1* APARTHEID Met Schlagerfestival weer feest in Kerkrade Prins Claus rekende op baan in diplomatieke dienst ADIO/TELEVISIE QeidócOowumt VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1986 PAGINA 21 |,,Rocco en zijn broers" blijft omstreden meesterwerk van Visconti De Italiaanse film „Rocco en zijn broers" van Luchino Visconti, zondag op Ned. II om 120.58 uur, blijft om meerdere redenen een duidelijke plaats in de herinnering bewaren. Alain Delon en Claudia Cardinale speelden er een van hun eerste rollen in. Men krijgt in deze film bijna jeugdportretten van beiden te zien. Bovendien geldt deze film als een van de meest geperverteerde voorbeelden van de toen geldende, in Itali Ontstane film stijl van het neo-realisme, met nog steeds „Fietsendieven" als het meest oorspronkelijk exemplaar. Dan ook nog riep deze film ver zet op, omdat deze een te ontluisterend beeld zou bieden van het Italiaanse familieleven. Ook de maatschappijvisie erin bleef lang om streden. Allemaal reden genoeg om deze film met enige geestelijke afstand tot het onder werp opnieuw te bekijken. Het handelt over een weduwe uit het zuiden van Italië, die om aan de armoe te ontkomen en nieuwe le venskansen te creëren met haar zonen naar Milaan trekt. Het vinden van werk roept problemen op. De zonen blijken dan minder opgewassen tegen de corrumperende wer king van de grote stad. Regisseur Visconti voert dit in zijn film op in ae sfeer van een tragische familiekroniek, die zijn climax vindt in de toenadering van de broers tot een prostituée, die eveneens wordt geschil derd als een slachtoffer van haar sociale mi lieu. Dit verhaal vol schrille beelden en intense, Italiaanse emotionaliteit krijgt van Visconti opzichtig de bedoeling mee van sociale kri tiek. Juist deze benadering is hem door zijn kritici kwalijk genomen. Hij zou in te ver gaande mate overdreven hebben in zijn ne gatieve benadering van de minputen van de Italiaanse samenleving. Nochtans bleef Vis conti. die veel films maakte vanuit een der gelijke. zijn persoonlijke instelling, in Italië geëerd als een groot filmmeester. Van hem wordt algemeen erkend, dat hij als filmer meeleefde met de kansarmen en dat hij over de gave beschikte om met jonge acteurs te werken, deze aan te zetten tot spel waarin zij zelf geloofden en anderen overtuigden. Dat spreekt voorzeker ook uit deze film, die niet- I temin verlangt kritisch bekeken te worden op maatschappelijk en familiaal waarheids gehalte. TON OLIEMULLER (Ver vol ff van voor pa ff.) HILVERSUM - In het AVRO-interview dat mor genavond wordt uitgezonden, zegt prins Claus dat hij ei genlijk liever van een derge lijk gesprek had afgezien, omdat hij er niet van houdt in het middelpunt van de be langstelling te staan. Maar hij realiseerde zich dat hij nu al eenentwintig jaar in Neder land verblijft en dat de men sen er recht op hebben iets meer van hem aan de weet te komen. Het feit bijvoorbeeld dat hij een keer zijn eigen verjaardag had vergeten. Prins Claus had een lange reis in zijn agenda staan en het was zijn vrouw die hem erop moest wijzen dat hij in die periode zijn verjaardag vierde. Het interview wordt uitge zonden op Ned. II vanaf 20.45 uur. Het duurt een vol uur en wordt zondag op Ra dio 1 vanaf 12.00 uur her haald. Prins Claus geeft te kennen dat hij niet goed heeft inge schat wat hem als echtgenoot van de kroonprinses, later de koningin, te wachten stond. „Ik had er geen idee van wat een monarchie inhield en ik was ook een beetje naïef, ge loof ik. Die hele tijd in een glazen huis. Het is veel moei lijker dan ik had gedacht dat het zou zijn". Hij had gehoopt op een post in de Nederland se diplomatieke dienst. Met Duitsland heeft hij nog steeds een sterke emotionele band, maar hij voelt zich nochtans Nederlander. Prins Claus hecht niet aan bepaalde staatsvormen, ook niet aan de monarchie. „Dat is niet iets wat voor de eeuwigheid is vastgesteld". Over zijn werk voor ontwik- Prins Claus In gesprek met Rla Bremer. ziekte. Hij leed geen pijn, maar wel zielepijn „als u het zo wil omschrijven". Hij noemt een dergelijke ziekte „het meest verschrikkelijke dat een mens kan overko men. Voor mij was dit de ergste periode uit mijn le ven". kelingssamenwerking zegt hij. dat dat een hulpverle nend land zich altijd moet re aliseren dat het te maken heeft met soevereine staten die niet toestaan dat er van buitenaf wordt ingegrepen. De prins praat ook over zijn KERKRADE - „Het Schlagerfesti val betekent veel voor mij, in feite is het mijn kind", zegt organisator Harry Thomas aan de vooravond van de jubileum-editie van zijn pa rade der Duitse artiesten, die op 5 en 6 september aantreden in de Rodahal in Kerkrade. Inmiddels vijftien jaar lang probeert Thomas nu vaste Nederlandse grond onder muzikale Duitse voeten te krijgen, maar echt stevig staan, is er voor de 225 zangers en zangeressen, die het festijn soms tot ongekende hoogte tilden, nog niet bij. Harry (manager van zanger/pre sentator Dennie Christian): „Toen ik met de Smurfen van Dennie kwam aanzetten, kreeg ik met sceptische mensen te maken, die mij voor gek verklaarden. Dankzij het succes werd mijn Marsupilami- idee direct enthousiast ontvangen. Hierdoor kon het hele project be ter worden voorbereid". Dennie Christian stal er de harten mee van jong en oud en een mil joenenverkoop aan platen was het gevolg. Dankzij de rage zag de jeugdig ogende zanger zijn ster snel rijzen, mede door zijn huwe lijk met een Nederlandse. Zijn po pulariteit heeft er inmiddels voor gezorgd dat hij de vaste presenta tor van het festival is geworden. Hij nam die scepter over van Freddy Quinn, die zes jaar lang de artiesten introduceerde. Christians roem heeft hem dit jaar ook een baan als disc-jockey bezorgd. Van af woensdag acht oktober presen teert hij wekelijks tussen vier en vijf uur het „TROS Schlagerfesti- val" op Radio 5. Of Nederland daarmee definitief overstag gaat voor zangers zoals Rex Gildo, Andy Borg, Gerald Mann en Mar kus Wendorf zal nog moeten blij ken. Dat hij een trouwe luister- schare aan de andere kant van de microfoon zal aantreffen, is duide lijk. Het festival zelf trekt name lijk jaarlijks tienduizend liefheb bers en dan tellen we de mensen, die de televisie-uitzendingen bekij ken even niet mee. Uniek Wat sfeer betreft is het Schlager- festival jaarlijks een unieke ge beurtenis. Zelfs als je niet van Duitse muziek houdt, kan het en thousiasme van het publiek in de Rodahal je niet koud laten. De TROS zendt het spektakel op 15 september op tv uit. Doordat er extra zendtijd wordt gegeven om het 15-jarig bestaan te accentueren duurt het programma met een onderbreking van het „Journaal" 135 minuten. Ook op de radio wordt de nodige aandacht besteed aan het gebeu ren. Jan Rietman wijdt zaterdag een groot deel van zijn „Los Vast" aan het Duitse lied. Rietmans pro gramma komt rechtstreeks vanuit St. Willibrord (Radio 3 om 12.04 HANS PIËT Op zondagnamiddag drie uur sport op BRT-televisie ANTWERPEN - BRT-tv werkt momenteel hard aan de voorberei dingen voor uitzendingen van een namiddagvullend sportprogramma op zondag. Sportfiguren als Jean- Marie Pfaff en Eddy Merckx zul len hieraan hun medewerking verlenen. In dit programma zullen directe sportverslagen worden afgewisseld met gesprekken met sporters in en buiten de studio. Dit programma is in januari '87 te verwachten. De financiën vormen nog een moeilijk punt. De plannen op pa pier hebben de instemming van de raad van bestuur, maar over de geldelijke middelen breekt men zich nog het hoofd Dezer dagen wordt hierover uitsluitsel ver wacht. Met de Belgische voetbalbond wordt intussen al overlegd over een zo royaal mogelijke uitvoering van al oudere afspraken over het uitzenden van voetbalwedstrijden en fragmenten en/of samenvattin gen daarvan. De andere sportbon den leveren minder moeilijkheden op en zegden alle gevraagde mede werking toe. Dit mede op grond van de belofte van de BRT, dat vooral minder bekende sporten ruime aandacht zullen krijgen. Ook aangekochte programma's van elders zullen een plaats krij gen in deze sportuitzending. Als dit nieuwe programma er komt, zal het vaste zondagavond- programma „Sportweekend" wor den ingekort. Op maandag blijft wel „Extra time" behouden, waar in uitvoeriger wordt ingegaan op actuele sportgebeurtenissen en - ontwikkelingen. De plannen voor de sportuitzending op zondagmid dag bestonden al twee jaar, maar nu schijnt het zover te zijn dat het ook gerealiseerd wordt. AVRO 15.45 Toppop archief, een keuze uit de beste Toppop-opna- men 15.55 dl Mensen zoals jij en ik, serie korte verhalen van Herbert Reinecker met Kees Brusse in de hoofdrol (herh.) 17.30 *A6-Joumaal AVRO 17.40 Toppop-Discolympics (2) 18.05-18.30 Wordt vervolgd, strip en tekenfilmmagazine 19.00 Bas Boris Bode (slot) twaalfdelige Duitse jeugd serie met Mikael Martin, Franz Buchrieser, Diana Körner e.a. (herh.) 19.25 Blokletters, spel program ma. Presentatie: Fred Os- ter NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Peter de Grote. Ruud ter Weijden geeft bij wijze van voorproefje een impressie van deze zestig miljoen gulden kostende Ameri kaanse produktie die de AVRO vanaf 11 september zal gaan uitzenden 20.45 HToneelbloed (Stage Struck), tv-registratie van het toneelstuk van Simon Gray, bewerkt door Ton van Duinhoven. Met o.a. Ton van Duinhoven, Ma- riëlle Fiolet en Jèróme Reehuis. Door tussen komst van een psychiater wordt het veilige leventje van een toneelmeester verstoord 22.25 Avro's Televizier, actuali teitenrubriek met aan dacht voor de beveiliging van de Nederlandse ge vangenissen, naar aanlei ding van een aantal spec taculaire ontsnappingen. Er zijn voorstanders die de gevangenissen optimaal willen gaan beveiligen, an deren vrezen dat daardoor het geweld bij ontsnappin gen alleen maar zal toene men. Over deze zaak een gesprek met o.a. de minis ter van justitie, mr. Kort hals Altes 22.55 Jazz met Jacobs, Pim Ja cobs ontvangt jonge musi- 23.25 AVRO'a Sportpanorama, met een reportage van de Memorial Ivo van Damme, de internationale atletie kontmoeting in het Heizel- stadion te Brussel NOS 23.55 Journaal 00.20 Nieuws voor doven RVU 17.00-17.30 Bibliotheken, vier delige serie over bibliothe ken in Nederland. Afl. 1: Van boekenkist tot infor matiecentrum NOS 18.00 Studio Sport extra, met aandacht vöor de ploegen tijdrit op het WK wielren nen in Colorado Springs, waar de Nederlandse ploeg de gouden medaille behaalde 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 BD Jeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Puppie, tekenfilmserie. Afl.: Pietje in Afrika 19.37 Love Boat, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het ein de van de wereld is nabij. Kapiteitn Stubing wordt met enkele onheilsprofe ten opgescheept 20.27 Zuid Afrika, op weg naar morgen, speciaal pro gramma i.s.m. de NOVIB. Met gasten uit de wereld van de showen de politiek, zoals Oliver Tambo (voor zitter ANC), Ds. Beyers Naudè, Alan Boesak, de Dolly Dots, Roberto Jac- ketti the Scooters en Jenny Arean 22.12 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Gesprek tussen twee vu ren (slot) 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven VARA 23.35-01.05 D De mars op Rome (La Marcia su Roma), Italiaanse tragiko medie uit 1962 van Dino Risi. Met o.a. Vittorio Gas- sman en Ugo Tognazzl. Twee vrienden ontdekken het verschil tussen het par tijprogramma en de prak tijk van een fascistische beweging EUROPA TV 16.50 Spert Report». WK Wielrennen 100 km ploegenrlt 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma, met 'Tik Tak' en 'Willy Fog'. Aansl.: Programma-overzicht 18.05 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.45 Weerbericht 18.50 Business News, economisch magazine 19.20 Weerbericht en World Watch 19.30 Rebecca (1), vierdelige tv-film naar het het gelijknamige boek van Daphne du Maurier 20.25 Sport Reports. Ivo van Damme Memorial, atletiek vanuit Brus sel 22.30 World Watch en weerbericht Robert Redford in 'The Sting'. seerd op Duitsland 3, vanavond om 20.10 uur. BRT 1 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 16.05 Plone, kinderprogramma. Afl.: Pions en de kabouter (herh.) 16.10 Prikballon, magazine voor kleuters, over het maken van voorwerpen, een animatie filmpje en een lied. Presenta tie: Francis Verdoodt (herh.) .18.30 Dol op dansen (Dancing daze. 5). zesdelige Australische serie met Meryll Tankard. Patsy Stephen. Norman Kaye e.a. 19.15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Om- 19.40 Mededelingen on program-. I The 1974 van George Roy Hill. Met Paul Newman, Robert Redford. Robert Shaw e.a. Johnny Hooker komt in het be zit van het geld van een gang ster. Wanneer de gangster een vriend van Hooker laat ver moorden, zint Hooker op I Première-extra, filmnieuws met Jo Röpcke l Journaal en Coda: 'Impasse' van Martlnus Nijhoff 8RT 2 f9.25-ca.22.30 Memorial Ivo ven Damme, rechtstreeks verslag van de internationale atletie kontmoeting op de Heizei in Brussel. Commentaar: Alain Coninx en Ivan Sonck RTBF 1 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 La boïte aux image», met o.a. 'Emille'. 'Dare Dare Motus', ''De Smurfen'. 'Le petit écho de la forèt' en 'SI, si. si' 19.00 Ce »oir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 Minute Papiilon. Consumen- tentips met vanavond aan dacht voor het verkoopkon- trakt 20.05 Guerre en pays neutra, tv-se- rie van Philippe Lefèbvre naar het boek 'Genève appelle Mos- cou' van Drago Arsenijevic. Met Jacques denis, Genevieve Mnich. Hella Petri e.a. Afl.: De nachten van Genève 21.00 Strip tease. Satirisch pro gramma met hoogtepunten uit het afgelopen seizoen woensdag nog nagesynchronl- in de orginele versie op BRT 1 22.00 Musique» en vacancee. Beet hoven: Ouverture no. 3 'Leono- re', Symfonie no. 4 in Bes gr.t. en Symfonie no. 3 in Es gr.t. 'Eroïca', uitgevoerd door de Wiener Philharmoniker o.l.v. Leonard Bernstein 22.55 Laatste nieuwe TV 5 5 Olseaux de mer. natuurfilm 5 Lee enfant» d'ailleur» 0 Une joumée a Nice (presque) comme lee aulree, showpro gramma O La nuit dee clape 5 Valentin, reporter deesine- teur, tv-serie 3 Thelessa, maritiem magazine 5 Lee enfant» d'ailleur», docu mentaire over kinderen in Se- s R& 5 Boïte aux lettres, literair ma- }-22*30 Mum MUSIC BOX 17.00 E The Simon Potter Show, met hits uit Amerika 18.00 IS The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 ill The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 EThe Nino Flretto Show (herh.) 21.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 (3 The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Rox Box, tweetalig muziek programma in samenwerking met de RTBF. Presentatie: Ray Cokes (herh. van woensdag) 00.00 E The Shadow, videoclips ge presenteerd door de Grote Onbekende 01.00 (3 The Power Hour, hardrock- programma gepresenteerd door Amanda Redington en 02.00 E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40, gepre senteerd door Simon Potter 03.00 E Non-stop danc» hour, non stop videoclips om op te dan- 04.00 3 Backtrack», een uur lang 'gouwe ouwen' 05.00 5) Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell 06.00-07.00 El The Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.30 ARD-Sport »xtra. Concours hippique CHIO vanuit Donau- schlngen 17.00 So »in Hund»l»b»n, kinderfilm over het ongelooflijke verhaal van de elfjarige Daniel, die op de laatste dsg van zijn vakan tie in een hond vemderde 17.45 Tegeetchau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 16.14 Wiedervehen mlt Graf Yoeter, tv-serie. AIL: Een slot In Oos tenrijk 18.40 Musik vom Convoy 19.00 Der ganz normale Wahnslnn 19.57 Programma-overzicht 20.00 CETagestchau 20.15 D Der Fuchs von Paris, Duitse speelfilm uit 1957 met Martin Held, Paul Hartmann. Hardy Krüger e.a. Regie: Paul May. In 1944 probeert een aantal Duit se Wehrmacht-offlcleren een massale slachting te voorko men door de Britse Geheime Dienst geheime plannen in handen te smokkelen 21.50 Gott und die Welt: Früh- schlcht. 'Duitslands jonge ka tholieken - radeioos?'. reporta- Kover de teruglopende be- igstelling voor de kerk onder jeugdige katholieken 22.30 Tagesthemen. met Bericht aus Bonn, parlementair nieuws 23.00 Heut'ebend.- De ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Bernhard Langer 23.45 Lo», Tempo! (Deprlsa, depri- sa). Spaanse speelfilm uit 1980 met José Antonio Valdelomar. José M. Hervas Roldan. Jésus Arias Aranzeque e.a. Regie: Carlos Saura. Een aantal jon geren In Madrid voorziet In zijn levensonderhoud door middel van roofovervallen en diefstal. Een impressie van de toene mende jeugdcriminaliteit in de voorsteden van Madrid 01.25 Tagestchau 01.30 Nachtgedank»n DUITSLAND 2 14.55 B Ein Sommer auf d»m Dorf (Pastoral). Russische speelfilm uit 1975 met Nukri Dawtasc- hwili, Baja Mazaberidse, M. Naneschwili e.a. Regie: Otar Losseliani 16.30 FreizeiU. und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine 17.00 H»ut» 17.15 Tel»-tllusfrt»rt». Akutale the ma's. sport en amusement 17.45 Robin Hood, tv-serie. Afl.: De voorspelling 18.56 Programma-overzicht 19.00 H»ul» 19.30 Auslandsjoumal 20.15 Dor Alte, Duitse misdaadserie met Rolt Schimpt, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Dodelijke vriend schap. Bij een bankoverval wordt een man neergeschoten. De dader ontkomt via een taxi. Hij dwingt de chauffeur met zijn wapen hem te helpen ont vluchten 21.15 Showtenster, amusementspro gramma gepresenteerd door Sabine Sauer 21.45 Heute-journal 22.05 Aapekte, cutlureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 E Asphalt Dschungel (The Asphalt Jungle). Amerikaanse speelfilm uit 1950 van John Huston. Met Sterling hayden, Jean Hagen, Sam Jaffe e.a. Dix Handley wordt verdacht van roofmoord. Bij gebrek aan bewijs wordt hij echter vrij ge laten 01.05 Heute DUITSLAND 3 16.30 Hit» fOr Kids, muziekprogram- 19.00 Aktuello Stunde. regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weer bericht en Blick- punkt Dlisseldorf 20.00 Tagestchau 20.15 Abenteuer Natur Wildnis xwi- achan Donau und Drau (2). natuurfilm over het moeras met reigers en aalscholvers 21.00 Daa romantisch» Zeitaltar, documentaireserie over de Ro mantiek. Afl.: De vertoren on schuld 21.45 Delie und Brenton (slot), acht- delige Australische tv-serle naar de roman 'All the rivers run' van Nancy Cato. Met Sl- grid Thornton. John Waters. Adrian Wright e.a. 22.35 Sommar-Jazz. Leverkusener Jazztage '05, met The Leaders en Quest 23.25 WK Schaken *86. Kasparov Karpov 23.55 Laatste nieuws ÏB Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen- E Zwart/wlt-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. Q Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Kl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. (ADVERTENTIE) Kijk vanavond om 20.27 uur naar de VARA op Nederland 2. Zuid-Afrika: op weg naar morgen. Antwoordnummer 362, 2500 WB Den Haag. BBC 1 17.25 Friend or Foe. jeugdfilm 18.35 The Krankiea, kinderserie. Afl.: Elektronic Komik 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plu», regionaal maga- 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 EBlankaty blank, komisch spel programma met Les Daw son 21.10 EThe Colbys, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.30 mCall me mister (1), tiendeli ge misdaadserie met Steve Bisley. Dulice Uevier e.a. 23.50 Omnibus at the Promt. We reldpremière van 'Madonna of winter and spring', voor orkest en live-electronics, van Jona than Harvey. Uitgevoerd door het BBC Symphony Orchestra o.l.v. Peter Eotvos m.m.v. Jo nathan Harvey en assistenten (stereogeluid via BBC Radio 3) 00.45 The Late Film; Never love a stranger, Amerikaanse speel film uit 1958 van Robert Ste vens. Met John Drew Barrymo- re, Lita Milan, Peg Murray e.a. 02.15 Weerbericht BBC 2 18.20 E Nieuwsoverzicht 18.25 The Man from UNCLE: To trap a Spy, eerste uit een serie splonagefilms uit 1965 met Ro bert Vaughn. David McCallum, Luciana Paluzzi e.a. 19.55 Ebony, programma voor Afro- /Caribbische Engelsen 20.25 The great egg race 20.55 Ivo van Damme MemoriaL at letiek vanuit Brussel 21.55 Gardener's world, serie over tulnieren 22.25 Arena: Buddy Holly-apociaL muziekdocumentalre met o.a. Paul McCartney 23.35 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.20 Weerbericht 00.55-01.50 The Rockford File», Amerikaanse misdaadserie ITV 17.25 Scooby-Ooo 17.50 Your mother wouldn't like it 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 20.00 Bruce Forsyth'e Play your Cards Right 20.30 People do the finniest things 21.30 Home to roost 22.00 To hava and to hold 23.00 Nieuws 23.30 Friday late film: Bloodline, Amerikaanse speelfilm uit 1979 02.40 Lost and found SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Thrillsoekara 18.30 E Dennis. Afl.: Palnt-up clean up week 19.00 The Flying Nun. Afl.: All alone by the convent phone 19.30 The New Dick van Dyke Show 20.50 Vegaa. Afl.: The killing 21.45 Boney, misdaadserie 22.40 E Monsters of rock 23.25 Sky Trsx Firato Special 00.10-00.55 E Young, Free A Single MUSIC BOX I E The Power Hour, hardrock- programma I E Backtracks I E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell E Non-stop dance hour I E Chart attack, overzicht van de Music Box top 40. gepre senteerd door Simon Potter I E Private eyea, muziekspecial I E Herhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tageaschau und Tagesthe men, aktualiteiten 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Gott und die Welt: Fruhsicht 11.40 Showfenster 12.10 Auslandsjournaal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tageaschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie, informatieve serie. Afl.: Wege zum Produkt 12.00-14.00 Nachbam in Europa, in formatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Met bijdragen uit Turkije. Portugal en Italië. Gaste: Hiltrud Ft- scher-Taubert BBC 1 07.45 Open University 09.30 Clangers, tekenfilm 09.40 The Family Neet, tekenfilmse- 09.45 Saturday Picture Show, geva rieerd ochtendprogramma ge presenteerd door Mark Curry en Cheryl Baker. Met o.a. Gary Davies (Radio One en Sky Channel) aan het roer van een supersnelle powerboat, een re portage over een talentenjacht in Blackpool en een optreden van Owen Paul die de overvoF ger van zijn hit 'Favourite was te ol time' ten gehore zal bren- 11.15-18.05 Grandstand, sportmaga- zine met o.a. de Natwest Trop hy Finale. Iva Van Damme Me morial in Brussel (atletiek), de Burghley Horse Trials en paar- deraces op Haydock Park SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy. Snoot en Crocker. Met o.a. 'Emlly', 'Hg Man and the Masters of the universe', 'The Littles' en 'Deputy Dawg'. Om 11.05 Elephant Boy, tv-se rle. Afl.: The grave robbers 12.00 E Pat Sharp Show, vanuit Noorwegen 12.45 E Young, Free A Single, met Gary Davies vanuit Oslo ITV 07.25 TV-AM 10.25 Get Fresh! 12.30 Jack Hoi bom, tv-serie (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavala 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heet uur Nieuws (NOS). 1730 VARA: Zuidelijk Afrika: Op weg naar morgen. 18.05 Muziekprogramma. 194)2 AVRO: Toeristische tips 204)2 NCRV: De wereld zingt Gods tol. 21.02 Water en vuur. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sporl. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 004)2 VOO: Stemband. 024)2 Oh. wat een nacht. 054)2 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 184» AVRO: Wordt vervolgd Radio- Zomereditle. 18.15 Minjon: 'Pas geverfd'. 194)0-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspils. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 224)2 Countdown café. RADIO 4 17.15 EO: De cantates van J.S. Bach. 18.00 Nieuws. 164)2 NOS: Aspekten van de Kamer muziek: A. Bartok Kwartet. Strijkkwartet van Haydn. B. Steven de Groote, piano. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 204)2 Europees Concert Podium. 21.40 Horizon. 224» NOS Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 1830 PP: Uitzending van de RPF. 1830 KRO: Taal en Teken, liturgisch programma. 194» NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 214» Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1630 Middagmaga- Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 17.00- 204» Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 184» BRT-ensembles. 1835 Radio Bond. 19.10 Actueel. 194)5 Beraber, voor Turkse migran ten. 204» Sport en muziek. Reportage Memorial Ivo van Damme, atle tiek. 2330-024» Twee tot twee BRT 2 174» Radio Twee. 224» Country-side. 234» Notturno. zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueet en weerbericht. 1L30 Pop-3 (1). 19.00 Met een ezelih door de Ceven- 19.50 Zelden gehoord. 2030 Vocaal concert, die Legende von der heiligen Elisabeth, Liszt. Oratorium uit twee délen op tekst van Otto Roquette voor zeven soil, gemengd koor, kinderkoor, orgel en orkest. 234)0-23^5 Middelheim Big Bands. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 074» Gelukwens t.g.v. verjaardag Z.K.H. Prins Claus. TROS: 074»-17.00 TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 114» Het muzikaal portret. 124» Wegens vakantie gesloten. 144» Wie in 't Nederlands wil zingen. 154» Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 074» Gelukwens t.g.v. verjaardag Z.K.H. Prins Claus. 07.05 NCRV: Vroegop. 07J0 Rabarbara. 084» Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 124» Los Vast. 14.03 Tussenuur. 154» Popstation. RADIO 4 06.G0 Nieuws. 08.02 AVRO: Concerto mattinale. 104» Caroline. 114» Klassieke pianomuziek. 124» VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 134)2 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlet. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. 09.45 Werken aan werk. 10.00 Taal van alledag. 10.15 EO: Muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws. 124» Z te-zo-zomer 1230 EO... In de regio. 1235 Vragen naar de weg. 134» Nieuws. 13.10 O po Doro (open deur). 1330 Kayen Rasja (Er Is hoop). 1335 lyi haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 1430 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 104» Een uur amusement met Hans van Vliet. 114» Nieuws. 11.03 Themauit zending. 124» Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 0531 Met 1 wakker. 0830 Voel je thuis. 104» Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 114» Nieuws. 114» Het kraaienest. 13.15 Matinee met om 13.15 BRT-produkties, 144» Operafragmenten. 0530 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 104» Buitenspel. Programma met veel aandacht voor sport. 114» De Vlaamse top tien 1130 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 144» Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0630 Ochtendconcert (1): 1. Diverti mento, opus 46, Romberg. 2. Rondo, opus 8 voor viool en piano, Vorisek. 3. Potpourri uit Beethovens populairste wer ken, Diabelll. 4. Impromptu nr. 1 in AS, opus 29. Chopin. 0930 Ochtendconcert (2). 104» Educatief magazine. 114» Uit het grote muziekrepertoire. 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21