Monumentale serie over „Peter de Grote"door concurrentie snel op buis kADIO/TELEVISIE CcidócSowuwt DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 Leven van Troelstra als musical op radio Tekstschrijver/cabaretier Jaap v.d. Merwe heeft er met het biografische diepgraven mee zo'n vijftien jaar aan gewerkt om tot een I musical te komen over leven en werk van de socialistische voorman Pieter Jelles Troel- I stra. Als advocaat te Leeuwarden gestart ont- j Wikkelde hij zich tot een bewogen socialist, een kleurrijke politicus, die aan het eind van I dé vorige eeuw aan de wieg stond van de SDAP, de sociaal-democratische arbeiders partij, de voorloper van de PvdA. Toen v.d. Merwe uiteindelijk gereed kwam, bleek de VARA niet over voldoende middelen te beschikken voor uitzending. KRO-radio ont fermde zich er over en gaat dit werk in vijf de len uitzenden, te beginnen vrijdagmiddag om drie uur op radio 2. Amster damse studententonelisten hebben toegezegd deze musical in de komende zomer op het repertoire te nemen. Het krijgt op de radio de vorm van een nagespeelde lezing, gedaan door acteurs van naam, zoals Gees Linnebank in de rol van Troelstra en Hedy d'Aneona als zijn vrouw, de schrijfster Nienke van Hich- tum van „Afkes tiental". Naar aanleiding van werkelijk plaats gehad hebbende gebeur tenissen bouwt v.d. Merwe dit levensverhaal op. Zo laat hij de vrouw in de vorm van een sprookje vertellen hoe Troel stra na zijn overstap in de poli tiek in Den Haag terecht kwam. Zijn revolutionair élan daar bracht hem niet alleen in problemen met het wettige ge zag van die dagen, maar ook met zijn geestverwanten. Zijn emotionele aard was daar niet helemaal vreemd aan. Uit de pen van Jaap v.d. Mer we vloeide een soort volksope ra, bezet met personages die recht voor hun raap hup me ningen eruit gooien. Zo heet het parlement de duurste pop penkast en kwebbelelement van Nederland. Mensen die het met Jelles niet zien zitten noemen hem Troebelstra. Jaap v.d. Merwe werkte vijftien jaar aan zijn musical „Troel stra". TURKSE POLITIE GEEFT FILMBANDEN AAN EO TERUG HILVERSUM De Turkse politie heeft de in beslag tenomen filmbanden van een televisieploeg van de Ivangelische Omroep teruggegeven, zo is door de EO meegedeeld. De banden zijn dinsdag overhandigd aan de Amerikaanse ex-astronaut Jim Irwin, die in Turkije een expeditie leidt op de berg Ararat, op zoek naar de overblijfselen van de Ark van Noach. De luchtopnamen van de berg Ararat werden het afgelopen weekeinde door de Turkse autoriteiten in beslag genomen, omdat er spionage mee bedreven zou kunnen worden. De twee man sterke reportageploeg van de EO kreeg korte tijd huisarrest opgelegd, maar mocht zondag weer naar huis terugkeren. De documentaire over de Ark zal 25 september worden uitgezonden. Mogelijk worden er vanavond al beelden van gegeven tijdens de EO-uitzen- ding „In de voetsporen van Edison" vanaf de Firato. James Irwin heeft zijn zoektocht naar de Ark van Noach voorlopig gestaakt. Hij kreeg geen toestemming om de berg Ararat te bestijgen. Consumentenbond keert zich tegen derde net DEN HAAG Invoering van een derde televisienet en uitbreiding van STER-zendtijd in zwevende blokken is voor de Consumentenbond niet acceptabel. Deze plannen kunnen leiden tot een verhoging van de jaarlijkse omroep bijdrage met ongeveer 25 gulden, zo reageerde de Consu mentenbond op de behandeling van de aangepaste Media wet in de TVeede Kamer. Volgens de bond is de voorgestel de financiering een onzekere zaak. Tegenvallende extra STER-opbrengst zal ongetwijfeld aan de consument worden gepresenteerd in de vorm van een verhoging van de om roepbijdrage, aldus de bond. Invoering van zwevende recla meblokken zal niet alleen leiden tot grote irritatie bij de kijkers, maar betekent volgens de bond tevens dat het om roepbestel nog meer afhankelijk zal worden van reclame gelden. Als adverteerders in de toekomst door allerlei tech nologische ontwikkelingen minder belangstelling krijgen voor STER-zendtijd zouden er grote financiële problemen kunnen ontstaan, die op de kijker zullen worden verhaald. Er draaft ook volk op, dat zich keert tegen kerk, kroeg, kroon en kapitaal. In dialoogvorm hoort men in deze musical de sociale strijd bezongen en be sproken worden, doorsneden met menig stukje liedwerk, zo als over Troelstra als advocaat voor de armoezaaiers, tegen woordig kansarmen: „Dat is het mooie in Troelstra's plei dooien. je komt er met je straf nog christelijk af". De combo van Henk van Dijk verpakt het geheel in prettige schettermuziekjes, tegelijk theatraal en tingeltangelachtig van toon. TON OLIEMULLER HILVERSUM De liefheb bers van de Britse familie-saga 'Penmarrick' konden vrijdaga vond extra lang genieten; de mensen die wat minder ge steld zijn op dit bombastische drama mochten zich dubbel vervelen. AVRO-tv draaide deze slecht bekeken serie dubbele afleveringen door om vrijdag vervroegd te kunnen starten met de NBC-produktie 'Peter the Great' en daarmee de BRT, zoals we al schreven, een slag voor te zijn. Het gaat om een prestigieuze serie die absoluut een grote kans maakt om de best bekeken drama-se rie van dit zomerseizoen te worden. De vierdelige mini-serie over het leven van de Russische tsaar Peter de Grote (1672 - 1725) is een epos dat om een aantal redenen 'uniek' ge noemd mag worden. Ten eer ste omdat de Amerikaanse filmploeg ruim zeven maan den in het hartje van de Sov jet-Unie mocht werken. Een tweede reden is de samenstel ling van de cast: grote namen als Vanessa Redgrave, Lauren ce Olivier, Omar Sharif, Mel Ferrer, Maximilian Schell, Ur sula Andress, Elke Sommer, Lilli Palmer, Jeremy Kemp en onze eigen Renée Soutendijk schitteren in de hoofdrollen naast 21 Russische acteurs. De rol van Peter -van kind tot grijsaard- wordt door vief ac teurs gespeeld. Een derde ar gument voor het pretentieuze predikaat vormt de budgeto verschrijding: 'Peter the Gre at' viel tien miljoen dollar duurder uit dan was begroot. De serie is gebaseerd op het gelijknamige boek van Robert K. Massie, die met dit werk een Pulitzer-prijs verwierf. De meer dan duizend scènes wer den stuk voor stuk op lokatie in Rusland, Oostenrijk en West-Duitsland opgenomen. Het overgrote deel van de se rie werd gedraaid in Suzdal, 180 kilometer ten noordoosten van Moskou. Het stadje, dat in 1204 gesticht werd, is een ar- chitektonisch monument uit de middeleeuwen, zodat het voor de vormgevers een fluitje van een cent was om het stadie geschikt te maken voor de scè nes uit vroegere tijden. De vormgeving was in handen van een decor-ontwerper van de Russische tv. In de produk- tietoelichting vertelt hij: „Aan het eind van de elfde eeuw was Suzdal belangrijker dan Moskou, omdat de toenmalige heerser, prins Vladimir Mono- makh, in het stadje resideer de". Bloedig Peter de Grote was de zoon van tsaar Aleksej Michailo- vitsj. Een bloedige paleisrevol te, veroorzaakt door een 'fami lie-ruzie', brachten Peter en zijn zwakzinnige broer Ivan onder regentschap van hun zuster Sofia. In 1689 pleegde Peter een staatsgreep en bracht zijn zus ten val, maar het zou nog zeven jaar duren -tot na de dood van Ivan- voor hij werkelijk de macht naar zich toe zou trekken. In 1696 behaalde hij zijn eerste militai re overwinning door de 'on neembare vesting' Azov te veroveren. Een jaar later trok hij 'incognito' naar West-Euro pa, waar hij zich onder meer in Zaandam de meest moderne scheepsbouwtechnieken liet aanleren. Door een opstand van de Strelizen moest hij voortijdig naar huis om orde op zaken te stellen, maar hij liet de Hollandse en Britse scheepsbouwers gewoon naar Rusland komen om zijn leger van de beste schepen te voor zien. Voordat Peter in 1725 stierf, voerde hij vele bestuur lijke hervormingen in. Her vormingen, die met veel bloedvergieten gepaard gingen en tot 1917 (de revolutie) een stempel hebben gedrukt op de Russische samenleving. De Amerikaanse mini-serie gaat diep op de historische aspek- ten in, maar vergeet zijn sme uïge privé-leven natuurlijk niet; de combinatie van triomf en tragedie maakte het levens verhaal van Peter juist zo ge schikt voor de tv-bewerking. Eén van de eerste vrouwen in Peter's leven was Anna Mons, de rol van Renée Soutendijk. Renée: 'Anna was een sterk karakter; Het was beslist geen vrouw die tegen Peter opzag of zich door hem liet gebrui ken. Uiteindelijk was ze wel één van de zovelen: hij ruilde Anna in voor Catherine, een rol die gespeeld wordt door de Duitse actrice Hanna Schygul- la". EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 EO 15.55 Recht door zee, serie evangeliserende program ma's rond het thema 'zee' 16.18 Het kleine huis, Ameri kaanse tv-derie met Melis- sa Gilbert, Dean Butler, Patricia Pearcy e.a. Afl.: Lieten leed(2) 17.00 Anders is ook gewoon, serie over kinderen en hun families in de verste uit hoeken van onze aarde. Afl.: Bosjesmannen voelen zich in huis niet thuis, over Namibië NOS 17.30 V26-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein buiten land, programma met bui tenlandse actualiteiten 19.00 Avonturen van Tom Edi son, Amerikaanse tv-film uit de serie 'Young peo ple's specials'. Met o.a. Marty Schaljo en George Brengel. De oude Tom Edi son vertelt over zijn bele venissen tijdens zijn jeugd 19.24 Ronduit Firato' 86: In de voetsporen van Edison, jongerenprogramma vanaf de Firato in de Amster damse RAI, waarin o.a. ge sprekken met jonge uitvin ders. Muzikale bijdrage van de Palata Singers uit Frankrijk. Presentatie: Jan van den Bosch NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Firato '86, spelprogramma vanaf de Firato, waarin vier kandidaten getest worden op hun kennis van radio- en televisie-techniek uit heden en verleden. Pre sentatie: Rob van der Spek 21.30 Marskramers (5), serie van zes programma's wqaarin Feike ter Velde spreekt met evangelisten uit de Derde Wereld 21.50 Tijdsein, actualiteitenru briek met aandacht voor het alcoholgebruik en - misbruik. Met onder meer een interview met staats secretaris Deesm waarin de gestarte voorlichtings campagne over alcohol aan de orde komt, Ir. W. van Dalen van het Consul tatiebureau voor alcohol en drugs en woordvoerder Van Rossum van de alco holproducenten zijn in de studio aanwezig. Tevens wordt een mlnldocumen- taire over het alcoholge bruik van vroeger en nu uitgezonden 22.20 Onbegrensde mogelijk heden (The golden land), documentaire over de mil joenen mensen die aan het einde van de 19e eeuw naar Amerika vertrokken om daar hun voorspoed en geluk te beproeven. Onder hen waren veel Joden NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 18.20 18.30 18.45 19.00 22.30 22.45 23.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Turken Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal AVRO Hoogtepunten uit 'De eer ste de beste'. Tom Blom en Walter tiemessen kijken terug op de meest specta culaire stunts van het afge lopen seizoen. Verder uit gebreide aandacht voor de ballonvaart van de Dutch Viking over de Atlantische Oceaan Hollywood wives (2). drie- delige Amerikaanse mini serie naar het gelijknamige boek van Jackie Collins. Met o.a. Angie Dickinson. Candice Bergen en Rod Steiger. Elaine Conti geeft een groot feest om haar man weer in de schijnwer pers te brengen. Voor de aanvang wordt ze betrapt op winkeldiefstal (slot: maandag) Simon8koop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Collem. Vanavond fragmenten uit 'Down and out Beverly Hills' van Paul Mazursky, met o.a. Bette Midler en Nick Nolte. 'El amor Brujo" van Carlos Saura, 'Big trouble in Little China' van John Carpenter met o.a. Kurt Russell en de nieuwste Nederlandse speelfilm 'De Wisselwach ter' van Jos Stelling, met o.a. Jim van der Woude en Johnny Kraaykamp sr. NOS Journaal De Haag Vandaag Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Weerbericht en programma- overzicht Kinderprogramma, met o.a. "Tik Tak' en 'Willy Fog'. Aan sluitend programma-overzibht Europa Countdown, poppro-, gramma met Adam Curry waarin speciale aandacht voor Portugal Weerbericht Europa Report Special, actue le documentaire Weerbericht en world watch Der Bettelstudent, opera van Carl Millöcker. Met o.a. Iwan Rebroff, Ursula Walozak en Danuta Paziukowna Sport Reports. Met o.a. de Pro-Tennis finale tussen Go mez en Jaite World Watch en weerbericht BRT 1 18.05 18.10 19.45 20.10 20.20 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de werkmieren De Snorkels, tekenfilmserie over kleine wezentjes die on der water leven. Dubbele afl.: Nat op het droge; Smurf je suf Manimals, Amerikaanse docu mentaire van Robin Lehman over vreemdsoortige huisdie ren in New York, zoals zeehon den. wolven, apen, krokodillen, bijen, tarantula's, ganzen enz. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- ne Cocquyt Juke Box, videoclips Uitzending door derden. Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroepvereniging Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunst-zakan De vierde verdieping (the fourth floor, slot), driedelige Britse politiethriller van lan Toynton. Met Christopher Ful- ford, Richard Graham, Ken neth Haigh e.a. De zaak wordt Miller en Collis uit handen ge nomen. Ze volgen Cavan en ontdekken wat Payne van plan is. Ze besluiten ook hem te volgen Panorama, actualiteitenrubriek Hotel, Amerikaanse tv-serle met James Brolin, Connie Sel- leca, Shari Belafonte e.a. Afl.: Transitations, met als speciale gasten Deirdre Hall en Robert Reed Journaal en Coda. Tango van F. Tarrega door Raphaëlla smits, gitaar 18.00 Mededelingen van de ONEM, vacaturebank 18.15 Ciné vacances, gevarieerd kinderprogramma met o.a. 'Nils Holgersson', 'Dare, Dare Motus' en 'De Smurfen' 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 L'aa dea aa, Franse speelfilm uit 1982 van Gérard Oury. Met o.a. Jean-Paul Belmondo, Ma rie-France Pisier en Rachid Ferrache. Tijdens de opkomst van het natlonaal-soclalisme bekent de coacrf van het Fran se voetbalteam aan een aardi ge dame. dat hij met tegenzin de Olympisphe speld In Berlijn gaat halen. Tot zijn schrik ziet hij de volgende dag zijn uit spraak op de voorpagina van de krant 21.40 Le monde du cinéma, filmru briek van Sélim Sasson 22.30 Journaal 22.55 Politieke uitzending TV 5 16.05 Le fils des alligators, tv-film 17.35 Aujourd'hul la vie, informatief magazine met ditmaal het tweede deel van een documen taire over sekten 18.35- Le Paris-Dakar la marche, documentaire 19.00 Feut pas rèver 20.30 Nieuws 20.35 Aujourd'hul la vie, cultureel magazine 21.30 Fun-board en acrobatisch skieën, documentaire 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Maurice Tourneur-cy- clus: Accusée, levez-vous, Franse speelfilm MUSIC BOX 17.00 (3 The Simon Potter Show, met een overzicht van de LP- en CD-top 20 18.00 (3 The Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 El The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 E The Nino Firetto Show (herh.) 21.00 E The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 E Off the wall, eigenzinnig weekoverzicht van Steve Blacknell (herh. van zaterdag) 00.00 E The shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show, met een nieuwe aflevering van de Gaz Top Running Trivia Quiz 02.00 E The Amanda Redington 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 E The Martin Buchanan Show 05.00 E The Simon Potter Show 06.00-07.00 B The shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Unter Gansegeiem und Ham- merköpfen, natuurdocumen- taire over de fauna van Noord- Jemen 16.45 Anna, Ciro Co., serie kinder verhalen uit Italië. Afl.: Een raar meisje 17.10 Kein Tag wie jeder andere, serie van dertienjeugdpro gramma's. AH. 3: De avontuur lijke reis van Robert en Ragna, over een fietstocht langs de oever van de Main 17.30 Jimmy und das furchtssme Geespenst (slot), driedelige beeldverhaal voor kinderen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Mein Freund Winnetou, tv-se- rie. Afl.: Vertrek 19.00 Detektivbüro roth, tv-serle. Afl.: Computers kennen geen collega's 19.57 Programmaoverzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Der Dauerbrenner, documen taire over een dag uit het poli tieke leven van Hans-Dietrich Genscher, de Westdultse mi nister van Buitenlandse Zaken 21.00 Der 7. sinn 21.03 E ARD-Wunachkonzert, muzi kaal amusementsprogramma gepresenteerd door Dagmar Berghoff en Max Schautzer. Met Freddy Quinn, Hermann Prey. Heinz Hellberg e.a. 22.30 Tageathemen 23.00 Feuer für den grossen Ora- chen, tv-spel bewerkt door Eberhard Itzenplitz. Met Peter Sattmann, Ulrike Luderer, Er- dan Merdal e.a. Hanna, een jonge juriste, wordt verliefd op Tugrul, een Turks ingenieur, die zich naast zijn werk inzet voor de rechten van zijn land genoten. Een vriend van haar beschouwt zich echter zo goed als verloofd met Hanna en be sluit Tugrul eens flink aan te pakken 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Auf Stippvisite bei Mitmen- schen, reportage over het partnerland Ruanda Verkehrsarena: Rund um's Zweirad Heute Tele-lllustrierte. Aktualiteiten, sport en amusement Der rosarote Panther, teken filmserie Königlich Bayerlsches Amts- gericht, tv-serie over de gang van zaken op een rechtbank. Me: Hans Baur, Georg Blëdel, Peter Brand e.a. Afl.: De loco motiefbestuurder Programma-overzicht Heute ding. C Zwart/wlt-ultzendlng. ■EZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. Ds. Jerry Falwell staat centraal in de documentaire "Religion made in USA'. Did. 2 om 22.05 uur. 19.30 Der groBe Preis, vrolijk spel programma met Wim Thoelke ten bate van de 'Aktion Sor- genkind' 20.50 Die grosse Hilte, balans van de 'Aktion Sorgenklnd' 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis. Reportage over ervaringen In Amerika met het verbieden van huisdieren In klinieken en bejaardentehuizen 21.45 Heute-journal 22.05 Religion made in USA. 'Geloof en politiek 1986', documentai re over ds. Jerry Falwell, voor ganger van een baptistenkerk in Lynchburg, Virginia, die we kelijks via de televisie in dertig miljoen Amerikaanse huiska mers verschijnt. Hij was het die de beweging 'Moral Majority* in het leven riep en vecht voor een 'wedergeboorte van de USA' en tegen humanisme, li beralisme, socialisme, echt- schelding, pornografie en ho-, moseksualiteit 22.35 Die Sport-Reportage, met Concours hlpplque CHIO van uit Donauschlngen en WK Vol leybal voor dames vanuit Brünn/T sjecho-Slowakije (West-Duitsland - Brazilië) 23.15 Der besondere Film: In der Hitze des Zoma (Heatwave), Australische speelfilm uit 1981 van Philip Noyce. Met Judy Davis, Richard Moir, Chris Haywood e.a. Inwoners van Sydney verzetten zich tegen de plannen van een architect om een oud stadsgedeelte te slo pen en er een nieuw apparte mentengebouw voof In de plaats te zetten 00.45 Heute DUITSLAND 3 18.30 Het programma met de muit 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 G Frankenatelna Sohn (Son of Frankenstein). Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Rowland V. Lee naar de roman van Mary Shelley. Met Boris Kar- loff, Basil Rathbone, Bela Lu- gosl e.a. Na 25 jaar gaat Fran- kenstelns zoon Wolf met zljn gezin terug naar het ouderlijk huls. Wolf wekt het monster weer tot leven. Het monster ontvoert Wolf's zoontje Peter 21.50 Von Salatköpfen und Neutb- narn, programma over kunst uit de 60-er jaren in Keulen 23.50 Reiaewege zur Kunst, serie reportages. Afl.: Schotland, de Hooglanden 00.35 Laatste nieuws BBC 1 17.15 Kwicky Koala 17.40 One hour to zero, jeugdfilm 18.35 Kick start 19.00 Journaal 19.35 London plus, regionasi maga zine 40 20.30 mEastenders, dramaserie 21.00 EBodymattera, documentai reserie over het menselijk li chaam. Afl.: Memory 21.30 ELenny Henry Show (1), kol der en sketches met Lenny 22.00 Journaal 22.30 In sickness and In health (1), comedyserie rond de alleen staande weduwnaar Alt Gar- nett (Warren Mitchell) 23.00 The Getaway, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Sam Pecklnpah. Met Steve McQueen, All MacGraw. Ben Johnson e.a. 00.55 Weerberloht BBC 2 17.10 Trade Union Conference 18.25 E Nieuwsoverzicht 18.30 Our House, documentalresrle 19.00 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie met Leonard Nimoy, Willi am Shatner e.a. Afl.: Da* of the Dove 19.50 The Scarlet Buccaneer (Swashbuckler), Amerikaanm- se speelfilm uit 1976 van Ja mes Goldstone. Met Robert Shaw. James Earl Jones, Peter Boyle e.a. 21.30 Farnborough Air Show, repor tage van deze luchtvaartten toonstelling 22.00 My music, muzikaal spelpro gramma met Steve Rave 22.30 Moonlighting, Amerikaanse tv- serie 23.15 Making waves, maritiem ma gazine met o.a. powerboat-ra cing 23.45 Newanight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.35-01.10 Open University ITV Animals in action Under the Same Sky Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia Croaaroada, tv-serie Anything goes, spelprogram ma Fresh Fields, comedyserie Superman II, Amerikaanse speelfilm van Richard Lester Nieuws Secret worlds (herh.) Hammer House of mystery and suspense, horrorserie East cornea West SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show 18.00 Thrillseekers 18.30 O Dennis 19.00 The Flying Nun 19.30 Charlie's Angels 20.30 A Country Practice 21.25 Championship Wrestling 22.20 O The Untouchables. Afl.: The case against Eliot Ness 23.15 Sky Trax Firato Special (herh.) 00.00-01.00 The great videorace NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Schwarzwaldkli- niek, Duitse tv-serie 15.15 Hersen gymnastiek op tv, spelprogramma 15.45 Toppop archief 15.55 mMen- aen zoals jij en ik, serie korte verha len met Kees Brusse In de hoofdrol 17.05 Ik zag twee beren 17.15 Ont dek Je plekje, afl.: Workum NOS 17.30 '/^-Journaal AVRO 17.40 To|>- pop-Discolympics MUSIC BOX 07.00 B Muziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Slmon Potter Show (11.00) en The Shadow (12.00). 13.00 B Mu ziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau, met Tagesthemen 10.23 Der grosse Preia 11.45 Um- schau 12.10 Gesundheitsmagazin Praxia 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 B Teletekst 15.00 Claire, Engelse tv-serie 15.20 Tages schau 15.30 ARD-Sport extra, con cours hlpplque CHIO vanuit Donau schlngen 17.00 So eln Hundeleben, kinderfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht ,14.50 Heute 14.55 G Ein Sommer' aul dem Dort (Pastoral), Russische speelfilm uit 1975 16.30 Freizeit.„ und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Trede Union Congress 1986 11.30 Play School 11.50-13.00 Trade Union Congress 1986 14.00 Journaal 14.30- 14.45 Hockey cokey 16.35 Songs ot praise (herh.) 17.12 Regionaal nieuws 17.15 Dastardly Muttley SKY CHANNEL 08.45 (3 Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways 14.00 The Outsiders. Afl.: Golden Girl 15.00 E Pat Sharp Show, vanuit Noorwegen 15.30 E Here comes the weekend, met Gary Davies en Anthea 17.00 DJ Kat ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesame Street 11.30 Cartoon time 11.35 The Poseidon fi les 12.30 About Britain 13.00 Flicks 13.10 Rainbow 13.30 is Democracy Working? 14.00 Nieuws 14.20 Regio naal nieuws 14.30 Pearl of the South Pacific, speelfilm 16.00 Take the high road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Roadrunner 17.25 Scooby-Doo RADIO 1 teder heel uur Nieuwe (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijkeivwit. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO'S counlry-uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen In de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. 8how. 22.02 TROS Country. 2342 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het Concert: Radio Kameror kest. 21.30 Met Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 1746 Mededelingen en Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 1840 Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer. 21.00 Ni Hao, Chinese taal en cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30-1840 Middag magazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine, 1740 Ver- zoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar In over onderwijs. 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 1943 Voel je thuis. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86. Populaire muziek. 2140 Hafabra blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 17.10 Poptelefoon. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek: Julian Bream. 19.00 Dossier: Mode en de mode van de mode. 19.45 Divertimento. 20.00 Symfonie-orkest van de natio nale opera. 22.00 Actualia: nieuwe klanker* 22.15-2345 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 1645 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 12.03 Italië van Twaalf tot twee. 14.03 Ratel. 1543 Hoorspel: De ongelooflijke avonturen van Pieter Jelles. 15.30 TROS: Café chantant continu. t6.03 Andrè van Duin. 17.03 De Nederlandstalige top tien. 3ADIO 3 'eder heel uur Nieuws (NOS). 77.02 VOO: Ook goeiemorgen. 79.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 10.15 Muziek rond 1910. 12.00 Jazz op vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 De cantates van J.S. Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Doen zonder poen. 1145 Overheidsvoorlichting. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 .AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1340 De berg heeft een muis ge- 14.00 En toen of de andere wereld. 15.00 Minjon. 16.00 Telepoons. 1640 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten* magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 05.30 Nieuws. 0541 Met 1 Wakker. 0840 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd met Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 1645 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regloprogr. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming. 1640 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 1245 Tafelmuziek. 13.30 Liszt, mens en musicus (26). 1440 Radio Symfonieorkest van Saarbrücken. 1645 Kamermuziek. 1. Strijkkwartet in vier oude toonaarden, Mari- nus de Jong. 17.00 Wel Thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11