor komt Müh- ren beter tot zijn recht", aldus Cruijff. „Die behoeft zich wat minder om verdedigend werk te bekommeren". De technisch- begaafde mid-dertiger uit Vo- lendam wist in de middenlinie naast zich Bosman en Wouters, van wie de eerste zich defen sief onderscheidde en de twee de offensief. Al met al een ploegverb'and, dat het zo ver rassend gestarte maar inmid dels al danig teruggevallen Sparta te veel was. Ajax combineerde gedurende lange tijd in het ondanks het grote krachtsverschil tot twin tig minuten voor tijd boeiende duel naar hartelust. En vooral het-samenspel tussen Bosman en Van Basten, die respectie velijk twee- en driemaal scoor den, was soms een lust voor het oog. Waarbij de Rotter dammers maar niet het juiste antwoord konden vinden om het elkaar in de punt van de aanval aflossende tweetal aan banden te leggen. Hughes: „De Kant was op Van Basten gezet, omdat hij de laatste weken goed heeft gespeeld. Doordat we voor het eerst deze compe titie tegen een ploeg met drie spitsen speelden was een aan tal zaken omgezet. Zo speelde Diliberto geen libero, maar linkshalf, trad Wijnberg als laatste man op en stond Eijer weer op zijn vertrouwde plaats van linksback". Het bleek, zoals gezegd, niet de opstelling, waarmee Sparta potten kon breken. Wijnberg is geen libero, Diliberto komt als middenvelder snelheid te kort en Eijer is ver van zijn vorm van vorig jaar. Doordat bovendien Schmidt en Steur na hun goede begin ver terug vielen en Ridderhof uit vorm lijkt kon Sparta kwalitatief op het middenveld niet voldoen de partij bieden. De voortdurend met zijn elle bogen werkende Lengkeek en Böckling scoorden wel, maar de laatste pas op een moment dat het er nauwelijks meer toe deed. Ajax was superieur en de 6-2 had best groter kunnen uitvallen. Hoewel Sparta bij iets meer zorgvuldigheid en fortuin ook nog best een paar treffers had kunnen scoren. Dat geluk dwong Ajax echter af. „Dit was de derde wedstrijd in één week", vertelde Cruijff tot slot. „En daarin zouden wij (als full-profs; red.) normaal gesproken toch de overhand moeten hebben. Mits we maar voldoende energiek zouden spelen". Sparta-Ajax 2-6 (1-2): 17. en 28. Bos man 1-0. 2-0, 38. Lengkeek 1-2, 47.. 54. en 64. Van Basten 1-3, 1-4, 1-5, 84. Bockling 2-5, 88. Rijkaard 2-6. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 11 000. Gele kaarten: Rilkaard. Sparta: De Goey; Olde Riekerink, Wijnberg (Ellerman), De Kant, Eijer; Schmidt (Van Stee), Ridderhof, Steur, Diliberto; Lengeek, Bockling. Ajax. Menzo; Blind, Silooy, Rijkaard, Ophof; Wouters, Bosman, Muhren; Van 't Schip, Van Basten (Scholten), Witschge (Boeve). et deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons ca deau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. I De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Nol I Noc Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de kranteparaplu aan: Naam:Vooi Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer ""I, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). -dfe roblemen in e bokswereld N HAAG Er zijn problemen ezen in de bokswereld als ge- waarvan Lou van Sinderen Vlaardingen enkele functies fX moeten neerleggen in het be- ir van het district en de bond. ï-voorzitter Henk Los van de B: „De moeilijkheden zijn ont- m in het districtsbestuur. Daar- j moesten wij Van Sinderen ontheffen van andere func- Van Sinderen zelf wilde gis- ivond geen enkel commentaar én op de gang van zaken. In- Idels heeft een vijftiental vere ngen, waaronder de vier Haag- lubs, het voor hem opgenomen, clubs willen zijn terugkeer in gijn functies in de NBB. De eilijkheden zouden verband den met het niet-verschijnen John Held tijdens de finales - de Nederlandse kampioen- ippen. Held, lid van de vereni- r van Van Sinderen, zou kort rvoor problemen met Van Sin- ;n hebben gekregen en het rom bij de kampioenschappen laten afweten. Held komt iwens op 15 september, voor het st als prof in de ring tijdens een -e van promotor Aad Westerla- John Kristalijn ook bokspromotor DEN HAAG Hagenaar John Kristalijn heeft van de Nederlandse Boks Bond een licentie gekre gen als promotor, organi sator van profwedstrijden. Na Henk Rühling uit Zandvoort en de Rotter dammer Aad Westerlaken is de Hagenaar de derde promotor in ons land. John Kristalijn: „Het is de bedoeling dat ik in Den Haag profwedstrijden ga organiseren. Een datum voor de eerste wedstrijden is nog niet bekend. Voor Richard Gras van mijn school hebben we trou wens een proflicentie aan- gevraagd". In eigen bed NEW YORK Ivan Lendl onthul de zaterdag na de overwinning op Stefan Edberg één van de pijlers van zijn succes op Flus hing Meadow. „Ik heb de afgelopen weken in mijn ei gen bed kunnen slapen. Van mijn woonplaats Green wich in Connecticut naar New York is het slechts veertig' LEMOND BLIJFT BIJ TAPIE Greg Le Mond rijdt ook volgend jaar voor de wie lerploeg van Bernard Ta-, pie. Na zijn overwinning in de Ronde van Frankrijk was er sprake van dat Le- mond een sterke ploeg met engelstalige renners zou formeren. Kou verjaagt COLORADO SPRINGS De belangstelling voor het wereld kampioenschap op de weg van de professionals is in Colorado Springs minimaal ge weest. Officiële schattingen van het aantal toe schouwers liepen uiteen van twaalf- tot vijf tienduizend toe schouwers. Eén van de oorzaken was natuurlijk dat de weersver wachting een koufront, dat in noordelijker publiek bij WK Moreno Argentin veroverde de we reldtitel bij de profwielrenners. hooggelegen ge bieden sneeuw had gebracht, voor zaterdag in Colorado Springs had voorzien. wielrennen De koude - Jesper Worre reed de wedstrijd met een maillot, veel ren ners uit Zuideuro- pese landen had den mouwen aan getrokken - zorg de voor een top dag in de souve nirwinkel van de American Airfor- ce Academy. In de kortste keren waren alle trai ningspakken, truien, shawls en windjacks uitver kocht. De ther mometer haalde dan ook maar met moeite de vijftien graden. Wereldkampioen damt op vloer postkantoor GRONINGEN De Russische wereld- Dat maakte het postdistrict Groningen kampioen dammen Anatoli Gantwarg gisteren bekend. ■elt morgen een bijzondere partij tegen De partij wordt georganiseerd door de We- relddambond en het postdistrict ter gele genheid van de uitgifte van twee speciale postzegels die het 75-jarig bestaan van twee sportbonden, de Nederlandse Dam- bond en de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond, markeren. de Nederlandse dammer Jannes van der Wal. Het tweetal gebruikt de vloer van het postkantoor aan de Munnekeholm in Groningen als dambord bij een partij waar commissaris van de koningin Von- hoff de eerste zet doet. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 Gerald Vanenburg niet naar Praag ZEIST Bondscoach Ri- nus Michels heeft PSV-er Gerald Vanenburg laten vallen voor de oefeninter land van het Nederlands voetbalelftal tegen Tsje- cho-Slowakije, woensdag in Praag. Van de groep van negen tien spelers die Michels vorige week donderdag bekend maakte, horen ook twee spelers van Ajax tot de afvallers. Doelman Menzo verloor de strijd van Hiele en Van Breuke- len. Ronald Spelbos is nog niet hersteld van de bles sure, die hij tegen FC Den Haag opliep. Met zeven man blijft Ajax wel hofle verancier. De zestien geselecteerden voor de wedstrijd in Praag zijn: doel: Van Breukelen (PSV) en Hiele (Feyenoord); veld: Van Basten, Blind, Bos man, Rijkaard, Silooy, Van 't Schip en Wouters (allen Ajax), Gullit, Ronald Koeman en Val- ke (allen PSV). Suvrijn (Roda JC), Erwin Koeman (KV Me- chelen), Van Tiggelen (Ander- lecht) en Kieft (AC Torino). CcidócSou^tant

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11