„Ik begreep nauwelijks wat er aan de handwas Een Bonk van een hond BLIKSEM SLAAT IN IN WONING HEIDEN OMGEVING CcidócSouAOnt ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 ,,Een Bonk van een hond". Een andere benaming had asielbeheerder Gottschal niet voor de enorme bouvier. Het dier, eigenlijk een kruising tussen een bouvier en een new-foundlander, is ongeveer een meter hoog. „Het is een imposante verschijning. Een naam bedenken voor het dier was dan ook niet zo moeilijk. We hebben hem onmiddellijk Bonk gedoopt.". Bonk, een reu, is op een min der prettige manier in het asiel beland. De hond werd op een fraaie zomeravond door een mevrouw uit Stompwijk gevonden. De eigenaren had den Bonk met de eigen riem om een stevige boom gebon den. De mevrouw die hem vond. bracht het dier naar het asiel aan de Besjeslaan De asielbeheerder vindt bet onbegrijpelijk dat het dier aan een boom werd gebonden en is achtergelaten. Volgens de heer Gottschal is Bonk een hele lieve hond. „Hij is bo vendien erg gehoorzaam, ik vind het een schitterende dier". Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dierenpas- poort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel. Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geo pend: di-vr 10-12, 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma geslo ten. Het uitlaten is steeds weer een feest voor Bonk. „Omdat hij in een asiel zit. is-ie in het begin een beetje trekkerig. Maar na een tijdje komt Bonk tot rust en weet hij zich ook met andere honden prima te amuseren". Bonk, was door de vorige eigenaren overigens licht verwaarloosd. Zijn zwar te vacht zat vol klitten. In middels zijn die er in het asiel bijna allemaal weer uit ge haald. Pluis De kat Pluis is geplaatst bij een gezin in Leiderdorp. Pluis moest niets van andere katten hebben, deed bij het vechten nooit iets terug, en is dan ook bij een gezin zonder dieren geplaatst. Bonk werd in Stompwijk, vastgebonden aan gevonden. Kind vermist in Rijnsburg RIJNSBURG Politie en brand weer zijn sinds gistermiddag twaalf uur op zoek naar een 4-jarig kind uit Rijnsburg. Duikers van de Leid se brandweer hebben gisteren van half vijf tot kwart over acht ge zocht in het water van het Additio neel Kanaal dat het Oegstgeester- kanaal en Rijn verbindt. Men heeft gezocht op de plek waar het kind mogelijk in het water is gevallen. Men is onder meer opgehouden met zoeken omdat in Katwijk wa ter in zee werd gespuid en er in het kanaal een flinke stroming stond. De rijkspolitie heeft gisteravond tot elf uur gedregd. Vanochtend is men hiermee doorgegaan. Najaarsfeest Katwijk beleeft hoogtepunt KATWIJK Het najaarsfeest in Katwijk aan den Rijn beleeft dit weekeinde zijn hoogtepunt. Vandaag worden de Zuidhollandse kampioen schappen wielrennen voor niet li centiehouders gereden. Tevens zijn er een bazar in de Rijnstraat en ring- rijden. Het wielrennen begint om elf uur, het ringrijden om twee uur op de Commandeurslaan. De Pioniers Automobielclub PAC uit Amsterdam komt vandaag met twaalf oude au to's uit de twintiger en dertiger ja ren. Mef deze auto's wordt 's mor gens een rondrit gemaakt door Kat wijk, terwijl 's middags de auto's, met hun moderne broers, te pronk staan in de Rijnstraat. Chloorgas in zwembad HAZERSWOUDE—RIJN- DIJK Het binnenbad moest gistermiddag wegens het vrij komen van chloorgas worden ontruimd. Het gas ontstond bij het vullen van een buffervat. J Zoutzuur en chloorbleekmid- del kwamen per ongeluk bij elkaar en produceerden i chloorgas. Het chloorbleek- middel, dat is bestemd voor het buitenbad in Hazerswou- de-Dorp was per abuis afgele verd in het binnenbad. Koninklijk zilver De heer A. de Haan uit Noordwijkerhout is gistermiddag in het Leeuwenhorst congrescentrum onderscheiden met de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau. Het lintje werd hem opgespeld door burgemeester F. Winkel. De heer De Haan nam gisteren afscheid van de Machinefabriek Noordwijkerhout. Op de bijeenkomst werden nog negen werknemers van dit bedrijf gehuldigd. In totaal namen giste ren vier personen afscheid, zes vierden een jubileum. Arie de Haan. op 21 januari 1925 geboren, kwam op 1 januari 1941 in dienst bij de firma Verschure in Amsterdam. Toen dit be drijf op 6 mei 1957 werd overgenomen door de Machinefa briek Noordwijkerhout verhuisde de heer De Haan mee. Hij werkte als ketelmaker, constructieplaatwerker, magazijn meester en werkmeester constructie. Zijn laatste functie was werkvoorbereider op de afdeling lieren. De heer De Haan, die naast de fabriek aan de 's Gravendamseweg woont is sinds 1959 bewaker van het fabriekscomplex. Van 1979 tot 1985 was hij voorzitter van de tuindersvereniging van de ma chinefabriek. Redelijk WK Nederlandse frisbieërs ROELOFARENDSVEEN teerd op het sterk bezette we- De Nederlandse frisbie-selec- ties, met de Veners Stefan van der Zwet en Magda Hoogen- boom in de gelederen, hebben tot nog toe redelijk gepres- reldkampioenschap in Enge land. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft de herenploeg uitzicht op de gedeelde zeven de plaats op een veld van 15 deelnemers. Op het vorige WK werden de mannen tiende van de elf deelnemers. Ook de vrouwen draaien goed. Zij ho pen het toernooi als zesde af te sluiten. Welgemoed en onvermoei baar, zo mogen we het „Geïl lustreerd Zondagsblad" van zeventig jaar geleden toch wel zien. Meer dan de helft van de doorgaans acht bladzijden werd besteed aan de voortra zende eerste wereldoorlog, in woord en vooral in beeld. Op zaterdag 2 september 1916 was er wel even ruimte voor een kiek en een praatje over „de Haagsche R.K.Sportver- eeniging „Graaf Willem II", die in het bezit van „haar nieuwe clubtent op hare ter reinen te Duindigt" werd ge steld „het gebouw bevat kleedkamers, waschgelegen- heid, douches etc. Zeker een teeken van grooten bloei voor de pas vier jaar bestaande vereeniging". Maar de meeste aandacht ging toch weer uit naar de „oorlogskiekjes van allen kant". Daar zag de oplettende lezer van het Zondagsblad „een oude boerenwoning in Polen, gepromoveerd tot een „koffie huis" onder Duitsch beheer". In dat „Kaffeehaus", met een oude boerin op een stoel vóór de deur, schonk men ook bier, thee en rum. Verder navrante kieken van „de prikkeldraad versperringen op den zeer ge- havenden strandboulevard te Oostende" en „een kijkje in de verwoeste en door de En- gelschen genomen Duitsche loopgraven bij Villiers". Dan „oorlogskiekjes van den Bal kan, opeens het centrum der oorlogs-belangstelling gewor den": ..Albaneesche hoofdlie den in het door Duitschers en Bulgaren bezette Macedonië"; men zag ook „Duitsche solda ten en Bulgaren in een lee- men hutwoning kampeerend in de buurt van Dourian". Honderden al dan niet gelovi ge Beieren met „Pickelhau- ben" op het hoofd woonden „een soldaten-Mis bij vóór eene kerk te München, bij het vertrek van nieuwe legeraf- deelingen naar het slagveld". Fransen „demonstreerden" hun speciale „mijnenwerpers" in de loopgraven, en daar had je ook de eerste „Stahlhel- men", „de nieuwe metalen helmen die de Duitsche solda ten in de loopgraven dragen". Van geheel andere aard was het „kiekje van de begrafenis van mevrouw Bootsma, de moeder van den ZeerEerw- Heer Bootsma, secretaris van Z.D.H.Mgr.Heylen, bisschop van Namen". Dit geschiedde op de H.Land-Stichting, die destijds vijf jaar bestónd en waarvan twee maanden gele den het 75-jarig jubileum her dacht werd. „Het was een kleine maar treffende plech tigheid, rondom het Calvarië der Heilig-Land-Stichting, vlak bij de veertiende statie, het H.Graf van Christus. Men ziet op Calvarië nog den ge denksteen der dertiende sta tie, waar men viert het balse men van Jezus' Lichaam en het wikkelen in lijnwaad. Over de hoofden heen zien wij nog van uit de verte den koepel rijzen van den Hemel- vaartberg. In Calvarië zelf komt nog een krypte, gelijk ook in Jeruzalem's Calvarië een krypte is. In deze krypte zullen dan honderd vijftig grafladen worden gemaakt, terwijl rondom Calvarië een reuzen-terrein ligt, geschikt tot begraafplaats. Geen wonder, dat reeds me nigeen uit Nederland daar een plekje heeft uitgekozen! Heel iets anders dan een „na- tuurplekje", waar alles doodsch en somber is en de -geloofsmysteries des levens Onder redactie van Ton Pieters. Station Hoofddorp in trek Hoofddorp/nieuw—vennep Met het ko pen van een treinkaartje in het nieuwe plaatskaar- tenkantoor van het station Nieuw-Vennep en een rit met een extra trein naar het station Hoofddorp waar ie nieuwe wachtruimte in gebruik werd genomen, tieeft burgemeester Van Duist van de gemeente Haarlemmermeer gistermiddag de nieuwe outillage |van de Schiphollijnstations Hoofddorp en Nieuw- Vennep officieel in gebruik genomen. Drs. W A. Vriesendorp, chef exploitatierayon Amsterdam van Éde Nederlandse Spoorwegen gaf tegenover burge meester Van Duist toe dat met name het station Hoofddorp veel meer reizigers krijgt dan was ver wacht. In juni van dit jaar werden viermaal zoveel jkaartjes voor treinreizen vanaf Hoofddorp verkocht fels twee jaar geleden. De NS verwacht dat volgend laar 2.500 mensen per dag op dit station zullen aan komen en vertrekken. In 1981 bedroeg dit aantal nog |750 per dag. Woubrugse sporthal heet De Oudendijk Woubrugge heeft eindelijk een sporthal. Gister middag werd het gebouw officieel geopend en meteen „De Oudendijk" gedoopt. De naam is verzonnen door mevrouw Anneke Gröschke die deze dan ook mocht onthullen. De naam is ge ïnspireerd op de Oudendijkse polder. De nieu we sporthal staat in dit gebied. Burgemeester D. Brouwer de Koning verklaarde de hal vervol gens officieel voor geopend. De sporthal is een initiatief van de sportverenigingen van Wou brugge en Hoogmade. De bouw, die negen maanden heeft geduurd, heeft 1,3 miljoen gul den gekost. Veel is tot stand gebracht door zelfwerkzaamheid. Leden van de sporthal werkgroep en van het bouwteam kregen een gravure en Herman Wijsman, de grote man op de achtergrond, ontving een fotoboek van de bouw. Vandaag wordt in de nieuwe hal een grote show gehouden waarin de sportvereni gingen uit Woubrugge en Hoogmade zich pre senteren. OEGSTGEEST „Ik schrok wakker van een enorme klap. Ik had eerst niet eens in de gaten dat de bliksem was ingesla gen, besefte ook niet dat iet daarvoor had geon weerd. Toen ik de gang opging kwam ik een stof wolk tegen. Alle stroom was uitgevallen dus ik kon niet zien was er pre cies was gebeurd. Pas toen het licht werd merkte ik, en eigenlijk pas toen de overbuurman het me ver telde, dat de schoorsteen er af geslagen was". In- grid van der Linden kijkt er nu vrij rustig op terug, maar kreeg in de nacht van donderdag op vrijdag de schrik van haar leven toen de bliksem in het dak van haar woning aan de Phia Berghoutlaan 44 in Oegstgeest sloeg. De vier jaar oude hoekwoning, de laatste in een rij in het ui terste noorden van Haaswijk is door de bliksem behoorlijk toegetakeld. Waar de schoor steen er af geslagen is is een gat ontstaan, waar gisteren 'haastig een noodbedekking op dat door de bliksemstraal werd stukgeslagen. Boven hun hoof den is de schade aan het dak zichtbaar. werd gelegd. Naast het huis ligt een hoop puin, door de brandweer op een hoop ge veegd, bestaande uit stukgesla gen dakpannen en bakstenen. Op zolder heeft de bliksem overal zijn sporen nagelaten. Elektriciteitsbuizen zijn door de kracht van de onlading versplinterd, een plastic dak raam is verbrijzeld, schroei plekken zijn alom aanwezig. Overal in het huis zijn stop contacten en lichtschakelaars door de gigantische stroom stoot die door de bedrading is gegaan bij wijze van spreken uit de muur gebrand. „Het is een wonder dat er geen brand is uitgebroken", stelt Ingrid van der Linden, die ook ver baasd is dat verder alle ruiten intact zijn gebleven. „De bliksem is omstreeks vier uur 's morgens ingeslagen", vertelt ze. „Het was 4.14 uur, weet één van de mannen die aan het dak werkt exact te melden. „Ik woon aan de overkant van het Oegstgeester Kanaal en ik heb die klap ge hoord". Zoon Igor (15), die ook op zijn kamer lag te slapen toen het huis werd getroffen nam met zijn zaklantaarn de eerste schade op. Zijn vader, die biologieleraar is in Den Haag was niet thuis toen het gebeurde. Hij was met de leer lingen op schoolkamp, was niet te bereiken en zag gister avond pas wat er met zijn huis was gebeurd. Omdat de tele foonlijn ook was opgeblazen en de schade eerst niet was te overzien werd de brandweer pas in de vroege ochtend ge waarschuwd. „De hele buurt was uitgelopen. Overal was de stroom uitgevallen en waren elektrische apparaten stukge gaan", vertelt Igor. Met name videorecorders, die zowel op het stroomnet als het kabelnet zijn aangesloten, moesten het ontgelden. De familie Van der Linden zit voorlopig met de naweeën van het bliksembezoek, dat een fractie van een seconde duur de maar grote gevolgen had. „De boiler is kapot, dus dou chen kan niet meer. De hele bedrading moet misschien wel vervangen worden. De verze kering komt pas maandag kij ken, dus tot die tijd kunnen we eigenlijk niets aan het dak laten repareren. Ik heb geluk kig veel hulp gehad, van de buren, en van de bouwopzich- ter van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. Je schrikt zo verschrikkelijk dat je in het begin niet normaal kunt denken, dus is het fijn als er iemand een aantal zaken voor je regelt", aldus Ingrid van der Linden. STRAKS HET SLAGVELD (links): MET TAKSHOND (boven): „Een soldaten-Mis vóór eene kerk te „De Landdag van „Onze Vloot" in het München bij het vertrek van nieuwe Ie- Gooi: Z.K.H.Prins Hendrik met zijn taks- gerafdeelingen naar het slagveld". hond te midden der leden van „Onze Vloot". verre zijn verbannen, heel iets anders dan een crematori um; hier spreken èn de na tuur én de monumentale ge dachtenissen van onze voor naamste geloofspunten van 't andere leven, hier zullen de duizenden en duizenden, die komen bidden, van zelf na den Kruisweg in en om de krypte de overledenen van ons vaderland gedenken!..." DE NIEUWE HELM (rechts): ,,De nieuwe metalen helm die de Duitsche soldaten in de loopgraven dragen". H.LAND STICHTING (links): „Een plechtige begrafenis op de Heilig- Land- Stichting bij Nijmegen".

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13