FC Den Haag snel tevreden De nieuwe Sunny collectie is binnen. i 5 S AINI Nissan. Je blijft erin rijden. SPORT £eidóc0omo*it DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 PAGINA 8 DEN HAAG De aan hang van FC Den Haag moet gisteravond zeker niet ontevreden naar huis zijn gegaan. De geelgroe ne formatie boekte im mers zijn eerste thuiswinst sinds de terugkeer op het hoogste nationale niveau (--0 op AZ) en heeft zich *n de middenmoot gene steld. Maar reden tot vol ledige tevredenheid kon er toch ook niet zijn. Daarvoor kwam de verve ling gedurende de kraak noch smaak hebbende tweede helft te vaak bo vendrijven. Angst om te gretig te zijn zoals in de eerste twee thuisduels te gen Go Ahead Eagles en For- tuna Sittard, die verloren gin- gèn? Of. waren de gedachten a) bij zondag, wanneer Feye- noord naar het Zuiderpark komt? Technisch directeur Pim van de Meent meende dat deze factoren wel een rol moe ten hebben gespeeld. ..En", zo voegde hij er aan toe: „reken maar, dat die twee uitwedstrij den tegen Ajax en FC Utrecht, die voor ons zeer redelijk zijn afgelopen, heel wat kracht hebben gevergd. En de harde tegenwind, waarmee je toch rekening moet houden". Al met al moet het voor de tri buneklant spijtig zijn, dat aan de redelijke eerste helft geen gelijkwaardig of zelfs beter vervolg kon worden gegeven. Qua vermaak moest het in we zen alleen van de thuisclub komen, want AZ manifesteer de zich als een doorgaans krachteloze formatie. Het slaagde er wel in het spel in de tweede helft te verplaatsen (voornamelijk door het op schuiven van de bedrijvige verdediger Arnold Ooster- veer), gevaarlijk werd de Invaller Leo Schellevis springt met gesloten ogen boven de verdediging van AZ '67 uit. waardoor het hem ontgaat dat de bal zich veel lager bevindt. De spelers groeten het (weer) in opspraak zijnde publiek van FC Den Haag. Noordhollandse ploeg niet of nauwelijks. Bovendien deed René Stam in het Haagse doel uitermate goed geconcentreerd en bekwaam zijn werk. Met uitzondering van enkele lasti ge ingrepen, waarbij nog al moeite moest doen om de bal in één keer in bezit te krijgen, kon hij terug zien op een vlek keloze partij. Soeverein Een vrij ontmoedigende ont dekking voor AZ, dat van het begin al had te maken met een soeverein heersende Haagse verdediging. FC Den Haag versloeg AZ al in de eerste helft, voornamelijk dank zij de grotere kracht van het aanval lende vermogen. Daarbij on derscheidde zich met name Leo Schellevis, wiens meedoen pas na de warming up, defini tief werd. Toen werd immers duidelijk, dat Karei Bouwens - juist afgelopen zondag in het duel bij FC Utrecht zo in vorm - wegens een liesblessure er maar beter aan deed zich te sparen voor het in het Zuider park al levende treffen met Feyenoord. Dan zal trou\dens Remco Boere er vanwege een schorsing (drie gele kaarten) bovendien niet bij kunnen zijn. Schellevis beschaamde het door het trainersduo Van de Meent-Steegman in hem gestelde vertrouwen niet. Nimmer versagend verrichtte hij veel loopwerk, trok Alk- maarders met zich mee en schiep hierdoor ruimte voor zijn teammakkers. Het speltype, dat FC Den Haag dit seizoen tot dusver hanteert, levert in het cen trum van de vijandelijke ver dediging - zoals al bleek tegen Go Ahead Eagles, Ajax en FC Utrecht - behoorlijk ruimte op voor dd achter de voorste lijn geposteerde spelers. Zo kan het gebeuren dat Heini Otto, die een wat moeizame compe titiestart had en met name te gen Fortuna Sittard als het ware achter de feiten aanliep, maar tegen FC Utrecht en gis teren tegen AZ er weer hele maal was, zich tot dusver heeft ontpopt als de topscorer van FC Den Haag. Een positie, die hij gisteren verbeterde door de openingstreffer voor zijn reke ning te nemen na een hoek schop van Tony Morley en wat aarzelingen bij de Aikmaarse verdedigers. De constante druk die FC Den Haag uitoe fende was er de oorzaak van, dat de Aikmaarse defensie, die hoekschoppen en ingooien als het ware weggaf, een tamelijk paniekerige indruk maakte. Vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Bakker verdub belde Leo Schellevis, een dag eerder nog drievoudig schutter van het tweede elftal dat DS'79 met 7-1 had verslagen, de marge. Hij kon zich geen fraaiere beloning van zijn gave demonstratie van doorzettings vermogen (botsend, struike lend en versnellend langs Aik maarse verdedigers) wensen. Verveling Met dit wapenfeit kon het duel eigenlijk na 45 minuten al als gedaan wofden beschouwd. Het tweede bedrijf werd ei genlijk overheerst door verve ling. AZ, waar Louis van Gaal volstrekt onzichtbaar rond doolde, drong wel aan, maar werd niet gevaarlijk. FC Den Haag ontsnapte af en toe eens aan de aandacht van de verde diging van AZ, maar onder nam veelal zonder veel over tuiging doelgerichte acties. Doelgericht (vertragingstak- tiek) was wel de wissel die Van de Meent toepaste in de laatste minuut (Van der Berg voor Morley). Bij een stand van 2-0 was het dit lcihtelijk overdreven en veroorzaakte onnodige irritatie bij de En gelsman. Hij reageerde ogen schijnlijk toch een beetje nij dig. FRANS LEERMAKERS FC Den Haag-AZ 2-0 (2-0): 10. Otto 1-0, 42. Schellevis 2-0. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 6.500. FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol. Lankhaar, Plak; Otto, Groenen dijk, Schellevis (De Roode), Purvis; Boere, Morley (Van der Berg). AZ: De Koning; Castelijn, Ooster- veer, Guyt; Patrick, Van Gaal, Van der Hengst, Jalink, Te Paske; Loggie (Richardson), Tol. Bessems in proftoernooi VALKENBURG De Lim burgse biljarter Jean Bessems, kampioen kunststoten van Eu ropa en de wereld, speelt van 12 tot 14 december te Valken burg in het driebandentoer- nooi van het professionele in ternationale circuit. Bessems komt daarin onder meer uit met zijn clubgenoten Ad Broe ders en Herman Popèijus. De Nederlandse inbreng wordt hoogstwaarschijnlijk aange- vuld met de nummers één en twee van de nationale titel strijd driebanden, die in no vember wordt gehouden. Dat zijn de resultaten van het akkoord, dat is bereikt tussen, onderhandelaar Jan Lageweg namens de Europese biljartfe deratie (CEB) en dr. Werner Bayer van het profcircuit. La geweg, voorzitter van de Ne-, derlandse bond en erelid van de CEB, en Bayer hebben de^ problemen tussen hun organi saties bijgelegd tijdens een on-" derhoud in Valkenburg. Sportwereld Wielrennen De Belg Willi am Tackaert heeft een weg-' wedstrijd voor profs over 150"' kilometer in het Belgische'' Putte gewonnen. Hij bleef" Wim Arras uit de ploeg van Roy Schuiten enkele meters voor. Jan Jonkers werd zesde, Bert Oosterbosch zevende. Paardesport Jos Lansink-I behaalde zijn eerste succesje J tijdens het CHIO in Donaue-'i schingen (West-Duitsland). De j ruiter uit Weerselo eindigde op Kristel op de vierde plaats bij het tweede rubriek van de openingsdag. Jeannette Haazen eindigde als... vierde bij de dressuurproef om de Prix Saint-Georges. Winna- res werd de Westduitse Moni- <i ca Theodorescu. Voetbal Op verzoek van beide clubs heeft de KNVB de wedstrijd Willem II - Wage- T ningen naar zaterdag 13 sep- tember verplaatst. Het duel stond aanvankelijk woensdag 10 september op het progranv ma. Hockey De nationale he- wenhockeyteams van West- Duitsland en Engeland speel- - den gelijk (3-3) in een vrien- T schappelijke interlandwed- y* strijd in Hamburg. Het modebeeld op Je weg zal de komende jaren worden beheerst door vloeiende lijnen aangevuld met speelse details. Dat kan 'n geïntegreerde voorspoiler zijn, maar bijvoorbeeld ook 'n grille of bumpers in dezelfde kleur als de carrosserie. Verder valt het gebruik op van degelijke materialen, 'n perfekte afwerking en 'n grote variatie in motoren, luxe en comfort Volgens deze lijn introduceert Nissan vandaag de nieuwe Sunny collectie. Zeven nieuwe ontwerpen in maar liefst 30 uitvoeringen. Wie ze van voren bekijkt zal nauwelijks verschillen kunnen aantonen. Maar van opzij of van achteren gezien is het onderscheid onmiddellijk duidelijk. Want voor elke automobilist is er nu 'n Sunny. Zo is er voor de jonge, sportieve rijder de Sunny 3-deurs. Met veel basis- comfort als 'n neerklapbare achterbankleuning, tunnelconsole, antenne, armsteunen voor, traploos verstelbare stoelleuningen, tapijt vloerbedek- wnOf king en uitstelbare achterzijruiten. V.a. l'.//J" De automobilist die representativiteit bovenaan - z'n lijstje heeft, zal zich aangetrokken voelen tot de nieuwe Anr Sunny 4-deurs. V.a.AÜ,0/5" Terwijl de nieuwe Sunny Coupé natuurlijk bedoeld is voor de sportieve rijder. En die kan z'n hart r%r\m ophalen in deze bolide. V.a. Naast de hier getoonde modellen bevat de collectie ook 'n Sunny 5-deurs, 'n Sunny Florida, 'n Sunny stationwagon en 'n Sunny Bestel De nieuwe Sunny collectie wordt vanaf vandaag geshowd bij uw Nissan dealer. U bent van harte welkom. Sunny 3-deurs. In 8 uitv. In 1.3 of 1.6 benzine (1.6 ook met katalysator) en 1.7 Diesel. Va LX met 5-bak of automaat Ook in 5ideurs. OIMISSAIM Nu 6 jaar carrosserie-garantie. Deze 6 jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit is van toepassing op alle Nissan personenauto's, afgeleverd na 1 januari 1986. Prijs incL BTW, excl afleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. Nissan is ook de maker van de Micra, Prairie, Bluebird, Laurel Silvia. 300 ZX.Patrol King Cab, Vanette, Urvan en Cabstar. Sunny Coupé In 2 uitv. Met 1.6 benzinemotor en 5-bak. Top 175 km/h. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Frederik Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Lisse, Autobedrijf Broertjes B.V., Oranjelaan 74, tel. 02521-17550. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Beugelsdijk (service-dealer), Hoofdstraat 158, tel. 02522-31020

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8