De jongsten zijn de sterksten üerste succes Kieft terug in selectie Oranje Gerets toch geselecteerd Dames HDM hoopvol gestemd DEN HAAG Na een korte periode van uitbla zen voor de dames van het nationale hockeyteam begint zondag ook voor hen de competitie in de hoofdklasse. De heren op dit niveau be gonnen vorige week al met het nieuwe seizoen. Ook de overige klassen, zowel vrou wen als mannen, starten ko mend weekeinde. De dames van HDM, met hun nieuwe coach Ton Sma- bers (André Fortanier is ge stopt), hebben een succesvol le oefencampagne achter de rug. Ondanks de lichte ver zwakking, Ingrid Wolff speelt nu bij Amsterdam en Marion Lamers doet het in HDM-2 wat rustiger aan, werden van de negen oefen wedstrijden er acht winnend afgesloten. Daarbij moesten vijf hoofdklassers het onder spit delven. Smabers: „Deze prestatie stemt mij redelijk optimistisch voor het komen de seizoen. Er zijn nog wel wat knelpunten: de smallere selectie en de strafoorner die )sporturtsiagen DAMMEN Nederland Sovjet-Unie In Scheve- ningen: Derde ronde: Van der Wal - Gant- warg 1-1. Janssen - Korenevskl 2-0, Bies - Mitsjanski 1-1, Clerc - Wirny 1- 1. Vermin - Baljakin 1-1, Scholma - Boesjinksi 1-1, Van den Borst - Mogl- Janski 1-1, Palmer - Letsjlnskl 1-1, Van Uth - Altsjoel 1-1, Van der Zee Schwarzmann 1-1 Tussenstand: Nederland - Sovjet- Unie 25-35. TENNIS Open kampioenschappen van do Verenigde Staten in Flushing Mea dow: Heren enkelspel, kwartfinales: Mecir (Tsj) - Nyström (Zwe) 6-4, 6-2, 3-6. 6- 2. Dames dubbelspel, kwartfinales: Mandlikova (Tsj)/Turnbull (Aus) - Gar- rison/Rlnaldi (Vst) 6-1.7-6. Gemengd dubbelspel, halve finales: Navratllova/Fleming (Vst) - Smylle- /Fitzgerald (Aus) 7-5.7-5. vorig jaar voor problemen zorgde Smabers, die samen met trainer Diederick Hoefft de technische begeleiding verzorgt, is van origine voet baller (HBS) en heeft al eni ge jaren bij HDM lagere da meselftallen gecoached. Were Di is de eerste oppo nent van HDM. Technische touwtjes Na vertrek van Franklin Dikmoet als coach bij de da mes van HGC heeft Tim Steens, oud-international en voormalig speler van HC Klein Zwitserland, de tech nische touwtjes als trainer/ coach in handen. In de aan loopperiode naar de nieuwe competitie heeft Steens al leen afgelopen weekeinde de complete selectie aan het werk gezien. In Brussel speelde het zonder weer stand tegen de nationale Bel gische équipe en ook lands kampioen Uccle Sport ging roemloos ten onder. De se lectie van HGC bestaat uit veertien dames waarbij Carla Nusteling en Anne Roos Mansholt, beide Jong Oran je- en voormalige speelster Dames dubbelspel, halve finales: Navratilova/Shrlver (VSt) - Graf (WDI)/Sabatinl (Arg) 6-3, 6-1. VOLLEYBAL WK dames in Tjecho-Slowakije Groep A (Zilina): Bulgarije Canada 3-1 (15-12.15-6.13-15,15-9), Zuid-Ko- rea - Tsjecho-Slowakije 3-0 (15-3,15- 11.15-5). Eindstand: 1. Zuld-Korea 3- 6, 2. Bulgarije 3-5, 3. Tsjecho-Slowa kije 3-3, 4. Canada 3-3. Groep B (Pilzen): Oost-Dultsland - Tunesië 3-0 (15-2,15-1,15-3). Sovjet- Unie - China 0-3 (9-15,11-15.13-15). Eindstand: 1. China 3-6, 2. Oost- Dultsland 3-5, 3. Sovjet-Unie 3-4, 4. Tunesië 3-3. Groep C (Brno): Brazilië - Weet- Dultsland 3-1 (8-15,15-11.15-13,15-6). Peru - Cuba 2-3 <15-11.11-15.8- 15.16-14.10-15). Eindstand: 1. Cuba 3-6, 2. Peru 3-5, 3. Brazilië 3-4. 4. West-Duitsland 3-3. Groep D (Olomouc): Japan - Vere nigde Staten 3-1 (12-15,15-11.15- 7,15-12), Italië - Noord-Korea 3-0 (15- 5,15-5,16-14). Eindstand: 1. Japan 3- 6, 2. Verenigde Staten 3-5, 3. Italië 3- 4, 4. Noord-Korea 3-3. Beginstand halve finalepoules: Poule E (Ostrava): 1. Zuid-Korea, van Klein Zwitserland, De Roggewoning als thuishonk hebben. HGC zal het niet ge makkelijk worden gemaakt de landstitel te consolideren; van Amsterdam, die het team aanzienlijk heeft ver sterkt met nieuwe speelsters, mag de meeste tegenstand worden verwacht. Zowel de dames als de heren van De Kieviten hebben een nieuwe trainersstaf. Bij he ren-1 zwaaien Geert Richter (trainer) en Paul de Man de scepter. De enige doelstelling die beide heren het team voor ogen houden is promo tie naar de overgangsklasse, waaruit De Kieviten vorig jaar nogal ongelukkig uit verdween. De jongere gene ratie heeft voor wat wijzigin gen in de basiselftal gezorgd. De vrouwen van De Kievi ten, eveneens uitkomend in de eerste klasse, worden be geleidt door trainer/coach Jan Pieter Becker. Door het vertrek van Dorien Wentrup en Maud Meyboom is wat routine verloren gegaan. Verder moest het met een nieuw concept de jongere garde voorrang geven. Cuba 2-4, 3. Bulgarije, Peru 2-3, 5. Tsjecho-Slowakije. Brazilië 2-2. Poule F (Praag): 1. China, Japan 2-4, 3. Oost-Duitsland. Verenigde Staten 2-3, 5. Sovjet-Unie, Italië 2-2. WIELRENNEN WK in Colorado Springs Ploegentijdrit (100 km): 1. Nederland (Tom Cordes, Gerrit de Vries, Rob Harmeling en John Talen) 2 uur en 10 seconden (gemiddelde 49.930 kilo meter per uur); 2. Italië (Poli, Poden- zana. Scirea en Vanzella) 2.01.48; 3. Oost-Duitsland (Ampler, Kummer, Raab en Radke) 2.02.47; 4. West- Dultsland (freienstein, Bölts, Christel en Stumpf) 2.03.19; 5. Sovjetunie 2.04.13; 6. Zwitserland 2.04.33 (inclu sief twee strafseconden); 7. Verenig de Staten 2 04.33; 8. Zweden 2.04.33; 9. Polen 2.04.43; 10. Tsjecho-Slowa kije 2.05.23; 11. Joegoslavië 2.06.40; 12. Spanje 2.07.55; 13. Noorwegen 2.08.02; 14. België 2.08.10; 15. Oos tenrijk 2.08.51; 16. Mexico 2.12.02; 17 Canada 2.12.05; 18. Frankrijk 2.12.35 Opgegeven; Denemarken, na 50 km; weggebleven: Venezuela. 5PORT EcidocSoUUWlt VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 oftbalsters zetten egereeks voort UITWERPEN De dames het Nederlandse softbal- jm hebben hun zegereeks de strijd om het Europees m pioenschap voortgezet, titelverdedigsters won met 10-5 van West- jitsland en met 1-0 van ilië, de voornaamste con- rrent. Na vier wedstrijden eft Nederland in Antwer- n acht punten, tegen vijf K>r Italië. De finale van het enement wordt zondag ge- liuden. de rechtstreekse confronta- was Nederland sterker dan ilie. De zeven innings maak- n duidelijk, dat Oranje tot de trkeren behoorde. PUNTVERLIES CLUB BRUGGE ANTWERPEN Club Brugge, de win- naar van de Belgische voetbalbeker, heeft gisteravond in de vooruitgespeelde wedstrijd uit de tweede speelronde meer tegenstand getroffen. FC Antwerp hield de ploeg van Henk Houwaart, in het weekeinde nog met 8-0 te sterk voor Waregem, op 1-1. In de Bosuil, waar een klein legertje politie-agenten aanwezig was om de harde supporterskernen uit elkaar te houden, speelde Antwerp ver dedigend. Een kwartier voor het einde leek Ronnie Rosenthal de strijd in het voordeel van Brugge te beslissen: 0-1. Vijf minuten later was het echter al weer gelijk door Marc van der Linden: 1-1, Bij Brugge speelde Dennis van Wijk, met de toekijkende vader Iiassie op de tribune, een voortreffelijke wedstrijd. Voetbaljeugd gelijk tegen Canadezen EPE Het Nederlands junioren- voetbaleftal bestaande uit spelers onder de zestien jaar heeft gisteren in Epe gelijk gespeeld (2-2) tegen Canada. Bij de rust stonden de Ca nadezen nog met 1-0 voor. De Ne derlandse jeugd was de gehele wed strijd sterker, maar verdedigde slor dig. Als gëvolg van die nonchalafrice ontstonden ook beide doelpuilten. Eerst namen de Canadezen in de 40e minuut de leiding door Holness, waarna Sas (Sparta) in de 50e mi nuut voor 1-1 zorgde. Twee minuten later stond Canada opnieuw voor door een treffer van Bordignon. Via Vink (Ajax) kwam Nederland in de 62e minuut op gelijke hoogte. OTTO GLORIA OVERLEDEN RIO DE JANEIRO Otto Glo- ria, voormalig voetbalbondscoach van Brazilië en Portugal, is in Rio de Janeiro overleden aan de gevolgen van een hersenbloe ding. Gloria werd 69 jaar. Gebo ren in Rio de Janeiro werd Glo ria een wereldbefaamd trainer. Hij leidde vele Braziliaanse clubs en was ook op het Europese vas teland een gewild trainer. Zo maakten Atletico Madrid, Benfi- ca, Sporting Lissabon, Porto en Olympique de Marseille gebruik van zijn diensten. Zijn grootste succes was de derde plaats van het Portugese elftal in het toer nooi om het wereldkampioen schap van 1966 in Engeland. Sport- prijsvragen DEN HAAG De dub- beltoto van deze week heeft geen winnaar van de hoofdprijs. De tweede prijs wordt gedeeld door drie deelnemers. De uitslagen zijn: Toto 35a Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 3 x f. 2234,30 ontvangen; derde prijs 56 x f. 299,20 Cijferspel 35 en 35a Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 x; derde prijs: 18 x; vierde prijs: 236 keer; vijfde prijs: 2188 keer. Boere één duel aan kant ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Hans Coort van VVV en Eric Groeleken van FC Twente een schorsing van drie wedstrij den en een boete van 150 gulden opgelegd. Bei de spelers kregen afgelopen zaterdag van scheidsrechter Van Ettekoven de rode kaart. Vanwege drie gele kaarten moet spits Remco Boere zondag tijdens FC Den Haag-Feyenoord toekijken. Eerste-divisieclub Wageningen zal het drie wedstrijden zonder Speelziek moeten doen. De straffen zijn: Coort (VVV): drie wedstrijden, 150 gulden boete Groeleken (FC Twente: drie wedstrijden, 150 gulden boete Speelziek (Wageningen): drie wedstrijden Van Loen (FC Utrecht): één wedstrijd Boere (FC Den Haag): één wedstrijd Van Duren (FC Den Bosch): één wedstrijd en 200 gulden boete. GELDSTRAF NICHOLAS LONDEN Charlie Nicho las, de bij Arsenal voetballen de Schotse international, is door een Londense rechter veroordeeld tot het betalen van een geldboete van ruim 4000 gulden. De aanvaller kreeg tijdens zijn vakantie op Ibiza onenigheid met de Brit se studente Lori McElroy. De ruzie liep gewelddadig af, waarbij Nicholas de kaak van de Britse brak. Vrienden van de 25-jarige Nicholas lieten zich evenmin onbetuigd en sloegen de vriend van McEl roy het ziekenhuis in met en kele gebroken ribben en di verse snij wonden. tHEVENINGEN Het lederlandse damteam eeft op de derde dag van t vijftiende interland wedstrijd tegen de Sovjet- (nie eindelijk de eerste verwinning behaald. Joor het eerst in de histo- je van deze landenont- loeting kwamen de Ne- Jerlanders op deze vrijwel Itijd moeilijke derde dag it een zege van 11-9. let onverwacht positieve re- lltaat kwam op verrassende •ijze tot stand. Op de meeste ürden moest het initiatief na- .jurlijk van Nederlandse zijde omen en dat betekende dat l het grootste deel van de irtijen naarmate de tijd ver- reek, de Sovjets aan een leeds gunstiger tijdsbeeld jivamen. Baljakin gebruikte jgen Vermin slechts twintig jinuten voor dertig zetten, irwijl de Nederlander drie ter zoveel tijd nodig had om )t de conclusie te komen dat r niet veel eer viel te beha- :n. Dat gold ook voor de bei- p debutanten die gretig ingin- fcn op het remise-aanbod, illeen Bies en Scholma kon en bogen op wat meer moge- jkheden biedende standen, •rwijl Clerc uiterst geconcen- •eerd moest blijven om Wirny I toom te houden. Daarin laagde de Nederlandse kam- loen eenvoudig, zoals ook litsjanski en Boesjinksi tegen lies en Scholma veilig de re- lisehaven invoeren. Ie winst kwam aan het twee- e bord. In een weinig gecom- liceerde stand maakte de bij- a onverslaanbare Michael jofenevski op de '39e zet een odanige misrekening, dat Ge ard Janssen de partij door een Impele twee om twee in zijn oordeel kon beslissen. En of- thoon ook John van den lorst nog een beter ogend indspel op het bord kreeg, ad Alexander Mogljanski teinig moeite in het materieel iadelige eindspel op remise 6n te sturen. COLORADO SPRINGS „We hebben hem!" Bondscoach André Bos kamp schreeuwde het in Colorado Springs uit van vreugde, net nadat de tijd van Italië op de 100 kilo meter ploegentijdrit tij dens de wereldkampioen schappen bekend was ge worden. De laatste rivaal in de race naar het goud had het op de laatste ki lometers niet gered. Prompt veranderde het Oranje-kamp van een ge spannen zwijgende groep in een uitzinnig hossende menigte. Opnieuw was gebleken dat Nederland op de 100 km ploe gentijdrit tot de betere wieler- landen moest worden gere kend. Na de Olympische Spe len van Tokio en Mexico (1964 en 1968), de wereldkampioen schappen in Braunweiler (1978), en Goodwood (1982) was het dus opnieuw raak. Meer dan in het verleden dwong het Oranje-kwartet respect af. Bestonden de for maties die vroeger op pad werden gestuurd meestal voornamelijk uit ervaren ge harde coureurs; in Colorado Springs pakten vier „broek jes" het goud. John Talen, (21 jaar), Rob Harmelink (21), Tom Cordes (20) en Gerrit de Vries (19) vormden de jongste équipe die in Amerika aan de start verscheen. Bliksemstart Zij trokken zich ondanks hun jeugdige leeftijd niets aan van de moeilijke omstandigheden. Vanaf het begin werd er met maximale inzet gereden. „Die bliksemstart was opzet"*, ver telde bondscoach Boskamp stralend. Hij had alle reden om trots om zich heen te kij ken. Het was ook zijn triomf. Wegploeg voor WK amateurs COLORADO SPRINGS Na de succesvolle 100 km ploegentijdrit heeft bondscoach André Bos kamp de ploeg voor de individuele wegrace, die zondag wordt gehouden, meteen vastgesteld. Zon dag komen voor Neder land uit: Tom Cordes, John Talen, Rob Harme link, Gerrit De Vries, Ar jen Jagd en Patrick Van Passel. De successen die hij eerder met junioren behaalde, waren nooit voor vol aangezien. Ve len beschouwden Boskamp als een theoreticus met een te grote mond. Als verantwoordelijke techni sche leider bij de amateurs toonde hij echter opnieuw aan, wel degelijk te weten hoe een ploeg naar een internatio nale triomf moest worden ge bracht. Zijn aanpak werkte goed uit. In tegenstelling tot in het verleden werd de ama teurs een uitgebreid, uiterst zwaar internationaal pro gramma voorgeschoteld. De bedoeling was weerstand te kweken. In Amerika, waar de ijle lucht het presteren extra moeilijk maakte, bleek het in zicht van Boskamp juist te zijn. Al had hij én de gouden ploeg wel het geluk dat door een goede loting de eerste ronde van 25 kilometer kon worden afgelegd, toen het na genoeg nog windstil was. Kapot Voor Rob Harmelink was het helemaal een geweldige apo theose. Na ruim 70 kilometer had hij zijn makkers moeten laten gaan. „Ik was kapot", zo sprak hij. „Ik viel bijna van mijn fiets af. Ik had zoveel pijn in mijn borst dat ik dacht een hartaanval te krijgen. Ik ben echter toch in een langza mer tempo doorgereden, want als er iemand lek had gere den, had ik misschien nog moeten aanhaken". Voor hij deze woorden kon spreken, had hij minutenlang zijn tra nen de vrije loop gelaten. Hij vreesde dat door ziin voortij dige opgave de ploeg toch naast eremetaal zou grijpen. In die wurgende spanning, die aan de ontknoping vooraf ging, toonden Cordes, Talen en De Vries zich ware kampi oenen. Zij trokken de Nijver- daler aan hun borst en lieten hem rustig van zijn emoties bekomen. Harmelink was welbe schouwd helemaal niet zwak. Hij had alleen de pech dat Ta len, Cordes en De Vries bere sterk waren. Vooral laatstge noemde, die bij de mondiale titelstrijd voor junioren al twee keer brons had veroverd op dit onderdeel, oogde alsof er geen inspanning was gele verd. „Ik had miin dag. Op die lastige klim hebben we niet voluit gereden om te voorkomen dat Rob er te snel zou afgaan". De 19-jarige cou reur uit Oldeberkoop was verbijsterd door het succes. Uit bijgeloof had hij zijn helm en een ketting en een genees krachtig steentje al dagenlang boven zijn bed gehangen, maar geloven in succes was toch een heel andere zaak. Dat deed John Talen wel. Geen verrassing Voor hem was het goud geen verrassing. „Ik had vooraf veel vertrouwen. De anderen hadden hun twijfels. Ik heb dan ook veel gepraat om hen te overtuigen van onze moge lijkheden. In de slotfase heb ben we ontzettend moeten forceren en tijd ingeleverd. De Nederlandse ploeg op weg naar het wereldgoud in Colorado Springs. Maar ik heb gelijk gekregen. Voor de wedstrijd Zei ik tegen de jongens: je moet niet den ken aan een vierde of vijfde plaats. Denk aan eremetaal". Het onverwachte, waarop Ta len hoopte, voltrok zich in derdaad. De wind begon pas lastig te worden toen de eer ste 50 km bijna waren afge legd. Nederland had na de eerste ronde de beste tijd ge maakt (28.31 minuten). Het la ter gestarte Italië bleek toen al de grootste concurrent (29.09). Italië, dat drie cou reurs in de gelederen had, die op het laatste nippertje aan schorsing wegens dopingge- bruik waren ontsnapt. Door procedurefouten werd de dans echter ontsprongen en bleven de Azzuri inderdaad gevaarlijke tegenstanders. Ta len c.s. trok zich nergens iets van aan en ging onvervaard door. Ook in de tweede en derde ronde, waarvoor resp. 29.48 en 30.09 minuut was, werd Italië op grotere achter stand gereden. Na 75 km be droeg de voorsprong 3.03 mi nuut. Weliswaar was voor de laatste 25 km 31.59 minuut nodig, maar dat bleek achter af te verwaarlozen. Het inte resseerde ook niemand meer. Net zo min als het feit dat de DDR-formatie van cóach Lindner beslag legde op het brons. PETER VAN PUTTEN tEIST Spitsspeler Willem Kieft is teruggekeerd in Ie selectie voor het Nederlands voetbalelftal. Bonds- lóach Rinus Michels heeft de namen bekend gemaakt |an de negentien spelers, die in de voorlopige groep jijn opgenomen voor de oefenwedstrijd van woensdag n Praag tegen Tsjecho-Slowakije. Kieft, in Italië voor Torino spelend, verdween uit de selectie na de rode taart, die hij vorig jaar oktober kreeg. Dat gebeurde in Ie eerste van de twee beslissingsduels tegen België, net als inzet een plaats bij de wereldtitelstrijd in Mexi- Yan Kiefts voormalige club Ajax zijn negen man geselecteerd, inder wie de geblesseerde centrumverdediger Spelbos. Na de lompetitieronde in het weekeinde krimpt Michels zijn selectie in jot zestien man. Feyenoord, sinds woensdag koploper in de ere- livisie. heeft slechts één vertegenwoordiger: doelman Hiele. iran landskampioen PSV zijn keeper Van Breukelen, Gullit, Ro nald Koeman. Vanenburg en Valke opgeroepen. Koemans broer Srwin, in België uitkomend voor KV Mechelen, behoort ook tot Ie groep. Hij deed 12 augustus al mee in de oefenwedstrijd tegen \jax. Uit Bèlgié komt voorts Van Tiggelen (Anderlecht). Suvrijn t-an Roda JC kreeg eveneens het voorlopige vertrouwen van Michels. Suvrijn was bij de oefenduels tegen West- en Oost- 'uitsland. maar ontbrak daarna tegen Ajax. e voorlopige selectie bestaat uit: Van Basten, Blind, Bosman, enzo. Rijkaard. Silooy, Spelbos, Van 't Schip en Wouters (allen ijax). Van Breukelen, Gullit, Ronald Koeman. Vanenburg en Valke (allen PSV), Hiele (Feyenoord), Suvrijn (Roda JC), Erwin Koeman (KV Mechelen), Van Tiggelen (Anderlecht) en Kieft Torino). Motorcrossers gehuldigd Oss liep gisteravond uit om zijn motorcross-helden te huldigen. Duizenden juichten wereldkampioen 125 cc Dave Strijbos (rechts) en John van den Berk (links) toe, toen zij in een open auto door de Brabantse plaats wenden gereden. RUSSEL Eric Gerets eeft de beslissing over ijn meespelen in het Bel- lisQb elftal, woensdag in '•russel tegen Ierland, in igen hand. De gebles- erde verdediger van IV is door de Belgische ondscoach Guy Thijs >ch geselecteerd voor het ationale elftal, dat in De jHeizel zijn eerste wed strijd uit de voorronde van de Europese titelstrijd -afwerkt. Gerets heeft last van een scheurtje in de rib, dat hij zondag bij een botsing in het duel tegen Ajax opliep. De Belgische verdediger bleef woensdag aan de kant voor het duel PSV-Fortuna. Als Gerets zaterdag meespeelt te gen AZ. zal hij ook tegen Ier land opgesteld mogen worden, zo luidt de opstelling van de leiding van de Eindhovense club. de, maar doet het ademhalen nog veel pijn. De selectie van België voor het duel tegen Ierland ziet er als volgt uit: Munaron (Anderlecht) achter: Grun, Demol (beiden Ander lecht), Gerets (PSV), Franky van der Eist (Club Brugge), Vervoort (Beer schot) en De Wolf (AA Gent) midden: Scifo, Vercauteren (beiden Anderlecht), Ceulemans, Leo van der Eist (beiden Club Brugge) en Clijsters (Mechelen) voor. Desmet, Vandenbergh (beiden Lille) en Claesen (Standard Luik). Sportwereld Voetbal De Finse jeugd (onder 21 jaar) heeft de eerste kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap gewonnen. IJsland werd voor 1079 toe schouwers met 2-0 verslagen. Voetbal Het perscentrum in Mexico-Stad, dat tijdens het WK als arbeidsplaats fungeer de voor 5000 journalisten, wordt omgebouwd tot een mu seum voor hedendaagse kunst. De «igenaar van het complex, Televista, ging akkoord met dat voorstel. Voetbal Voorzitter José Luis Roca van de Spaanse voetbalbond heeft ontkend, dat de Brit Terry Venables, in dienst van Barcelona, bonds coach wordt ten koste van Mi guel Munoz. „Zo lang ik voor zitter ben. hebben we een Spaanse bondstrainer", vertel de Roca, die reageerde op hardnekkige geruchten in de Britse pers. Voetbal De derde-divisie club Parma zorgde voor een daverende verrassing door een wedstrijd voor de kwalificatie ronde van het toernooi om de Italiaanse voetbalbeker tegen AC Milan met 1-0 te winnen. AS Roma, met de Pool Boniek, kwam niet verder dan 0-0 te gen tweede-divisieclub Bari. Schaken De tweede partij in de strijd om de wereldtitel schaken voor dames tussen de Russische grootmeesters Maja Tsjiboerdanidze en Elena Ah- milovskaja is in Sofia na 35 zetten in remise geëindigd. Wereldkampioene Tsjiboerda nidze leidt na twee partijen met 1.5 tegen 0.5.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9