Hier en nu van NCRV- tv komt in nieuwe formule gekleurd gezien L - RADIO/TELEVISIE Ceidócgoumitt DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 PAGINA 1S VARA vertoontNetwork met boter op het hoofd Toen Mies Bouwman een paar jaar geleden een televisieprogramma over televisieprogramma's wilde maken en daarvoor de naam 'Netwerk' bedacht, had ze zich waarschijnlijk niet gereali seerd hoe fataal het afliep met de hoofdpersoon n uit de film 'Network', waarnaar ze haar show el noemde. Zaterdag konden we het nog eens be kijken. toen de VARA de film uitzond. Die hoofdpersoon dan, een nieuwspresentator op zijn retour, werd op alle mogelijke manieren geslachtofferd vanwege teruglopende kijkcij fers voor zijn programma, met de meest defini tieve straf tot slot: hij werd in opdracht van zijn omroepbazen neergeschoten in zijn eigen jour naal. Met Mies Bouwman liep het iets beter af, hoe wel haar show al binnen enkele afleveringen van het net werd gehaald. 'Netwerk' viel ten offer niet zozeer aan slechte kijkcijfers, maar aan de traditionele kinnesinne binnen het Ne derlandse omroepbestel. Mies kreeg geen enke le medewerking van de concurrerende zuilen als het ging om het ter beschikking stellen van programmafragmenten of het afvaardigen van programmamakers om over hun produkten te discussiëren. Een opzet die meteen al ten dode was opgeschreven, maar gelukkig wordt zoiets hier minder letterlijk genomen dan (althans volgens 'Network') in Amerika. De film was een venijnige aanval van Holly wood op de Amerikaanse televisienetwerken. Die worden geregeerd door bazen die alleen maar kijken naar cijfermateriaal: waarderings cijfers, kijkdichtheidsmetingen, en vooral recla meopbrengsten natuurlijk: die worden meteen in dollars uitgedrukt en dat is wel zo eenvou dig. In 'Networkwordt dat op virtuoze en cynische manier in beeld gebracht. De nieuwspresenta tor wordt ontslagen vanwege teruglopende cij fers, en kondigt in de show zijn zelfmoord aan. De eerste reactie binnen zijn omroep is dat hij meteen uit de lucht genomen moet worden, maar de publieksreactie op zijn mededeling doet de leiding inzien dat hij ineens een 'hit' is. Dat is reden om hem niet alleen te handhaven op zijn post, maar hem totaal de vrije hand te geven in het verkondigen van allerlei semi-re ligieuze en semi -psychologische prietpraat. De man maakt de show een poosje tot een van de best bekeken programma s van het land, tot hij een doemdenkerige invalshoek kiest en de kijkcijfers dramatisch inzakken: dat wil het pu bliek nu eenmaal niet. Dat betekent zijn defini tieve einde, wel 'live' in zijn eigen programma natuurlijk. Tussendoor speelt een aantal aardige conflicten tussen chefs, directeuren en andere omroepoffi- cials, die elkaar allemaal naar het leven staan. Dat uitgerekend de VARA deze film uitzond, is daarom redelijk pikant. Deze omroep heeft im mers een belangwekkende eigen geschiedenis op dit gebied. Wie herinnert zich niet de onver- De slag om de kijkcijfers speelt zich in ons ei gen land misschien wat meer in het verborgene af dan je in zo'n film als 'Network' in Amerika ziet gebeuren. Maar het gevecht is hier niet minder venijnig, en ook daarin speelt de VARA een prominente rol. Het gedoe om de 'gewone man' voor wie de VARA-programma's bestemd zouden zijn, het inhuren van publiekshelden als André Hazes en Willem Ruis, de uittocht van mensen die alleen op een behoorlijk niveau willen werken (Postema!), het genante kokette ren met en van Frits Bom aan de Spaanse Cos ta's, de onbenulligheden van Dieuwertje Blok in 'Zomertijd'. De VARA is zo op het oog niet de eerst aangewezen omroep om door middel van het vertonen van 'Network' met stenen naar Amerika te gooien... RENÉ DE COCQ - MARTINE BUL MAAKT EIGEN PROGRAMMA „DINGES" HILVERSUM - NCRV-tv komt in het winterseizoen met de actualiteitenru briek „Hier en nu" in een nieuwe formule. In een toelichting hierop laat René Eijbersen weten, dat deze opzet al eerder is uit geprobeerd. Het gaat op de vaste zondagavond om telkens één onderwerp, dat veelzijdig zal worden uitgediept. Hiermee wordt afgestapt van de normale opzet van een nieuwsru briek, nl. ter opening de voorpagina van een dag blad en ter vulling de in formatie van een week blad. De Hier en nu-re- dactie probeerde deze me thode al eerder uit en men verwacht er veel heil en kijkers van. In de informatieve sfeer valt ook het programma „Welles- nietes" van Legien Krom kamp. Dit verschijnt op het scherm eens in de twee weken vanaf 12 oktober. Het moet steeds gaan om een actuele ge beurtenis of gegeven en deel nemers aan het gesprek krij gen volop de kans hun mening erover in het publiek te bren gen. De NCRV blijft ook hechten aan gevariëerde programma's, omdat er plaats moet zijn voor kijkplezier. Hiervoor wordt o.a. Martine Bijl ingechakeld, die een eigen programma gaat maken onder de titel „Din ges". Hierin geven kinderen omschrijvingen van woorden, die door een panel van vier personen, onder wie twee be kende Nederlanders, moeten worden geraden. Hierbij treedt Martine op als spelleidster. Het gaat om een spel voor jong en oud, waarbij Martine zorgt voor gezellige inbreng. Marco Bakker Marco Bakker heeft op eigen initiatief zijn diensten aange boden aan de muziekafdeling van de NCRV. Dit gaat leiden tot vijf programma's „Muziek met Marco", waarin operette, musical en lichte muziek de hoofdrol zullen spelen. Hij zal zich regelmatig laten vergezel len door een internationaal be kende musical- of operettester. Annelies Rothenberger zal de eerste gast zijn. Henk Elsink verzorgt twee maal een cabaretprogramma. Dick Passchier komt terug met zijn „Dik uur Dick", waarin wat nieuwe elementen zijn opgenomen. Hij vertoont zijn kunsten voortaan op de zondagmiddag. Nieuw in deze rubriek wordt de informatie over wat er in musea is te be leven, alsook de karakter schets, die door een computer te voorschijn zal worden ge bracht. Dit werkt aldus dat een bekende Nederlander ant woord geeft op vijftien per soonlijke vragen, waarna de computer een print uitspuwt met een karakteromschrijving van de betreffende persoon. De natuurkwis „Ja, natuur lijk" blijft zoveel belangstel ling trekken, dat deze rubriek zich zonder moeite handhaaft. Frank Masmeyer zal er ook weer zijn met zeven spel shows. Dit onder de titel „Frank en Vrij Show", waarbij van de deelnemers wordt ver wacht, dat zi] scènes naspelen. Eddy Becker gaat in het nieu we programma „Wie kent Ne derland" zijn gasten ondervra gen over hun kennis van dit land op het stuk van geschie denis, recreatie of anderzins. In het nieuwe seizoen keert ook „Zeskamp" weer terug. Veel aandacht zullen de docu mentaire en godsdienstige pro gramma's krijgen. In „Goed nieuws" krijgt men hoopge vende initiatieven aangereikt in de rand van de kerk, alsme de kerkmuziek, „kerk van daag" keert na een seizoen af wezigheid terug op het scherm, terwijl „Ander nieuws" zicht gaat bieden op personen en ontwikkelingen op het gebied van geloof en sa menleving. „Rondom Tien" staat vast op de zondagavond met als nu al bekende onderwerpen: vrou wenmishandeling, huisdieren en kankeronderzoek. Veel werk blijft de NCRV ook maken van de serie „Weg van de snelweg", waarin telkens een wijle wordt verpoosd in kerken en andere opmerkelij ke zaken langs de wegen naar het gekozen vakantieoord. Dit seizoen staan op het program ma tochten naar Engeland, Frankrijk, België en Duits land. Naast „U zij de glorie" komt er een nieuwe muziekru briek „Op zoek naar muziek", waarin veelsoortige muziek aan herontdekking wordt ge holpen. Drama Haar dramaverplichtingen worden door de NCRV serieus genomen, zeker na het succes van „Het wassende water". We krijgen nu de serie „De kop in de wind", een oor spronkelijk tv-spei, geschre ven door Hugo Heinen en Wil lem Capteijn. Het speelt rond het IJsselmeer. Hierin staan een stijfkoppige vader en een dwarse zoon, vissers, tegen over elkaar. Tijdens de oorlog wordt de zoon verliefd op een onderduikster. De complicaties verlopen verder aldus, dat de vader noodgedwongen mee de oversteek moet maken naar Engeland. Bram van Erkel doet weer de regie in dit spel vol botsingen. Op het programma staat voorts het documentaire streekdrama „Het Twents Pa radijs", waarin de sociale strijd in de textielindustrie aan de Martine Bijl gaat „Dinges" doen voor de NCRV. orde wordt gesteld. Voorts zendt de NCRV weer aan aan tal films uit die men drama tisch zou mogen noemen naast luchtiger speelfilms. De jeugdige kijkers worden evenmin vergeten met o.a. „Vrouwtje Theelepel", zo goed als de zaken van de kunst met het Edison-gala en Elisabeth Schwarzkopf, zomede een por tret van de beroemde Japanse dirigent Seji Ozawa. Radio programma. Het heet „Fami lie-show" en wordt uitgezon den tussen half twee en drie uur. Hierin worden verzoek platen en groeten opgenomen. Deze kunnen betrekking heb ben op huiselijke hoogtijdagen, geboorte, huwelijk, verjaarda gen, maar ook langdurig zie ken kunnen hun wensen ver vuld krijgen. Onder het hoofd je „Hartejagen" kan NCRV-ra- dio zelfs gebruikt worden als postillon a'amour voor gelief den. Het Koploper-programma op zaterdag, radio 3 om 19.02 uur, heeft een volledige verande ring ondergaan. Een beperkter budget leidde tot het verdwij nen van „Kopkrant" en „Kop loper Kaffee", maar tegelijk ook tot een nieuwe vormge ving en invulling, direct ge richt op jongeren. NEDERLAND 1 NCRV De grote tneeuwballen- oorlog (The dog who stop ped the war), Canadese jeugdfilm van André Me- lancon over de eeuwige strijd tussen twee jeugd bendes NOS Yi6-Journaal NCRV Het geheim van de Vuur berg, Nleuw-Zeelandse jeugdserie. Afl. 11: Mafe- king (herh.) In de lens gevangen, En gelse natuurfllmserle van David Attenborough. Afl.: Roadrunner, de renkoe- koek Catechese (1), serie van vier programma's over jeugdcatechese Minivoetbalshow Interna tionaal, eerste aflevering uit een serie van vier pro gramma's vanuit Ahoy' Rotterdam. Vanavond: Ne derland - Frankrijk en Bel gië - Engeland NOS Journaal 17.30 17.46 18.30 18.55 20.00 20.28 NCRV Ik hou van Hollands, Ne- derlandtalig muziekpro gramma met Conny Vink, Loeki Knol, Bill van Dijk en Gerard Cox. Gasten: Eddy Christiani en Frans Poptie De Avonturen van Sher lock Holmes, dertiendeli ge Engelse tv-serie naar de verhalen van Sir Arthur Conan Doyle. Met o.a. Je remy Brett en David Burke. Afl. 11: De Griekse tolk Hier en nu, actualiteiten magazine met een reporta ge over de gevaren van het zogenoemde passief ro ken. Ook wordt aandacht besteed aan de start van een nieuwe antirookcam pagne onder de school- jeugd. Verder komt de conferentie in Wenen over de kernramp in het Russi sche Tsjernobyl mogelij kerwijs aan de orde De Hutteriten, reportage over de 450-jaar oude christelijke gemeenschap in Noord-Amerika NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Levende rituelen (slot), documentaireserie FEDUCO 17.40 Oom Steven gaat op we ven (1), serie over kunst zinnige vorming NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 (ZIJeugdjournaal 19.00 Journaal 22.30 22.45 23.00 IKON Het geheime dagboek van Adriaan Mole 13% jaar, zevendelige Engelse tv-se rie naar het gelijknamige boek van Sue Townshend. Met in de hoofdrol: Gian Sammarco. Afl. 3: Van school gestuurd. Adriaan wordt van school gestuurd en wint hiermee de liefde van Pandora Kenmerk, actualiteiten magazine ditmaal geheel gewijd aan het steeds jon ger terugtreden uit het ar beidsproces. De sociaal-fi- losoof Karei Reestman vermoedt nogal wat spij toptanten onder vutters. Hij ziet hun gedwongen werkloosheid als heel on bevredigend voor oude ren, terwijl hij het econo misch verspilling van erva ring vindt. Hij zou willen streven naar meer flexibe le pensionering NOS Ik ben een gebrandmerkt kind. Westduits filmportret van Erika Mann, dochter van Thomas Mann, en op richtster van het befaamde cabaret 'Die Pfeffermühle' D Het korte spel: Für Eli- se, korte Nederlandse speelfilm van Jenne Sip- man met o.a. Marijke Be versluis, Hidde Maas en Hans van Isseft. Een vrouw neemt afscheid van haar minnaar in Redby. In Ne derland wachten een man en een kind op haar komst Hibernia, 'persoonlijke do cumentaire' in de vorm van een rondreis door Ierland. Leo de Boer volgt zijn Ierse vriendin, die acht jaar ge leden uit Ierland wegging, terug naar haar geboorte land Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven EUROPA TV I Weerbericht en programma overzicht i Kinderprogramma's, met o.a 'Tic Tac' en 'Willy Fog' i Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry, dat deze week in het teken van Portugal staat i Weerbericht i Europa report Eureka, magazine over weten schap. technologie en industrie in Europa l Weerbericht en World Watch I Managing the landscape, do cumentaireserie over Neder landse landschappen. Afl.: De i Rubens, painter and diplomat (1). vijfdelige Belgische drama serie van Roland Verhavert naar een scenario van Hugo Claus. Met o.a. Johan Leysen, Henk van Ulsen en Ingrid de Vos. I Sports report. Met o.a. Stunt challenge 1984 en de doco- mentaireserie '100 Years Wim bledon' I World Watch en weerbericht BRT 1 18.15 18.20 18.25 18.30 19.40 19.45 20.10 20.15 20.25 Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma Carotientje en kapitein Snoc- rebeerd, kinderserie Juke Box, videoclips Doorzetters, Australische jeugdserie Kunstzaken Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Knok- ke. Gasten: Eddy Planckaert. Miss België. Walter Grootaers van de popgroep De Kreuners en de zangeres D.C. Lee Uitzending door derden Journaal en Coda RTBF 1 18.00 Mededelingen van de ONEM 18.15 La boite aui images 19.00 Ce eoir, regionaal magazine 19.25 Lotto-Joker 19.30 Journaal 20.00 Las eentiere du monde, serie reisverhalen van Claude Sava- got en Marie-Ange Donzè 21.10 Journaal, extra editie n.a.v. het dertigjarig bestaan van deze rubriek 21.25 E Alfred Hitchcock-cyclus: Les quatre de l'eepionnage (The Secret Agent). Engelse speelfilm uit 1936 van Alfred Hitchock. Met John Gielgud, Madeleine Carroll e.a. 22.45 Laatste nieuwe TV 5 16.05 Vitamines, kinderprogramma 16.25 Scoop l'une, quiz 17.10 Anthelme Collet ou Le bri gand gentilhomme (3), tv-se- rle 18.05 L'art du monde des ténèbres, documentaireserie. Afl. 4: De grotten van Lascaux 19.00 Europees weerbericht 19.05 Vitamines, kinderprogramma 19.25 Scoop A l'une 20.10 Anthelme Collet ou La bri gand gentilhomme (4) 21.05 La paste A Marseille, docu mentaire 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Les deux Orphelinea, speelfilm uit 1932 van Maurice Tourneur. Met o.a. Rosine De- rean en RenAe Saint-Cyr MUSIC BOX 17.00 IS The Simon Potter Show 18.00 IS The Gaz Top Show 19.00 E The Amanda Redington Show (herh.) 20.00 CD The Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 IS The Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 E The Simon Potter Show (herh.) 23.00 [S The star guest show (herh. van zaterdag) 00.00 E The Shadow (herh.) 01.00 CS The Gaz Top Show 02.00 CD The Amanda Redington Show 03.00 E The Nino Firetto Show 04.00 E The Martin Buchanan 05.00 E The Simon Potter Show 06.00-07.00 E The Shadow Mariene Dietrich speelt de hoofdrol in 'Engel der Gejag- ten'. Duitsland 2 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten. Filmpor tret van de 52-jarige persfoto grafe Digne Meller Marcovicz 16.45 Spaas am Dienstag, kinder programma 17.45 Tagesschau 17.55 Nier und Heute, regionaal ma- 18.25 Bür'o^Büro, tv-serie. Afl.: Be- drijfsuitstapje 19.00 Der Wég is das Ziat, docu mentaire-serie. Afl.: De Matter- 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau 20.15 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie van en met heiz Sielmann. Afl.: Bruintje en zijn familie, over de berenfamilie 21.00 Report, actualiteiten uit Ba den-Baden 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Linda Gray. Larry Hag- man. Howard Keel e.a. Afl: Avontuurlijke reis 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: Kulturgesehafte, documentaire over de opleven de kunsthandel. Moderne kunst en 'het grote geld' weten elkaar steeds vaker te vinden, zo blijkt uit gesprekken met o.a. invloedrijke galeriehou ders in New York, Londen en Keulen en de directeuren van Guggenheim Museum in New York. Voorbeelden daarvan zijn de kunstverzamelingen van graaf Giuseppe Panza di Biu- mo in Milaan, industrieel Peter Ludwlg in Aken en reclame man Charles Saatchi In Lon den. Verder beelden van kunstbeurzen In Chicago en Venetië (Biennale) en een vei ling bij Christie's 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwing* door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein himmlischet VergnUgen: Geliebter Toni, tv-serie met Tony Randaal, Swoosie Kurtz, Kaleena Kift e.a. Afl.: Der um- worbene Werbemann Mein Gaatebuch. Guido Bau- mann in gesprek met Anja Programma-overzicht Heute Die Reportage: Milch, ein be- •onderer Saft, reportage over de af te leggen wegen en om wegen van een levensmiddel voor het bij de consument Fritz Lang: Engel der Gejag- ten (Rancho Notorious). Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van Fritz Lang. Met Marlène Die trich. Arthur Kennedy, Mel Fer rer e.a. Beth Forbes wordt op een avond overvallen en ver moord. Haar verloofde Is dol van woede en wil zich wreken Mach mit, der Umwelt zulie- be, milieumagazine i Heute-journal Die Sport-Reportage, met Bundesliga-voetbal van de vierde speeldag i Das kleine Fernaehspiel: Ein- gefahrene Triume, gedramati seerde documentaire van Jean-Pierre Gorln. Sinds tien tallen jaren ontmoeten elke dinsdag spoorweghobbyisten in het zuiden van Californië el kaar om met minlatuurtrelnen te spelen. In een afgedankte spoorwegwagon spelen zij hun spel Die Sport-Reportage. WK Vol leybal voor dames vanuit Brünn/T sjecho-Slowaklje. Commentaar: Magdalena Mül- ler. Vanavond Wes'.-Dultsland - I Heute DUITSLAND 3 16.30 3 0 für die Bërle, poppenspel met de Augsburger Puppen- kiste. Afl. 4: Der böse Sabor 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Aualandsreporten Palast auf Ridern, een reis met de India se 'Orient-Express' 20.45 Vor 40 Jahran gastorbsn: Paul Lincka - Barlinar Muaikar. Portret van deze BerlIJnse mu- 21.00 E Die Wuntchserie: Der Fo- rellenhof (slot), herhaling van een familieserie uit 1965/66 van Helnz-Oskar Wuttig. Afl.: De 75ste verjaardag 21.55 Man-Ester. Reportage ovber de Bengaalse tijgers In een be schermd gebied in West-Ben- 22.40 Musik im Femaehen. Het Keuls Omroepkoor en Symfo nie Orkest o.l.v. Gary Bertlnl m.m.v. Doris Soffel, mezzoso praan; Thomas Moser, tenor; Stephen Roberts, bas en Wol- m Ondertiteling via TeleTekst. CD Tweetalige of stereo-uitzen- E Zwarl/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. (0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. H2 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 Haunter* of the deep, jeugd film 18.35 Kick start, spelprogramma 19.00 Journaal an waarbaricht 19.35 London Plus, regionaal maga- 20.00 E Vintage Morecambe and Wiaa (slot). Ernie Wise presen teert hoogtepunten uit come- dyshows die hl) In de zestiger jaren samen met Eric More cambe maakte 20.30 EEaatendera, dramaserie 21.00 mOpen all houra (1), zesdeli ge comedyserie met Ronnie Barker, David Jason e.a. 21.30 (DHelp (1). zesdelige comedy serie rond drie werkeloze jon gens in Liverpool. Met Steven McGann. David Albany en Jack Abraham 22.00 Journaal, ragionaal nieuws en weerbericht 22.30 EThe big deal, tiendelige dra maserie rond gokker en zijn. vriendin. Met Ray Brooks en Sharon Duce. Afl. 1: The big 23.20 Hospital watch reviated, doc- mentaire over het dagelijks le ven in een ziekenhuis 00.10 The taste of health, informa tief programma over gezond koken. Afl.: Dinner party 00.35 Rhoda, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper in de hoofdrol. Afl.: Somebody down there likes him 01.00 Weerbericht BBC 2 17.10 Trade Union Conference In Brighton, reportage 18.25 [3 Nieuwsoverzicht 18.30 Our House, serie programma's over mensen en hun huls. Afl.: A semi detached In Harrow 19.00 No limits, popprogramma ge presenteerd door Jenny Powell en Tony Baker vanuit Black- 19.50 40 Minutes: Forget-me-not- Miss Poland, reportage over Magda. een Pool meisje dat meedingt naar de titel Miss Poland 20.30 Prom concert. Vrouwenkoor van het London Symphony Chorus en het London Sym phony Orchestra o.l.v. Claudio Abbado m.m.v. Alfred Brendel, piano. 1. Piano concert nr. 1 in d kl.t.. Brahms. 2. Nocturnes, Debussy. 3. Le Mandarin Mfer- Brian Murphy en Yootha Joyce als George en Mildred Roper, vanavond in hun eigen serie op ITV om 20.30 uur en morgen op Ned. 1 in 'Man over de vloer'. ceilleux, suite van dartok 22.35 Kingdom of the Ice bear (slot), driedelige natuurfilmserie over de Noordpool 23.30 Newanight, actualiteiten 00.15 Weerbericht 00.20 Music at night. Muzikaal Inter mezzo met Michael Collins (klarinet) en Kattryn Scott (pla no) 00.30-01.00 Open University SKY CHANNEL 17.00 EThe DJ Kat Show, geva rieerd programma met teken films, videoclips en een afleve ring van 'Skippy'. Presentatie: DJ Kat en Linda de Mol 18.00 Thriltseekers 18.30 E Dennis. Afl.: Man of the House 19.00 The-Flying Nun. Afl.: This con vent Is condemned 19.30 Get Smart, komische detecti veserie over Maxwell Smart en zijn strijd tegen de misdaador ganisatie KAOS. Met o.a. Don Adams on Barbara Feldon. Afl.: Pheasant under glass 20.00 The Paul Hogan Show, Au stralische comedyshow 20.30 A Country Practice, dramase- 21.25 Cimarron City. Afl.: The Evil One 22.20 US College Football 1986 23.20 ESky Trax Firato Special, met Linda de Mol 00.05-00.50 E Monster* of rock (herh.) ITV 17.20 Inspector Gadget, tekenfilm- Splash, kinderprogramma Emmerdale Farm, tv-serie i Nieuws I About Anglia, regionaal maga- Crossroads Bygones George and Mildred, comedy serie met Brian Murphy en Yootha Joyce. Afl.: Moving on (herh.) I The Jim Davidson Show Taggart, detectiveserie. Afl.: Death call (1) Nieuws i First Tuesday, informatief ma gazine met reportages over watervervuiling en Amerikaan se voetbal I Hunter i Tuesday Topic NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do wn VARA 14.30 De Smurfen, teken filmserie. 14.45 De Film van Ome Willem, kinderprogramma 15.15 Ter ry en de wapensmokkelaars, Nieuw- zeelandse jeugdserie 15.40 Webster, comedy-serie 16.00 Onze tijgers, na tuurfilmserie 16.50 Da's lachen, te kenfilms NOS 17.30 W6-Journaal VARA 17.40 Zomerpop, met Jan- Douwe Kroeske NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 E De Noodgolh Tarzan, de aapmens, Amerikaanse speelfilm uit 1932 MUSIC BOX 07.00 E Muziekprogramma's. Gaz (07.00), Amanda (08.00). Nino (09.00), Marlin (10.00), Simon (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 E Herh. DUITSLAND 1 schau mat Tageathaman 10.23 desliga-voetbal 11.50 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst 14.50 E Klamottenkiste: Larry, der Alleskönner 15.05 Unsare kleine Farm, tv-serie 15.50 Tagesschau 16.00 Eine Millimeter Uber dem Rand der Welt 16.45 'DenkstetT*, kin derprogramma 17.45 Tageaschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Moritzgeschichten, tv-serle 16.35 Der Waschbar Rascal, teken filmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte 17.45 Urlaub auf italieniech, tv-serie BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Trade Union Congress 1986 11.30 Play School 11.50-13.45 Trades Union Congress 1986 14.00 Journaal 14.30- 14.45 Chock-a-block 15.15 Trade Union Congress 1986 17.12 Regio naal nieuws 17.15 Kwicky Koala SKY CHANNEL 08.45 Sky Trax. Herhalingen 13.00 Skyways 14.00 Mazda World Dou bles, tennis 15.00 E Pal Sharp Show, vanuit Noorwegen 15.30 E Jensen's dimensions 16.15 Young, Free Single, vanuit Oslo 17.00 The DJ Kat Show ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Showgirl 11.20 Wheels 12.00 Short story theatre 12.30 About Britain 13.00 Jamie and the Magic Torch 13.10 Our Backyard 13.30 Whose Baby? 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Massage 16.00 Take the High Road 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Little Green Men 17.10 The Moomins RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Vandaag gebeld vandaag besteld. 22.02 Ronduit-Story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het bericht. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19-30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert - Beethoven serie (3e avond). 21.30 Llterama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Rijdt u ook zo goed? 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden. jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Slovaakse literatuur (6) door Bea Haelterman. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Let us know the names. Symfo nieorkest van Radio Israel m.m.v. Daniël Gortier. piano. Dirigent: Victor Pablo Perez (Spanje). 1. Gardunak (Schitte ring) (Anton Larrauri Spanje). 2. Concerto nr. 20 In d, KV 466 voor piano en orkèst (Wolf gang Amadeus Mozart). 3. Symfonie nr. 8 in G opus 88 (Antonin Dvorak). 22.05 Instrumentaal recital. 22.30 Cyclus: Luisterspelen over schrijvers. 23.30-23.45 Serenade. Drie roman ces. opus 94 voor hobo en pla- f no (Robert Schumann). RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws 07.33 De rode draad, vervolg. 13.06 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Zomerservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt, non stop muziek. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozegeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit muslc-tlme. 09.03 Muziek motie» 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Firato 86. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pie- RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 11.55 Orkestmuziek van Hëndel (29). 12.15 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concerl. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15JM AVRO: Telefoonnummer 06- 32212111 of 06-32212121. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16J0 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Redio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 15.30 Middagmagazine. BRT 1 05.41 Met 1 Wakker. 08.20 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel 13.30 Reisherinneringen. 14.00 Operette musical. "16.00 Iberia.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15