Quick Boys: nu ook nog „kleintjes" Hans Blom boekt ook succes bij Forehoite „Ik heb een hekel aan verdedigen" wm Frisse wind doorNSV '46 Jubilerend DOSR renoveert veld en selectie 28 augustus 1986 Arte Kurver doceert. „RxjttSbargse Boys moet ia de top vier eindigen". ARIE KURVER NIEUWE TRAINER VAN RIJNSBURGSEBOYS VOETBALKRANT RIJNSBURG De uitspraak „niemand legt Kurver doelstel lingen op", typeert wellicht di rect al, wie de nieuwe trainer van Rijnsburgse Boys is. Een zelfverzekerde Bergschenhoe- ker, die na PPSC drie jaar hoofdklasser CVV trainde en nu Arie Lagendijk opvolgt: „Luister, Lagendijk is een goede vriend van me, maar Kurver is Lagendijk niet. Het is niet de bedoeling, dat ik hem ga imiteren. Ik ben ge woon een andere trainer met eigen ideeën". Zegt zelf altijd te willen winnen, is dus niet verdedigend ingesteld: „Want dan win je niet, dan kan je hooguit gelijk spelen". Rijns burg moet volgens Kurver bij de top vier van de eerste klas se eindigen. „Een kampioenschap is in het eer ste jaar teveel gevraagd. Dat kan niemand van je eisen. Ik deel de competitie in in drie delen. Aan het eind van dat derde deel moeten we bij de eerste vier zitten. Wat bete kent, dat we heel wat gevestigde namen achter ons hebben gela ten" Waarmee hij duidt op de zware competitie, die zijn ploeg staat te wachten. Er zal voor ieder punt flink gewerkt moeten worden. De doelstelling van Kurver is te zorgen, dat sporten binnen de club zo fijn mogelijk gemaakt wordt. Om op die manier een voedingsbo dem voor prestaties te creëren. Het bestuur van Rijnsburgse Boys lijkt toch wat directer aan presta ties te denken dan de doelstelling van Kurver suggereert. Wat de oe- fenmeester ook onderkent: „In Rijnsburg wordt op alle niveaus aan prestatie gewerkt. Dat merk je zelfs bij de E'tjes. En dat trof ik ook aan bij dè selectie. Ik weet nog niet hoe het kwalitatief zit met die jongens, maar de motivatie is zeer beslist aanwezig". Een groep, die jongens als Marcel en Paul van der Blom (teruggekeerd naar UVS) moet missen, maar tevens belang rijke aanwinsten zag komen. Hen- nie Koet van Roodenburg en doel man Ruud Spierings eri Ron Carli van PPSC bijvoorbeeld. Mag ik mee Vooral de laatste twee nsm^n zijn opvallend. Wat doet Ron C^rJi^ bij voorbeeld zo ver van bij^een amateurclub? Een^zelfverzekerde Kurver steekt zijnpopulariteit niet onder stöilenöf bankerr als hij vertelt hö& deze-aartwïnst- vroeger al onder hem trainde: „Kijk, Carli heeft het bij Kurver naar zijn zin gehad. Is er-twee jaar uit geweest en Treeft het toen niet naar zijn zin gehad. Wil weer onder Kurver trai nen en heeft dus gevraagd: mag ik met je mee naar Rijnsburg? Zo zit dat." Hoe dan ook, Rijnsburg heeft er een paar „kanjers" bij. Maar Carli is er gewoon één in het rijtje. Naast de ex-Feyenoorder noemt Kurver Gillissen, De Louw en Zwaan als potentiële aanvallers. „Maar er kunnen er maar twee op gesteld worden. Dus zullen ze er voor moeten knokken", stelt de coach zijn jongens in het vooruit zicht. Van de op stapel staande competi tie heeft Kurver, ondanks zijn hui ver voor te hoge verwachtingen in het eerste jaar, toch wel goede hoop op een toppositie. Een perio dekampioenschap „moet binnen de mogelijkheden liggen", terwijl volgens hem een plaats in de top vier haalbaar is. „Maar er zijn ei genlijk wel een stuk of acht kandi daten voor de titel. Denk maar even aan Noordwijk, Quick Boys, Marken, Rijnsburgse Boys. Dan heb je er al vier. En Heerjansdam, NSW en ga zo maar door. Nee. makkelijk wordt anders. Toch gok ik op de eerste vier". Rreek lïfanlro flinksi KCJkuJS. KATWIJK AAN ZEE Het wordt moeilijk voor de nieuwe coach van Quick Boys, Hans van der Zee, om de prestaties van de vorige voetbaljaargang te evenaren, of zelfs te verbe teren. De mannen van toen nog Rob Theuns werden in dat ene jaar op een nieuw spoor gezet; mentaliteit werd een sleutelwoord In Katwijk. Wat de blauwwitten een volle dig nieuw imago verschafte. Ineens was Quick Boys niet meer alleen die technische ploeg, maar bezat bovendien een flinke dosis mentale veer kracht. Freek Rienks is al zo'n jaar of zes aanvoerder van de selectie en werd vorig seizoen door zijn medespelers tot „voetballer van het jaarDe „vreemde" eend in de bijt Is volledig Nieuw-Zuidbewoner geworden. In het jaaroverzicht van Quick Boys duidt „statistisch medewerker" Jaap Sip op het feit. dat '85-'86 het beste seizoen sinds jaren is ge weest voor de club. Met een twee de plaats in de competitie, een pe riodekampioenschap en de finale tijdens *het Zilveren Molentoernooi was het voetbalseizoen in Katwijk meer dan geslaagd. Als belangrijk ste reden wordt ook door Sip de mentale injectie van trainer Rob Theuns naar voren geschoven. Grote broer Negen jaar geleden stapte Freek over van de voetbalvereniging Kat wijk naar „grote broer" Quick Boys. Nu weet men niet beter, of Rienks heeft „altijd" al in het eer ste gestaan. Van de laatste man positie is de bijna twee meter lan ge speler naar het middenveld ge schoven, waar hij zelf zijn vaste stek voorlopig denkt te hebben ge vonden. Over het komende seizoen en een eventuele titel is de nuchte re Katwijker helder: „In al die jaren bij Quick Boys ben ik geloof ik al vijf of zes keer tweede geworden. Dan zou je toch zo langzamerhand kunnen stellen, dat zo'n club het een keer verdiend om kampioen te worden". Hij wijst bovendien op de professionele entourage. Waar Jaap Sip met zijn cijfers nog eens een extra argument aan toevoegt door erop te wijzen, dat er nog nooit zoveel Katwijkse toeschou wers bij uit- en thuiswedstrijden aanwezig waren. Rienks over waar het mis ging: „Misschien hadden we toch nog net even teveel jeugd op het veld staan. We leken na de wedstrijd tegen IJsselmeervoyels de titel op zak te hebben, toen we onnodig punten gingen verspelen. En kam pioen word je door toch vooral de ondersten te verslaan". Er zijn weer wat nieuwe jeugdspelers bij gekomen. Toch is de kern van Quick Boys groot en inmiddels weer een jaartje ouder. Is, nu IJs- selmeervogels er niet bij is, de weg vrij voor het kampioenschap? „Dat ligt niet aan IJsselmeervogels. Dat ligt aan ons. Wij moeten van die „kleintjes" winnen. Dan pas kun nen we kampioen worden. En in derdaad zijn we een jaartje ouder en rijper. Ja, ik denk wel, dat we een goede kans maken", stelt de reus, die wel weer een nieuw talent heeft ontdekt: „Dennis-Jan Mieras is de enige uit de doorgestroomde jeugdspelers, die me is opgevallen. Een versterking op het midden veld, dat ventje." Rienks' oude stek Is nog niet ver geven Zeker niet, nu zich daarvoor een nieuwe „vreemde eend" heeft aangemeld. Kees Ruis, de kopspe- cialist van het Leiderdorpse RCL, was het degradatievoetbal beu en meldde zich aan bij de secretaris van Quick Boys. Vreemd genoeg, want bijna niemand maakt de overstap naar die schijnbaar geï soleerde club, waar bijna alleen maar Katwijkers voetballen. Zij zouden stug zijn en nieuwe gezich ten nauwelijks in hun gemeen schap toelaten. Kees Ruis: „Dat gerucht had ik ook gehoord, ja, maar dat is onzin. 'Het bevalt me tot nu toe prima bij die jongens". De, evenals Rienks bijna twee me ter metende, nieuwkomer heeft zijn kans inmiddels tijdens oefenduels gehad, maar wil verder niets kwijt, over zijn ervaringen: „Laat mij eerst maar eens tegen een bal trappen. Ik heb weinig trék om me op een of andere manier op *de voorgrond te dringen", wél was hij bereid zijn argumentatie voor de overstap uit de doeken tq doen: „Ik ben nooit kampioen géweest\ Zelfs niet bij de pupillen. En wil nu eindelijk wel eens knokken om een kampioenschap". Maar waarom dan naar Quick Boys? „Omdat ik naar een echte topclub wilde. Ik ben altijd al gecharmeerd geweest van de professionele instelling bij die cldb". VOETBALKRANT 28 augustus 1986 VOORHOUT Hij veront schuldigt zich haast, Hans Blom, tweedejaars trainer van het naar de derde klasse ge promoveerde Forehoite. „Ach, het is wel zo dat ze in mijn eerste jaar na zeventien jaar uit de vierde klasse~~zijn ger- promoveerd, maar die jon gens moeten het doen". Toch „achtervolgt" het succes de Haarlemse oefenmeester, die zich eerder nadrukkelijk in de kijker „trainde" met de jeugd- teams van Kennemerland, en vooral IJmuiden en DWS. „Ploegen met zo'n goeie tech niek als de jeugd van IJmui den tref je niet aan in de der de en vierde klasse", stelt hij met enige trots. royo en nieuwkomer Puck van der Voort (Teylingen). En dus is hij niet te beroerd om die spelers in het zonnetje te zetten. „Ton maakte als spits vorig seizoen niet eens tien doelpunten. Niet best, zou je op het eerste gezicht zeggen. Maar neem die keeper van LDWS, Frans Stouten, die was voor niemand bang, behalve voor Ton. Die kopte dwars door hem heen. Ton was van grote betekenis voor de ploeg. Hij was continu een morele oppep per. Niet alleen in het veld maar ook daarbuiten. Altijd bezig met een gitaartje te rommelen op fees- tavondjes". „Met Ton in de spits hadden we vorig seizoen veel kracht. Met Puck van der Voort wil ik het ele ment snelheid toevoegen. Ik weet alleen nog niet hoe ik hem in het spelconcept zal inpassen. Het is een snelle buitenspeler, die de achterlijn kan halen. Wij speelden vorig seizoen altijd met twee spit sen. Misschien moet ik met drie spitsen gaan spelen, of anders moet ik proberen van Puck een opkomende middenvelder te ma ken". „We hebben een technisch redelij- het begin van de competitie. Ik vind die vierde klasse fysiek hard. In het begin zijn we teveel in dat spelletje meegegaan. Ik herinner me een wedstrijd tegen LDWS, dat werd een ware slijtageslag. Nu ben ik daar niet bang voor, hoewel het nog intensiever moet. Maar ik heb bij wijze van spreken zeven tri-atle ten in mijn ploeg lopen. Gaande weg zijn we gaan voetballen, zodat we vrij constant op dat kampioen schap afgingen. We verloren alleen nog met 2-1 van VTL". „Die derde klasse is veel minder hard. We hebben, zoals ik al zei, een technisch heel redelijke ploeg. Dan moet je volgens mij behoorlijk mee kunnen draaien in zo'n derde klasse. Ik kan er natuurlijk niet. echt over oordelen, want ik heb al les ook maar van horen zeggen. Ik ben wel blij met de competitie-in deling, want de in mijn ogen sterke ploegen krijgen we wat later in het seizoen. Alleen die bekerwedstrijd tegen Rijns!, irgse Boys komt me erg ongelegen, ledereen wil zich dan forceren en dat kan ik zo vlak voor de competitie natuurlijk niet gebruiken". Altior: „We zijn niet pessimistisch LANGERAAR Pessimistisch is men niet in Langeraar, waar debu tant Altior vorig seizoen voor een verrassing zorgde door meteen derde te worden. Die positie zal, eufemistisch uitgedrukt, moeilijk opnieuw realiseerbaar zijn. Im mers: „We zijn niet meer het nieuwkomertje, ze kennen Altior nu". Aan gebleven oefenmeester Frank van Dam en zijn spelers, waarvan niemand wegging maar waar ook niemand bij kwam, de zware taak het publiek desondanks niet teleur te stellen. Gezien het getoonde ka rakter en spel van vorig seizoen moeten zij echter ook nu weer tot een aansprekend resultaat in staat worden geacht. LEIDEN „Aderlatingen" noemt LFC-trainer Wim Visser het vertrek van Ties Sebrechts, Nico van Dam, Hans de Kruijff. maar vooral van keeper Peter van der Wal, Paul Hartevelt en Nico van As. „Het is nog maar de vraag of ik uit de nieuwe groep mensen kan vinden, die het van die jongens over kun nen nemen We zijn niet sterker geworden, dat is zeker. Als je naar de ranglijst van vorig jaar kijkt, moet je je dus wel achter je oren krabben". Echt met een rotsvast vertrouwen begint LFC dan ook niet aan het karwei in de derde klasse. „We hebben onze punten vorig seizoen voornamelijk tegen de bovenste clubs gepakt, terwijl we tegen d« ondersten de punten lieten liggen" Als de weinig logische prestaties van het vorig seizoen dan ook aan houden aan de Boshuizerkade, wordt het realistisch om voor lijfs behoud te gaan vrezen. „We zullen veel punten nodig hebben om erin te blijven", weet Visser dan ook. NOORDEN Gelijk DOSR zal ook in Noorden de selectie van NSV '46 een verjonging ondergaan. Ter wijl zich geen nieuwkomers hebben gemeld, vertrok Martien Krommert naar ARC en keerden Rini Bot, doelman Peter de Jong en Frank Lelieveld allen terug naar hun oude club. Maar de belangrijkste muta tie betreft toch het vervangen van trainer Leen Bezem. Hij verkoos de VV Gouda. Nieuwe roerganger in Noorden is de van IJsselstein af komstige Paul de Jong, bekend van zijn prestaties onder de doel- latten van Ajax, Amsterdam en Haarlem. Een frisse jonge wind zal door Noorden waaien. FC Lisse mist de derbies LISSE Bepaald leuk vinden ze het niet in Lisse, die indeling in West 1, in plaats van West 2. En dat net nu Forehoite en SJC erbij kwamen. „We zullen die derbies zeker missen", blikt trainer André Wahlen mismoedig vooruit. „Maar ja, ze hadden 51 ploegen in West 1 en ze hebben de geografisch dichtstbijzijnde overgeplaatst, en dat waren wij". „We moeten dus ook daar maar meteen doorstoten naar de top", grapt Wahlen, „dan hebben we tenminste wat te vertellen". Terug op de serieuze toer, ziet Wahlen daar wel mogelijkheden toe. Hoe wel Harry van der Zwet, Jack van Ruiten en Ron Mesman de voetbal zaken „wat recreatiever" willen aanpakken, Jack van Ruiten in Duitsland zijn dienstplicht vervuld en Laurens van der Voort (FC Lisse zaterdag) en Mart Meiland (Van Nispen) vertrokken, zegt Wahlen dat „we er niet zwakker op zijn ge worden. We hebben mensen ge noeg voor de open gaten". Zoals Dik Kortekaas en Ferry Baak. de beide nieuwelingen van Teylingen. NOORDWIJK Eèn voordeeltje lijkt de degradatie van SJC te heb ben: men verwacht als derdeklas ser „weer duizend man publiek" per wedstrijd. „Want als je onder aan in die tweede klasse bungelt, dan komt er geen sterveling naar je kijken, dus wat dat betreft is die derde klasse zo slecht nog niet", getroost men zich in Noordwijk. Sportief gezien springen met name de keepersproblemen van SJC in het oog. Ed Zuidhoek kampt nog steeds met een rugblessure, terwijl Ted van der Meer een scheurtje in de maagwand parten speelt. Voor lopig moet Giel Smit (van het vijf de) dan ook de tegentreffers voor komen. „Nieuw" in de formatie van Jan Faas (tweede jaar) is Andrè Zonne veld, die na UVS en een jaartje rust op het oude nest terug is. De andere nieuweling is Leo Geerlings (GWS). Barry Lumoindong kon vanwege zijn werk de overstap van Noordwijk naar SJC vooralsnog niet maken. Niemand tenslotte vroeg overschrijving naar een an dere club aan. ROELOFARENDSVEEN Eind '84 kreeg voetbalvereni ging DOSR te horen dat de gemeente het licht op rood had gezet met betrekking tot het aanleggen van een nieuwe accommodatie. Maar de plan nen bleven er niet bij liggen. Twee jaar later worden ter ge legenheid van het 60-jarig be staan de zaken danig gereno veerd in Roelofarendsveen. Naast renovatie van de velden en de kleedkamers, onderging ook de selectie van trainer Wim van Hars kamp een verjonging. Een aantal spelers zakte af naar lagere elftal len en ex-AZ-crack Richard van der Meer gooide voorgoed de kick- sen onder in de kast. Wim Zoete melk van SVOW kwam naar DOSR, dat de selectie, zoals gezegd, ver der aanvulde met eigen jeugd. „Eerder verjonging, dan verster king", zo worden de mutaties dan ook in eigen gelederen betiteld. Echt zorgen maakt men zich verder niet. De afgelopen twee seizoen bi vakkeerde DOSR tenslotte toch-al niet in de hoogste regionen van de derde klasse. Zodat de blik met vreugde uitsluitend en alleen op het zestig jarig huwelijk van Roelo farendsveen met het voetbal ge richt kan worden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 25