Record voor Cooman en lijdensweg voor Beurskens C ENROE IN EERSTE RONDE UITGESCHAKELD Toeschouwer is deelnemer bij Kasparov-Karpov Ook in Italië al trainers- ontslag Record aantal landen bij WK wielrennen Catastrofe voor Melinte "TORT EeidwQowuvnt WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1986 PAGINA 7 I lond voor „kleine" basketballers EW YORK Basketballers die in haamslengte achterblijvenkrijgen de toekomst een bevoorrechte posi- in de Verenigde Staten. De Inter zonale Basketbal Associatie (IBA) 102 V met ingang van het seizoen 96 87/ '88 een competitie organiseren, aarin alleens teams mogen uitko- 153 en met spelers die kleiner zijn dan Ti 94 meter. g de Amerikaanse profliga spelen lej- ij wel alleen basketballers die langer jn dan 2,10 meter. Met de competitie '921or „kleine basketballers" wil de IA het wedstrijdtempo verhogen en 46 doende het profbasketbal aantrek- 52 >lijker maken voor het publiek. AVELLINO Drie weken voor het begin van de Italiaan se voetbalcompetitie is het eer ste trainersontslag van het sei zoen 1986/'87 al een feit. US Avellino ontsloeg met onmid dellijke ingang oefenmeester Enzo Robotti. Zijn opvolger is de Braziliaan Luis Vinicio. Jeugd FC Den Haag oefent in Leiden DEN HAAG Het landelijke jeugdteam van FC Den Haag reist morgenavond af naar Leiden voor een oefenwedstrijd tegen het jeugd team van UVS. Ook het jeugdelftal van RVC komt in actie. De forma tie van Cees Tempelaar oefent aan het Isabellaland tegen HVB hoofd klasser Duinoord (zaterdag). De Ja gers hervat de nederlaagserie om de Cees van Weesbekej tegen DWO. De aanvang van alle duels is 19.00 uur. Het tweede elftal van FC Den Haag speelt een dag later bij HVB tweedeklasser NIVO. Ook hier is de aftrap om 19.00 uur. Damesteam VS naar WK handbal DEN HAAG Het na- tionale damesteam van de Verenigde Staten heeft zich als zestiende en laatste land gekwalifi ceerd voor de wereldti telstrijd handbal in de A- categorie, van 4 tot 14 de cember in Nederland. De Amerikaanse ploeg, winnaar van de Paname- rikaanse Spelen in Sao Paulo, is in groep B van de voorronden de tegen stander van Oost-Duits- land, Hongarije en Ne derland. COLORADO SPRINGS Bij de wereldkampioenschappen wielren nen die vandaag in het Amerikaan se Colorado Springs beginnen, star ten ongeveer 700 deelnemers uit 59 landen. Dit laatste getal is een re cord voor de wereldkampioen schappen, die duren tot en met 7 september. Op weg en baan zijn slechts zestien titels te veroveren. De bochten van de piste van Colo rado Springs zijn te vlak voor stay erswedstrijden. Thierry Détant, Nederlands ama teurkampioen op de sprint en de kilometer tijdrit, zal bij de wereld kampioenschappen in Colorado Springs op beide nummers deelne men. De twintigjarige Purmeren- der was aanvankelijk alleen gese lecteerd voor de tijdrit. Coach Pe ter Nieuwenhuis en de renner be schouwen het sprintnummer, dat woensdag begint, als bijzaak, maar wel als een ideale mogelijkheid om ervaring op te doen. Tijdens de eerste vergadering voor de wereldkampioenschappen wielrennen in Colorado Springs heeft de wereldwielrenunie (UCI) de kalender voor de zesdaagsen in het komende seizoen definitief vastgesteld. Voor Maastricht is de week van 12 tot 17 december vast gelegd en Rotterdam herbergt de renners tussen 23 en 28 januari. Nederland heeft zich terugge trokken als kandidaat-organisator voor de wereldkampioenschappen wielrennen van 1989. Ook Bulga rije heeft voor dat jaar geen inte resse meer. De Midi Libre en de Ronde van de Aude, twee etappekoersen die jaarlijks vlak voor de Ronde van Frankrijk worden gehouden, mo gen van de profsectie van de UCI een fusie aangaan. Het nieuwe wie- Ierevenement komt voor zes etap pes plus een proloog op de interna tionale wielerkalender te staan. ^GEDEELTELIJK SUCCES BU EUROPESE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN STUTTGART Het Eu ropees atletiekkampioen- schap is voor de Neder landse ploeg met een lach en een traan begonnen. Terwijl Carla Beurskens crepeerde op de mara thon, gaf Nelli Cooman op de 100 meter haar visi tekaartje af. De Rotter damse verbeterde het Ne derlands record (van 11,15 naar 11,12 secon den) en versloeg in haar serie de Oostduitse con currente Silke Gladisch. Een prestatie die haar nog meer vertrouwen gaf voor de halve finale van vanavond. De verwachte medaille voor Carla Beurskens bleef echter uit. Na een ware uitput tingsslag vanaf het 35 ki- lometerpunt moest zij ge noegen nemen met de ze vende plaats. Met een van pijn vertrokken gezicht (vanwege scheuten in de zij) zat Beurskens na haar binnenkomst eenzaam op een bank en stond mede op advies van arts Peter Vergouwen de pers niet te woord. Zij haalde, hoewel moeizaam, de finish. Cor Lambregts kwam op de 10 kilometer, die eindigde in een drievoudige Italiaanse triomf en het goud bij Stefano Mei bracht, niet zo ver. Na 5300 meter stapte de Roer- mondse atleet teleurgesteld Nelli Cooman heeft reden tot lachen na haar succesvolle sprint over 100 meter. uit en zat minuten lang tegen een hek te huilen. Rob Drup- pers kwam door eigen schuld bijna niet door de series op de 800 met^r. De Utrechter liep achter de Westduitser Peter Braun een bekeken race, maar hield tot schrik van vooral trainer Bram Wasse naar de laatste vijf meter in. Zodat het nog even spannend werd of hij zich nu wel of niet had geklasseerd. Wassenaar: „Stom hè. Zo'n iongen hoef je toch niet meer te zeggen dat hij moet uitlopen". Robin van Helden, die in Stuttgart is om te leren, kwam ervaring te kort om zijn optreden op de 800 meter te verlengen. Naast Nelli Cooman bereikte ook Els Vader de laatste 16 op de 100 meter, terwijl het voor El- lie van Hulst geen probleem was zich te kwalificeren voor de finale van donderdag op de 3000 meter. Een gouden medaille was het uitgangspunt van Carla Beurskens. Achttien kilome ter lang voerde zij, samen met de Portugese titelverdedigster Rosa Mota, het lopersveld ook aan, maar toen speelde stoel gang de Belfeldse parten. De 34-jarige atlete moest van het parcours om haar behoefte te doen. Rosa Mota, die op dat moment al tien meter afstand had genomen rook haar kans. Mota, die nota bene met een achillespeesblessure van start was gegaan en vreesde voor een voortijdige opgave, ver snelde, waardoor halverwege de superrit het verschil al 47 seconden bedroeg. Na zo'n twintig kilometer kregen de loopsters dank zij een wolk breuk te kampen met veran dering van weer en Beurs kens wist op dat moment dat zij goud kon vergeten. Het werd zelfs nog erger. De Itali aanse Laura Fogli kwam sterk terug en passeerde haar vlak voor het 25 kilometer- punt. Een tweede pitsstop be tekende het einde van alle il- lussies van Beurskens, terwijl de laatste vijf kilometer een lijdensweg werden. Trainer Wim Verhoorn: „Ik stond vijf kilometer voor de finish en zag haar aankomen, maar op een gegeven moment was ze in de duisternis verdwenen. Ik ben toen snel naar haar toegesprint en trof daar een volslagen gedeprimeerde Car la aan. Zij kon door de pijn amper meer spreken en staan. Ik heb geprobeerd haar rustig te houden en samen hebben we enkele oefeningen gedaan om te proberen of het nog zin zou hebben de race uit te lo pen. Ze wilde het weer probe ren en ik heb toen 300 meter met haar gewandeld. Het was uiteraard tegen de reglemen ten, maar wat moet je anders in zo'n situatie. Ze wilde graag doorgaan, omdat ze nog nooit is uitgestapt. Bovendien houdt een plaats bij de eerste tien automatisch klassering in voor het WK volgend jaar in Rome". Totaal anders was het met Nelli Cooman gesteld. De Rot terdamse straalde weer eens en had daar alle reden voor. „Dit record is niet boven ver wachting. Hier had ik op ge rekend. Ik kan het weliswaar niet voorspellen, maar wist dat dit mogelijk moest zijn, omdat ik me tot topprestaties in staat voel. Het eerste stuk ging weliswaar niet zo best, maar het laatste stuk des te beter. Over het vervolg maak ik me nog geen zorgen. Ge woon lopen, meer kan toch niet, hoewel ik weet dat ik onder de 11 seconden zal moeten lopen om een medail le te veroveren. Maar ook die tijd is mogelijk". HANS VAN DEN BERGHE NEDERLAND PROTESTEERT STUTTGART De Nederlandse ploeg heeft bij de organi satoren van het Europese kampioenschap protest aangete kend tegen het feit dat het zelfs artsen verboden is zich di- rekt na afloop van een race te bevinden binnen de voor at leten bestemde ruimte. Daardoor moest Peter Vergouwen, de arts van de Nederlandse ploeg, van achter een traliehek toekijken hoe Carla Beurskens pijn leed na haar marathon. De bond heeft via het protest verzocht artsen in de gelegen heid te stellen de atleten direkt te kunnen onderzoeken en dus toestemming te verlenen de verboden zone te betreden. De 17-jarige Ma ria Cruz Diaz (nummer 508) wandelde het snelst over tien kilometer. STUTTGART Voor de Roemeense Doina Melinte verliep de eerste dag van de Europese titelstrijd catastrofaal. Melinte, de aanvoerster van de wereldranglijst op de 800 en 1500 meter, was ingezet op de voor haar vreemde drie kilometer. Halver wege de serie, waarin ook Elly van Hulst in de stromende re gen liep, werd zij door een spike van een tegenstandster ge raakt, hetgeen een forse beenwond tot gevolg had. De Roe meense stapte uit de baan en bleek een half uur later ook niet in staat de series van de 800 meter te lopen. Het goud op de tien kilometer snelwandelen voor dames, voor het eerst op het programma van de Europese titelstrijd, ging naar de 17-jarige Spaanse Maria Cruz Diaz in 46 minuten en 9 seconden. De medailles op dit nummer werden overigens pas in de slotfase verdeeld. De Zweedsen Ann Jansson (46.14) en Siw Ybanez finishten op zeer korte afstand achter de Spaanse. Het kogelstoten werd beheerst door Oost-Duitsland. Heidi Krieger (21,10 meter) en Ines Müller veroverden goud en zil ver. De bronzen plak was voor de Russin Akrimenko. Advertentie prikkelt FC Den Haag DEN HAAG FC Den Haag zal extra geladen aantreden in de wedstrijd tegen Ajax, die vanavond om kwart over acht in het Olympisch Stadion in Amsterdam wordt gespeeld. Een advertentie van de spon sors van Ajax in een landelijk ochtendblad zorgde vanmor gen voor een extra prikkel. Daarin stond behalve de aan kondiging van het duel, dat FC Den Haag maar moest den ken, dat deelnemen belangrij ker was dan winnen. Technisch directeur Pim van de Meent van FC Den Haag verklaarde desgevraagd de ad vertentie mee te nemen om het zijn spelers te laten lezen. Middenvelder Heini Otto vatte het luchtig op: „Dat is geinig. Tegen Ajax behoef je niet te worden gemotiveerd, maar als de jongens zoiets lezen geeft het zondermeer een extra kick". Spits Remco Boere kon het niet al te zeer waarderen. „Belachelijk. Ik zou zeggen: te kenend voor de sfeer bij Ajax. Daar is men zeker bang dat ze geen succes zullen behalen". Sportwereld Voetbal Doelman Bas van Noortwijk is door Sparta voor de rest van dit seizoen aan FC Utrecht verhuurd. De Utrech ters kampen met een doel- mansprobleèm, omdat vaste man Jan Willem van Ede na zijn moeilijkheden met hyper ventilatie afgelopen weekein de een spierscheuring opliep. Voetbal De eredivisiewed strijd Veendam-GA Eagles, die aanstaande zaterdagavond zou worden gespeeld is op last van de Veendamse burgemeester verschoven naar zondagmid dag. De ontmoeting GA Eagles-PEC Zwolle, die op woensdagavond 29 oktober zou worden gespeeld, is verscho ven naar zondag 14 september. 1EW YORK John cEnroe is gisteren in de rste ronde van de open Amerikaanse tenniskam- iioenschappen op Flus- ling Meadow uitgescha keld door zijn landgenoot aul Annacone. De als ne- {ende geplaatste Ameri- n verloor in'vier sets. )ok de Argentijn Guillermo Villas kwam niet door de eer- ite ronde. De playboy stond rijf sets op de baan tegen Paul 163 AcNamee, maar verloor de be slissende set met 6-3. Voor de tool Fibak was de titelstrijd fveneens na de openingsdag 'O! voorbij. Hij verloor van de Mexicaan Maciel. )e duizenden Amerikanen die gisteren met de spandoekjes „Welkom, John" de arena van Flushing Meadow hadden be treden, zagen tot hun teleur stelling dat McEnroe nog niet op het hoogste tennisniveau is teruggekeerd. De voormalige nummer één van de wereld ranglijst had zijn come-back tijdens de open Amerikaanse tenniskampioenschappen wil len maken, maar kon na de eerste ronde zijn racket in zijn tas stoppen. De Amerikaan won weliswaar de eerste set tegen zijn landge noot Paul Annacone, maar constateerde daarna dat hij nog ver van zijn oude vorm verwijderd is. Annacone maakte dankbaar gebruik van het gebrek aan wedstrijdritme van zijn opponent en stapte na twee uur en drie kwartier ver- Na een rustpauze van een half jaar bereidde de pas gehuwde McEnroe zich in alle rust voor op het toernooi van Flushing Meadow. Hij trainde vele uren per dag. Een maand geleden maakte hij tijdens het toernooi van Stratton Mountain zijn rentree met een nederlaag te gen het Duitse kanon Becker. Vlak voor de titelstrijd in New York probeerde hij zijn vorm opnieuw uit. Deze keer in een demonstratietoernooi in Jeri cho. De verbeten tennisser haalde daar de finale, waarin hij diep moest buigen voor Ivan Lendl, zijn eeuwige ri vaal, die gisteren wel door- John McEnroe overleefde de eerste ronde op Flushing Meadow niet, ondanks zijn zichtbare gretigheid. drong tot de tweede ronde. McEnroe, echtgenoot van filmster Tatum O'Neill, maak te alleen in de eerste set tegen Annacone een redelijke in druk. De 23-jarige nummer twintig van de wereldranglijst werd voortdurend onder druk gehouden. De opslag van „Big Mac" liet het echter al in de tweede set afweten. De vier voudig Wimbledon-kampioen verscheen nauwelijks meer aan het net en verviel in zijn oude fouten. De humeurige Amerikaan trad weer herhaal delijk in discussie met de um pire en lijnrechters. McEnroe was na afloop zo teleurgesteld, dat hij aanvankelijk niet op de persconferentie wilde verschij nen. „Ik was gewoon ontgoo cheld", maakte de oud-kam pioen later duidelijk. ATLETIEK Europese kampioenschappen in Stuttgart Heren 10.000 meter (finale): 1. Mei (Ita) 27.56,79; 2. Cova (Ita) 27.57,93: 3. Antibo (Ita) 28.00,25; 4. Erixon (Zwe) 28.01,50; 5. Castro (Por) 28.01,62; 6. Treacy (Ier) 28.04,10; 7. Vainio (Fin) 28.08,72; 8. Prianon (Fra) 28.12,29; 9. Hartmann (Oos) 28.16,25; 10. Harris (Gbr) 28.16,79. Dames Marathon: 1. Mota (Por) 2 uur 28 mi nuten en 38 seconden; 2. Fogli (Ita) 2.32.52; 3. Sjramenkova (Sov) 2.34.18; 4. Keskitalo (Fin) 2.34.31; 5. Villeton (Fra) 2.35.17; 6. Moe (Noo) 2.35.34; 7. Beurskens (Ned) 2.39.05; 8. Moro (Ita) 2.39.19; 9. Lelut (Fra) 2.40.20; 10. Pardaens (Bel) 2.40.33; 11. Calleja (Spa) 2.40.46; 12. Eichen- mann (Zwi) 2.41.54; 13. Marchisio (Ita) 2.42.06; 14. Nordgren-Ling (Zwe) 2.42.39; 15. Sahli (Zwi) 2.42.54 Kogelstoten (finale): 1. Krieger (Odl) 21.10 meter; 2. Müller (Odl) 20.81; 3. Akrimenko (Sov) 20.68; 4. Losch (Wdl) 20.54; 5. Hartwig (Odl) 20.14; 6. Abatsjidse (Sov) 19.99; 7. Plotzitzka (Odl) 19.26; 8. Loghin (Roe) 19.15; 9. Lissovskaja (Sov) 18.95; 10. Fibinge- rova (Tsj) 18.48. 10 kilometer snelwandelen: 1. Diaz (Spa) 46 minuten en 9 seconden; 2. Jansson (Zwe) 46.14; 3. Ybanez (Zwe) 46.19; 4. Rodjonova (Sov) 46.28; 5. Sobrino (Spa); 6. Levandovskaja (Sov) 46.36; 7. Grigorjeva (Sov) 47.16; 8. Gunnarsson (Zwe) 47.24; 9. Grim- menstein (Odl) 47.37; 10. Hamalainen (Fin) 47.50. el LONDEN De officiële dsie op de match om het yereldkampioenschap igichaken is dat het een m wedstrijd is die bestaat uit 424 partijen tussen twee d' nachtige Russen. Zo is het (iet helemaal; in feite is het niet één wedstrijd, -maar zijn het er een mil le joen, die niet elk uit 24 irtijen bestaan, maar uit _n bijna oneindige hoe- s' veelheid. In het midden van de oude art-déco balzaal van het hotel zitten Gary Kasparov en Ana- toly Karpov gebogen over hun schaakbord en knikken met hun hoofd alsof ze twee hon den zijn die achterin een auto zitten. Het grote talent van Kasparov, de favoriet van de Engelse schaakliefhebbers, is zijn vermogen om zich gepas sioneerd te concentreren op het schaakbord. Vanaf het mo ment dat hij ten tonele ver schijnt tot aan het eind of de onderbreking, in de tiende partij ruim vijf uur later, ver laten zijn ogen het bord geen seconde. Geconfronteerd door deze be angstigende scherpzinnigheid van zijn tegenstander gedraagt Anatoly Karpov zich ogen schijnlijk precies tegenoverge steld: met een minzame onver schilligheid zit hij aan het ta feltje. Enige tijd nadat Kaspa rov een nieuwe zet doet. wendt Karpov zijn ogen af van een blijkbaar fascinerende plek op de balzaalmuur, gaapt 'hartgrondig en kijkt op het Kasparov kan urenlang turen. Badminton Karpov in zijn vrije tijd met een zeis in de weer is. Dit is ter lezen in Karpov's merkwaar dige autobiografie „Schaken is mijn Leven Het boek staat vol met foto's van Anatoly op vakantie in Litouwen, waar hij paardrijdt, vist en voort schrijdt door Litouwse koren velden met zijn zeis op de rug, op de wijze die vadertje Tijd populair maakte. Zelfs als hij rustig zit te vissen straalt hij nog iets van een natuurlijke geslepenheid uit. Toch zal Kasparov, die de vasthoudend heid van een terriër heeft, waarschijnlijk dit kampioen schap gaan winnen. Zodra één van de spelers een zet gedaan heeft veroorzaakt dat een verbazingwekkende kettingreactie. Ogenblikkelijk wordt de zet, alsof het een es tafetteloop betreft, doorgege ven aan alle andere deelne mers via de duizenden tele visietoestellen, die verspreid door het, hotel staan. In de bars, de vergaderzalen, de perskantoren, de hal, de tele visiekamers, de boekenstalle tjes, de gangen, de wachtka mers, de recreatieruimtes en zelfs op de herentoiletten be ginnen de spelers direct te werken aan de miljarden nieu we varianten die hierdoor aangeboden worden. Ergens in de kelderruimtes van het hotel zitten groot meesters opeengepakt in een kamer, die helemaal dicht zit van de sigaretterook. Hier worden de meest grondige analyses uitgevoerd van de si tuatie, vaak met een zwaar buitenlands accent. Tegelijker tijd wordt er boven in de grote verslagruimte voor honderden belangstellenden een nabe schouwing gegeven door de Australische grootmeester Ian Rogers met behulp van televi sieschermen. Pakje brood Velen hebben hun eigen pakje brood meegebracht. Sommigen hebben zelfs verrekijkers no dig, omdat de televisietoestel len te ver weg staan. In elke hand bevindt zich het onver mijdelijke zakschaakspelletje, waarmee iedereen zijn eigen titel verdedigt. De wereldkampioen en de uit dager hebben weliswaar meer armslag en betere stoelen dan de rest, maar na een uur of tien ziet iedereen er hetzelfde uit: grauw en verfomfaaid, als of ze een week lang non-stop televisie hebben gekeken. Kasparov en Karpov krijgen bij een onderbreking de tijd om zich op te frissen voordat ze weer terugkeren naar het strijdperk. Dat is niet het ge val met de andere schakers in het Park Lane Hotel; velen hebben vanaf het begin van de match, zo'n drie weken gele den, dezelfde kleren aan. Als er een wereldkampioenschap schaken aan de gang is kan een verstandige schaker zijn schoenen maar beter aanhou den in gezelschap. WALDEMAR JANUSZCZAK Cbpyright The Guardian sportuitslagen DAMMEN Rabenhaupttoemooi in Groningen Derde ronde: Bies-Van der Pal 2-0, Scholma-De Kruyff 2-0, Rigterink- Jansen 0-2, Keizer-Schuitema 1-1, Stokkel-Buurke 1-1, Hoeksema-Van den Borst 1-1, Altsjoel-Van der Wal 1-1 en Binenbaum-Okken 1-1. Vierde ronde: Okken-Stokkel 1-1, Buurke- Scholma 0-2, Jansen-Binenbaum 2-0, Maarsingh-Van der Tak 0-2, Van der Wal-Bies 1-1, Van den Borst-Mesoni- des 1-1, Tjon A Ong-Altsjoel (Sov) 1- 1. Stand: 1. Jansen 7 punten, 2. Bies, Van der Wal. Okken, Scholma, Schui- tema, Van der Tak, Scholma 6, 9. on der anderen Altsjoel (Sov). Rigterink PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 1600 meter: 1. Best of All (T. Smeding) 2.06,5-1.19,1, 2. Blitsie M. 3. Bella Wittestein. Niet ge start: Benny Jeanet. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00 1,10 2,00, kop pel 3,40, trio 82,40. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Zefo Hanover (A. de Wrede) 2.44,9-1.22,5, 2. Zapa ta. 3. Zippora Dale. Toto: winnend 4,20, plaats 2,10 1,50 5,30, kop pel 10,00, trio 297,30. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Arrive J (T. Kooyman jr) 2.43,3-1.21,7, 2. Zegen Corosa, 3. Adriana A. Toto: winnend 3,90, plaats 1,70 2,10 1,50, koppel 24,90, trio 120,90. VIERDE KOERS. 1609 meter: 1. Zimpulse Al- kestis (mej.M. Poort) 2.07,7-1.19,4, 2. Zirtaki, 3. Zwingley Boszorg. Niet ge start: Antoinet Vlctrix en Aaltje Uit huizen. Toto: winnend 1,30, plaats 2,10 2,20 4,40, koppel 4,80. trio 46,10. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Volant Princess (R. Knaven) 2.40,0- 1.20.0, 2. Video Buitenzorg, 3. Whirl Pride. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,20 2,40, koppel 3,40, trio 54,60. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Ysine Helium (A. de Wrede) 2.42,2- 1.21.1, 2. Zelda Volomon, 3. Zazou Lie. Niet gestart: Anton Woldberg en Yvan S. Toto: winnend 1,90, plaats f 1,80 1,80 1,60, koppel 5,30, trio 24,70. ZEVENDE KOERS. 2440 meter: 1. Annfine Mountain (L. Doo- per) 3.22,9-1.23,2, 2. Zep Star Last, 3. Ysselboy B. Niet gestart: Zanore- transs R. Toto: winnend 2,00, plaats 1,30 1,20 1,80, koppel 1 4,00. trio 32,50. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Yersin (C. Schalkers) 2.42,2- 1.21,1, 2. Zip van de Lente. 3. Agam- ble Again. Toto: winnend 4,60, plaats 1,30 1,70 1,20, koppel 37,50, trio 246,00. NEGENDE KOERS, 2440 meter: 1. Yortoz (H. Schoonhoven) 3.15,9-1.20,3, 2. Veys- tone Sycamore, 3. York Petulance. Toto: winnend 13,30, plaats 2,50 1,70 1,40, koppel 78,90, trio 996,90. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zyca More Bluff (L. Dooper) 2.42,6- 1.21,3, 2. Yonker Star. 3. William. Toto: winnend 1,50, plaats 1,00 1,20 1,30, koppel 5,40, trio 29,20. ELFDE KOERS. 2440 meter: 1. Yongka Corosa (J. van Koolwijk) 3.14.7-1.19.8, 2. Yoki Fortuna, 3. Ylo- na van Echten. Toto: winnend 3,70, plaats 1,20 1,50 1,30, koppel 15,00, trio 99,10. TOTALISATO- ROMZET: 299.766.00. SOFTBAL Hoofdklasse Klnheim-HHC 0-0; Terrasvogels-Hei- loo 8-0; HCAW-Bloemendaal 0-21. TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap pen in Flushing Meadow Heren enkelspel, eerste ronde: Noah (Fra)-Davis (VSt) 6-3, 6-3, 6-1; Canter (VSt) - Mayotte (VSt) 6-7 (2-7), 4-6, 7- 6 (9-7), 6-1, 6-3; Bates (GBr) - Agassi (VSt) 7-6 (7-3), 6-3, 4-6, 6-4; Witsken (VSt) - Fitzgerald (Aus) 6-4, 6-7 (6-8), 6-4, 7-5; Yzaga (Peru) - Bergstrom (Zwe) 7-6 (7-2), 6-4, 7-6 (7-5); Donnel ly (VSt) - Hlasek (Tsj) 6-2, 6-3, 3-6, 6- 3; Krishnan (India) - Bauer (VSt) 7-6 (9-7), 6-2, 7-5; Lavalle (Mex) - Cash (Aus) 6-4, 5-7, 6-4, 1-6, 6-3; Bengoe- chea (Arg) - Glickstein (Isr) 6-2, 4-6, 6-0, 6-7 (2-7), 7-6 (7-3); Masur (Aus) - Gonzalez (VSt) 6-2, 6-2, 6-2; Jelen (WDI) - Woodforde (Aus) 6-3, 4-6, 2-6, 6-4, 6-4; Gilbert (VSt) - Warneke (VSt) 2-6, 6-4, 6-3, 6-3; Pate (VSt) - Tulas- ne (Fra) 3-6, 6-3, 6-1, 5-7, 6-4; Telt- scher (VSt) - Scanion (VSt) 6-2, 6-4, 6-1; Davis (VSt) - Rostagno (VSt) 6-3, 7-6 (10-8), 6-3; Wilkison (VSt) - Skott (Oos) 7-6 (8-6), 6-2, 6-0; Goldle (VSt) - Vajda (Tsj) 3-6, 6-4, 6-3, 3-6 afge broken wegens duisternis; Sjesnokov (Sov) - Osterthun (WDI) 6-4, 7-5, 6-3. Dames enkelspel, eerste ronde: Mol ton (VSt) - Bassett (Can) 6-4, 4-6, 6-0; Bonder (VSt) - Inoue (Jap) 6-2, 6-4; Byrne (Aus) - Kinney (VSt) 6-3, 6-1; White (VSt) - Goles (Joe) 2-6, 6-4, 6- 4; Phelps (Vsy) - Sodupe (VSt) 6-4, 6- 4; Casale (VSt) - Hobbs (GBr) 6-3, 3- 6, 7-6 (7-4); Karlsson (Zwe) - Yanagi (Jap) 7-6 (7-4). 6-2; Herr (VSt) - Smith (VSt) 6-0, 6-1; Fairbank (Zaf) - Nel- son-dunbar (VSt) 6-4, 2-6, 6-2; Buda- rova (Tsj) - Fernandez (VSt) 6-2, 6-3; Croft (GBr) - Demongeot (Fra) 4-6, 6- 0, 7-5; Hanika (WDI) - White (VSt) 7-6 (7-1), 6-2; Gildemeister (Peru) - Suire (Fra) 2-6, 6-4, 6-2; Navratilova (VSt) - Holikova (Tsj) 6-4, 6-2. VOETBAL Engeland Coventry-Arsenal 2-1; Luton-Sout hampton 2-1; QP Rangers-Watford 3- 2; Wimbtedon-Aston Villa 3-2. Frankrijk Nantes-Bordeaux 3-0; Rennes-Mar- seille 0-0; Nice-Paris St. Germain 0-2; Racing Paris-Sochaux 0-2; Auxerre- Laval 1-1; Brest-Monaco 1-0; St. Etienne-Toutouse 0-0; Metz-Lens 2-0; Lille-Nancy 4-3. Canins van fiets gewaaid COLORADO SPRINGS De Italiaanse wielrenster Maria Canins heeft haar rechter sleutelbeen gebroken. De tweevoudige winnares van de Ronde van Frankrijk en vice- wereldkampioene werd tijdens een training op het circuit voor het wereldkampioen schap in Colorado Springs door een windvlaag van haar fiets gewaaid. De 37-jarige Ita liaanse moet hierdoor de we reldtitelstrijd missen. Zij keert deze week naar huis terug. In de onlangs gehouden Coors Classic bleek al dat zij over t)aar topvorm heen was.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7