lE Op herhaling f® Jakobs stevent op eindzege af voetballerlei Kwalificatie-eisen EK atletiek scherp Arras geeft op CckbcSomuTit ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1986 PAGINA 9 Oost-Duitsland op vier nummers absent OOST-BERLIJN Oost-Duitsland zal tijdens het toernooi om de Europese atletiekkampioenschappen op tenminste vier onderdelen niet vertegenwoordigd zijn. De atletiekbond van de DDR achtte zijn beste krachten op drie herennum mers (400 meter horden, polsstokhoogspringen en versprin gen) alsmede de 3000 meter dames niet van voldoende ni veau om ih Stuttgart mee te doen. Met vier verspringers bij de Europese top-twaalf (tussen 8,12 en 8,16 meter) valt het verspringpeil overigens wel mee. Eén van hen is Lutz Dom- brovski, die vorig maand werd onttroond als Europees re cordhouder en zes jaar geleden in Moskou Olympisch goud behaalde. Opmerkelijk in de 72 leden tellende Oostduitse selectie is verder de afwezigheid van lange-afstandsloper Werner Schildhauer, twee jaar geleden tijdens de wereldtitelstrijd in Helsinki nog goed voor zilver. Hansjörg Kunze is de enige DDR-atleet in Stuttgart op de 5000 en 10.000 meter. Heike Drechsler (100, 200, ver en 4x 100) en Marita Koch (200, 400, 4x100 en 4 x 400) zullen waarschijnlijk op vier on derdelen uitkomen. STUTTGART De techni sche commissie van de Euro pese Atletiek Associatie (EAA) heeft de kwalificatie-eisen op de technische nummers van de dinsdag in Stuttgart beginnen de Europese atletiekkampioen schappen vastgesteld. Na be studering van de grote aan meldingen voor de Europese titelstrijd werden kwalificatie- eisen vast gelegd, die nog nooit in de geschiedenis van de atle tiek, inclusief de strijd om de wereldtitels en de Olympische Spelen, zo scherp waren. In de kwalificaties van de technische nummers moet een atleet of atlete aan een bepaal de eis voldoen om toegelaten te worden tot de finale, waarin twaalf deelnemers mogen uit komen. Halen meer dan twaalf de kwalificatie-eis, dan komen zij allen in de finale. Wanneer de kwalificatie-eis door minder dan twaalf atle ten wordt gehaald, wordt het aantal finalisten aangevuld tot twaalf op basis van de presta ties in de kwalificatie, waarin drie pogingen mogen worden gedaan. Nederland is in Stuttgart ver tegenwoordigd door drie atle ten, die op de technische num mer uitkomen. Voor versprin ger Emiel Mellaard en pols stokhoogspringer Chris Leeu- wenburgh betekent de beslis sing van de technische com missie van de EAA, dat zij op hun onderdelen de eigen Ne derlandse records zullen moe ten verbeteren om zeker te zijn van een finaleplaats. Bij het verspringen is de eis 8,00 meter, het Nederlandse record staat op 7,98 meter. Voor een finaleplaats bij het polshgoog wordt 5,70 m gevraagd. Vorige week vrijdag bracht Leeuwen- burgh in Hechtel zijn nationa le record op 5,50 meter. Voor discuswerper Erik de Bruin, die met 66,78 meter nationaal recordhouder is, zijn er waar schijnlijk geen problemen. Hij moet voor een „zekere" finale plaats 64,00 meter werpen. De kwalificatie-eisen voor de technische nummers zijn (ach tereenvolgens heren en da mes): ver 8,00 m en 6,70 m, hoog: 2,30 m en 1,93 m, pols- hoog: 5,70 m, hinkstap: 16,90 m, kogelstoten: 20,20 m en 19,50 m, discus: 64,00 m en 65,00 m, speer: 80,00 m en 65,00 m, kogelsling.: 78,00 m, Volleyballers verslaan Finnen ALMELO Het nationale herenvol leybalteam is het vierlandentoernooi in Almelo begonnen met een over winning. Finland werd gisteren voor ruim 500 toeschouwers verslagen met 3-0 (15-11,15-6,15-10). Coach Selinger startte met de bekende basis: Goed koop, Boudrie, Postuma, Buys, Selin ger en Leeuwerink. In de tweede set begon de Amerikaan al veelvuldig te wisselen. Hij gaf de jongere garde een kans ritme op te doen en Henri Brouwhuis mocht zijn jubileum (100e interland) vieren. In de tweede wed strijd was de Russische B-ploeg veel te sterk voor Griekenland: 3-0 (15-7,15- 11,15-11). rt op tv irland 2, 22.40 uur Studio 1 ie 1, 22.40 uur. Sport op za- 1, 18.05 uur Sport- lland 2, 21.45 uur: Das Ak- Sport-Studio. ia TV, 21.00 uur: Sport Re- baseball en WK zwemmen. -find lil» R'v uu IkarT ind 2, 15.00 uur Studio I, WK hockey voor dames; uur. Studio Sport, schaak- ;amp Karpov-Kasparov; uur Studio Sport, tohvf* 1- 20 05 uur Sportweek- ma||# 2, 15.45 uur Jumping, Istreeks verslag Belgisch ■Sport extra, golffinale worl- '°$and 2, 17.22 uur Sport wand 3, 16.10 uur (WDF): laktweekamp Karpov-Kas- 149Cpa TV. 14.00 uur Sport Re- WK zwemmen en hockey; O uur Sport, roeien. mes en heren -3l990 samen K schaatsen 'Schoten - De Interna- le Schaats Unie (ISU) wil #90 het Europees kampi- Jhap schaatsen voor da- en heren combineren. De cienlijke titelstrijd geldt sn proef. Tot en met 1989 >n ten de dames en heren 'e|- „eigen" kampioenschap. pslissing van de ISU heeft jnjrfken voor de veelal gerin- Hangstelling die voor de nd^isatie van het EK schaat- ir vrouwen bestaat, jen land bestaat wel ani- •p het Europese kampi- thap voor de schaatsters janiseren. Vandaar ook 't EK '87 op de Gronin- instijsbaan zal plaatsvin den '85 groeide het kampi- 'lap in Groningen uit tot 'ooral sportief) succes. De leeft de kampioenschap- lot en met 1989 reeds ver- K- en WK-kalender ziet er als Uit: EK dames 17 en 18 ianuari, r, EK heren 24 en 25 janua- l.lndheim (Noorwegen); WK da- '?n 8 februari. West Allis(Vere- itaten); WK heren 14 en 15 fe- Heerenveen. 1988: EK dames 17 januari, Kongsberg(Noorwe- EK heren 23 en 24 januari, Den WK dames 12 en 13 maart ■Noorwegen); WK heren 5 en 6 Medeo(Sovjet Unie). 1989: EK nog niet bekend; EK heren 21 januari, Gothenburg(Zweden); ■ames nog niet bekend; WK he- en 12 februari, Oslo (Noorwe- HOCKEYSTERS ONTMOETEN WEST-DUITSLAND IN WK HOCKEY AMSTELVEEN Neder land en West-Duitsland hebben allebei precies op tijd de vorm te pakken. En dus kan de hockeyfi- nale morgen in het Wage nerstadion een hele boei ende, spannende en zelfs mooie confrontatie wor den. Beide naties over tuigden gisteren in de kruisfinales vap de we reldtitelstrijd zo nadruk kelijk dat een herhaling van de olympische finale van Los Angeles niet kon uitblijven. Nederland haalde gisteren in dubbel opzicht opgelucht adem. Niet alleen was er de genoegdoening over het feit dat Nieuw-Zeeland in een van Oranje-kant agressieve en bij vlagen wervelende wijze was verslagen (3-1), maar boven dien was men blij met West- Duitland als laatste tegenstan der. „Want we hadden er toch bitter weinig zin in om nog een keer tegen Canada te hoc keyen", verwoordde Marjolein Eijsvogel de vreugde over de eliminatie van Canada (4-1). .Tegen West-Duitsland", be schouwde bondscoach Gijs van Heumen al vast vooruit, „is het tenminste mogelijk op een fatsoenlijke magiër te hockey en. En daarom verwacht ik een zeer open strijd, die voor het publiek heel leuk kan worden. We hebben gezien dat Sophie von Weiier in de achtervolging om te trachten een verre pass nog te benutten Vreugde bij de vaderlandse hockeyvrouwen om het bereiken van de eindstrijd van het WK. West-Duitsland met de dag be ter is gaan spelen, maar dat maakt het er alleen maar spannender op". Nederland kwam de strijd met Nieuw-Zeeland ongeschonden door. Verrassend genoeg han teerden de Kiwi's, die het met minimale steun van de natio nale bond moeten doen, dit maal niet de botte bijl. Neder land daarentegen startte vanaf het eerste fluitsignaal zeer agressief en legde een enorm tempo aan de dag. „Als we dit tempo ook tegen West-Duits land kunnen spelen, dan hou den ze ons niet bij", is Van Heumen bij voorbaat over tuigd van de kracht van zijn team. De meest opvallende speelster was gisteren Martine Ohr, die als rechterspits tot één echte en twee afgekeurde treffers kwam. De Haagse speelster kon in dit toernooi nog niet echt indruk maken, maar wie haar gisteren zag spelen mag zich verheugen op de finale. Ohr: „Het ging inderdaad goed. De afspraak was dat de spitsen direct zouden worden aangespeeld en dat kwam mij goed uit". En Elsemieke Hil- len, die zoals mocht worden verwacht weer in de ploeg was opgenomen: „We hadden de zaak helemaal in handen. Daarom denk ik ook dat we wereldkampioen worden. Bo vendien zijn we dat met zo veel mensen op de tribunes en die grandioze sfeer in het sta dion ook wel verplicht". Minpuntje Een minpuntje aan de Neder landse zijde was overigens we derom het functioneren van de strafcorner. Lisanne Lejeu- ne, die als ausputzer soms gro te risico's nam maar al haar trucjes zag slagen, kogelde er slechts één van de twaalf rechtstreeks in. Daarmee is ze op een totaalscore gekomen van 7 uit 53 en dat mag mén mager noemen. Van Heumen besloot gisteren dat heden nog extra op dit onderdeel zal wor den getraind. Overigens had Oranje de cor ner amper nodig, omdat in de eerste 35 minuten constant in één richting van het veld werd gespeeld. Doelvrouwe Det de Beus behoefde slechts éénmaal in actie te komen bij een strafcorner. Nederland was bij de rust al in redelijk veilige haven gekomen dank zij treffers van Lejeune en Von Weiier, die een afschuif- bal bij de korte corner insloeg. Toen Martine Ohr na een fraaie solo van Von Weiier en twee kogels van Eijsvogel 3-0 aantekende was de strijd be slist. Mary Clinton sloeg nog wel een strafcorner in en Nieuw-Zeeland kreeg via Tina Bell zelfs in de laatste vijf mi nuten nog een drietal kansen, maar dank zij goed optreden van De Beus en Nieuwenhui- zen - die de bal van de doellijn tikte - bleef de schade beperkt. Als men Van Heumen mag ge loven wordt Nederland dus wereldkampioen. „Dat durf ik zeker te stellen. En dat geeft de ploeg helemaal geen extra druk, want daar zijn we zo langzamerhand wel aan ge wend geraakt". De Bossche bondscoach voegde er eerlijks- heidshalve aan toe dat bij West-Duitsland Gaby Appel, Christina Moser en Susi Schmid - de ex-doelvrouwe die gisteren als spits met drie treffers de nodige indruk maakte - in topvorm zijn. En omdat Westduitse ploegen nu eenmaal pas zijn verslagen als het laatste fluitsignaal heeft geklonken, weet je het maar nooit. Er is daarom slechts één zekerheid: 8.000 toeschouwers - onder wie ko ningin Beatrix en drie leden van haar gezin - zullen het Wagenerstadion morgen volle dig vullen. DENNIS MULKENS Nederland - Nieuw-Zeeland 3-1 (2-0): 9. Lisanne Lejeune (strafcorner) 1-0, 16. Sophie von Weiier 2-0, 38. Marti ne Ohr 3-0, 41. Mary Clinton (straf corner) 3-1. Scheidsrechters: Laura Lawton (Fra) en Jean Robertson (Sch). Toeschouwers: 6.000. Nederland: De Beus; Lejeune; Van Manen, Nieuwenhuizen. Willemse; Le Poole, Hillen, Van Doorn; Von Weiier, Eijsvogel, Ohr. NIJMEGEN Wim Arras is tijdens de vierde etappe van de Ronde van Neder land afgestapt. De Vlaam se sprinter uit de ploeg van Roy Schuiten, win naar van de tweede rit, ondervond te veel hinder van een blaasontsteking. Op medisch advies onder brak hij de rit van Den Haag naar Nijmegen na 85 kilometer. Tot dat moment had hij constant op de pe dalen gestaan, omdat hij door de druk op zijn blaas niet meer in het zadel kon blijven. NIJMEGEN De wieler ploegen van Post en Schuiten wonnen gisteren etappes in de Ronde van Nederland, maar die van Swerts behield de belang rijkste klassering. Gert Ja kobs was zo geïnspireerd door de oranje trui, dat hij vroeg in de avond de tijd rit van zijn leven reed. In het centrum van Nijme- jego Maradona perverdiener Italiaanse blad Tuttos- heeft weer eens becij- hoeveel topvoetballers i het Apennijns schierei- verdienen. Het wekt In verwondering, dat Die- Maradona daarbij als de otste verdiener uit de bus rit. De voetbalverdiensten p de voor Napoli spelende Jgentijn worden geschat op I miljoen gulden per jaar. de tweede plaats komt k een Argentijn, de nu pr Inter Milaan uitkomen- J Daniel Pasarella met twee en gulden. Derde is Pre- 1 Larsen (Verona) met 1,3 IIjoen, vierde Karl-Heinz nmenigge (Inter) met 1,2 en en vijfde de eerste paan Altobelli (Inter) met i miljoen. pldslagen na igradatie raatgevechten die uitgroei en tot ware veldslagen, wa- cfl het gevolg van de beslis- g die het Italiaanse sport recht nam om Lazio Roma n de tweede divisie terug zetten naar de derde divi- Supporters van de club Imen dit niet en zetten het toeristen zittende cen- pm van Rome volledig op i/fen en moesten met mangas worden verdreven en van verdere wandaden worden afgehouden. Lazio werd veroordeeld tot degra datie vanwege zijn aandeel in het omkopingsschandaal rond de Toto Nero. Daarbij zouden de resultaten van tientallen wedstrijden zijn „verkocht". Inmiddels heeft een bestuurslid aangekon digd Lazio dat in 1974 nog Italiaans kampioen was te li quideren. FC Tirol maakt furore In de Oostenrijkse competi tie, de eerste die dit seizoen in Europa begon, maakt mo menteel FC Tirol veel furore. Het is overigens een oude club met een nieuwe naam. FC Tirol heette tot voor kort Wacker Innsbruck zoals de supporters de club tot dusver nog steeds noemen. Het stra lende middelpunt van de ploeg is Hansi Müller, de Westduitse (oud-)internatio- nal, die na zijn vertrek bij VfB Stuttgart bij Inter Mi laan en Como nooit in top vorm kwam. Het streven van FC Tirol is om de jarenlange hegemonie van de Weense clubs Austria en Rapid te doorbreken. Daarmee is FC Tirol hard op weg, want na de winst van 5-0 op Vienna werden Austria Wien (2-1) en Rapid Wien (3-1) ook aan de zegekar gebonden. Inmid dels lijkt het stadion te kléin en wordt overwogen het ko lossale skispringstadion om te bouwen. Bundesliga lang en zwaar Een voetballiefhebber uit Hildesheim heeft uitgezocht hoe lang en zwaar de Bun desliga is. Aan de hand van de verkregen gegevens om trent lengte en gewicht van de Westduitse profvoetballers kwam hij tot de volgende fei ten: de spelers in de Bundes liga wegen samen 28.406,5 kg en zijn 687,17 meter lang. De ploeg met de langste mensen is Bayer Uerdingen. De ge middelde lengte is 1,83 meter. De kleinste ploeg is Bayern München met een gemiddel de lengte van 1, 77 meter. Vfl Bochum beschikt over de zwaarste ploeg met een ge middeld gewicht van 78 kg. FC Köln is de ploeg van de meeste lichtgewichten. Het Keulse gemiddelde ligt op 72 kg- United redt Middlesbrough Manchester United speelt binnenkort een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Midd lesbrough. De „Boro's" moe ten via de recette aan een startkapitaal worden gehol pen. Middlesbrough werd vo rige week ternauwernood ge red van een faillissement. In het recente verleden speelde Manchester United al diverse wedstrijden tegen clubs in nood om hen via recettes weer zo veerkrachtig te ma ken dat er levensvatbaarheid ontstaat. „TV geeft maar een fooitje Uli Hoeness baart regelmatig opzien met zijn uitspraken over geld, vooral als het om miljoenen gaat. De manager van Bayern München heeft onlangs zijn misnoegen geuit over de overeenkomst tussen de Westduitse voetbalbond en de tv-zenders ARD en ZDF. Voor het uitzenden van de wekelijkse flitsen van de Bundesliga ontvangt de DFB zestien miljoen mark per sei zoen. Hoeness noemt dit be drag een belachelijk fooitje. Hij vindt dat die bijdrage ze ker dertig tot vijftig miljoen had moeten zijn. „Zeker, nu je met de komst van de kabel en de satellietzender geïnte resseerde zenders genoeg hebt", aldus de zeer zakelijk ingestelde Hoeness. Miljoenen De miljoenenploeg van Mo naco heeft gisteravond de eerste overwinning van het seizoen 1986/'87 behaald. De nieuwe club van trainer Ko- vacs en Sören Lerby won met 2-1 van Metz. De Deen maakte het winnende doel punt. Olympique Marseille en FC Nantes behielden de leiding in de Franse competitie. Mar seille, dat vlak voor het begin van het seizoen de kleine spelbepaler Alain Giresse in lijfde, behaalde een gemak kelijke overwinning op het bescheiden Laval (3-0). Nan tes won de traditioneel lasti ge Bretonse derby tegen Ren- nes. De nieuwelingen Patrice Garande en Philippe Anziani hadden beiden met een tref fer een groot aandeel in de overwinning. Scheidsrechter Michel Vautrot stuurde Vin cent Bracigliano het veld uit, nadat deze herhaaldelijk en luidruchtig kritiek op hem had geuit. Bordeaux, dat der de staat met een punt achter stand, won met moeite van Toulon (2-1). gen werd hij tweede op minder dan een seconde van Gerrie Knetemann, zijn voornaamste concur rent. Eric Vanderaerden, vierde in de race tegen de klok, had vroeg in de middag de vierde etappe, over 152 kilometer van Den Haag naar de stad aan de Waal, na een massaspurt ge wonnen. Jakobs, in het schaatsseizoen met Evert van Benthem uitko mend voor een nieuwe mara- thonploeg, stevent op zijn eer ste overwinning als beroeps- renner af. Gezien zijn schijn baar onuitputtelijke reservoir aan kracht zal hij vandaag in de laatste rit, over de heuvels tussen Sittard en Gulpen, zijn positie kunnen verdedigen. Voor ploegleider Swerts zou dat een verademing zijn in de sombere tijd van vage onder handelingen met een sponsor die zich wil terugtrekken. Het oranje van Jakobs werd hevig aangevallen door Knete mann. De routinier uit de for matie van Schuiten behoorde net als Jakobs tot de dertien man, die donderdag een ruime voorsprong hadden genomen op het peloton. Duidelijk was, dat de winnaar van de Ronde van Nederland zich in dat ge zelschap moest bevinden. Van wege het moeilijke parkoers tussen Groesbeek en Nijmegen - veel bochten en hoogtever schillen - werd Jakobs niet in staat geacht zijn plek te verde digen. Niemand had evenwel rekening gehouden met de toch altijd ambitieuze Kneet. Humoristisch Knetemann toonde zich deze week voor, tijdens en na de koers zoals gebruikelijk van zijn humoristische zijde. Inner lijk kookte het evenwel bij hem. Net als Kuiper was hij immers gepasseerd voor de se lectie voor de. wegwedstrijd om het wereldkampioenschap in Colorado Springs. Met de reserveplaats had hij geen vre de. Hij kiende uit, wanneer hij moest toeslaan: de tijdrit, als vanouds zijn terrein. Daarbij kreeg hij hulp van het weer. Bij de laatste rij startefs, de top dertien, werd het einde lijk droog. Knetemann kon meer risico nemen dan hij had gedacht. Op basis van zijn er varing reed hij het bijna vijf tien kilometer lange parkoers over De Zeven-Heuvelenweg met een gemiddelde snelheid van ruim veertig kilometer. Voor Knetemann betekende het de vijfde zege van het sei zoen op een totaal van 125 in zijn profloopbaan. Winst in een individuele race dateerde van meer dan twee jaar gele den. In de Tour de France werd hij in de proloog met materiaalpech voorlaatste en in de tijdrit 55e. Net als Knetemann had Ja kobs baat bij de weersomstan digheden. Waar anderen angstvallig in de remmen kne pen, ging Jakobs op de peda len staan. Daardoor presteerde hij beter dan ooit, al had hij dit seizoen naam gekregen door lange ontsnappingen in de Giro en de Ronde van Zwit serland. Zijn beste klassering tot gisteren behaalde hij in de koppeltijdrit van Kerkdriel, waarin hij met de amateur Ra- kers tweede werd. De 22-jarige Jakobs, tweedejaars prof, sleepte in zijn enthousiasme zijn ploeggenoot Peter Pieters mee. Pieters, lange tijd ziek geweest, pakte in de vierde etappe bonificatieseconden in tussensprints en door als twee de te eindigen achter Vande raerden. Hij raakte de tweede plaats in het klassement, op een seconde van Jakobs, later jt, doordat hij in te weinig macht had. Bernard Hinault heeft zijn lei derschap in de Coors Classic verstevigd. Hij won in Ni wot in Colorado de veertiende etappe, de individuele tijdrit over 13,5 kilometer. Hij legde de afstand over het geacciden teerde terrein af met de ge middelde afstand van 44,875 kilometer per uur en finishte na 18 minuten en 3 seconden. In de laatste rit tegen het uur werk uit zijn carrière bleef Hi nault zijn ploeggenoot Greg Lemond vier seconden voor. De Mexicaan Raul Alcala handhaafde zich verrassend sterk en werd derde op zes se conden. Phil Anderson verloor zijn tweede plaats in het alge meen klassement aan Lemond. De Australiër eindigde als ze vende in de korte tijdrit op 32 seconden. Eerste zege onder coach Jorritsma WASSENAAR Het Neder lands herenhockeyteam heeft gisteravond in Wassenaar een vriendschappelijk duel tegen een selectie van HGC en Klein Zwitserland gewonnen met 2- 0. Hans Jorritsma, de nieuwe coach van het Nederlands he renhockeyteam, weet sinds gisteravond precies waarop hij de komende weken het accent moet leggen; het benutten van de strafcorner. In de oefen wedstrijd kregen de tophoc- keyers zeven keer de kans de score vanuit de strafcorner op te voeren. Net zo vaak verliep de uitvoering niet vlekkeloos en bleef de stand onveranderd. Met het oog op de wereldtitel strijd, van 4 tot en met 19 ok tober in Londen, een onver teerbare zaak. „Het zal beter moeten", stelde Jorritsma vast na afloop van het matige duel, dat Oranje won met 2-0. „We zullen straks tegen de vijftig procent moeten benutten, wil len we blijven meetellen". Vijftien spelers kwamen in ac tie. Hidde Kruize moest ver stek laten gaan vanwege een lichte achillespeesblessure. Manager Frans Spits wist gis teravond nog niet wie als tweede doelman wordt opge nomen in de selectie van zes tien man: Lex Bos of Egon Jesse. De laatste speelde gis teravond met Jong Oranje een interland tegen Jong Pakistan. De karakteristiek is: Nederlands elf tal - selectie HGC/KZ 2-0 (1-0). 16. Ronald Drost 1-0. 68. Ronald-Jan Heijn 2-0. Opstelling Nederlands elftal: Lex Bos (Frank Leistra); Hendrik-Jan Kooij- man, Ties Kruize. René Claassen, Floris Bovenlander (Fred Pierik); Boele van Hensbroek, Tom van 't Hek, Cees-Jan Diepeveen; Gert-Jan Slapman (Mare Delissen), Ronald Drost (Ronald-Jan Heijn) en Maarten van Grimbergen. sportuitslagen HOCKEY WK dames in Amstelveen Plaats 1 tot en met 4: Nederland- Nieuw-Zeeland 3-1; West-Duitsland- Canada 4-1. Plaats 5 tot en met 8: Au- strahé-Sovjet-Unie 7-0; Engeland-Ar- gentinie: 2-0. Plaats 9 tot en met 12: WIELRENNEN Ronde van Nederland Vierde etappe: 1. Eric Vanderaerden (Bel) de 152 kilometer van Den Haag naar Nijmegen in 3 uur 22 minuten en 48 seconden (11 seconden bonifi catie, 44,970 km/uur), 2. Peter Pieters (Ned, 15 sec bon), 3. Hans Daams (Ned, 3 sec bon), 4. Mare Maertens' (Bel), 5. Matthieu Hermans (Ned), 6. Twan Poels (Ned), 7. Jean-Paul van Poppel (Ned), 8. Michel Vermote (Bel), 9. Werner Devos (Bel), 10. Frank van de Vijver (Bel), 11. Pa trick Deneut (Bel), 12. Frank Verley- en (Bel), 13. Eddy Planckaert (Bel), 14. Koenraad van Rooy (Bel), 15. Gert-Jan Theunisse (Ned), 16. Cees Priem (Ned), 17. Johan van der Vel de (Ned), 18. Fons van Katwijk (Ned), 19. Ludo Schurgers (Bel), <10. René Beuker (Ned), 21. Peter Steven- haagen (Ned), 22. Marco van der Hulst (Ned), 23. Dirk Clarysse (Bel), 1 24. Luc de Decker (Bel), 25. Geert Vanderwalle (Bel), 26. Roland Le- clerq (Fra), 27. Jan Jonkers (Ned), 28. Gerrie Knetemann (Ned), 29. Patrick Verschueren (Bel), 30. Jan Goessens (Bel). 90. en laatste Van Rooy op 20.58. Opgegeven: Wim Arras (Bel). Vijfde étappe, individuele tijdrit: 1. Knetemann de 14,6 kilometer van Groesbeek naar Nijmegen in 21 mi nuten en 22 seconden (tien sec bon, 40,998 km/uur), 2. Jakobs op 1 secon de (5 sec bon). 3. Solleveld op 0.05 (3 - sec bon). 4, Vanderaerden op 0.08, 5. Stevenhaagen op 0.12, 6. Nijdam z.t., 7. Lammerts op 0.21, 8. Boeve op 0.22, 9. Pieters op 0.37, 10. Oosterbosch op 0.38, 11. Poels op 0.42, 12. Onnockx op 0.48, 13. Kemp op 0.54, 14. Adri van Hoüwelingen op 0.58, 15. Lub- berding op 1.04, 16. Theunisse z.t., 17. Nulens op 1.09, 18. Van der Velde op 1.13, 19. Van de Vijver op 1.14, 20. Meyer op 1.15, 21. Verhoeven op 1.16, 22. Van der Hulst op 1.19, 23. Beuker (Ned) z.t., 24. Rooks op 1.24, 25. Hoondert op 1.25, 26. Nijboer z.t., 27. Leclerq op 1.26, 28. Verschueren op 1.27, 29. Kerstens op 1.28, 30. Jonkers op 1.30. Algemeen klassement: 1. Jakobs 22.47.35, 2. Knetemann op 0.15, 3. Solleveld op 0 24. 4. Pieters op 0.42, 5. Lammerts op 0.43, 6. Poels op 0.57, 7. Boeve op 1.17, 8. Theunisse op 1.22, 9. Wijnands op 2.08, 13. Verschi 2.11, 14. Van de Vijver op 2.44, 15. Leclerq op 3.01, 16. Westerlinck op 3.56, 17 Appeldoorn op 4.17, 18. Van deraerden op 5 05, 19. Stevenhaagen op 5.53, 20. Nijdam op 6.00, 21. Oos terbosch op 6.35, 22. Adri van Hoü welingen op 6.53, 23. Kemp op 7.04, 24. Van der Hulst op 7.17, 25. Nijboer op 7.18, 26. Beuker op 7.21, 27. Bogers op 7.25, 28. Daams op 7.26, 29. Ver hoeven op 7.32, 30. Rooks op 7.33. Coors Classic dames Achtste etappe: 1. Inga Thompson (Vst) 13,5 km in 19.27, 2. Jeannie Longo (Fra) 19.52, 3. Nadesja Kibar- dine (Sov) 20.33, 4. Alle Jakovleva (Sov) 20.41, 5. Ute Enzenhauer (Odl) 20.41, 6. Madonna Harris (Vst) 20.46. 15. Maria Canins (Ita) 21.20. Algemeen klassement: 1 Longo 11.53.28, 2. Thompson op 0.36, 3. Su san Ehlers (Vst) op 6.13, 4. Canins op 6.29, 5. Harris op 7.22, 6. Jane Mars hall (Vst) op 9.20.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9