LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT Han Kulker schrijft historie Arie Wesseling veel te sterk voor Jan Kulk Absentie McEnroe versterkt geruchten over afscheid sportuitslagen Mellaard mist medaille op één centimeter uoetballerlei PORT SaidóaQowiant ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1986 PAGINA 9 TAALD VOETBAL EES Zwolle-FC Groningen tuna Sittard-Sparta VVV-FC Twente idag Veendam-Go Ahead Eagles Den Bosch-Roda JC enoord-Haarlem Utrecht-FC Den Haag .Excelsior :-PSV rste divisie erdag Cambuur-MVV dhoven-RBC mond Sport-RKC lem ll-DS '79 V-Oe Graafschap $tar-FC Wageningen Heerenveen-NAC tdag Bsse-Emmen C-SC Heracles Jansen wint damtoernooi GRONINGEN Internationaal grootmeester Hans Jansen heeft het eerste internationale Raben- haupt-damtoernooi in Groningen gewonnen. In de achtste en laat ste ronde versloeg hij WK-deel- nemer John van den Borst, waar door hij met twaalf punten onbe reikbaar werd voor zijn concur renten. Oud-wereldkampioen Jannes van der Wal legde beslag op de derde plaats voor Jos Stokkel en Bauke Bies. Wereldkampioene Elene Altsjoel uit de Sovjet Unie, de enige vrouw van het gezel schap, verraste door ongeslagen te blijven. Burgemeester vebiedt Excelsior - Ajax op aanstaande woensdag ROTTERDAM De eredivi siewedstrijd Excelsior - Ajax kan volgende week woensdag (3 september) geen doorgang vinden. Burgemeester Peper van Rotterdam acht het duel risicodragend, te meer, daar de straat bij het stadion Wouden- stein momenteel opgebroken is. Ajax, dat de eerste twee competitieduels miste wegens andere verplichtingen, raakt daardoor nog een wedstrijd verder achter op de meeste Burgemeester lijkt voorbarig VEEND AM - Het heeft er alle schijn van dat burgemeester Van Boekhoven van Veendam wat voorbarig is geweest met zijn verbod om de wedstrijd Veendam-GA Eagles van avond te laten spelen, omdat hij vreesde dat Deventer sup porters zijn stad onveilig zou den maken. De animo onder de Deventer aanhang om de wedstrijd (die nu op zondag wordt gepeeld) te bezoeken is te verwaarlo zen. Voor de busreis meldden zich welgeteld twee man aan, zodat moest worden besloten de trip te annuleren. Van Eyden directeur algemene zaken Ajax AMSTERDAM Arie van Eyden treed per 1 no vember aanstaande als di recteur algemene zaken in dienst bij Ajax. Het be stuur van de voetbalclub heeft deze aanstelling ge daan in het kader van de verdergaande professiona lisering. Het besluit werd genomen in vergadering met de ledenraad. Arie van Eyden was al vele ja ren aan Ajax verbonden, de laatste tijd als vice- voorzitter. Sport op tv fANDAAG lederland 1, 18.25 uur: Veroni- a-Sport. külaland 2. 16.55 uur. Studio iport: EK atletiek; 18.20 uur: Studio Sport: EK atletiek; 19.00 mr Studio Sport: EK atletiek; 0.40 uur Studio Sport. JRT 1, 22.40 uur: Sport op zater- lag. 8RT 2, 16.50 uur. EK atletiek )uitsland 1, 10.03 uur: Die wrtschau; 16.00 uur ARD- port Extra met EK atletiek en lundesligavoetbal. Duitsland 2, 22.00 uur Das ak- uelle Sport-Studio. Sky Channel, 14.30 uur: US Col- ege Basketball 1986; 15.50 uur: nternational Motor Sports 1986; tl.00 uur: Championship wrest- ■uropa TV, 17.00 uur Sports teport Live: EK atletiek in Stutt gart, 18.00 uur Sports Report net EK atletiek; 21.05 uur Sports Report. MORGEN Nederland 2, 15.30 uur Studio I Sport met EK atletiek; 18.30 uur Studio Sport met schaaktwee kamp Kasparov-Karpov; 19.00 uur: Studio Sport BRT 1, 20.05 uur: Sportweekend. g ©RT 2, 17.00 uur: EK Atletiek Duitsland 1, 18.10 uur Die Sportschau; 19.50 uur: Sport- Ischau-Telegramm Duitsland 2, 14.42 uur: Die el' Sport-Reportage. Duitsland 3 (WDF), 16.30 uur. WK schaken: Kasparov-Karpov. Duitsland 3 (NDR), 21.45 uur Sport III. Sky Channel, 14.35 uur US Col lege Basketball; 15.35 uur Fede ration Cup (tennis); 21.30 uur: VFL Austrailian Rules Football. Europa TV. 21.05 uur Europa iSports Report. lederland ziet af an schaakolympiade IUSTERDAM Het bestuur n de Koninklijke Neder- idse Schaakbond heeft, in volging van de Scandinavi- d he landen, besloten af te zien in deelneming aan de 27ste 'luChaakolympiade, die van 13 ntbvember tot 4 december 1986 i Dubai (Verenigde Arabi sche Emiraten) zal worden ge- •uden. KNSB kan zich niet ver- ïigen met de afwijzing voor ireisvisa van de Israëlische Ioeg. Het ministerie van bui- nlandse zaken heeft begrip jor het besluit. kampioenschap van lederland op Duindigt 'ASSENAAR Dertien dravers Tien morgenmiddag op Duindigt de start in het kampioenschap i Nederland. Yzeren Hein is hier te kloppen paard. Ulaan en Velo- kunnen voor een verrassing zor- i. De eerste start is om 13.00 uur ze tips luiden ADEPRIJS: Anna Dakota, Zebeja K i Zuzana S. NSHOREPRIJS: Tracy's Moon. Ca- isk en Intensite VILD CATPRIJS: Zipper Mac. Zeb an de Lente en Atlanta. 10RTHALS VAN SCHOOTEN ME MORIAL: Royal Prins, Flower of Si- in en Liberty Belle. '5-1: Albatrosnora, Anjo Vreden- urch en Alfons. '5-2: Zappa Flight, Amy David en mkje S. '5-3: Zinous, Zignal Frisia en Zip an de Lente. '5-4: Yonkers, Ygor Peterhof en ubina Boszorg. '5-5: Yzeren Hein, Ulaan en Veloce. RANJE NASSAUPRIJS: Halcyon ove, Signal Raaphorst en Season EGARONPRIJS Zorro Hollyrood, anja en Wenri Princess. LEIDEN Hoewel de weergoden het tennistoer nooi van OLTC ook giste ren niet overdreven gun stig gezind bleken, kon- STUTTGART Han Kulker heeft gisteravond tijdens het Europees atle- tiekkampioenschap in Stuttgart voor 36.000 toe schouwers internationale geschiedenis geschreven. De bronzen medaillewin naar van het Europees kampioenschap-indoor in Madrid liep in de eerste serie niemand minder dan José Manuel Abascal, de Spaanse troef met de beste seizoenprestatie (3.31,14) naar huis. Leidschendammer Kulker. die vijf jaar geleden nog als ket tingroker door het leven ging maar met het oog op zijn atle- tiekcarrière van de ene dag op de andere stopte, moest alleen de Ier Marcus O'Sullivan en 800 meter-winnaar Sebastian Coe op de 1500 meter voor la ten gaan. En bereikte daar mee, evenals trouwen Elly van Hulst bij de dames de finale van de 1500 meter. De andere herenseries werden „over leefd" door uiteraard Stevc Cram (Engeland). Johnny Kroon (Zweden), José Carrera (Spanje), John Galdwin (Enge land), José Luis Gonzalez (Spanje, Frank O'Mara (Ier land), Igor Lotorjev (Rusland), de Deen Niels Hjorth en de Zwitser Peter Wirz, zodat Kul ker, die 3.39,08 scoorde, zich morgen tijdens de finale in louter goed gezelschap be vindt. De nu 25-jarige atleet begon f»as op 21-jarige leeftijd met at- etiek en is eigenlijk pas de laatste twee jaren serieus be zig. Hij heeft zich voorgeno men minimaal tot en met de Olympische Spelen in Seoel keihard aan zijn ontwikkeling te werken. Dat moet leiden tot aansluiting bij de wereldtop. De eerste aanzet daarvoor is Han Kulker. tweede van rechts, legt zijn hand op de schouder van de Ier O'Sullivan bij het passe ren van de finish. Aan zijn linkerzijde Marcus Hacksteiner en (voor Kulker) geheel rechts Sebastian Coe. gezet. Onlangs in Hengelo kon hij al aardig meekomen met de „kanonnen" Coe en Abascal en kwam daar met 3.36,54 in de buurt van het nationale re cord van Rob Druppers (3.35,07). Vijanden zijn Drup- pers en Kulker echter niet. Sa men hebben ze de nodige trai ningsrondjes gelopen. Kulker was uiteraard ontzet tend blij na zijn tactisch uitste kend gelopen race. „Het ging heerlijk. Het liep precies zoals ik wilde. Ik had me voorgeno men de eerste 800 meter re laxed te lopen, omdat daarna de wedstrijd eigenlijk pas be gint. Toen moest ik echter wel knokken om voorin te komen, maar dat kon ook omdat ik dat eerste stuk geen moeite heb gehad". Kulker lag na 800 me ter in vijfde positie. Met nog één ronde te gaan zette hij aan en hij voegde zich achter Abascal en O'Sullivan. Bij het uitkomen van de laatste bocht passeerde hij Abascal, die toen ook O'Sullivan al langs zich had zien komen. Kulker: „Ik wist dat ik hem toen moest pakken, want dan was de kans groot dat ik hem voor bleef. Op het eind dacht ik dat hij me toch nog terug zou pakken en ik heb me over de streep gegooid met het gevoel: nu of nooit. Het móet, anders kan ik eruit liggen, dacht ik toen. Nu moet ik zoveel mogelijk her stellen, want ik voel het wel in mijn benen". Elly van Hulst, donderdag hoewel slechts 0,99 seconden verwijderd van haar nationale record, „slechts" negende op de drie kilometer. Nog geen 24 uur later waren het vreugde tranen bij Elly van Hulst. Even dacht ze niet in haar op zet - het bereiken van de 1500 meterfinale - te zijn geslaagd, maar ook Van Hulst komt morgen uit in de eindstrijd. STUTTGART Eén centimeter slechts scheidde Emiel Mellaard van een medaille tijdens de Europese titelstrijd. De 20-jarige verspringer haalde gisteren 7,91 meter. Europees recordhouder Robert Emmijan uit de Sovjet Unie (8,41) en diens landgenoot Sergej Lajevski landden (8,01) ruimschoots verder in de natte zandbak. Maar het verschil met zijn vriend en rivaal Giovanni Evangelisti was zegge en schrijve tien millimeter. De bij de eerste rondgang genoteerde 7,92 meter was de Nederlander te machtig. Zonder medaille, net als Chris Leeuwenburgh die elfde werd, en met een opgerekte enkel en een zak ijs verliet de atleet uit Spijkenisse gisteravond het Neckarstadion. Grap pend nam hij zich voor voortaan vooral het hoofd koel te houden. „Daar is het misgegaan. Ik dacht dat slecht weer in mijn voordeel zou zijn. Giovanni houdt niet van regen. Na de 7,91 heb ik alle risico's genomen". Tineke Hidding heeft na de eerste dag van de zevenkamp tijdens de Europese titelstrijd nog een aardige kans haar na tionale record te verbeteren. Na vier onderdelen heeft de 27-jarige meerkampster 3566 punten verzameld. Dat is slechts 25 punten minder dan haar tussenscore tijdens het uit Helsinki (1983) daterende record (6104 punten). Hidding bezet de elfde plaats. De KNAU stelt bij een positie in de top-tien een startbewijs voor de mondiale titelstrijd in Rome (1987) beschikbaar. Bij het polsstokhoogspringcn werd Chris Leeuwenburgh uit eindelijk elfde van de dertien finalisten. Op 5,45 meter kwam voor hem het einde. De Hagenaar sprong deze hoogte drie maal af. Leeuwenburgh was de finale op 5,25 meter be gonnen. Hij haalde die hoogte in zijn eerste sprong, waarna hij de 5,35 meter oversloeg. Drechsler evenaart wereldrecord STUTTGART Heike Drechsler evenaarde op de 200 me ter het wereldrecord met een tijd van 21,71 seconden. Ze was zelf al houdster van het record, met haar landgenote Marita Koch. De Fransman Stephane Caristan evenaarde het Europees record op de 110 meter horden met een tijd van 13,28 seconden. De Britse Fatima Whitbread veroverde de Europese titel speerwerpen met een afstand van 76,32 meter. De Bulgaarse wereldrecordhoudster Jordanka Don- kova werd eerste op de 100 meter horden dames in 12,38 seconden. Op de 200 meter heren was het goud voor de Sov jetrus Vladimir Krylov. den toch weer de nodige partijen worden afge werkt. Met name de sin- gelende dames in D deden goede zaken; in dit onder deel zijn alle halve finalis- tes nu bekend. Onder die laatste vier niet Hermien Wenzel. Oponente Hons- beek bleek via de cijfers 4-6, 6-3, 6-2 te sterk voor de als favoriet gestarte Wenzel. Niet Micky van Waasbergen, maar A. Bruschke fungeert vandaag als tegenstandster van Honsbeek. Van Waasber gen werd met 6-3, 2-6, 6-2 ver slagen. In de andere halve fi nale van het DED treffen Els Guyt en Helga Voskuyl el kaar. Guyt versloeg tegen standster Passchier met 7-6, 2- 6, 6-0, terwijl Voskuil Olga Klestadt met 7-5, 4-6, 6-3 over won. Bij de enkelspelende D-heren zijn tot nu toe nog slechts kwartfinalisten bekend. Fred Stierum (hij klopte Ed Zim merman), Arie Wesseling (met 6-3, 6-1 verrassend veel ster ker dan Jan Kulk) en Leo Le- feber (via een w.o. tegen Jac ques Kneijber) horen bij de beste acht. Een select gezel schap waartoe ook geplaatsten John Dahlhaus en Peter van Schie zich inmiddels weten. Dahlhaus liet Wim Siemerink slechts drie games, Jos Jansen „kreeg" er van Van Schie twee meer. Zijn er bij de D-dames al vier halve finalistes bekend, in de C-categorie zijn dat er drie. En alle drie even verrassend. Na Nolly Bennink, een dag eer der, werden gisteren immers ook de drie andere geplaatste speelsters uit het C-toernooi geslagen. Marian Liefbroer (1) redde het niet tegen Gomperts (3-6, 2-6), de papieren nummer twee, Doris Knott, verloor van Sietske Huiskamp (2-6, 5-7) en de nummer drie, Ans Vink, kwam tegen G. Barneveld zelfs slechts aan twee games... NEW YORK Luidt de vroege uitschakeling bij de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen het definitieve afscheid van John McEnroe van de tennissport in? De Ameri kaan gaf gisteren zelf voedsel aan die geruchten door vertek te laten gaan bij het dubbelspel. Ach teraf bleek van opzet geen sprake. McEnroe en zijn partner Fleming waren in het verkeer blijven steken en meldden zich zes mi nuten na het verstrijken van de toegestane limiet bij de organisatie. De geruchten-machine draaide als gevolg van dit incident op volle toeren. Temeer daar McEnroe zelf na zijn nederlaag in het enkelspel tegen Paul Annacone zijn medewerking in het dubbelspel had aange kondigd. Maar met de nadruk kelijke toevoeging dat zijn ge zin belangrijker voor hem is geworden dan welk ternnis- toernooi ter wereld. „Er zijn zoveel mooiere dingen dan elke dag tegen het balletje slaan". Zelfs de voorzitter van de we- reldtennisbond Philippe Cha- trier mengde zich in de discus sie met de opmerking, dat hij niet gelooft, dat McEnroe ooit nog zijn oude vorm zal berei- ken. Mocht McEnroe nog steeds twijfelen of hij met ten nissen wil doorgaan, dan zal de verklaring van Tom Gor man hem stellig geen riem on der het hart steken. De nieuw benoemde aanvoerder van het Amerikaanse Daviscup-team maakte bekend, dat de natio nale tennisbond hem verboden heeft McEnroe op te nemen in de Amerikaanse ploeg, die op 3, 4 en 5 oktober in Brisbane tegen Austrtalië uitkomt. „Ik had hem graag opgenomen, maar mijn handen zijn gebon den", aldus Gorman. De Ame rikaanse tennisbond is nog steeds verbolgen over de mis dragingen van McEnroe en ook van Connors tijdens de de Daviscupfinale 1984 in Go thenburg tegen Zweden. De bond vroeg destijds een schrif telijke verklaring van beide spelers, dat zij zich in de toe komst correct zouden gedra gen. Dat werd door beiden ge weigerd... Inmiddels is McEnroe op de wereldranglijst afgezakt naar de twintigste plaats en is er bij de eerste tien nog slechts één Amerikaan over: Jimmy Con nors, die op 2 september 34 jaar wordt. Het ongezonde van de situatie is ook doorgedron gen tot Ivan Lendl. De Tsje- choslowaak, die definitief geen deel zal uitmaken van het Tsjechoslowaakse Daviscup- team, verklaarde het absoluut noodzakelijk te vinden, dat binnenkort weer een Ameri kaan op één van de eerste plaatsen staat. Kevin Curren zal dat naar alle waarschijnlijkheid niet zijn. De voormalige Zuidafrikaan, die is afgegleden naar de 23ste plaats van de wereldranglijst, verloor gisteren in vijf sets van de als vierde geplaatste Zweed Stefan Edberg. Diens landsgenoot Anders Jarryd (nummer dertien) won van de nummer 370 van de ranglijst, de Amerikaan Luke Jensen. Een verrassing was de uitscha keling van de als tiende ge plaatste gravel-specialist An dres Gomes door de Ameri kaanse veteraan Tom Gullik- son, die op 8 september 35 jaar wordt. Hij is de oudste deelne mer, die nog in de strijd is en ook hij kan dus moeilijk als Amerikaanse hoop worden be schouwd. Hij heeft aangekon digd aan het einde van het jaar te stoppen. Bollenpark In tegenstelling tot de Oegst- geester Lawn Tennis Club diende de wedstrijdleiding van het open D-toernooi van het Bollenpark wél haar heil te zoeken in het spelen van pro sets. Een geslaagde actie, aldus Dick Hulsebos. „We zitten nu weer op schema. Nu maar ho pen op goed weer, dan kunnen we het weekeinde op een nor male wijze afwerken". Bij de heren nam Tim Bave- laar de tweede lastige hinder nis op de weg die hem alsnog een plaats op het D-Master- stoernooi van de Leidse Cou rant moet gaan opleveren. Met 9-4 was Bavelaar te sterk voor de als eerste geplaatste Pieter Guyt, een zege die Bavelaar in de halve finale bracht. Marco Vlieland is nog niet zover. Wel maakte de speler van Zee en Duin opnieuw indruk. Sander Hertzman werd met 6-0, 6-1 verslagen. In het DED is Gre van Winsen de eerste speelster die zich bij de laatste vier plaatste. Ploon van Maris, zij zegevierde eer der, over Sieta van der Plas, kwam twee keer niet verder dan vier games. Luton bekert voortaan uit Luton Town zal naar alle waarschijnlijkheid alle wed strijden voor de League Cup voortaan buiten het eigen stadion aan Kenilworth Road spelen. Dit is de consequentie van het besluit van het be stuur van de club om de sup porters van de bezoekende club te weren. In elke ronde voor de League Cup wordt een uit- èn een thuiswed strijd gespeeld. Daar de recet te wordt gedeeld hebben de clubs er in de regel belang bij zoveel mogelijk mensen op de tribunes te krijgen. Het bestuur van Luton bleef des alniettemin bij zijn weigering supporters van bezoekende clubs in zijn stadion toe te la ten. De Engelse voetbalbond beeft daarom besloten, dat de thuisduels van Luton bij de tegenstander moet worden Politie bezorgt Faico schorsing Vleugelspits Mark Falco van Tottenham Hotspur heeft een schorsing te danken aan de politie. In het vorige seizoen maakte Falco tijdens Aston Villa-Tottenham Hotspur een obsceen gebaar naar het pu bliek. De politie zag hierin een poging tot opruiing van het publiek en deed haar be klag over het gedrag van Falco bij de Engelse voetbal bond. Deze legde de Londe- naar vervolgens een schor sing op. Verlamd door beenbreuk Jimmy Simpson, een 27-jari- ge speler van het Schotse Morton, vreest voor de rest van zijn leven invalide te zijn. Bij een wedstrijd van zijn club brak hij zijn been zodanig, dat een aantal zenu wen werden aangetast die gedeeltelijk verlamdheid ver oorzaakten. Clough dekt zich in Brian Clough dreigt met op stappen als Nottingham Fo rest geen sponsor vindt. De manager wil niet geconfron teerd worden met financiële problemen van de club. Hij zegt weinig te hebben aan goed bedoelde donaties van een of andere sociëteit. „Ik wil voorkomen, dat de finan ciële last .van de club op mijn schouders wordt gelegd". Niet thuis, maar bij buurman Middlesbrough, inmiddels af gezakt naar de Engelse derde divisie, heeft zaterdag de thuiswedstrijd tegen Port Vale niet in eigen stadion ge speeld maar bij buurman Hartlepool. Het eigen Ayre- some Park was namelijk ge sloten als gevolg van het feit, dat de club nog onder curate le staat. Middlesbrough is on langs door een consortium van zakenlieden ternauwer nood van een faillissement gered. Wel ontsloeg het al het personeel met uitzondering van de voetballers. Afgelo pen zaterdag nam het al weer één personeelslid terug, na melijk manager Bruce Rioch. Oproep voor interlandvia radio Marko Schallibaum is op een wel zeer bijzondere manier opgeroepen zich te voegen bij de selectie van het Zwitserse nationale elftal. Bondscoach Daniël Jeandupeux zat verle gen om aanvulling, omdat René Botteron zich gebles seerd moest afmelden. Hij dacht direct aan Schallibaum, maar deze was niet te berei ken. Ten einde raad schakel de Jeandupeux een bevrien de relatie bij de radio in en vroeg hem of er een oproep kon worden uitgezonden. De actie had succes, want Schël- libaum reisde spoorslags naar de verblijfsplaats van de na tionale ploeg in Lausanne, waar daags daarna Europees kampioen Frankrijk met 2-0 werd verslagen. Rehhagel traint dorpsclubje Trainer Otto Rehhagel van de Westduitse „Vizemeister" Werd er Bremen heeft on langs de kleinste club van de Bondsrepubliek een middagje getraind. Dit was het gevolg van zijn verlies in het tv-pro- gramma „Wetten das". Om dat hij iets beweerde wat niet kon worden waargemaakt, zou hij alle leden van Ein- tracht Nemden in de deel staat Nedersaksen een mid dag onder zijn hoede nemen. Rehhagel trok veel bekijks, want op het veld van het 450 zielen tellende Nemden had den zich 1500 belangstellen den verzameld. Ein tracht Nemden was uitermate te vreden na het middagje met Rehhagel. De kantine bereik te een recordomzet met 225 liter bier, 485 worsten, 250 H. Otto Rehhagel, erelid van kleinste clubje van West- Duitsland. mark bij een inzameling voor de jeugdafdeling en het le dental steeg van 19 naar 49. Het bestuur van de club be sloot het getal rond te maken tot 50 door Rehhagel te be noemen tot erelid. Rode kaart voor alle 22 spelers De Mexicaanse scheidsrech ter Marques heeft onlangs een competitiewedstrijd in zijn vaderland op een zeer opmerkelijke wijze beëin digd. Hem was de leiding toe vertrouwd van America-Gu- adelajara, die twintig minu ten voor het einde ontaardde in een complete veldslag. Marques kwam ogen te kort om te bepalen wie van de spelers zich ernstig had mis dragen. Daar hij er niet uit kwam en zich niet aan de in druk kon onttrekken dat alle spelers aan de kloppartij had den deelgenomen, besloot hij hen allemaal te confronteren met een rode kaart. ATLETIEK Europese kampioenschappen in Stuttgart Heren 200 meter, finale: 1. Krylov (Sqv) 20.52 sec., 2. Evers (Wdl) 20,75, 3. Fedoriv (Sov) 20,84, 4. Schroder (Odl) 20,89, 5. Wells (Gbr) 20,89, 6. Jev- genjev (Sov) 20,91, 7. Prenzler (Odl) 21,00, 8. Emmelmann (Odl) 21,03. 400 meter, finale: 1. Black (Gbr) 44,59 sec., 2. Schönlebe (Odl) 44,63, 3. Schersing (Odl) 44,85, 4. Redmond (Gbr) 45,25, 5. Lübke (Wdl) 45,35, 6. Sanchez (Spa) 45,61, 7. Canti (Fra) 45.93, 8. Skamrahl (Wdl) 46,38. Polsstokhoogspringen, finale: 1. Boebka (Sov) 5,85 meter, 2. Boebka (Sov) 5,75, 3. Collet (Fra) 5,75, 4. Ta- rev (Bul) 5,70, 5. Kuusela (Fin) 5,55, 6. Lubensky (Tsj) 5,55. 7. Pentsjev (Bul) 5,55, 8. Ferreira (Fra) 5,35, 9. Nikolov (Bul) en Jansa (Tsj) 5,35, 11. Chris Leeuwenburgh (Ned) 5,25, 12. Pelto- niemi (Fin) 5,25. verspringen, finale: 1 Emmijan (Sov) 8,41 meter, 2. Lajewski (Sov) 8,01, 3. Evangelisti (Ita) 7,92, 4. Emlel Mell aard (Ned) 7,91, 5. Jaskulka (Pol) 7,85, 6. Brige (Fra) 7,72, 7. Krsek (Tsj) 7,69, 8. Hanacek (Tsj) 7,59, 9. Mori- niere (Fra) 7,51, 10. Haaf (Wdl) 7,48, 11. Klimaszewskl (Pol) 7,39, 12. Sec- chi (Ita) 7,35. 3.000 meter steeple: 1. Melzer (Odl) 8.16,65, 2. Panetta (Ita) 8.16,85, 3. lig (Wdl) 8.16,92, 4. Reitz (Gbr) 8.18,12, 5. Van Dijck (Bel) 8.20,19, 6. Mah- moud (Fra) 8.20,25, 7. Schwarz (Wdl) 8.20,90, 8. Hackney (Gbr) 8.20,97, 9. Mamlnskl (Pol) 8.21,41, 10. Ekblom (Fin) 8.28,32, 11. Regalo (Por) 8.34,95, 12. Jankowskl (Pol) 8.36,55, 13. Marko (Hon) 8.38,78. Dames Speerwerpen, finale: 1. Whitbread (Gbr) 76,32 meter, 2. Felke (Odl) 72,52, 3. Peters (Wdl) 68,04, 4. Lillak (Fin) 66,66, 5. Olejarz (Pol) 63,34, 6. Jermolovitsj (Sov) 62,84. 7. Thyssen (Wdl) 62,42, 8. Kostjoetsjenkova (Sov) 61,40, 9. Solberg (Noo) 59,52, 10. Verouli (Gri) 57.06, 11. Alizadeh (Wdl) 56,20, 12. Thiemard (Zwi) 55,32. 100 meter horden, finale: 1. Donkova (Bul) 12,38 seconden, 2. Oschkenat (Odl) 12,55. 3. Sagortsjeva (Bul) 12,70, 4. Theele (Odl) 12,82, 5. Knabe (Odl) 12,83, 6. Elloy (Fra) 12,93, 7. Grigorjeva (Sov) 12,96. 8. Pogacean (Roe) 13,17. 200 meter, finale: 1. Drechsler (Odl) 21,71 sec. (evenaring wereldrecord), 2. Cazier (Fra) 22,22, 3. Gladisch (Odl) 22,49, 4. Molokova (Sov) 22,71, 5. Kasprzyk (Pol) 22,73, 6. Botsjina (Sov) 22,87, 7. Günther-Rieger (Odl) 22,98, 8. Sjlrova (Sov) 23,18. Zevenkamp: Stand na vier onderdelen: 1. Simpson (Gbr) 3971 punten; 2. No- wak (Pol) 3929; 3. Dressel (Wdl) 3891; 4. Behmer (Odl) 3888; 5. Sjoebenkova (Sov) 3814; 6. Maslennikova (Sov) 3798; 7. Hagger (Gbr) 3683; 8. Roes- kite (Sov) 3652; 9. Dimitrova (Bul) 3646; 10. Beaugeant (Fra) 3611; 11. Hidding (Ned) 3566; 12. Oebois (Fra) 3513; 13. Mulliner (Gbr) 3471; 14. Me- nissier (Fra) 3466; 15. Heggli (Zwi) 3329; 16. Hasler (Lie) 3009. Achtste en laatste ronde: Okken- Keizer 1-1; Bies-Stokke! 1-1; Buurke- Altsjoel (Sov) 1-1; Jansen-Van den Borst 2-0; Scholma-Rigterink 2-0; Ramdien-Van der Wal 0-2; Hoekse- ma-Van der Tak 0-2; Noorman-Schul- tema 0-2; Binenbaum-Van der Pal 1- I. Eindstand: 1. Hans Jansen, 12 punten, 2. Auke Scholma 12. 3. Jan nes van der Wal 11, 4. Jos Stokkel II, 5. Bauke Bies 11. Jacob Okken 10, 7. Peter Schuitema 10, 8. Sip Buurke 10. 9. Elene Altsjoel (Sov) 10, 10. Joop Rigterink 10, 11. Berend Keizer 10, 12. Casper van der Tak 10 HONKBAL Hoofdklasse, play-offs Neptunus - ADO 7-4. berg (Zwe)-Curren (Vst) 7-6(9-7),3- 6.4-6,6-3.6-2; Jarryd (Zwe)-Jensen (Vst) 6-0,6-3.6-1; Donnelly (Vst>-Telt- scher (Vst) 6-3,6-2,6-0; Casal (Spa)- Visser (Zat) 6-2,6-1; Krishnan (lnd>- Lavalle (Mex) 6-2,6-4,6-3; Witsken (Vst>-Bpngoechea (Arg) 7-6(14-12). 6- 1,6-1; Mecir (Tsj)-Forget (Fra) 7-5,6- 4,6-1; Gullikson (Vst)-Gomez (Ecu) 3- 6.6-7(0-7),7-6(7-2),6-3,6-4; Srejber (Tsj)-Dyke (Aus) 2-6,6-3.3-6,6-4,6-4; Anger (Vst)-Masur (Aus) 7-6(7-4),6- 3.7-5; Wilander (Zwe)-Champion (Fra) 6-1,7-5,6-4; Connors (Vst)-Pistolesi (Ita) 7-6(7-3),6-4,7-5; Damesenkelspel, tweede ronde: Garrison (Vst)-Pfaff (Wdl) 6-7,6-1,6-4; Kohde-Kilsch (Wdl)-Tanvier (Fra) 6- 1.6-0; Lindqvlst (Zwe)-Dingwall (Aus) 6-2,6-3; Sukova (Tsj>-Gomer (Eng) 7- 5.7-5; Fernandez (Vst>-Hanika (Wdl) 6-2,6-2; Gurney (Vst)-Fairbank (Zat) 3-6.6-3.7-6; Turnbull (Aus)-Moulton (Vst) 6-2,6-0; Reinach (Zaf)-Carlsson (Zwe) 6-3.6-1; Benjamin (Vst)-Hakami (Vst) 6-4,6-1; Scheuer-Larsen (Den>- Mochizuki (Vst) 6-1,6-3; Bonder (Vst>- Herr (Vst) 6-3,6-3; Maleeva (Bul>-Gil- demeister (Per) 6-3.6-1; WIELRENNEN Wereldkampioenschappen in Colo- Heren Achtervolging 4000 meter, halve fi nales: 1e rit: 1. Goeintaoetas (Sov) 4 min., 33,21 sec., 2. Woods (Aus) 4.33,40. 2e rit: 1. Jekimov (Sov) 4.34,18, 2. Dittert (Odl) 4.43,47. VOETBAL West-Duistland Eerste ronde bekercompetitie: Ham burger SV-Unlon Solingen 3-0, Ein- tracht Frankfurt-Eintracht Braun schweig 3-1, Tennis Borussla Berlin- Stuttgarter Kickers 0-5, TSV Gien- gen-Hannover '96 1-3, FC Saarbrüc- ken 2-4 (n.v.), Werder Bremen-Ale- mannia Aachen 0-0 (n.v.). Frankrijk Monaco-St. Etienne 0-0, Toulouse- Brest 5-0, Laval-Metz 1-1, Bordeaux- Rennes 4-1, Sochaux-Nantes 3-1. Le Havre-Nice 3-1, Nancy-Toulon 3-0, Paris Si. Germain-Lille 1-1, Lens-Ra- cing Club de Paris 0-1, Marseille- Auxerre 1-1.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9