ROEIERS KANSLOOS De beukers komen ver x Arras kan ook lange werk aan Er werd te veel gepraat" £eidóc Gouiant Volleyballers verliezen weer Protest tegen Dave Strijbos afgewezen VAN HEUMEN NIET BLIJ MET HALVE FINALE TEGEN NIEUW-ZEELAND Zoetemelk blijft bij ploeg Raas Sportwereld SPORT DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 PAGINA^ VUGHT De beste Neder landse volleyballers zijn ook in Vught niet opgewassen gebleken tegen de tweede keus uit de Sovjet-Unie. Na het ruime verlies dinsdag in Krimpen aan de IJssel, 0-3, moest de Sovjet-formatie gisteren alleen in de derde en vierde set wat meer werk verzetten om tot een over winning te komen (1-3): 15- 5. 15-7, 12-15, 15-13. In de Nederlandse ploeg toonde Ronald Zoodsma zich bij herhaling een goede vervan ger van Teun Buys. DEVENTER - Motorcrosser Dave Strijbos begint zondag in Argentinië aan de voorlaatste race om de wereldtitel in de klasse 125 cc met negentien punten voorsprong op John van den Berk. De internationale motorsportfederatie (FIM) heeft vanmorgen besloten de acht punten die ter discussie stonden toch toe te kennen aan Strijbos. Tijdens de Grand Prix van Spanje was tegen Strijbos een protest ingediend omdat hij zich door toeschouwers zou hebben laten duwen. Brigidda Hamel kan er achteraf om lachen. Maar even eerder bevond zij zich In een lastig parket. Topless mag niet op de weegschaal NOTTINGHAM Brigidda Ha- mei, een Deense deelneemster aan de wereldkampioenschappen roeien in het Engelse Notting ham, heeft gisteren voor enige opschudding gezorgd door zich topless te melden bij de functio narissen die het gewicht van de roeiers en roeisters moeten con troleren. Brigidda Hamel ver klaarde dat zij geen beha had en vroeg of het niet zo kon. Dat kon niet. Een Belgische deelneemster kwam te hulp en bood Brigidda haar bh aan. Zodra het wegen ge daan was ging het ding echter weer af. Omdat hij veel te groot NOTTINGHAM Voor de Nederlandse heren was de dag van de herkansin gen de dag van de waar- heid. Nederland- se boten, die gisteren in Nottingham tijdens de we reldtitelstrijd in actie kwamen, werden niet al leen uitgeschakeld, ze wa ren vanaf het begin van de race kansloos. De Ne derlandse inbreng van het zware heren boordroeien in het toernooi werd, zoals bij voorbaat werd aange nomen, tot nul terugge bracht. Het enige lichtpuntje in het Nederlandse kamp was dat de lichtgewicht dames dubbel- twee, Ellen Meliesie - Karin Hommers, door een zege de fi nale van zaterdag bereikte. Lichte skiffeuze Marian Delf- gaauw daarentegen was kans loos. Na vier dagen roeien heeft Nederland nog acht van de twaalf ingeschreven boten in de strijd, te weten de heren dubbel twee, dubbel vier, de lichte skif, lichte dubbel twee, alsmede de lichte vier zonder stuurman en de „zware" da mes skif, dubbel vier en de lichtgewicht dames dubbel twee. De dames dubbel-vier en lich te dames dubbel-twee plaat sten zich voor de eindstrijden van zaterdag. De overige boten voor de halve finales van mor gen. In elk van deze halve- eindstrijden gaan de eerste drie van de zes startende teams over naar de finale. Reserve-roeier Hans Keldb man streed in het skiff-nuèe mer uiteraard een ongelii strijd. Dat was een gegevl dat bij voorbaat vaststoin Wim ten Have en Wim \id der Velden daarentegji maakten hun uitzendP geenszins waar. Na luttele sH gen in de herkansing sto^ vast, dat de Aegir/Phod twee zonder stuurman in tfc race van drie deelnemef "g'ngt atie ak de v» ile acf" AMSTELVEEN Voor de liefhebbers van het schone hockeyspel is het jammer, maar de beukers komen ver tijdens het mondiale toernooi in Am stelveen. Naast Nederland en West-Duitsland - de bijna traditionele finalis ten als het om dameshoc- key gaat - plaatsten zich gisteren twee tamelijk on besuisde naties: Nieuw- Zeeland en Canada. En doordat het blijkbaar loont de stick niet alleen maar tegen de bal te slaan, houdt men er in het Wagenerstadion wel dege lijk rekening mee dat zon dag niet de meest voor de hand liggende finale Ne- derland-West-Duitsland zal worden afgewerkt. Het gaat een beetje ver te stel len dat de Oranje-dames het in hun broek doen voor de ont moeting morgen met Nieuw- Zeeland, maar erg vrolijk keek hun coach Gijs van Heu- men niet toen hem naar een reactie werd gevraagd. „Hier ben ik zeer ongelukkig mee. Want dat harde spel ligt ons totaal niet. Ik had liever tegen West-Duitsland of de Sovjet- Unie gespeeld. Ik heb de in druk dat sommige dames echt een beetje bang zijn voor Nieuw-Zeeland". Overigens was uitgerekend Nieuw-Zeeland de laatste oe fenpartner van Oranje. In Amstelveen werd moeiteloos met 4-0 gewonnen en in Den Haag bleek Nederland met 6-2 de meerdere. „En daarom hoop ik ook niet dat ze de boel gaan onderschatten", stelde Van Heumen, „want het hui dige Nieuw-Zeeland schat ik hoger in dan de ploeg die we in de oefenperiode hebben ontmoet". Het feit dat juist landen als Nieuw-Zeeland en ook Cana da, dat zich dank zij de winst op Nederland van dinsdag ten koste van het gedesillusioneer de Australië als tweede plaat ste in groep A, tot de laatste vier zijn doorgedrongen, doet Van Heumen pijn. „Een hele slechte ontwikkeling", stelde hij. „Ik denk dat het publiek dit ook niet pikt. Ze zullen luid gaan fluiten als het weer zo hard wordt. Ik heb te veel situaties gezien dat met de stick op hals-hoogte wordt verdedigd en de bal gewoon op de grond is". Marjolein Eijsvogel scoort onder het toeziend oog van Sandra Ie Poole voor Nederland in het duel met Spanje. Over fluiten gesproken, de Nederlandse bondscoach toon de zich terecht ontevreden over de arbitrage. De zestien vrouwelijke arbiters, die voor dit toernooi zijn aangesteld, houden er bijna allen een an dere interpretatie van de re gels op na. Zo wordt de hoge bal - die met name Marieke van Doorn bij Oranje tot in de perfectie beheerst - de ene keer wel en de andere keer niet afgefloten. „Daardoor weet je niet waar je aan toe bent. We moeten het elke wedstrijd eerst onderzoeken. Maar dat is nog niet het ergste. Vervelender acht ik het dat onvoldoende tegen de hard heid wordt opgetreden", aldus de bondscoach. Die overigens in de wedstrijd van gisteren tegen Spanje (5-0) toch weer had gekozen voor de routine. Hetgeen impliceerde dat Else- mieke Hillen en Sandra le Poole weer op het middenveld mochten opereren. „Het draai de toch wel lekker", oordeelde Hillen over haar eigen spel. En Le Poole: „De tegenstand was natuurlijk van minder ge halte, maar ik vond dat we nu toch wel een goede wedstrijd hebben gespeeld". Aan Neder landse zijde was er tevens op luchting over het functioneren van de strafcorner. Lisanne Lejeune benutte er twee van de zes. De overige treffers kwamen van de stick van Marjolein Eijsvogel en Marie ke van Doorn (strafbal). En Yvonne Buter mocht in de tweede helft tussen de palen plaats nemen, waardoor dit toernooi alle Nederlandse speelsters in actie zijn geko men. De HGC'ster had eigen lijk weinig zin om Det de Beus te vervangen, maar stemde uiteindelijk toch toe met de wissel. Naar verwachting zal Van Heumen dan ook zijn opstel ling niet wijzigen voor het duel met Nieuw-Zeeland, dat volgens de bondscoach spijker hard zal worden. „Maar wij zijn ook de liefste niet", bena drukte de bondscoach. „Al zul len wij altijd blijven hockeyen. Ik zal ze nimmer de opdracht geven ook zo te keer te gaan. Desnoods verliezen we dan De grote verrassing gister avond in Amstelveen was ove rigens het feit dat West-Duits land, dat vier duels met een gelijkspel had afgesloten, zich toch weer groepswinnaar in poule B mocht noemen. In een voortreffelijk duel werd de Sovjet-Unie volledig overklast. Met name het spel van Gaby Appel en Christina Moser was overtuigend en bracht de Westduitse dames na afloop tot ongekende vreugde, waardoor de indruk ontstond alsof de formatie van coach Strödter zich al wereldkampioen waan de. „West-Duitsland speelde, natuurlijk heel sterk. Heeft mij echt overtuigd. Maar ik durf niet te zeggen wie er straks in de finale staat. Want Canada speelt keihard. Maar daar hebben we het dus al over gehad", sprak Van Heu men met een zuur gezicht. DENNIS MULKENS Nederland - Spanje 5-0 (3-0): 12. Mar jolein Eijsvogel 1-0, 17. Lisanne Le jeune (strafcorner) 2-0, 23. Lejeune (sc) 3-0, 45. Eijsvogel 4-0, 52. Marieke van Doorn (strafbal) 5-0. Scheids rechters: Naomi Kato (Jap) en Frede- rique Molinari (Zwi). Toeschouwers: 2.000. Opstelling: Nederland: Det de Beus (36. Yvpnne Buter); Lisanne Lejeune; Aletta van Manen. Anneloes Nieu- wenhuis en Laurien Willemse (49. Helen van der Ben); Marieke van Doorn, Elsemieke Hillen en Sandra le Poole; Martine Ohr, Marjolein Eijs vogel en Sophie von Weiier (54. Ter ry Sibbing). SCHAGEN Wim Arras uit de ploeg van Roy Schuiten heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Nederland ge wonnen, een rit van 238 kilometer van Assen naar Schagen. De Belg won de sprint van het peloton. Eric Vanderaerden be houdt de oranje leiders trui. Vlak voor het wielerseizoen kreeg Roy Schuiten een tele foontje uit België van een ze kere Wim Arras. „Dag meneer Schuiten, ik hoorde dat u een ploeg aan het samenstellen bent. Ik zou graag prof willen worden bij u, kan dat?". Korte tijd later was het contract op gemaakt en ondertekend. Gis teren behaalde de Vlaming in Schagen zijn vijfde zege als be roepsrenner. Dat deed hij in een massaspurt na de 238 kilometer in de. saaie, tweede etappe van de Ronde van Nederland. Eric Vanderaerden, vorig jaar ron dewinnaar, hulde zich voor de tweede keer in de oranje trui. Door bonificatiespurts ver grootte hij zijn voorsprong op Jakobs en Nijdam met elf se conden. Arras beschikt over lef, een ei genschap die hem ook als amateur al kenmerkte. Schui ten moest eerst nadenken toen Arras hem belde. Maar binnen enkele ogenblikken herinner-, de de kersverse ploegleider zich, wie die Arras dan wel was. In Olympia's Ronde van 1985 won de Belg vier etappes. Hij sloot het amateurseizoen af met 22 zeges en besloot prof te worden. „Gij komt te kort voor lange ritten", vertelden bekende Belgische ploeglei ders als Godefroot en De Kim- pe hem. Inderdaad had de coureur uit Lier, bij Antwer pen, vooral geïmponeerd in korte ritten. „Ik wist, dat ik meer kon, maar ze geloofden mij niet", zei de 22-jarige Ar ras in de smalle, drukbevolkte straten van het Noordholland se plaatsje. Schuiten was van het begin af gecharmeerd van Arras. „Zo'n jongen mag je nooit laten schieten", wist hij. Binnen de PDM-formatie bestond inder daad behoefte aan een ras- Wim Arras meldde zich zelf aan bij ploegleider Roy Schuiten en vroeg om een profcontract. Gisteren boekte de Belg zijn zesde profzege. sprinter. Arras had een goede binnenkomer met de winst van de tweede rit in de Spaan se voorjaarswedstrijd Ruta del Sol. In de Vuelta kon hij met de subtop van de sprinters meekomen. Hij imponeerde pas echt in de Ronde van Zwe den, vlak voor de Tour de France: twee overwinningen. Met hoge verwachtingen, ook bij Schuiten, ging Arras de Tour in. Om er in het eerste weekeinde uit te worden ge zet. Hij kon het tempo in de ploegentijdrit niet bijbenen. Thuis gekomen maakte hij zich zo kwaad, dat hij er extra veel trainingsuren tegen aan smeet. Daarna voegde Arras het criterium van Sleidinge aan zijn erelijst toe. In Scha gen behaalde hij de mooiste zege. „Omdat ik topspurters als Vanderaerden en Planc- kaert heb verslagen". De prestaties van Jean-Paul van Poppel staken schril af bij die van Arras. De sprinter uit de ploeg-Swerts, die door sponsorperikelen onzeker over zijn toekomst is, reed met een SCHAGEN De wielerploeg van Jan Raas ziet volgend sei zoen zes renners vertrekken. Maar Joop Zoetemelk blijft. De wereldkampioen is van zins nog een jaar door te gaan. „Een seizoen van uithollen", noemt Zoetemelk het zelf. Er geldt één voorbehoud: hij wil zijn lange loopbaan afbou wen met wedstrijden, die hem nog redelijk liggen. De Ronde van Frankrijk behoort daar volgens Nederlands populair ste renner niet toe. „Ik wil gaan doen, wat ik feitelijk dit jaar had willen doen: rustig af scheid nemen". Door het we reldkampioenschap, bijna een jaar geleden, kwam daar niets van terecht. Zoetemelk praat binnenkort met Raas over de mogelijkheden voor volgend seizoen. Raas ziet voorjaarskoning Adri van der Poel naar de formatie van Schuiten gaan. Van vijf renners wordt het contract om uiteenlopende redenen niet verlengd: Henri Manders, Pe ter Heeren, Hans Daams, Emiel Kerstens en de Belg Mare Dierickx. De Westduitser Rolf Gölz is aangetrokken, net als Jean-Paul van Poppel, Nico Verhoeven en Gert Ja kobs. De drie Nederlanders moeten evenwel de ontwikke lingen rond het voortbestaan van hun huidige ploeg (Swerts) afwachten. ontevreden gezicht over dé streep. „Tot 175 kilometer houd ik het bij, daarna verlies ik te veel kracht", wist Van Poppel. Hij had natuurlijk ook geleden onder de regenbuien, die het peloton van de start in Assen hadden geteisterd. De 97 coureurs namen geen risico op de smalle wegen door het Oost- en Westfriese land, met op de helft de winderige Af sluitdijk. Voor Belg Michel Denies, pas hersteld van lang durige ziekte, werd het te zwaar. Hij stapte vlak voor het begin van de Afsluitdijk af. Classic De twaalfde etappe van de Coors Classic bij de heren, een criterium over 76 kilometer in Pare Estes, leverde een over winning op voor de Italiaan Moreno Argentin. De Frans man Bernard Hinault mocht afloop weer een nieuwe, rode leiderstrui aantrekken. Moreno Argentin voorkwam in Estes dat de Nederlandse equipe bij de Coors Classic zijn derde, achtereenvolgende, etappezege behaalde. De Ita liaan ontsnapte met nog vier ronden te rijden in Pare Estes uit een kleine kopgroep. De twaalfde etappe, de eerste na de enige rustdag, werd voor een groot deel bepaald door een ontsnapping van de Cana dees Steve Bauer, de Ameri kaan Roy Knickman, Adri van der Poel en de Zweed Ste fan Brykt. Het quartet nam een geringe voorsprong die ge ruime tijd bleef gehandhaafd. Onder aanvoering van de ploeggenoten van Bernard Hi nault, werd het viertal echter zeven ronden voor het einde achterhaald. haNs jorritsma over oorzaak problemen hockeyploeg heren AMSTELVEEN Hans Jorritsma is er niet de man naar zich op te win den. De 37-jarige Am sterdammer blijft ook de nuchterheid zelve nu hij sinds begin deze week officieel coach is van de Nederlandse herenhoc- keyploeg. Frans Spits kwam in het weekeinde tot de sldtsom, dat het beter was het coachen over te laten aan Jorrits ma, geassisteerd door Joost Bellaart. Deze situ atie blijft duren tot en met het toernooi om het wereldkampioenschap, van 4 tot en met 19 okto ber in Londen. „Verder kijken we nog abso luut niet", aldus Jorritsma, die in zijn actieve carrière 65 keer in het Oranjeshirt speel de en er om bekend stond, dat hij een tegenstander per fect kon schaduwen. „Dat hoeft ook nog niet. Eerst komt Londen. En dat komt al heel snel. Het is natuurlijk de vraag, wat ik in die korte tijd nog kan bijspijkeren aan de ploeg. Maar toch ben ik niet al te pessimistisch". Volgens Jorritsma schort het momenteel aan de speldisci- pline van de internationals. „De conditie is prima. Er wordt op twee fronten kei hard getraind. Bij de clubs en bij de nationale ploeg. Maar er gaat iets mis, zodra de spe- lèrs in het veïd staan. Op de een of andere manier worden de opdrachten niet optimaal uitgevoerd. Waar dat precies aan ligt weet ik ook niet. Ik vermoed, dat het te maken heeft met de toch al enige tijd bestaande onrust over de begeleiding. Er werd meer gepraat over wat er buiten het veld aan de hand was dan over het hockeyen zelf. Vanaf nu moet dat voorbij zijn. Ik hoop, dat iedereen nu verder met zijn hoofd bij het hockeyen blijft. Want dat is wel nodig in de korte tijd die ons nog rest". Ziektewet Jorritsma is van beroep gym nastiekleraar, maar sinds vo rig jaar Kerstmis loopt hij wegens een chronische ont steking aan de schouder in de ziektewet. „Met ingang van 1 november ga ik weer voor halve dagen aan de slag", zei hij gisteren in Amstelveen. „Daarnaast blijf ik het ko mende seizoen ook de dames- ploeg van Amsterdam coa chen. Dat is best te combine ren met het werk voor Oran je" Er zijn nogal wat spelers en speelsters, die dwepen met de aanpak van Jorritsma. En niet alleen omdat hij succes sen behaalde met de heren van Kampong enn de dames van Amsterdam. „Waar dat aan ligt?", vraagt Jorritsma. „Och, ik zou het eigenlijk niet zo goed weten. Misschien ben ik wel gewoon een goede coach. Een feit is, dat ik altijd probeer me volledig in te zet ten voor iets. Dat verwacht ik van de spelers ook, dus moet ik zelf het goede voor beeld geven. Verder ben ik van mening, dat je als coach altijd ingetogen moet blijven. Je zult mij nooit als een wil deman van de bank zien op springen of een tirade horen houden tegen de spelers. Na me niet zint. Meestal laat ik dat alleen merken als ik daarmee een speler uit een dal kan halen. Als het nodig is, dat hij niet meer het hoofd laat hangen of zich bij voor- Hans Jorritsma baat verzoent met een neder laag. Ik probeer hem dan uit die fase te halen. Daar hoef je geen psychologie voor ge studeerd te hebben, echt niet. Ook al lijkt het binnenhalen van de psychologie wel een modeverschijnsel te worden. Als coach kun je zoiets echter ook aanvoelen Veel noteren Er zijn weinig coaches, die tijdens een wedstrijd op de bank zoveel noteren als Hans Jorritsma. Hij zit altijd paraat met een dik blocnote en pen. „Ik heb dat altijd prettig werken gevonden. Er spelen zoveel facetten mee bij trai ningen en de oefenwedstrij den volgen elkaar zo snel op, dat het erg nuttig is alles bij te houden, zodat je dat later nog na kunt slaan. Ik schrijf bijvoorbeeld ook altijd heel precies op of de spelers al dan niet bepaalde opdrachten uitvoeren en waarom ze dat dan eventueel niet doen". Het is niet de bedoeling, dat de inmiddels bekend gewor den selectie van zeventien spelers (er moet nog een tweede doelman worden aan gewezen, Bos of Jesse), wijzi gingen zal ondergaan. Wel zal Jorritsma voortaan het elftal voor een wedstrijd sa menstellen. „Anders kun je ook niet als coach functione ren", aldus Jorritsma. Hij heeft wel een wijziging op het oog voor wat betreft de centrale trainingen in sep tember. zijn. Triester nog was richting van de nationale Dat die via de herkansing tegenstanders als Oost- West-Duitsland en Nieuw-7 land de volgende ronde zou halen, was een zekerhej Niet het verlies met bijna tien seconden. Karin Hommers en Ellen liesie haalden de laatste wel door een regelmatij overwinning. De 't Spaari] /De.Zwolsche-combinatie lej de van start tot finish. Zeilen Peter Peet heeft j derde race in de Finnjollen m wonnen bij de strijd om j 1 open Westduitse zeilkamj I oenschappen. John Hofla»J werd tweede en nam de 1( ding in het klassement halvq wege de regatta. Basketbal Landskampioj Den Bosch heeft zijn eerste fenwedstrijd voor het nieu\H seizoen gewonnen. De plq versloeg Maccabi Brussel nu 77-71. Algemeen De cijfers v? de Westduitse midlotto zij trekking A: 2 - 4 - 11 - 30 - 3% 45, reservegetal 28. Trekkii B: 9 - 10 - 13 - 35 - 42 - 43, i» servegetal 22. Spiel 7 3785121. sportuitslagen D 4 - iSfc land 5-8, 2. Ca* 5-7, 4. Engela ■5. 6. Spanje 5-11 HOCKEY WK dame* Amstelveen Groep A: Australiè-Schotland 7-0 j.' 0). Nederland-Spanje 5-0 (3-0), C da-Engeland 1-0 (0-0). Eindstand: 1. Nederland 5-8, 2. Can da 5-8, 3. Australië 5-7, 5-4, 5. Schotland 5-5, C Groep B: Nieuw-Zeeland-lerland a (2-1), Argentinië-Verenigde Staten, 1 (1-0), West-Duitsland-Sovjet-U| 4-0 1-0). Dt Eindstand: 1. West-Duitsland 5-6,U Nieuw-Zeeland 5-6, 3. Argentinië 5 4. Sovjet-Unie 5-5, 5. Verenigde J) ten 5-4, 6. Ierland 5-4. WIELRENNEN F Ronde van Nederland Tweede etappe: 1. Wim Arras (Bel)»h 238 kilometer van Assen naar ScU gen in 6 uur 15 minuten en 32 sec7l den (20 seconden bonificatie, 38.HS' bon), 4 Matthieu Hermans (NdG 5. Frank Verleyen (Bel), 6. Maertens (Bel). 7. Eric Vanderaen (Bel), 8. Eddy Planckaert (Bel), 9. de Decker (Bel), 10. Ad Wijn. (Ned), 11. Patrick Deneut (Bel). Willem van Eynde (Bel). 13. Ht Manders (Ned), 14. Marco van Hulst (Ned), 15. Willem Wijnant (I 16. Peter Stevenhaagen (Ned), Jan van Camp (Bel). 18. Cees (Ned), 19. Jan Goessens (Bel). Jean-Paul van Poppel (Ned) all de zelfde tijd als de winnaar. 21. Wekema (Ned), 22. Patrick Verscl ren (Bel), 23. Antonio Esparza (S| 24. Jelle Nijdam (Ned), 25. Jan mons (Ned), 26. Roger de Cnijf (I 27. Steven Rooks (Ned). 28. Gert- Theunisse (Ned), 29. Peter Pi< (Ned), 30. Wim Meyer (Ned). Algemeen klassement: 1. Vanderaj den 12.39.41, 2. Jakobs op 0.12, Nijdam z.t., 4. Somers op 0.20, Oosterbosch op 0.21, 6. Arras 0.23, - - - - Stevenhaagen op 0.r~ Van c _.t., 14. Solleveld z.t., 15. Segers z! 16. Hanegraaf op 0.31, 16. Murga^ 0.32, 18. Verleyen z.t. 19. Wijnant 0.33, 20 Van Poppel z.t., 21. Van Ey de z.t., 22. Rooks z.t., 23. KnetemaL z.t., 24. Pieters 0.34, 25. Kemp z 26. Nulens z.t., 27. Nijboer z.t. tl! Kuiper op 0.35, 29. Daams op 0J h 30. Adri van Houwelingen z.t. u Wilhelm Teil-ronde Zevande etappe: 1. Hubert Seiz (Z a 182 kilometer in 4.29.26, 2. Holt Müller (Odl) op 0.02, 3. Bernd Grö(n< (Wdl) z.t, 4. Othmar Hafliger (Zwi) 5. Jean-Pierre Heynderickx (Bel) 24. Erwin Derix (Ned) op 0.07, C1 Daan Luijks (Ned) z.t. 41. Stefan R"' kers (Ned) z.t, 53. Gerrie Take (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Heinz I r boden (Zwi) 21.24.22, 2. Guido W terberg (Zwi) op 0.42, 3. Hans Küt*-1 (Zwi) op 1.43, 4. Andreas Kapp (Wdl) op 1.47, 5. Werner Stutz (Zr op 3.04, 26. Rakers op 9.20, 55. De£ op 16.18, 62. Takens op 21.17. Luijks op 21.31. Dames Coors Classic (I Zesde etappe: 1. Inga Thompson (Vj, 44 kilometer in 1.10.21-met tijdv goeding 1.09.51, 2. Jeannie Lon (Fra) 1.10.50-1.10.30, 3. Ute Enz< hauer (Wdl) 1.11.37-1.11.27, 4. JanBSi le Park (Vst) 1.11.46, 5. Elizabf lt Hepple (Aus) z.t., 6. Alla Jakovl (Sov) z.t., 7. Marianne Berglund (Z* i z.t., 8. Susan Ehlers (Vst) op 141.? Mieke Havik (Ned) op 2.37, 10. PaJol Wester (Zwe) z.t., 18. Maria Cani|ve (Ita) z.t. b Algemeen klassement: 1. Lon 9.19.16, 2. Thompson op 1.16, 3. E Iers op 4.29, 4. Canins op 5.16, Ir Madonna Harris (NZI) op 6.43, '0 Berglund op 7.43, 7. Jane Marsh d (Vst) op 8.30, 8. Enzenhauer op 9.: 9. Leslee Schenk (Vst) op 9,56, J Hepple op 11.06 rj VOETBAL Toernooi Juan Gamper Barcelona s, Barcelona (Spa)-AC Milan (Ita) 3-11 h 0), 32. Pedraza 1-0, 70. Hughes 2 74. Victor 3-0, 84. Hateley 3-1. To schouwers: 70.000. Tsjechische competitie Plastika Nitra-Bohemians Praag 2 Dukla Praag-Sparta Praag 0-5, Bai Ostrava-Tatran Presov 4-1, Sla g Praag -ZVL Zilina 2-0, RH Cheb-DJ j, Dunajska Streda 2-1, Dynamo Cse Budejovice-Spartak Trnava 1-0, Sc11 ma Ólomouc-Dukla Banska Bystrfle 1-2, Skoda PIzen-TJ Vitkovice 1-1. li Kit GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10