RAF-lid Wackernagel vanuit de gevangenis naar het theater Bloembollen wereldwijd in de belangstelling fieidac Commit Polet en Haasse hoogleraar aan Hogeschool Tilburg DE TERUGKEER VAN DE TANGO Vliegtuig Stallone overgeschilderd in Vietcong-kleuren Carl Lewis zoekt carrière in muziek en film LIMBURGS SYMFONIE ORKEST IN GELD PROBLEMEN Gladiolenkwekers optimistisch gestemd $0?§£2^ KUNST DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986PAGINA 16 TILBURG De schrijvers Sybren Polet en Hella Haasse zijn met ingang van het nieuwe studieseizoen van de Ka tholieke Hogeschool in Tilburg benoemd tot hoogleraar aan de Letterenfaculteit van deze opleiding. Polet (62) zul als gewoon hoogleraar onderwijs geven en on derzoek verrichten op het gebied van de Nederlandse na oorlogse letterkunde, in het bijzonder de avant-garde poë zie. Hella Haasse (68) wordt buitengewoon hoogleraar, en geeft les over de invloed van de buitenlandse literatuur op tie Nederlandse. Als flamencodans ritmisch nauw verwant met de habane ra. als gezelschapsdans in het keurslijf van een trage twee kwartsmaat, staat de tango weer centraal in dansscholen en ballroomlokaties. Maar op het toneel in een avondvul lend programma is deze dans tamelijk nieuw. De Argentijn Mariano Mores, een even veelzijdig als pro- duktief musicus wat de tango betreft, bouwt rond deze dans. die aanvankelijk in Uruguay en Argentinië - beide landen vechten nog steeds om haar geboorterecht - verbonden was met armoede, onbehagen of protest, een spectaculaire show met een te sterke romantische inslag. Want de tango, door het Vaticaan in de ban gedaan en aan Duitse hoven verbo den. is eigenlijk een soort ver driet waarop je kunt dansen. Veel meer dan wat aristocra tisch Parijs er na 1910 van maakte, veel meer dan louter motorisch musculair vermaak en heus heel wat anders dan een soort verticaal vrijen. Wie tango danst, laat zijn ge voelens blijken en hij en zij moeten al flink wat in het le ven hebben meegemaakt. Ui teraard zijn tango en erotiek niet van elkaar te scheiden. In deze dans van de benen - van af het middel doet het lichaam opwaarts feitelijk niet mee - vloeien hel en hemel via ero tisch geschraagde blokkades en sensuele ontspanning ineen en wij menen dat het er in deze paardans heel wat rau wer is toegegaan dan Mores zijn keurig in het pak en in de glitters zittende podiumbevol king laat demonstreren. Maar virtuoos zijn deze artiesten on getwijfeld. De beide zangers en het tot op de punt van de naald geïn strueerde orkestje laten even- Marino Mores cn ensemble in „A Todo Tango", woensdagavond in het Circustheater. eens geen muzikale wens on vervuld. Maar ergens mist men de melancholie, te meer omdat Mores aan de vleugel bijzonder sterk domineert. En Moros wil er een feest van ma ken. compleet met goedaardige steekpartijen, duels en hanen gevechten. En dat is hem in het spoor van Carlos Gardel, Rudolph Valentino - op af stand - Evita Peron en onze ei gen Aric Maasland, die zich al spoedig Malando noemde, uit stekend gelukt. Zelfs van de verkleedpartij van een gaucho is nog een spectaculaire act ge maakt. FRANK DELBOY BOCHUM „Als ik de maatschappij dan toch niet kan veranderen, dan wil ik haar op zijn minst be schrijven". Met deze woorden omvat Christof Wackernagel zijn nieuwe functie bij het Bochumer Schauspielhaus. Wackernagel. ex-lid van de Rote Armee Fraktion, in 1980 tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens drievoudige poging tot moord en lidmaat schap van de RAF. is met in gang van het komende thea terseizoen regie-assistent en dramaturg bij het befaamde theater in Bochum. Theater is voor hem geen ver vanging voor de RAF, waar hij in 1984 vanuit zijn cel vol ledig afstand van heeft geno men: „Ik heb niet de illusie dat ik wat kan bereiken. Dat is ook niet de bedoeling van kunst". Het gaat hem er om. om met zijn literatuur - zijn tweede boek met korte verha len is onlangs verschenen - de realiteit weer te geven en op nieuw te creëren. Theater is daarbij voor hem een welkom hulpmiddel. „Ik ben hier het laatste wiel aan de wagen", aldus Wacker nagel bescheiden over zijn aanstelling in Bochum. Toch blijft de 35-jarige schrijver zelfbewust als hij zegt: „Ik heb voldoende in mij om van nut te kunnen zijn". Wackernagels loopbaan bin nen het toneel begon op 15-ja- rige leeftijd, toen hij in de Duitse speelfilm „Tütowierun- gen" de hoofdrol speelde. Bo chum plaatst hem terug in die wereld, wat te danken is aan de voormalige intendant van het Schauspielhaus, Claus Peymann, die zich na het ver schijnen van zijn eerste boek inspande om hem naar Bo chum te krijgen. Op dat mo ment leek dat gezien zijn ver leden onmogelijk. Maar het ministerie van justitie in Düs- seldorf heeft inmiddels haar vertrouwen gesteld in de uit spraak van Wackernagel dat hij zijn terroristisch verleden definitief heeft afgezworen. Wackernagel zit nog in de open inrichting Meisenhof in Castrop-Rauxel en krijgt 15 uur per dag verlof om in Bo chum te werken. Wackernagel hoopt dat andere voormalige RAF-leden, die ge vangen zitten maar hun verle den hebben afgezworen, de zelfde kans krijgen als hij. Volgens hem werkt de specia le strenge opsluiting van voor malige RAF-leden averechts. Door de isolatie wordt de soli dariteit onder de gevangen ex- terroristen benadrukt en ra ken buiten de gevangenismu ren anderen zodanig onder de indruk dat zij gaan sympathi seren met de vroegere idealen van de opgesloten oud-RAF- leden. Een krankzinnige kringloop die moet worden doorbroken, meent Wackerna- De nieuwe regie-assistent zal begin november zijn debuut maken met Friedrich Hebeis Nibelungen, in de regie van de opvolger van Peymann. Frank-Patrick Steckel. „Dan hoop ik dat er een einde komt aan dat gedoe rond de ex-ter- rorist Wackernagel", meent de nieuwe theatermedewerker. Hij hoopt dat hij aan het eind van zijn eerste seizoen in Bo chum aanspraak kan maken op strafvermindering. „Ik zou graag bij het theater blijven werken want van schrijven al leen kan men ook niet leven", aldus Wackernagel. Een vetpot is het werk voor hem overigens niet. Hij ver dient 1200 D-mark per maand, waarvan hij er 120 overhoudt, omdat de rest door de staat wordt ingehouden als tege moetkoming in de onkosten die worden gemaakt voor zijn verblijf in de inrichting in Ca strop-Rauxel. KOPENHAGEN Tien jonge Denen hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de naam Ho Tsji Minh en het blauw en rood van de Vietcong geschil derd op het privévliegtuig van de Amerikaanse filmacteur Sylvester Stallone, de „Rambo Air Force 1" (Jet 727). op het vliegveld van Kopenhagen. Een woordvoerder van de luchthavcnpolitie van Kopen hagen bevestigde dat onbeken den tol het vliegveld waren doorgedrongen en ongemerkt hadden kunnen vertrekken. Sylvester Stallone kwam vori ge week in Kopenhagen aan met zijn Deense vrouw Gitte, om enkele vakantiedagen door te brengen. „Rambo" had de Denen tegen zich ingenomen door op een persconferentie ten aanzien van de misdaadbe strijding het „oog om oog. tand om tand" te bepleiten, zoals in zijn film „Cobra" op geweld- daige wijze gebeurt. De Deen se jongelui die het vliegtuig beschilderden verklaarden te genover de Deense pers dat Stallone zich gedroeg als een „reactionair en legionnair van de Koude Oorlog". Het Kopen- haagse vliegeld Kastrup geldt als een van de veiligste van Europa. Er is een speciaal korps van bewakers over aan gesteld. BRUSSEL Terwijl de Euro pese azen in Stuttgart het vuur uit de spikes lopen voor een Europese medaille, bevindt 's wereld meest gelauwerde at leet Carl Lewis zich in een platenstudio in Brussel voor zijn tweede popsingle en bijbe horende video-track. Lewis, vier keer goud in Los Angeles, ziet een grote toe komst voor zich zelf in de pop muziek. Na Seoel 1988 wel te verslaan, waar hij afscheid wil nemen met minstens drie gou den medailles. De Amerikaan wil grote dingen gaan doen in de muziek en filmwereld. Hoewel zijn eerste film begin dit jaar flopte en ook zijn eer ste plaatje geen duizelingwek kende verkoopcijfers haalde, is hij ervan overtuigd in de showbizz te slagen. Voor de naaste toekomst staan plannen voor een duet met de buitenis sige Grace Jones op het pro gramma. Lewis: „Sportief ben ik geslaagd. Door mijn talent en door mijn geloof in eigen kunnen. Ik heb er nooit aan getwijfeld dat ik op de baan het hoogst haalbare zou berei ken. In de muziek en film heb ik hetzelfde gevoel. Ik kom er beslist. Geen mens die mij kan stoppen". Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. KINDERVOORSTELLING Sneeuwwitje; za. zo. wo. 14.00. Troetelbeertjes; za. zo. wo. 15.45. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269) Out of Africa (al); do. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING De troetelbeertjee. za. zo. wo. 14.00. ALPHEN AAN OEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel 01720-20800) Op Hoop van Zegen (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 14.00. EUROCINEMA II: De Karate Kid deel II (al); 18 30. 21.00. za. zo. wo. ook 13.45. EUROCI NEMA ill Police Academy III (al); 18.45. 21.15. za. zo. wo. ook 13 45 EUROCINEMA IV: Hell Camp (16); 18.45. 21.15. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I Cattails (18); za. 24.00. e EUROCINEMA II: De Karate Kid deel II (16); za 24 00. EUROCINEMA III: La- dies In lace (18); za. 24.00. EUROCINEMA IV: Heil Camp (16); za. 24.00. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA IV: Donald Duck in het wilde westen (al); za. zo. wo. 14.00. LEIDEN e LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Police Aca demy III (al); 19.00. 21.15. za. zo. wo. ook 14,30. LIDO en STU DIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Poltergeist II (16); Top Gun (al); Karate Kid II (al); Op hoop van zegen (al); 14.30. 19 00. 21.15. The Money Pit (al); do. vr. ma. di. 14.30. 19.00. 21.15. za zo. wo. 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Op hoop van zegen (al); 14.30. 19.00, 21.15. zo. 14.15. 16.30. 19.00. 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); Striptease (16); 14.30. 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: De leukste tekenfilms van Donald Duck (al); za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Dallas Schoolgirls (18); vr. za. 23.30. N00RDW1JK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 01719-12800): Out of Africa (al); vr za ma. di 21.15. zo. 20.15. Votonteera (al); vr. za. ma. di. 19.00. za. 15.00. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Op hoop van zegen (al); 14.45, 19 00. 21.15. CITY THEATER II: Cobra (16); tijden zie City I. e CITY THEATER III: Spies like us (16); tijden zie City I. CITY THEATER IV: Runaway Train (al); tijden zie City I. KINDERVOORSTELLINGEN CITY IV: Marlijn en de Magiër (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): The iron eagle (al); do. t/m zo. 19.00. Sophie's choise (16); vr. za. 21.15. ma. di. wo. 20.15. Tango's (16); do. zo. 21.15. MAASTRICHT De dreiging van een fusie met andere orkesten of opheffing van het Lim burgs Symfonie Orkest is na moeizame gevechten met de rijksoverheid van de baan maar daarmee zijn de financiële proble men allerminst verdwe- Dit zei directeur G. Bronckers gisteren bij de presentatie van het programma voor het nieu we seizoen. Van veel ontslagen zoals onlangs in Friesland het geval was zal in Limburg geen sprake zijn, maar aan enige ontslagen valt volgens Bronc kers toch niet te ontkomen. Twee van de ongeveer zestig musici komen voor ontslag in aanmerking en twee andere leden van het LSO krijgen een parttime functie. Buiten het tekort van ongeveer vijf ton voor de salariëring (op een jaarlijks budget van 6,5 mil joen gulden) kampt het orkest ook moeilijkheden wat betreft de exploitatie. Zonder finan ciële injectie van de kant van de provincie Limburg zal het LSO het niet kunnen stellen, aldus Bronckers. Hij rekent op meerdere tonnen per jaar aan extra subsidies om de huidige problemen het hoofd te kun nen bieden. LAND EN TUINBOUW bet Binnenhof De gladiolenkwekers zien de toekomst kennelijk met veel op timisme tegemoet. Ze hebben in ieder geval beduidend meer knollen en kralen opgeplant dan in het recente verleden het geval was. Volstonden ze in 1983 met een areaal van 2168 ha, in 1984 met 2211 bunder en in 1985 met 2134 ha, dit jaar ko men er heel andere cijfers uit de bus. Het Produktschap voor Siergewassen en de Bloembollenkeuringsdienst hebben alle oppervlaktecijfers door hun computers laten rollen en nu blijkt dat er in 1986 maar liefst 2337 ha knollen en kralen zijn opgeplant. Dat is toch wel een hele forse stap vooruit. De kleinbloemige gladiolen zijn in oppervlakte echter niet ge groeid. In deze sector bleef alles min of meer bij het oude. Er zou voor deze typen echter best ruimte voor een flinke uit breiding zijn geweest, want de vraag is immers groter dan het aanbod. De oppervlakte van de kleinbloemige gladiolen liep dit jaar zelfs terug van 23 naar 21 ha. De allerbelangrijkste uit deze groep is de sierlijk gemodelleerde Nymph en die werd in. 1914 door de fa. Van Tubergen te Haarlem (nu Lisse) gewon nen. Wel een bewijs dat er niet alleen in de teelt, maar ook in de veredeling de nodige problemen ziin. Van dit ras stond vo rig jaar 12 ha opgelant en nu ruim elf bunder. Van de Tuber- genii-Gladiolen is Warmunda de belangrijkste vertegenwoor diger. In 1985 was er van de cultivar drie en driekwart ha in produktie, maar nu volstond men met 2,8 ha. Wat de grootbloemige gladiolen betreft: de sterke groep van de rode Mascagni heeft velen verrast. Het areaal knollen ging van 32 naar 62 ha, terwijl de oppervlakte van de kralen door een sprong van 8 naar 16 ha verdubbelde. Voor de afzet zal dat geen nadelige gevolgen hebben, want zeker 80% van de oogst die in oktober uit de grond wordt gehaald, is nu al ver kocht. Dat laatste gaat zeker niet op voor de rode Traderhorn, maar het areaal van deze cultivar zat wel in de lift. Dat kwam van 115 op 124 ha en dat kon wel eens te veel van het goede zijn. Van de lichtrode gladiolen maakt het areaal van Hunting Song een duik-van-jewelste. Dat ging van 199 naar 164 ha. Een krimp die zonder meer een goede zaak is. De op pervlakte van Victor Borge viel ook nogal terug en belandde van 89 op 61 ha. Dat had wel een beetje minder fors gekund. Bij de oranje gladiolen wordt het gehele veld beheerst door één cultivar en wel door Peter Pears. Dat is trouwens de meest geteelde gladiool van het gehele assortiment. Toch moest deze koploper wat terrein prijs geven. Stond van deze gladiool in 1985 nog 162 ha opgeplant, dit jaar werd volstaan met 148 bunder. Hoe het areaal van de oranje Venetië in één jaar van 5 tot 23 ha is gekomen, is voor alle insiders een com pleet raadsel. Het kralen-areaal van deze soort bleef op.1 ha staan. Bij deze cijfers worden links en rechts grote vraag tekens geplaatst. Bij de gele gladiolen bleef Nova Lux onbe dreigd lijstaanvoerder. Het areaal nam toe van 58 naar 73 ha. en dat was voor velen een verrassing. Bij de rose gladiolen wordt het peloton aangevoerd door Spie and Span. De beplante oppervlakte van deze gladiool nam dit jaar toe van 85 tof 97 ha. De nieuwere rose Applause gaf zich zelf de sporen en klom van 36 naar 51 bunder. Het areaal van de nieuwe rose Priscalla groeide uitbundig. Het knollen- areaal ging van 11 naar 17 ha en de oppervlakte kralen van 3 naar 11 bunder. De gehele oogst van 1986 is al uitverkocht en naar het heet zijn er ook voor 1987 al driftig zaken gedaan. Bij de witte gladiolen blijkt de positie van White Friendship onaantastbaar. Het areaal dat vorig jaar 100 ha bedroeg, is nu op 119 bunder gekomen. De stralendwitte Sancerre belooft een succesnummer te worden. Het areaal van deze nieuwe ling. die door de Noordwijkse veredelaars Konijnenburg Mark is gewonnen, klom dit jaar van 2 3/4 naar 7 1/2 ha. De stokoude Sneeuwprinses wordt nog altijd geteeld. Voor de snijbloementeelt is deze cultivar reeds lang uitgerangeerd. In het Internationaal Bloembollencentrum in Hillegom heerst een drukte-van-jewelste. Daar ratelt de telex haast aan één stuk door; daar staan de telefoons con stant roodgloeiend; daar wordt de ene bespreking na de andere belegd en daar buigt men zich over de stapels affiches, de posters, de streamers en de brochures die net van de persen zijn gekomen. De oorzaak van al die drukte: op 20 september wordt Wereldbloembol- lendag gehouden en zo'n evenement vraagt een onbedaarlijke hoeveel heid voorbereidend werk. De bedoeling van dit alles is uiteraard de consumenten al- ler-landen er op te attenderen dat de bloembollen uit Hol land weer zijn gearriveerd. Ze liggen dan in de schappen van de grootwinkelbedrijven en ook de zaadwinkels en de tuincentra kunnen ze uit voorraad leveren. En het „Leitmotiv" is: als U in het aanstaande voorjaar een tuin vol uitbundig bloeiende bolge wassen wilt hebben, dan moet U ze nu planten. De Wereldbloembollendag wordt gehouden in tien ver schillende landen: West- Duitsland, Frankrijk, Enge land, Denemarken, Zweden, Informatie over bloembollen-uit-Holland op 20 september aan de voet van de Eiffeltoren in Parijs. Zwitserland, Canada, Amen- ka, Italië en Nederland. Voor af wordt de internationale (vak)pers uitvoerig geïnfor meerd. Na overleg met de be treffende redacties van de „groen"-programma's zullen de presentatiren van de tele visieprogramma's die op het tuingebeuren betrekking heb- ben, opgemaakte mandjes met bloeiende bolgewassen onder meer ijstulpen - ontvangen. Daarnaast zal ook op andere manieren aandacht op We reldbloembollendag worden gevestigd. Donaties Een belangrijk ftnderdeel vor men ook de zgn. bloembollen donaties. In samenwerking met de Nederlandse ambassa deurs in de genoemde landen worden bloembollenbeplan tingen aangeboden. Na over leg met de landbouwattaché's in de landen waar het Inter nationaal Bloembollencen trum een vestiging heeft, is men tot de volgende opzet ge komen. In West-Duitsland wordt een beplanting aange boden aan de stichting „Le- benshilfe für geistog Behin- derte" in Marburg en in De nemarken worden de activi teiten weer gericht op plan- tactiviteiten voor „goede doe len" in Kopenhagen, Aarhus en Odense. In Engeland zal men zich on der meer toespitsen om be plantingen rond een paviljoen van het Ministerie van Land bouw in Stoke on Trend en in Frankrijk vindt aan de voet van de Eiffeltoren in Parijs een bloembolleninformatie Werelbloembollendag wordt dit jaar in tien verschillende landen gehouden. bijeenkomst plaats die spe ciaal is gericht op de vrije tijdsbesteding van bejaarden en VUT-ers. In Italië speelt het gehele gebeuren zien af rond beplantingen bij een aantal scholen. De leerlingen zullen de bollen zelf gaan planten. In Canada is onder meer een serie van zes radio- uitzendingen op het program ma gezet. Interviews worden gegeven door de Nederlandse ambassadeur in Otto was en door diverse deskundigen op het gebied van tuinbeplantin- gen, en dergelijke. Zweden In de week voorafgaand aan Wereld Bloembollendag zul len in Zweden meisjes gesto ken in Volendams costuum folders en brochures uitreiken aan bezoekers van het Schan senpark in Stockholm. Daar zal de bekende tuinbouwjour- nalist Lars Lack ook demon streren hoe bloembollen voor huis en tuin geplant moeten worden. Jn de Verenigde Staten van Noord-Amerika richt de actie zich op projecten-voor-een- goed-doel in Washington, New York en Atlanta. Een en ander is georganiseerd in overleg met de Nederlandse ambassadeur In Washington en met de Consuls-generaal in de andere steden. De National Gardening Association neemt informatie over Wereld bloembollendag mee in de mailling die van kust tot kust naar alle groenschrijvers wordt gestuurd. Als extra ondersteuning van deze dag worden op diverse plaatsen nevenactiviteiten ge organiseerd, terwijl de ver kooppunten speciaal worden bevoorraad en overladen wor den met suggestief promotie materialen. VVereldbloembol- lendag werd twee jaar gele den voor het eerst gehouden Toen werd gekozen voor één dag voor alle landen. In 1985 stapte men van dat gegeven af en waren er voor alle lan den eigen data. Dit jaar is het Internationaal Bloembolen- centrum daar weer van terug gekomen. Achteraf bleek dat één datum voor alle landen toch te prefereren is. Welis waar is de 20ste september voor de Scandinavische lan den wat aan de late kant, maar dat bezwaar neemt men dan maar op de koop toe!... De consument heeft ook in de komende week volop de keuze om pruimen van eigen bodem te kopen. Het sortiment is weer groter geworden. De zeer geliefde zogenaamde Reine Vic ofwel voluit Reine Victoria, is weer op de markt. Het is een een frisse sappige pruim, soms met wat harsvorming rond de pit. Het sui kergehalte van de pruimen is als gevolg van de mooie zomer zonder meer goed. De prijs voor de genoemde pruimen komt op 2.90 per pond. Het goedkoopst is op het ogenblik de Onta rio met een prijs van 1.20 per pond. De Czar kost 1.60 per pond en voor het soort Belle de Louvain komt de prijs op 1.90 eveneens per pond. Bij de peren is de Hollandse Clapp s weer in aantocht. De bekende peer, waar het sap van langs de kin stroomt. Het is een uitstekende tegenhanger van de Franse peer van het soort Gyot, ook wat de prijs betreft. De Clapp's is voor ruim 3 gulden per kilo te koop, de Franse Gyot kost ongeveer 3.70 per kilo. Voor de afwisseling kan de groenteman volop import-mandarijnen uit Zuid-Amerika aan- ieden. De prijzen liggen tussen 2.50 en 6.- per kilo. Voor Franse perziken schommelt de prijs rond f 4.- per kilo. Aan een nagerecht, dat uit fruit kan bestaan, zal toch een hoofdge recht vooraf moeten gaan. Ook wat dat betreft is er volop keu ze. Zo zijn er veel verschillende soorten sla te koop, die nogal in prijs verschillen. De bekende krop sla is redelijk geprijsd, namelijk 60 cent per krop. Voor rode sla komt de prijs op 1.50 per stuk. Voor hetzelfde bedrag kan men ook eens een flinke krop ijsbergsla proberen. Voor eikebladsla schommelt de priji rond 2.25 per stuk. Meer exotisch is de rode krulsla, de priis is er wel naar, namelijk 3.20 per stuk. In de hoek van de „fris se" groenten zitten ook de komkommers en tomaten. Kom kommers kosten 50 tot 85 cent per stuk. De ronde tomaten zijn voor 1.50 per kilo te koop. De mooi export-vleestomaten kosten 2.60 per kilo. De leus, „wees wij eet radijs" gaat goed op, een bosje kost 60 cent. De lage prijzei van de aubergines behoren weer tot het verleden, men moei nu rekenen op 1.60 per pond. Voor bleekselderij en chines( kpol komt de prijs op netzelfde niveau uit, namelijk 1.30 pe kilo. Sperziebonen zijn nog steeds voordelig, een kilo kos 1.60. In de loop van de week worden ze iets duurder. De oogs van pronkbonen, ze zijn helaas niet overal te koop, komt goe op gang. Ze kosten 2.- per kilo. Spinazie is te koop voor 1.2 per kilo. Andijvie schommelt in prijs rond f2.- per kilc Bloemkool is redelijk van prijs, een grote maat kost zo'n 2.5 per stuk.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16