De Lindehoeve dicht Baard eraf voor Thaise vluchtelingen Altijd zon met een sungalow CeidactSomont LISSE BOUWT VOOR N OORD WIJKERHOUT I Noord wijk huldigt kampioene Triathlon Subsidie voor Werkprojekten op de tocht NelliCooman: geen kaas uit het vuistje BEIDEN OMGEVING DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 PAGINA 15 LISSE De gemeente Lisse zal in de periode tot 1990 honderd woningen uit de bestaande woningbouwvoor- aad en de nieuwbouw toewijzen aan Noordwijkerhout- |U kandidaten. Dat zijn de gemeentebesturen van Lisse Noordwijkerhout met de provincie Zuid-Holland )vereengekomen. Deze maand zal een overeenkomst gorden getekend waarin de afspraak officieel wordt j vastgelegd. Ambtenaren van, beide gemeenten zullen la/erder uitwerking geven aan de regeling, zodat de ver- leling op een rechtvaardige manier kan plaatsvinden. )it jaar nog zullen 20 Noordwijkerhoutse woningzoe- <enden in Lisse een woning toegewezen krijgen. In 987 zijn dat er 30. in 1988 ook 30 en in 1989 worden dat :r zelfs 40. In januari 1987 zal worden nagegaan of de egeling naar tevredenheid werkt. Dat zal vervolgens •lk half jaar worden bekeken. Lisse voldoet op deze aan de provinciale taakstelling. Pand gesloopt VOORHOUT De vrijstaan de woning aan de Herenstraat 7 in de nabijheid van de Na- gelbrug zal binnenkort wor den gesloopt. De bewoonster, mevrouw G. van Steyn, zal het pand op korte termijn ver laten. In februari '84 besloot de raad al tot aankoop van de grond om de verkeerssituatie vanaf de Nagelbrug die de toegang vormt van het dorp, te kunnen verbeteren. Het provinciaal bestuur moet hiervoor wel zijn financiële medewerking verle nen. Het pand zal op kosten van de gemeente worden ge sloopt. De kosten bedragen ruim 11.000 gulden. Triathlon Haaswijk op tv OEGSTGEEST De af- gelopen weekend gehou den kwart-triathlon in de Oegstgeester wijk Haas- wijk wordt zondag 7 sep tember door Omroep Rijnland op het televisie kanaal van BRT II uitge zonden. Een cameraploeg heeft opnamen gemaakt in Oegstgeest. Niet alleen van de triathlon maar ook van de culturele ma nifestatie en Oud-Poel geest worden beelden uitgezonden. De uitzen ding begint om 19.00 uur. Spoorweg overgangen twee uur dicht SASSENHEIM Drie spoorwegovergangen in Voorhout, Sassenheim (bij Sikkens) en Noordwijker hout zijn gisterochtend van tien tot twaalf uur gesloten geweest. De stremming werd veroorzaakt door een trein met motorstoring; daardoor trad de zogenaamde blokbe- ■veiliging in werking. De po litie heeft het verkeer tussep de gesloten slagbomen heen geleid. De trein is naar Lei den gesleept. Duitser gered WASSENAAR De red dingsboten Juliana uit Hoek van Holland en Ber nard van Leer uit Scheve- ningen hebben gisteren een 60-jarige Duitse zeiler gered voor de kust van de Wassenaarse Slag. De Duitser was al enige dagen in nood. maar gaf steeds een verkeerde positie op, waardoor de reddingsbo ten hem niet konden vin den. Uiteindelijk werd hij giste ren gezien door een strandtenthoudster, waar na beide boten de Duitse boot vonden en naar Sche- veningen sleepten. Kluis opengebrand, inhoud onaangeroerd ALPHEN AAN DEN RIJN Inbrekers hebben de vorige nacht veel werk gemaakt van het openen van een kluis van het gara gebedrijf Braam aan de Koperweg in Al phen, maar lieten de inhoud uiteindelijk on gemoeid. De dieven verschaften zich toegang via een bovenlicht, nadat ze eerst de alarm- instalatie onklaar hadden gemaakt. Om bij het bovenlicht te komen hadden zij een hoe veelheid banden van het bedrijf op elkaar gestapeld. Ook voor het openbranden van de kluis werd gebruik gemaakt van ter plaatse aanwezig materiaal. Kennelijk was de kluis te heet geworden of werden de inbrekers ge stoord, want hoewel de deur open was wer den geld en waardepapieren niet aangeraakt. LEZINGEN OVER PSYCHO-ANALYSE LEIDEN Lezingen over psycho-analyse en haar in vloed op andere disciplines worden gehouden in het Cen traal Voorzieningengebouw aan de Cleveringaplaats 1. Aanleiding voor de voordrach ten is het feit dat Sigmund Freud in 1886 zijn privéprak- tijk opende in Wenen. Bij de ontwikkeling van zijn psycho analytische theorie werd Freud geïnspireerd door zijn ervaringen met patiënten. In totaal worden negen voor drachten gehouden. De laatste lezing wordt maandag 10 no vember gehouden. Voor meer informatie: tel. 148333, toestel 3665. FINANCIËLE CHAOS BIJ VOORSCHOTENS JONGERENCENTRUM VOORSCHOTEN Het jongerencentrum De Lin- denhoeve is met onmid dellijke ingang gesloten. Aan het begin van de commissievergadering welzijn legde de voorzitter van het bestuur van het jongerencentrum gister- avond een verklaring af over de sluiting. Volgens het bestuur gaat het om |een tijdelijk sluiting Voorzitter F. van der Zant constateerde bij zijn aantre den op 1 mei van dit jaar een grote financiële chaos en dat was reden voor het bestuur om direkt met de gemeente te gaan praten. Enige weken gelegen bleek het financiële tekort opgelopen te zijn tot ongeveer 70.000 gulden. Het bestuur besloot' daarop met algemene stemmen het jon gerencentrum te sluiten. „De Lindehoeve leefde nog in de zeventiger jaren. In die tijd werd de Lindehoeve door honderden jongeren bezocht, maar nu ligt dat anders. Er waren medewerkers die ver boven de leeftijd zijn. De Lindehoeve is bedoeld voor jongeren tot maximaal 25 jaar, maar de oudere „hap" uit de zeventiger jaren maakte er een eigen speel tuin van", aldus voorzitter Van der Zant. De sluiting van de Lindehoe ve is tijdelijk, dat is althans de wens van het bestuur. Men wil in alle rust en in overleg met de gemeente trachten een toekomstplan te ontwikkelen, waardoor het jongerencentrum weer de plaats krijgt welke het toege dacht werd bij de stichting. In de visie van het bestuur is er wel degelijk een basis voor jeugd- en jongerenwerk in Voorschoten zoals door De Lindehoeve wordt voorge staan, gezien de ongeveer 2.000 jongeren in Voorscho ten, die binnen die groep vallen. De jongeren bleven weg, omdat de dienst uitge maakt werd door een groep oudere jongeren, die niet be reid bleken om zich aan te passen, aldus het bestuur. Het tekort van 70.000 gulden is onder meer ontstaan door een overschrijding van 12,5 procent van de begroting op de post organisatie en de in komsten uit de bar, die ver achter gebleven zijn bij de begroting. EREPENNING VOOR CARLA KRAUWEL kelnieuwe koepel werd ont vangen. Loco-burgemeester J. Bedijn en de wethouders A. E. Admiraal en V. S. J. M. Sal man waren bij deze ontvangst aanwezig. Bedijn memoreerde de sportprestaties waarvoor aan de Noordwijkse de kampi oenstitel was toegekend: 4 ki lometer zwemmen, 180 kilo meter fietsen en dan nog eens 42.000 meter hardlopen. De wethouder maakte gewag van i dat iemand wegens buitenge- een fantastische prestatie. „U I' wone sportprestaties in de fon- bent en geweldige vrouw". n- NOORDWIJK De Nootdwijkse super-athlete Carla Krauwel, die op 16 augustus in Almere beslag r wist te leggen op de karn at pioenstitel bij de dames in het Open Nederlandse "l Kampioenschap Triathlon, is gistermiddag in de raadzaal gehuldigd. Het was voor de eerste maal. Als blijk van hulde en waarde ring overhandigde de loco burgemeester namens het ge meentebestuur de bronzen ere-penning van de gemeente aan Carla Krauwel, alsmede een geschenk onder couvert. In zijn hulde betrok wethou der Bedijn ook de Noordwijker Th. Steenvoorden, wachtmees ter le klas bij de cavalerie te Amersfoort. Deze had in de zwaar bezette kamp (600 deel- nemrs) de twaalfde plaats ver overd. Bedijn zwaaide hem lof Onder het toeziend oog van de ministers Smit-Kroes, Van den Broek en De Korte trekt minister Ruding éèn van de loten. WASSENAAR De loterij van het Rijnlands Lyceum heeft meer dan 30.000 gulden opgeleverd. Het geld komt ten goede aan het scholenadoptie plan van de Stichting Vluchte ling, dat het geld zal aanwen den voor onderwijs in vluchte lingenkampen. Omdat er meer dan 15.000 loten zijn verkocht, ging de 15-jaar oude baard van de wis- en natuurkunde leraar Goderie er af. Kapper Henk de Greef klaarde dit karwei ten overstaan van de schoolbe volking, die deze week het 50- jarig bestaan van de school viert. De ministers Smit-Kroes, Van den Broek, De Korte en Ru- ding (allen hebben kinderen op het Rijnlands Lyceum) en de ambassadeur van Thailand trokken onder toeziend oog van notaris Den Hartog de prijzen die waren uitgeloofd. De Wassenaarse middenstand had de prijzen beschikbaar ge steld die varieëerden van een flesje parfum tot een retourtje Bangkok. De opbrengst van alle andere georganiseerde activiteiten wordt eveneens bestemd voor de vluchtelingen in Thailand. Een openbare veiling van al lerlei kunstwerken bracht nog eens 5000 gulden op. Uiteinde lijk hopen de organisatoren van deze actie 50.000 gulden bijeen te vergaren. Vrijdagmiddag vindt er in het kader van de lustrumviering in de school een talkshow plaats. Deelnemers zijn Wim Borsboom (voorzitter), Maijan Berk, Wilma Cornelisse, Prof. Mr. I. Diepenhorst en Frits Spits. Op zaterdagmiddag en - avond worden de activiteiten afgesloten met een reünie van oud-leerlingen. toe en overhandigde hem de enveloppe van de gemeente. „Thomas staat in de Defen siekrant" vertelde een enthou siaste voorzitter L.P.M. van Kersbergen van de Sportraad Noordwijk. Hij onderstreepte de lof van de wethouder nog eens dubbel. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik aandacht te vragen voor de in dividuele sporters, onder meer bij de subsidieverlening. Beide athleten kregen een cadeau bon van de Sportraad. Bejaardentehuizen kunnen geen nieuwe bewoners meer opnemen LEIDEN De komende vijf jaar kunnen de bejaardente huizen in de grote steden nau welijks nieuwe bewoners op nemen. De plaatsen die vrijko men worden geheel in beslag genomen door de bejaarden die gedwongen worden van het ene naar het andere tehuis te verhuizen. Een nieuw fi nancieringssysteem is er de oorzaak van dat met name in de grote steden verschillende tehuizen moeten sluiten. De bewoners die geherhuisvest moeten worden, krijgen voor rang. LSB-directeur R. Rij- kers-Meinen meent dat de mensen op de nu al lange wachtlijsten nog langer zullen moeten wachten. „Voor hen is de komende vier tot vijf jaar geen plaats meer". Rijkers- Meinen verwacht dat de situa tie voor de bejaarden er de ko mende jaren alleen maar slechter op wordt gezien de toenemende vergrijzing. Op dit moment zitten 140.000 ou deren in een verzorgingste huis. De verwachting is dat over 50 jaar 400.000 mensen een beroep zullen doen op het bejaardentehuis. Het rege ringsbeleid om ouderen zo lang mogelijk thuis te laten wonen en verzorgen is onbe taalbaar,* aldus de LSB-direc teur. LISSE De gemeenten Lisse en Hillegom willen de subsidies aan de Stichting Werkprojecten Hil legom/Lisse afbouwen. Als de adviezen van de college's van B en W door de gemeenteraden worden opgevolgd houdt dat in, dat vanaf 1989 geen subsidie meer aan de Stichting wordt verstrekt. In 1983 werd besloten dat van zowel door de gemeente Lisse als de gemeente Hillegom een subsi die zou worden toegekend van - 10.000 gulden. Dit mede omdat de stichting was opgezet om - plaatselijk invulling te geven aan - het regionaal arbeidsplaatsen plan. De doelgroep in dat ver band was werkloze jongeren. Het college van B en W van Lis- se constateert dat de stichting "•nog steeds bepaalde problemen kent. Zo heeft de bestuurscrisis aan 1984 afbreuk gedaan aan het funktioneren van de stichting in de beginperiode, doch dat sinds het aantreden van een nieuw be stuur de Stichting thans admini stratief en bestuurlijk goed funk- tioneert. Met betrekking tot de husives- ting wordt opgemerkt, dat het pand in de Hillegomse Kerk straat moest worden verlaten omdat dit in slechte staat ver keerde. Men verhuisde naar de Molenlaan, alwaar nog een aan tal voorzieningen gepleegd moe ten worden. Ten derde consta teert het college dat het moeilijk blijkt om vrijwilligers te werven om de projekten te bemannen, doch ondanks dat heeft men een aantal projekten opgezet en draaiende gehouden, waaronder het hergebruikprojekt de winkel; het bosprojekt en de dienstverle ningscentrale. Overigens heeft de stichting een beleidsnota het licht doen zien waarin men onder andere dere werklozen; WAO-ers en licht gehandicapten alsmede (huis)vrouwen, etnische minder heden eng edetineerden. De vor ming en scholing van de groepen zal aktief ter hand worden geno men en de stichting is voorne mens om nieuwe aktiviteiten op te starten, zoals een kaarsenma kerij; administratief centrum enb ewaakte fietsenstallingen. Het subsidiëren daarvan vindt de gemeente Lisse niet verant woord. De gemeente subsidieert namelijk hier ook al in andere richtingen zoals het VJV, het Al- fabetiseringsprojekt en de School voor Volwassenen. Uit overleg met de stichting is verder naar voren gekomen dat voor 1987 een subsidie van 14.000 gulden nodig zal zijn (7.000 gulden per gemeente)- om de begroting slui tend te maken. Het college van Lisse stelt de raad voor om daar in toe te stemmen, alsmede in schrijft dat de aandacht thans een subsidie van 3.500 gulden ook gericht gaat worden op ou- voor 1988. De sungalow, een luxe bungalow met glazen dakdelen. ALPHEN AAN DEN serre met veel glas die de RIJN Met de nieuwe zonnewarmte „sungalow" van de Stich- Wethouder G.P van As ting Wonen van Morgen kan altijd worden geprofi- teerd van zonnewarmte, zowel in de zomer als in de winter. Centraal in de woning staat het zoge naamde solarium, geen elektrische kunstzon in dit geval, maar een soort slaat vrijdagmiddag de eerste paal voor de bouw van tien van deze sunga- lows in Ridderveld II, aan Manden vlechter Marke tenster. De Stichting Wonen van Mor gen wil woningen bouwen die passen bij de maatschappelijke ontwikkelingen van deze tijd. Uitgangspunt bij de sungalows is dat de zon een consumptie goed is geworden. Het Neder landse klimaat wordt zoveel mogelijk ontvlucht door va kantiegangers en overwinte raars, die de zon opzoeken. De sungalow is opgezet met de be doeling optimaal te profiteren van alle heldere dagen. In het solarium kan de temperatuur op een heldere winterse dag oplopen tot boven de 25 gra den Celcius. In de zomer kun nen er dakdelen worden geo pend om de temperatuur niet te hoog te laten worden. Ver der is het mogelijk een subtro pische beplanting aan te bren gen in het solarium door de vloer gedeeltelijk open te la ten. De sungalow heeft, door de aanwezigheid van het sola rium, een extra grote woonka- LEGO Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de In- tèrtoys speelgoedwinkels wordt een LEGO-bouwwed- strijd gehouden. Er zijn 220 hoofdprijzen, waaronder rei zen naar LEGO-land in De nemarken. Tussen komende zaterdag en zaterdag 13 sep tember kunnen kinderen van 5 tot 12 jaar oud hun werk stukken inleveren bij de win kels van Van Brussel aan de Haarlemmerstraat in Leiden en in De Winkelhof in Lei derdorp. Iedere inzender krijgt een waardebon voor een pannekoek die kan wor den besteed in het pannekoe- kenhuisje in de Leidse Hout. Modelspoor In Katwijk wordt zaterdag een atelier en showroom voor modelspoor geopend. Liefhebbers van modelspoor kunnen vanaf die dag terecht op de Dahliastraat 1 in Kat wijk aan den Rijn. Produktenshow Volkstuinvereniging Voor schoten houdt zaterdag en zondag een produktenshow in het clubgebouw aan het Tuinderspad in Voorschoten. De show wordt zaterdagmor gen om half elf geopend door welzijns-wethouder L.L. Marselis. Tot negen uur 's avonds kan men vervolgens op de show terecht. Op zon dag is het clubgebouw van tien tot vier uur open. De show is één grote etalage van prod uk ten die door de tuin ders worden geteeld. Tevens zijn er talrijke groente-, fruit en bloemencomposities te zien. K&O In de Don Bosco Mavo in Sassenheim kunnen belang stellenden zich op maandag avond informeren over en inschrijven voor de cursussen van K&O. In Sassenheim kan worden gekozen uit: cal- ligrafie, papiervouwkunst, Nederlandse letterkunde, wat is antiekEngels, Frans, Spaans, Italiaans, model spoortechnieken en kleding maken. Alle cursussen begin nen op maandag 22 septem ber. De informatieve bijeen komst begint om zeven uur en duurt tot negen uur. Informatie IVN In het informatie-uur van de Belangenvereniging voor Ge handicapten IVN is een wij ziging aangebracht. Voortaan wordt dit informatie-uur ge houden op de 2e donderdag van de maand van 11.00- 12.00 uur, en op de 4e don derdag van de maand, maar dan van 15.00-16.00 uur. Plaats van de zitting is 't Trefpunt, Schoolstraat 2 in Noordwijk. Missiegroep De in Zoeterwoude bestaan de missiegroep „Zuidhof", ge leid door het echtpaar Lange- laan, houdt morgen een kaartavond ten bate van de Zoeterwoudse missionarissen. In „Don Bosco" aan de Zuid- buurt se weg 58 weg kan van af 20.00 uur volop worden geklaverjast en gekruisjast. Tien minuten te laat arriveerde Nelli Coo- man gisteren in de Zui- velkeuken in Leid- schendam om daar ,,de snelle kaassnack" ten doop te houden. De promotie van de „kaassnack" moet het kaasverbruik in ons land opstuwen naar nieuwe records. De jarenlange cam pagne voor „kaas uit het vuistje" heeft in middels bewerkstelligd dat een beetje gast vrouw geen borrel meer durft te serveren zonder een schaal gele hompjes op tafel te zetten. Ook de hoe veelheden kaas die uit het vuistje worden ge consumeerd tijdens het buis-kijken, zijn zo groot geworden dat er echt niets meer bij kan. Maar waarom, zo vraagt het Nederlands Zuivelbureau met recht, zou men het eten van kaas beper ken tot buis- en borre luren? Bij de koffie, de thee, tijdens een pick nick, vóór en na het sporten, op het werk, tijdens de vrije uurtjes op al dat soort mo menten gaat een kaas hapje er ook prima in. Met advertenties in tijdschriften en een boekje dat 300 kaas snack-recepten bevat, wil het Zuivelbureau hierop de komende tijd de aandacht vestigen. En gisteren dus met Nelli Cooman, die ove- duct is. „Ik gebruik het wel eens als ingrediënt in bepaalde gerechten, maar om nou zomaar een stukje kaas te rigens zelf geen echte gaan eten nee, dat liefhebber van het pro- is niks voor mij". LEIDEN Ondertrouwd: T. T. M. Palstra en J. M. van Blijswijk, J. M. Goddijn en C. M. Collé. J. A. J. Lod der en A. M. van Busschbach, C. R. Landeek en C. H. M. van Kins, J. Jelders en A. J. M. Zwart, P. W. Tub- bergen en jonkvrouw J. B. A. de Mu- ralt, M. H. M. Duijnstee en Z. H. ba rones van Imhoff, L. Paauw en L. van der Steen. Geboren: Vincent zv. R. J. Heems kerk en M. H. J. de Ridder. Niels Sandfeld zv. E. S. Hansen en I Wiersma, Maarten Johan Philip zv J. P. Disseveld en M. C. G. van der Zwan, Conny Nicole dv. A. G. Oli vier en A. van der Oever, Fenna Martha dv. F. C. M. Wegman en N W. van Tilburg, Timothy Peter zv. J G. Deahl en F. K. Boertje, Marine dv. W. J. Plug én J. G. Barnhoorn, Gui- do Johannes zv. J. J. M. van Ingen en A. F. Steenweg, Ricardo Abramo zv. H. A. de Jong en G. Poel, Janne- ke dv. C. Ravensbergen en M. de Mooij, Nicole Gerda dv. C. B. A. Ho- gervorst en A. S. M. Kindervater, Ja cobus zv. J. Guijt en I. Messemaker, Jacob zv. J. Ouwehand en A. A. van Duijn, Jacobus Pieter zv P. H J. Dickhoff en M. C. T. van der Wiel, Tommy zv. K. P. J. J. Wijnands en T. Oranje. Ilona Helena Ruth dv. L. T C. Speet en W. S. van Leeuwen. Alain Olivier zv. A. J. van der Poort en M. B. L. M. van Dijck, Daniël zv. G. J. S. Rewijk en M. Davidson, Ru ben Gerard zv. J. F. A. Pannekoek en G. van Ark, Johanna Neeltje dv. A. D. Ouwehand en A. Berkheij, Jo han Maurits zv. N. P. Geelkerken en J M. Uittenbogaard, Burgak dv. E. Sen en M. Yagin, Jan Willem zv. D. W. Gesink en B. J. van der Veer. zv. L. van Egmond en S. den Hartog, Mar- loes dv. K. Guijt en G. M. Scheepma ker, Hester dv. B. Verstraaten, Wille- mijn dv. D. van Duijn en A. P. Zwaan, Denise" dv. B. H. J. Kaptijn en J. P. H. Hoogervorst, Jakob Dou- we zv. H. A. van Manen, Danny Ja cob Pieter zv. C. J. N. van der Kroft en M. J. van Kesteren. Linda Helena dv. W. J. M. Kraan en S. E. M. Jan sen, Louise Cornelia dv. H. J. van der Valk en G. J. van Klaveren, Hans zv. H. van den Bosch en M. M. Wijnands, Patrick zv. J. de Vreugd en A. C. J. Varkevisser. Overleden: M. Tensen, geb. 8-9-1917, man; J. A. Nieuwenhuis. geb. 6-8- 1911. man; S. H. Gerritsen, geb. 31-1- 1921, vrl., geh. gew. met J. M. Quel- horst; C. J. van den Berg, geb. 17-7- 1920, man; J. A. Lamboor, geb. 2-3- 1927, man; C. A. van der Maat, geb. 28-3-1906, vrl., geh. gew. met H. F. Klein; H. Kizin. geb. 28-7-1986, man; J. Marks, geb. 20-5-1910, man; E. C. Jonk, geb. 29-7-1899, vrl.; M. Meijers. geb. 20-12-1909, vrl., geh. gew. met J. Kooreman; J. A. Jansen, geb. 2-4- 1924, vrl., geh. gew. met H. van der Lans; K. H. Renes, geb. 31-8-1943, man; J. G. Bremer, geb. 31-3-1941, man; P. Blansjaar, geb. 10-4-1912, man; M. M. Stevens, geb. 15-4-1908, vrl.; P. POls, geb. 5-11-1911, man; J. van Klaveren, geb. 22-2-1902, vrl.; P. H. van Wissen, geb. 2-11-1908, man; M. van der Zwan, geb. 14-4-1930, man; J. Kuivenhoven, geb. 29-4-1945, vrl., geh. gew. met H. Kamping; M. Hemerik, geb. 5-11-1897, vrl., geh. gew. met A. Disseveld; A. L. A. Wil- lebrand, geb. 25-1-1908, vrl., geh. gew. met A. Martijn; T. Oosterom, geb. 30-12-1916, man; B. Italiaander. geb. 3-5-1914, man; J. H. Bosch, geb. 21-1-1915, man; A. H. van der Laken, geb 6-11-1918, vrl., echtgen. van W. L. Giesbert; P. J. Bakker, geb. 24-5- 1926, vrl., echgen. van C. A. van Maurik.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15