Tscheu-la Ling: zaken gaan vóór het voetbal Schuiten blijft uoetballerlei Toptijden in Brussel Sportwereld 7 PORT CetdóeSomant ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 -ÏÏAALD VOETBAL •A Z flem-Den Bosch ndam-WV Eagles-Fortuna S ito divisi* Tien-Volendam renveon-Telstar jivisie Oen Haag-Feyenoord a JC-PEC Zwolle ingen-Twente ito divisie jenlngen-SVV alschap-Willem II '79-Helmond Sport ',-Eindhoven J-Cambuur acles-NAC PUTTE Roy Schuiten heeft besloten ploegleider bij PDM te blijven. Onlangs werd zijn ploeg buiten hem om opnieuw gestructureerd, waarbij een groot deel van de wielertechnische verantwoordelijkheid werd doorgeschoven naar Jan Gisbers als coach en dë wegkapiteins Gerrie Knetemann en de Zwitser Ste fan Mutter. Schuiten stond er eerst sceptisch tegenover. Een ge sprek met de directie en met Manfred Krikke, de verantwoordelijke man voor de nieuwe opzet, werkte verhelderend. Misschien is het wel nodig, zo'n nieu we structuur. Of het werkt moet de praktijk uitwij zen. Dit eerste jaar deed ik vrijwel alles alleen. Dat hield geen paard vol. Het werk is nu verdeeld en ik kan me vinden in die situatie. Ik heb nog twee jaar contract en zal die twee seizoenen in de auto achter het peloton zitten", aldus Schuiten. Huub Smeets met hulp VVCS naar Roda JC DEN HAAG Door bemiddeling van de VVCS zijn eerste-divisieclub MVV en eredivi sieclub Roda alsnog tot overeenstemmming ge komen omtrent de overgang van Huub Smeets naar de club vaji Kaalheide. Het éénjarig con tract, dat de 32-jarige spits aan MVv bond, is door Roda JC afgekocht. Smeets zelf was al eerder met Kerkraadse club, die hem een baan in het vooruitzicht stelde, tot overeenstemming gekomen. MVV lag aanvankelijk dwars en wenste meer te ontvangen dan Roda JC bood. Gistermorgen liet MVV de secretaris/penning meester Karei Jansen van de spelersvakbond VVCS weten akkoord te gaan met het bemid delingsvoorstel. Smeets is bij Roda direct inzet- Alboreto glijdt uit in douche MONZA Niet alleen gladheid op het circuit vormt een gevaar voor Formule-I-coureurs, ook onder de douche moet men zich hoeden voor ongewenste slippartijen. Dat ondervond de Italiaanse coureur Michele Alboreto gister morgen aan den lijve: bij het nemen van een douche gleed hij uit en raakte gewond aan zijn schouder. Hij kan daardoor niet deelnemen aan de oefenronden voor de Italiaanse Grand Prix die morgen in Monza wordt verreden. Wanneer hij voldoende hersteld is, kan hij vermoedelijk vandaag wel uitkomen in de kwalificatieronden, aldus Agnes Calier, de woordvoerster voor Alboreto's sponsor. In het andere geval zou de Amerikaanse coureur Ed die Cheever mogelijk worden ingehuurd. Prost oók volgend seizoen bij McLaren MONZA De Franse autocoureur Alain Prost, weréldkampioen formule 1. blijft volgend seizoen voor McLaren rij den. „Je laat een renstal niet vallen, die het winnen van een wereldkampioen schap en vijftien Grote Prijzen voor je mogelijk heeft gemaakt. Mijn beslissing staat al een tijdje vast, al heb ik nog niets getekend en staat de keuze van turbomotor voor 1987 nog niet vast." McLaren, de Britse stal van Ron Den nis, moet voor het nieuwe seizoen een andere dan de succesvolle TAG-Porsche motor inbouwen. Niki Lauda en Alain Prost pakten in '84 en '85 vooral door die krachtbron de wereldtitel. De ko mende week voert het Britse team be slissende gesprekken met Renault. Sport op tv Veronica ederland 2: 16.55 uur: Studio port. WK wielrennen in Colora- o Springs; 22.40 uur: Studio port, WK wielrennen. elgië 1: 19.45 uur: Journaal met nder meer sport. elgië 2: 21.00 uur. Sport extra. ichtstreeks verslag van WK ielrennen; 22.00 uur: Sport op iterdag; 23.00 uur: WK wielren- Bn: uitsland 1: 10.23 uur: Die port-Reportage; 18.05 uur: Die aortschau. uitsland 2: 22.10 uur: Das Ak- elle Sport-Studio. Uitsland 3 (WDF): 19.00 uur: ktuelle Stunde met onder meer uropa TV: 21.00 uur: Sports eport; 22.00 uur: Sports Re- ort. Honkbal. ky Channel: 14.50 uur: US Col- ige basketbal 1986; 15.50 uur: iotorsport 1986 (500 cc motor- ross in Engeland. Grote Prijs oor 250 cc motoren in Frankrijk Formule 3-races op Silversto- e): 21.00 uur: worstelen: 23.50 indoor voetbaltoernooi in otterdam. IORGEN lederland 1: 23.10 uur: Studio iport (WK wielrennen in Colora- Springs en tennistinale op lushing Meadow), lederland 2: 17.30 uur: Studio port. schaaktweekamp Karpov- Kasparov; 19.00 uur: Studio lelgië 1: 19.45 uur: Journaal met inder meer sport; 20.05 uur: iportweekend; 22.30 uur: Recht- Ireeks verslag van WK wielren- Colorado Springs. Juitsland 1: 9.00 uur: ARD-Sport WK wielrennen; 16.05 uur: iRD-Sport extra. Concours hip- ique; 18.10 uur: Die Sport- chau; 19.50 uur: Sportschau- Telegramm; 23.40 uur: ARD- Sport extra. WK wielrennen amateurs in Colorado prings. luitsland 2: 17.07 uur: Die iport-Reportage. Formule. 1-ra- Monza; 21.55 uur: Heute iet sport op zondag. )ultsland 3: 19.00 uur (WDF): iktuelle Stunde met onder meer iport; 21.15 uur (NDR): Sport III; iur (SWF): Flutlicht. sport- irogramma. Europa TV: 14.25 uur: Sports Teport (Autosport en WK wiel- ennen voor dames in Colorado Springs); 21 00 uur: Sports Re- )ort, WK wielrennen voor da- nes. Iky Channel: 14.35 uur: US Col- ege football; 22.05 uur: VFL Au- itralisch voetbal. Weede zege Desoepov GA Arthur Joesoepov, de dwinger van Jan Timman, met zwart in de finale van it kandidatentoernooi le nsgevaarlijk. Gisteren won voor de tweede opeenvol- nde keer met zwart. In de rde partij gaf zijn landge- ot Andrei Sokolov na 41 zet- op. Na drie partijen heeft jesoepov twee punten voor rong: 2.5-0.5. De match gaat er veertien partijen, maar »rdt beëindigd wanneer een n beide grootmeesters 7.5 nt achter zijn naam heeft. DEN HAAG Eigen zinnig, openhartig, aar dig, niets eigenlijk is er bij Tscheu-la Ling veran derd. Alleen, hij voetbalt niet meer. „Te druk, véél te druk", meldt de der tigjarige Hagenaar in één van zijn twee modeza ken. De winkel ziet er opgeruimd uit, in het kantoor is het nog voor lopig improviseren. Tscheu-la Ling aan het bureau, om de haverklap om zakelijke redenen aan de telefoon, gézeten tussen facturen en aller hande correspondentie. „Ja, wie had dat kunnen denken, hè. Nog nooit schreef ik een letter en nu zit ik tot over mijn oren in de papieren, schrijf ik voor het eerst in mijn leven werkelijk alles op in een grote agenda. Nee, ik word er echt niet gek van, een kwestie van alles direct opbergen in mapjes, af spraken goed plannen en in de agenda zetten. En als je geen tijd hebt, ge woon zeggen dat er nog een andere keer komt". Er rammelt iemand aan de deur met een collectebus. Na zijn bijdrage ontvangt Ling „Het Nieu\ye Leven" en zegt: „Meneer, daar ben ik nou net mee bezig". De collectant na enige bestudering van Lings gezicht: „Verrek, bent u die voetballer". „Geweest, me neer, nu geen tijd om het te zijn", repliceert Ling. „Maar," zo roept de andere partij, „FC Den Haag zit met smart op u te wachten, geloof FC Den Haag Spelenderwijs is het uitgan gsthema door een buiten staander aangeroerd. Wat was en is er waar van zijn contacten met FC Den Haag? En hoe serieus? De hoofdper soon zelf: „Ik ben een paar keer gebeld, door Van de Meent, door Stoop. Van de Meent sloot zelfs een keer een gesprek af met: „Ik zie je morgen op de eerste trai ning". Maar echt, ik heb geen tijd. De twee zaken hier gaan voor en slokken al mijn tijd op. Ik run ze nu alleen, m n compagnon is er nu uit. Dus moet ik 's morgens vroeg op en werk ik vaak tot 's nachts twee, drie uur. Tuurlijk, ik heb personeel, oh sorry me dewerkers. Kurkkleding, duur inderdaad, maar het wordt gekocht, dat verzeker ik je. Ik zorg voor de produk- tie, dat de voorraad in de winkels is. Het is de bedoe ling dat ik mensen zoek die ik diverse werkzaamheden laat doen. Zoeken naar de juiste man op de juiste plek. Dat kost tijd, moeite. Maar is het zo ver, dan kan ik mis schien weer aan voetballen denken". „Dat heb ik FC Den Haag trouwens ook gezegd. Nu niet, misschien later. Ik zou het ook leuk vinden bij die club te voetballen. Den Haag is toch mijn stad, waar ik ben geboren en getogen. Ik zal er altijd weer terugkeren, waar ik ter wereld ook zou zitten. Dat komt tot dusver ook uit, ik heb toch in Amsterdam, in Griekenland, in Frankrijk gevoetbald. En hoe prachtig ik het in Griekenland en Frankrijk ook had, steeds kom ik terug in Den Haag". Zon „FC Den Haag-Feyenoord? M'n héél misschien wel nieu we club tegen mijn oude. Ik weet niet of ik ga kijken. Of ik tijd heb. Ligt aan het weer. Dat nieuwe stadion heb ik nog niet gezien. Nee, als ik ga, ga ik niet op die stoeltjes met dat hekje er om heen zitten. Ja, loges heten die dingen. Nee, waar staat de zon 's middags in het Zui derpark? De lange zij? Nort- hside heet dat nu? Ja, zon be paalt veel bij mij. In Grie kenland is-ie er altijd. Eén grote vakantie vond ik dat. Vorig jaar, speelde ik voor de rust bij Feyenoord-Ajax als een krant. In de rust begon de zon te schijnen, de suppor ters riepen „Ling-zon-Ling- zon" en ik speelde me die Boeve toch dronken.... Voor mij persoonlijk was Feye- noord een topjaar. Een leuke groep, met Willem (van Ha- negem). Rep, Sörensen, Ta- hamata. Veel humor, Been begon daar om zijn manier ook al een beetje mee te ko men. En Fafié, een lievere trainer kan ik mij niet voor stellen. Mijn einde bij Feye- noord was een beetje raar. Dat komt ook door die ver halen, dat ik zomaar was weggebleven. Dat was niet zo. Ik had keelontsteking, bleef thuis, de zakelijke be slommeringen namen mij in beslag en ach, Feyenoord kón toen niet meer verder komen dan de derde plaats. In een ander opzicht vond ik het in Rotterdam een topjaar, omdat een aantal mensen mij goed heeft geholpen, wegwijs gemaakt in het zakenleven. Tscheu-la Ling als zakenman, die voorlopig geen tijd heeft voor voetbal. Ach, dat bordje als afscheids cadeau zal nu nog wel in de kast liggen bij Blankemeijer, de secretaris". „Missen, dat voetbal? Wel nee, ik heb er geen tijd voor om dat gevoel ook maar te krijgen. Ernie Brandts bij Roda? Weg bij PSV? Ach jee, dat wist ik niet. Voetbal vind ik leuk, maar na zo'n vijftien jaar heb ik wel een beetje ge noeg van dat wereldje er om heen. Het is allemaal zo over trokken. opgeblazen, men plaatst je maar in een hokje, men zegt maar dat je zus of zo bent, terwijl men je hele maal niet kent. Er wordl maar een eind weg gekletst en geschreven met een onge looflijk misplaatste air van deskundigheid". Voetbalprofeten „Die zogenaamde voetbalpro feten, daar moet ik niets van hebben. Johan Cruijff is er zc eentje. Als voetballer de bes te aller tijden, zondermeer. Bouwens wellicht in actie DEN HAAG De verwach ting is, dat Karei Bouwens met FC Den Haag kan aan treden tegen Feyenoord. De Hagenaar, die ooit voor Fey enoord uitkwam, zag afgelo pen woensdag af van een op treden tegen AZ, toen hij tij dens de warming up te veel hinder bleek te ondervinden van een liesblessure. Hier door moest zijn plaats wor den ingenomen door de jonge Leo Schellevis. Trainer Pim van de Meent kan zeker niet beschikken over Ron de Vos van Steenwijk. Deze tobt nog met gekneusde enkelbanden. Cor Lems is nog herstellende van een meniscusoperatie. Naar het zich laat aanzien worden morgen in het Zui derpark, dat is afgesloten voor alle autoverkeer, tegen de 20.000 toeschouwers ver- Maar eigenwijs, betweterig zo bestaat er op de wereld geen tweede. Alles weet hij. Dénkt hij. Met nog een paar jongens heb ik ooit een woord verzonnen, een hut spotje van Griekse en Franse uitdrukkingen en Johan ge vraagd of hij wist wat dat was. En ja hoor, hij wist het zogenaamd. Toen lagen wij natuurlijk in een deuk". „Geloof je nu echt, dat Johan gelukkig is? Zie je dan dat verbeten trekkie op dat ma gere bekkie nooit? Hij en dat leerproces van Ajax? Kom nou, voetbal is geen Delta plan. Topvoetbal is nu preste ren en niet morgen en over morgen, maar óók morgen en óók overmorgen". „Het is juist, Johan is een streber. Ik ben dat niet, ten minste niet voor langere tijd. Dan had ik inderdaad meer kunnen bereiken. Maar ja, ikzelf moet de uitdaging blij ven zien. Het is mij al die ja ren ook gemakkelijk afge gaan. Zonder veel opofferin gen, zonder veel concessies te doen, heb ik mij zo'n vijftien jaar kunnen handhaven. Ik ben nu eenmaal snel tevre den. Dat is maar goed ook, want anders was ik mijn hele leven ontevreden geweest. Ik heb nooit op een WK ge speeld, nou en? Het zou leuk geweest zijn, maar moet dat gemis mijn kruis worden? Je kan nu eenmaal niet alles hebben. En wat FC Den Haag betreft: „Als ik tijd heb en behoefte heb om te voet ballen, wil ik er wel spelen". FRANS LEERMAKERS Happel en HSV: 'alles okay Ernst Happel is onlangs voor [controle bij de doktoren in Wenen geweest, die hew deze zomer aan de maag heb ben geopereerd. Gebleken is dat de trainer van Hambur- geldt voor de Noord uitse Bundesligaclub. Aan het ein de van het afgelopen seizoen leek het met HSV totaal de verkeerde kant op te gaan. De resultaten waren slecht, het toeschouwersaantal nam schrikbarend af. goede spe lers werden verkocht en er moest noodgedwongen met jeugd worden gewerkt. Daar bij kwamen allerlei myste rieuze verhalen over de ziek te van Happel in de pers. In de voorbereiding op het lo pende seizoen stelden HSV en Happel zich uitermate te rughoudend op, maar nu de resultaten in de competitie bovèn verwachting zijn, lijkt allesr weer rozegeur en mane schijn. „Alles is okay, met de club én met mij", liet Happel onlangs weten. Geen EK voor ■Engeland" De voorzitters van de clubs uit de Engelse League heb ben de Football Association geadviseerd het nationale elf tal terug te trekken uit de voorronden om het Europese kampioenschap, waarvan het eindtoernooi in 1988 plaats heeft in West-Duitsland. De voorzitters zijn bang dat bij. uitwedstrijden voor de kwali ficatie supporters naar het vasteland van Europa meer eizen en voor tellen zorgen. Door het nationale elftal te rug te trekken zouden deze problemen niet meer aan de orde zijn. De voorzitters wil len eerst het probleem in ei gen land zien op te lossen. Albanië bovenaan het voetbal. Uiteraaro verschijnen dan publicaties over het gemiddelde aantal toeschouwers. Zo is het be zoek in Italië gemiddeld 39.000 man, in Spanje 33.000, in de Sovjet-Unie 22.000, in Engeland 20.500, in Roeme nië 19.000 en in Nederland (op de zestiende plaats) 7.300. Verrassend zijn de uitkom sten als wordt berekend hoe veel per honderd inwoners per land er naar voetbal gaan. Dan komt Albanië op de eerste plaats met 3,74, Schotland op de tweede plaats met 1,79, Spanje op de derde plaats met 1,72, Italië slechts op de negende plaats met 1,04, Nederland op de twaalfde plaats met 0,91 en dan pas Engeland als dertien de met 0,9. Georganiseerd vandalisme De BBC heeft onlangs een zeer ontdekking gedaan. Zij is een groep op het spoor ge komen. die is gespecialiseerd in het organiseren van rellen. Zij doet dit met wat wordt genoemd militaire precisie". De „grote mannen achter de organisatie zouden een advo caat en een arts zijn. Zelfverdediging is peperduur Bij een jeugdwedstrijd in de buurt van het Westduitse Re gensburg heeft een scheids rechter flink van zich af kunnen bijten toen hij door een toeschouwer werd aange vallen. Met twee forse vuists lagen stelde hij de dreigende ordeverstoorder buiten ge vecht. Deze kwam pas bij be wustzijn in het ziekenhuis, waar een gebroken boven- en onderkaak werd geconsta teerd. Het „slachtoffer" moest een operatie onder gaan en verbleef elf dagen in het ziekenhuis. Hij stuurde de rekening naar de scheids rechter, die van de rechter ook nog moest opdraaien voor werk verlet en smarte- geld. Ooi rellen in Oostblok Supportersrellen zijn geen Westeuropees verschijnsel meer. Ook in Oost-Europa komen zij voor. Onlangs werd voor ruim. een half mil joen gulden schade aange richt in Bratislava. Suppor ters van Slovan staken trein wagons in brand, omdat zij waren teleurgesteld over het feit dat hun favoriete club de promotie naar de hoogste af deling van het Tsjechoslo- waakse voetbal had gemist. Esperanto in Bellinzona Bij de Zwitserse club Bellin zona heerst dit jaar meer dan ooit een Babylonische spraakverwarring. In het eerste elftal worden zeven verschillende talen gespro ken. Vijf spelers spreken de streektaal, het Tessins, één kan redelijk meebabbelen in het Italiaans. Rodriguez spreekt Spaans, de Braziliaan Paulo Cesar Portugees, Cröis Deens, trainer Pazmandy, Gargion en Aeby praten Frans, Fagot spreekt Duits en Schër, Hafner en Schónen- berger een Zwitsers-Duits di alect. Voorzitter Lazzarotto heeft voorgesteld zijn werk- Bobby Robson, coach Engels elftal: advies om ploeg terug te trekken. nemers te verplichten Espe ranto te laten leren. Voorlo pig is Frans de voertaal, om dat trainer Peter Pazmandy nu eenmaal alleen deze machtig is. Heintje Davids van Bundesliga Klaus Fichtel dreigt de Hein tje Davids te worden van het Westd uitse voetbal. Onlangs nam hij na 541 wedstrijden in de Bundesliga officieel af scheid als actief voetballer in een wedstrijd met vele pro minenten (onder wie Johan Cruijff). Zijn club Schalke'04 zit echter zodanig in de pro blemen dat trainer Rolf Schafstall Fichtel wil overha len om toch maar weer de voetbalschoenen aan te trek ken. Fichtels vrouw wil er echter niets van weten: „Na zoveel jaren is hij nu echt van mij", liet zij weten. ATLETIEK Belangrijkste uitslagen Ivo van Damme - Memorial in Brussel 200 m: 1. Evelyn Ashford (VSt) 22,06, 2. Heike Drechsler (ODI) 22,10, 3. Eva Kasprzyk (Pol) 22,53, 4. Grace Jack son (Jam) 22,70, 5. Silke Gladisch (ODI) 22,74, 6. Angela Issajenko (Can) 22,80 Mijl: 1. Kirsty Wade (Eng) 4.21,61. 2. Doina Melinte (Roe) 4.21,88, 3. Mari- cia Puica (Roe) 4.22,11, 4. Elly van Hulst (Ned) 4.22,40 (Ned.rec), 5. ivana Walterova (Tsj) 4.22,82, 6. Yvonne Murray (Eng) 4.23,08, 7. Cornelia'Bür- kl (Zwl) 4.24,85, 8. Claudette Groe- nendaal (VSt) 4.25,29, 9. Wendy Sly (Eng) 4.28,18, 10. Fatlma Aoucm (Mar) 4.30,69 Ven 1. Heike Drechsler (ODI) 7,23 m, 2. Jackie Joyner (VSt) 7,12 m, 3. Ca rol Lewis (VSt) 6,86 m, 4, Valy lones- cu (Roe) 6,79 m, 5. Nadine Debois (Fra) 6,28 m, 6. Mary Berkeley (Eng) 6,24 m, 7. Edlne van Heezik (Ned) 6,13 m Speerwerpen: 1. Fatima Whitbread (Eng) 72,18 m, 2. Tlina Lillak (Fin) 68,30 m, 3. Ingrid Thyssen (WDI) 64,14 m, 4. Natalia Jermolovitsj (Sov) 61.44, 5. Manuela Alizadeh (WDI) 60,30, 8. Ingrid lammertsma (Ned) 56,92 m, 10. Bernadette Franssen (Ned) 52,00 m Heren 400 m: 1. Darrell Robinson (VSt) 44,82, 2. Antonio McKay (VSt) 45,21. 3. Mathias Schersing (ODI) 45,29, 4. Thomas Schönlebe (ODI) 45,39, 5. Darren Clark ((Aus) 45,46, 6. Derek Redmond (Eng) 45,55, 7. Arjen Vis serman (Ned) 46,40, 8. Harvey Tho mas (Vst) 46,78 1500 m: 1. Steve Cram (Eng) 3.30.15 (beste wereldseizoenprestatie), 2. Jose Abascal (Spa) 3.33,98, 3. Jose- Luls Gonzales (Spa) 3.34,32, 4. John Gladwin (Eng) 3.35,26, 5. Jose-Luis Carrelra (Spa) 3.39,58, 6. Rob Harri son (Eng) 3.39.84, 7. Eddy Stevens 3B40 3039,92, 8' H3n Külker (Ned> 2®®?. m: 1- Sa'd Aouita (Mar) 4.51,98 (beste wereldseizoenprestatie), 2. John Walker (NZee) 4.58,88, 3. Jo seph Lebon (Fra) 5.03,16, 4. Uwe Becker (WDI) 5,03,94, 5. Johnny Kroon (Zwe) 5.05,35, 6. Frank O'Mara (Ier) 5.10,16 3000 m eteeple chase: 1. William van Dljck (Bel) 8.10,01 (beste wereldsei zoenprestatie), 2. Colin Reitz (Eng) 8.12,11, 3. Henry Marsh (VSt) 8.13,15, 4. Julius Kariuki (Ken) 8.15,92, 5. Ivan Huff (VSt) 8.16,59, 6. Joshua Kipkem- boi (Krn) 8.20,62, 7. Hans Koeleman (Ned) 8.22,34. 10.000 m: 1. Mark Nenow (VSt) 27.20.86, 2. John Treacy (Ier) 28.04.39, 3. Arturo Barrios (Mex) 28.09.74, 4. Alex Hagelsteens (Bel) 28.33,27, 5. Wilson Waigwa (Ken) 28.44.75. 6. Bob Hodge (Vst) 28.53.87. 7. Tonnie Dirks (Ned) 28.54.40, 8. Kip Koskei (Ken) 28.55,26, 13. Huub Pragt (Ned) 29.41,81 DAMMEN de) 9-11: Van der Wal - Gantwarg 1- 1, Janssen - Korenevski 1-1, Bies - Mitsjanskl 1-1, Clerc - Vlmi 1-1,-Ver min - Baljakin 1-1, Scholma - Boes- jinski 1-1, Van den Borst - Mogljanski 1-1, Palmer - Letsjlnski 1-1, Van Lith - Altsjoel 0-2, Van der Zee - Schwar- zmann 1-1. Eindstand: Nederland 34 bordpunten. Sovjet-Unie 46. HONKBAL Play-offs NK: Neptunus-Nicols 9-4. RUITERSPORT (WDI): 1. West-Duitsland (Schoclce- möhle, Wlltfang, Sloothaak en Grave- meier) 8 strafpunten, 2. Verenigde Staten 12, 3. Gróot-Brlttanrrië 16, 4. Frankrijk 17, 5. Ierland 20. 6. Oosten rijk 24, 7. Nederland (Van der Vleu ten, Romp, Holtus en Lanslnk) 32, 8. België 40, 9. Zwitserland 49. TENNIS Verenigde Staten in Flushing Mea dow Dames enkelspel, halve finales: He lena Sukova (Tsj) - Chris Evert-Uoyd (Vst) 6-2,6-4. Heren dubbelspel, finale: Gomez (Ecu)/Zivoj!novi (Joe) - Wllander/Ny- ström (Zwe) 4-6, 6-3, 6-3, 4-6, 6-3 Schrik bij Amerikanen na uitschakeling Chris Evert NEW YORK De schrik bij het chauvinistische Ameri kaanse tennispubliek zit er goed in. Na de vroege uitscha keling van het New Yorkse idool Jimmy Connors volgde gisteren de totaal onverwachte eliminatie van de lievelinge van het Amerikaanse publien. Chris Evert-Lloyd werd voor het tweede opeenvolgende jaar uit de finale van het dames enkelspel op Flushing Meadow gehouden. Weer door een van die duvelse speelsters uit Tsjecho-Slowa- kije. Was het vorig jaar de la tere winnares Hana Mandliko- va, de grillige pupil van Betty Stöve, die Evert van het ce ment sloeg, ditmaal nam de als zevende geplaatste Helena Su kova die taak over. De 21-jari- ge speelster uit Praag had sinds 1982 veertien keer in se rie van Evert verloren, maar sloeg in het vijftiende treffen onbarmhartig toe. Haar opslag werkte als een kanon, haar volley als een guillotine. Evert had geen verweer. Zij Stond sprakeloos op de baan en werd overdonderd: 6-2,6-4. Eerste titel De eerste titel in New York werd veroverd door buitenlan ders. Andres Gomez uit Ecua dor en Slobodan Zivojinovic uit Joegoslavië wonnen de fi nale in het herendubbel van de Zweden Mats Wilander en Joakim Nyström: 4-6, 6-3, 6-3, 4-6, 6-3. De winnaars vormden op Flushing Meadow een gele genheidscombinatie. De Joe goslaaf is normaliter de part ner van Boris Becker. „Boem Boem" wilde zich evenwel uit sluitend concentreren op het enkelspel, waarop Zivojinovic in Gomez een leuke vervanger vond. BRUSSEL De veertiende Grand Prix-wedstrijd van het atletiekseizoen heeft gister avond in Brussel vier beste wereldseizoenprestaties opge leverd. Deze werden tijdens de tiende editie van de Ivo van Damme-memorial voor liefst 50.000 toeschouwers geleverd door William van Dijck (8.10.01 op de 3000 meter stee ple chase), Steve Cram (3.30.15 op de 1500 meter), Said Aouita (4.51.98 op de 2000 meter) en Mark Nenow (27.20.86 op de 10.000 meter). In de vloed van voortreffelijke verrichtingen pikte Nederland ook een graantje mee door Elly van Hulst, die in een aan vallend gelopen wedstrijd vierde werd op de mijl bij de dames. De Rotterdamse verbe terde met 4.22,40 voor de tweede maal dit seizoen haar nationale record op de 1609 meter. Socrates vrijgesproken RIO DE JANEIRO De aan voerder van het Braziliaanse elftal Socrates is gisteren vrij gesproken door de tuchtcom- missie van de Braziliaanse voetbalbond voor zijn Omstre den gedrag tijdens de eindron de van het wereldkampioen schap in Mexico. De bebaarde middenvelder trok in Midden- Amerika nogal de aandacht met gewaagde, politiek getinte uitspraken en opschriften op zijn T-shirts. De negen leden van de tuchtcommissie kwa men na een landurige zitting tot de unanieme conclusie dat Socrates vrijuit ging. Zico staat voor het einde van zijn fraaie loopbaan. In de aanloop naar de competitie- blesseerde hij zich tijdens de training bij zijn club Flamengo andermaal aan zijn al zo kwetsbare knie, die hem uit de eindronde in Mexico hield. Zico heeft vier artsen geraad pleegd over de juiste behande ling van hetxJcwetsuur. Onaf hankelijk van elkaar kwam het kwartet tot de slotsom dat een derde operatie noodzake lijk is. Met als vrijwel zeker konsekwentie: arbeidsonge schiktheid, ofwel het einde van een voetbal-legende. Zaalhandbal Het Neder lands damesteam tot 21 jaar heeft de eerste wédstrijd van het vierlandentoernooi in het Westduitse Luenen met 20-11 Nyström (als eerste geplaatst) heeft wegens een blessure af gezegd voor het toernooi van Geneve, waar een prijzengeld ligt van een half miljoen gul den.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9