„Meer aandacht schenken aan slachtoffers criminaliteit" miiu.iiimnetleffi hp bj6ene tieidóetiotvuMit Briefkaart was 43 jaar onderweg Korthals Altes op congres „100 jaar wetboek van strafrecht Arbeidstijdverkorting lijkt op zijn retour Allerknapste van koningin Beatrix de keuze van prins Claus DE TIJD tUf BINNENLAND/BUITENLAND DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 PAGINA 41 CDA: maatregelen dienstplicht overhaast DEN HAAG Staatssecreta ris Van Hou welingen van de fensie loopt veel te hard van stapel met zijn deze week af gekondigde maatregelen voor een minder soepel uitstel of vrijstelling van militaire dienstplicht. Het CDA-Kamer- lid Borgman zegt dit in schrif telijke vragen aan de bewinds man. Hij vindt dat de Tweede Kamer eerst een oordeel moet geven over de plannen om het dreigende tekort aan soldaten te voorkomen. Borgman wijst er op dat de Kamer reeds ge ruime tijd geleden een wets voorstel inzake het uitstel- en vrijstellingsbeleid in het voor uitzicht is gesteld, terwijl Van Houwelingen nu plotseling met een minder coulante rege ling op de proppen komt ENSCHEDE Bij de handels onderneming Gebroeders Bec kers in Enschede kwam zater dag met de gebruikelijke sta pel post een bestelling voor honderd stuks stoel boortjes. Op zich niets bijzonders, maar de bestelling werd gedaan op een briefkaart die was afge stempeld op 8 september 1943. De bestelling werd gedaan door de Eerste Vordensche Stoomzagerij uit Vorden en was gericht aan wat toen nog de Machinefabriek Beckers heette. Het nieuwe adres was met de pen bijgeschreven. De eerste Vordensche Stoomhout- zagerij is wachtend op de be stelling inmiddels ter ziele ge gaan. Nederlandstalige Pravda De uitgevers V. Steinmetz (links) en P. Totte met een van de eerste exemplaren van de Pravda die giste ren in Amsterdam van de pers zijn gerold. De Prav da, het centrale Sovjet- partijorgaan, is vanaf van daag vertaald in Neder land verkrijgbaar. Het gaat om een weekeditie van het dagblad de Prav da met een selectie van de belangrijkste nieuws- en achtergrondverhalen die in de voorgaande week zijn verschenen. De eerste uitgave telt acht pagina's en kost 2,95. De oplage is 175.000. Kamervragen over Waldheims proefschrift DEN HAAG De VVD-Kamer- leden Te Veldhuis en Weisglas hebben minister Van den Broek (buitenlandse zaken) schriftelijk gevraagd naar het regeringsstand punt over het proefschrift van de Oostenrijkse president, dr. Kurt Waldheim. Waldheim bepleitte in deze verhandeling (1943) inlijving van België, Luxemburg, Neder land en Zwitserland in het Groot- Duitse Rijk. De kamerleden willen verder weten of en wanneer het stuk bij het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken is binnen gekomen. Onderzoek moord op jongetje vastgelopen UTRECHT Het onderzoek naar de moord in mei dit jaar op de 11- jarige Arthur Gnurahoo uit Utrecht is volledig vastgelopen. De politie zet volgende week een punt achter het onderzoek waarbij 35 man waren betrokken. Het stoffelijk overschot van het jongetje werd Op zondag 4 mei op een militair terrein in Bunnik ont dekt. Hij is waarschijnlijk sexueel misbruikt en daarna gewurgd. De politie moest een 26-jarige man die vlak voor de ontdekking van het misdrijf op het voor het publiek verboden terrein was aangehou den, wegens gebrek aan bewijs vrijlaten. (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM Minister Korthals Altes (Justitie) vindt dat er meer aan dacht moet worden ge schonken aan de slachtof fers van criminele hande lingen. Dat dient op twee manieren te gebeuren. In de eerste plaats moet de dader van een delict meer dan voorheen duidelijk worden gemaakt wat hij heeft aangericht en ten tweede moeten de slacht offers het gevoel krijgen dat zij door politie en jus titie niet in de steek wor den gelaten. De minister zei dit vanmorgen in de Nieuwe Kerk te Amster dam, waar hij in aanwezigheid van koningin Beatrix het con gres „Honderd jaar wetboek van Strafrecht" opende. „De aandacht voor slachtoffers wordt bevorderd door een stel sel waarin daders nauwer dan voorheen met de slachtoffers van hun gedrag worden ge confronteerd", aldus Korthals Altes. „Omgekeerd zou een toenemende aandacht van het strafrechtelijk systeem voor de positie van het slachtoffer ook diens vertrouwen in dat sy steem kunnen vergroten. De zorgwekkende daling van de bereidheid van het publiek om aangifte te doen van strafbare feiten, hetgeen te vertalen is als een afname van de geloof waardigheid van het optreden door politie en justitie bij de bevolking, vraagt om het ver zetten van de bakens". In zijn toespraak beklemtoon de de bewindsman de rol van de sociale controle bij de be strijding van de criminaliteit. „De sterke toeneming van de criminaliteit in de afgelopen jaren moet worden gezocht in de afgenomen sociale controle en vermindering van normbe sef, van burgerschapszin en van binding aan gezin en maatschappij". De minister sprak er zijn voldoening over uit dat alle politieke partijen het met deze stelling eens zijn. „Dit vormt naar mijn inzicht de belangrijkste voorwaarde voor het onstaan van een situ atie waarin een algemene mentaliteitsverbetering bij de burgers tot ontwikkeling kan komen". Zo'n mentaliteitsverbetering is volgens Korthals Altes helaas geen wondermiddel dat alle vormen van criminaliteit kan doen verminderen. „Ik voor zie", aldus de minister „dat in het bijzonder de criminaliteit rond de handel in verdovende middelen de overheid in de toekomst nog voor grote pro blemen zal blijven stellen. Niet alleen omdat over de wijze van aanpak van dit soort cri minaliteit tussen verschillende landen uiteenlopende visies bestaan, maar ook omdat de gigantische lucrativiteit van de drugshandel aantrekkings kracht zal blijven uitoefenen op de georganiseerde profes sionele onderwereld. Men zal blijven trachten nieuwe mark ten voor de afzet van vooral hard drugs te creëren of be staande markten in stand te houden of uit te breiden". Overigens deelde Korthals Al tes mee, dat het gebruik van hard drugs in Nederland niet toeneemt en dat er zelfs spra ke is van vermindering van druggebruik onder jongeren. Rob Kroner: couture voor vrouwen met stijl AMSTERDAM De nieuwe couturecollectie voor de win ter van Rob Kroner is gericht op de vrouw die precies weet hoe zij zich wenst te presen teren. Het aardige van deze collectie is onder meer dat er ook weer veel goede kleding in zit voor de vrouw die niet meer zo ontzettend jong is. Wie toevallig net niet zo'n perfect mannequihfiguur be zit en hier of daar wat wenst te camoufleren, zou bijvoor beeld prima kunnen slagen met de jersey japonnen met wat draperieën en dubbele rokken. Dit zijn japonnen om lang naar te kijken, doordat er zo veel grappige en goed ver zorgde details aan zitten. Voor de zich representatief kledende vrouw zijn er sim pele maar zeer luxueus over komende zijden jersey japon nen of combinaties in cara mel, tomaat, camel of zwart. De eenvoud daarvan kan worden doorbroken met bij oux en opvallende ceintuurs. Zwart is een favoriete kleur voor deze winter. Rob Krö- ner brengt beeldige zwarte mantelpakken met een brede schouderlijn. Heel erg chic. Vooral gecombineerd met zo'n half-glanzende, parel grijze blouse met halsstrik. Een frambooskleurig en een diep-wijhrood mantelpak zijn eveneens voorzien van de be- faamde brede schouderlijn. Al die mantelpakken hebben Enkele fraaie voorbeelden van Rob Kröners wintercollectie. Een kleurige jurk met bijpassende hoed en jas (links) en twee wollen mantelpakjes met glanzende blouses leuke extra details, zoals een V-vormige pas op de rugzij de, een speciale kraaglijn ot een extra knoopsluiting, ook in de rok. Rokken zijn trou wens vaak een paar centime ter hoger dan de taille gesne den en worden met een smal ceintuurtje gedragen. Dit werkt figuurcorrigerend. De Amsterdamse couturier maakt graag combinaties in kobaltblauw met zwart. Cocktailjurken van bedrukte zijde zijn feestelijk gedeco reerd met geborduurde pail letten Alle japonnen en pak ken zijn opvallend gedetail leerd uitgewerkt en de hier voor gekozen stoffen zijn vaak nogal kostbaar. En wer kelijk enig zijn de klokkende driekwart jasjes met een bre de schouderlijn. Nieuw is de toepassing van soepele, mat glanzende materialen met een leerprint. Lange, glan zende regenmantels in zilver of goudkleur met capuchon doen het verlangen naar een flinke bui ontwaken. En wie wil dat iedereen perplex naar je kijkt, moet in zo'n lang, glanzend gouden gewaad met reptielprint met wapperrok naar een feest gaan. Wie het kalmer wil aanpakken kan in zo'n lange, rechte zwarte Hollywood-dress met lange ruglijn verschijnen. Ga daar echter nooit in zitten, want een kostbaar bijou markeert juist het lange ruggedeelte. En wie werkelijk heel span nend wil binnenkomen op een party, kan zich in een lange, wijde, zwart-zijden avondmantel met cape hul len. De voering heeft dezelf de kleur als die terugkeert in de laag uitgesneden glinste rende lurex galajapon. Het is dan wel de kunst om deze dramatische mantel zo veel mogelijk te benutten. Heel spectaculair bijvoorbeeld tij dens een wandeling met een favoriete partner in het maanlicht in de tuin. PHI A BARUCH SUSKE EN W1SKE DE GLANZENDE GLETSJER Is dat nu een uur om tlexiiaanx j liedjes te pan zinpn (c) Standaard Uitgeverij. Antwerpen-Weesp. Protesten tegen langer openblijven winkels DEN HAAG Met een lawi ne van negatieve reacties heb ben de Dienstenbonden van FNV en CNV en de onderne mingsraden van talloze groot winkelbedrijven de vaste Tweede-Kamercommissie voor het midden- en kleinbedrijf geadviseerd het initiatief voorstel van Groenman (D66) tot verlenging van de ope ningstijd tot 19.00 uur naar de prullemand te verwijzen. De ondernemingsraden verzetten zich tegen een latere sluitings tijd omdat daarmee het sociaal functioneren van het perso neel wordt aangetast. Invoe ring van flexibele openingstij den waarbij een winkel bij voorbeeld om 10.00 uur de deuren opent en om 19.00 uur sluit vindt men alleen maar verwarrend werken. DEN HAAG Arbeidstijdverkorting. Dit woord dat lange tijd de voorpagina's van de kranten op sierde, lijkt momenteel een beetje in de vergetel heid te zijn geraakt. Eigenlijk is dat wel logisch, want de periode na de vakantie wordt traditiegetrouw door vakcentrales en bonden gebruikt voor bezinning op het komende arbeidsvoorwaardenoverleg. Lange tijd stond binnen deze discussie aan werknemerszijde „32 uur in 1990" centraal. Een streven dat zelfs minister De Koning jarenlang hoog in zijn vaandel had staan. Maar toch kwam er al snel een einde aan het geloof in deze collectieve vorm van korter werken, als panacee voor de werkloosheid. In de cao's voor 1983 en 1984 konden nog relatief gemakke lijk afspraken worden gemaakt over de eerste vijf procent arbeidstijdverkorting. Als gevolg van de toen nog bestaande inflatie kon de verkorting van de werkweek tot 38 uur vrij eenvoudig via inlevering van de prijscompensatie (2,06 pro cent) worden bekostigd. Maar naarmate de tijd vorderde, werden de eerste uitvoeringsproblemen zichtbaar. Boven dien was door de afnemende inflatie de prijscompensatie bij na tot nul gereduceerd en bleken noch werkgevers noch werknemers bereid een cent voor arbeidstijdverkorting te betalen. Ook waren inmiddels veel werknemers gaan twijfe len aan het nut van atv; zij voelden eigenlijk meer voor een loonsverhoging. Dit alles leidde ertoe dat de „harde jongens" onder de werkgeversonderhandelaars, Ter Hart (metaal) en Crijns (bankbedrijf), beiden atv-tegenstanders van het eerste uur, steeds meer aanhangers kregen. In 1984 en 1985 stonden overal de cao-partners lijnrecht te genover elkaar. Uit de impasse, die niet te doorbreken leek, kon men uiteindelijk alleen komen'door afspraken te ma ken om de zaak nog eens „nader te bestuderen". Na een jaar van rust verschenen de studieresultaten. En toen gebeurde datgene, waarvoor velen al hadden gewaarschuwd: het ge degen studiemaaterlaal bleek voor meerderlei uitleg vat baar. Werkgevers maakten er uit op dat er gestopt moest worden met atv, terwijl de vakbonden de rapporten be schouwden als een steuntje in de rug bij de strijd voor een nóg kortere werktijd. De werkgevers bleken uiteindelijk toch de sterkste papieren in handen te hebben en in de meeste bedrijfstakken werd de slag om de 36-urige werk week door de bonden verloren. Uit een onderzoek van het ministerie van Sociale Zaken over de cao-afspraken voor 1986 en 1987 blijkt dat het over grote deel van de cao's thans een arbeidstijd kent van ge middeld 38 uur per week. Korter dan 38 uur wordt er ge werkt in de grafische- en papierindustrie, de uitgeverijen, de voedings-en genotmiddelenindustrie, de groothandel en het grootwinkelbedrijf. Juist in deze sectoren klagen de werkgevers het hardst over de nadelige gevolgen van de 36- urige werkweek. Volgens ae werkgevers in de grafische industrie, waar men nu 37 uur werkt, wordt de volgende fase van de atv (36 uur) echt een „brug te ver". Nu al zit men met vacatures die niet opgevuld kunnen worden door een omvangrijk tekort aan geschoold grafisch personeel. Er is zelfs sprake van het bij elkaar wegkopen van werknemers. Volgende maand moet de 36-urige werkweek in de grafische- en papierindustrie in werking treden, maar de werkgevers hebben spijt als haren op hun hoofd dat ze het akkoord hebben ondertekend. „Het vakliedentekort zal leiden tot kwaliteitsverlies, loonopdrij- ving en aantasting van de rendementspositie", zo zeggen de werkgevers nu. De maat is, wat de arbeidstijdverkorting be treft, voor hun duidelijk vol. De Voedingsbond FNV, die deze week een pauzejaar voor verdergaande arbeidstijdverkorting bepleitte, erkent dat er problemen zijn bij de invulling van de atv-afspraken. Vol gens de bond heeft de kortere werkweek voor veel werkne mers geleid tot een verslechtering van de arbeidsvoorwaar den. De roosters worden nogal eens op een dusdanig onple zierige manier opgesteld dat een werknemer de ene dag een late dienst draait en de volgende dag weer heel vroeg moet beginnen. Ook komt het steeds vaker voor dat men in het weekeinde moet werken. De Voedingsbond FNV wil dan ook pas op de plaats maken bij de onderhandelingen over verdere arbeidstijdverkorting en aan minder dan 36 uur wil de Voedingsbond zeker niet denken. Eerst moeten de gevol gen van de huidige atv voor de individuele werknemer en de totale werkgelegenheid maar eens worden onderzocht. Het is al met al zeer de vraag of de werkweek de komende jaren nog verder verkort zal worden. De werkgevers die eerder „nee" zeiden zullen de komende jaren zeker in hun weigering volharden. De bedrijven die wel overstag gingen hebben daar inmiddels, getuige de uitlatingen in de grafi sche industrie, al behoorlijk spijt van. De term „32 uur" wordt al niet meer gehoord. Bovendien is gebleken dat de herbezetting in bedrijven met atv slechts 25 procent is. Met andere woorden: het zittende personeel moet in minder tijd méér doen. Werklozen zijn waarschijnlijk meer gebaat bij de gezamenlijke inspanning van werkgevers, vakbeweging en regering die het accent hebben gelegd op jeugdwerkplannen en scholing. MARGA RIJERSE teit komt steeds meer in help1 gedrang". Elsevier complimenteert prins Claus naar aanleiding van zijn komende zestigste verjaardag. „Het allerknap ste van Beatrix is dat zij Claus gekozen heeft. Hij biedt dingen die zij niet heeft. Een ongelooflijk ver standig man, een haarscherp analyticus, koel. De beste be schermengel van het huis van Oranje". Elders verde digt minister Deetman zijn beleid. Over de bezuinigin gen op het speciaal onder wijs: „Al decennia speelt de kwestie dat wij zoveel moge lijk kinderen in het regulie re onderwijs willen opvan gen. Zorgverbreding is één van de doelstellingen van de wet basisonderwijs. Maar wij raken steeds verder van die doelstelling af. Dan moet je puur onderwijskundig toch constateren dat er iets fout zit?" Het blad gaat in op de nieuwe ABP-affaire. Coördi nator Haak van het Neder lands Verbond van Huur ders: „Als een huurder voelt dat hij echt belazerd is door een grote belegger of een pensioenfonds, en de ver huurder weigert terug te be talen, dan houdt de huurder gewoon de hand op de knip. Dergelijke machtsmiddelen heeft de huurder". Televisie- presentator Adriaan van Dis zegt in een interview: „Ik laat mij heel trouw meesle pen door spanning en sensa tie. Eerlijk gezegd denk ik niet dat ik zo'n goede televi- siesmaak heb. Allerlei din gen waarnaar je niet schijnt te mogen kijken, vind ik ge weldig. Derrick, dat vind ik poep-spannend". De Haagse Post beschrijft hoe de werkweek van prins Claus eruit ziet. „In het mi lieu van de ontwikkelingssa menwerking zingt men de lof over de kennis van za ken van de prins, waaraan iemand *als Eegje Schoo niet kon tippen". Het omslagarti kel beschrijft hoe ook kra kers zich uiteindelijk kun nen ontpoppen als carrière makers. „Wat ik in de kraakbeweging heb geleerd, praten, schrijven, lobbyen, dat kan ik nu allemaal goed gebruiken". Voorts een in terview met de beroemde acteur, auteur en wereldbur ger Peter Ustinov. „Ik ben veel banger voor de Ameri kanen dan voor de Russen. De Amerikanen zijn als een rivier die buiten zijn oevers treedt, die zijn eigen niveau zoekt, ook op plaatsen waar dat gevaarlijk is. De Russen hebben een ingebouwde his torische zin die hen als een kiel stabiliseert". Elders deze ontboezeming van Hedy d'Ancona: „Als je altijd hebt moeten rennen, racen en scharrelen om werk, kinde ren en liefdes te kunnen combineren, kom je er let terlijk heel vief uit tevoor schijn. Een goed soort trai ning. Meersporigheid heeft zo zijn voordelen op den lan ge duur. Wat dat betreft vind ik het een vrolijke tijd". Vrij Nederland praat met de langgestrafte Stanley H., vice-voorzitter van de Vere niging voor Gedetineerden, over de ontsnapping uit de Scheveningse gevangenis. „Vergeet niet: er is nog een paar miljoen zoek in de Van der Valk-zaak. Als je over zulke grote bedragen komt te spreken, wie zou er dan niet zwichten? Wanneer je hier als bewaker werkt en je verdient alsmaar minder door die bezuinigingen, dat is toch ook corrupt?" Elders in het blad praten de we reldkampioenen schaken Kasparov en Karpov over elkaar. De laatste: „Ik pro beer mij niets van zijn emo tionele gedrag aan te trek ken. Ik kijk niet eens naar hem. Stel je voor, als ik dat wel zou doen, zou ik hele maal niet meer aan schaken toekomen. Ik heb geleerd om dat gedrag te negeren en uitsluitend tegen het bord te spelen". De eerste: „De strijd om de wereldtitel is door Karpov tot een soort fetisch gemaakt. Zo belangrijk was het duel voor hem, dat het leek alsof het om een strijd van leven en dood ging. Ik heb dat persoonlijk altijd on juist gevonden, maar ben be reid hem met gelijke munt terug te betalen". Ook een interview met de componist Otto Ketting met wiens nieuwe opera volgende maand het Amsterdamse muziektheater wordt inge wijd. „Er wordt de laatste ja ren steeds meer moderne muziek in Nederland ge schreven, waarvan het me rendeel na de première in een la verdwijnt. Het muziekleven wordt alsmaar grijzer, een brei. De orginali- In De Tijd een gesprek met één van de actievoerders dier tijdens de wereldkampioen schappen dameshockey het veld hebben beklad. „Je kunt demonstreren, affiches voor de ramen hangen, maar je kunt ook een bedrijf aan pakken, bekladden, de rui ten ingooien, of het in de fik steken. Ik vind dat allemaal goede middelen, ja". Elders aandacht voor de wijze waarop minister Brinkman de zachte sector ontmantelt. Algemeen secretaris Veringa van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn: „lng het sociaal-cultureel werk is de verhouding beroeps kracht-vrijwilligers nu éénl op vijftien. Als je die ene kracht ook hog halveert, verdwijnt de structuur. De opstelling van Brinkman is' in feite een belediging van de beroepskrachten en van de functie van hun werk in de samenleving". Ook wordt, gepraat met de Haagse advo caat Jan Hofdijk, raadsman van de gedetineerdenvereni ging in de Scheveningse ge vangenis. „Je hoeft niet per se het regime in de gevange nis heel streng te maken om de mensen binnen te hou- s den. Ik denk, en zie en hoor ook veel anderen zeggen, dal een verruiming van de lee-l fruimte in de gevangeni zelf uiteindelijk vaak oo] een veiliger gevangenis bin nen en buiten oplevert. Als het binnen niet langer gezel-I lig is, willen er meer mensen weglopen". Het omslagarti kel gaat over de kerk in Ni caragua en het blad heeft een special met alles over] het nieuwe theaterseizoen. De Groene Amsterdammer! vraagt zich af of minister! Deetman gek is geworden.f „Als doekje voor het bloeden I heeft hij de basisscholen 501 miljoen in het vooruitzicht f gesteld om speciale hulppro-' gramma's te ontwikkelenJ Een discriminerende onder-te neming. Uit pedagogisch^ oogpunt is het uiterst scha delijk om kinderen om de haverklap apart te roepen, Zoiets stempelt hen tot uit^ zonderingsgeval, wat diep doorvreet in de kinderziel' Kritiek in het blad op de r „stuitende" manier waarop I socialistische kroonleden in de SER meestemmen met bezuinigingen op uitkerin* gen. PvdA-kamerlid Elskê ter Veld: „Pogingen om meer invloed op ze te krijjl1 gen, liiken tot mislukken ger n doemd. We willen ook niete meer greep, want hoe sterr,e ker je invloed op ze probeert te krijgen, hoe meer ze hun onafhankelijkheid gaan pro fileren". Elders het relaas 9 van onderzoeker Willem defe Haan die heeft gesproken met een aantal vermogens delinquenten. „Uit het on derzoek blijkt dat justitiële ai afschrikking (de pakkans) alleen effect sorteert bij mensen die echt iets te ver liezen hebben wanneer ze in de kraag worden gevat. Voor het merendeel der on-S' dervraagden blijkt de pak kans geen rem te zijn. Hel: versterken van het politie-Ir en justitie-apparaat zal danje! ooi; weinig effect sorteren". Hervormd Nederland sig naleert ontreddering binnen' de christelijke gereformeer- de kerken. Eén van hufijjij voormannen, prof. A.Ruiter: „In de dierenboerderij van George Orwell namen de, n varkens de macht over. Bij ons is het nog erger. Hier hebben de ezels de macht 1 gekregen". Elders een ge-; sprek met de vrouwelijke predikant Dina Geels. „Veel vrouwen, onder wie ikzelf, voelen zich bijzonder aange trokken tot het pastoraat. Ik' werk sterk op mijn intuïtieiw reageer spontaan en primair, durf mijn eigenheid toe te laten, waardoor mensen zich' v veilig voelen". Ook wordt 1 gepraat met de vermaard!» theoloog Hans Küng. „Het is me duidelijk geworden dat mensen die weliswaar het-^ zelfde christelijke geloof 15 hebben als ik, in een andere ig wereld en in een andere tijd a kunnen leven. Dat maaktal wederzijds begrip net moeilijk als toen de opvat-, g tingen van Luther en het /c rooms-katholieke systeem si van de middeleeuwen tegen- e over elkaar stonden". Een e interview tenslotte met moeder van een al elf jaar r. vermist meisje. „Zonder op? ie lossing kan dit nooit slijtenidr Soms vraag ik me af: kun.-; ei nen de daders nou niet g$i| Ih woon anoniem een briefje' ré sturen? Hoeven ze zich niet >t bekend te maken. Dan we-,Jw ten we tenminste iets'

Leidse Courant | 1986 | | pagina 4