Hana Mandlikova weer tenonder NSF heft zich niet op Linda van de Berg verbijt pijn: vierde Pleun Strik gaat weg bij Eindhoven Hockeybond wil wan gedrag terugdringen Mach t Sch uiten beknot ten gunste van Knetemann .onder loep I7 SPORT Ccidoe Coulant DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 PAGINA 7 EINDHOVEN Pleun Strik heeft het bestuur van de voetbalvereniging Eindhoven laten weten dat hij zich terugtrekt als technisch-directeur. Strik gaf als reden op dat hij deze functie niet langer kan combineren met zijn normale werkzaamheden. Volgens Strik heeft zijn vertrek niets te maken met de resultaten van de eerste-divisieclub in de huidige com petitie. Eindhoven haalde in de eerste divisie uit vijf duels slechts één punt. Voorzitter Van der Leegte van Eindhoven heeft ver klaard dal het niet de bedoeling is dat een nieuwe technisch-directeur wordt aangesteld. „Wij hebben Strik gevraagd wel adviseur te blijven van het bestuur en dat verzoek heeft hij in beraad genomen. Wij heb ben genoeg vertrouwen in de capaciteiten van trainer Ted Immers om hem alle verantwoordelijkheden te geven", aldus Van der Leegte. Excelsior daagt KNVB voor rechter ROTTERDAM De Rotterdamse eredivisieclub Excelsior heeft een kort geding aangespannen tegen de KNVB, dat in de namiddag diende voor de Utrechtse rechtbank. De club wil morgen niet in het Stadion Feye- noord tegen Ajax spelen. Excelsior-Ajax mag op last van burge meester Peper niet op sportpark Wou- denstein worden gehouden, omdat in de buurt van het stadion werkzaam heden worden verricht aan de weg en voetbalsupporters vernielingen zou den kunnen aanrichten. Daarop be sloot competitieleider Huybregts de wedstrijd te verplaatsen naar de Kuip. Excelsior wil echter dat het duel wordt uitgesteld. AMSTELVEEN Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) maakt zich zorgen over het hand over hand toenemende wangedrag in woord of gebaar in wedstrijden van hoofdklasseclubs (heren). In een schrijven aan de besturen van de verenigingen met teams in de hoofdklasse heeft bonds voorzitter Sjoerd Bouma zijn verontrusting over het toenemende aantal incidenten uitgesproken, mede naar aanleiding van enke le nieuwe voorvallen tijdens toernooien in het weekeinde van 23 en 24 augustus. „Het is mij gebleken, dat de gedragsnorm voor spelers tijdens en na afloop van de wedstrijden in een toenemend aantal gevallen overschreden werd. Argumenten als zou een dergelijk gedrag te verontschuldigen zijn in het licht van de op het spel staande be langen kunnen bij het bondsbestuur geen begrip vinden. Het toenemen van wangedrag dient met kracht te worden tegenge gaan". Sörensen blijft bij Feyenoord ROTTERDAM Jan Sören sen maakt het voetbalseizoen vermoedelijk normaal af bij Feyenoord. Excelsior is giste ren in een gesprek met Piet Steenbergen en Fred Blanke- meyer van de Stadionclub be hoorlijk geschrokken van de huurprijs, die voor de Deense middenvelder wordt gevraagd. Feyenoord heeft weliswaar toegezegd eventueel nog op het onderhoud te zullen terug komen, maar bestuurslid Bor- neman van Excelsior heeft niet de illusie dat beide partij en het alsnog eens zullen wor den. NEW YORK Titelver dedigster Hana Mandliko va is in de achtste finales van het tennistoernooi om de open Amerikaanse kampioenschappen uitge schakeld. De Tsjechoslo- waakse verloor op Flus-, hing Meadow in drie sets van de ongeplaatste Au stralische Wendy Turn- bull. Met haar uitschakeling op Flushing Meadow heeft Hana Mandlikova eens te meer aan getoond dat wisselvalligheid troef is in haar carrière. De ooit als opvolgster van het duo Lloyd/Navratilova voorbe stemde Tsjechoslowaakse, die podium verdween na een te leurstellende partij tegen Chris Lloyd imiteerde die „wanpres tatie" in New York. Maar dit maal werd de Praagse uitge schakeld door de Australische, ongeplaatste veterane Turn- bull, die al geruime tijd nau welijks meer niets presteert. Hetgeen voor de ambitieuze, nog immer door Betty Stöve gecoachte Mandlikova een fik se tegenvaller was, nadat ze eerder dit jaar op Wimbledon nog de eindstrijd had bereikt. Martina Navratilova en Chris Lloyd-Evert zijn een stap dichter bij hun 71e ontmoeting gekomen. De rivaliserende landgenotes plaatsten zich voor de kwartfinale van het toernooi om de open Ameri kaanse tenniskampioenschap pen op Flushing Meadow. De Argentijnse tiener Gabriela Sabatini bleek evenals op Wimbledon niet opgewassen tegen Navratilova. Lloyd- Evert, de favoriete van het pu bliek, maakte een einde aan de aspiraties van de Zweedse Ca- tarina Lindqvist. De nummers één en twee van het damestennis ontmoetten tijdens het dertien dagen du rende toernooi voor het eerst geplaatste speelsters. Het kind sterretje Sabatini kon zich al leen in de eerste set meten met de Wimbledon-kampioene. Het verval het tweede deel was dermate groot, dat de im port-Amerikaanse slechts 59 minuten nodig had om de vol gende stap richting finale te zetten: 6-4, 6-2. Aanmerkelijk meer moeite had Chris Lloyd-Evert om zich bij de laatste acht te scha ren. Catarina Lindqvist leek in het begin van de partij ge makkelijk te verslaan, maar bood met het verstrijken van de tijd steeds meer tegenstand. Lloyd sloot de eerste set af met 6-0 en nam in het tweede deel een voorsprong van 2-0. Ver volgens won de aanvallend spelende Zweedse zes games op rij. Dat betekende het eer ste setverlies van Lloyd tijdens het toernooi. Die krachtsin spanning brak Lindqvist op in de derde set. Lloyd maakte de partij met 6-2 betrekkelijk eenvoudig af. In de kwartfinale ontmoet ze Manuela Malejeva. De Bul gaarse versloeg Claudia Koh de-Kilsch met 6-2, 2-6, 7-6 (7- 1). De ontmoeting tussen Male jeva en Kohde-Kilsch, respec tievelijk als negende en zesde was één van de finali op het moment dat ze de kans had de 19-jarige Bulgaarse uit het toernooi te verwijderen. In de derde set liep Kohde uit naar 5-2. Nadat Maleieva zich teruggevochten had, kwam ze op 5-4 en had ze de kans de partij met één slag te beëindi gen. Tot haar ontzetting maak te ze een dubbele fout. Maleje va, één van de meestbeloven- de speelsters ter wereld, maakte handig gebruik van de mentale kwetsbaarheid van haar tegenstandster. De tie break eindigde in 7-1. Kohde's landgenote Steffi Graf, nummer drie van de we reldranglijst. plaatste zich op de Amerikaanse Dag van de Arbeid zonder veel moeite voor de kwartfinales. Haar partij tegen Raffaela Reggi was een spelletje van kat en muis (6-1, 3-6, 6-0). In de twee de set profiteerde de blonde Italiaanse van concentratie- fouten van Graf. Wendy Turnbull (links) zorgde voor een verrassing op Rushing Meadow door Hana Mandlikova uit te schakelen. DEN HAAG In de nieuwe structuur van de wielerploeg PDM krijgt' renner Gerrie Knetemann aanzienlijk méér en ploeg leider Roy Schuiten aan zienlijk minder zeggen schap. Administrateur Jan Gisbers werd gepromo veerd tot coach met de meeste wielertechnische verantwoording. In bet nieuwe seizoen wordt Gisbers verantwoordelijk voor de training en begeleiding, vooral van de jonge renners, en het samenstellen van het wedstrijdprogramma. Hij gaat de steun genieten van twee wegkapiteins: de Zwitser Ste fan Mutter en oud-wereld kampioen Gerrie Knetemann. Dit tweetal zal bovendien met Gisbers de koerstactiek bepa len. Roy Schuiten zal de wed strijden begeleiden en het tac tisch beleid voeren. Dit laatste komt er op neer dat Schuiten in de ploegleiderswa gen achter het peloton rijdt en dient te stoppen als een renner een lekke band krijgt. In de nieuwe constructie zal het voor hem moeilijk zijn een stempel op de wedstrijd te drukken. De tactiek is immers vooraf door Gisbers bepaald, terwijl Knetemann en Mutter al rijdend voor de uitvoering dienen te zorgen. Krikke, vertegenwoordiger van de subsponsor van de ploeg, bevestigde desgevraagd, dat de macht van Schuiten da nig is beknot. „We gaan meer aan opbouw doen en inspraak bieden. Er waren problemen op het vlak van communicatie. De taken worden voortaan meer verdeeld. We hebben een beetje gekeken naar La Vie Claire waar de technische verantwoordelijkheid meer bij Gerrie knetemann de renners (Hinault) ligt dan bij de ploegleider (Köchli). In Nederland kan alleen Peter Post zo veel verschillende ta ken uitvoeren". De nieuwe situatie kan de schijn van een coup van Kne temann tegen Schuiten nau welijks verbergen. Schuiten die een meerjarige verbintenis heeft, toonde zich allerminst gelukkig met de veranderin gen. „Dit is nieuw voor mij. Ik dacht dat het onder mijn vol ledige verantwoordelijkheid nog niet zo slecht gegaan was. Ik wil hier graag het fijne van weten". „We zijn met een paar renners en de directie om de tafel gaan zitten om de huidige situatie te evalueren", zei Knetemann. „die was niet ideaal. Nu is er verandering. Het is heus niet om Schuiten spaken uit het wiel te rijden, de zaak is ge woon wat moderner opgezet. Of ik nu wegkapitein heet, ach, als het beestje maar een naam heeft. Iedereen weet dat een ploegleider vanuit de auto weinig kan uitrichten. In de huidige constructie kan ik me goed vinden". eerste bij de heren voor de derhalf uur tijd maakte Ed- kwartfinales op Flushing Mea- berg een einde aan de zege- dow. Het uitschakelen van de reeks van Goldie, de kaïn- Amerikaan Dan Goldie, de pioen van het Amerikaanse nummer 169 van de wereld- universiteitstennis: 6-3, 6-2, 6- ranglijst, was voor de Zweed 2. De meest suc cesvolle Neder landse deelne mers van het EK atletiek in Stutt gart Han Kulker en Neili Cooman ondergingen gis teren bij terug keer op Schiphol een uitgebreide bloemenhulde. Kulker naar mijl New York STUTTGART Han Kulker, zondag winnaar van brons tijdens de Europese titelstrijd, zal op zaterdag 13 september in New York deelnemen aan de mijl op Fifth Avenue. Organisator Fred Lebow besloot Kulker uit te nodigen nadat hij in Stuttgart verrassend als derde was geëindigd, op de 1500 meter. Aan de wedstrijd, ruim 1600 meter in rechte lijn parallel aan Central Park, doen zowel bij de dames als bij de heren vijftien atleten mee. bij de dames start Elly van Hulst. Kulker zal in de mijl van Manhattan geen te genstand ondervinden van Steve Cram en Se bastian Coe. „Die gaan mijn budget te boven", verklaarde Lebow, die ook organisator is van de marathon van New York. Cram en Coe hiel den Kulker in het Neckarstadion van een hoge re klassering af. PAPENDAL De Ne derlandse Sport Federatie (NSF) heeft zich zelf in stand gehouden. De bui tengewone algemene le denvergadering besloot tegen middernacht op sportcentrum Papendal de belangrijkste punten uit het externe rapport niet over te nemen. Het ad viesbureau Twijnstra Gudde had, in een poging de NSF ondanks de ver zwakte financiële positie efficiënter te maken, aan geraden de organisatie min of meer op te doeken en opnieuw op te richten. Het aanvankelijk verdeelde bestuur van de NSF keerde zich hier tegen. Voor het ad vies betaalde de NSF, die het bureau op bestuursvoorstel te hulp had geroepen, bijna een half miljoen gulden. Ook de splitsing van de professionele staf van de NSF en het aan stellen van een interim-mana ger haalden het niet. Het be stuursvoorstel hiertoe kreeg vlot een ruime meerderheid. Wel besloot de vergadering met flinke vertraging een stuurgroep aan te wijzen, die uiterlijk eind februari met een plan moet komen voor her structurering van de NSF. Deze groep wordt 23 septem ber tijdens de reguliere alge mene ledenvergadering geïn stalleerd. De taaie discussie ging voorna melijk over de samenstelling van deze commissie. Opval lend was, dat twee vertegen woordigers van de KNVB lijn recht tegenover elkaar kwa men te staan. Na een schorsing kwam voor zitter Van Dorst van de NSF Kastermans tegemoet door naast de vijf leden uit de ver gadering twee bestuursleden met slechts adviserende stem te benoemen. „Mijn lichaam is eigenlijk niet geschapen voor mara- thonwerk. In vergelijking met de meesten ben ik veel langer en zwaarder. Na mijn successen rolden de aanbie dingen de brievenbus bin nen. Ik geef toe dat ik des tijds niet zuinig met mijn. li chaam ben omgesprongen. Als je aan de top staat word je uitgemolken. Zoals het nu gaat bevalt het mij eerlijk ge zegd prima. Ik ben aan de meervoudige suikers. Onder zoek heeft uitgewezen dat dat de beste voeding is. En voor de rest van alles een beetje. Over de waarde van voeding ben ik trouwens sceptischer geworden als ik zie wat sommigen van mijn collega-atleten naar binnen werken vlak voor de wed strijd. Nzau zit meestal een aantal biefstukken te buffe len vlak voor de race en de Mexicaan Gomez maakt het helemaal bont: die eet twee borden met eieren". (Gerard Nijboer in De Te legraaf) „Van het vijfjarenplan is niets terecht gekomen. Het bedrag, dat we nu jaarlijks voor de baansport uittrek ken, is onverantwoord. Dat hebben we al inmiddels van onze achterban vernomen, dus zullen we de geldkraan drastisch moeten terugdraai en. Voor de stayers lijkt het doek reeds definitief geval len. Die. tak wordt sterk afge bouwd. We kunnen daarin niet langer geld stoppen, want er komt niets uit. We gaan op zoek naar een exter ne sponsor, die deze baan sport onder zijn hoede wil nemen". (Voorzitter sportcommissie KNWU Joop Atsma in het AD) „Ik zal je heel eerlijk zeggen, ik zou best nog een jaar of twee in de Nederlandse com petitie willen voetballen. Zonder mezelf op de borst te kloppen, maar als je toch -zo- als ik - in die jaren met Cruijff en Van Hanegem in het Nederlands elftal hebt gespeeld, dan moet je toch wel wat kunnen. Nog altijd kan ik zonder problemen een bal bij me houden en ook be palen waar die uiteindelijk naartoe moet. Ik ben nog ie mand die tegen zijn ploegge noten zegt: zit je in proble men met die bal? Geef mij 'm. Ik ben niet het type dat gaat lopen leuren. Maar ik zou FC Den Haag wel leuk vinden. Ze hoeven me maar te bellen en ik zo uit Canada hier. Mijn vrouw verlangt ook naar Nederland en bo vendien vind ik het fijn mijn zoon te laten zien waar ik vandaan kom. Daarnaast ben ik transfervrij". (Voetballer Bobby Vos- „In het hoofdbestuur probe ren we met elkaar de juiste weg te vinden. Er moeten in vrij korte tijd nogal wat har de noten worden gekraakt. Op velerlei gebied moet veel veranderen. Er moet echter worden samengewerkt, ie dereen moet meer doen en weten dan zijn eigen winkel alleen. Iedereen moet mee groeien om te kunnen mee denken. Er zijn zo ontzettend veel zaken die verband hou den met elkaar. Neem bij voorbeeld de zwarte leden. De NTTB heeft heel wat te bieden aan een basislid, zoals het meedoen aan toernooien, het volgen van cursussen, enz... De leden moeten beter op de hoogte worden gesteld wat de bond te bieden heeft". (Bestuurslid NTTB Hanny Ritsema in Tafeltennisma- gazine) „Ik heb altijd gesurft. Door een handicap gaat dat niet meer. Nu geef ik les aan an dere gehandicapten. Blinden kan ik het gemakkelijkst les geven. Die hebben erg veel gevoel voor de wind. Ze heb ben dat zo in de gaten. Het lijkt wel of ze meer oplettend zijn. Niet iedereen heeft met een het juiste gevoel. Het liefst ga ik op de surfplank zitten, met peddels. Dan doe ik wel het zwaard er in, dat is stabieler. Die plank is net m'n fiets. Daar voel ik me helemaal op thuis. Het is klein wereldje. Je komt vaak dezelfde mensen tegen. Maar het zijn allemaal mensen die sportief zijn en graag wat willen maken van nun leven. Ja en dan kom je elkaar weer tegen. Maar wat geeft dat?" (Instructrice Riet Bok in bondsblad gehandicapten Sport op maat) „Ik ben eens een keer op be zoek geweest bij dat Teleac- programma Paspoort. Dat programma voor buitenland se Nederlanders, je weet wel. Ze probeerden me daar uit te lokken met van die enge vraagjes. Ik had al eerder ge zien noe het Ruud Gullit met z'n eerlijkheid was vergaan, dus ik zei maar gewoon dat beide landen me even lief zijn. Zo is het toch ook? Ik pas me hier gewoon aan. Als ik in Italië zou moeten leven paste ik me aan de omstan digheden daar aan. Logisch". (Libero Silvio Diliberto Silvio Diliberto ternational) „Nee, ik heb er nooit spijt van gehad dat ik zo vroeg ben gestopt. Ik was altijd bang dat ik in een sigaren zaak zou eindigen. Ik heb een mooie carrière gehad en nu heb ik een leuke zaak. Met makelaars in de voetbal lerij wil ik niets te maken hebben. Ik. zie te veel duiste re figuren rondlopen. Ik heb me laten strikken als coach voor de (zaalvoetballers van de) All Stars, ik ben dan toch in Nederland. Ik zit dag en nacht te bellen, maar ik heb nog geen team. Ling heb ik wel tien keer gebeld, maar hij is er nooit. Ik heb vijf nummers van hem, maar hij belt gewoon niet terug. Daar knap ik dan op af, ik vraag me af hoe zo'n jongen zich staande houdt als zaken man". (Oud-voetballer en make laar aan de Cote d'Azur Dick van Dijk) Linda van de Berg wordt opgevangen door haar coach nadat ze door Jeanine Longo in de halve finales van het achtervolgingstoernooi In verslagen. COLORADO SPRINGS Meer dan de vierde plaats heeft Linda van de Berg niet uit het achtervol gingstoernooi van de da mes kunnen halen. Meer zat er voor haar ook niet in, na haar val bij de start in de kwartfinales. Gister avond was het opnieuw nodig haar plaatselijk te verdoven om de pijn van de ribkneuzing minder voelbaar te maken. De twintigjarige Amsterdamse, een absolute debutante bij de wereldkampioenschappen, kan nog niet op tegen Jeannie Longo (kampioene) en Rebec ca Twigg-Whitehead, de num mer twee. Wel, onder normale omstandigheden, tegen de Zwitserse Barbara Ganz, die haar in het regenachtige Colo rado Springs in de strijd om de derde plaats met ruim verschil versloeg. .Je vergeet de pijn op het mo ment dat je op de fiets zit, je wilt alleen maar vechten om zo ver mogelijk te komen. Vierde was dit keer voor mij het hoogst haalbare. En ik vind het nog steeds ongeloof lijk. Het is mij echt niet tegen gevallen. Ik zoek ook geen verontschuldigingen. Aan de ene kant heb je het voordeel, als ie nieuw bent, dat er geen druk op je staat. Aan de ande re kant heb je moeite met ver schuivingen van het program ma door de regen, omdat je zo iets nooit eerder hebt meege maakt. Het is mogelijk dat het voor anderen gemakkelijker is". Van de Berg, voor wie de Ne derlandse mecanicien Klaas Kwantes de fiets zondagavond, met behulp van Japanse colle ga's „hertwuwde", zal zich in de komende winter weer met overgave op het marathon- schaatsen storten. Ralph Moorman en Aart van de Kruisweg hebben in de fi nale van de klassementswed strijd tijdens de WK in Colora do Springs niet „puntig" ge noeg gereden om een meer dan klein-modale rol te spelen. De titel ging naar Dan Frost. sportuitslagen TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap pen op Flushing Meadow Heren enkelspel (derde ronde): Wi- lander (Zwe)-Van Rensburg (ZAf) 5-7, 6-3. 6-4, 6-4; NystrÖm (Zwe)-Jeten (Wdl) 5-7. 4-6. 6-3, 6-0, 6-2; Anger (Vst)-Gullikaon (Vst) 3-6. 6-4, 4-6, 6-4. 6-4. Achtste finales: Edberg (Zwe) - Gol die (Vst) 6-3, 6-2, 6-2. Lendl (Tsj)-Gilbert (Vst) 7-5, 6-1 en 6 2; Wilklson (Vst>-S|esnokov (Sov) 6-0, 6-2, 6-3, Leconte (Fra) - Aaron Kriek steln (Vst) 6-3, 7-5. 6-4. Dameeenkelspel, achtste finale: Su kova (Tsj) - Garrison (Vst) 6-4, 2-6, 6- 4; Lloyd-Evert (Vst) - Lindqvist (Zwe) 6-2, 2-6. 6-2; Gadusek (Vst) - Rehe (Vst) 7-6 (8-6), 4-6. 6-2; Navratilova (Vst) - Sabatini (Arg) 6-4, 6-2; Graf (Wdl)-Reggi (Ita) 6-1. 3-6, 6-0; Malee- va (Bul) - Kohde-Kilsch (Wdl) 6-2, 2-6, 7-6 (7-1); Gadusek (Vst>-Rehe (Vst) 7- 6. 4-6. 6-2. Turnbull (Aus) - Mandliko va (Tsj) 6-4. 1-6, 6-3. WIELRENNEN WK baan In Colorado Springs Professionala Sprint halve finales eerste serie: Kol- chl Nakano (Jap) - Dieter Glebken (Wdl) 2-0, tijd over de laatste 200 me ter 10.83 en 10.97 seconden; tweede serie: 1. Hideyuki Matsui (Jap) - No- boyuki Tawara (Jap) 2-0, 11.20 en 11.19. Finale: Nakano Matsui 2-0, 11,06 en 10,67. Om de derde plaats: Tawara - Gieb- ken 2-0, 11,91 en 11,05. Eindstand: 1. Nakano, 2. Matsui. 3. Tawara. 4. Glebken, 5. Claudio Goli- nelli (Ita). 6. Gilbert Hatton (Vst). 7. Leslie Barczewski (Vst). 8. Patrick da Rocha (Fra). K lasseme n te wede t rijd: 1. Freuler (Zwi), 50 km In 1 uur 3 minuten en 12 seconden, 62 punten. 2. Vaarten (Bel) 44, 3. Allochio (Ita) 41, 4. Hermann (Lie) 30. 5. Ilegems (Bel) 29. 6. Clark (Aus) 27. 7. Marcussen (Den) 20, 8. Worre (Den) 18, 9. Bradley (Vst) 13, 10. Martlnello (Ita) 13. Amateurs Tandem: Finale: Tsjecho-Slowaklje (Voboril/Rehounek) - Verenigde Sta ten (Kyle/LIndsey) 2-0, 10.64 em 10,50 seconden over de laatste 200 meter. Om de derde plaats: Italië (Facclni- /Nicottl) - Hongarije (Pais/PInter) 2-0, 11,34 en 10,64 seconden. Amateurs Frost (Den) 50 kilometer In 1 uur en 15 seconden 32 punten (3 gewonnen klassementen). 2. Ludwig (Odl) 32 punten (1 klassement), 3. Nltz (Vst) 28 punten (4 klassementen). 4. Satibat- dijev (Sov) 28 punten (3 klassemen ten). 5. Messcherschmidt (Wdl) 25 puftten, 6. Lino (Fra) 24 punten. 7. Grtvel (Zwi) 18 punten. 8. Ganev (Sov) 16 punten, 9. Holenweger (Zwi) 15 punten, 10. Pene (Tsj) 13 punten, 18. Moorman (Ned) 7 punten. 21. Van de Kruisweg (Ned) 5 punten. seconden. 2. Barbara Ganz (Zwi) 3.53.48. Tweede serie: 1. Jeannie Longo (Fra) 3.51,89, 2. Linda van de Berg (Ned) 3.59.83. Finale: 1. Longo 3.39,23, 2. Twigg- Whitehead 3.40,42. Om de derde plaats: 1. Ganz 3.48,39, 2. Van de Berg 3.57,95 Eindstand: 1. Longo. 2. Twigg. 3. Ganz, 4. Van de Berg. 5. Melinda Tweede etappe Parijs-Bourget: 1 Kelly (Ier) 224 km In 6.01.22, 2. Le- crocq (Fra), 3. Castaing (Fra). 4. Wij- nands (Ned). 5. Gamier (Fra). 6. Roux (Fra), 7. Bouvatier (Fra). 8. Colotti (Fra), 9. Dubois (Fra), 10. Vlassaks (Ned) en vervolgens het peloton inclu sief wereldkampioen Joop Zoetemelk in dezelfde tijd als Kelly. Eindklassement: 1. Lecrocg 10.58.41 (3 punten), 2. Kelly z.t. (4 punten), 3. Castaing. 4. Garnler 5. Othmar Haflln- ger (Zwi), 6. Wijnands. 7. Roux, 8. Bouvatier, 9. Colotti, 10. Dubois allen dezelfde tijd als Lecrocq.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7